UIT DE OMGEVING li Jeanne Lemkes-Vos en Bouwe Lemkes Weerbericht speelden duo's in raadhuis v. Hazerswoude Klinkende iubileumrevue in de St. Bavostichting te N.W.'hout HUIBERS Drie oktober brengt ook dit jaar weer niet veel nieuws Medische diensten PAUZE Marktberichten ZATERDAG 15 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN ZWAKZINNIG KIND WON TEKENPRIJS Op een in Amersfoort gehouden ex positie van tekeningen gemaakt door zwakzinnige kinderen werd in een der afdelingen een eerste prijs ge wonnen door de 7-jarige Lien van der Laan uit Alphen aan den Rijn. HAZERSWOUDE RAIFFEISENBANK GEOPEND Vanmorgen is aan de Rijndijk te genover het gemeentehuis het nieu we gebouw ten behoeve van de Coö peratieve Raiffeisenbank „Hazers- woude-Koudekerk" op officiële wijze in gebruik genomen. Voor deze plech tigheid verzamelden zich de burge meesters C. G. van Dobben de Bruyn van Hazerswoude en Q. Waverijn van Koudekerk, bestuurderen, leden van de raad van toezicht en perso neel van de bank, aannemers en ar chitect en andere genodigden in de raadszaal van het gemeentehuis voor een korte bijeenkomst. De heer J. Th. Wesselingh, voorzitter van de bank, voerde hier onder meer op de hein karakteristieke wijze het woord. GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM BOUWRIJP MAKEN VAN „MEER EN DORP m" WORDT KOSTBAAR B. en w. hebben naar de mogelijk heid om meer woningwetwoningen te kunnen bouwen in 't uitbreidings plan „Meer en Dorp III" een onder zoek laten doen. Het is gebleken, dat het aantal w.w.w. kan worden verhoogd met 80 stuks en van 167 op 247 stuks. Het aantal te bouwen middenstandswoningen wordt dan te ruggebracht van 301 tot 221. Voorts bestaat de mogelijkheid om op de pleintjes in dit uitbreidingsplan een aantal bejaarden-woningen te bou wen. Deze zullen echter, vanwege de hoge grondprijzen, in twee lagen moeten worden gebouwd. Beneden voor bejaarden en boven voor krasse bejaarden of kleine gezinnen. Of schoon door uitbreiding van 't aan tal woningen de kosten gedrukt kun nen worden per woning, zal het ter beschikking gestelde bedrag voor de legalisering van het terrein in ver band met de hogere prijzen voor zand en andere materialen verhoogd moeten worden met een bedrag van f 166.000,- voor het bouwrijpmaken van het le gedeelte. Bij een onlangs ingesteld- onderzoek is gebleken dat het water in de Vos- sevaart ter hoogte van de woonsche penligplaats thans gemiddeld nog slechts 0.50 m water bedraagt. In 1959 is deze vaart grondig geschoond, waarbij alle schepen zijn verhaald en de diepte gebracht op 1.50 m. De geringe diepte van nu is voorname lijk veroorzaakt door de lozing der w.c.'s van de woonschipbewoners, terwijl hier en daar ook vuilnis in de vaart werd geworpen. Uitbagge ring van deze vaart is dan ook nodig. Aangezien de liggelden de kosten tot uitbaggeren in geen enkele ver houding staan achtten b. en w. ver hoging van deze liggelden noodzake lijk en stelden voor, de liggelden die tot heden voor één dag f 0.30, voor een week f 1.75, voor een maand f 6.- en voor een jaar f 60.- waren, te ver dubbelen. TENTOONSTELLING WELFAREWERK Gistermiddag werd het pand van de firma van Zeist aan de Hoofd straat te Hillegom, door deze firma welwillend ter beschikking gesteld van het Nederlandse Rode Kruis, af deling Hillegom, voor het etaleren en uitstallen van het welfarewerk, op officiële wijze, door een lint door te knippen, door de echtgenote van Hillegoms burgemeester, mevr. M. J. v. Niekerk-Blomjous, geopend. De voorzitter van de Hillegomse afdeling, notaris B. J. v. Linden van den Heuvell, heette de bestuursleden van het N.R.K. en de dames van het welfarewerk op het eerste lustrum van dit werk, welkom. Grote dank verdienen de dames die dit werk or ganiseerden en on verpoost vol hiel den, met als aanvoerster mevr. Veld- huyzen van Zanten-Sluis. Het hoofd bestuur prees de ijver der dames en de wijze waarop in Hillegom dit werk werd en wordt verricht. Ook heden is er gelegenheid tot steun van dit prachtig werk iets te kopen. Er is van alles, speelgoed, kindergoed, schorten en kledingstuk ken, armbanden voor groot en klein, snuisterijen en borduurwerken, kort om van alles, dat men zelf kan ge bruiken en voor een geschenk kan dienen voor anderen. KATWIJK Duivensport Met 264 oude dui ven hield de Postduivenvereniging „De Rhijnmonders een wedvlucht vanaf Mons, afstand 197 km. De uit slagen waren voor de eerste 10 prijs winnaars als volgt: M. Souverein 1- 7-9-46, J. v. Zanten 2-6, B Pauw 3-5- 8-10. Damnieuws KDC speelde een wedstrijd tegen RDC. Deze wedstrijd eindigde in 5-5. J. Zwaan behaalde een prachtige puntenverdeling tegen G. v. Zuylen. H. Klinkenberg speel de een prachtige partij tegen D. Kromhout. Steeds had Klinkenberg enig voordeel, maar dit was echter niet voldoende om de volle winst te behalen. Klinkenberg leverde een prachtige prestatie. Ar. van Beelen leverde strijd tegen C. v. d. Bosch. Het zag er lange tijd naar uit dat Van Beelen zou gaan winnen, maar de Rijnsburger wist zeer vindingrijk een remise te bewerken. J. Schonen- veld speelde tegen W. Cederhout 'n gelijkopgaande strijd, maar in de slotfase verzuime Schoneveld toch nog de winst te grijpen door een minder goede voortzetting, waarna de partij in een draw eindigde. J. van Duyvenbode speelde tegen P. van Egmond een verdienstelijke par tij, waarin hij ook steeds voordeel had, maar meer dan remise kwam er toch niet uit de bus. Overigens een goed resultaat van de KDC'ers in deze wedstrijd. LISSE AUTO GEHEEL VERNIELD Een vrachtauto met oplegger wilde de 2e Poellaan opdraaien waarvoor eerst iets naar links gereden werd om de draai goed te kunnen nemen. Een achter deze wagen rijdende sportwagen dacht nog wel, tegen de voorschriften in, rechts te kunnen passeren, doch werd door de juist de 2e Poellaan inrijdende vrachtauto met palen gegrepen en finaal ver nield, zodat deze tegelijk naar de schroothoop gebracht moest worden! Daarbij werden ook nog twee wiel- rijdsters geraakt op het fietspad; zij liepen enkele verwondingen op. De bestuurder van de sportwagen kwam er met licht letsel af. Fotoclub Bollenstreek De Foto club „Bollenstreek" heeft een druk seizoen afgesloten met een laatste bijeenkomst in de filmzaal van het Bloembollenlaboratorium te Lisse, welke avond gepland was voor het tentoonstellen en bespreken van eigen werk. Er waren mooie collec ties kleurendia's aanwezig, die veel al de waardering konden wegdra gen, doch in andere gevallen ook op bouwende kritiek ondergingen. Konijnen- en Pluimveesport Donderdagavond werd in gebouw „Salvatori" in de Wagenstraat te Lis- se een ledenvergadering gehouden door de Pluimvee- en Konijnensport vereniging „Lisse en Omstreken" on der leiding van voorz. N. J. Dol. Met dankbaarheid constateerde hij, dat de groei van het aantal fokkers en pluim vee nog steeds blijft aanhouden. Dat vooral jonge fokkers zich aanmelden geeft goede hoop voor de toekomst! De voorzitter deed mededelingen van het gehouden keurmeesterscongres waarvan hij leerzame mededelingen kon doorgeven. Voorts zal 'n keur meestersexamen worden gehouden te Barneveld. Kandidaten kunnen zich hiervoor aanmelden. Na de pauze werd ter afwisseling geen „fokkers- praatje" door de voorzitter (zelf keurmeester) gehouden, doch liet hij de vergadering zelf met problemen komen, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. De heer Dol wist waardevolle adviezep te geven voor een doelmatig fokken en onder houden van de dieren. Besloten werd om op 10 juni de laatste vergadering in dit seizoen te houden. DIT BEROEMDE ECHTPAAR dait ook in Brussel, Parijs en Londen triomfen vierde, is een eenheid dat volkomen op elkaar is ingesteld. Zij hebben zich de laatste jaren als viool duo toegelegd op 't repertoire voor twee violen. Bouw Lemkes is thans concertmeester van het Utrechts Ste- deriijk Orkest. Gisteravond speelden zij in de raad zaal van het moderne en prachtige gemeentehuis aan de Hoge Rijndijk te Hazerswoude onder auspiciën van de „Kuiturele Kommissie Hazerswou de". Deze zaal is acccousties gezien uitstekend geschikt voor kamermu ziek. WAT HET CONCERT BETREFT kunnen we zeggen dat dit duo een zo'n bijna volmaakte twee-een heid is, dat hun spel daardoor een eenheid van klank, van opvatting en techniek is. En in dit grote opgaande unisono werd het programma afge werkt. Wij hoorden allereerst een prach tige sonate in A van de 18 e eeuwse Franse componist Jean Marie Leclair. Geheel polyfoon geschreven, begin nende in het Allegro met een mooie canon, blijft deze sonate elegant en luchtig. Daarentegen was het duo opus 102 in c kl. t. van Jos Haydn smartelijk en dramatisch en was de overgang naar Beethoven reeds merkbaar. Op merkelijk i's dat Haydn slechts zelden in de kleine terts toonladders com poneerde. Van Béla Bartók, een der grootste componisten derzer eeuw en die in 1945 stierf, hoorden wij 8 duetten, al len gebaseerd op een volkslied. DE AMSTERDAMSE ORGANIST en componist Willem de Fesch uit de tijd van Joh. Seb. Bach ver raste ons met een Duo in e kl. t. Hoe wel de organist steeds om t' hoekje komt kijken is dit duo een knap staal tje componeertechniek. Een zeer melodie-rijke en in echt Italiaanse stijl gemaakte sonate in A werd meesterlijk gespeeld. Het slot waren 6 Duetten op. 37 van de Hongaarse Nederlander Géza Frid die in 1904 is geboren. Gecom poneerd in eigentijdse klanken, wa ren deze zeer geestige werkjes boei end om naar te luisteren. Een toegift na de bloemen was een geestig duet ook van Géza Frid, zodat de toehoor ders glimlachend huiswaarts keerden. THEO TEN HOOVEN De vele en veelsoortige evenemen ten, voor patiënten en personeel, ge organiseerd bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de St.-Bavo- stichting, vonden eergisteren en gis teren een feestelijk hoogtepunt in de opvoeringen van de revue „Jubel klanken". Een gelegenheidsrevue, ten tonele gebracht door louter ama teurkrachten, hoofdzakelijk leden van de toneelvereniging „JAJA" en „ODI". Geen hooggespannen ver wachtingen derhalve bij uw verslag gever en waarschijnlijk ook bij de meeste van de niet-ingewijde toe schouwers, maar wel veel welwil lendheid om het resultaat van veel inspanning en opoffering van vrije tijd heel welwillend beoordelen. Men had vóór regie, produktie en heit schrijven van de teksten een be roepsman: in de persoon vain de-heer Martin van der Kleij uit Rotterdam weten aan te trekken. Bovendien had de beroepsmusicus Jan Postma de muzikale leiding, terwijl hij ook voor arrangementen gezorgd had. Verder had men beslag weten te leg gen op het Coronation Ballet uit Ber gen op Zoom, terwijl kosten noch moeite gespaard waren zowel voor de aankleding van het toneel als van de medewerkenden. Resultaat: een revue, diie werkelijk klonk als een küok en een lust was voor het oog. In een bewonderenswaardig tempo werd in bonte afwisseling een geheel van muziek, zang, dans, show en geestige schetsjes voorgeschoteld zo als niemand dat had durven ver wachten. Het is' niet mogelijk alles, wat er deze avond te zien en te he ren was op te sommen en wij willen niet de een te kort doen door die pres taties van de ander speciaal te ver melden. Het was fantastisch om te consta teren, wat door eenvoudige ama teurs onder deskundige en stellig zeer enthousiaste leiding kan worden bereikt op een toneel, dat modern en volledig geoutilleerd is met een or kestje in de orkestbak (eveneens on der bèkwame en deskundige leiding) en een stichtingsdirectie, die een flink bedrag voor kostuumhuur be schikbaar stelt en bekwame technici voor de toneelaankleding en belich ting. De heer M. A. Prinssen, dae de be zoekers welkom heette, was zeker in zijn verwachtingen niet te optimis tisch geweest. Dat dokter B. J. van Dimther aan het slot van de avond met een bijna niet te stuiten enthou siasme veel meer dan de gebruike lijke dankwoorden sprak, was vol komen begrijpelijk. Dat de heer Van der Kleij door dokter Van Dimther wel heel bijzonder werd bedankt en eigenlijk gehuldigd, was volkomen op zijn plaats. De wijze, waarop deze de huldiging onderging en toeschoof aan al zijn helpers en de uitvoeren den, was heel sympathiek. Haarlemmerstraat 123 Leiden - Tel 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte- aankondigingen Vraagt monsterboeken ter in zage. Het 3-Oktoberfeest berust op tra ditie. Bij de bekendmaking van de uitgewerkte plannen voor het ko mende feest is er dan ook weinig nieuws te vertellen. De heer H. de Wilde, voorzitter avn de Optocht commissie, heeft gisteravond tijdens de jaarvergadering van de 3-October- vereniging in De Doelen, de moeilijk heden en de mogelijkheden van een reclameoptocht, die dit jaar zal wor den gehouden, toegelicht. Voor het evenement bestaat er van de zijde van de Leidse handel en industrie grote belangstelling. Het thema van de tocht zal zijn: Sprookjes in de moderne tijd". De Koninklijke Har monie uit 's-Hertogenbosch zal de stoet als gastcorps opluisteren. Zoals bekend zal het feest dit jaar op zaterdag 2 oktober worden ge vierd. Het bestuur heeft zich ernstig beraden bij het vaststellen van de dag; de keus was tussen de zaterdag ervoor of de maandag erna. De zater- GEVEILDE PERCELEN Not. N. W. Holtkamp: Nassaulaan 25, Oegstgeest, f 50.000, dhr De Leeuw q.q.; Herenstraat 80, Leiden, uit de hand verkocht; Hansenstraat 21, Lei. den, f 5400, dhr v. d. Holst. Not. W. F. Karstens: Roodborst- straat 3, Leiden, f 12.900, dhr v. d. Drift q.q.; Weipoortseweg 29, Zoeter- woude, f 7700, N.N.; Raamstraat 10, Leiden, f 6700, dhr v. d. Drift q.q. Not. M. P. Kaptein: Herengracht 80/80a, f 23.L10, J. de Bolster; Han senstraat 17, f 7700, dhr De Tombe; Fr. v. Mierisstraat 17/17a, f 15.000, H. D. v. Weizen q.q.; Groenoordstr. 3, f 4600, J. de Cler q.q.; Herensingel 21, uit de hand verkocht. Not. J. A. Post: Lange Raamsteeg 55, f 4875, J. de Cler q.q.; Medusa straat 14/14a, f 7000, J. Veerman; Me dusastraat 20/20a, f 6300, dhr Ktihn. Not. rar. S. M. Brandenberg: Was- straat 27, f 20.400, J. v. Iterson q.q. Not. F. K. Lagerwey: Lange Mare 33, f 13.700, H. v. Duuren q.q.; Lange Mare 31/31a, f 8600, dhr Coster q.q.; Oude Vest 151, f 7300, E. v. Starken- burg q.q. dag lijkt haar het beste omdiait velen dan in de gelegenheid zijn het feest mee te vieren. In tegenstelling tot vorige jaren zal het Leidse koor „Ex Animo" de festiviteiten niet openen met een uitvoering in de Pieterskerk. Te weinig animo voor „Ex Animo" heeft het bestuur doen besluiten met deze traditie te breken. Overwogen wordt het koor te betrekken bij an dere programmapunten. Traditiegetrouw zal de opening van de dag plaats vinden door een re veille van het Politie-muziekgezel schap op het Stadhuisplein. Ook de uitdeling van haring en wit tebrood en de parade zijn weer in het programma opgenomen. Voor burge meester mr. G. C. v, d. Willigen zal het de eerste keer zijn dat hij als burgervader de feesten mee zal ma ken. In een onlangs gehouden be stuursvergadering is hij benoemd tot ere-voorzi'tter. Voorzitter mr. P. J. de Ruyter vde Wildt maakte nog bekend dat er op de feestdag een folkloristisch gezel schap uit Namen in België zal komen. Voor het eerst treedt dit gezelschap dat voor het grootste gedeelte uit steltlopers zal bestaan, op buiten de landsgrenzen. Hulde en grote dank bracht de voorzitter aan de heer J P. Crama, die zoveel jaren de incasso van de contributies van de vereni ging heeft verzorgd. Voor de nauwgezette wijze waarop dit gebeurde en voor de grote belang stelling die de heer Crama toonde voor het wel en wee der vereniging was de voorzitter zeer erkentelijk. Het „meedenken" van de heer Cra ma stelde de voorzitter op hoge prijs. Hij hoopte dat dit in de toekomst ook het geval zal zijn. De bestuursleden mr. P. J. de Ruyter de Wildt, H. de Wilde, J. M. Ballego, J. E. A. van Harte veld en dr. F. J. Doornik waren aan de beurt om af te treden. Bij ac clamatie werden zij herkozen. Rest nog te vermelden dat een geheel nieuwe show van het tamboer- en pijperskorps K. en G. de dag met een uitvoering op de Kaasmarkt zal opluisteren. Op de Kaasmarkt zal een podium geplaatst worden waar „boeiende boeienkomingen", vuurvre ters en andere straatartiesten zullen demonstreren. Even tien uur werd de vergadering besloten. Pinksterontmoeting kath. en prot. jongeren in „Oud-Poelgeest" Op het oecumenische jeugd- en vormingscentrum „Oud-Poelgeest" te Oegstgeest vindt tijdens de Pinkster dagen een ontmoeting plaats tussen jongeren uit verschillende Kerken. De nadruk ligt op de ontmoeting en het onderlinge gesprek over het thema: „De Geest der Waarheid en onze waarheden". Een R.K. insider zal spreken over de wijze, waarop het Vaticaans Concilie momenteel bezig is met de waarheidsvraag, in verband met de benadering van an dere christelijke kerken en de we reldgodsdiensten. Gemeenschappelijke kerkgang op de Pinksterzondag, bijbelstudie en verwerking van de gesprekken in expressie-spelen zullen ons voldoen de gelegenheid geven om eikaars wereld en overtuiging te leren ken nen. Men kan zich opgeven of om in lichtingen vragen bij het vormings centrum. De leiding van de conferentie, die van zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagavond 8 uur duurt en f 19,30 gaat kosten, berust bij de paters Francis canen R. van Sasse van Ysselt en G. Vergouwen en ds. H. Aalbers van Oud-Poelgeest. Zonnige gelukwens van kleuters voor kapelaan A. Spronk Het zilveren priesterfeest van ka pelaan A. J. M. Spronk is gisteren door de schooljeugd van de St.-Pe- trusparochie met bijzonder veel en thousiasme ingezet. Na een H. Mis, die de jubilaris voor de schoolkinde ren van de St.-Petrus-, Don Bosco- en St.-Jozefschool in de parochiekerk opdroeg, was het onder een stralen de zon gistermiddag om half drie de beurt aan de kleuters, die voorgegaan door hun leidsters, kapelaan Spronk een speciaal voor deze gelegenheid samengesteld felicitatielied toezon gen. Gisteravond om zeven uur droeg de jubilaris voor een volle parochie kerk een H. Mis op, waarna honder den parochianen de gelegenheid, die hen geboden werd tijdens een tot negen ,uur durende receptie in het Petruszaaltie, aangrepen om kape laan Spronk geluk te wensen. Door vertegenwoordigers van verschillen de instanties en verenigingen werd de jubilaris toegesproken, terwijl ook vele geschenken zijn deel wa ren. Morgen worden de feestelijkheden voortgezet met een plechtige Eucha ristieviering, om 9.15 uur. Tenslotte zal volgende week woensdag de St.- Petrusschool haar moderator huldi gen. RESULTAAT HOLL. CONSTRUCTIE BLEEF IETS ACHTER Hoewel de bezetting van de N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen in 1964 zeer redelijk tot goed is ge weest, zijn de resultaten tegen de verwachting in achtergebleven, om dat het vierde kwartaal uiteindelijk minder tot de winst heeft bijgedra gen. Behalve de Belgische dochter onderneming hebben alle aanverwan te ondernemingen een positief tot zeer goed resultaat behaald, zo blijkt uit het verslag. Het exploitatiesaldo daalde, volgens de verlies- en winst rekening, tot f 1.34 min. (v.j. f 1.62 min). Baten uit deelnemingen waren f 248.800.- (f282.700) en interest le verder f 351.000.- (307.800.-) op. Met afschrijvingen op duurzame produktiemiddelen was f 425.200.- (f439.300.-) gemoeid en met belas ting f 225.000 (f510.000.-). De vie ring van het 50-jarig jubileum kostte de vennootschap f 178.500.- De te verdelen winst bedraagt f 1.25 min. (f 1.41 min). Voorgesteld wordt, zo als gemeld, een onveranderd divi dend van 21 procent, waarvan reeds 6 procent als interim is betaald. Vooruitzichten: een prognose voor het lopende jaar is thans nog zeer moeilijk te geven. De orderporte feuille is voldoende voor een normale bedrijfsbezetting. Afgewacht moet worden of een eventuele nieuWe c.a.o. in 1965 nog consequenties heeft. De directie blijft trachten de steeds hogere kosten op te vangen door ver dergaande modernisering van de outillage. wlï Weersverwachting tot zondagavond: KOELER. Morgen toenmende bewolking met kans op enkele buien. Zwakke tot matige wind uit richtingen tus sen west en zuid-west. Lagere tem peraturen. HET WEER IN EUROPA HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON LEID EK EK OMGEVIKG Leiden Gedurende het komen de weekend nemen waar dkt. Van Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509; dkt Wijdicks, Witte Singel 17, tele foon 30177; dkt. Verhoef, Zoe- terw. singel 4, teil. 32505; dkt. De Bruyne, Hoge Rijndijk 19, tel. 26866; dikt. Postel, Witte Singel 69, telef. 23089. Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. Tandartsdiensten zie de raamborden. Alphen a.d. Rijn Dkt. Caste- lein-v. d. Wal, Oudshoornseweg 108, tel. 3596 (zaterdag); zondag: dkt. v. Kooien, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Apotheek Somberg, Wilhelmnialaan 67, tel. 3500. Tandarts Vroege jr., Kievitstraat 35, tel. 4299. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712202; dkt. Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713—217. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030. Zuster E. de Groot, Irenestraat, tel. 2599. Dieren arts J. van Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141 Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Tandarts Bollenstreek J. K. Werkman, Hoofd straat 322, Sassenheim, tel. 02532— 7457. Apotheek voor Hillegom en Lisse: Hillegomse Apotheek, Hoofd straat 76, tel 02520—5272, Hillegom. WGK-zuster M. C. Glas, Meerstraat 206. tel. 5351. Katwijk aan den Rijn Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Dok- tersdienst zie Leiderdorp. Wijkver pleging zuster Van Leeuwen, Hoge Rijndijk, Zoeterwoude, tel 01710 34673. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714—278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729104 WGK zuster Verhaar, tel. 01722—345 b.g.g. 02976—245. Leiderdorp Dkt. G. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208. Apotheek R. van Breest Smallenburg is ge opend. Wijkverpleging zie Koude kerk aan den Rijn! Leidschendam Dkt. M. W. Han- nig, Kon. Wilhelnjinaln 64, tel. 3494. Tandarts tel. 070—543035. Wijkver pleging Groene Kruis, Willibrordus- straat 2, teL 3449. Ambulance telef. 3923. Apotheek Damlaan 41, lel. 4238. Lisse Dkt. H. A. Holl. Veld horststraat 50, tel. 3155. Apotheek en tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer. Noordwijk Dkt Mulder, telef. 2230. WGK tel. 2338. Groene Kruis tel. 2907. Apotheek alleen De Duin rand, zondag van 12-13 en 17-18 uur. Noordwijkerhout Dkt B. C. C. 1. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. onbew. h. bew. h. bew. mist h. bew. h. bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. 1. bew. h. bew. regenbui onbew. 1. bew. onbew. zw. bew. onbew. 1. bew. h. bew. —2 1 Morgen: 4e zondag na Pasen. Mis: „Zingt de Heer een nieuw lied, alle luja!" uit psalm 97). HET NIEUWE LIED De liturgie houdt koppig vol dat het nog steeds Pasen is en blijft luid keels „Alleluja" roepen. Het evangelie moge al een vóórspel zijn op de ko mende Hemelvaart en Pinksteren, toch zijn die feestelijkheden het na spel van Pasen. Om Pasen draait het gehele christelijke leven. Enigszins geamuseerd zal Christus gekeken hebben toen de Emmaüsgangers vroe gen, of Hij de enige vreemdeling in Jerusalem was! Zij waren verdrietig omdat hun verwachtingen de bodem waren ingeslagen, maar na die ont moeting gingen zij opgetogen „met brandend hart" terug. Zo wandelt ook de christenheid in deze weken na Pasen door de bloeiende natuur. Pasen is de belofte, die in Christus vervulde belofte, van een nieuwe schepping. Daarom zingen wij „een nieuw lied1", opgetogen als Emmaüs gangers. Eindelijk kan-ie SOS zeggen, maar nu is hij het vliegen verleerd! TER AAR, 14 mei. Groente. Kas- peulen 4.50-5.80, idem B 3.50-3.70, kassnijbonen 3.40-3.90, idem stek 2.40 -2.60, andijvie 61-74, idem afwijkend 20, postelein 40-63, rabarber 14-17, komkommers krom 55 alles per kilo. Sla A 31-40, idem B 19-28, idem C 6-16, bloemkool A 99-1.21, idem B 50-74, idem C 26-47, komkommers stek 10-18 alles per stuk. Radijs 15- 26, selderij 10-15 per bosje. Stoofsla 1.40-1.80 per kist. Aardbeien 63-94 per doosje. Bloemen: Violieren 31 per bosje. Export veiling: Komkommers 25- 52 per stuk. Tomaten 5.30-9.30 per bakje van zes kilo. Wösten, Kerkstraat 28, teL 02533 2285. Tandarts Bollenstreek zie Hil legom. Wijkverpleging Wit Gele Kr. Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Walohren, Oranjelaan 29, tel. 52130. WGK zusters Jopine, tel. 52426, b.g.g. 017182815. Apotheek zie Leiden. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn Sassenheim Dkt. H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. „Bethesda" en WGK zuster Vriend, Friezenhorst- straat 23. Groene Kruis zuster Me|js- sen, Jac. van Beieren weg 1, Voor hout. Tandarts en apotheek zie Hil legom. Valkenburg - Zie Katwijk a. d. Rijm. Voorhout Dkt. L. J. H. Lam pers, Julianalaan 82, tel. 6140. Voorschoten Dkt. F. H. W. Swen Veurseweg 20, tel. 2356. Tandarts B. van Wijk, Kon. Julianalaan 32, mel den 9 30 uur. Apotheek zie Ledden. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar Dkt. J. A. RÖmer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dikt. H. S. Boogaart, Storm vam 's Graven- sandeweg 1, tel. 4466. Apotheek Schouwweg 32, tel. 2402. Zwammerdam Dkt. P. K. van den Ent Braat, Aarlanderveen. teL 01725—308.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4