HUIBERS PlRSOONLIIXE leningen Vflarwei BLEEKGEZICHT WERKPLAATS MINDER VALIDEN IN GABRIEL METZUSTRAAT GEOPEND LEIDSE \uvm\ Aanbesteding van St. Jeroensbrug Dansen op straat en in „Pardoeza" Medische diensten Gemeenteraad van Leiderdorp ^ATERDAG 29 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Het was gisteren een vreugdedag voor de stichting Leidse Werkplaat sen: burgemeester mr. G. C. van der Willigen kon de nieuwe werkplaats voor minder validen openen in de Gabriël Metzustraat. Een bijzonder doelmatig en sfeervol gebouw, dat plaats biedt aan ongeveer 150 gehan dicapten. Wethouder S. Menken, die als voorzitter van het bestuur een wel komstwoord sprak, releveerde, dait er lange tijd is uitgezien naar dit ge bouw. Het bestuur, en dan ook spe- NAGEKOMEN BIOSCOPEN BECHULDIGD VAN AANRANDING CAMERA Twee verregende jon gelui uit een kleine Siciliaans dorpje die een dansvoorstelling bezocht heb ben zoeken onderdak in een verlaten oud boerderijtje. Kunnen zij 't hel pen, dat daar juist een meisje bezig is haar (ook door de regen) natte jurk uit te trekken? Het meisje Ro saria wordt niet met ru9t gelaten en valt ten prooi aan de begeerte van Toto, een van de twee kameraden. Het gevolg is vergaand. De vader van Rosaria en de vader van haar vrien din, die als getuige ook bij de zaak betrokken raakt, verfoeien hun doch ters en proberen daarbij om een schandaal te ontlopen de twee jon gens in bescherming te nemen. Ook de politie tracht de zaak te sussen, maar het tweetal komt toch voor het gerecht waar zij worden verdedigd door advocaten, die hun cliënten ten slotte zover krijgen, dat Toto en Nic- cola elkaar achter de tralies in de rechtszaal in de haren vliegen. De zaak wordt in deze Italiaanse rol prent, waarin Vittorio Gassman, An nette Stroyberg en Pietro Gini (Pep- pone van Don Camillo) meeslepend hun hoofdrollen spelen, inderdaad met een knipoog behandeld. Ook een aanranding kan men op het heetge bakerde Sicilië van de zonnige zijde benaderen. Volwassen bioscoopbe zoekers zullen dit al dan niet kun nen beamen. Genoeg vertier bij dit tragikomische drama-op-z'n-Italiaans. WILDE HAREN REX Vanavond hebben de be wonderaars van Elvis Presley nog gelegenheid hun idool te gaan zien in de film „Wilde haren". Natuurlijk zal hü daarin ook te horen zijn. Het is een film, zoals we zo langzamerhand van hem gewend zijn en die enkele uren van onschuldig vermaak geeft aan hen, die nog steeds wèg zijn van de mooie jongen. Wie 14 jaar of ouder is mag er heen. Vanaf zondagavond draait in Rex de film ,Met een voet in de hel" die de tijd na de Amerikaanse bur geroorlog tot onderwerp heeft. Ook deze rolprent is geschikt voor de catagorie der 14-jarigen. Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte- aankondigingen Vraagt monsterboeken ter in- eiaal de vorige bestuursleden, heb ben er veel en hard voor gewerkt. Speciaal de ouders der gehandicap ten, die gisteravond het nieuwe cen trum konden bezichtigen, zouden met dankbaarheid worden vervuld, zo verwachtte de heer Menken. Ir. Koch van de dienst gemeente werken, gaf een kort overzicht van die vorig jaar mei begonnen bouw. Voorts wees hij op een aantal mar kante puniten in het centrum: de en tree met portiersloge, de vijf werk plaatsen met een totaal oppervlak van 625 m2, het magazijn van 112 m2. de artsenkamer en de prettig ingerichte kantine. Burgemeester Vam dier Willigen herinnerde in zijn openingstoespraak aan het gezegde „de aanhouder wint". Geduld en volharding waren nodig om tot de stichting van dit gebouw te komen, aldus de burgemeeser. Reeds in 1956 waren er plannen om met mairne de geestelijk gehandicap te jongens van het gebouw aan het Pieterskerkhof te helpen aan een betere behuizing. De bestedingsbeper king gooide roet in een plan, dat 170.000 zou hebben gekost. In 1958 werd aan een regionaal centrum ge dacht maar ten slotte kwam dan toch het definitieve plan uit de bus, waar voor de raad 860.000 beschikbaar stelde. De burgemeester dankte in het bijzonder de heren Hoogbruin en Tie- roif. Dr. Caljee, psychiater en bedrijfs arts der vereniging, sprak na een korte pauze over de problemen van de invalide mens en verder voerde nog het woord de heer J. Polman, die het ministerie van sociale zaken vertegenwoordigde Namens de ouders der pupillen werd een projector aangeboden, de personeelsvereniging van HCW en NEM deed hier een geluidsinstallatie bij en verder bood deze vereniging een aqarium aan. ZONDAG 30 MEI Rijksmuseum voor Volkenkunde - Vertoning van de film „Land van de lange dag", aanvang 15 uur. Jubileum Kath. Verkenners, dis trict Leiden Feest voor (oud) lei ders. 17 uur plechtige concelebratie in de St. Willibrorduskerk te Oegst- geest. Daarna feest in het parochie huis. MAANDAG 31 MEI „Don Bosco"-LTS Diploma-uit reiking, Boerhaavelaan 44, 20 uur. Tectin. Avondschool Diploma uitreiking, Haagweg 4, 20 uur. VVV, Leiden Ledenvergadering in rest. v. d. Heijden. Aanvang 17.30 uur. Alma Mater-koor Repetitie afd. dames in gebouw Toonkunst, Ra penburg; repetitie afd. heren,' Ge recht 2; aanvang beide repetities 20 uur precies. Uitslag der openbare aanbesteding op „Het vernieuwen van brug nr. 41, Sint Jeroensbrug, met aangrenzende walmuren en het verrichten van be- stratingswerken met bijbehorende en bijkomende werken". Wassenaarse Bouwmaatschapp n.v., Wassenaar f 349.000; W. Hennipman, Leiderdorp f 347.000; P. K. Kraaye. veld, Sliedrecht f 328.000; Dubbers' aanneipingsbedrijf, Soest f 323.000; H. Koorn, Medemblik f 318.000; P. Bos, Amstelveen f 317.000; Beider Beton n.v., Rotterdam f 317.000; Aan nemersbedrijf B. van Hees, Utrecht f 317.000; Firma weduwe Van Driel, Koudekerk aan den Rijn f 316.000; D. de Rooy, Badhoevedorp f 316.000; Firma C. Smit en zoon, Vijfhuizen f 315.000; Firma Van der Bron en Visser, Voorburg f 315.000; A. Broe- re's aannemingsbedrijf n.v., Amster dam f 309.000; V. de Vries bouwbe drijf n.v., Haarlem f 309.000; G. C. van Hof ten, Amstelveen f 307.000; Firma N. Cobelens en zonen, Haar lem f 305.000; Aannemingsbedrijf „Oberon", Amsterdam f 304.000; N.V. Aannemersbedrijf v.h. firma v. Noor- denne en zonen, Hardinxveld 304.000; N.V. Aannemersbedrijf v.h. J. M. Strijland, Uithoorn f 299.000; Kiebert n.v., Sassenheim f 296.000; Firma H. en B. Beljon, Voorburg f 295.000; Fir ma A. Th. Stuifzand, Leiden f 293.000; N. en Th. Overdevest, Voorschoten f 289.000; N.V. Aannemersbedrijf v.h. A. Dubbers, Malden f 289.000; N.V. De Vries en Loeve, Pijnacker 287.000; Aannemersmaatschappij Nededo n.v., Rotterdam f 282.000; N.V. Aanne mersmaatschappij v.h. Hillen en Roo- sen, Amsterdam f 281.000; Hussen's aannemersbedrijf n.v., Culemborg f 280.000; L. P. van der Geer en zn, Voorschoten f 279.000; Firma W. Looye, Rotterdam f 274.500; Volker- Beton n.v., Sliedregt f 272.000; N.V. Aannemersmaatschappij v.h. gebroe ders E. van Luiing, Woubrugge f 264.000; J. Zitman v/h fa. gebr., Leiden f 262.000; Aann.bedr. fa. gebr. Van Hees v.h. J. G. van Hees, Utrecht f 252.275. BEJAARDEN-AUTOBUSTOCHT '65 „HAAGWEG-KW ARTIER" Maandagavond a.s. 31 mei heeft de inschrijving plaats voor deze tocht in de Speeltuin van „Westerkwar tier", Ten Katestraat, Leiden. Alleen voor deelnemers uit het gehele „Haag- weg-kwartier" des avonds om 7.30 uur. Trouwboekje medenemen. Het comité kan later geen personen meer aannemen. Het Leidse Jöiversitaire Lustrum is in grote trekken weer tweeledig, nl. voor de burgerij en voor allen die iets met de Universiteit te maken hebben. De Burgerijdagen hebben als cen trum de Doezastraat en omgeving. Daar zal een braderie gehouden wor den, met kraampjes, feestverlichting etc. Op de muziek van diverse bands, o.a. van De Gast, zal op straat en in het Van der Werff-park gedanst kun nen worden tot 21.00 uur des avonds. Een en ander ziet er veelbelovend uit. Mogen de weergoden de organi satoren gunstiggezind zijn! Café „Pardoeza", het universitair trefcentrum, ligt midden in 't feest gewoel. Normaal is dit een Contact centrum voor een ieder, die op een of andere manier met de Universiteit verbonden is. Sedert enige tijd wor den er af en toe dansavonden geor ganiseerd, waarbij de muziek ver zorgd werd door de combo „The Blue Town Five". Voor deze avonden, be gonnen als proef, bleek veel belang stelling te bestaan. De commissie Pardoeza, onder voorzitterschap van de heer D. C. de Haan, universiteitsarts, deelde mede, dat het café tijdens de burgerijdagen opengesteld zal worden voor de Leid se burgerij. Op 30 juni, 1 én 2 juli, tijdens de braderie dus, kan men in Pardoeza het feest voortzetten en dansen op muziek van „The Blue Town Five" Daar de prijzen van Pardoeza af gesteld zijn op een exploitatie zon der winst, zal deze „dancing voor 3 dagen" zeer zeker een grote trek pleister gaan vormen. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar de artsen Jan sen, Rijnsburgerweg 298, tel. 53024; dkt. Jaspers, Witte Singel, tel. 24961; dkt. Mastenbroek, Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Van Leeuwen, Van den Brandelerkade 28, teL 20412; dkt. Sastrowijoto, Beethovenlaan 109, teL 34779. Voor weekend dienst van de tandartsen, zie de raamborden. Apotheek: Centraal Apotheek, Bree- straat 74, tel. 20522. Aarlanderveen Zie Zwammer- dam. WGK: zr. Verhaar (zie Lange- raar) Alphen a. d. Rijn Mevr. dkt. G. Castelein-v. d. Wal, Oudshoornseweg 108, tel. 3596. Apotheek Allart, Raad huisstraat 206, beiden voor zaterdag. Zondag: dkt. A. Zwartendijk, Sta tionsstraat 5, tel. 2472. Apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67. Tandarts Grevers, Wilhelmnialaan 64, tel. 3700. Boskoop Dkt. De Wilde, tel. 2740. Wijkverpleging zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Voor Wijkverpleging Rijndijk, zie Koudekerk. Hillegom Dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tandarts Bollenstreek: C. Chr. Beek, Hoofdstraat 8, Hillegom, tel. 02520- 5723. Apotheek Hillegom, Hoofdstraat 76, tel. 02520-5272. WGK: zr. M. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Katwijk a. d. Rijn Dkt. W. J. Louwerse, tel. 5805. Apotheek Prin- cestraat 3, tel. 2755. Katwijk a. Zee Dkt. P. A. Vis ser, tel. 2023. Apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Dokters- dienst, zie Leiderdorp. Wijkverple ging, zr. Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, tel. 01714-505, Koudekerk a. d. R. Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. J Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Zr. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp Dkt. M. Hennink, Mauritssingel 166, tel. 01710-33686. Leidschendam Dkt. P. J. M. v. d. Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535. Tandarts, tel. 070-543035. Groene Kruis, Willibrordusstraat 2, teL 3449. Ambulance, tel. 3923. Lisse Dkt. H. A. Holl, Veld horststraat 50, tel. 3155. Apotheek en tandarts Bollenstreek, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G J. Bremer. Noordwijk Dkt. Van Nes, Oude Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE DIENST VOOR KISBEHEER El KREDIETWEZEN Zeeweg 82, teL 2405. Wijkcentrum Van Panhuysstraat, tel. 2907. Noordwijkerhout Dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts, zie Hillegom. Wijkverple ging WGK, Rusthof 1, tel. 2486. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. WGK zr. Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 22222. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Dkt. v. Nes, Hoofd straat 115, tel. 7119. Tandarts Bollen streek, zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout Dkt. Bot, Prof. Aal- berselaan 2, tel. 7393. Voorschoten Dkt. W. v. Dam, Frof. Asserlaan 26, tel. 3960. Tand arts Ch. Kengen, Kon. Wilhelmina laan, melden 9.30 uur. Apotheek: Leidseweg 66, tel. 2525. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar De artsen J. A. J. Paulides, van Z. van Nijeveltstraat 42, tel. 4561, en K. T. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar. Zevenhoven Zie Aarlanderveen. Zoeterwoude Zie Leiderdorp. Zwammerdam Dkt. P. K. v. d. Eni Braat, Aarlanderveen, tel. 01725- 308. Eindexamens Stedelijk Gymnasium Aan het Stedelijk Gymnasium te Leiden slaagden voor het eindexamen A van groep 2 de dames: M. A. S. C. Vosmaer en P. P- Witkam. Van groep 1 slaagden alsnog, de dames M. de Koning en M. J. J. Ver steeg (Leiderdorp). Met één kandi daat wordt het examen voortgezet. Afgewezen één kandidaat. Voor het eindexamen B slaagden van groep 1: mej. A. E. Klerks en de heren A. C. Bakhuizen van den Brink, B. Blankwaardf en A. Delfos. Met twee kandidaten wordt het examen voortgezet. Afgewezen één kandidaat. Waar geen plaatsnaam vermeld wordt is deze Leiden. „SANCTA VERONICA" De dames van „Sancta Veronica" worden eraan herinnerd, dat er a.s. dinsdagavond van 2-4 uur wederom bijeenkomst is bij de Zusters Carme- litessen, Oude Vest, ingang Haze- windsteeg. De agenda voor de vergadering van de Leiderdorpse gemeenteraad, die op maandagavond gehouden wordt, vermeldt de volgende voor stellen: Tot het aankopen van percelen grond, eigendom van Aannemersbe drijf Gebr. Schouls N.V. te Leiden en van de heer G. J. v. d. Stoel te Wassenaar (f 18.025,- en f 106.410,-); tot het ontbinden van de pachtover eenkomst met de heren T. en F. D. v. d. Meij te Leiderdorp (f46.854,40); tot het verhuren van de bedrijfsge bouwen, behorende bij de boerderij Munnikkenweg 3, aan de heer A. J. Rietkerk; tot het verlenen van de ontruimingstermijn voor de onbe woonbaar verklaarde woningen Achthovenerweg 46 en Jaagpad 60 en 61; tot het bouwrijpmaken van grond in complex I van het Gemeen telijk Grondbedrijf; tot het wijzigen van het algemeen besluit geldlenin gen; inzake het verkopen van grond aan Garant Service N.V.; tot het aan besteden van het gemaal aan de Meije-wetering. LOTERIJ R.K. HARMONIE Door omstandigheden is de trek king van de loterij van de Kath. SMUIS, LEIDEN. POSTBUS 160. IEL 20210 X (Advertentie) steld tot 23 jund e.k. DIPLOMA-UITREIKING E.H.B.O. De grote zaal van het Antonius Clubhuis was gisteravond tot vrij wel de laatste plaats bezet met leden en genodigden van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. die de jaarlijkse feeste lijke bijeenkomst ter gelegenheid van de diploma-uitreiking aan de ge slaagde cursisten bijwoonden. De afdelingsvoorzitter de heer J. D. Slegtenhorst, richtte een wel komstwoord tot alle medewerkenden Hij memoreerde dat de afd. veel dank verschuldigd was aan de heer A. Alberts, bestuurslid van de Kath. EHBO-ver. „Peerke Bonders", die als repetitor had gefungeerd voor de cur sisten, die in een oontinu-bedrijf werkzaam waren en dus niet iedere week de cursus konden volgen. Als blijk van waardering kreeg de heer Alberts een boekenbom Hierna tra den de 51 geslaagden naar voren om het verworven diploma in ontvangst te nemen. Namens de cursisten dankte hier na de heer J. A. Ammerlaan de do cent en de instructeurs voor de les sen, die zulk een succesvol resultaat hadden opgeleverd en liet zijn dank woord vergezeld gaan van een aan tal boekenbonnen. Daar de dames M. Schneidervan Heusden en S. H. M. Stafleu de bes te cursisten van dit seizoen waren, ontvingen zij uit de handen van de voorziter een zilveren bonbonschaal tje met EHBO-embleem. Tot slot kre gen de echtgenoten van de bestuurs leden nog een fraaie bloemenhulde en wel voor het feit, dat zij tijdens de afgelopen cursus ,.hun mannen zo vele avonden hadden moeten mis sen". Het ontspanningsgedeelte van de avond werd na de pauze verzorgd door Sempre Avanti's toneelgroep, die de feestgangers (sters) kostelijk heeft vermaakt met de opvoering van Robert Smiley Peples blijspel in 3 bedrijven „Een partijtje poker". Na de voorstelling volgde nog een ge zellig samenzijn met medewerking van het dansorkest „The Musical Cos mopolitans". Het diploma werd uitgereikt aairi de dames: S. Cretier-Ladan, S. A. E. v. Helm-Hogeling, R. v. d. KlipijVoS; G. D. C. Krijnen-Splinter, M. Schnei der-v. Heusden, A. A. Segaar-Dek- ker, G. Blömer, E. v. d. Broeke, G. Broxterman, R. Damen. M. A. Deu- tekom, J. H. Droog, A. A. van Her- wijnen, A. Hoogeveen, J. Huyboom, M. J. KardoL J. Kalverda, C. Kiel, D. Kuiper. A. v. Leeuwen, E. C. Mar- bus, H. Mulder, J. F. Parlevldet, M. Pouw, J. N. W. Roosen, C. Ruwaard, S. J. Slootweg, S. H. M. Stafleu, C. v. d. Steen, M. J. J. van Stijn, H. M. J. Teilegen, D. J. Verkalk, A. Vissers N. Wasbeek, D. Weerheim, en de he ren: D. J. van Bemmelen, W. v. d. Broek, E. F. Brunekreef, A. v. Duijl, F. v. Duijl, N. de Goede.e A. S. Hak kaart, C. Th. A. den Hollander, H. J. M. Koevoet, C. Linschoten, P. Schoo, J. Segijn, G. M. Verberg, F. Wagermans, J. H. C. Wouters en A. v. d. Wijngaard. EINDELIJK zomer, eindelijk zon. Wie denkt er aan de wijze woorden van Yolande in het damesblad! Yolande heeft gezegd: heel langzaam beginnen met zonnen, niet langer dan tien minuten achter elkaar, en dan voorzichtig opvoeren tot hoogstens een half uur, anders lijdt uw gelaat schade. Gelaat, zegt Yolande, en niet gewoon „gezicht" Maar ze had wèl gelijk. Verbranden en bruin worden is niet hetzelfde. Verbranden gaat vlug en bruin worden gaat langzaam. Het „bruin" is een donker pigment, dat gevormd wordt onder de huid om het lichaam te beschermen tegen de invloed van de zon. Tegelijkertijd wordt de hoornlaag van de huid wat dikker om de daaronder gelegen lagen wat af te schutten. Bruin zijn staat gezond, ofschoon het niets met gezondheid heeft* te maken; maar vooral, bruin zijn staat modieus, leuk, énig! En daarom zonnen we. Wie zijn gezicht verbrandt, moet met de blaren lopen en met de vellen en met pfln. Wie het kalmaan doet, wordt kalmaan bruin, maar krflgt toch, op een zekere leeftijd, meer rimpels en droogt uit. Het huidoppervlak bestaat onder andere uit water (tien tot twintig procent), eiwit en huidvet. Hoe minder water de huid bevat des te droger is de huid. Daarom voegen we graag vocht toe, maar dat gaat zomaar niet. Een schraal gezicht wordt van water alleen maar nóg schraler. Dat komt omdat het eiwit in de huid water afstoot. Gelukkig bevat het huidvet een stof die het vocht met het eiwit in verbinding kan stellen en daardoor kan het vocht in voldoende mate in de huid blijven. Nu lezen we tegenwoordig op de meeste huid- preparaten het woord hydrating of hydratante, of, in het Hollands, „vochtinbrengend". Aan deze pre paraten is een stof toegevoegd, die, evenals de stof in het huidvet, de afkeer van het eiwit tegen water, overwint. In de zomer is het meer dan ooit geraden deze vochtinbrengende preparaten te gebruiken. Ook aan anti-zonnebrandmiddelen kan deze stof zijn toege voegd. Veel water spoelt natuurlijk het huidvet weg. Veel zwemmen kan dan ook het gezicht schraal maken. Het is verstandig om tijdens het baden en zwemmen een vet anti-zonnebrandmiddel te gebruiken omdat vet het water verhindert aan de huid te raken. Na het bad kan men een niet vet middel gebruiken (kén, maar hoeft niet). Er bestaan wel vijftig verschillende zonnepreparaten, die te verdelen zijn in enkele groepen: olieachtigen, crèmes, laits, lotions, en mousse. Wie zelfs in het water de kunst stelt boven de natuur, kan zich oogmake-up aanschaffen, die waterbestendig is! Na het bad kan een klein staafje dat de vorm van een lippenstift heeft, helpen om kleine blankgebleven plekjes b|j te kleuren. Het staafje bevat 'n geleiachtige kleurstof die ingewreven wordt, bijvoorbeeld waar het schouderbandje van het zwempak de huid bedekte, of op de neusbrug waar de bril op rustte!

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3