„De Does" te Leiderdorp nam 50-meterbad in gebruik GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DE BEURS Auto in sloot na botsing met bromfiets Marktberichten Weerbericht PAUZE PUNT MAANDAG 17 MEI 1965 DE LFJIV5E COURANT OFFICIëLE OPENING 19 JUNI A.S. Langs Rijksweg 4a, vrijwel in het centrum van Leiderdorp, ligt het prachtige zwembad van de zwem- en polovereniging „De Does". Toen ze ven jaar geleden dit zwembad in ge bruik werd genomen bestond hier voor zo'n grote belangstelling, niet alleen van inwoners van Leiderdorp, maar ook ver daarbuiten, dat op war me dagen het bad al spoedig over bevolkt was. Dit bezoek nam in de volgende jaren steeds toe en daarom rees al heel spoedig' bij het bestuur van de zwemvereniging het plan om tot uitbreiding over te gaan en na tuurlijk met een 50m-bad. Aan dit plan werd flink gedokterd met als besluit dat enkele jaren geleden een definitief resultaat werd verkregen waarop verleden jaar de rijksgoed keuring werd verleend. En toen werd spoedig uitvoering aan deze plannen gegeven. Vroeger dan gewoonlijk is verleden jaar het bad voor het pu bliek gesloten en onmiddellijk met de werkzaamheden aangevangen. De ge hele winter zijn de werkzaamheden voortgezet in een buitengewoon tempo. En zaterdag lag dan daar, zonover goten, het fraaie complex met drie baosins, het kinderbad, het vergrote ondiepe- en het nieuwe 50m-bad met nog twee grote zonneweiden, te wachten tot de reeds in grote getale aanwezige liefhebbers in het water mochten duiken. Vóór hiervoor toe stemming werd gegeven, vond eerst nog een korte huldiging plaats. Het was de penningmeester van de ver eniging, de heer Welling, die, toen burgemeester Gallas en het bestuur zich op het terras van het zwembad hadden verzameld, het woord richtte tot de voorzitter, de heer H. v. d. Horst, om deze te danken voor alles wat hij voor de zwemvereniging heeft gedaan. Uit erkentelijkheid is het laantje achter de zwemvereniging ge doopt tot Van der Horstlaantje, waar door de naam voor altijd aan de zwemvereniging blijft verbonden. De heer Welling verzocht de heer Van der Horst het naambordje te willen onthullen hetgeen deze verrichtte door het wegtrekken van een bad laken. De heer Van der Horst toonde zich hiervoor zeer erkentelijk en dankte de initiatiefnemers. Vervolgens dank te hij de aannemers die zich zozeer beijverd hebben om het bad op tijd klaar te krijgen en ook allen die daar aan hebben medegewerkt. Dank bracht hij ook aan mej. Epskamp die zeven jaar als cassière fungeerde en die in verband met haar leeftijd niet meer terugkeert. Een bloemenruiker onderstreepte deze dankwoorden. Hierna snrak nog burgemeester mr. R. M. Gallas, die zei zeer verheugd en trots te zijn over dit prachtige complex, dat in de wijde omstrek zijn weerga niet heeft. Hij dankte het bestuur van de zwemvereniging door wiens initiatief dit alles is tot stand gekomen. En hierna gaf hij het teken waarop de wachtende schare in het water dook. De dagelijkse leiding in het bad berust weer in handen van de popu laire badmeester, de heer L. Lans, die Vertroken personen van 5 t/m 12 mei 1965 H. v. d. Meer en fam., G. Kasteinstr. 13, Zandvoort, Lo- renitzstr. 204. G. Radius en fam., en H. A. G. Hooijmans, De Genestetstr. 73a, Noordw.hout, Schulpweg 125a. W. G. J. Iemhoff en fam., Rapenburg 81, Deventer, Rembrandtkade 121. R. C. de Mello en fam., Kanaalweg 116, Den Haag, Beeklaan 285. D. Glas bergen en fam., P. de la Courtstr. 4a, Leiderdorp, Pinksterbloem 134. A. C. M. Durieux-Devilee en fam., Coorn- hertstr. 52, Voorschoten, Rembrandt- laan 66. K. de Graaff en fam., Mo- zartstr. 107. Gorssel, Scheggertdijk 37a. F. J. Jansen en fam., Vijf Mei plein 54, Venlo, Elzenstr. 12. A. N. Schyjka-de Wolf en fam. en G. K. Schyjka, Bernhardstr. 12, Duitsland. D. Wijnen en fam., Korte Mare 5, Leidschendam, Pr. Hendrikln 126. S. I. C. A. v. Klaveren-Hartevelt en fam., Rapenburg 115, Katwijk,Boek - horststr. 62. A. J. W. v. Prooyen en fam., Lekstr. 5, Maassluis, Schubert- laan 179. H. W. Rietbergen en fam., Rijn en Scbiekade 50, Delft, v. Kin- schotstr. 218. R. D. Story en fam., Witte Singel 49, Oegstgeest,, Ouden hoflaan 23. J. W. M. VerhoogBaak, Akkerhof 6 en W. A. Verhoog, Ban- kastr. 2, Schoonhoven, Lopikerstr. 57. R. Kleijn-van Rheenen, J. van Goijenkade 21a, Voorschoten, Oran- jekade 37. M. C. E. Mineur-v. Kassen Rapenburg 121, R'dam, Bramantestr. 231. W. M. del Prado, Hooigr. 11-29, Suriname. C. C. M. Devilee, van t Hoffstr. 36, R'dam, Mathenesserlaan 215a. N. C. B. Alberts, Melch. Treub- laan 30 en M. C. M. Alberts-Röling, v. cL Duynstr. 12, Hilversum, Bor- neolaan 47. J. I. Massaar, Lage Rijn dijk 105a, Oegstgeest, Spaargarenstr. 3a. J. M. Schuttel, Lijsterstr. 32, Oegstgeest, Ln v. Oud Poelgeest 28. H. R. A. de Roo, Mariënpoelstr. 3, Bussum, Wladimirlaan 11. H. M. M. v. Berkum-v. Koppen, Roodborststr. 51, Schijndel, De Steenen Kamer 31. C. Ruijter, R. Visscherstr. 39, Oegst geest, a.b. Haarl. trekvaart. H. Bee- renfenger, Levendaal 47, Voorburg, Oranjelust 81. C. M. Ferwerda-Vrij, Nieuwsteeg 41, Den Haag, Loosduin- seweg 721. H. van Houten, Noord einde 2a, Bussum, Brinklaan 156. S. F. Lee, Dief steeg 15 en K. F. Chan, Pietersk.koorsteeg 26, A'dam, Dam rak 32. L. Ouwehand-de Haan, Steen- schuur 14, Delft, v. d. Spiegelstr. 16. J. Kammeraat, Middelstegracht 22, Ter Aar, Kerkweg 44. A. van Dijk, Cobetstr. 53, Den Haag, Pr. Maurits- plein 6. G. C. Anker, Kanaalweg 35, Leiderdorp, v. d Valk Boumanweg 16. A. de Kleuver, Lammenschans- weg 29, Veenendaal, Acacialaan 5, E. Ruiz Cortes, Lammenschansweg 119, Spanje. H. A. Westervoorde, De Sit- terlaan 13a, Voorschoten, Ruysdael- hof 23. C. C. Bogaards, Roodembur- gerstr. 33, Den Haag, Riouwstr. 37. G. H. v. Leeuwen, Thorbeckestr. 48, Monster, Gantelln 17a. E. C. Heems kerk-de la Rie, Utr. Jaagpad 98, Gro ningen, Oude Ebbingenstr. 75. G. G. M. Vermeer-Stuifzand, Evertsenstr. 72, Lisse, v. Linschotenstr. 2. W. van Keulen-Rietkerken, Maresingel 28, Putten Gld., Hakschaer 10. N. Mu- sig'akama, Boerhaavelaan 40, Groot Brittannië. E. M. Donleben, Boer haavelaan 112, A'dam, J. W. Brou- werspl. 27. J. H. Kapteijn, Rijnsbur- gerweg 43a, Oegstgeest, Lelielaan 11. T. J. Frima, Rijnsburgerweg 10, Hil versum, v. Riebeeckweg 212. C. E. M. Steur, Rijnsburgerweg 10, Wissen- kerke, Camperlandpolder 7. E. C. Koele wijn, Corellistr. 45, Delft, van Mierenveltlaan 20. K. A. Haase en J. Molleman-Maas, Tit. Brandsmaln 41, Den Haag, Waalstr. 17 bov. H. M. Heerius-Vreden, Witte Singel 94, Den Haag, Amandelstr. 59. D. Son- neveld, Lange Mare 67a, R'dam, Stre- velsweg 134a. P. v. d. Ree, Klikspaan weg 13, Groningen, Bachkade 5. G. L. M. Kaldenbagh, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenhaven 5. F. T. Dij- kema, Rapenburg 4, Apeldoorn, Ko ningsweg 37. M. H. A. AÜnk-Nieu- wenburg, Zoeterwoudseweg 154, Voorburg, Kon. WilheLmiinastr. 518. daarbij assistentie heeft van mej. N. Otto en de heer F. Ouwerkerk. De officiële opening zal plaats vinden op zaterdag 19 juni a.s. Het program ma voor die dag vermeldt o.m. 't op treden van de Rotterdamse Reddings brigade die een demonstratie geeft en een pantomime uitvoert, de da- meszwemver. Z.A.R. met kunstzwem men en een polo wedstrijd tussen het Ned. studenten zevental en een nog nader aan te wijzen tegenstander. Het bad zal die dag niet voor publiek geopend zijn maar toegang hebben uitsluitend houders van abonnemen ten- Met ingang van dit seizoen zijn ook de tijden enigszins gewijzigd met dien verstande dat het bad tussen de mid dag geopend blijft. De sluitingstijd des avonds is 19.30 uur; zaterdags 18.00. Op zondag is het bad geopend van 12.00 tot 17.30 uur. Geboren: Marensia dr v. M. Rijns- burger en M. Vonk; Aris zn v. J. van Drie en C. Meijer; Maria Johanna dr v. T. H. van Kuijk en M. J. van der Zee- Ondertrouwd: Rolf Willi Büsing, 25 jaar, politieambtenaar, wonende te Recklinghausen, Duitsland en Marga- retba Joanne Winsemius, 18 jaar, kantoorbediende. Getrouwd: Johannes Stephanus v. d. Laan, 42 jaar, maatschappelijk- werker, wonende te Leiden en Maria de Vos, 28 jaar, verpleegster; Zolt&n Béla Szabó. 26 jaar, rijksambtenaar, wonende te Hazerswoude en Anna Arina van Wijck, 21 jaar, zonder be roep. E.H.B.O.-EXAMENS Door de afdeling EHBO Zoeter - woude H.R.-Leiderdorp zijn weer examens gehouden voor de door dr. M. P. Hennink opgeleide cursisten. Dit waren er 24 die allen slaagden. Het examen werd afgenomen door dr. J. G. Bazuin. Geslaagd zijn de dames: M. J. v. d. Akker-de Regt; J. W. M. v. Bokho ven; C. J. M. Brouwer; H. G- M. Brouwer; E. Dorrepaal-v. d. Meide; M. de Geus; C. de Graaf; R. de Graaf; J. M. M. v. d. Graaf; A. Itsen Heine- Steenstra;, A. M. P. Kossen; T. Leus den-Veenendaal; C. M. Paulddes- Rietvelt; M. A. F. M. de Reeper; A. Rietveld; G. J. Stad! er-B akker; H. W. Timmers-v. Ravens; M. G. Vink; A. de Wit-Haksteeg; I. Zaal. En de heren: G. A. M. Aalbersberg; G. An ker; C. Baak; W. H. Steenbergen. A. P. Robijn, Maxijkestr. 12, Haarl.- meer, Venneperweg 207. H. J. Taber- née, Houtlaan 55, Alphen a. - d. Rijn, 's Molenaarsweg 7. M. M. v. Spanje, Mezenstr. 2, Amersfoort, Jac. Caits- laan 5. B. C. A. M. v. Beek, orsweg 38, Leidschendam, Damlaan 35. L. J. de Lange, Bilderdijkstr. 13, Voorburg Pr. van Lignestr. 15. P. D. Rutter- Eschler, Fr. v. Eedenlaan 5, Duits land. H. M. J. Viaene, Groenhoven- str. 11, Noordwijk, Lindenpiein 1. C. J. Elfferich, H. de Grootstr. 12, Den Haag, Haagweg 154. D. T. Biewenga, Kükspaanweg 9, Utrecht, Homerus laan 47. J. G. van der Land, Klik spaan weg 12, Voorschoten, Mozart- laan 11. Gevestigde personen van 5 t/m 12 mëi 1965 H. L. Bos en fam., ge meente-ambtenaar, Franchimontln 30 B. Corving en fam., chef tekenaar, Kagerstr. 30. A. Heesbeen en fam., techn. adviseur, Oppenheimstr. 79. J. Voorhoeve en fam., wetensch. ambtenaar, Rijn- en Scbiekade 115f. H. in 't Veld en fam., employé, Lam menschanspln 23. H. Vol ten en fam., militair, Mozartstr. 263. D. Schoon- derwalt en fam., leraar, C. Franck- straat 18. J. Wacht en fam., tekenaar, Verdistraat 225. G. Gaastra en fam., gemeente ambt, Brahmslaan 133. J. Paffen en fam., leraar, C. Franckstr. 2. H. Wiersum, Haarlemmerweg 63f. N. Snip, Levendaal 162. C. J. A. Horck, apothekers ass., Zoeterw. sin gel 102. C. A. Mijs, secr.esse, Burg- gravenlaan 39. G. A. M. v. Noort, kleuterleidster, Haarlemmerstr. 181. C. M. Verhoog, verkoopster, Zijlsin gel 39. L. F. Cavé, kledingperser, P. de la Courtstr. 22. F. L. T. Driessen, rijksambtenaar, Roomburgerlaan 59. A. L. v. d. Ree-Toet, koopvrouw, Hartesteeg 2. K. G. Dekker, Bilder- dijkstr. 1. M. M. J. Vermeulen, ver pleegster, Nwe Beestenmarkt 7. J. J. Hacquebard, J. van Goyenkade 18. M. Was, hulp i.d. huish., Groeneveld- stichting 2. G. P. P. Vreebrug, Prin- senstr. 35a. R. A. Riemersma, Steen- straat 25. T. E. M. M. Ersebeek, Witte Singel 27. R. Bos, Joh. de Wittstr. 44. L. v. d. ListVelthuijsen, huishoud ster, Ter Haarkade 21. J. A. Vlasveld Verlaan, Lage Rijndijk 28b. M. C. H. Kampinga, 1.1. verpleegster, Mors- kade 2. N. C. Boutellier, Vandellaan 6. J. L. Kuipers, militair, Moirsstr. 62- 64. J. S. den Boer-Wijninga, Zoeter- woudsesinigél 52. G. Verberg, schei kundige, Thorbeckestr. 52. M. A. Obertop, secretaresse, Groenhoven- straat 16. J. C. van Nierop, Kük spaanweg 38. J. Polak, verpleegster, Rijnsburgerweg 10. J. B. J. Geise, Be schuitsteeg 1. B. Grill, instrumten- maker, Utr. Jaagpad 101. A. Spek, onderhoudsmonteur, Steenschuur 7. J H. Bouwhuis, gemeenteambt., Plantage 4. B. H. Gressie-v. Wetten, Pres. Steinstr. 23a. G. M. W. Pippel, Witte Rozenstr. 32. A. P. M. Bardet, maatsch. werker, Lammenschanspln 21. A. W. N. Bakker, bankemployé, Botermarkt 3. A. C. Klaase, psych. soc. werkster, Lammenschanspln 15. K. Schultheiss, Maarsmansteeg 12a. A. B. Verkade, Hoge Rijndijk 242. J. J. v. d. Berg, betonconstructeur, Haagweg 234. M. Boekhout, Kük spaanweg 43. M. Walüs de Vries, Kükspaanweg 9. E. C. M. Douglas, kleuterleidster, Witte Rozenstr. 2a. G. S. ten Cate, militair, Noordeinde 2a. J. van der Luit, radio telegrafist, Acaciastr. 2. J. Wassenaar, Warmon- derweg 41. M. T. E. Heüeman, onder wijzeres, De Goejestr. 17. A. H. F. van der Drift, diëtiste, Gerecht 2. J. G. P. Meijer, Witte Singel 27. H. van Capelle—Jansen, Damlaan 30. J. W. Lepelblad, Bachstraat 360. J. J. A. B. Croon, med. analiste, Witte Singel 82. F. W. AkkermanBeek, kantoor bediende, Spieghelstr. 5. J. P. Blok- van Hilten, apothekers-ass., Konin- giinnelaan 37. KL Y. Wong en W. S. Man, koks, Pieterskerkkoorsteeg 26. C. Teske-Heijns, Doelengracht 11a. J. T. Peters, militair,, Morsstr. 62-64. R. J. Joostensz Van ÏJseldijk, Witte Sin gel 27. D. Stephan, kleuterleidster, J. v. Goyenkade 44. M. E. van der Eeem, Apothekensdijk 5. VOORSCHOTFN 16 JUNI 39e AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Het comité Autotocht Ouden van Dagen heeft de plannen voor het 39e uitstapje gereed. Dit 6e lustrum wordt gevierd met een dagtocht. Het uitstapje van deze lustrumtocht wordt gemaakt op woensdag 16 juni a.s. Het vertrek is 's morgens om 10 uur en de thuiskomst is gepland rond 20.90 uur. Ouden van Dagen, diie deze todhit willen meemaken moeten zich in de periode van 17 mei tot en met 31 mei a.s. opgeven. Bewoners van de Leidseweg vanaf de Hofweg en de. Rijndijk bij de heer M. W. Meijer, Rijndijk 68, de overige bewoners moeten zich op geven bij drogisterij Van Wijk, Treubstraat 1. Automobilisten, die voor dit sympathieke doel hun/haar auto beschikbaar willen stellen, kunnen dit melden op dezelfde adressen. Tentoonstelling „De Bezetting" De tentoonstelling in het Cultureel Centrum van 26 april tot en met 4 mei mocht zich verheugen in een grote belangstelling van de zijde van de Voorschotense ingezetenen. 1650 personen brachten een bezoek aan deze stijlvolle historische expo sitie. Internationale fondsen vrij vast AMSTERDAM, 17 mei - De stem ming op de effectenbeurs was van daag voor de internationale fondsen vrij vast te noemen. Met name gold dit voor de aandelen Kon. Petroleum Unilever en AKU. De handel bleef echter van kleine om va rug. Er be stond enige beleggingsvraag van 't publiek, maar het vaste karakter van de markt berustte meer op het ontbreken van aanbod dan op de kracht van de aanwezige vraag. Aandelen Kon. Petroleum onder vonden wederom steun van Wall Street, waar de koers van Royal Dutch vrijdag nog met ruim een dol lar is gestegen, nadat donderdag al een avance van eèn halve dollar was geboekt. Hierop aansluitend no teerde het oüefonds vanmiddag op onze markt ongeveer twee gulden boven de officiële slotprijs van vrij dag. Het Amerikaanse avance werd dus niet geheel overgenomen. Op de koers van 144.70 die vanmiddag voor het oüefonds gold is het slot- dividend van 3,65 dat vrijdag van de koers is afgegaan thans op een halve gulden na geheel ingehaald. Unilever continueerde met een stijging van ruim een gulden op 138 de oplopende beweging van de vo rige week. Philips was circa dertig cent beter op 136.20. De aandacht trok verder een koers- herstel van de aandelen AKU. Men was geneigd dit toe te schrijven aan opdrogend aanbod van uitgelote con verteerbare obligaties. Morgen is het de laatste dag waarop de omwis seling op de oude conversievoor- waardien kan geschieden. De aan delen die op deze basis wooden ver kregen geven nog recht op de uit kering van 10 pet in agio-stock. De koers van de aandelen AKU kwam vanmiddag op 503, dat is acht pun ten hoger dan vrijdag. Hoogovens werden ongeveer een punt hoger geadviseerd. In de seheepvaartafdeldng was de stemming iets gemakkelijker. Hol- lamd-Amerika Lijn kwam een paar punten lager en Van Nievelt-Gou- driaan lag tameüjk fflauw in de markt als reactie op het teleurstel lende jaarverslag. De koers van dit aandeel is ongeveer vijf punten ach teruitgelopen tot circa 112V2. De cul tures hebben geen verandering van betekenis te zien gegeven. Op de lokale industriemarkt Is vandaag een begin gemaakt met de verhandeling van de olaiims voor de dubbele emissie van Grasso. De aan- delenclaims taxeerde men op 6,50, dat is ongeveer een gulden onder de theoretische waarde. De obliigatie- claims werden geadviseerd op 2 (alles per oud aandeel van 100 no minaal). De nieuwe aandelen zou den op de geadviseerde cLaimprijs 192V2 pet gaan kosten en de con verteerbare obligaties 106 pet. De staatsfondsenmartot was prijs houdend tot iets beter. Vandaag is de 5% pet obligatielening van de Nationale Bank voor middellang krediet in de notering gekomen. Men taxeerde de koens iets beneden de uitgifteprijs van 100 pet. Schoonheidsspecialiste aan het woord bij K.G.V. Oegstgeest Met een avond waarop de onder werpen „lichaamshouding, beweging en huidverzorging" werden bespro ken, werd het winterseizoen van het Kath. Vrouwengilde te Oegst geest besloten. En gezien de „les" die gegeven werd door de schoon heidsspecialiste, mevrouw M. A. M. Melse-Driessen, was deze bijeen komst zeer interessant. De presidente mevr. J. Staal-van Santvliet vestigde in haar openings woord de aandacht op de excursie naar Rotterdam, welke 30 juni a.s. zal plaatsvinden. De deelnemers worden verzocht zich telefonisch of schriftelijk op te geven. De spreekster, mevr. M. Melse- Driessen wees de dames op vele schoonheidisfouten, die maar al te vaak voorkomen. Ze demonstreerde de juiste loop- en zithouding die naast een verantwoorde make-up meer zelfvertrouwen schenkt. De voor- en nadelen van het „epileren" werden onder de loep genomen en ze wees op het gebruik van een goe de desodonant. De' huidverzorging, waarbij het gebruik van crèmes een grote plaats inneemt, werd even eens behandeld. Tot slot van de uiteenzettingen werd een dame voorzien van een eenvoudige, maar doeltreffende uitgaans-make-up. En zo ontstond de situatie dat zij „knap per" naar huis toe ging dan zij, uitgegaan was In Rotterdam is het zesjarige jon getje Johnny Friederich overleden. Het ventje was gisteren met zeer ernstige verwondingen opgenomen, nadat hjj op de Grote Kreek in Rot terdam was aangereden door een personenauto. De auto greep het kind toqn het plotseling hardlopend de rijbaan overstak. Gecompliceerd ongeval op kruispunt bij Alphen aan den Rijn Op het kruispunt Dorpstraat/Nieuw- koopseweg te Aarlanderveen vond zaterdagavond omstreeks 20.15 uur een gecompliceerd verkeersongeval plaatswaarbij een inwoonster van Zevenhoven, mej. B. de K., haqr lin ker onderbeen brak. Na ter plaatse behandeld te zijn door de Aarlander- veense arts Van der Ent Braat, is het slachtoffer per ziekenauto overge bracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. Mej. De K. was gezeten op het duo van een motorfiets, bestuurd door de heer G. D., wonende te Zwolle. De heer D. reed ermee over de Dorps straat te Aarlanderveen, in de rich ting van de Nieuwkoopseweg. Op het moment, dat de heer D. dit vrij ge vaarlijke kruispunt was genaderd, reden over de Nieuwkoopseweg, in tegengestelde richtingen twee perso nenauto's, die elkaar nagenoeg ge lijktijdig passeerden. De auto die uit de richting Nieuwkoop kwam, werd bestuurd door de heer L. F. de W., wonende te Breukelen; de auto, die uit de richting Alphen aan den Rijn naderde, werd bestuurd door de heer A. Th., wonende te Utrecht. De motorrijder voldeed niet aan het verkeersvoorschrift om vóór het kruispunt te stoppen, alvorens ver der te rijden. Hij reed door en botste tegen de auto van de heer De W. op. Zowel de heer D. als mej. De K. kwa men te vallen, met bovenvermeld gevolg. De heer D. liep hoegenaamd geen letsel op. Bij zijn pogen de bromfietser te ontwijken botste de heer De W. met zijn auto tegen de tegenügger, die intussen al tot stil stand was gebracht door de bestuur der, de heer Th. Hoewel de beide auto's zeer ernstig werden bescha digd.; hadden de bestuurders geen let sel van belang opgelopen. Ook de motorfiets werd aanzienlijk b^scha- Op het Noordeinde, nabij de Ma- chineweg vond zaterdagmorgen om streeks -hcflf negen te Aarlanderveen een verkeersongeval plaats, waarbij een brömfietser, de heer G. V. wo nende te Alphen aan den Rijn zijn rechterbeen brak en de auto, be stuurd door de heer T. W. S., even eens te Alphen aan den Rijn wonen de, waarmede de botsing gebeurde, met de wielen omhoog in de naast de weg lopende sloot terecht kwam. De heer S. reed met zijn personen auto over de Machineweg in de rich ting Ter Aar. Komende van 't Noord einde zwenkte die bromfietser zonder op het verkeer te letten links de Ma chineweg op. Op deze T-kruising raakten de beide voertuigen elkaar, met het gevolg, dat de bromfietser viel en zijn rechter been brak. Ten gevolge van de botsing verloor de be stuurder van de auto de macht over het stuur; de auto sloeg over de kop en kwam met de wielen omhoog in de sloot naast de weg terecht De be stuurder, de heer S. slaagde erin zichzelf uit zijn benarde positie te bevrijden. Hijzelf kwam overigens met de schrik vrij. Zijn auto, evenals de bromfiets, werd ernstig bescha digd. Dr. v. d. Ent Braat van Aarlan derveen verleende de eerste medi sche hulp. De heer V. is vervolgens per ambulance overgebracht naar de Anna-küniek te Leiden. ZESJARIG KNAAPJE TE BOSKOOP VERDRONKEN Vrijdagmiddag is de 6-jarige Fred dy de Rijk, wonende aan de Zuid kade, tijdens het spelen op het ge meentelijk opslagterrein, dat dicht bij de woning is gelegen doch ook langs de Gouwe, in deze sterk stro mende rivier gevallen en verdron ken. Speelkameraadjes, die dit za gen gebeuren, sloegen wel terstond alarm, doch voordat hulp aanwezig was, was de kleine door de sterke stroom onder water getrokken. Het duiken door geoefende zwemmers was helaas tevergeefs. Pas om onge veer half tien in de avond slaagde politie, bijgestaan door leden van de EHBO, na urenlang dreggen er in 't stoffelijk overschot te bergen. 3e avond Brasemconcours levert vier finalisten op De laatste voorronde van het Bra semconcours, dat georganiseerd .wordt door de tafeltennisvereniging „De Treffers" te Roelofarendsveen, heeft zaterdagavond geen drie zoals de bedoeling was maar vier finalis ten opgeleverd. Eén van deze vier is de winnaar van het vorige concours: een groepje meisjes, dat zichzelf be geleidt op gitaren en zich „De Ven- dilli's" noemt. Him optreden was in meer dan één opzicht het hoogtepunt van deze derde concoursavond, want niet alleen reageerde de tot de nok toe gevulde zaal bijzonder -enthou siast op het optreden, maar ook de vier man sterke jury onder wie de heer Theo Joosten, die na het optreden van zijn pupil Margie Ball in het televisieprogramma „Voor de vuist weg" bijzonder drukke tijden beleeft toonde duidelijke waarde ring voor de frisse show van de vijf meisjes en één man: 33V2 punt. Het werd al spoedig duidelijk, dat de avond een behoorlijk peil zou be reiken. Reeds het eerste optreden, dat van de „Barbarossa Five", duid de in die richting. Hun vrij geringe instrumentarium stelde hen niet in staat het enorme volume van b.v. de Leidse „Keystones" te bereiken, maar hun muzikale prestaties werden door de jury duidelijk hoger aangeslagen dan die van hun meer volumineuze Leidse concurrenten. Zij wisten op het nippertje de finale te halen, met een totale waardering van 29 punten. Bijzondere waardering verdient Roy Bayer, die ondanks allerlei moei lijkheden met zijn combo tot vlak voor het optreden: zijn solo-gitarist liet verstek gaan en een uiterst nerveus begin waarom eigenlijk? tot een goede prestatie kwam. Al thans juist voldoende voor een finale plaats: eveneens 29 punten. De „Leid se Adamo" deed zijn naam alle eer aan door goede vertolkingen van drie Adamo-liedjes. Overigens was dit juist het punt, waarop de jury in zekere mate „struikelde": vrij al gemeen was men van oordeel, dat het nog te weinig eigen werk was. De vierde finalist was het Stomp- wijkse zangeresje Corine, dat zich zelf begeleidend aan de piano een puntentotaal van 30 behaalde. Haar optreden werd gekenmerkt door een grote mate van eenvoud en door. een niet zozeer voor haarzelf als wel voor de jury hinderlijk rumoer in de zaal. Dat zij desondanks 30 pun ten verzamelde, wijst wel op de aan wezigheid van enige kwaliteit. Zaterdag a.s. wordt het Brasem concours afgesloten met de finale. Als deze avond even goed verloopt als de promotie-degradatie-competi tie, die „De Treffers" om het behoud van hun ereklasserschap hebben moe ten spelen en het kan moeilijk anders dan kunnen de Roelof- arendsveense tafeltennissers het vol gende seizoen om twee redenen met een gerust hart tegemoet zien. AMSTERDAM, 17 mei. Vee. Aanvoer 235 runderen: 3.90-4.85; 163 varkens: 2.42-2.47. LEIDEN, 17-5. Groente Aard beien 500-580, andijvie 95-120, snij bonen 220-330, kroten, gekookt 40, postelein 48-65, prei 20-37, rabarber 8-17, spinazie 52-86, stoofsla 25-48, komkommers 20-38, tomaten 55-130, bloemkool 40-94, komkommers 15-46, sla 12-27, bospeen 80-86, kroten 25- 30. ROTTERDAM, 17 med. Vee To tale aanvoer 1836, slachtrunderen 1171, varkens 665. Prijzen, resp. ex tra, le, 2e en 3e kw.: slachtrunderen: 440—475, 415—435, 375—400, 350— 370; varkens: 196—200, 102—196, 186 —191, 180—185; stieren 405—450; worstkoeden: 340360; slachtzeugen Weersverwachtirug, meegedeeld door het KNMI, geldig van maandag- tot dinsdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: KOUDER Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Kouder overdag. Zwakke, later matige, naar noorde lijke richtingen draaiende wind. HET WEER IN EUROPA HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON IN BEAURAING Intussen zijn we ter beevaart in Beauraing geweest, „krachtens de belofte"! Het opvallende van de ver schijningen aldaar (in 1932) is dat het oord in geen enkel opzicht vol doet aan romantische eisen of ver wachtingen rond een verschijning van de H. Maagd. De verschijning had plaats op en naast het viaduct van een spoorweg en een verkeers weg, midden in een vrij saai dorp. Je zou overal een verschijning kun nen verwachten behalve juist daar, of in een fabriek. Het was bovendien eind november, een in de Afdëlinen bijzonder gure en voor haüucinaties bijzonder ongeschikte maand. Men kan veiüg aannemen, dat Maria in Beauraing „verschenen" is, er zich in haar hemelse heerlijkheid heeft getoond en deze nuchtere plaats heeft aangewezen om haar te eren en te vereren. Men kan deze nuttige bezig heid altijd en overal verrichten duidelijk maar sommige plaatsen heeft Zij zelf uitverkoren, en een daarvan is Beauraing. Dus, wie de kans krijgt! PUZZEL geh. bew. 9 1 geh. bew. 11 4 regen 8 3 regen 7 5 zw. bew. 11 5 motregen 18 11 regenbui 18 10 zw. bew. 18 13 zw. bew. 17 10 regen 19 11 zw. bew. 21 13 regen 26 15 zw. bew. 19 15 zw. bew. 20 13 1. bew. 23 9 half. bew. 21 11 onweer 24 12 onweer 27 12 geh. bew. 26 14 zw. ebw. 23 12 h. bew. 23 11 h. bew. 24 13 onbew. 22 15 h. bew. 26 9 onbew. 23 15 onbew. 23 15 1. bew. 25 11 zw. bew. 23 16 Nr. 504. Hor.: 1 stad in Duitsland. 7 scheik. element (afk.), 8 dat is (afk. Lat.), 10 voegwoord, 12 huis dier, 14 voedsel, 15 tussenzetsel, 17 vlaktemaat, 18 elk, 19 tevens, 21 sporeplant, 23 onbekende, 24 gèm. in N. Brab., 26 voornaamw., 27 lidwoord, 28 deel van de mast, 30 plaats in Z.H. Vert.^ 2 meisjesnaam, 3 gaffelvor mige stutpaal, 4 bijwoord, 5 muziek noot, 6 plaats in N. Brab., 9 plaats in N. Brab., 11 voorzetsel, 13 niet de zelfde, 14 bijwoord, 16 geit, 17 li chaamsdeel, 20 voorvoegsel, 22 voor zetsel, 24 achting, 25 voor, 27 afkor ting van dona, 29 meisjesnaam. Oplossing morgenavond. Zou 't hier zijn 155162; zware varkens 170172 Marktoverzicht: slachtrunderen; giro ter aanvoer, handel lui, iets gednikt in prijs; varkens: aanvoer even rui mer, handel vlot, prijzen hoger.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4