Em. pastoor Koene - 40 jaar priester - in Alphen en Hazerswoude-Rijndijk gehuldigd Geef uw kinderen het beste: Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! ASPIRIN'® BAYER Twee jubilarissen bij Wesseling te Sassenheim LUSTRUMTOERNOOI SJC VOOR 2/3 AFGEWERKT EN GESLAAGD DINSDAG 8 JUNI 1965 DE LEIDfa COURANT pagina Emeritus-pastoor C. J. Koene te Alphen a. d. Rijn heeft Eerste Pink sterdag onder veel belangstelling in de Pius X-parochie zijn 40-jarig priesterfeest gevierd. Em.-pastoor is 22 oktober 1897 te Voorburg geboren, 6 juni 1925 tot priester gewijd _en na eerst in ver schillende parochies kapelaan te zijn geweest, is hij pastoor geweest te II- pendam (N—H.) en te Hazerswoude Rijndijk in de parochie van de H. Michael, nader bekend als de paro chie van 't Zwaantje. In deze paro chie is de jubilaris elf jaar pastoor geweest. Per 6 dpril 1962 verleende de bisschop van Rotterdam hem eme ritaat. Sedertdien woont em.-pastoor Koene in een eengezinswoning te Alphen a. d. Rijn, behorende tot de H. Pius X-parochie. In deze parochie heeft de jubilaris pastoor Groen van die parochie op verdienstelijke wijze geassisteerd. De parochianen beschouwden em. pastoor Koene als hun eerste paro chiekapelaan, waarmede de jubilaris met genoegen instemde. De parochia nen gaven van deze zienswijze Eerste Pinksterdag op ondubbelzinnige wijze blijk. De. jubilaris onderging dieze d!ag eigenlijk een dubbele huldiging. Hij was, zoals gezegd, elf jaar pastoor geweest van de parochie van de H. Michaël en die is de oud-pastoor ook niet vergeten. Ook in die parochie is vandaag een drukbezochte receptie gehouden, nadat do jubilaris met fa milie en vrienden een ontbijt had ge bruikt in het parochiehuis aldaar. In de Pius X-kerk droeg de jubi laris om 9 uur een plechtige gezongen feestmis op. Daarbij werd hij ge assisteerd door em.-pastoor C. J. Landsberger van Schiebroek (Rot terdam), thans wonende te Berkel- Rodenrijs en pater H. J. Lesger, Nor bertijn te Heeswijk. die ook de feest predikatie hield. Pater Lesger heeft em.-pastoor Koene te Ilpendam en het Zwaantje als kapelaan geassis teerd. Het parochiaaJl zangkoor heeft o.l.v. de directeur, de heer Jac. J. Verkleij, op welgeslaagde wijze uitgevoerd de 5-9temmige Messe de Minuit van de Franse componist Charpentir. De zang werd aan het orgel begeleid door mevr. C- Burger-Roelof s. Aan het slot zong het koor de drie-stem mige Haec Dies van Algra en speelde de heer Jos Pijpers „Alleluja" van G. F. Handel. Tijdens de om vier uur des mid dags in de katholieke kleuterschool aan de Van Brakelstraat gehouden drukbezochte receptie uitte pastoor A. Groen zijn diepe dankbaarheid je gens de jubilaris voor de van hem ondervonden hulp en vriendschap. Als stoffelijk blijk daarvan bood pas toor Groen de jubilaris een geschenk onder couvert aan, waartoe elke pa rochiaan het zijne heeft bijgedragen tijdens een des morgens bij die ker kelijke viering gehouden collecte. Tevoren hadden de heren A. H. C- van Wersch en H. E. Groenendijk de jubilaris hun gelukwensen namens het kerkbestuur aangeboden, verge zeld van een geschenk. De jubilaris sprak een dankwoord waarbij hij zijn erkentelijkheid naar voren bracht je gens pastoor Groen, het kerkbestuur en de parochianen voor het aangebo den geschenk. Hij was blij dat hij zich in deze parochie als emeritus pastoor niet uitgerangeerd behoefde te voe len, want in die omstandigheden komt „magere Hein" vaak spoedig bij je kijken. Tijdens het ontbijt in het St. Joris- gebouw te Hazerswoude-Rijndijk had pastoor H. J. A. M. van de Ven pastoor Koene eveneens een couvert met inhoud aangeboden, bijeenge bracht door die parochianen van 't Zwaantje. Pastoor C. Koene, ten zeerste ver heugd over het meeleven van zijn oud-parochianen, betoonde zijn dank baarheid hiervoor in enkele welgeko zen bewoordingen. Spr. besteedde er onder meer aandacht aan, welke wel daden hem in zijn veertigjarig pries terschap ten deel waren gevallen. Volgende week zondag 13 juni zal pastoor Koene ter gelegenheid van zijn priesterjubileum in de kerk van de H. Michael een H. Mis celebreren. AMERIKAANSE CONSUL IN CORDOBA NEERGESCHOTEN De Amerikaanse consul in Cordoba (Centraal Argentinië) is gisteravond vanuit een passerende auto met een machinegeweer neergeschoten. De consul, mr. Temple Wanamaker, is met verscheidene schotwonden opge nomen in een ziekenhuis, zo heeft een woordvoeder van de Amerikaan se ambassade in Buenos Adres mee gedeeld. Brand op Tunesische boot met toeristen Bij een brand op de Tunesische veerboot gistermorgen zijn vijf Euro pese toeristen omgekomen. Zeven worden vermist en 26 zijn gewond. Aan boord bevonden zich vakantie gangers, die van de Tunesische kust op weg waren naar een eilandje. De doden zijn vier Belgen en een Zwit serse dame. De vermisten zijn allen Belgen. Onder de passagiers waren 75 Bel gen, 24 Zwitsers en 4 Westduitsers. Verder waren er 10 bemanningsle den. De veerboot, de „El Haeub" vatte vlam na een ontploffing in de ma chinekamer toen zij ongeveer 9 km uit de kust was. Vele passagiers sprongen in zee. Verschillenden hun ner werden opgepikt door Tunesi sche en buitenlandse schepen, die zich op het noodsein van de veer boot naar de plaats van de ramp spoedden. Ook haalden ze mensen van de brandende boot. De in Mijdrecht geboren pater Werenfried van Straaten, vanwege zjjn acties voor vluchtelingen ook wel die „spekpater" genoemd, van de Pre- monstratensed-abdij Tongerlo bij Antwerpen, is zaterdag in Stuttgart onderscheiden met de Europese Ka- reisprijs van de vereniging van Su- detenduitse landslieden welke hem door de Westduitse minister van ver keer Seebohm werd overhandigd. Speeltuin „De Rode Wipte Hazerswoude feestelijk geopend kinder daar staat mét vruchtensmaak achter Ondervoorzitter P. J. J. Kuijpers van de speeltuinver. „De Rode Wip" had zaterdagmiddag jl. tijdens de of ficiële ingebruikname van de speel tuin van de vereniging „De Rode Wip" in Hazerswoudes uitbreidings plan Rhynenburch reden tot vreug de. Drie jaar is er gewerkt om in Rhynenburch zo spoedig mogelijk te komen tot een speelgelegenheid voor de kinderen van de vele jeugdige gezinnen in dit uitbreidingsplan. Toen dan ook gemeenteraadslid J. D. de Wit (ARP), zelf bestuurslid van de speeltuinver. Groenendijk, een wip, waarop twee als Volendammer- tjes verklede Rhynenburchse kin- ders, in beweging zette, ging er een luid hoera op. De heer Kuijpers verwelkomde, behalve uiteraard kinderen en vele ouders, in het bijzonder wethouder H. van Rijn, raadslid J. D. de Wit en NUSO (Ned. Unie Speeltuin-organi saties)-vertegenwoordiger De Ruiter. Hij braoht speciaal dank aan het ge meentebestuur, dat in zo groten ma te heeft meegeholpen aan de stichting van de speeltuin. Woorden van waar dering sprak hij tevens tot die leden die geheel belangeloos hebben mee gewerkt aan de totstandkoming van de, overigens nog niet geheel vol tooide, speelgelegenheid. NUSO-vertegenwoordiger De Rui ter noemde deze opening een feest. „Vijfenzestig jaar geleden werd in Nederland de eerste speeltuin in ge bruik genomen; op het ogenblik zijn 650 speeltuinverenigingen bij de NUSO aangesloten". De heer De Ruiter onderstreepte zijn woorden met de aanbieding van een speelbal. Raadslid J. D. de Wit deed een be roep op de ouderen het speeltuin werk te steunen. De gebruikers, de kinderen dus, spoorde hij aan de ver nielzucht steeds achterwege te laten. Daarna begaf hij zich naar een met Volendammer paartje bezette kin- derwip, zette deze in beweging en de jeugd kon aan het spelen. Voor de officiële opening deden vele kinderen mee aan de optocht die vanaf het gemeentehuis trok naar de nieuwe speeltuin. Koude kerks fanfarekorps „Kunst na Ar beid" ziorgde voor muziek, een zaak die door deze muzikanten ook tijdens en na de opening in goede handen was. Een straattekenwedstrijd, kin derspelen, een gekostumeerde voet balwedstrijd en een judodemonstra tie door leden van de judovereniginig „Yoshi" waren de andere punten van het feestelijke openingsprogramma. Activiteiten Streekverbeterlngs- commissie Donderdag 10 juni a.s. wordt op het nieuwe bedrijf van de heer H. J. van Hof, J. C. Hoogen- doomlaan te Alphen a. d. Rijn, dee morgens om half tien een hoodbouw- demonstraitie gehouden. Bij ongun stige weersomstandigheden wordt de demonstratie een dag uitgesteld. De boerderij is te bereiken via het Goud se Rijpad te Alphen a. d. Rijn. (Advertentie) De twee eerste dagen van het gro te S.J.C.-juniorentoernooi, zijn, mede begunstigd door het stralende weer, bijzonder goed geslaagd. Zaterdag 5 juni kon de voorzitter van de S.J.C.-jeugdafdeling het lang voorbereidde toernooi openen. Hij heette de deelnemers en de leiders van Blauw Zwart uit Wassenaar, D. H.L. uit Delft, T.Y.B.B. uit Haarlem hartelijk welkom. Elke vereniging spoorde hij aan om met fair spel te trachten de grote S.J.C.-cup te be machtigen. Hij drukte alle deelne mers op het hart om boven de uitge loofde prijzen de sportieve geest te laten prevaleren. Onmiddellijk hierna begonnen de B-klassers (14-15 jaar) hun grote strijd om de zo fel begeerde trofeën. Het schema van deze dag bleek, zoals we van de jeugdcommissie van S.J.C. gewend zijn weer perfect te kloppen. Om 5 uur precies, nadat er 24 wed strijden over 3 velden verdeeld wa ren gespeeld, kon de 2e voorzitter van S.J.C. de heer H. Steenvoorden, de dagprijzen uitreiken. Hij dankte de deelnemers en hun leiders voor de sportieve prestaties en de pret tige verstandhouding, hij sprak de hoop uit dat dit ook de volgende da gen het geval zou mogen zijn. De uitslag van de eerste dag: Blauw Zwart 19 punten; S.J.C. 14 punten en beter doelgemiddelde; D. H.L. 14 punten en T.Y.B.B. 2 punten. Maandag 7 juni kwamen de A- klassers (16 en 17 jaar) in het veld. Hier bleek hoe de organisatie van de toernooileiding wel klopte. Even voor de aanvang kwam er telefonisch be richt, dat D.H.L. met pech in de bus langs de weg stond. Op een derge lijke oponthoud hadden de organisa toren kennelijk gerekend, want zon der dat het tijdschema ook maar even in de war kwam, werd het toer nooi precies om 11 uur aangevangen. Er ontbrandde direct een felle strijd om de punten. De wedstrijden werden met volle overgave gespeeld, 't Was prettig te ervaren dat bij de deelnemers ondanks de felheid waar mee soms werd gespeeld de sportie- viteit toch hoofdzaak bleef. Ook deze dag bleek Blauw Zwart over de meeste courage te beschikken. Om precies 5 uur kon 't bestuurs lid van S.J.C., de heer Th. de Ridder, na dank gebracht te hebben aan de toernooileiding, de deelnemers en him leiders tot de prijsuitreiking over gaan. Uitslag van de tweede dag: Blauw Zwart 19; S.J.C. 13; T.Y.B.B. 10 en D.H.L. 6 punten. De stand over twee dagen is nu als volgt: Blauw Zwart 37; S.J.C. 27; D.H.L. 20 en T.Y.B.B. 12 punten. Zaterdag 12 juni is de laatste dag van dit grootse toernooi. Dan komen de C-klassers (12-13 jaar) in 't veld. Zij zullen dan uitmaken welke ver eniging dan met de S.J.C.-cup zal kunnen triomferen. De elftallen al en de cl namen deel aan het Pinkstertoernooi van 't Rotterdamse Pretoria. De beide elf tallen wonnen ieder in hun afdeling de eerste prijs zonder enige verlies- punten en doelcijfers die er zijn mochten, n.l. a 1, 15 vóór en nul te gen; de c 1, 16 voor en 1 tegen. sassenheim Nieuwelingen gaven elkaar goed partij Begunstigd door fraai weer en voor veel belangstellenden had gister middag in de Oranjebuurt te Sassen heim het jaarlijkse wielerevenement plaats voor aspiranten en nieuwelin gen georganiseerd door de wielerver eniging „Sassenheim en Omstreken". Er is felle strijd geleverd. Vooral bij de nieuwelingen, alwaar direct na dat de heer Van Ruiten het startschot had doen vallen Van Velzen uit Zoe- terwoude weg schoot uit het pelo ton. Na vier ronden van de 75 kreeg hij gezelschap van Van der Burg en Verstraten, met in him kielzog de Sassenheimer Zeldenthuis. Deze vier renners hebben verder de koers volledig beheerst ondanks verwoede pogingen van het fel ja gende peloton dait aansluiting pro beerde te krijgen. Het was tenslotte S. van der Burg uit Berkel die in de sprint de eindoverwinning behaalde van een zeer snel gereden wedstrijd over 70 km. De aspiranten deden het zeker niet slechter dan hun oudere makkers. Ook hier een snelle koers met span nende momenten en veel strijd om de zege. Hier werd in de slotfase van de strijd in een rappe sprint de Ha genaar F. Verhoef de winnaar van de race over 25 km in de tijd van 40 min en 30 sec. De uitslagen luidden als volgt. Nieuwelingen: 1. S. v. d. Bung, Ber kel, 1 uiur 32 min en 10 sec; 2. K. Verstralen, Schiedam; 3. A. Zelden thuis, Sassenheim; 4. L. v. Velzen, Leidèn; 5. P. v. Haittuim, Gouda; 6. F. Tonnekreek, Nieuw Vennep; 7. G. de Bruin, Nieuwkoop; 8. S. Brandt, Leiden; 9. op een ronde P. Lisseburg, Haarlem; 10. H. Hoogeveen, Aarlan- derveen; 16. Jac. v. d. Lans, Sassen heim. Aspiranten: 1. F. Verhoef, Den Haag; 2. C. Durge, Heemskerk; 3. H. v. d. Meij, Sassenheim; 4. A. Frits, "War mer; 5. J. Witteman, Voorschoten; 6. J. Hfubreohts, Den Haag; 7. J. Keij, Leiden; 8. A. Bakker, Castricum; 9. J. Jorritsma, Rotterdam en 10. F. Koop, De Zilk. De race op eigen fietsen voor de Sassenheimse jeugd om de De Brie- beker had als resultaat, dat de strijd over 10 km werd gewonnen door P. Duin; 2. L. Bontje; 3. P. Meijer; 4. A. v. d. Vlugt; 5. G. Helmus; 6. Sj. Slin gerland en 7. Th. v. Ruiten. Na afloop reikte de heer L. van Ruiten in de zaal van het K.S.A.-ge- bouw de prijzen uit en bracht dank aan het korps der Rijkspolitie en de EJLB.O. Eremedailles in zilver van O.N. Het mag wel een unicum worden genoemd dat twee broers bij het zelfde bedrijf hun 40-jarig jubileum vieren. Dit was zaterdag jl. het geval met de heren L. W. v. d. Hoorn uit Oude Wetering en M. Th. v. d. Hoorn alhier, beiden schipper bij Rederij Wesseling. Directie en voltallig per soneel uit Rotterdam, Amsterdam, Sassenheim en Anna Paulowna waren hiertoe aanwezig in „Het Bruine Paard" om deze unieke gebeurtenis te vieren. Als gasten waren aanwezig burgemeester baron von Knobelsdorf, de heren Balhuizen en Schuitemaker van het Ned. Binnenvaart Bureau, de heer J. J. v. d. Linde, hoofdbestuurs lid van de Kath. Bond voor het Ver voerpersoneel en diverse zakenrela ties, die steeds met de jubilarissen hebben te maken. Als eerste voerde de burgemeester het woord. Van die directie had hij vernomen van de hoge waardering die men had voor de beide schippers. Hij prees hen gelukkig dat zij zolang een goede vaart hadden gehad, in het bijzonder in de oorlogsjaren. De kwa liteiten van beide jubilarissen waren van dien aard dat aan beiden de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd toe gekend. Na opspelding van het ere metaal werden de jubilarissen toe gesproken door de heer F. Balhuizen, voorzitter van het Ned. Binnenvaart Bureau. Deze riep de twintiger jaren in herinnering toen er nog 2000 beurt- vaartschepen waren. De omschake ling van beurtvaart naar vervoer per as betekende een revolutie voor de rederijen. Dank zij de medewerking van het personeel, kon deze omscha keling goed verlopen. Eveneens was het door de medewerking van het personeel dat bedrijven zoals Wesse ling, door de malaise heen konden komen. De band tussen werkgever en personeel was altijd goed. Hij was trots de gebroeders v. d. Hoorn dé onderscheiding van het Ned. Beurt- vaartbureau te kunnen overhandigen, bestaande uit een ere-penning met oorkonde. Tevens gaf hij hen de draagmediaillle. behorende bij de ko ninklijke onderscheiding. De heer Schuitema gaf rookgerei ten ge schenke. De heer v. d. Linde speldde de heer M. Th. v. d. Hoorn de zilve ren bondsmedaille op. Ook hij over handigde rookgerij. Namens de directie sprak de heer J. Wesseling, die persoonlijk ook het meeste contact met de gebroeders had.. Uitvoerig haalde deze herinne ringen op uit de afgelopen 40 jaar. Hij sprak van de moordende concurrentie in de dertiger jaren, met een onge limiteerde arbeidstijd en lage lonen. Overdag laden en lossen (alles met de hand), 's nachts varen. Dank zij die medewerking van de jubilarissen en het andere personeel is men die tijd doorgekomen. De werkzaamheden van beide schippers in de barre oor logsjaren werden in het bijzonder vermeld. Aan de meidagen van '40 en de voedseltochten naar Friesland, met op de Sassenheim II en III de beide schippers v. d. Hoorn, besteed de de heer Wesseling veel aandacht. Eén dezer reizen, ten behoeve van het 1KB was bijzonder moeilijk en duurde van Kerstmis '44 tot februari '45. Toen eindelijk de twee schuiten met aardappelen te Sassenheim ar riveerden, werd er één gevorderd door de Duitse Weermacht, voor de fabricage van methyl-alcohol, brand stof voor de V2's. „Wat toen voor het algemeen belang is gepresteerd mag nu wel even in de openbaarheid ko men" aldUs de heer Wesseling. Aan het eind van zijn toespraak overhan digde hij de bekende enveloppen. Ook namens het personeel werd door de heer C. P. v. d. Vlugt soortgelijke enveloppen overhandigd. Diverse za kenrelaties lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van attenties. Na nog enige tijd bijeen te zijn geweest werd de bijeenkomst besloten met een di ner, aangeboden door de directie.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4