Fraudeurs met spaarbankboekjes waren studenten Landbouwbegroting 1965 in Eerste Kamer vlot aanvaard Landarbeiderswet ingetrokken WOENSDAG 26 MEI 1965 iD£_LEI£SE_COURANTi PAGINA 6 Jeugdleidster in Roelof arendsveen „onder de bogen Nader vernemen wij, dat de drie door de postale recherche te Amster dam gearresteerde verdachten van de fraude met spaarbankboekjes van de Rijkspostspaarbank alle drie stu denten zijn, ook de tweede, voor wie als beroep journalist werd opgege ven. Hij werkt echter mede aan een tweewekelijks litterair tijdschrift. In tegenstelling tot wat men vroe ger meende te moeten aannemen, be vindt zich onder hen geen ingewijde van die PTT of de spaarbank zelf. Gisteren is in de parochiekerk van „St. Petrus' Banden" te Roelofarends- veen het huwelijk voltrokken van de jeugdleidster mej. Barrij Bakker en de heer Jan P. Heemskerk uit Rijp- wetering. Na de plechtigheid in de kerk was er het meer en meer ge bruikelijke ceremonieel. Tussen een dubbele rij van gidsen trok het jonge paar onder de versierde bogen de toekomst in. Mej. Bakker was reeds op haar 17e jaar kabouterleidster. Daarna is ze gidsenleidster geworden. In de 5 jaar dat ze gidsenleidster was heeft ze een kring van 12 tot 33 meisjes op geleid. Ze was 'n graag geziene leid ster met doorzettingsvermogen. Er werd altijd prettig samengewerkt tussen de kabouters en gidsenleid ster en men herinnert zich altijd leu ke en vlot verzorgde ouderavonden. De gidsen zullen zeker Guido Barrij missen maar ze wensen haar zonnig spoor en een mooie toekomst. BOUDEWIJN H. OPGENOMEN IN PSYCHIATRISCHE INRICHTING Sinds kort verblijft Boudewijn H., die door de Utrechtse rechtbank in april 1963 werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering, voor zijn aandeel in de Baarnse moordzaak, in een psychia trische inrichting. Hij wordt op het ogenblik verpleegd in de Van der Hoetrenkliniek in Utrecht. Volgens 'n mededeling van het ministerie van Justitie loopt zijn straftijd gedu rende ae tijd dat hij wordt verpleegd normaal door. De Eerste Kamer is gisteravond, zonder hoofdelijke stemming, akkoord gegaan met de begroting-1965 van het departement van Landbouw en Visserij. Minister Biesheuvel deelde mee, dat deze begroting, ingediend onder het kabinet-Marijnen, dezelfde is gebleven onder het kabinet-Cals, zoals Biesheuvel I dezelfde is als Biesheuvel II. Hiermee beantwoord de de bewindsman de vragen vanuit de senaat, of zijn beleid in 't nieuwe kabinet een voortzetting zou zijn van het landbouwbeleid gedurende de ja ren 1963-1965. Minister Biesheuvel verstrekte de Kamer een aantal gegevens over het verloop van de Nederlandse export gedurende het eerste halfjaar dat de EEG-zuivelverordening heeft ge werkt. De kaas-export naar EEG- landen nam, gedurende dit halfjaar, toe met tien percent, de export van condens steeg met 330 percent en de uitvoer van volle melkpoeder nam met 500 percent toe. Er was sprake van een lichte teruggang in de uit voer van boter naar EEG-landen, welke export daal'de met ongeveer 300 ton. STRUCTUURBELEID Bij de verdediging van zijn begro ting merkte minister Biesheuvel o.m. op, dat het landbouwbeleid in de eerste plaats gericht zal zijn op een structuurbeleid, zoals hieraan reeds ook prioriteit was gegeven onder het kabinet-Marijnen. Bijzondere aan- White maakt ruimte-uitstapje van tien minuten Het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart (N.A.S.A.) heeft mee gedeeld, dat het in de bedoeling ligt, dat de astronaut Edwart White de Gemini-cabine gedurende 22 minu ten verlaat tijdens de ruimtevlucht die hij samen met James McDivitt begin juni gaat maken. Als de om standigheden gunstig zijn zal White aan het begin van de tweede van de tweeënzestig banen die de Gemini- cabine om de aarde zal beschrijven het luik openen en zich ongeveer zeven meter van de cabine verwijde ren, waarmee hij slechts verbonden blijft door een „navelstreng". Ongeveer 22 minuten zullen verlo pen van het moment waarop White het luik opent tot zijn terugkeer in de cabine. Hij zal zich gedurende tien minuten volledig buiten de ca bine bevinden. Bij het openen van het luik is de Gemini boven Hawaii. White zal een zuurstofcilinder mee nemen voor het geval er iets mis loopt met de zuurstofvoorziening via de „navelstreng". Als alles volgens plan verloopt zal de Gemini-cabine op 3 juni worden gelanceerd en 97 uur en 50 minuten in de ruimte blijven. Naar bekend, heeft op 18 maart jl. ook de Russi sche ruimtevaarder Leonov tijdens een ruimtevlucht zijn cabine gedu rende een tiental minuten verlaten. dacht, aldus de bewindsman, zal daar bij gegeven worden aan de positie van de kleinere ondernemers, in welk licht de instelling van een ontwikke ling- en saneringsfonds voor de land bouw moet worden gezien. „De over heid is er om de zwakke te steunen", aldus minister Biesheuveldie op merkte dat dit een belangrijk onder deel van de landbouwpolitiek was en is. De minister ging uitvoerig in op het te voeren beleid inzake ontroe- rend goed. Hij bestreed de opvatting van de afgevaardigde Baas (WD), als zou het in de regeringsverklaring terzake neergelegde beleid een „naas ting" betekenen en als zou diaarmee het eigendomsrecht worden gelikwi- deerd. „Van naasting kan moeilijk worden gesproken", zo merkte minis ter Biesheuvel op, hieraan toevoe gend dat men niet al te gemakkelijk moet praten over een likwidatie van het eigendomsrecht. De minister schonk voorts o.m. aan dacht aan de vaststelling van de melkprijs voor het jaar 1965-1966, waarover de afgevaardigde Geuze (CHU) zich kritisch had uitgelaten. De minister zei de vaststelling niet te laag te achten en wees erop, dat een prijsverhoging invloed zal heb ben op de afzetmogelijkheden. In de komende jaren, aldus de minister, zal er overigens beslist geen sprake van kunnen zijn dat de kostenstijgin gen uitsluitend door prijsverhogingen kunnen worden opgevangen. Zonder hoofdelijke stemming is de Eerste Kamer gistermiddag akkoord gegaan met het voorstel tot intrek king van de Landarbeiderswet. Drie afgevaardigden, de heren Van der Ploeg (arb.), Geuze (chu) en Algra (arp) zeiden verheugd te zijn over de intrekking van de wet. „Koningin Emma" vervangt „Arnhem" De „Koningin Emma" zal tijdelijk dienst doen op het traject Hoek van Holland-Harwich v.v. Het schip ver vangt de „Arnhem", die maandag morgen bij het afmeren in Hoek van Holland met de schroef verward raakte in een tros en daardoor zoda nig werd beschadigd, dat het schip naar een dok in Rotterdam moest worden gesleept. DOOD VERKLAARDE GEWONDE WAS NOG IN LEVEN Gisteren werd de 39-jarige West- duitse mecaniciën Rauscher nabij een station van München door een per sonentrein gegrepen, toen hij aan een wissel werkte. Rauscher werd opzij geslingerd. Hij werd op steen slag naast de spoorbaan gelegd en met lakens toegedekt. Een in aller ijl ontboden arts onderzocht. Rauscher en verklaarde, dat zijn levensgeesten waren geweken. Doch toen de lijkschouwer met een auto kwam, om het lijk voor de be grafenis te vervoeren, gaf Rauscher nog levenstekenen. Hij werd nu naar een ziekenhuis overgebracht, doch hij overleed tijdens het vervoer daar heen. De politie van München meent, dat Rauscher mogelijk nog een kans zou - m t» i j hebben gehad om in leven te blij- De hertog en hertogin van Windsor in het Parijse Palais de Chaillot, waar ven todien aanstonds was vastge_ de film „A king's story" werd gepresenteerd, waarin het leven van de ^teld dat hij niet dood, doch iwaar hertog wordt weerspiegeld. gewond was. Met deze girdle maakt U zichzelf nóg slanker! Wat is het geheim? Hoe komt het, dat de Relax-girdle Uiv figuur volledig corrigeert? Vanzelf en zonder te knellen! Kijk goed! Het dubbele Lycra voorpand met ruitvormige coupe-naden is het geheim Dit houdt de buik vlak, zonder te knellen. Opkruipen? Uitgesloten! Het achterpand is voorzien van een Lycra- satin-panel in tegenwaartse rek; sluit laag over de heupen. Omkrullen? Afgelopen! Het lange model heeft een sta-up taille band, die niet krult. Boven en onderkant van de girdle zijn met Lycra band afgewerkt: zacht voor Uw huid! Verwen Uzelf met de Relax girdle van Lastina, waarmee U zichzelf nóg slanker maakt. Een vondst.waarop in vele landen patent is verkregen no. Ht THUC. ADMSSENi

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6