HOOFDSCHOTEL? VLEES HE #OI6f KATER Inbreuken op het privé-leven door het fotograferen met tele-lenzen DINSDAG 1 JUNI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (Advertentie) Betere bescherming overwogen GANGETJE TEL.23005 De minister - president, mr. J. M. L. Th. Oals, heeft, mede namens minis ter Samkailden (Justitie) op de vraag van vijf leden van de Eerste Kamer, of „de regering niet van oordeel is, dat inbreuken op het persoonlijke leven, tenderende in de richting van huisvredebreuk, zoals tegenwoordig voorkomen, bijv. in de vorm van het zonder toestemming fotograferen van personen met gebruikmaking van te le-lenzen en dergelijke, een toelaat bare grens ten aanzien van de pri vacy van betrokkenen overschrijden" geantwoord, dat met dergelijke ge dragingen inderdaad de girenzen van het toelaatbare gemakkelijk kunnen worden overschreden. Reeds wettelijke mogelijkheden Op de vraag van de vijf senatoren, de heren Geuze (CHU), Berghuis (ARP), Van Riel (VVD), Van Velt- hoven (KVP) en Vos (PvdA), of de regering niet van mening is, dat de bepalingen in onze strafwetgeving en/of andere daarvoor naar de me ning van de regering het meest in aanmerking komende wetgeving te dien opzichte dienen te worden aan gevuld, eventueel gewijzigd, en of de regering bereid is op korte ter mijn de indiening van zodanige wets wijziging te bevorderen, wijst de mi nister-president erop, dat onze straf wetgeving in sommige situaties reeds een grondslag biedt om op te treden tegen de hier gewraakte gedragingen Dat geldt met name voor artikel 138 van het Wetboek van strafrecht, dat mede betrekking heeft op het weder rechtelijk binnendringen of vertoe ven op een besloten erf, en voor ar tikel 426bis van dat wetboek („hin derlijk volgen" enz.). Verdere bescherming De mogelijkheden van een verder gaande bescherming tegen inbreuken op de intimiteit van de persoonlijke levenssfeer zullen, zoals reeds in de regeringsverklaring werd aangekon digd, nader worden onderzocht. Bij dat onderzoek zal mede aandacht worden geschonken aan de inhoud van - en de te verwachten discussies over - de preadviezen, welke dit jaar voor de Nederlandse Juristen-ver- Leidse Bioscooen De films in de week van 27 mei tot 2 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Beschuldigd van aanranding (volw.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Hemelvaart en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: De lefschopper (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Hemelvaart en Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Allez France (Hup Frankrijk) alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Hemelvaart en Zondag- 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: For love or Money (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9 15 uur Hemelvaart en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Goldfinger (18 jaar) geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Hemelvaart en Zondag: 2.15. 4.30. 7 00 en 9.15 uur Rex: do.-za.: Wilde Haren (18 jaar) zo.-wo.: Met een voet in de hel (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Hemelvaart en Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur eniging zullen worden uitgebracht over de wettelijke bescherming tegen inbreuken als hierbedoeld. Een sum miere aanduiding van de kwesties, die zich daarbij kunnen voordoen, is reeds gegeven in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer, be treffende de begroting van het Depar tement van justitie voor het dienst jaar 1964. Voor zover het zonder toestem ming fotograferen, waarvan in deze vragen sprake is, gevolgd door open baarmaking, geven de artikelen 21 en 35 van de auteurswet 1912 nog een bijzondere bescherming tegen in breuken op het persoonlijk leven. Volledigheidshalve herinnert de premier eraan, dat het bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhan gige wetsontwerp tot herziening van de auteurswet 1912, onder meer strekt tot verhoging van het in artikel 35 van die wet gestelde maximum der geldboete van 200 tot 1000. „Psycholoog'" had slechts lagere school De Officier van Justitie bij de rechtbank te Maastricht, mr. P. Schenkenberg van Mierop heeft gis teren tijdens een bijna vijf uur du rende zitting twaalf maanden gevan genisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar met aftrek van voorarrest, geëist tegen de 35-jarige pseudo - psycholoog B. G. uit Maastricht. Dit 35-jarige ex-hoofd van de cen trale personeelsdienst van de Grand Bazar te Maastricht waren oplich ting sub. poging tot oplichting en een zedendelict ten laste gelegd. Bij na twee jaar lang heeft G. als drs. in de psychologie het personeelsbe leid van de Grand Bazar gevoerd, terwijl hij slechts de lagere school had doorlopen. Toen G. einde 1962 solliciteerde naar aanleiding van een advertentie van de Grand Bazar waarin een opleidingsfunctionaris werd gevraagd, tikte hij zijn brief in afwijking van het verzoek in de advertentie, „omdat zijn kennis van de grafologie hem een oneerlijke voorsprong op zijn mede-sollicitan ten zou bezorgen". Hij deelde in zijn brief verder mede, dat hij in 1960 zijn doctoraal examen in de psycho logie had afgelegd aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. ZEER BEKWAAM Maandag getuigde de directeur van de Grand Bazar drs. T. van der Meer, tezamen met mr. D. Kuyper, bedrijfs adviseur uit Eindhoven, die G. had getest, dat G. zijn werk als oplei dingsfunctionaris zeer goed had ver richt. Getuigen a décharge, de staffunc tionarissen van de Grand Bazar, be stempelden de pseudo - psycholoog zelfs als een voortreffelijke functio naris, die zeer veel had bijgedragen tot de verbetering van het arbeids klimaat van het warenhuis. Zij meen den dat de door G. gegeven cursus voor staffunctionarissen, die ook door de directeur was bijgewoond, interes sant en leerzaam was geweest. Met tertijd was G. zelfs benoemd tot hoofd van de centrale personeels dienst. De officier van justitie betoogde in zijn requisitoir dat G. tussen 1945 en 1965 tién baantjes had gehad waar bij hij in negen gevallen was ontsla gen wegens geknoei en falsificaties. De raadsman van verdachte, mr. M. Moszkowicz uit Maastricht, pleit te vrijspraak op grond van juridische overwegingen. Uitspraak 14 juni. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Acteon 30 v. Thames/Abadan Alamak 29 190 NNW Socotra/U.said Alcor 30 v. Le Havre/Marseille Algorab 28 500 NNO St. Paulsrock/ Rio de Janeiro Al mi tak 29 v. Antwerpen nr Bremen Aludra 30 v Buenos Aires nr. Santos Bovenkerk 29 15 ZW Dover/Kaapstad Calamares 30 150 NW Anzemilla/ Costarica Garoet 29 te Genua Hector 29 v. Iskenduren nr. Lattakia Jagersfontein 29 160 ZZW Freetown nr. Tenerife Japara 30 te Aden verwacht Kara 2 juni Ceuta verw. Kloosterdijk 30 300 Z G. Race nr. Le Havre Korenia 30 v. Rotterdam nr Curacao Loppensum 29 te Duinkerken verw. Medon 29 te Rotterdam Memnon 29 150 ONO Cp Hatteras/ Curasao Musalloyd 30 te Hongkong Nieuw Amsterdam 29 te Rotterdam Onobo 29 100 NW Alexand./Landsend Overijsel 29 te Aqatsa Scheldelloyd 31 te Genua Ulysses 29 v. Bremen/Hamburg 30/5 te Rotterdam Womosari 30 te Genua verw. Wonosobo 29 v. Rotterdam/Hamburg Kleine vaart: Aerdenhout p. 29 Vlissingen/Antw. Thea 28 v. Amsterdam/LJmuiden Volharding p. 29 Vlissingen/Antw. Examens middelbare school te moeilijk Het was dr. Schüring (C.H.) ter ore gekomen, dat bepaalde examen opgaven bij het middelbaar onder wijs dit jaar te moeilijk zijn. Hij vroeg staatssecretaris Grosheide van Onderwijs ervoor te zorgen, dat de opgaven in de toekomst „de toets van een milde kritiek kunnen door staan". Tevens vroeg hij, op welke Advertentie) wijze voorkomen kan worden, dat de kandidaten dit jaar de dupe wor den van de te lastige opgaven. Leraren Engels vonden laatst op een vergadering in Almelo dat de vertaling voor de MMS „voor de kandidaten tot een debacle blijkt te leiden". Zij zeiden dat „niemand begrijpt, hoe men deze tekst heeft kunnen kiezen". Dezelfde leraren vonden ook de tekst van de verta ling voor de HBS ongeschikt. Veel gedachten uit die tekst zijn moeilijk grijpbaar of te veel omvat tend: de moeilijkheden liggen bo vendien te dicht op elkaar en ook bij het taaleigen had men te hoog gegrepen. De leraren hebben zelf „ge animeerd gediscussieerd over wat er nu eigenlijk bedoeld was". Soortgelijke klachten doen opgeld over de vakken goniometrie en ana lytische meetkunde voor HBS-B en boekhouden en bedrijfshuishoudkun- de voor HBS-A. Het achtjarig dochtertje van de familie Lennarts uit Schinveld dat met enkele vriendinnetjes aan het spelen was, is maandagavond door een personenauto op de provinciale weg in Schinveld doodgereden. Het meisje rende plotseling de weg op, werd door een auto geschept en was op slag dood. Unie van katholieke studenten in Nederland De Nederlandse katholieke stu denten verenigingen hebben beslo ten de Unie van Katholieke Studen ten Verenigingen (U.K.S.V.), waarin zij verenigd zijn, te veranderen in een stichting met de naam „Unie van Katholieke Studenten in Neder land" (U.K.S.N.). In de nieuwe Unie is naast de gezelligheidsvereniging plaats gemaakt voor andere groepe ringen van katholieke studenten, die bijv. hun activiteiten hebben op het levensbeschouwelijk en maatschap pelijk gebied. De wijziging, gevolg van de in grijpende wijzigingen in de Neder landse Studentenraad twee jaar ge^ leden, is gebaseerd op de overtuiging, dat dq gezelligheidsvereniging niet meer de enige vorm van studenten leven is. Men wil op deze wijze alle katholieke studenten aantrekken. De nieuwe Unie streeft ernaar bij te dragen tot de optimale ontwikkeling van het levensbeschouwelijk en maat- schappelij k verantwoordelij kheidsbe- sef van de katholieke student. De structuurwijziging, die een dui delijke poging is het isolement, waar in de katholieke studenten al veel te lang geleefd hebben, te doorbre ken, zal 12 juni van kracht worden. Vermiste jongen nog spoorloos Een grote politiemacht heeft gis teren, met assistentie van vier speur honden, de bossen ten oosten van Helmond afgezocht naar de vrijdag tegen de avond spoorloos verdwenen 13-jarige jongen Willy Verspaget. Uit de tips die de Helmondse re cherche bereiken heeft men op kun nen maken dat de jongen vrijdag na het verlaten van de ouderlijke wo ning nog twee winkels heeft be zocht voor het doen van een paar kleine inkopen. Een oud-onderwijzer van de Sint-Silvesterschool, de heer Mertens, by wie Willy op school is geweest, ment zeker te weten die knaap zaterdagmiddag, dus daags na de verdwijning, nog te hebben ge zien, lopende in de richting van Deurne. Willy zou nog tegen hem hebben gezwaaid. Alle tips worden door de Helmondse politie nauwkeu rig nagegaan. Op verzoek van de ouders is de telepaat Gruyters uit Aarle-Rixtel bij het onderzoek inge schakeld. Met assistentie van mili tairen zal vandaag een nog groter gebied worden uitgekamd. Het dreg gen heeft ook gi9teiren geen resultaat opgeleverd. BRANDKASTKRAAK TILBURG: BUIT GEEN ƒ30.000,— maar ƒ43.000.—. Niet dertigduizend gulden maar ƒ43.000.— blijkt de buit te zijn die brandikastkrakers op Hemelvaarts dag wisten te bemachtigen by Va- ropa-bakkerijen N.V. te Tilburg, De daders, van wie tot dusver elk spoor ontbreekt, maakten gebruik van een snijbrander die zij in het gebouw aantroffen en waarmee rond het slot een gat werd gebrand. Tien Russische atoomgeleerden zijn in de V.S. aangekomen, waar zij installaties zullen bezoeken voor de vernietiging vain radio-aktieve afval stoffen. Aan verwondingen die hij vo rige week bij een auto-ongeval had opgelopen is gisteravond de 69-ja- rige J. Kleijnenberg in het zieken huis in Dirksland (Zuid-Holland) overleden. De heer Kleijnenberg was raadslid van de gemeente Ren- kum, en voorzitter van de stichting Airborne-museum, gevestigd in kas teel Doorwerth. de nieit/we amthmi va/re SUSKE-WISKE Aetherklanken WOENSDAG 2 JUNI 7.00 Dagopening. 7.10 Oude gram. 7.30 Nws. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte gram. 8.15 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.40 Lichte gram. en praatje. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. de huisvrouw. 10.10 Klass. kamer- rauz. (gr.). 10.30 Leven naar Pink steren, godsd. uitz. 10.55 Orgel-im provisatie. 11.00 Geestelijke liederen. 11.30 Lichte gram. 11.50 Cabaret. 12.00 Lichte gram. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Gram., evt. act. 12.50 Lichte orkest- muz. 13.10 Opera-aria's (gr.). 13.40 Licht instrumentaal kwartet. 14.00 Bondsdag Geref. vrouwenverenigin gen. 14.45 Vierhandig pianospel (gr.): klass. en mod. muz. 15.25 Klass. gr. 15.50 Bijbelvertelling v. d. jeugd. 16.00 Jeugdland. 17.15 Jazzperspectief. 17.50 Overheidsvoorl.: Werk en Welzijn. Vraaggesprek van Claude Belloni, in het kader Nat. Beroepenmanifestatie 1965. 18.20 Zangkoor met orgelbege leiding: geestelijke liederen (opn.). 18.20 Klass. pianospel (gr.). 18.30 Het Spektrum: nieuws uit de prot.-chr. organisaties. 18.45 Accordeonmuziek met ritmische begeleiding (gr.). 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokr. 19.30 Muz. v. h. Leger des Heils (gr.). 19.50 Buitenl. weekoverz. 20.00 Ge wijde muz., gr. (21.00-21.25 CapVert: schiereiland van tegenstellingen, ge sprek). 21.45 Verkiezingsuitsl. uit het Rijnmondgebied. 21.55 Lichte gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Show-Schouw: muz. klankbeeld. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 Nws., ochtendgymn. en soc. strydlied. 7.20 Lichte gram. 7.25 V. d. voorpagina. 7.30 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. 9.00 Van alle markten thuis, praatje v. d. vrouw. 9.05 Klass. gram. 9.40 Schoolradio. 10.00 Romantische orkestwerken, gr. 11.02 V. d. vrouw. 11.40 Cello en piano: mod. muz. 12.00 Stereo: Rit misch strijkork. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 V. h. platte land. 12.35 Licht instrumentaal en semble (gr.). 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Stereo: Metropole-ork.: amus.- muz. 13.45 Lezing. 14.00 Klass. muz. 14.55 Kalender: praatje. 15.00 V. d. jeugd. 16.00 Nws. 16.02 Operamuz. (gr.). 16.30 V. d. zieken. 17.00 Gram. en act. 17.50 Act. 18.20 Uitz. v. d. boerenpartij. Spreker: de heer E. J. Harmsen, secr. v. d. Boerenpartij. 18.30 Dansork. en zangsol. 19.00 V. d. jeugd. (Tussen 19.10 en 20.00 evt. onderbreking voor uitslagen Rijn mondverkiezingen). 19.10 Elektroni sche orgelmuz. 19.30 Kunstrubr. 20.00 Nws. 20.05 Uitsl. van en commenta ren op de Rijnmond verkiezingen, af gewisseld met veel muziek. 22.25 Sportpraatje. 22.30 Nws. 22.40 Semi- klass. muz. 23.20 Stereo: Gaudeamus- concert: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1. VARA: 17.00-17.45 V. d. kinderen. NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Barend de Beer. 19.06 Teleac: Ongevallen in en om de wo ning. NCRV: 19.35 De Beverly Hill billies, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 Neder- landérs in den vreemde: filmrepor tage over Ethiopië. 21.15 Wir singen nur für Sie heute Nacht: operette- progr. 22.05 Onder 4 ogen, gesprek. NTS: 22.35 Journ. 22.40-23.10 Teleac: Mod. onderwijsmethoden en didac tiek. Nederland 2. NTS: 20.00 Nws. in het kort. 20.01 Speurtocht in het ver leden; film over Don Quichotte (prod. BBC). VARA: 20.30 The quiet man, speelfilm. zwepen geselen. Of is de dansruimte sen enkele 'stenen, staat Kaloeloe Het is allemaal goed, heer. samen met het andere personeel. De I¥ 1 1 een tovercirkel, een heksenketel zijn beroep uit te oefenen. Max ver- Als hij klaar is met het ontbijt chef is het met deze opvatting eens, HM flPI*lVOÏ Ifl waarin de oh amen worden gemar- wondert er zich over dat het neger- verschijnt Kipende in hoogsteigen wat nogal logisch is, vermits zij hem JL JLeL.1 JfiL ff WflVft teld door demonische krampen? Af meisje daar al zit te wachten. Zo'n persoon om hem te begroeten. enkel voordeel kan opleveren. c en toe springt een toeschouwer in de kind! Hij roept haar en vraagt of Is de moesoengoe niet tevreden En nu is het tijd om aan het werk kring. Het is alsof hij zich met een ze bij de kok voor hem kawa (koffie) met mijn geschenk? vraagt hij, na- te gaan. Een tiental inlanders werden door J M ELSING Naar een gegeven van M. Haugen. kreet in de hel stort. Af en toe ver- wil gaan halen. dat zijn dochter is weggezonden. aangeworven daaronder bevindt wijdert een danser zich gillend uit de Dio! (Ja!) knikt ze gretig, dio! Daarop ontwikkelt zich tussen die zich Mandoefoe, een struise kerel uit groep. Dat is dan alsof hy door een maar blijft weifelend staan. beiden een ingewikkeld gesprek, een naburig dorp, die in een missie- En dan komt de nachtelijke stilte wilde golf van de kolkende dans- Kaloeloe wenkt haar en dan ver- Wanneer een meisje tot vrouw is ge- post het schrijnwerken heeft geleerd, over het woud, maar die stilte is zee opeens aan wal wordt geslingerd, schijnt ze met die dampende koffie- rijpt, vindt niemand in de negermaat- Met deze kleine karavaan begeeft Je vooiihoofd staat vol zwarte slechts schijn. Zij is als een stramien waar hij blijft liggen, uitgeput na kan, welke ze draagt met samenge- schappij het onterend met haar om Linden zich door het woud naar de leugenkruisjes! Waar heb je al die van veie geluiden waarop het nacht- een bovenmenselijke inspanning. perste lippen en angstige bezorgd- te gaan als met een volwassene, ook plaats, waar hij zich wil vestigen, onzin vandaan? kleed wordt geborduurd. Als de De blanke toeschouwer voelt zich heid. De moesoengoe moet er om indien zy door haar leeftijd nog tot da Daar woekert de wildernis met hei Het is geen onzin, heer! Zo maan haar legerstede heeft verlaten kledn en machteloos tegenover dit lachen. jeugd kan gerekend worden. Het meterhoge gras: een bruin-gele zee luidt 'n oude wet van ons volk. Kole gin^s achter de bergen en met demonische vertoon. Het is nauwe- Zó moet je koffie schenken, spreekt vanzelf dat een grote moe- golvend over de aardbodem. In haar de monganga (de tovenaar, fetisj- fel-blinkende gele sikkel de sterren- Mjks te va/bben dat deze zelfde negers Goed kyken. En Anioeboe kijkt met soengoe niet hoeft te handelen naar veilige schoo-t houden zich niet en- priester) heeft het mij bevestigd. bloemen maait, begint het oerwoud daarstraks deemoedig en onderwor- buitengewone toewijding naar het in de negertraditie. Onioeba zelve heeft kei vele wilde dieren verscholen Luister, Anioeba, aangezien jij zjngen! Het lied der tam-taims pen bij zijn tent hebben gezeten. Zy de kop vloeiende bruine vocht en geheel het geval in een ietwat te maar tevens waardevolle planten en alles moet doen wat ik zeg, geef ik g0nst Van dorp tot dorp en roept de komen hem thans voor als bezeten fluistert: schril licht gezien. Dit is zo onge- bomen. Daarom kan men Moto je het bevel naar de loepangoe van inlanders op ten dans. De blanke kan tovenaars of als wilde dieren wier Kawa! veer, samengevat en verduidelijkt, de vuurduivel niet op haar loslaten, je vader te gaan en daar de nacht s]aap niet vatten op het smalle wilde instincten enikel maar slui- Vervolgens moet zij haar meester het standpunt van de chef. Daarom wordt het een strijd op le door te brengen. Morgen kom je mij veldbed. Hij verlaat de tent en staat merden. Hij staat ze van achter de allerlei voorwerpen aanreiken: de De blanke bevestigt dat hij met het ven en dood tussen de mensen, ge- natuurlijk begroeten en ondertus- in het midden van het dorp. De vuren struiken nog een tijdje te bespieden pot met soekari (suilker), de mafoe- zeldzame geschenk ten zeerste is in- wapend met hakmessen en de woeke- sen zal ik over alles nog eens na- zij-n gedoofd. Het ritmische, obsede- en sluipt dan terug naar het dorp. (boter), de maziva (melk) en het genomen, maar tracht zijn toehoor- rende wereld van halmen, doornige denken. Slaap wel! rende bonzen lokt hem dieper het De volgendie morgen wordt Linden mokate (brood). Ze vergist zich een der aan het verstand te brengen, dat struiken, knoestige bomen en wur- Goede nacht, Heer! woud in, tot hy opeens achter een gewekt door stemmen. Neergehurkt paar keren, maar dan herhaalt ze hijzelf zijn belondngs-gebaar meer als gende lianen. Zwiepend en geselend Op Anioeba's gelaat valt niet te struik blyft staan en kykt naar een voor zyn tent zitten Anioeba en zeer geconcentreerd de woorden en symbolisch heeft beschouwd. De wet- storten de hoge halmen neer. Blin- ondersoheiden of dit bevel haar ver- kleine ruimte, waar zwarte, naakte enkele mannen die voor hem wen- wijst telkens voorzichtig met de vin- ten van zyn Moengoe verbieden hem kende bijlen bijten zich knarsend een heugt, ontgoochelt, of onverschillig gedaanten in rode, spookachtige sen te werken. Ze hebben een stuk ger. Daarna glimlacht ze tevreden er een bijzit op na te houden en het weg door het houtgewas dat kreu- laat. 'Langzaam verwijdert zij zich, vuurgloed dansen. Het roffelen, gon- deken om de schouders geslagen, en zucht als na een zeer grote inspan- is eveneens verboden iemand in sla- wend en knakkend neerstort. maaT eenmaal buiten de lichtschijn zen en zoemen geeft de kadans aan. want het is nog vroeg en mistig. On- ruing. vernij te brengen. Hij wil de jonge van het vuur, zet zij het op een De lichamen sidderen en kronkelen der de voortent is de tafel gedekt. Ik zal je opleiden tot een perfec- vrouw echter gaarne bij zich houden, (Wordt vervolgd) top en! alsof de tam-tams ze met honderd Buiten op een vuurtje aangelegd tus- te huisslavin, spot Linden. niet als bijzit maar als een bediende,

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2