RIOOLBELASTING VERHOOGD OP HOGERE AANDRANG LEIDERDORPSE MUZIEKSCHOOL PLANNEN VOOR NIEUWE BRUG OVER (VERBREDE) RIJN BIJ ZWAMMERDAM Weerbericht PAUZE PUZZEL PUNT ZATERDAG 29 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Gemeenteraad van Alphen a. d. Rijn Met bloedend hart heeft de Al- phense gemeenteraad vrijdagavond het voorstel van het college geaccep teerd, dat de verhoging behelsde van de rioolbelasting van 25 tot gemid deld 35 per aansluiting per jaar en van de opcenten op de personele be lasting van 150 tot 200. Dit voorstel zag het levenslicht naar aanleiding van het advies van ged. staten en langs deze weg het begrotingstekort 1965 ad 341.000 op te heffen of in elk geval te verlagen. De goedkeu ring van genoemde begroting werd van het bereiken van een redelijk goed resultaat afhankelijk gesteld. En hiermede stond de stok achter de deur. College en raadsleden zagen zich tegen de muur geplaatst. Meer nog, met bezorgdheid vroegen zij zich af of het wel hierbij kon blijven. Im mers, zo becijferde de heer Gesman het, kan met deze twee verhogingen van de inkomsten nauwelijks 150.000 gulden worden aangewend tot ver laging van het tekort, en waar moe ten de resterende 200.000 vandaan komen? Als een zwaard hing boven hun hoofden de zekerheid, dat er nog tal van andere teleurstellingen te verwachten zijn. De heer Gesman verzette zich heel in het bijzonder tegen de verhoging van de riool- belasting. Dit treft het zwaarst de kleine huiseigenaren die dit bezit hebben verworven door al hun spaar centjes hierin om te zetten. Ook de woningen, waarop geen huurverho gingen mogen worden toegepast, worden hierdoor extra belast. Spre ker stelde voor de tarieven van het waterleidingbedrijf te verhogen; hij vond het billijk, dat de lasten dooi de gehele bevolking worden gedra gen. Hij vond het een slecht voorstel. Onprettig De heer Pennewaard vond het teleur stellend, dat nu er nationaal van be lastingverlaging wordt gesproken, ged. staten de gemeentebesturen dwingen de opcenten op de perso nele belasting te verhogen. Voor de belastingbetaler wordt het dus een kwestie van vestzak-broekzak. Het aldus verkregen resultaat dekt bij lange na niet het begrotingstekort. De heer Geerlof vond dat elke verhoging van vaste lasten een on prettige ervaring is. Niettemin zal hij voor het voorstel stemmen, echter zal hij zich scherp verzetten tegen verhoging van de watertarieven, zo als de hr. Gesman het had gevraagd. Onvoldaan was spreker m.b.t. de op merking van ged. staten, dat de ra mingen voor uitkeringen op basis van de Algemene Bijstandswet, te hoog op de begroting zouden voor komen. Hij zou gaarne zien dat Den Haag deze mening waar zou maken. De heer Van Capel voelde zich on behaaglijk in het financiële keurs lijf, als gevolg van de scheve ver houding tussen rijk en gemeenten. Omdat er toch wat gedaan moet wor den om de begroting door ged. sta ten geaccepteerd te krijgen, zonder welke goedkeuring de gemeente in veel opzichten tot werkeloosheid wordt gedoemd, zal de heer Van Ca pel met het onderhavige voorstel meegaan. De heer Duin noemde het ernstige begrotingstekort een structureel te kort, waarmee Alphen a.d. Rijn wor stelt en dat een blijvende aangele genheid dreigt te worden. Hiertegen moet iets verlossends worden ge daan, anders vreest spreker, dat Al phen zijn taak van grootse allure niet meer zal kunnen dragen. Vertrouwen Uitgavenverhogingen van het soort als nu in discussie is gebracht, zijn over het algemeen slecht verteerbaar antwoordde burgemeester Z. Bruins Slot, die de raad voorhield voorzich tig te zijn met de verhoging van de watertarieven. Op alle fronten stij gen de prijzen, hetgeen anderzijds tot verhoging van de inkomsten dwingt. Hieraan ontkomt ook een ge meente niet. De overheid gaat voor en noopt de gemeente haar te volgen. De overheid bepaalt dat plaatselijke belastingen op een bepaald niveau gebracht moeten worden, als de fi nanciële positie der gemeentelijke huishouding daartoe verplicht. Het valt voor de raad moeilijk te be palen of 200 opcenten voor de perso nele belasting een onverantwoord ni veau is. Vroeger kende Alphen gun stiger begrotingscijfers. Als wij niets hadden gedaan, dan hadden wij wel licht nog overschotten. Maar wij hébben wat gedaan en dat culmineert nu in een begrotingstekort, waaraan wij nu geappelleerd worden. De te genvallers zijn legio, meevallers moe ten wij nog beleven. De situatie waarin wij nu leven impliceert dat de Financiële-Verhoudingswet ge faald heeft. De uitkering uit het ge meentefonds moet nodig drastisch verhoogd worden. Het overblijvend tekort ad 200.000 moet daaruit wor den gedekt. Misschien komt daar nog wel iets van. Spreker kon namelijk vertellen, dat de regering van plan is 50 miljoen gulden extra te storten in dit fonds om daarmee extra-uit keringen aan gemeenten te besrij den. Het blijft een heel erge mis schien, meende de burgemeester echter en zei dat er dan „misschien" ook wel wat van voor Alphen over blijft als de grote gemeenten aan de beurt zijn geweet. Als wij doen wat wordt voorgesteld, aldus ver volgde de burgemeester, dan heb ik het vertrouwen, dat de begroting goedgekeurd wordt. Hierna werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Toch urgent Ged. staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit tot aankoop van eigendommen van de heer J. van Beest. Het betreft een aankoop ten behoeve van wegaanleg. Urgent genoeg zou je zo zeggen, dacht de heer Trouwborst, die zei, er niets van te begrijpen, dat de over heid er niet mee instemt. Is de ur gentie van het geval misschien wei nig reëel meer, informeerde spreker, mede gelet op het voorstel van b. en w. van deze beslissing van ged. sta ten niet bij de Kroon in beroep te gaan. Het is er niet minder urgent op geworden, verklaarde de voorzitter; wij hopen het te kunnen klaren, zonder er een beroepszaak van te maken, in welk geval de gemeente tenminste een jaar achterop raakt in tijd. Als je snel moet werken is be roep op de Kroon niet te prefereren De heer De Ruiter heeft met ge noegen geconstateerd, dat ged. sta ten voor kennisgeving hebben aan genomen het raadsbesluit van 23 april jl. inzake de bouw van 298 woningen en 18 boxen in Noord en tekende met instemming van de raad hierbij aan, dat ged. staten hiertoe wel bijzonder snel zijn gekomen. Spr. vraagt van het college een vaste hand te hebben in de realisering en coördinering van alle verlangens, middels een ambtelijke instantie, in wier aandacht spreker aanbeval ook op watersportgebied iets te doen. De voorzitter erke^te spontaan, dat de opmerkingen a v de heer Duin in derdaad hout smiden. De raad krijgt het rapport ter lezing, maar dat kan niet op korte termijn. Rapporten zijn mooie stukken, maar dergelijke als het onderhavige maken de fi nanciële afgrond nog dieper. Het knelpunt van alle vormen van ont wikkeling der gemeente is vandaag: het keurslijf, waarvan tegenwoor dig de plus-gemeenten hun ontwik kelingsgang meer afgeremd achten als de min-gemeenten. De overige voorstellen werden zonder diepgaande discussie en z.h. st. aangenomen. De raad benoemde een commissie ad hoe ter voorbereiding van de straatnaamgeving in Noord. Hierin hebben nu zitting wethouder A. J. Dekker en de leden De Ruiter, ir. Schilpzand, Duin, Van Capel en W. S. van de Meent. Hoewel het met de gezondheid van wethouder C. M. Deerenberg nu wel in de goede richting gaat, zoals de burgemeester mededeelde,, is hij nog niet zover hersteld, dat hij deze raadsvergadering kon bijwonen. Afwezig was ook de heer Van de Meent, wegens verblijf in Canada. Sportbelangen Ir. Schilpzand informeerde belang stellend naar de inhoud van het door de Ver. van Ned. Gemeenten over deze gemeente uitgebrachte rapport inzake de behoefte aan accommoda ties voor de lichamelijke oefening en de sport. Hebben b. en w. al een standpunt ten aanzien hiervan in genomen? Een serieuze studie van dit rapport hebben b. en w. nog niet kunnen maken, bleek uit het antwoord van de voorzitter. Ook de heer Duin sneed deze kwes tie aan. Op sportgebied leven er in onze gemeente nog allerlei wensen en verlangens, waarvan er enkele bezig zijn gerealiseerd te worden. HAZFRSWOTTDF Atletiek Zondagmiddag zullen de ingezetenen van Hazerswoude, in het bijzonder die van de Groenendijk, vol soanndng de uitslag afwachten van de atletiekontmoeting tussen West-Duitsland, Zwitserland en Ne derland. Tijdens de 30 km.-loop in het Limburgse Beek zal de Hazers- woudse atleet Jacques Kraan, lid van de Leidte atletiekvereniging De Ba taven. deel uitmaken van onze va derlandse ploeg. Het zal in het Limburgse 'n zware strijd worden dat staat vast. Voor Jacques Kraan, de 29-jarige neef van indertijd „goudien Gerda" is het ove rigens loon naar trainen, nu hij in de Nederlandse ploeg is oogpnomen en men kan aannemen dat de Hazers- wouder uit de Groenendiikse ge meenschap zijn (stevige) huid zo duur mogelijk zal verkopen. Jammer ge noeg moet hij de steun van een sup- portersleger ontberen, zoals verschei- Naar Smakt Op zondag 13 juni a.s. wordt er vanuit de Groenendijk weer een bedevaart georganiseerd naar het Limburgse Smakt. Dit is de enige plaats in ons land waar St. Joseph op bijzondere wijze vereerd wordt De kosten die aan deelneming aan deze pelgrimage zijn verbonden, bedragen 9.Inschrijvingen wor den tegemoet gezien door de heer Th. Spierenburg, Rijndijk en Th. van de Ven, Dorpsstraat. Jubileum pastoor C. Koene Em. pastoor C. Koene te Alphen a. d. Rijn herdenkt op Eerste Pinksterdag zijn 40-jarig priesterfeest. Ook de paro chie St. Michael van de Rijndijk zal dit jubileum gaan meevieren want pastoor Koene was ruim 11 jaar de herder van deze parochie voordat hij in 1962 met emeritaat ging. Pastoor recipieert op 6 juni om 12 uur in het parochiehuis St. Joris aan de Rijndijk, nadat hij een plechtige H. Mis in de pas geconsacreerde Pius X-kerk te Alphen heeft gecelebreerd. In de St. Michaelkerk vindt op zon dag 13 juni de kerkelijke viering plaats. JEUGDTOERNOOl HAZ. BOYS De a-jun. van Oegstgeest en de c- jun. van Meerburg zijn op Hemel vaartsdag winnaar geworden van de twee jeugdtoernooien, d'ie de jeugd commissie van de Haz. Boys in het gemeentelijk sportpark aan Sportlaan organiseerde. Bij de a-jun. namen Leiden en Boskoop de 2e en 3e prijs mee naar huis. B- de c-jun. waren dit Oegstgeest en Boskoop. De toe schouwers, die niettegenstaande de minder goede weersomstandigheden present waren, hielpen er aan mee, dat het Prinses Beatrix-fonds voor de actie van de poliopatiënten toch nog een geldelijk voordeel had. IVOOROWIÏV PROPAGANDA-AVOND De Noord wij kse Filmclub hééft ook te Noord wij kerhout een propaganda- avond georganiseerd. Nadat de voor zitter, de heer P. J. Kleywegt het doel van de bijeenkomst had uiteen gezet, startte men met de verto ning van een reportage van het kindercarnaval 1964 in Noordwij ker hout, dat door drie leden van de N.F.C. was opgenomen. De heer Hooijberg hield daarna een korte inleiding over de activi teiten van de club. Veel bijval oogstte vervolgens een trucfilm, opgenomen door een Noord wij kerhouts lid van de N.F.C., de heer H. Hekker, en een dergelijke rolprent van de heer G. Prins, geti teld .,Het Niootineballiet". Tijdens de pauze kregen de bezoe kers gelegenheid een interessante expositie van foto- en filmappara tuur te bezichtigen. Deze expositie was verzorgd door de heer H. Bemel- man, eveneens een lid van de N.F.C. uit Noordwijkerhout. In het daarop volgend gedeelte van de avond, liet de heer A. Duindam een vakantiefilm uit Zwitserland zien, terwjjl de heer Arends een do cumentaire vertoonde over het be proeven van een drijvende olieleiding op de Noordzee nabij het lichtschip „Noord -Hinder". De avond- werd besloten met de vertoning van twee 16 mm films van het NFC-lid, notaris Reinier Muller, namelijk een wedstrij dfilm, getiteld „Wiener Mélange", waarmee hij een tweede prijs had behaald, alsmede een documentaire: „Marokko, land van tegenstelling en" Woensdagavond had in hotel „Van MARTIEN TURK CLUBKAMPIOEN Egmond" in Koudekerk a. d. Rijn de KOUDEKERK a.d. RIJN KLAVERJ ASCOMPET1TIE TAFELTENNIS T.O.V. Het bestuur van de Tafeltennis vereniging „T.O.V." is steeds doen- om na liet competitieseizoen de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van de klaverjascompetitie, die de voetbalvereniging jaarlijks voor haar leden organiseert. Ook dit jaar kwam Adrie Zweeris nodige attracties op tafeltenni9gebied als overwinnaar uit de bus en werd voor haar leden te organiseren om kampioen.Aangezien hij al enkele daarmede hun spelpeil te kunnen op- jaren als kampioen eindigde heeft hij voeren. Daarom is het jammer, dat die wi9selbeker nu definitief in zijn niet alle leden dit weten te waar- bezit. Verdere prijswinnaar waren: dieren. Een dezer waardevolle attrac- 2 J. de Bruin. 3 P. Kruit, 4 H. de Hey, ties is toch zeker wel de wedstrijden 5 C. van Eyk, 6 P. Aalbersberg, 7 E. voor het clubkampioenschap voor alle Dorrepaal. senioren en als daarvoor slechts de helft van de leden inschrijft is dat Voetbal Het derde elftal van de zeer teleurstellend. Ondanks dat, is vv „Koudekerk" heeft het kampioen- het toernooi goed geslaagd en heeft schap veroverd van afd. 3A van de Marbien Turk kans gezien zijn broer zaïterdagmiddagcomp. van de LVB. Peter Turk in die finale te verslaan ziJ wonnen de uitwedstrijd tegen Al- met 21—19, 21—13, 19—21, voor Mar- Phi-a met 5—3. tien was dit de bekroning voor zijn De junioren wedstrijd Koudekerk vechtlust. De totale uitslag werd: 1 al-SVOW al die ook om het kam- Martien Turk, 2. Peter Turk, 3. R. pioenschap ging, werd uitgesteld tot Allkemade. zaterdag 5 juni a.s. om 2 uur. De Leiderdorpse Muziekschool gaf in het Dorpshuis een openbare les voor ouders en verdere belangstel lenden.' Deze muziekschool, waarvan de heer A. Hoogeboom directeur is. mag zich verheugen in een grote bloei. Van 40 leerlingen bij die aan vang, telt zij nu. na 5 jaar pl.m. 250 leerlingen, hoofdzakelijk kinderen. Deze kinderen hebben wij gisteren gehoord in hun muzikale opgang van de le t.m. de 3e klas. Het allereerste waar de kinderen mee in aanraking komen is het ryth- me en de toonafstanden. Het rythme leren zij op klop- en klepper instoru- menten of met handgeklap. De in tervallen volgens de Gehrels metho de met hun handen. En zo hoorden wij. al was het niet helemaal zuiver bij enkelen, zonder instrument zuiveT opgegeven intervallen zingen. Een en ander werd dan weer in zang en instrument verwerkelijkt. De blok fluit is daarbij het allereerste instru ment- Zang en fluit vertolkten behalve meerstemmige liedjes ook canons bv. op het heel oude lied „Ik zag Cecilia komen". (Deze melodie vinden wij weer terug in „De Moldau" van Sme- tana). Voor de pauze hoorden wij nog als intermezzo een Delfts ensemble dat de Vedel demonstreerde. Nu is de Ve del een heel oud instrument uit de tijd van de troubadours. Thans wordt 'hij in Duitsland weer gemaakt vol gens het oude principe. Uit de Vedel is later de viool en de cellia ontstaan. Na een korte technische inleiding volgden 4 werkjes voor deze Vedel. Na de pauze hoorden wij hoofd zakelijk instrumentale muziek voor fluit en piano, piano solo. oa. een LEIDSCHENDAM VAN WIE ZIJN DEZE HONDEN? Bij het politiebureau zijn een klein soort herder en een bouvier binnen gebracht. De groepscommandant ver. zoekt de eigenaren zich te melden om de dieren af te komen halen. reeds goed expressief gespeelde wals van Chopin; voor een blokfluitensem ble alsmede een accordeon 90I0. Het giiitarenensemble liet zich ho ren in twee Rondino. En tenslotte een ensemble voor blokfluiten, dwarsfluit, guitaar en piano. Dit optreden werd inderdaad muziek en bewees hoe ver gevorderd reeds de 3e jaars „studen tjes" zijn. Wij hopen nu maar dat door dit muzikaal onderricht de teenagers gaan begrijpen de hoge waarde van goede muziek dlie de eeuwen trotseer den tegenover de top-hits die, niets zeggend, het hoogst een jaar volhou den. THEO TEN HOOVEN KOSTEN BIJNA R.K. Stichting gezinszorg en gezinshulp TE VOORSCHOTEN vraagt: gezinsverzorgsters en adsp.-gezinsverzorgsters Min, leeftjjd 17 jaar. Gunstige salarisregeling. Sollicitaties schriftelijk aan de leidster van genoemde stichting, mejuffr. G. Andriessen, Prins Bernhardlaan 93 te Voorschoten of tel. 017173685 tussen 6 en 7 uur. I1MILJOEN Reeds geruime tijd zijn plannen in voorbereiding om de Oude Rijn, die ter hoogte van Zwammerdam zeer smal is, ten behoeve van de scheepvaart te verbreden. Daarvoor zal ook de Zwammerdamse brug, die een doorvaartwijdte heeft van slechts 5-81 m., moeten worden vervangen door een pl.m. 150. ten zuidoosten daarvan te maken nieuwe beweeg bare brug met een doorv aartwijdte geschikt voor vaartuigen tot onge veer 1000 ton In de loop der jaren heeft de pro vincie voor bedoelde vaarwegverbre ding reeds een groot aantal percelen grond en panden in eigendom ver worven. De verbreding van het on derhavige gedeelte van de Oude Rijn sluit aan bij die van het gedeelte tussen Gouwsluis en Woerden. Met het hoogheemraadschap van Rijnland en het groot waterschap van Woerden is onderhandeld over een bijdrage in de kosten van de thans door de provincie uit te voeren werk zaamheden. Na langdurige onderhandelingen is hierover met eik van beide water schappen thans overeenstemming ver kregen in die zin, dat elk waterschap een bijdrage van 131.600 zal betalen. De totale kosten van de bouw van de nieuwe brug die in gesloten stand een doorvaarthoogte van 2.5 m. zal hebben en waarvan het beweeg bare gedeelte een doorvaartwijdte van 10.5 m. zal verkrijgen en van de vaarwegverbreddng worden, naar het huidige peil van lonen en prijzen, geraamd op globaal ƒ1.350.000. Volledigheidshalve merken G. S. op, dat de uitvoering van de voorge nomen omleiding van de Rijn om Bodegraven slechts mogelijk zal zijn, wanneer de nieuwe Zwammerdamse brug tot stand is gekomen en de thans bestaande brug is verwijderd, omdat laatstbedoelde brug niet voldoende doorvaartwijdte heeft voor het pas seren van materieel, benodigd voor het graven van het omleidingskanaal. Voorts zal de vervanging van de tegenwoordige slechts 3,5 m. brede Zwammerdamse brug door de nieu we brug, die een rijweg van 7 m. met aan weerszijden daarvan een trottoir van 2.25 m. zal verkrijgen, een ver betering betekenen zowel voor het doorgaande verkeer tussen de Hoge Rijndijk en de Lage Rijndijk (terti aire weg no. 8) als voor het plaatse lijke verkeer. Omtrent de aansluitin gen van de opritten aan de Hoge- en de Lage Rijndijk zijn met de gemeen te Alphen a. d. Rijn nog besprekingen gaande. N.S. gaan vervoersplan Zoetermeer onderzoeken De Nederlandse Spoorwegen wil een inzicht krijgen in de-reisgewoon- ten van de huidige bevolking van Zoetermeer (11.000 zielen). Vierhon derd „oude" Zoetermeerse gezinnen en 400 van elders gekomen Zoeter meerse gezinnen worden thans ge ënquêteerd, waardoor de N.S. de be hoefte aan openbaar vervoer hoopt te kunnen analyseren. Daarna zal worden nagegaan welke diensten de N.S., eventueel in samenwerking met anderen, in de toekomst aan 't snel groeiende Zoetermeer kan bieden. De vragen bij de enquête gaan over woon-werkverkeerwoon-schoolver- keer en reizen buiten Zoetermeer ge maakt om andere redenen dan werk en onderwijs. Zoals bekend wordt Zoetermeer 'n „sateldetstad" van Den Haag. In 2000 zal bevolking 100.000 zielen tel len. De plannen voorzien in de ach tereenvolgende bouw van drie woon wijken van elk 30.000 inwoners, ten westen, noord-westen en noord-oos ten van het huidige Zoetermeer, dat zelf als centrum in de nieuwe stad wordt opgenomen. Deze wijken zul len worden verbonden door een ring baan voor openbaar vervoer, waar van de haltes niet verder dan 500 meter van elke woning verwijderd zullen zijn. De Nederlandse Spoor wegen willen nu weten wanneer de behoefte aan deze ringbaan voor openbaar vervoer zal ontstaan en in welk stadium van de stadsontwikke ling met de bouw ervan begonnen moet worden. Vandaag is het voor lopige NS-station Zoetermeer offi cieel geopend. KOEL WEEKEINDE Verwachting tot zondagavond 7 uur: Zonnige perioden met slechts ge ringe kans op regen. Temperaturen beneden normaal. HET WEER EN EUROPA HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON 1. bew. onbew. onbew. 1. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. onbew. h. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. regen regen geh. bew. zw. bew. zw. bew. regen onbew. h. bew. regen zw. bew. h. bew. h. bew. Morgen: zondag onder het oktaaf van Hemelvaart. Mis: „Verhoor, Heer, mijn stem(uit psalm 26) WEES KINDEREN, GIJ WEESKINDEREN! Het behoeft niet overgeleuterd te worden, indien we in vertrouwen mededelen Pinksteren een onmatig feest te achten. Onmatig als feest, mateloos feestelijk, met gedruis van storm en lichtflitsen. De andere vie ringen zijn herdenkingen of toe komstmuziek; Pinksteren is het he den, een werelds feest, bestemd voor de „weeskinderen". „Er is geen ziel zo geweldig groot of zij heeft toch vaak behoefte weer kind te zijn (The- resia van Avila). In een verweesde wereld klinkt morgen de belofte, dat we niet als wezen zullen worden ach tergelaten. Die wezen waren de ge taande vissers van Galilea! Die we zen zijn ook wij, getaand of onge taand, „kinderen van deze tijd", zegt men, niettemin kinderen, die zonder de stormstoot van Pinksteren ver weesd blijven. Geweldig groot be hoeft men zich niet te schamen voor zijn God een kind te zijn, dat het Pinksterfeest verbeidt. Oplossing nr. 511. Hor.: 1 berg, 4 smet, 7 oei, 8 Riel, 9 stee, 11 kasteel, 14 tor 15 regelet, 19 eden, 20 keer, 21 ver, 22 sits, 23 Leen. Vert.: 1 bord, 2 roek, 3 gelaten, 5 maté, 6 Tiel, 9 strekel, 10 eer, 12 sol, 13 eed, 15 reis 16 geit, 17 tere, 18 aren. In orde! Ze moet 14 dagen in bed blijvenen dan is de uitverkoop voorbij! VOORHOUT TENNISVER. „VOORHOUT" KAMPIOEN VIERDE KLASSE Door de uitslagen van de door de tennisvereniging „Voorhout" op j.l. zaterdag en zondag gespeelde wed strijden is Voorhout I kampioen ge worden van de vierde klasse. In de landelijke competitie stuurde T.V. Voorhout I het Dordrechtse CC III, met een 62 nederlaag naar huis en behaalde hiermede het kampioen schap in de afdeling der 4de klasse. In een op zondag na Pinksteren te spelen wedstrijd tegen de laagst ge plaatste club van de 3de klasse, zal nu gestreden worden om een plaats in deze klasse. Voorhout II speelde in de vijfde klasse tegen het Haagse Trofee Wibo 4 en behaalde eeh 8—0 overwinning. Ook het eerste jeugdteam werd j.l. zaterdag kampioen door een 50 overwinning op het le jeugdteam van de Leidse LTC. Het tweede jeugdteam wist met 32 van Leidse Hout 2 te winnen. In deze afdeling gaat de strijd om het kampioenschap tussen Voorhout en Sassenheim. Door omstandigheden werd er door de ouderen op zaterdag niet gespeeld.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4