C3 Het zingende oerwoud Verbond Veilig Verkeer uit kritiek op houding van de Ver. Bescherming Voetgangers Elektriciteit uit Slochteren? Leidse Bioscopen MARGIE BALL IN „VOOR DE VUIST WEG" Pas getrouwde dame door legertruck gedood Minister Den Uyl naar Japan VISIE OP TELEVISIE SÜSKE-WISKE Aether klanken VRIJDAG 14 MEI 1965 DE 1.EIDSE COURANT PAGINA 2 Het hoofdbestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer acht het niet juist dat een van de functionarissen van het verbond zelfstandig verkla ringen heeft afgelegd over de actie die het Comité Kleuterbescherming tegen de door het verbond ingezette actie UK '65 heeft gevoerd, maar zegt verder dat ook bij 't hoofdbestuur zeer ernstige bezwaren bestaan tegen het doen en laten van het Comité Kleu terbescherming en de Vereniging Be scherming Voetgangers, aldus een communiqué van het Verbond. Het is voor het verbond onbegrij pelijk en onaanvaardbaar dat zijn actie doelbewust wordt tegenge werkt op een wijze als tzhans is ge schied en zulks door een organisa tie, die eveneens werkt met over heidsgelden. Jarenlang is van de zijde van het verbond vergeefs gepoogd tot goede vormen van samenwerking met de Vereniging Bescherming Voetgangers te komen. Het verbond heeft zich daarby steeds voor ogen gesteld dat dit een gebiedende eis is, gezien de duizenden die in het verkeer wor den gedood en gewond. Het is ook om die reden dat het hoofdbestuur De energie, die vrijkomt bij het weer gasvormigmaken van vloei baar aardgas en bij het ontsnap pen van het gas uit de putten, is een uitdaging" aan het adres van onze researchafdelingen, zo werd gisteren in de jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Petro leum Maatschappij verklaard. Op de vraag, hoe deze energie kan worden benut, is in de meeste gevallen nog geen antwoord gevonden. De druk, waaronder het Slochte- rense aardgas vrijkomt uit de put ten is aanmerkelijk hoger dian de druk, die uiteindelijk bij het trans port in de pijpleidingen wordit toege past. Het moet mogelijk zijn ener gie, die in drt drukververschil schuilt, om te zetten in eleotriciteit. De groep zal dan ook niet ophouden naar een oplossing voor dit pro bleem te streven. De grote vraag is echter of de kosten van deze ener gie t.z.t. een rendabele toepassing mogelijk maken. In Engeland wordt al enige tijd per schip vloeibaar Sahara-aardgas aangevoerd, dat daarna in geregene reerde vorm in het bestaande lei dingnet wordt gepompt. Ook bij dit omvormingsproces komt energie vrij. Deze energie zal worden gebruikt om de eigen eleotriciteit van het Britse omvormingsbedrij f op te wekken. De films in de week van 1319 mei zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Bonjour Tristesse (strikt volw. Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De onverwoestbare Holly (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Het bezoek (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De Gele Rolls Royce (14 jaar) (geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Goldfinger (18 jaar) (geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Sandokan, de tijger van Ceylon (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9,15 uur. van het verbond al het mogelijke heeft gedaan, ten einde te voorko men dat deze organisaties met elkaar in openlijke strijd zouden komen. Daarom ook heeft het de gerezen moeilijkheden niet in de publiciteit gebracht toen zijn actie UK '65 werd doorkruist en ernstig geschaad. NAAR MINISTER Teneinde jegens de minister van verkeer en waterstaat uiting te ge ven aan de grote verontrusting en verontwaardiging over de gang van zaken met betrekking tot de voor lichting op het gebied van de ver keersveiligheid, heeft het hoofdbe stuur van het verbond zich reeds op 25 februari j.l. tot genoemde minister gewend. Mede om de overheid gelegenheid te geven op zo verantwoord moge lijke wijze een beslissing te nemen in een situatie, welke door het hoofd bestuur in hoge mate wordt be treurd, meent het zich thans nog van het doen van verdere mededelingen te moeten onthouden. Wel heeft het hoofdbestuur besloten op korte ter mijn een vergadering van de districts voorzitters van het verbond bijeen te roepen, ten einde algehele opening van zaken te geven en hetgeen zich in de afgelopen jaren heeft afge speeld ter kennis te brengen van de meer dan 500 afdelingen van het ver bond, aldus het communiqué. Het Voorschotense zangeresje Margie Ball zal hedenavond optreden in Willem O. Duys' „Voor de vuist weg", dat' van 21.3022.40 via Ne derland I wordt uit.gzonden. Het was hedenochtend nog niet be kend, wat Margie in het programma zal gaan doen. Het staat echter wel bijna vast, dat Willem O. Duys het jonge zangeresje een interview zal afnemen. Vermoedelijk zal zij ook de B-kant van haar onlangs verschenen plaatje zingen: „Now that love has come my way". Gerrit den Braber heeft Margie opnieuw gevraagd voor een optreden in een van zijn televisieprogramma's. Waarschijnlijk zal zij op 5 juni a.s. in het programma „Combo" op het scherm verschijnen. Britse bobbies in Amsterdam Compleet met de hoge donker blauwe helm op het hoofd en met de vol-Britse rode snor is gisteravond de 45-jarige sergeant Leonard Ernest Washer van de Birmingham City Po lice met een groep van 8 andere Brit se „bobbies" (onder wie drie vrou welijke) op Schiphol aangekomen. Deze afvaardiging van het Britse politiekorps zal in Amsterdam de Britse Week opluisteren. De lange Bobbies (sommigen zijn niet ver van de 2 meter af) werden op het vliegveld verwelkomd door een delegatie van de Amsterdamse politie onder leiding van hoofdagent R. Hoornstra, die zijn Britse colle ga's terstond meenam naar het hoofd bureau van politie, waar zij werden voorgesteld aan hoofdcommissaris H. J. van der Molen. Het is nog niet bekend op welke wijze de bobbies in Amsterdam ac tief zullen tonen wat zij kunnen. Zij zijn afkomstig van drie verschillende korpsen: Birmingham City Police, Norfolk Country Constabulary en Buckinghamshire Country Constabu lary. Het gezelschap is ondergebracht in het Apolio-Hotel nr 1 te Amster dam. De 20-jarige Hengelose onderwij zeres mevrouw M. A. M. van den Berg—Benschop is gisteren in het centrum van Hengelo om het leven gekomen. Zij fietste over de Delde- nerstraat en werd gegrepen door een militaire vrachtwagen, bestuurd door de 20-jarige soldaat J. B. uit Kapelle aan de IJsel, die op weg was naar zijn onderdeel in Duitsland. Zij was op slag dood. Mevrouw Van den Berg was woensdag getrouwd. De minister van economische za ken, drs. J. M. den Uyl, zal van don derdag 27 mei t/m maandag 31 mei a.s. de leiding op zich nemen van een missie uit het Nederlandse be drijfsleven naar Japan. Het doel van deze missie is het versterken van de economische be trekkingen tussen Nederland en Ja pan, alsmede het onderzoeken van mogelijkheden voor nieuwe vormen van samenwerking tussen het Neder landse en Japanse bedrijfsleven in en buiten Japan. Aan de missie, die de officiële gast zal zijn van de Japanse regering en die door het Nederlandse bedrijfsle ven van groot belang geacht wordt, nemen deel 27 vertegenwoordigers van ondernemingen uit de sectoren industrie, landbouw, handel en dienstverlening alsmede een verte genwoordiger van de Raad van Ne derlandse Werkgeversverbonden. De minister zal o.m. besprekingen voe ren met zijn Japanse ambtgenoten van industrie en internationale han del en van buitenlandse zak^n. Na het vertrek van de mirtster zal het voorzitterschap van de missie worden waargenomen door de heer S. J. van den Bergh, voorzitter van het bestuur van de Centrale Kamer van Handelsbevordering. De missie verblijft in totaal drie weken, n.l. tot 15 juni in Japan, waarna een deel nog een vierdaags officieel bezoek zal brengen aan Hongkong. Al geprobeerd? Doe het nul Terugblik De obligatie nummers van het don- derdaga v ondprogrammade Lucy Ball-show inbegrepen, werden afge rond met het toneelstuk „Moord en doodslag". Het was een onwaar schijnlijke gesahiedends, gelardeerd met griezelige en grappige scènes. Er valt weinig van te vertellen, in elk geval wèl, dat de tonelisten onder regie van Gerard Rekers bijna twee uur vertrooiend amusement brachten. Men weet intussen, dat aan het slot van elike t.v. -avond in deze dagen een beeldverslag van de wielerronde van Nederland wordt geleverd. De oamera's waren er steeds 9nel bij. De woensdagavond werd beheerst door de internationale voetbalwedstrijd Mdlaan-Liverpool. We zijn extra recht voor ons toestel gaan zitten, omdat er geruchten liepen over een soort vernietigingsslag. Gelukkig is alles erg meegevallen. Nu en dan zag men wat vuurwerk boven het speel veld; die spelers van beide teams wa ren fel, maar toch meer beheerst dan we vermoedden en om het publiek buiten eventuele strijd te houden, was het speelveld omgeven met een ijzeren hek met scherpe punten. Een spektakel is het dus niet geworden. Tevoren hebben we gekeken naar de opnieuw saaie cursusleider van TeJieac, geluisterd naar de nieuws- Ipzej;, die niu eens humor in zijn tekst had opgenomen en KRO's Brandpunt ondergaan. In t.v.-diansant werd de Cubaanse rumba behandeld, ingeleid door de deskundige Bert Voeten en stijlvol uitgevoerd door een Engels danspaar. Een indringende reportage over onze invalide oud-militairen maakte duidelijk, dat velen van hen zioh kunnen redden, dank zij een re- vaiddatie-proces, dat ze doorgaans blijmoedig zijn, maar dat er nochtans wel iets te wensen overblijft. De quiz „Tel uit je winst" van de Vara heeft de laatste tijd nog al eens te kampen met niet-altijd-kloppende vragen. Zo moest er deze keer tijdens de strijd een worden ingeslikt, omdat de deel nemer het beter wist. De camera heeft ons een blik in de zaal gegund, kennelijk om het gezicht van Theo Eerdmans te vangen. Hij is dus wel aan de betere hand. De t.v.-rechtbank was gewijd aan het kinderrecht. Het kwam daarbij minder aan op het spectaculaire van de zitting dan op de opvoedkundige inslag, die hopelijk in de huiskamer zal zijn verstaan. Overigens: het zal spoedig wel niet meer voorkomen, dat elfjarige kin deren voor de rechter worden geleid. KRO-amusement deze zomer. De KRO t.v.-leiding heeft haar amusement niet altijd in de hand. Dat hebben we al eerder verklaard en we moeten ons standpunt volhou den, nu op een persconferentie het amusement voor deze zomer is aan gekondigd. Gelukig, dat men kan re kenen op coöproducties met andere landen, anders zou het schema extra mager zijn uitgevallen. Er komt een Zomer-oanrousel, een showpnogram- ma uit Rnokke en een ballade van de vier Amerika's. Verder is een operet teserie gepland te beginnen met Jo- han Heesters (die onlangs niet be paald groot succes beleefde) en een spectakel-programma met Lou van Burg, die enkele jaren gelÜen bü de Avro vrij roemloos is ondergegaan. Nochtans gaat de KRO met hem in zee, terwijl men bovendien weet, dat het met Lou in het buitenland niet altijd „koek en ei" is geweest. „Brandpunt", dat de laatste tijd toch al schaarser op het scherm is geko men, vergeleken bijvoorbeeld met „Achter het nieuws", zal deze zomer nog minder van zich laten horen. Kennelijk neemt men de weg van de minste weerstand. Mogen we herha len, wat we eerder hebben gecon stateerd: de KRO mist een t.v-leiding met fantasie en smaak voor levendig amusement. Altijd shows in de stijl- Van der Valk gaat ook vervelen; en kijkt men wel genoeg naar de betere prograrha's in het buitenland? Het gaat niet altijd om de hoge kosten, want ook „Piste" en „Carrousel" heeft men waarlijk niet voor niets. Komende uitzendingen We tippen even de belangrijkste programma's voor 't komende week end aan. Vanavond bij de Avro is Willem Dyus aanwezig met „Voor de vuist weg", zaterdag heeft de NCRV een musicai-comedie met o.a. Magda Jamssens en zondag brengt de KRO het toneelspel „Een nacht vol schrik", vooraf gegaan door Jules de Corte, nu eens met Roulette op t.v. de wmM cmduwi va/tr ZATERDAG HILVERSUM I, 402 M. KRO: 7.00 Het levende Woord, medi- daUe. 7.05 Kerkorgelconcert (gr.): klassieke muziek. 7.30 Nieuws. 7.40 Geestelijke liederen, (opn.). 7.55 Overweging. 8.00 Djin, gevarieerd programma. 12.00 Angelus. 12.03 Country and Western Express. 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Overheidsvoorlichting: Geven en ne men: De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.55 Verzoek programma. 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. 15.30 Signaail: documentatie voor en over jonge mensen. 15.50 Lichte grammo foonmuziek. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Promenade orkest. 17.00 Lich te grammofoonmuziek. 17.30 Kunst kroniek. (Tussen 18.00 en 18.30 kan het programma onderbroken worden voor een reportage van de Ronde van Nederland). 18.00 Lichte grammo foonmuziek. 18.30 Dansorkest. 18.50 Liohtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Radiophil- harmonisoh orkest en solist: klias- cieke muziek. 20.30 Rieleksen gevarieerd programma. 21.35 Man en paard, een vrijmoedige kijk op actuele zaken. 21.45 Roulebte, een spelletje met grammofoonplaten. 22.00 Liedjes uit Vlaanderen en Ne derland. 22.18 Sportreportages. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruis punt, gesprek over Christen-zijn in kerk en wereld van vandaag. 23.15 Nieuwe klassieke grammofoonplaten met commentaar. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgym nastiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpagina. 7.30 Lichte grammofoon muziek. 8.00 Nieuws, postduivenbe- richten en socialistisch strijdlied. 8.13 Lichte orkestmuziek (gr.). 8.20 Weg wijs, tips voor trips en vakanties. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Ste reo: Klassieke orkestmuziek (opn.). 9.35 Doe je vrouw de deur uit, praat je. VARA: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.15 Z.O. 135: gevarieerd program ma. (Om 11.00 Nieuws). 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 12.55 VA RA-Varia. 13.00 Nieuws. 13.15 Ste reo: Lichte orkestmuziek en zang solisten. 13.40 Uitlaat, programma voor twintigers. 14.15 Jazzclub. 14.45 Voor nu en later, lezing. 15.00 De Stem des Volks; Residentie-orkest en solisten: klassieke gewijde muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Boekbespreking. 16.20 Elektronisch orgelspel. 16.45 Amateurs-uitzending. 17.10 Stereo: In strumentaal kwartet en zangsoliste. 17.30 Weeik journaal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Tijd voor teenagers 19.20 Onbewoond: interview en graim- mufoommuziek. 20.00 Nieuws. 20,05" Disco-Festival. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 Promenade-orkest: Nederlandse lichte muziek. 21.45 12'/t jaar Dorus, licht programma. 22.00 Reportage. 22.30 Nieuws. 22.40 Ste reo: Tango-Rumba orkest en zang- solisten. 23.10 Even naplaten: licht muzikaal programma. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 10.00—12.00 Teleac (herha lingen). NCRV: 16.00 Onder de loep, philatelistisch allerlei. 16.20 Achter het stuur, autorubriek (5e afleve ring). 16.5017.30 Voor de jeugd. NTS: 19.00 Journaal, 19.01 Voor de kleuters.^NCRV: 19.06 Voor de kin deren. 19.25 Lassie, TV-film. 19.50 Morgen is het zondag. NTS: 20.00 Journaal: NCRV: 20.20 Verkeers- reaoties, reacties van het publiek op de uitzending over de verkeers onveiligheid. 20.55 Jij en ikke, Ne derlandse bewerking van de Engelse musical comedy. 20.55 Attentie. NTS: 22.40 Journaal. 22.45 Ronde van Ne derland, een film verslag van de van- daag verreden etappe. 22.55—23.45 Wereldkampioenschappen biljarten, driebanden te Hilversum. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND H NTS: 20.00 Nieuws. VPRO: 20.01 Hollywood and the stars, TV-film. 20.26 The second Mr^ Tanqueray, to neelstuk. VPRO: 21.45 Voetangels en klemmen, een serie programma's over enke.le aspecten van het huis houdelijk beheer. NTS: 22.05—22.55 Weredkampioenschappen biljarten, driebanden te Hilversum. door J. M. ELSING 2) Toch is deze oude Kongomastodont kapitein Kotawski liever dan het machtige, blinkende slagschip waarop hij zich gedurende enkele jaren heeft thuis gevoeld als adspirant-officier, in nederige dienst van Niklaas II, va dertje aller Russen. En daarom ver heugt hij er zich over dat Greta Dor- val dit keer verplicht zal zijn de nacht aan boord door te brengen zo als hijzelf, de gouverneur en zoals alle passagiers gewoon zijn te doen. En inderdaad, een waarachtig kolo nist zou er zich voor schamen te han delen zoals deze jonge dame. Die zou het muskietengaas herstellen en met zijn schoenen als projectielen jacht maken op de kakkerlakken, na met zijn medebewoner van de kajuit een wedstrijd georganiseerd te hebben om er zoveel mogelijk knockout te kwakken. De „Boelaya" bezit eetzaal noch sa lon. Op de open ruimte tussen het Naar een gegeven van M. Haugen. voorste gedeelte waar de kajuiten liggen op het achterdek een bergruimte staat een brede tafel met baraken. Daar wordt het eten op gediend. Daar kunnen de passagiers met elkaar een gezellig praatje ma ken, zich overgeven aan de genoegens van het kaartspel of als het debu tanten zijn eindeloze brieven schrijven aan hun verwanten. Ver mits er buiten kolonel DorvaJ en zijn dochter geen andere reizigers aan boord zijn, heeft Kotawski een zijner privé-kajuiten, waarvan de deur en de luiken met groen gaas beschut zijn, tot salon-eetzaal ingericht. Greta noemt het een beetje minachtend een vliegenkast, maar het is een heel groot verschil het avondmaal te ge bruiken in de vliegenkast of in de operrluchtsalon, waar de nochtans af geschermde deklichten een onweer staanbare bekoring uitoefenen op al le wezens die vliegend het leven ge nieten en de nacht varkiezen boven de dag. Het is een ontstellend heir van zoemende, snorrende, brommen de, gonzende en sissende insecten van allerlei vorm en formaat, dat zich zeer onhebbelijk gedraagt. Er zijn allerlei muggen die met trompetge schal ten oorlog gaan, nerveus en bloeddorstig. Er zijn nachtlibellen met lange, groene sluiers en gevleu gelde mieren die van de vliegkunst geen benul hebben en bij voorkeur in de soepborden neerploffen. Er zijn kevers die opdoemen als projec tielen en wier blinde vlucht gestuit wordt door een onverwachte tegen stand, wat zo wel een van de lam pen kan zijn als een pijler of een mensenhoofd. Daarna kwakken ze op de tafel of op het dek neer en begin nen hun urenlange pogingen om weer op de been te geraken met enerve rende knik- en knakgeluiden. Er is op de aetherische vloer van vloeiend licht ook nog de dans van de nacht vlinders gehuld in kostbare, kleurige fluwelen gewaden. Zij dansen zo on stuimig dat het stof uit hun mantels stuift en er af en toe eentje neer stort uit de danshemel, uit de droom, op de hel van de tafel de val van Icarus! In het licht van een felle schijn werper gaan donkere gestalten over de smalle loopplank hean en weer, gebogen onder een zware last bij het komen, de bevrijde ruggen blinkend als ze terug drentelen. In de „vlie genkast" hebben de blanken 't avond maal beëindigd. Nu drinken ze hun koffie-met-cognac en zitten daar zwijgend in de muffe, lome at mosfeer. De kapitein is doorgaans 'n spraakzaam man. Als hij alleen is met kolonel Dorval praat hij honderd uit, liefst over de tijd toen hij deel uitmaakte van de keizerlijke Russi sche vloot. Hij is ervan overtuigd dat hij het ten minste tot admiraal zou gebracht hebben indien de revo lutie hem niet uit zijn heilig vader land had verdreven. Dat vertelt hij aan iedereen. In de wandeling wordt hij door kennissen en .vrienden dan ook „de admiraal" genoemd, 't Krenkt hem volstrekt niet. Zijn devies luidt: „Liever levende kapitein zelfs op een stinkende mosselschuit dan dode admiraal!" De aanwezigheid van Greta, die op andere avonden dadelijk na de lan ding aan wal gaat, hindert kapitein Kotawski. Daarom is hij zo zwijg zaam. De heren roken een zware si gaar. Greta zuigt zenuwachtig aan haar lichte sigaret. De barbaarse mu ziek van de neerbonkende houtblok ken maakt haar zenuwachtig. Wan neer daarenboven buiten, in de nacht. nog een harmonika aan het janken gaat is de maat meer dan gevuld. Zij veegt zich het zweet van de slapen en zucht: Het is niet om vol te houden! Met nauwelijks verholen leedver maak zegt Kotawski daarop: Het spijt me, juffrouw, maar zonder hout komen we nooit te Boe lambo! Waarop de kolonel vergoelijkend verklaart dat de opmerking van zijn dochter niet het luidruchtig aanvul len van de houtlading betreft maar het geluid dat door de harmonica wordt voortgebracht. Het is een aan geboren afkeer vermits Greta als zui geling onvermijdelijk begon te huilen zodra er harmonicatonen weerklon ken. Proefnemingen in besloten fa miliekring hebben de reactie beves tigd. De kapitein beweert lachend dat er in het onderhavige geval 'n mouw aan te passen is. Hij steekt het hoofd buiten de vliegenkast en geeft een van zijn boys opdracht de harmonica het zwijgen op te leggen. Vijf minuten later staat de zwarte dienaar met een ongelukkig gezicht voor de kajuitdeur. Het harmonica- gezeur heeft niet opgehouden en op alle vragen welke hem worden ge steld, antwoordt de neger steeds maar: „Ze wil niet! Ze wil niet!" Hij begeleidt die w oorden met een heftige, ontkennende hoofdbeweging en een gutturaal geklok. Voor kapi tein Kotawski is het thans een pres- tigezaak geworden. Een ogenblik! zegt hij tot zijn gasten en verwijdert zich gedeci deerd. Even later houdt de muziek inderdaad op. Nog een poosje ge harrewar van stemmen en dan wordt het stil op het rumoer van de houtblokken na. De kapitein verschijnt opnieuw in de kajuit. _7- Zo'n kreng! mompelt hij. ter wijl hij voor de kolonel en zichzell een whiskey inschenkt. Bijna onmiddellijk daarop wordt de deur opengeduwd en doet een ne gerin haar intrede. Zij richt zich dadelijk tot de kolonel en noemt hem „Bwana Gouverneur" (meneer de gouverneur), want zij weet wie hij is negers weten steeds alles wan neer het blanken betreft. Zij be klaagt zich in heftige bewoordingen over het feit dat de kapitein haar 'n formidabele muilpeer heeft toege diend omdat zij beweerde het recht te hebben harmonica te spelen en niemand haar zulks kon verbieden. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2