April bracht geen verruiming van de arbeidsmarkt in Leiden Eerste paal Bernadetteschool brengt verlichting voor het kleuteronderwijs in Leiden Geen voorrang verleend DE BEURS Anton Geesink uit alle FNJJB-funkties LEIDSE AGENDA EVEN NAAR BOUWWERK KIJKEN KOMT AANNEMER OP ƒ150 TE STAAN Marktberichten WOENSDAG 19 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Leidse drieling werd 4 jaar en ging naar school Gisteren is de drieling Josje, Jan tje en Loesje de Goede, wonende aan de Amaliastraat te Leiden, vier Jaar geworden. Dit werd voor het vrolijke drietal een gedenkwaardige verjaardag, om méér dan een reden: xij mogen nu naar school. Natuurlijk nog niet naar wat in hun ogen de „grote school" is, maar de kleuter school. Hun vierde verjaardag was tevens hun laatste vrije dag, want sedert vandaag zijn zij leerling van de „Heilig Hart"-kleuterschool aan de Lusthoflaan, waar zij in hun klasje werden gefotografeerd. Zo'n eerste schooldag is voor het drietal een hele belevenis, die niet altijd even prettig verloopt De her innering aan hun „verloren vrijheid" zal hen wel parten hebben gespeeld, toen onze fotograaf vanochtend deze foto van de drie De Goedetjes maak te. Veel meer dan een héél summier lachje kon er niet van af De laatste jaren is er in Leiden een verhoogde activiteit te bespeu ren op het gebied van de scholenbouw. Zo is, al enige tijd geleden, de eerste serie systeemscholen, die op verschillende punten in de Sleutelstad werden gebouwd naar een ontwerp van ir. T. K. J. Koch, de Leidse gemeente-architect, voltooid. Iets meer dan een maand feleden werd een begin gemaakt met een tweede serie: op woens- ag 14 april sloeg wethouder van Onderwijs S. Sannes de eerste paal voor de hervormde kleuterschool, die gebouwd wordt aan de r i Telderskade. Vanochtend was het de beurt aan de tweede school in WSCIiriJVing Universitaire deze serie, waarvoor de ontwerpen eveneens door ir. Koch zijn ver- vaardigd. Het gold hier de door mevr. G. van Dongen geslagen henSfelweaStrild eerste paal voor de nieuwe katholieke „St-Bernadette -kleuter- ri school aan de Oppenheimstraat. Loslopende hond veroorzaakt ongeluk Een overstekende hond is weer de oorzaak geweest van een vrij ern stig ongeluk. Hedenmorgen reed de heer E. W. uit Oegstgeest met zijn bromfiets op het fietspad naast de Veurseweg te Voorschoten toen hij plotseling moest uitwijken voor een hond. Hierdoor reed hij in op een tegemoetkomende bromfietser uit Leidschendam. Beiden kwamen te vallen. De heer E. W. liep een grote hoofdwonde en een hersenschudding op. De andere bromfietser klaagde over hoofdpijn, maar kon later weer naar huis terugkeren. De bromfiet sen werd zwaar beschadigd. N.E.M.-Iasser Van Lienden naar Benelux-wedstrijd In de finale, van de door Philips Bedrijfsapparatuur N.V., in samen werking met de Nederlandse Vere niging voor Lastechniek, uitgeschre ven landelijke laswedstrijd, heefteen NEM-lasser weer een prachtig resul taat geboekt. De heer Van Lienden kreeg één van de vijf hoofdprijzen en is hierdoor afgevaardigd om mee te doen in een Benelux-laswedstrijd tegen vijf Belgisch-Luxemburgse hoof dprij s winnaars. Gedurende de maand april vermin derde de geregistreerde arbeidsreser ve van MANNEN in het gebied van het Gewestelijk Abeidsbureau Leiden van 245 tot 184. Het aantal openstaande aanvragen om mannelijk personeel nam toe van 1141 tot 1165; een tendens tot enige ontspanning bleef achterwege. De afneming van de geregistreerde arbeidsreserve, die zich in vrijwel al le bedrijfsgroepen in meerdere of mindere mate voordeed, was onder meer toe te schrijven aan een toe nemende aktiviteit in het bedrijfs leven, het verder op gang komen van de voorjaarswerkzaamheden o.a. in de agrarische sector en de openstel ling van seizoenbedrijven en uitbrei ding van de personeelsbezetting o.a. in de Horecasector. Over het algemeen is het aanbod van mannelijk personeel in de diverse beroespgroepen thans gering. De grootste aantallen werkloze werk zoekenden bevinden zich onder de metaalarbeiders (15), zeevissers (20), scheepvaart (10), handels- en kan toorpersoneel met resp. 12 en 20 in geschrevenen. Bij de laatstgenoemde groep werd plaatsing vooral door de leeftijd belemmerd. Het aanbod van jeugdige arbeidskrachten bleef ge ring. Het aantal ingeschreven minder- validen bedroeg eind april 41 perso nen. De poging tot bemiddeling van deze groep resulteerden in de plaat sing van 9 ingeschrevenen. De grote vraag naar arbeidskrach ten bleef ook in april aanhouden; een verdere stijging was waar te nemen in de vraag naar bouwvakarbeiders en losse arbeiders. Dat het schooljaar ten einde gaat lopen, was reeds merkbaar door de grotere belangstelling van de werk gevers voor jeugdige arbeidskrachten. VOORSCHOTEN Op het kruispunt Veurseweg-Pape- laan is gisteravond om omstreeks kwart voor negen een vrij ernstig ongeval gebeurd door het niet ver lenen van voorrang. Uit de richting Leidschendam was de heer B. C. uit Wassenaar met zijn auto de Papelaan opgereden. Hij verleende hierbü ech ter geen voorrang aan een wagen, bestuurd door de heer S. S. uit Voor schoten. Beide bestuurders werden licht gewond, maar een passagier van de heer S. S., de heer C. de H., werd zo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis St. Antoniushoeve in Leidschendam vervoerd moest wor den. VROUWEN-RESERVE IETS KLEINER De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen nam sedert vorige maand slechts in geringe mate af nl. van 54 naar 49. In het merendeel der be roepsgroepen was er maar weinig aan bod. Slechts de beroepsgroepen net- tenboetsters, huishoudelijk perso neel en de groep minder-geschikten gaven met resp. 9, 10 en 10 inge schrevenen een iets hoger aanbod te zien. Onder meer aflis gevolg van een da ling iin de vraag maar kantoorperso neel en huishoudelijk personeeil nam de openstaande vraag sedert vorige maand af van 500 tot 463. Voor vrou wen bleef er in vele bedrijfstakken een ruime plaatsingsmogelijkheid. Een toenemende belangstelling van gehuwde vrouwen voor part-time werk was te constateren, doch onvol doende vraag naar deze arbeidskrach ten verhinderde de tewerkstelling. Vrij vaste maar stille markt, obligaties flauw AMSTERDAM, 19-5. De aandelen markt toonde vandaag opnieuw een gunstige aanblik. De koersen van de Internationale Fondsen waren me rendeels hoger en met name voor Philips en Unilever kon van een vrij vaste stemming worden gesproken. In merkwaardige tegenstelling hier mee stond echter de geringe omvang van de affaire. In wezen berustte de gunstige stemming dan ook in hoofd zaak op het ontbreken van aanbod. De belangrijkste factor in dit opzicht is, dat het buitenland en in casu Ame rika de laatste dagen niet als verko per van de Nederlandse fondsen aan de markt is gekomen. Het effect hiervan deed zich in het bijzonder gevoelen bij de aandelen Philips, die gewoonlijk het meest van het arbitrage-aanbod te lijden heb ben. Vandaag kon het Electrofonds echter bijna twee gulden aan de koers toevoegen waarmede deze op 139.30 is gekomen. Verder kwamen Unilever goed voor de dag. De notering van dit fonds stelde zich op 141.40, het geen 1.80 hoger was dan gisteren. Kon. Petroleum bleef in een verlaten markt op 143.90 een halve gulden bij het vorige niveau ten achter. AKU kon goed prijshoudend worden ge noemd, maar de belangstelling viel vandaag wat tegen. Morgen worden de aandelen AKU ex 14 pet. contant slotdividend en tien pet. agio-stock genoteerd. Op basis van de huidige koers van 514 pet. zou de notering dan theoretisch 454 yt worden. Aan de stocks zou aldus een waarde van circa f 45.50 per aandeel van f 100 nominaal kunnen worden toegekend. Hoogovens werden circa vijf punten hoger genoemd op 539 en aandelen KLM adviseerde men op f 138, dat is f4.50 boven de prijs van gisteren. De notering van het Luchtvaartfonds op onze beurs volgde hiermee de voortgezette koersstijging van de aan delen in Wallstreet. Op de Scheepvaartmarkt was het over het geheel genomen stil met weinig veranderde koersen. Een uit zondering vormde H.A.L., waarvoor goede vraag bestond. De koers van dit aandeel liep onder beurstijd met vijf punten op tot 132. In de ^Huur sector was HVA een punt lager. Op de lokale industriemarkt werden de claims Grasso onveranderd geadvi seerd op f4.70 voor de aandelen en f 1.- voor de converteerbare obliga ties. Sterk de aandacht trok de flauwe stemming op de obligatiemarkt. Dex koersen van de Staatsleningen, die gisteren ook al lager waren, liepen een kwart tot een half punt achter uit. De staffellening kwam iets on der de 80 pet. terecht. Men wijst er echter op, dat de koersdaling vooral het gevolg is van het uitblijven van vraag. De kooplust wordt ongetwij feld geremd door de hangende emis sie van de Bank voor Ned. Gemeen ten en de kans op nog andere obli gatie-uitgiften. In een brief aan het Hoofdbestuur van de Federatie van Nederlandse Judo en Jiu Jitsu Bonden heeft An ton Geesink, trainer-coach, lid van de nationaal technische commissie en lid van de keuzecommissie, medege deeld zich definitief uit alle FNJJB- functies terug te trekken. De Utrechtse wereld- en olympi sche kampioen is tot ddt besluit ge komen, omdat hij meent dat de ver schillen tussen hem en de overige bestuursleden een vruchtbare samen werking in de weg staan. Anton Geesink meent in het alge meen belang te handelen en in het belang van zichzelf, omdat hij zich in alle rust ernstig wil voorbereiden op de wereldkampioenschappen, die dit jaar in Rio de Janeiro zullen wor den gehouden. ZOETER WOl THE (Dorp) RIJWIELTOCHTEN 1965 Zondag 13 juni zullen de nu reeds traditioneel geworden rij wiel tochten weer plaats vinden. Op zo'n dag is het tamelijk stil in Zoeterwoude, want een groot deel van de bevol king fietst mee, maar het is te ho pen, dat dit jaar een nog groter aan tal deelnemers wederom voor 'n re cord aan inschrijvingen zorgt. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor deze tochten al in volle gang. Zoals steeds zal de afstand 75 km bedragen, maar ook dit jaar is er weer een tocht over 35 km. De inschrijving voor deze tochten, die nu voor de 14e keer gereden zul len worden, staat open vanaf zondag 23 mei a.s. Tweede in de tweede serie Deze school, die, naar het zich thans laat aanzien, zo'n 80 kleuters sal gaan herbergen (men heeft bo vendien nog een wachtlijst met on geveer 30 namen wordt een kopie van de school aan de Telders kade: drie werklokalen, één speel lokaal, een personeelskamer, keuken, een aantal toiletten, garderobes en centrale verwarming, dit alles te bouwen voor een bedrag van onge veer 193.000 gulden door de firma Van Heeswijk. De heer J. M. Poodt, hoofd van de katholieke lagere school aan de Op penheimstraat (die kleuterschool wordt achter de lagere school ge bouwd) raakt nu dus zijn inwoner- tjes kwijt, die lange tijd twee van zijn lokalen in beslag namen. Wethouder Sannes zei het zo: „Het lawaai van de heimachine zal hem aan de ene kant een last zijn bij het les geven, maar aan de andere kant zal het hem alls muziek in de oren klinken: iedere klap brengt hem dichter bij een ver lossing uit de oude situatie." Twee lokalen vrij Overigens wil dit niet zeggen, dat de kleuters een last zijn geweest voor de lagere school, maar de heer Poodt kan de twee bij het vertrek van de kleuters vrijkomende lokalen uitstekend gebruiken. Bij de „eerste paal" waren namens het gemeentebestuur aanwezig dr. J. M. Roosenschoon (secretaris van de commissie voor het Onderwijs), wet houder Sannes, de heer W. J. Loeve, de gemeente-architect ir. Koch. WOENSDAG 19 MEI Geref. Jeugdhuis Ruilbeurs postzegelvereniging „Samen Sterk", 19-22 uur, Breestraat 19. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Openingstijden Hogewoerd 57: Maandag 14-17 uur (16-17 uur ook voor jeugdlectuur); dinsdag 10-12.30, 14-17, 18.30-20 uur (16-17 uur ook voor jeugdlectuur); woensdag 10- 12.30, 14-17 uur (ook voor jeugdlec tuur); donderdag 10-12.30, 14-17, 19- 20.30 uur; vrijdag 10-12.30, 14-17, 19- 20.30 uur; zaterdag 10-12.30. 14-16 uur (ook voor Jeugdlectuur). Filiaal Alexanderstraat: woensdag 14-17.30 uur (speciaal voor de jeugd); vrijdag 18.30-20.30 uur; zaterdag 10- 12.30 uur. Het bestuur vam die Stichting R.K. Scholen te Leiden werd vertegen woordigd door (bijna ex-) secretaris drs. J. W. J. Wïertz, die binnenkort naar Noordwij k zal vertrekken en in deze functie zal worden opgevolgd door mevr. Van Dongen. Pastoor W. E. Blok, moderator van het school bestuur was, evenals verschillende vertegenwoordigers van het ouder comité, bij de eenvoudige officiële gebeurtenis aanwezig. Het is nog niet bekend, wanneer de „St. Bernadette"-kleuterschool, die geleid wordt door mej. J. J. van Hum mel, geassisteerd door mej. E. Ph. G. Aalders, gereed zal zijn. De streef datum is half tot eind december, zo dat het gebouw in januari van het volgend jaar betrokken kan worden. ALMA MATERKOOR Het Alma Materkoor, juist terugge keerd van een succesvolle toernee naar de Westduitse hoofdstad Bonn hierover publiceerden wij gisteren reeds uitvoerig in onze stadsedities gaat zich thans grondig voorbereiden op het concert, dat het koor zal ge ven op 18 oktober a.s. Maandagavond beginnen de repetities in het Toori- kunstgebouw aan het Rapenburg. Zij, die belangstelling hebben voor 't lid maatschap van dit uitstekende koor, kunnen op de repetities terecht. De repetities beginnen om 20 uur. Jonge Leidse gehandicapten succesvol in Zwolle Het bestuur van de Leidse afdeling van NKIB „St. Liduina" schrijft ons: Zaterdag jL stond geheel in het teken van de sport: nl. 8 jonge ge handicapten waren met hun voor zitters naar Zwolle gereisd om deel te nemen aan de zwemwedstrijden. Dat 7 jongens en 1 meisje succes had den blijkt wel uit een eerste prijs met estafette-zwemmen, een beker, voorts 8 diploma's bij de schoolslag en 4 diploma's voor het rugzwem- mey. Het bestuur in Zwolle heeft voor een heerlijk weekend gezorgd, onder meer 2 feestavonden, een bus tocht in de omgeving en het rijden op penny's. Onze dank gaat in het bijzonder uit naar het bestuur in Zwolle voor de goede zorgen en traktaties voor onze jonge mensen. Ze komen weer graag terug, hopende in nog grotere getale. Jonge gehandicapten, leert allen zwemmen in onze zwemschool „De Overdekte" aan de Haarlemmerstraat op woensdagavond van 20.15-21.00 uur. Zaterdag a.s. heeft de inschrijving plaats voor de maandag 28 juni te houden hengelwedstrijd in het kader van het 78ste lustrum van de Leidse universiteit. De wedstrijd is in eerste instantie bedoeld voor personen bo ven de zestig jaar. Zij kunnen zich zaterdagmiddag laten inschrijven van twee uur tot half vier in sociëteit Minerva aan de Breestraat. Van vier tot vijf uur heeft de na- inschrijving plaats voor hengelaars van alle leeftijden. Wie als contro leur wil optreden kan zich op de zelfde uren melden. Bij de inschrij ving worden traditiegetrouw sigaren uitgereikt. Wat de wedstrijd zelf betreft, wor den zowel voor vissers als controleurs attractieve prijzen beschikbaar ge steld. Gevist zal worden aan de Nieu we Vaart. Men vertrekt in groepsver band 's morgens om zeven uur van het Stadhuisplein vooropgegaan door het Leids Politie Muziekgezelschap- Prof. Dijksterhuis - buitengewoon hoogleraar Leiden - overleden Gisternacht is overleden prof. dr. E. J. Dijksterhuis. Prof. Dijksterhuis was tot september 1963 gewoon hoog leraar in de geschiedenis van de wis kunde en de natuurwetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Prof. Dijksterhuis werd in 1892 te Tilburg geboren. Hij studeerde wis- en natuurkunde aan de Groningse universiteit. Hij promoveerde in 1918 te Groningen op 't proefschrift: „Bij dragen tot de Meetkunde van het platte Schroevenvlak". Na een groot aantal jaren leraar te zijn geweest bij het middelbaar onderwijs, werd hij in 1953 buiten gewoon hoogleraar aan die universiteit te Utrecht. Op uitdrukkelijk verzoek van de familie zal de begrafenis in alle stilte plaatsvinden. BURGERLIJKE STAND Overleden: A. Druif 83 j., e.v. J. Ent; H. Jungerius 65 j., m.; H. J. Cas- pers 83 j., m. Gehuwd: L. v. d. Linden en W. v. d. Enden; J. Siere en G. M. de Bruin. Geboren: Lisette Yvonne d.v. W. F. Dreef en W. Ligtvoet; Robert Alfon so Rinaldo z.v. A. R. Frees en C. H. Lardee; Leonardus Johannes Petrus z.v. L. J. v. d. Post en M. M. T. Paar- dekooper; Cornelis Johannes Dirk z.v. J. v. d. Plas en J. W. Verdoes; Sylvia Edwina Margaret d.v. H. J. Beekman en T. M. Kluts; Johannès Petrus z.v. B. Meijll en M. v. Roode; Mariëtte Monica Thelma d.v. S. Kam- menga en A.M. Wielders; Clasina d.v. A. Zwaan en M.C. v. d. Plas. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER In de lange reeks van zaken, wel ke alle betrekking hadden op min of meer eipstige verkeersovertredingen, waren er ook maandag weer enkele, die bijzonder op de voorgrond traden vanwege de ernst van het feit en de gevolgen, die eruit voortvloeiden of nit voort hadden kunnen vloeien. Zo stond voor de kantonrechter, mr. R. de Brnyn, een 36-jarige aannemer uit Leiden terecht, omdat hij op de Voor- schotenseweg met zijn auto pardoes tegen een voor hem rijdende bak fiets was opgereden. De berijder er van werd, alvorens hij de weg werd opgeslingerd, enkele meters door de auto meegesleurd en dermate ernstig gewond, dat hij ruim zes weken ver pleegd moest worden. De aannemer kon als enig excuus aanvoeren: „Ik keek naar een bouw werf, dat langs de weg stond en lette dus heel even nie.t op". In een zeer scherp gesteld requi sitoir hekelde de officier, mr. H. J. F. Zandhuis, verdachtes nonchalance, die nu voor het slachtoffer nog be trekkelijk „gunstige" gevolgen had, doch evengoed diens dood had kun nen veroorzaken. „Met een snelheid van 80 km/u naar een bouwwerk te kijken in plaats van op de weg te letten is toch wel het toppunt van nonchalance", las hy verdachte de les. Hij vond een en ander dermate ernstig, dat hij zowel een geldboete van f 150.- subs, 30 dagen als de voorwaardelijke intrekking van ver dachtes rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een proeftijd van 2 jaar eiste. Tijdens zijn laatste woord merkte verdachte alleen nog op, dat hij niets tot zijn verdediging had aan te voe ren. De kantonrechter was het in elk opzicht met de mening van de officier eens en vonniste dan ook conform. „OPKNAPPERTJE" WERD „AFKNAPPER" „Ik had hem dezelfde dag gekocht en wel met de bedoeling er een en ander aan op te knappen. Ik wist echt niet, dat er zoveel aan man keerde", aldus voerde een 27-jarige orgeldraaier uit Leiden tot zijn ver dediging aan. Hij moest zich verant woorden, omdat de tweedehands be stelwagen waarmee hij destijds op de Boommarkt de aandacht van de politie trok bij nader onderzoek rij- technisch dermate slecht was, dat 't voertuig een groot gevaar op de weg inhield. Tot de voornaamste gebre ken behoorden b.v. een stuurspeling van ruim 60 graden, totaal versleten banden, een defect elektrisch circuit, en een defecte gasregeling, waardoor de snelheid vrijwel niet onder con trole van de bestunrder stond. „Als U het gaspedaal losliet, be stond er volgens de politiedeskundige steeds de kans, dat de motor nog -meer i.p.v. minder gas kreeg, met alle eventuele gevolgen vandien", wees de kantonrechter verdachte nog eens met nadruk op het gevaar, dat zijn tweedehands koopje had opge leverd. Verdachte moest toegeven, dat hij er slechts f 400.- voor had be taald. „Dat is toch geen prijs voor een bestelauto. Daar moest toch heel veel aan mankeren", kwam de officier tot de slotsom. Gezien de ernst van het feit, eiste hij dan ook in totaal f 200.- boete subs. 40 dagen en waarschuwde ver dachte ernstig voor een herhaling van dergelijke feiten. Verdachte vond de geëiste boete rijkelijk hoog, temeer, daar hij voor het vehikel maar f 130.- aan sloop- waarde had ontvangen. „Die lage sloopwaarde bewijst al wat voor een bijzonder slechte wagen het was", merkte de kantonrechter hierna nog op. Gezien de financiële strop, die verdachte al had geleden, vonniste hij met totaal f 100- subs 20 dagen. SLECHT ZICHT Een 36-jarige buschauffeur uit Den Haag stond voor de balie omdat hij op 2 maart j.l. met de door hem be stuurde bus op het kruispunt Haar lemmerstraat - Vrouwenkerkkoor- steeg geen voorrang had verleend aan een van rechts komende bestel wagen, hetgeen een fikse botsing tot gevolg had. „Het sneeuwde en vooral bij het betreffende kruispunt was het zicht bijzonder slecht", verklaarde de Chauffeur zijn overtreding. „U reed circa 40 km/u en dat was gezien de omstandigheden en plaatselijke situa tie dus veel te hard", wees de kan tonrechter verdachte terecht De officier merkte in zyn requisi toir voorts nog op: „Bus- en taxi chauffeurs ryden maar al te vaak veel te hard". Dat verdachte bij een sneeuwjacht met een snelheid van 40 km/u het betreffende kruispunt was opgereden, vond hy een dermate zware overtreding, dat hy een boete van f 75.- subs 15 dagen eiste. „Ik wil ditmaal uw rijbevoegdheid nog niet in het geding brengen, maar zal dit bij een volgende soortgelijke overtreding zeer zeker doen", waar schuwde hij verdachte hierna nog nadrukkelijk. Nadat verdachte om uiterste clementie had verzocht liet de kantonrechter het ditmaal nog by f 40.- subs. 8 dagen. „HIJ GING RIJDEN" „Toen ik die auto wilde inhalen ging hij onverwacht rijden en moest ik dus naar links uitwijken om een botsing te voorkomen". Aldus de le zing van een 27-jarige machinist uit Leiden, die in de avond van de 28ste februari j.l. met zijn auto op de Haar lemmertrekvaart bij 't voorbijrijden van een stilstaande auto op het lin kerweggedeelte was gekomen en daar tegen een tegenligger was opgereden. Zyn lezing sorteerde bij de ma gistraten geen effect daar iets min der dan vier getuigen verklaard had den, dat de ingehaalde auto absoluut niet had gereden. Zij waren boven dien unaniem van oordeel, dat ver dachte nogal roekeloos had gema noeuvreerd. Dit laatste onderstreepte de offi cier volkomen, vandaar dat hij tot de eis van f 50- boete subs. 10 dagen kwam. „Ik wil ditmaal nog niet tot de eis van een ontzegging van uw rijbevoegdheid overgaan, doch U wel ernstig waarschuwen voor een vol gende maal," richtte hij ook tot deze verdachte hierna nog een extra ver maning. „Hij ging wel rijden", hield verdachte tijdens zijn laatste woord nog vol. De kantonrechter vond uiteindelijk, dat het wel of niet rijden van deze auto van het feit niets afdeed. „U had in ieder geval achter die auto moeten blijven toen U die tegenlig ger zag naderen", luidde zijn con clusie, waarna hij conform de eis vonniste. KLEUTER RAAKTE ONDER TREIN Vanochtend omstreeks half tien is de tweejarige Gijsbertha Dalhuizen uit Apeldoorn in haar woonplaats onder een trein geraakt, die van Rot terdam op weg was naar Enschede. Het meisje kwam hierbij om het le ven. Het fatale ongeluk gebeurde vlak bij haar ouderlijk huis. WOERDEN, 19 mei, Kaas Aan voer 3 partyen. Prijzen: 2.57^2.62. Handel kalm.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4