Tegen oplichter, nu in Canada, 3 jaar gevangenis geëist KORTE AGENDA, MAAR LANGDURIGE VERGADERING VAN VOORSCHOTENS GEMEENTERAAD Muziekfestival bij gouden jubileum van „De Harpe Davids" in Noordwijkerhout Honde-liefde: auto in de sloot Verklaring op komst over mandement '54 Verbetering in handelsbalans Pastoor J. J. Eeken f Soekarno over „komplot" Korte golf ZATERDAG 29 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA '7 TIJDIG BIEZEN GEPAKT Om formele redenen en niet om dat men werkelijk verwachtte hem de rechtzaal te zien binnenstormen, wachtte de rechtbank in Dordrecht vrijdag gedurende enkele ogenblik ken op de 42-jarige C. Chr. van H., voormalig ambtenaar-rechercheur bij de gemeentepolitie in die stad, die terecht moest staan omdat hij zich meermalen aan oplichting heeft schul dig gemaakt, want Van H. verblijft sinds bijna vier jaar in Canada en hij zal er wel niet over piekeren naar Nederland te komen om de drie jaar gevangenisstraf te ondergaan, waartoe de officier van justitie hem blijkens zijn eis veroordeeld wil zien. Van H. heeft indertijd in Dordrecht veel stof doen opwaaien, door zijn plotselinge verdwijning met zijn vrouw en kinderen. Hij was bij de politie in Dordrecht chef van de vreemdelingendienst en hij vervul de zijn betrekking voorbeeldig. Bij iedereen en vooral in de kerkelijke kring waarin hij verkeerde, stond hij in hoog aanzien. De brief, die de commissaris van politie op zekere diag van hem ont ving en waarin Van H. meedeelde, dat hij naar Canada was vertrokken had dan ook het effect van een bom. STIEKEM In het diepste geheim had hij zijn emigratie voorbereid. Toen zijn meu bels werden weggehaald, vertelde hij dat die een blauwzuurbehandeling tegen houtworm moesten ondergaan, maar de kisten gingen rechtstreeks naar Rotterdam om op de Rijndam te worden angeladen. Op de vooravond van zijn vertrek, woonde hij met vrouw en kinderen nog de verjaardag van een familielid bij. Niets wees er op, dat hij de an dere dag in plaats van met vacantie, op weg naar Canada zou zijn. VERHALEN Er werd natuurlijk terstond een onderzoek ingesteld. Dat bracht aan het licht, dat de man een aantal men sen voor duizenden guldens had opge- lidht met het verhaal, dat zijn va der zulke voordelige transacties in de uien- en aaaxLappelhandel zou kun nen sluiten als hij maar over gereed geld beschikte. Er bleek ook uit, dat hij van verschillende winkeliers goe deren had betrokken die hij niet had betaald. Op ontstellende wijze kwam hierbij weer eens aan het licht hoe goedgelovig sommige mensen zijn. Zijn eigen vader had Van H. ook op gelicht en wel voor 1.600 met het verhaal, dat hij de hoge dokterskos ten voor zijn vrouw niet kon betalen. In totaad stond, zoals op de terecht zitting bleek, Van H. voor 60.000. tot 80.000.in het krijt. Er werd een getuige gehoord, een tachtigjarige dame, die met haar zuster rond 18.000 aan Van H. had geleend. De president vertelde nog, dat men bij het onderzoek in het huis van Van H. een geldkistje had gevonden, waarin slechts een briefje zat met de mededeling ,Ha, ha, ha". De officier van justitie noemde de man een bijzonder grote oplichter die zijn functie van ambtenaar heeft misbruikt. Uitspraak 10 juni. ALPHEN AAN DEN RIJN VERDWENEN AUTO WEER VERSCHENEN De heer J. Boot, garagehouder aan de Willem de Zwijgerlaan heeft don derdagavond omstreeks 11 uur er varen hoe verleidelijk het is voor zwakke naturen, een auto met onaf gesloten portieren buiten te laten staan. Het betrof zijn eigen personen auto Peugeot 404, die hij omstreeks genoemd tijdstip miste, nadat hij het voertuig korte tijd tevoren bij zijn bedrijf had neergezet. Dat hij de por tieren niet afsloot bij zijn binnen gaan in het garagebedrijf, werd hoogstwaarschijnlijk opgemerkt door iemand, die blijkbaar behoefte aan had een goedkoop toertje te maken met andermans personenauto.. Hij moet er toen ingestapt zijn en ermee zijn weggereden. Precies één dag was de wagen onvindbaar, hoe wel de politie van Alphen, aan wie de eigenaar onmiddellijk kennis had gegeven, naarstig naar het aantrek kelijke voertuig, aan het speuren was gegaan, en er voortdurend mee bezig bleef. totdat haar collega van de gemeentepolitie Haarlemmer meer, post Nieuw Vennep een ver lossend telefoontje gaf van het in die gemeente onbeheerd aantreffen van de vermiste auto. Gelukkig voor de heer Boot bleek de auto op geen enkele wijze be schadigd te zijn. Ook wordt er niets uit de auto vermist. Welke beweeg redenen de show-rijder voor het wegnemen en berijden van de auto had is niet komen vast te staan; evenmin is de politie tot dusver erin geslaagd achter de identiteit van de vrijpostige autorijder te komen. De heer Boot kon zijn wagen in Nieuw Vennep teruglhailen. VERKEERSBRIGADIERTJES ONTHAALD In samenwerking met de plaatse lijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft de Alphense gemeentepolitie hedenmorgen, in de filmzaal van de Gereformeerde Sal- vatorikerk aan de Willem de Zwij gerlaan, aan 158 verkeersbrigadier- tjes een paar gezellige uurtjes ver schaft. Het hoofddoel van de bijeenkomst was de brigadiertjes in eenvoudige vorm van waardering voor hun hulp blijk te geven, ze te tracteren en door het vertonen van enkele films enige ontspanning te verschaffen. De bijeenkomst stond onder de al gemene leiding van de heer J. Groe nendijk, ambtenaar van het plaatse lijk korps van gemeentepolitie, afd. verkeersgroep en de heer J. v. d. Horst, seor. van de Alphense afd. van het V.V.V. Aanwezig waren ook de heer J. v. d. Veen Meerstadt, voorz. van het VW te Alphen en de hoofdinspecteur van gemeentepolitie en korpschef, de heer N. G. Groot- huyse. Alle 158 brigadiertjes, die deel uit maken van zes lagere scholen, kre gen tijdens deze bijeenkomst een oorkonde uitgereikt door de heer Groothuyse, „als erkenning voor de stipte en getrouwe vervulling van de vrijwillig aanvaarde taak anderen te helpen bij het oversteken, waar door de verkeersveiligheid in hoge mate werd bevorderd. Tevens ter aansporing om ook in de toekomst met evenveel ijver en volharding mede te werken aan het bereiken Bebouwing Noord-Hofland hoofdschotel Zo luidde het voorstel van B. en bouw kan hiervan mee profiteren. W. van Voorschoten a. 't beschikbaar stellen van een krediet van f 20.800.- Het gaat dus niet over koppelbouw. Deze aannemers zijn gekozen omdat ten dienste van de voorbereiding van zij een vinger in de pap hebben. Zij SCHOOL VOOR LATE ROEPINGEN IN NIEUW GEBOUW zijn eigenaar van de grond en bezit ten dus een sleutelpositie. Zij zijn eigenaar en wij gaan vrijwillig in zee. een plan tot het bouwen van woning wetwoningen in het complex Noord- Hofland; b. aankoop van in het com- plex Noord Hofland gelegen grond Zij zijn bereid de woningwetwonm- ter grootte van 16 ha, met opstallen gen te bouwen tegen de curveprijs. van de N.V. Bouw- en Handelmaat- De premiewoningen vallen buiten schappij Waddinxveen en het N.V. deze bouw. Ook andere bouwers moe- Bouwbureau Brandwijk tegen een ten gelegenheid hebben te bouwen, totale koopprijs van f 696.308.- c. het Melden zij zich niet, dan hebben ook instemmen met het voornemen om, deze bouwers zich verplicht deze wo- ïingen te bouwen. De organisatie-deskundige, die in Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdamheeft de gemoderniseer- jn samenwerking met de directies ningen te bouwen. de ruimten van de school voor late van de onder b genoemde bouwon- De organisatie-d roepingen Schola Carolina" in Den dernemingen, de uitvoering van wo- het bouwteam zal worden opgeno- Haag inaezegend. De school is sinds ningwetwoningen in teamverband in men zal zijn een persoon van ratio- enige tijd ondergebracht in 'n villa het complex Noord Hofland ter hand bouw. Dat de burgemeester voorzit- aan de Van Soxitelandelaan in Den te nemen. ter wordt van het bouwteam, is ge- Haag. daan uit een oogpunt van stabiliteit. ,,nr lang vormde dit voorstel Een wethouder is altijd nog een po- NADER ONDERZOEK Dr. Pels wilde echter nog meer Met de verbouwing U men pas ge- het onderwerp van gesprek. Tot in uSke fïeüur d in een tijdsbestek reed gekomen. „Schola Carolina" be- derde instantie werd er uitvoerig faarmogeliik van het toneel staat dit jaar eveneens 40 iaar. Sinds ,0ver gesproken. Toch werd 't voor- verdwenIn kan ziin De beide firma's het bestaan hebben ruim 600 leerlin- stel z.h.st. aangenomen. Punt c was h bb ervaring in rationele bouw gen hier aanvullende lessen Latijn. het knelpunt. Op het college werd B0vendien ri de fa Brandwiik n^g Grieks en Bijbel ontvangen alvorens een spervuur van vragen afgevuurd, comDaenon van de NV Muijs en de de hogere studies te gaan volgen. De doch het college schroomde niet al de ïï!JWnon school is bestemd voor leerlingen met gegtelde vragen uitvoerig te beant- HBS- of Mulo-diploma, die op latere Woorden. leeftijd priester wiPen worden. 270 De bebouwing in Noord Hofland Sty dienten van de Schola zijn in de zai in grote eenheden geschieden. afgelopen 40 jaar priester gewijd. Hier zullen komen 1800 woningen in - y - Momenteel volgen 17 iongerts het on- 9 bouwtypen. Gisteravond gaf de zekerheid over de ervaring van de derwiis, van wie 10 intern en 7 ex- raad haar fiat, dat het bouwteam, beide firma's en deed de suggestie tem. De leeftijd van de internen va- waarin opgenomen de aannemers te onderzoeken, of de combinatie rieert van 18 tot 25 jaar. De externen Waddinxveen en Brandwijk er 900 mogelyk nog met uitgebreid kon zijn ouder. zullen bouwen in bouwstroken van 1 _T 200 stuks. Het komende studiejaar zal de aan- uuur uc ncicu dacht vooral ook op de moderne ta- ..P1* zal moeten geschieden in een pombouts en zelfs door het college, len komen te vallen en op het Neder- tijdsbestek van 4 1% jaar. De raad zuuen de mogelijkheid onderzoe- lands. Dit in verband met de liturgie- vroeg zich af bij monde van de heren ^en ajdus de wethouder, maar u mag vernieuwing en de grotere aandacht Pels en Rombouts of deze bouwers Qng n-et binden. Het is onze bedoe- voor theologische en filosofische wer- dat wel aan konden en waarom zy jj aldus de burgemeester in zijn ken in de moderne talen. gekozen waren. Er zal gebouwd gaan sj0tbetoog om nog meer te doen, worden op de conditie 1 op 1, d.w.z. hpbben in het woiden met een derde aannemer. Deze suggestie werd ondersteund door de heren De Groot, Bakels, inzegening - - dan wij reeds gedaan hebben in het H. Mis op in 1 woningwetwoning en 1 vrye sector- afgej0pen jaar. Een snelle opmars van T.ïfcpn. woning. .r 5?_- WONINGWETBOUW tot leniging van de plaatselijke wo ningnood. Met dit voorstel zijn wij op de goede weg. Natuurlijk zullen er -T obstakels zijn. Het is immers een Nu rationele bouw ook is toege- durfd voorstel, maar wij hopen dat -»■ B als raad er achter staat. De raad f haar fiat. De geloofsbrieven van het nieuw Voorafgaand aan droeg mgr. Jansen e€ concelebratie met dr. P. van Litsen- woning, burg SJ. rector van het Aloysius Col lege in Den Haag onder wiens juris dictie de Schola valt, pater Jeuken, de eerste afgestudeerde leerling van die Schola. de directeur pater dr. J. staan in de vrije sector kan de wo- u ci Fruytier SJ en drs. J. Pieters. spiri- ningwetbouw hiervan meeprofiteren, f haar ^at tuaal van de „Schola Carolina" aldus wethouder Dekker. Geen bou- Zondagmorgen komen de ouders wer in Voorschoten was bereid wo- -- n n van de leerlingen op bezoek, terwijl ningwetwoningen te bouwen tegen Je benoemen raadslid, de neer 's middags van 2—5 uur iedere be- de vastgestelde curveprijs. Nu zal Hqpgwerff Kroon werden m 1 angstellende welkom is. dat wel gebeuren en de woningwet- bevonden. De heer v. d. Laan uitvoerig antwoord gekregen over de door hem gestelde vragen inzake subsidiëring van de geestelijkheid ter plaatse. Hij was het eens met de conclusie van B. en W., doch stelde vast, vernomen te hebben, dat er eventueel geen wettelijke bezwaren bestaan. De heer Kamminga was met het antwoord van B. en W. inzake de Vooruitlopend op de eigenlijke en andere route door hot dorp marche- amwoora van c.en w. ficiële viering van haar gouden be- ren. Om half vier begint Hillegoms °v"? "f?'J?" w«ü!fv officiële viering van haar gouden be .taansjubileum in het najaar, organi- Harmoniekapel ook aan zijn mars seert de Chr. Muziekvereniging „De langs weer een andere route en ten- Harpe Davids" tijdens het Pinkster- erg ingenomen. Hij vond het weinig elegant van de gemeente een brief weekeinde een groots muziekfestival. De voornaamste en bijzonder wel kome gast bij dti muziekfeest is C.V. Kleppergarde uit Mainz-Gonsenheim, bij welk korps „De Harpe Davids" vorig jaar op bezoek is geweest. Vrijdag 4 juni a.s. worden de Duit- aan de Zaan een concert de feest- niet volgens de regels, die gelden se gasten (ongeveer 75 man) smid- zaal Meeuwenoord. Om negen uur voor de woningwet. Dit is nu een dags omstreeks 5 uur verwacht op gro^ taptoe op De Brink, waaraan experiment, dat de gemeente zelf de Brink, vanwaar zij naar de ver- medewerken de „Kleppergarde" uit dient uit te pluizen. Ons antwoord, schillende logeeradressen zullen wor- ^ainz, „Excelsior" uit Noordwijk, ging verder dan de raad mocht ver- „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwijker- wachten. den gedirigeerd. hout, „Soli Deo Gloria" uit Koog aan s Avonds om 8 uur worden zij in de zaan en de jubilerende vereniging de tot feestzaal omgetoverde garage zejf van de Firma Meeuwenoord aan de Herenweg officieel begroet. Na deze Eerste Pinksterdag om acht uur r,. d de" hockeyclub s^'en ^alrïIVrïS koSTz.eTt hef Kerkje, worden verzorgd. De gemeenteraad S£S een con- cert geven' wlrlpmtS half drie be- langa het veld komen, die f 1400- Zaterdag 5 juni is er 's middags en g[nt de drumband van „Crescendo" gaat kosten. 's avonds volop muziek in het dorp. uit Hillegom aan een mars door de Het Duitse muziekgezelschap gaat St. Victorwijk en de Kerkstraat. Om Subsidie Ikamerorkest zich laten zien en horen in De Zilk. half vier geeft de „Kleppergarde Dit nog maar Om twee uur 's middags begint het een concert op De Brmk.Om half zal als volgt gorden SJ^sidieeM. muziekgezelschap van de PAM uit vyf gaat „De Harpe Davids door a. 10 pel van het honorarium en de Rotterdam een muzikale rondwan, het dorp marcheren en s avonds tre. reiskosten van de dirigent tot een deling door het dorp. Een half uur den gasten en gastheren op in de maximum van f 200.- per jaar, d. neet Aa HT-iimVismH van ,Adest feestzaal Meeuwenoord. een bedrag van f 7.50 per lid per jaar voor het geven van een tegen een redelijke toegangsprijs, algemeen toegankelijk concert binnen de ge meente Voorschoten. Het carillon 15.000.- zal de gemeente gaan bij dragen in de kosten van aanschaf fing en aanbrenging van het caril lon in de gemeente toren. De raad sprak veel lof over het initiatief van het comité. Of er een electro-magne- tisch speelwerk zal komen, dat vol gens dr. Pels verreweg het beste is, is nog niet met zekerheid te zeggen. Dit brengt veel kosten mee en is wellicht financieel niet haalbaar. Het is wel de bedoeling, dat het carillon met Kerstmis zal spelen. BENOEMING SCHOOLHOOFD Tot hoofd van de Paus Johannes- school zal worden benoemd de heer G. B. M. Verburgh, onderwijzer te Maasland. De heer Verburgh was eerder als onderwijzer verbonden aan de Bethanieschool te Voorschoten van februari 1961 tot april 1964. AARLANDERVEE1N Mevr. G. M. H. B.-V., wonende te Wassenaar reed vrijdagmiddag om streeks 14.45 uur met een snelheid van circa 40 km. met haar Mercedes- persomenauto over de Zuideindseweg te Aarlanderveen, in de richting Nieuwkoop. Rechits naast haar zat haar 18-ja- rige zoon E., medisch student. Aan zijn voeten lag op de bodem van de auto een ruwharige fox-hond. Het dier sprong onverwachts tegen de bestuurster op, tengevolge waarvan zij schrok; haar beheersing van het stuur liet haar een moment in de steek, waardoor de auto met het rechtervoorwiel in de sterk glooien de berm terecht kwam. Bij haar po ging de auto weer in het rechte spoor te krijgen, zakte de wagen steeds die per in de zachte berm weg en reed tenslotte de langs genoemde weg lo pende sloot in. De inzittenden zijn erin geslaagd elkaar op het droge te helpen. Be houdens flink doorweekte kleding kwamen zij er met de schrik vrij. De hond zocht zijn eigen weg en wacht te, op de wal hetw ater van zich af schuddend, rustig de komst van zijn bazin en haar zoon af. De auto werd beschadigd en moest door een kraan- wagen op het droge worden gehesen. KATWIJK Duivensport. Met 237 oude dui ven hield de postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 308 km. De uit slag was als volgt: Th. de Kluiver 1; M. Souverein 2-3-4-7-9; B. Pauw 5; Kruisum-van Egmond 6; J. van Zan ten 8; G. Noteboom 10. van een grotere veiligheid van het verkeer". De fraai uitgevoerde oorkonde was ondertekend door de hoofdinsp. van gemeentepolitie en korpschef, de heer Groothuyse en door het hoofd van de school, waarvan de onder scheiden verkeersbrigadiertjes als leerling deel uitmaken. Voor het ontspanningsgedeelte ver toonde de heer P. van Heijningen, cineast te Alphen, het door hem ver vaardigde filmjournaal 1964, dat ve le facetten van het gemeentelijk le ven van de ingezetenen van deze ge meente in beeld toont. Hierna volgde een rijke tractatie van deze jeugd groep en werden de oorkonden uit gereikt, ter bekorting van de tijd symbolisch officieel aan vier kinde ren van elke deelnemende scholen. Tot besluit zagen dek inderen nog enkele kluchtfilms,, die eveneens door de heer v. Heijningen werden gedraaid. NIEUWKOOP Geboren: Geertje dv M. A. van der Sar en L. C. Rietveld; Marinus Benjamin Maria zv J. F. Pieterse en J. Wijman. Overlijden: M. J. Engels, 80 jaar, echtgenote van A. J. B. Kievits. Ondertrouwd: J. M. Kwakkenbos, 27 jaar en H. J. Hoogerwerf, 22 jr, won. te Wilnis. De bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, bereidt namens de Nederlandse bisschoppen een „voor deze tijd pas sende verklaring voor", waarin het episcopaat terugkomt op enkele pun ten in het mandement van 1954. Al dus verneemt het KNP van de pers dienst van het bisdom naar aanlei ding van de desbetreffende publica tie in De Nieuwe Linie van 29 mei. Die punten betreffen het verbod aan katholieken lid te zijn van het NW, het lezen van socialistische bladen, het luisteren naar de VARA en het waarschuwende woord tegen katho liek lidmaatschap van de PvdA. In geen geval zal hier sprake zjjn van een herschrijven van het man dement, hoogstens van een terug komen op enkele zaken. De Nederlandse handel met het buitenland ontwikkelt zich gunstig. Over de eerste vier maanden van dit jaar was het tekort op onze handels balans 623 miljoen gulden lager dan in dezelfde maanden van 1964, zo blijkt uit de laatste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De invoer overtreft de uitvoer tot dusver met een bedrag van 1298 mil joen gulden. Het buitenland had in april vooral belangstelling voor groenten, vlees, organische chemicaliën en planten. De Nederlandse invoer van ruwe aardolie, tinerts, machines, wol, vliegtuigonderdelen, suiker een steen, kool liep terug. Granen, elektrische machines, oliehoudende zaden, koper en papiergrondstoffen werden even wel in grotere hoeveelheden geïm porteerd. SCHEEPSBERICHTEN Grote vaart: Alcor verm. 28 v. Rotterdam n. Le Havre. Alnitaa 28 te Antwerpen. Ja para 27 v. Aquaba 31 te Aden verw. Kara 28 20 m. nnw Alexandrie n. Ceuta. Kennemerland 25 te Porto Alegre. Kloo:sterdjjk 27 10 m. z. kp Hatteras n. Le Havreè Korendijk 26 te New York. Ladon 27 te Parama ribo. Dmainlloyd 28 v. Noumea n. Whangarei. Memnon 26 te New York. Nieuw Amsterdam 28 te Southamp ton. Overijsel 29 te Aqaba verw. Scheldelloyd 27 v. Port Said naar Genua. Ulysses 27 te Bremen. Wono- sobo 28 te Rotterdam. Kleine vaart: Jurjen de Vries 27 te Cinta Vec- chia. Primus 25 te Bordeaux. Thea 28 te Amsterdam. Vreemde vaart: Regenstein 25 te Bunburry. In het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Den Haag is op 64-jarige leef tijd overleden pastoor J. J. Eeken van de parochie van de H. Adrian us te Naaldwijk. Geboren te Amsterdam 15 april 1901, werd hij in 1926 pries ter gewijd. Hy was achtereenvolgens kapelaan in Den Burg, 1926, Rotter dam H. Franciscus, 1929, Haarlem O.L.Vrouw Rozenkrans, 1939, en pas toor te Zuidermeer 1948, Rotterdam, H. Theresia van het Kind Jesus, '51, en te Naaldwijk, 1961. Kabel trekkende muis S> Het gebeurde in Londen. Technici van de telefoondienst hadden al van alles geprbeerd om een kabel door een tien meter lange buis te peuteren, het lukte niet. Totdat een van hen. na even achter zijn oor gekrabd te hebben, op een idee kwam. Hij ving een der ter plaatse talrijke muizen, ond een trekdraad aan de staart en joeg het diertje door de buis. Zijn maat vin het aan de an dere kant op, knipte de draad door en gaf het diertje de vrij heid. Of de muis de hierbij in de C.A.O. gestelde vergoeding heeft ontvangen werd er niet bij gezegd. Op de jaarvergadei-ing van de re gionale bevelhebbers heeft president Soekarno gewag gemaakt van een imperialistisch plan om hem, de mi nister van buitenlandse zaken Soe- bandrio en de legercommandant, ge. neraal Ahmad Yani van het leven te beroven. Als de uitvoering van dat plan onmogelijk zou blijken, zou men een kleine aanval op Indonesië on dernemen om de stroomannen gele genheid te geven tot een staatsgreep In het Steenwijkerdiep te Steen- wijk is het 4-jarig zoontje van schip per S. Oldenkamp uit Zaandam, dat sinds maandagavond werd vermist, verdronken. Dinsdagavond werd het lijkje opgehaald. In Londen zijn vrijdag drie kinderen, die al een week vermist werden, aangetroffen in een afgeslo ten berghok voor een vuilnisbak op slechts ongeveer tweehonderd me ter van hun woning. De kinderen, in de leeftijd van drie tot zeven jaar, werden gevonden toen een elektricien een geluid uit het hokje hoorde ko men. Zij zijn in een ziekenhuis op genomen. Van een van hen is de toestand kritiek. Op een kunstveiling in Londen zijn vrijdag 65 oude meesters van wij len kapitein Edward George Spen cer-Churchill, een neef van sir Win ston Churchill, verhandeld. De col lectie bracht ruim 5.600.000 gulden op. De hoogste prijs ongeveer 820.000 gulden werd betaald voor een „Boerenbruiloft" van Pieter Brue ghel de Oude; daarentegen bracht een paneel, dat geschilderd zou zijn door Fra Angelico, slechts 142.000 op. Men had gerekend op een miljoen gulden. In de Turkse stad Adana heeft de politie vrijdag een opstand be dwongen, die de dag tevoren in de stedelijke gevangenis was uitgebro ken. Eén gevangene kwam om het leven en twee gedetineerden werden gewond. Het ministerie van justitie in Ankara heeft toegezegd, dat de leiding in de gevangenis zal worden vervangen, zoals de opstandige ge vangenen hadden geëist. Een groot, deel van het gebouw is vernield. Bij een botsing tussen twee hef- sohroefvliegtuigen op de Amerikaan se luchtbasis Bien Hoa, nabij Saigon, zijn vrijdag negen Amerikanen ge dood en twee ernstig gewond. slotte begint om 4 uur een concert zo \a.ng n*eJ.te behandelen, terwijl de op De Brink, gegeven door de Har- KLM toch haar optie heeft laten val- monie „Trou moet blijeken" uit Lisse. len. De burgemeester vond dit stand punt onverdiend. Want by de vaststel- TAPTOE ling van het voorstel overdracht ge meentewoningen, waren door de raad 's Avonds om half acht geeft de deze woningen er met opzet buiten- Harmonie „Soli Deo Gloria" uit Koog gelaten. Overdracht kan nu eenmaal G? Gevraagd: noodhulp le kapster van 21 juni t/m 3 juk en van 3 aug. t/m 14 aug. a.s. Dameskapsa lon P. Boef, Schoolstr. 44, Voorschoten, tel. 01717 2386. 3? Gevraagd verkoopsters voor hele of halve aagen. Voor hoeden, shawls en handschoenen. Van Vel- sen, Donkersteeg 3, telel 21406. na 6 uur 300075. Kleedlokaal op 't hockeyveld Hier zal door de gemeente een hou ten gebouwtje worden geplaatst. De GP Tuindersknecht gevr. voor direct aan de Sota- weg. Huisadres: v. d. Ham Westeinde 6, R.A.Veen. Gevraagd tegen augus tus in eenvoudig gezin zonder kinderen, zelfstan dige huishoudster. Gemak kelijk huis, c.v., hulp van werkster. Tel. 01751—4632 of br. onder no. 6909 bur. v. d. blad. later gaat de drumband van Musica" uit Sassemheim langs een een bedrag van f 7.50 per lid per jaar •n c. «en bedrag van f 250.. per Besch. dame, 62 jaar, zoekt rustige werkkring bij heer alleen (zJc.) ge goede fiam. of rustend landbouwer, als huisgeno te voor lichte bezigheden, verzorging, gezelschap. Liefst ouiiten. Graag hulp voor ruw werk. Br. onder no. 1783 bur. v. d. blad. GP B.z.a. een werkster v. de woensdag van 95 u. 2.50 per uur. Br. onder no. 6955 bur. v. d. blad. GP Gevraagd: 1 werkster voor 1 a 2 ochtenden p.w. lichte werkzaamheden. Wegens rheuma echtgeno te. Nieuwstraat 47. GP Rest. ,Jn den Vergul den Turk" vraagt een flin ke werkster, iedere mor gen van 8-12 uur of een dagmeisje boven de 16 jr. Steenstraat 2, Leiden, teil. 30335. GP Reklame-drukkerij „Serigrafia" vraagt een jongeman ca. 16 jaar, voor opleiding als silkscreen- drukker. Interessant en prettig werk met uitste kende toekomstmogelijk heden. Sollicitaties: Dah lialaan 56, Oegstgeest, tel. 01710-51375. GP Wasmachineverhuur Edy. Huurt nu een was machine, bbjvend in uw huis voor slechts 2.-. Cen trifuges 1.50 en 1.75 per week aan huur. Ook com binaties. Kan ook eigen dom worden. Bernharaka- de 23, telef. 32039. Wie heeft er voor mij een Fiat 500 te koop met half schuifdak, bouwjaar 1960-61-62. Brieven met prijs en bouwjaar onder no. 6884 bur. v. d. blad. Ópel Kadett. Volkswagen en V.W. Samba-busje. Rij school en verhuurbedrijf Remmerswaal, Leiden^ Utr. Jaagpad 10a, tel. 21966 Voorschoten, Essenlaan 5. tel. 3924. Uw adres voor het hu ren en kopen van 1ste klas bruidstoilet en trou /kos tuums is fa. Sloos, Stilie Rijn 11. tel 20868 Be- spreekt vroegtijdig 4 V pei -f I cw km. Bakker's Automobiel bedrijf. Agent Citroen. Sassenheim, tel. 02532 7427, Ledden, tel. 01710— 33861. GP Te huur: Morris 1100 .d., p.w., p.m., etc. Hojt jk i06. telef. 34255. 'S Verhuur zonder chauf feur van overweaend nieu we automobielen. Reser veer tijdig uw vakantie auto. N.V. Leids Autover huurbedrijf. 5 Meilaan 7. Leiden, tel. 31511. GP Trouwauto's?? Ieder een is enthousiast over on ze nieuwste zwart of wit- ivoorkleurige bruidscou- pé's en 8-pers. Chrysler volgauto's. Ook U kunt deze bespreken by H.G.T., alleen Zeemanlaan 12a. Leiden, Dir. De Jong, tel. 23055. 3P Te huur voor trouwge- legenheden: de nieuwste 7-pers. Chrysler trouw auto's. Ook rijtuigen bij: Gebr. de Jong, kant. Ho- gewoerd 164. telef. 20239. Geen filialen. GP Woningruil. Onze eigen woning in Leiden te koop of te huur voor nieuw bouw huurwoning of be- nedenflat. Buiten Leiden |een bezwaar. Willemstr. ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7