DRU Felle brand legt fabriek in as; 7 miljoen schade Schipperskinderen bij brand omgekomen WEER MOORD OP DUITSE TAXICHAUFFEUR Poolse diplomaat vraagt politiek asiel in West-Berlijn Overstromingen in Zuid-Slavië Auto tegen boom Emigrant met heimwee als vrachtgoed terug Rusk en Gromiko hadden slechts kort gesprek Goudse Voetbalbond MAANDAG 17 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 Op betonvloer gevallen Engeland uitgewezen zal worden. Robson is tien maanden geleden op kosten van de Australische rege- De 23-jarige Finse matroos H. E. A. ring als emigrant naar Australië ver- Tohmo is vrijdagavond verongelukt trokken. Maar in Melbourne, waar na een val van 15 meber van zijn hij werk vond op een spoorwegsta- schipy het ms. „Amra", diait in een tion, kreeg hij heimwee. Een vriend dok van de RDM te Rotterdam werd wist hij over te halen hem te doen gerepareerd. De matroos kwam neer verzenden als een elektronische re- (Advertentie) op de betonnen vloer van het droog- kenmachine. Maar in Los Angeles dok en was op slag dood. De rivier- aangekomen, kon Robson, na een ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR NEDERSTIGT reling van zijn schip heeft gezeten en niet meer in uithouden. daarbij zijn evenwicht verloor. SFW XSfcjSF Q GASCONVECTOR °0 TE LEIDSCHENDAM Zaterdagmiddag zijn de feestelijk heden ingezet ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van pastoor H. L. Nederstigt van de H.H. Petrus en Paulus-kerk aan de Sluiskant. Te ongeveer 19 uur arriveerde de pastoor op het Damplein dat met de pauselijke vlaggen was afgezet. Vele parochianen en ook zeer vele niet-parochianen waren op het plein ter begroeting aanwezig en toen de pastoor uit de auto stapte stond hij al dadelijk temidden van een haag van bloemendragende bruidjes. Loco-hurgemeester H. P. Greuter sprak een welkomstwoord waarin spr. vooral beklemtoonde dat de pas toor sinds zijn komst in Leidschen- dam op 17 april 1964 uit alle lagen van de bevolking sympathie heeft ondervonden. Spr. wenste de pas toor, mede namens het gemeentebe stuur, nog vele jaren van geluk en voorspoed. Voorafgegaan door de bruidjes en onder klokgebeier werd de pastoor vervolgens naar de parochiekerk ge leid waar een plechtig danklof werd gehouden waarbij de pastoor werd geassisteerd door de heer C. van Box meer Sëcretaris vgn de bisschop'vaO Rotterdam en door de parochie-assis tent, pater' Clemens Cap. Op het priesterkoor hadden o.m. plaatsgenomen em pastoor Van der Kolk, pastoor A. Buys, A. C. Raad- schelders, regent van het seminarium Leeuwenhorst te Noordwijkerhout en rector Verschure van de paters van Scheut. De studenten van het seminarium onder leiding van de heer G. Kuy- pers verzorgden op indrukwekkende wijze de liturgische gezangen met be geleiding van strijkmuziek. Bijval voor „Amsterdam" van Van der Horst De korte film „Amsterdam" van de Nederlandse cineast Herman van der Horst heeft op het filmfestival in Can nes een bijval geoogst zoals tot dus verre geen enkele andere film heeft mogen boeken. Het publiek betreurt het, dat deze film buiten mededinging is ingezonden. Prins kreeg tachtig mille van de jeugd Een delegatie van tien kinderen die hebben deelgenomen aan de nationale jeugdaetie Dierenkind, heeft zaterdag op paleis Soestdijk de president van het Wereld Natuurfonds, prins Bern- hard, een cheque van tachtigduizend gulden aangeboden. Het bedrag, be stemd voor de stichting van een die- renkinderhospitaal in Kenia, is in de paasvakantie door Nederlandse kin deren bijeengebracht. De kinderen kregen van de prins een glaasje limonade aangeboden ONDERWIJS AAN MEISJES MOGELIJK OP SEMINARIE. Het bestuur van het pelijk klein-seminarie te Apeldoorn heeft besloten zijn gymnasium tijde lijk open te stellen voor extern leer lingen ook meisjes uit de ka tholieke gemeenschap van Apeldoorn. Tot nu toe was het voor deze leerlin gen niet mogelijk, ter plaatse katho liek gymnasiaal onderwijs te volgen. De openstelling zal gelden tot het tijdstip waarop het katholieke Veluws College binnen eigen schoolverband een afdeling gymnasium kan verwe zenlijken. Met dit college zal een nauw gere geld contact worden onderhouden over de aanneming van externe leer lingen, eventueel over meisjes voor zover toelating niet op grond van de getalsverhouding per klas nadelig geaoht wordt voor de betreffende (Volkskrant). PLECHTIGE HOOGMIS Gistermorgen droeg de jubilerende pastoor een plechtige H. Mis op ge assisteerd door kapelaan C. Warmer dam uit Den Haag als diaken en door kapelaan J. Pieterse te Langeraar. Ceremoniarius was de parochiekape laan M. van Rooijen. De kunstzinnig versierde kerk was tot de laatste plaats bezet; meerdere prominente persoonlijkheden o.a. de nieuw-benoemde burgemeester E. J. M. Kolfschoten met echtgenote en zoons, afgetreden burgemeester H. A. C. Banning met echtgenote, de beide katholieke wethouders, de kerkbe sturen van de beide parochies en een groot aantal familieleden van de pastoor. Na het evangelie hield re gent Raadschelders de feestpredika tie. Spr. sprak van de vreugde van het priesterzijn met terug te wijzen op leven en werken van St. Paulus. Gedurende 23 jaar heeft de jubile rende pastoor de studenten van het seminarium moeten leiden naar de priesterlijke staat waarvoor spr. na. mens de seminarie-communiteit wel gemeende dank uitsprak. Maar niet alleen voor de pastoor is het vandaag feest. Ook voor de parochie is het een feestdag omdat de pastoor zijn ambt ziet als een her derschap voor al zijn parochianen. Na de H. Mis verenigden de pries ters en de genodigden zich in het parochiehuis voor een feestelijk ont bijt, waarbij regent Raadschelders als ceremoniemeester al dadelijk een gezellige sfeer wist te scheppen. Tijdens het ontbijt voerden het woord dokter S. P. Perquin, penning meester van het kerkbestuur, die na mens alle parochianen een nieuw H. Hart-altaar aanbood en namens alle katholieke verenigingen een enve loppe met inhoud, pastoor A. Buys van de St. Josef-kerk, die aan het slot van zijn geestige toespraak 12 flessen wijn aanbood en mevrouw v. Leusden namens ds. Van Leusden, die wegens zijn verblijf in Rome niet tegenwoordig kon zijn. Door 4 nichtjes van de jubilaris de reeds bekende zusjes Oorthuysen uit De Zilk werden enige liederen gezongen, waarmede zij veel succes oogsten.. De misdienaars hadden inr middels een .vogelkooitje aangeboden waarin een mooie Japanse nachte-, gaal ook een toontje meezong voor de feeststemming. De receptie des middags was bui tengewoon druk bezocht. In lange rijen moest men zijn beurt afwachten alvorens de pastoor de hand te kun nen drukken, waarbij ook meerdere cadeaus werden aangeboden. FEESTAVOND Op verzoek van de jubilaris is het parochiefeest besloten met een feest avond met de bedoeling van de pas toor om zijn familie en vrienden van buiten Leidschendam te tonen de sport, de cultuur en de toneel kunst in zijn parochie. Daarvoor wer den gegeven een judo-demonstratie, rhytmische gymnastiek, muziek- en zangdemonstraties en tot slot een eenacter „Eindelijk iets om over te praten". ARes wisselde zich in vlot tempo af. Pastoor Nederstigt dankte aan het slot van de avond voor de onverge telijke viering van zijn priesterfeest, ook namens zijn familie, die hoogst voldaan was over alles wat de paro chianen ten beste hebben gegeven. Nu volgt nog een feestavond voor de kinderen van de parochiële scho len. Op zeven tot acht miljoen gulden wordt de schade geschat, die gisteren bij een spectaculaire brand in Tilburg is aangericht. Daar zijn de opslag ruimten en administratiegebouwen van de ijzer- en staalhandel Mercx aan de Nieuwlandsestraat grotendeels in de as gelegd. De firma, die vorig jaar een fusie aanging met een Amsterdams bedrijf, had een grote voorraad plastic voor werpen, papierprodukten en dakbe dekking opgeslagen in het groothan delsmagazijn, waarvan niet meer dan de helft is overgebleven. 143 man schappen van de Tilburgse, de Kaat- heuvelse en de Oisterwjjkse brand weer met manschappen van de Aa-Be wollen stoffenfabrieken zijn tot ver in de morgen bezig geweest met het blussingswerk, dat niet voor vandaag geheel zal zijn voltooid. Met veertien voertuigen zijn de korpsen de brand te lijft gegaan. „Toen wij de eerste melding kre gen", aldus commandant Haarmans, „stond het gebouwencomplex al over een lengte van twintig meter in brand. Wij kwamen voor een toren hoge vlammenzee, waartegen ons korps, dat op volledige sterkte uit rukte, niets kon beginnen". Naast het magazijn ligt een opslag plaats van benzine, oliën en vetten van de firma Van Vollenhove. Die is gelukkig behouden kunnen worden. Ook in het Brabantse dorp Rijsber- gen is door brand een bedrijf ver woest Ruim zes ton is de eerste schat tint van de schade, drt; weekeinde ■aangericht in de^ chemische fabfièk Brabant. KJM-bisdom Haarlem Bij een brand op het Nederlandse binnenschip de „Rupelszoon" zijn vrijdagavond in België twee jonge kinderen om het leven gekomen. De lichter lag op de rivier de Rupel bij de Belgische plaats Niel. De in het achteronder ontstane brand werd ont dekt door een veerman. Twee kinde ren, een jongen van één jaar en een meisje van zes, konden niet worden gered. Een vijfjarige jongen kon wel uit het brandende schip worden ge haald. Hij is met brandwonden in een ziekenhuis opgenomen. De ouders van de kinderen waren inkopen aan het doen in Niel. Zij kwamen enkele minuten na de ramp bij hun schip terug. De schipper, de 35-jarige G. S. uit Rotterdam, brak zijn pols bij het inslaan van een pa trijspoort. Hij en zijn echtgenote, die een shock kreeg, moesten eveneens naar een ziekenhuis worden over gebracht. Op de binnenplaats van een kolen handel in Wahlstedt (Sleeswijk-Hol- stein) is gistermorgen het lijk gevon den van de 43-jarige taxichauffeur Willi Broers uit Bad Segeberg. Hij moet verscheidene malen met een hard voorwerp op het hoofd gesla gen zijn. Ook waren hem enkele mes steken toegebracht. T)e taxi werd in een straat op on geveer 500 meter van dekolenhan del aangetroffen. In de auto werden geen bloedsporen gevonden. De ver moorde man is beroofd. Hij zou en kele honderden marken bij zich heb ben gehad. Zaterdagavond tegen elven had de taxichauffeur zijn vrouw laten we ten, dat hij een rit van tien kilome ter ging maken. Sindsdien had zij niets meer van hem gehoord. Antisemitische boekhandel in Het hoofd van de Poolse militaire missie in West-Berlijn, Wladislaw Tykocniski, heeft gisteren de Ame rikaanse autoriteiten daar om poli tiek asiel gevraagd, zo heeft 'n Ame rikaanse woordvoerder meegedeeld. Het verzoek wordt momenteel door de bevoegde geallieerde instanties be sproken. Tykocinski is naar W.-Duits- land overgebracht. Tykocinski, een Poolse beroepsdi plomaat in de rang van gezant, was al sinds 1957 leider van de Poolse militaire missie in West-Berlijn. Zijn vrouw heeft geen asiel gevraagd. Volgens eerder genoemde woord voerder was Tykocinski zondagmor gen even na tien uur een Ameri kaanse legerkantine binnengelopen, waar hij zich voorstelde aan de ser geant-majoor Mayrion Tomlinson en zijn verzoek kenbaar maakte. Ame rikaanse functionarissen waren later met de Poolse diplomaat naar diens woning in West-Berlijn gegaan, waar Tykocinski nog een gesprek had met zijn vrouw en afscheid nam van zijn kind van zeventien maanden. Russische raketten glimmen te mooi De schade, die overstromingen in verschillende gebieden van Zuid-Sla vië hebben aangericht, blijkt groter te zijn dan aanvankelijk werd veron dersteld. Zij beloopt zeker tientallen miljoenen guldens. Over het aantal slachtoffers is nog niet veel bekend. Uit het district Cacak is gemeld, dat daar drie mensen zijn verdronken. In vele Servische sitedien zijn tal van woonhuizen vernield, waardoor honderden gezinnen dakloos zijin ge worden. Thans dreigen moedilijkhe- den met de voedsel- en drinkwater voorziening, dit laatste door besmet ting van het drinkwater. hield jaarvergadering Londen geopend Op de Recreatieweg tussen Holten en Nijver dal is zondag een personen auto, vermoedelijk door te hoge snel heid uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 20-jarige G: J. Nijland uit Rijssen, was op slag dood. De drie overige inzittenden werden ernstig gewond, zij zijn opgenomen in het Prinses Ireneziekenhuis te Alme lo. Alle acht leden van een West- duitse Himalaja-expeditie hebben in twee groepen op 6 en 8 med de top van de Gangapoerna bereikt. De 7.450 meter hoge berg was tot dusver niet beklommen. Het weer was zeèr slecht toen de eerste groep de top bereikte. In het Vormingscentrum te Bloe- mendaal hielden de Kath. Jongeren uit de Middengroepen (K.J.M.) uit 't bisdom Haarlem zaterdagavond hun jaarvergadering. De algemeen voorz., de heer J. H. Broekkamp, hield in zijn openingswoord een pleidooi voor een verdere samenwerking tussen de ver- schillende jeugdgroeperingen. Teveel nog werken de verschillen de organisaties, die op diezelfde leef tijdsgroepen geriaht zijn, naast en langs elkaar heen. Op sommige pun ten op financieel gebied niet het minst zou centralisatie besparend kunnen werken. Een eerste vorm van samenwerking is reeds gevonden, toen in 1964 de K.J.M. nauwer con tact kreeg met de K.P.M. De secr van de K.J.M., de heer Jac. Zoutbier, deelde mee, dat reeds vele jonge groepen zich bij de K.J. M. hadden aangesloten. Voor het ko mende seizoen zijn weer tal van ac tiviteiten op 't programma geplaatst. Er zullen vijf weekeinden gehouden worden, welke inmiddels zijn vast gesteld. Onder meer zullen er vor mingscursussen gegeven worden. Ter vergadering kwam ook de financiële achteruitgang aain de orde. Getracht zal nu worden, verschillende activi teiten buiten de K.J.M. te organise ren. Voorts wordt de mogelijkheid onderzocht om een eigen blad op te richten. Ook zondag waren de K.J.M'ers bijeen. Op het programma stond an der meer de vertoning van een rus- sische film, die op het festival in Can nes groot succes had geoogst. Het weekeinde werd zondagmiddag afge sloten met een afscheidsdiner. „Het bolsjewisme is joods", „De laatste wil van Adolf Hitler", „Haat zonder genade"; dit zijn enkele titels van boeken die bij de dit weekeinde in de Londense voorstad West-Nor wood geopende „anti-semitische boek handel" verkrijgbaar zijn. Deze zaak, die onder beheer staat van John Tyndall, de voormalige rechterhand van de Britse nazi-leider Colon Jordan, is de eerste van een serie propagandacentra die de fascis tische beweging „voor Groot-Enge- land" wil stichten. Het socialistische parlementslid kolonel Marcus Lipton zal donderdag in het Lagerhuis de minister van binnenlandse zaken vra gen of het niet mogelijk is, derge lijke zaken te laten sluiten krach tens de kortgeleden goedgekeurde wet waarbij rassendiscriminatie in alle vormen verboden wordt. Een in een kist opgesloten clan destiene passagier is gisterochtend op het vliegveld van Los Angeles aangetroffen, waar hij de vorige avond per vliegtuig van de Pan Ame rican World Airways uit Sydney in Australië was aangekomen, 't Men selijk vrachtgoed is de 20-jarige Bi- ran Robson uit Wales, die hoopte op deze wijze in Cardiff bij zijn ouders te kunnen terugkeren. De politie van Los Angeles heeft te verstaan gege ven, dat Robson waarschijnlijk naar Sommige raket-eenheden besteden te veel aandacht aan het op poetsen van him raketten en over tuigen er zich niet voldoende van of ze goed werken. Dit schrijft kolonel- generaal Toloebko, de eerste plaats vervangend opperbevelhebber van de strategische rakettroepen, zaterdag in het blad van het ministerie van de- fensie„Rode Ster". „Bepaalde kameraden zijn weg van het mooie uiterlijk, zij poetsen de uit rusting tot zij glimt, maar zij bekom meren zich minder over de volledige en zorgvuldige corêrole van elk onder deel en systeem. Is het nodig te zeg gen, dat een dergelijke houding ten opzjc^te van militaire, in het bijzon der waar het raketten betreft, niet kan worden getolereerd?" De aanwezigheid van de ministers van buitenlandse zaken van de Sow- jet-Unie, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk, in Wenen, ter gelegenheid van de herdenking van de ondertekening van het Oos tenrijkse staatsverdrag, heeft niet ge leid tot onderling politiek overleg. Het uitgebreide programma van de feestelijkheden liet weinig ruimte over voor contacten tussen de minis ters. Wel zonderden de ministers Rusk en Gromiko zich zaterdag na een officieel banket af, maar het ge sprek, dat zij hadden, duurde slechts acht minuten. Van Amerikaanse zijde werd ver nomen, dat Rusk de kwestie-Vietnam had aangestipt, maar tot een werke lijk gesprek over dit vraagstuk was het niet gekomen. De sfeer tussen de ministers op de diverse bijeenkom sten werd niettemin door politieke waarnemers vriendschappelijk ge noemd. De ministers Gromiko en Couve de Murville van Frankrijk kwamen gistermorgen op de Russische ambas sade in Wenen bijeen voor een ge zamenlijk ontbijt op uitnodiging van de Russische bewindsman. De Fran se minister bleef bijna twee uur in het ambassadegebouw. De ontmoeting tussen Gromiko en Couve de Murville kwam overigens voor Amerikaanse en Britse functio narissen in de Oostenrijkse hoofd stad volkomen onverwacht. Er was tevoren niets over meegedeeld. CREMATIE GENERAAL EEKHOUT Op woensdag 19 mei 's middags om 105 uur zal in het crematorium in Dieren de crematie plaatsvinden van de stoffelijke resten van brigade-ge neraal W. D. H. Eekhout. Het stof felijk overschot van de in Washington overleden generaal wordt vandaag per KLM-vliagtuig naar Nederland overgebracht. Smidje Verholen en de sport- computer 211. Zoals we ons natuurlijk nog wel herinneren, was diezelfde Eelco zo juist nog bij smidje Verholen geweest om hem deelgenoot te maken van zijn zorgen. De smid had nog diep nage dacht over zijn gesprek met Eelco. Dat had ertoe geleid, dat hij op een gegeven moment het gevoel had ge kregen alsof iemand hem met de gum miknuppel van Eelco en daverende tik op de kop had gegeven „Wat stom, dat ik er zelf niet eerder aan gedacht heb!" kreet de smid, „Ik had Plat vink-Jantje en Franse Sjarl zelf óók in het dorp gezien! En ze nahien het er blijkbaar goed van, de heren! Een keurig pak aan, en eert grote mand met levensmiddelen en drank bij zich! En ik maar niks in de gaten, terwijl ik toch héél goed wist Rat ze ook bij de bende van Kille Bill hoor- den. We hebben ons helemaal in slaap laten sussen door het feit, dat Kille Bill zich zo rustig hield nadat-ie uit de gevangenis ontslagen was! Van dat moment af hadden wij alleen maar aandacht voor Wladimir Kotsof en Kid Sucker! Dat stelletje is nu ten minste opgeruimd! De enige, die nog wat kan doen is Kille Bill! En die zal wat doen, dat staat vast! Maar wat? De goeie smid wist dus geen raad van ellende. Het vreemde was trouwens, dat ook zijn vriend briga dier Piet plotseling niets meer van zich liet horen. Wat betekende dat toch? „Voorzichtigheid was thans geboden! „En voorlopig was er maar één ding van betekenis", vond de gemeente-ontvanger van Rijkhuy- zen, de arbeidzame Floris Duytcny- per. Voor hem was de grote taptoe om één reden van belang. Een grote taptoe betekende tribunes vol men sen en dat bracht weer de nodige vermakelijkheidsbelasting in 't laad- je. Verheugd stempelde Floris de voorgeschreven formulieren HAZERSWOUDSE B.—BE-FAIR 3-2 Hazemswoudse Boys benutte de vrije zaterdag voor een vrdendisohappelijke wedstrijd tegen het Waddöinxveense Be-Pair. De Boys misten in de ach terhoede enkele spelers, waarvoor er enkele uiit lagere elftallen waren op gesteld. In het spel was dit goed merkbaar, want er heerste geen rust in de defensie. Be-Fair probeerde het met snelle uitvallen, doch kon ook niet bekoren. Want ondanks de ver zwakte achterhoede van de Boys, za gen de gasten geen kans om doeilirijpe kansen te scheppen. De aanvallen der Hazerswouders waren voor rust veel gevaarlijker en meer talrijk. Menigmaal moesten de gasten redding zoeken in het weg geven van corners. Deze hebben in de eerste helft veel te dianken gehad aan het uitstekende werk van hun doelman die herhaaldelijk goed werk liet zien. Maar ook doelman Van Ar- kel kreeg nog gelegenheid te tonen dat hij tot goede reddingen in staat is. Na de thee heeft Be-Fair over het algemeen gedomineerd. Reeds direkt na het begin ging men in het offen sief. Toch moest het eerste doelpunt worden gemaakt door een eigen spe ler van de Boys. Doelman Van Arkel greep mis op een voorzet, waarna De Haas nog redding trachtte te brengen, doch de bal verdween via een medespeler in het doel. Een misverstand in de Be-Fair- achterhoede gaf Raaphorst gelegen heid om gelijk te maken. Na een kwartier spelen was het door Hert- toch 12, terwijl na een half uur spelen Sleeuwenhoek de stand bracht op 13. Nog eenmaal kregen de Boys een kans de achterstand te verklei nen. Want toen de Be-Fair doelman zich te ver voor het doel had opge- steld profiteerde Raaphorst hiervan door de bal over de doelman iin het doel te plaatsen. Een poging om op gelijke voet te komen met de gasten had hierna geen resultaat meer. ESTO—NSV 2—2 Een sterker spelend ESTO met en kele junioren in haar gelederen heeft toch de halve winst mee naar Noor den gegeven. In een rustige eerste helft, waarbij ESTO iets meer in de aanval was, gaf de verkeerd uitlopen de ESTO-keeper, die daarbij ook de bal nog miste een niet te missen kans voor Kees de Jong, wat NSV de eerste winst bracht: 01. ESOT bleef beter in de aanval, hetgeen resulteerde in de prachtige gelijkmaker, na 5 minuten, door een mooie schuiver in die uiterste hoek van midvoor Leo Bakker: 11. en tevens ruststand. Na de rust had ESTO ook nog wat •rlmdvoordeel en werd steeds sterker in de aanval. Na een kwartier loste de linksbuiten Jos Rietveld een on verwacht schot, wat keurig doel trof: 21. ESTO bleef doorgaan, maar de NSVkeeper stond goed op zijn post en door hem, enkele malen ook met hulp van paal en lat, kwam er geen wijziging in de stand tot een kwar tier voor het einde. Een zachte terug speelbal, die de ESTO-keeper wilde pakken en niet voldoende onder con trole kreeg, was een prooi voor de doorsprinten de midvoor v. Koert: 22. ESTO protesteerde wel, maar de scheidsrechter wees onverbidde lijk naar het midden. In de resterende tijd probeerde ESTO het nog wel, maar H. Zinko had geen geluk met zijn schoten (paal en lat). Een rustige wedstrijd, waarin NSV erg goedkoop de doelpunten kreeg. W.S.E.—G.D.S. 3—0 In een van beide zijden maar zeer matig gespeelde wedstrijd wist WSE door betere afwerking van de aan vallen de volle winst thuis te hou den. Gedurende de eerste helft had GOS het wind voordeel waardoor het wel het meest in de aanval was, doch het ontbrak aan een af werker om de ontstane kansen met succes te be kronen. Er zat geen enkel verband in het elftal van GDS, terwijl de dek king van de tegenspelers teveel werd verwaarloosd. Hierdoor kon WSE de aanvallen steeds weer onderbreken, doch ook bij WSE was het schieten niet altijd even zuiver. Pas na ruim een half uur was het Steenland diie van een fout in de GDS-verdediging profiteerde en de bal langs doelman De Wit joeg: 10. Ook gedurende de tweede helft bleef het spel op en neer golven waarbij de aanvallen van WSE het gevaarlijkst waren. Toch kwam GDS meerdere malen dicht bij een doel punt doch wanneer de bal goed voor het doel van WSE werd gebracht ontbrak daar het binnentrdo om de kansen te benutten. Ook de halflinie bleef teveel achter. Aan de andere zijde gelukte het WSE pas na 35 mi nuten om de voorsprong op 20 te brengen door Geers. Enkele minuten later werd het 30 weer door Geers. Met deze stand kwam ook het einde

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5