FUNKE STIJGING VAN DE AARDAPPELPRIJZEN - Navo-conferentie eens met hereniging van Duitsland Directeur Belgisch bejaardentehuis in arrest LUNA-5 GAAT „ZACHTE" LANDING OP MAAN MAKEN Moeder stak zoontje in koelen bloede Luchtkussentrein Geestelijk gestoorde steekt met mes Douane-beambten in Europees uniform? Bouwfonds opgelicht Haasjes maken Landbouwer zou vogels hebben vergiftigd Postbode stal brief met 20 000 mark voor 11.000,- Ziekenbezoeker stal als een raaf ^i.i'iSDAG 12 MEI 1965 DE LKJPSE COURANT PAGINA 8 m Lange houdeperiode veroorzaakt: Nü al meer dan r» 300 000 enthousiaste VW-rijders in Nederland! (Advertentie) De aardappelen zijn de laatste we ken erg duur geworden. Het koude voorjaarsweer, zowel hier als elders in Europa, is daar de oorzaak van. De produktie van vroege aardappe len is vertraagd, niet alleen bij ons maar ook in de landen rond de Mid dellandse Zee; de eerste partijen uit die landen zijn nu pas onderweg. Duitsland, België en zelfs Italië heb. ben nu grote belangstelling voor Ne derlandse aardappelen. De prijzen voor de aardappelen zijn in enkele weken tijds opgelopen van 26 cent per kilo tot 45 cent. Ook de groente is peperduur gewor den, de Nederlandse bloemkool is bijv. al niet meer te krijgen. Het aanhoudend koude weer heeft de groei van de verse groente vertraagd. NIET INGRIJPEN? In het verleden is er in een situa tie van aardappelschaarste wel eens in de markt ingegrepen. Drs. Zijl stra, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, die gisteren enkele mededelin gen over de toestand van dit ogen blik deed, zou het absoluut onjuist vinden als dit nu weer gebeurde. In de afgelopen naj aars. en winter maanden, zo is zijn redenering, heb ben de Nederlandse aardappelprodu centen bijzonder lage prijzen ont vangen. Dat de huisvrouwen met zorg naar de prijsstijging kijken be grijpt hij zeer wel, maar hy stelt daartegenover, dat zij het hele najaar en de hele winter hun aardappelen zeer goedkoop hebben kunnen ko pen. Frankrijk stemde in met verklaring Over Duitsland geen moeilijkheden meer op de conferentie van de NA- VO-ministerraad in Londen. Frank rijk heeft namelijk (anders dan ver wacht) ingestemd met een verkla ring van Amerika en Engeland, waar in wordt gesproken over hereniging van Duitsland op basis van zelfbe schikking, vrede en vrijheid en dat hoewel de buurlanden in het bij zonder bij een oplossing belang heb ben de verantwoordelijkheid voor de hereniging in de eerste plaats be rust bij de grote vier. Blijft nu alleen de Franse houding ten aanzien van Vietnam nog een heet hangijzer. De Amerikaanse mi nister Rusk oordeelt dit punt kenne lijk van zoveel belang, dat hij giste ren heeft besloten alsnog naar Lon den te reizen, om daar persoonlijk het standpunt van president Johnson uiteen te zetten. Bij de opening van de vergadering van de raad had de Engelse premier Wilson gistermorgen gewaarschuwd voor het soort militair nationalisme, dat De Gaulle nastreeft. „Een ge vaarlijke illusie" noemde hij dit, zon der overigens de naam van de gene raal te noemen. Geen enkel NAVO- land is groot genoeg om een geheel zelfstandige politiek te voeren, aldus Wilson. Wilson stelde zich dus in het al gemeen achter de Amerikaanse op vattingen, maar wel laakte hij (al weer zonder namen te noemen) po gingen van Amerikaanse wapenfabri kanten om de gehele geallieerde wa- penmarkt in handen te krijgen. Heinrich Muller, de directeur van het Belgische bejaardentehuis in de Antwerpse Kempen die wegens zijn terreurbewind door de Belgische po litie werd gezocht, bevindt zich sinds maadagavond in arrest. Müller, een tot Belg genaturaliseerde Duitser, meldde zich in Antwerpen bij de po litie. Hij verklaarde uit Duitsland te zijn teruggekeerd na te hebben ge hoord, dat er een bevel tot arrestatie tegen hem was uitgevaardigd. Müller verdween met zijn 30 jaar jongere vriendin voordat de Belgi sche politie de vorige week een inval deed in het rusthuis „Pndël" in Pol- dierbos. Hiertoe was overgegaan na geruchten over zijn schrikbewind, waardoor de bejaarden aan allerlei beproevingen werden onderworpen. Na de inval werden twee ouden van dagen naar een ziekenhuis overge bracht, waar zij echter kort daarop overleden. De nieuwe Russische maanraket, de Luna-5, zal vanavond een „zachte" landing maken op de maan. Men ver wacht, dat dit omstreeks 20.15 uur (Ned. tijd) in het gebied van de Mare Nubium zal gebeuren. Dit heeft het Russische persbureau Tass van- ochtend-vroeg bekend gemaakt. Het Russische ruimtevoertuig had volgens een medededeling van het persbureau Tass, maandag te midder nacht ongeveer driekwart van de af stand afgelegd. Het bevond zich toen op 260.000 kilometer van de aarde. De afstand van de maan tot de aarde varieert van 350.000 tot 400.000 kilo meter. HET DRAMA IN NANCY Het familiedrama in Nancy, waar van de vermoorde driejarige Pierre Muller het slachtoffer is geworden, is opgehelderd. De moeder van het kind, Marie-Odile Muller, kleindoch ter van de 88-jarige schatrijke dok ter Rouyer, heeft bekend, dat zij de jongste van haar twee zoontjes in koelen bloede met een keukenmes in de halsslagader heeft gestoken. Marie-Odile Muller verklaarde, dat zij haar kind slechts had willen ver wonden om daarmee de verdenking van poging tot moord op haar oom, de eerste erfgenaam van het enorme kapitaal van dr. Rouyer, te werpen. Het bewijs, dat de moeder van het vermoorde kind het misdrijf heeft gepleegd, kon worden geleverd, na dat de politie in het huis van dr. Rouyer het keukenmes had gevon den waarmee de moord is gepleegd. Op het heft van het mes waren uit sluitend de vingerafdrukken van Ma rie-Odile Muller zichtbaar. KLEINE LABOUR-OVERWINNING IN LAGERHUIS Het Britse Lagerhuis heeft gister avond een motie van de conservatie ven om het salaris van de minister van economische zaken met een be paald bedrag te verminderen met 296 tegen 291 stemmen verworpen. Aan de stemming was een fel de bat voorafgegaan waarin de conser vatieve oppositie de Labourregering verweet, dat de prijzen in Engeland tweemaal zo snel waren gestegen als in Frankrijk sedert de regering-Wil son aan het bewind was. De Franse regering heeft drie mil joen frank beschikbaar gesteld voor de bouw van een prototype van een monorail-luchtkussentrein. Wanneer dit prototype, dat over twee jaar klaar moet zijn, aan de verwachtin gen voldoet, zal deze „luchttrein" honderd passagiers met snelheden van 200 tot 400 km per uur kunnen vervoeren. De uitvinder, Jean Bertin, heeft gisteren een model aan de pers ge toond. Het lijkt op een vliegtuig zon der vleugels, en is ontwoipen om over een rail van beton, staal of plas tic te glijden op een kussen van lucht. Wanneer het systeem voor sa mengeperste lucht weigert en wan neer gestopt moet worden zal gebruik worden gemaakt van wielen. Voor de voortdrijving kan ook een straal motor gebruikt worden. De 75-jarige man P. Z., dde geeste lijk gestoord is en inwoont bij zijn dochter in de Soerabayastraat te Gro ningen, heeft gisternacht zonder aan wijsbare redenen zijn schoonzoon de 45-jarige melkventer J. M. met een broodmes in de rug gestoken. Het slachtoffer werd overgebracht naar 't Academisch ziekenhuis, maar de verwondingen vielen nogal mee. Na behandeling kon hij in de loop van de morgen weer naar huis terug keren. De dader zal psychiatrisch on derzocht worden en in afwachting daarvan is hij ingesloten. Z. liep vannacht door het huis omdat hij niet kon slapen. Z'n schoon zoon stond op en ging hem voor naar de woonkamer en in de gang werd hij plotseling door de bejaarde man met een mes gestoken. Er ontstond een vechtpartij. De vrouw van N., wist het mes te bemachtigen en de vech tenden met de hulp van een buur vrouw te scheiden. Drs. Zijlstra deed nog enkele an dere mededelingen over de achter stand, die het koude en natte weer in de voorjaarswerkzaamheden in de landbouw heeft veroorzaakt. Die achterstand is vooral groot in het noorden van het land. In ieder geval moet daar zeker nog de helft van de aardappelen uitgepoot worden. In het zuidwesten en midden van het land is het beeld gunstiger. De meeste koeien staan nog op stal, terwijl ze normaal om deze tijd al enkele we ken in de wei lopen. AARDAPPELEN UIT POLEN Het Produktschap voor Aardappe len heeft maatregelen genomen en om maatregelen gevraagd om te ko men tot verlichting van de krapte die er op het ogenblik op de Neder landse aardappelmarkt heerst en de prijzen sterk doet stijgen. Het schap heeft de import uit Polen, dat nog beschikt over oude aardappelen, ge opend en daarnaast het ministerie van landbouw en visserij gevraagd in EEG-verband stappen te onder nemen tot het tijdelijk opschorten van de invoerrechten op aardappe len uit „derde" landen. De Nederlandse liberale afgevaar digde mr. C. Berkhouwer heeft gis teren in het Europese parlemenut de gedachte gelanceerd, dat men bin nen afzienbare tijd de douane-be ambten aan de buitengrenzen van de E.E.G. best in een Europees unifor zou kunnen steken. Als alles goed gaat zal binnen en kele jaren de gemeenschappelijke markt van de E.E.G. een feit zijn en zullen de douaniers in Rotterdam, Hamburg, Marseille en andere in- voerpliaaitsen aan de E.E.G.-buiten grenzen alleen nog maar Europese heffingen incasseren, die niet in de nationale schatkist vloeien doch in een gemeenschappelijke kas in Brus sel, zo verklaarde hij in een debat over voorstellen van de E.E.G.-com- missie voor eigen inkomsten voor de gemeenschap. De heer Berkhouwer voegde hier aan toe, dat men de douanier dan ook best een Europees uniform zou kunnen geven, met op hun pet bij voorbeeld de letters F.E. (Federatie Europa). Duizenden liters olie op het IJsselmeer In de buurt van Lemmer drijven op het ogenblik duizenden liters gas- olie, die het leven van vissen en vo gels bedreigen. De grote hoeveelheid oMe is afkomstig van de Duitse tan ker „Anna Charlotte", die in de storm tijdens het afgelopen week einde 11 kilometer uit de kust zonk. Door'de wind bevindt de olie zich thans voor de zeedijk van de Noord oostpolder. Vier tanks die nog in- takt zijn staan op bezwijken, zodat de bergingswerkzaamheden in hoog tempo zullen worden voortgezet. HERDENKING ALBERT VERWEY Op 15 mei is het honderd jaar ge leden, dat de dichter Albert Verwey werd geboren. De geboortedag van deze jongste der tachtigers wordt woensdagavond 12 mei herdacht in de Kleine Zaal van het Concertge bouw te Amsterdam met een muzi- kaal-literair programma: Een wolk van lachen en geween". Deze titel is ontleend aan een regel uit Verwey's gedicht „Nieuwjaarsmor gen". Het programma zal bestaan uit voordracht van brieven, gedichten, liederen en toneelfragmenten en werd samengesteld door Fons Eick- holt. De faculteitsvereniging voor Ne derlandse letteren Helios, aan de universiteit van Amsterdam, ver leent medewerking. De sopraan Magdo Luanagy en de bariton Frans Schouten zullen met pianobegeleiding van Erna de Bruijn, liederen zingen van Verwey, Shake speare en Michelangelo, op muziek van Piet Ketting, Herman Mulder, Hugo Kauder, Hugo Wolf, Geza Frid en Maurice Ravel. In het rosarium, achter de tuin van het museum Boymans van Beunigen in Rotterdam, heeft de wethouder voor kunstzaken, mej. mr. J. Zeelen- berg, dinsdagmiddag een bronzen re- lief van de dichter J. H. Leopold ont huld. Het relief werd in opdracht van de gemeente Rotterdam door de Am sterdamse beeldhouwer Charlotte v. Palland vervaardigd, ter gelegenheid van de honderdste geboortedag van de dichter. J. H. Leopold vestigde zich in 1891 als jong dichter in Rotterdam en bleef daar lot zijn dood in 1925 wo- De officier van Justitie bij de rechtbank in Maastricht, mr. P. Schenkenberg, heeft gistermiddag 2 geldboetes van f 150.- of dertig da gen hechtenis en twee geldboetes van f 100.- of twintig dagen hechtenis ge vorderd tegen de 52-jarige landbou wer J. S. uit Ubach over Worms, om dat deze een groot aantal bescherm de en niet beschermde vogels zou heben vergiftigd. De landbouwer wordt ervan be schuldigd in oktober van het vorige jaar op twee van zijn gerstakkers giftige tarwekorrels te hebben ge strooid. Een slachting onder de vo gels, die deze korrels aten, was het gevolg. De kantonrechter in Heerlen had in november van het vorige jaar de landbouwer veroordeeld tot 'n boete van f300.- of honderd dagen hechte nis en een boete van f 200.- of 75 da gen hechtenis. De landbouwer, die steeds had ont kend de tarwekorrels te hebben ge strooid, had beroep tegen dit vonnis aangetekend. Thans zeide de ver dachte, dat hij kunstmest op 't land had gestrooid. Een onderzoek door 't gerechtelijk laboratorium in Den Haag had echter uitgewezen, dat de bodemmonsters geen kunstmest be vatten. Uitspraak op 25 mei a.s. De officier van Justitie bij de recht bank in Utrecht heeft gisteren een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan drie voorwaardelijk met 'n proeftijd van drie jaar geëist tegen de 54-jarige ex-PTT besteller J. van den B. ,uit-De ^Meern. De man had zich een brief toegeëigend waarin een bedirag van ,20.000 D M. zat. Hij heeft de brief ontvreemd in de nachit van 3 op 4 maart van het vorig jaar, toen hij dJienst deed op het hulp- postkantoor dat in het Utrechts sta tionsgebouw is ondergebracht. De en veloppe was niet aangetekend ver zonden. Zij was zodanig beschadigd, diat Van den B. kon zien dat er veel geld in zat. Een dag later had hij al weer spijt van zijn daad. Hij durfde de marken niet om te wisselen en daarom verstopte hij het geld bij een vriend. Hij moest zich tevens verant woorden voor 't feit, dat hij eind '64 enkele tientjes (strafport) had ach tergehouden. De man is reeds jarenlang in dienst van de PTT. In 1942 werd hij ont slagen wegens een vermogensdelict, maar na de oorlog werd hij weer in PTT-dienst opgenomen. Uitspraak over veertien dagen. VERSCHIL TUSSEN REGERINGS- EN OPPOSITIEPARTIJ TE GROOT De CH-fractievoorzitter in de Eer ste Kamer, jhr. mr. de Geer van Oudegijn, vindt het verschil dat tus sen regerings- en oppositiepartij wordt gemaakt, veel te geforceerd. Dit zei hij gisteren in de Eerste Ka mer tijdens de behandeling van de begroting van sociale zaken en volks gezondheid. De Tweede en de Eerste Kamer moeten de ingediende wetsontwer pen kritisch bekijken, aldus jhr. de Geer. Als een kabinet waarin een bepaalde partij geen geestverwanten heeft, het goed doet, moet die partij het steunen. Wanneer zij toch oppo sitie zou voeren, zou dat niet in het belang van het land zijn. De officier van Justitie bij de recht, bank te Den Haag heeft gistermorgen drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen de 36-jarige kantoorbe diende H. C. uit Assen. Deze stond terecht verdacht van oplichting van deelnemers aan een bouwfonds tot een totaal bedrag van 11.000 gulden. De man was werkzaam op het kan toor van een bouwfonds in Assen. Hij maakte gefingeerde aanvragen op, waarbij deelnemers aan het fonds een deel van de door hen gestorte bedra gen terugvroegen. Doordat hij de be schikking had over het kaartsysteem, kon hfj nagaan, welke bedragen er waren gestort. Met behulp van een paspoort, dat hij door vervalsing tel kens op naam stelde van degene, die geld zou hebben opgevraagd, legiti meerde hij zich bij de daarvoor aan. gewezen bank en incasseerde op die wijze geld van deelnemers uit Rotter dam, Amsterdam en Den Haag. In Den Haag liep het bijna fout, daar vroeg de bank overlegging van een bewijsstuk, dat voor de uitbeta ling van het geld aan de betrokken deelnemer van het fonds was gezon den. Verdachte ging naar de deelne mer, zei dat de brief door de bank per abuis was gezonden en nam hem mee. Daarmee legitimeerde hij zich de vol gende keer en ontving 4000.-. De officier van Justitie constateerde dat C, die na een langdurige gevange nisstraf te hebben ondergaan bij het bouwfonds in dienst was gekomen „blijkbaar het oplichten niet kan la. ten". Het geld maakte de man op in gezelschap van een vriendin. Toen hij na een verblijf in het buitenland in Nederland terugkeerde, werd hij ge arresteerd. Uitspraak op 25 mei. RIJBEWIJS~NA DERTIEN JAAR RIJDEN Voor de Zwolse rechtbank stond gisteren een Arnhemse dekenkoop man in appel. De kantonrechter te Zutphen had hem veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf, om dat de woonwagenbezitter dertien jaar zijn auto had bestuurd zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Inmiddels heeft de koopman toch zijn rijbewijs gehaald dank zij de hulp van een maatschappelijk werk ster en de Arnhemse politie. Dat dit geen sinecure was voor de deken- boopman is duidelijk wanneer men weet dat de man in het geheel geen lezen of schrijven geleerd heeft. Maatschappelijk werker en politie waren er in geslaagd de man de no dige theorie bij te brengen. Toen was het voor hem slechts kinderspel geweest. De Arnhemse politie kreeg van de president een woord van dank voor het terzijde staan van de man, die vader is van zeven kinderen en wiens vrouw ziekelijk is. De officier vroeg bevestiging van het vonnis, doch wij ziging van de opgelegde straf in een voorwaardelijke met de proeftijd van een jaar. TWEE JAAR VOOR DIRECTEUR OSTO De Rotterdamse rechtbank heeft de zestigjarige J. P. G., directeur van het expeditiebedrijf Osto en hoofdfiguur in de havenfraude, die onder die naam bekendheid heeft gekregen, twee jaar gevangenisstraf met aftrek opgelegd. Dat was de helft van de straf die de officier van Justitie, mr. W. D. Mee- ter, had geëist. De afdelingschef van Ruys en Co, Nico O. (61), die zich volgens de rechtbank in deze affaire ook schul dig heeft gemaakt aan verduistering, kreeg een jaar en drie 'maanden ge vangenisstraf met aftrek. De eis te gen hem had een jaar en negen maanden met aftrek geluid. Sigaretten-reclame het goed beperkt? De regering overweegt de reclame voor sigaretten aan wettelijke ban den te leggen en te beperken. Staatssecretaris dr. A. J. H. Bar tels van Volksgezondheid deelde gis teravond in de Eerste Kamer mee, dat hij over deze kwestie contact heeft opgenomen met het ministerie van Economische Zaken. Ook denkt de regering aan een intensieve campagne tegen het ro ken, o.m. via de televisie, om het publiek te wijzen op het gevaar voor longkanker. De haasjes, die de heer Van der Hoeven onlangs uit een overreden moederhaas haalde verkeren in goe de gezondheid. Iedere twee uur krij gen de twee kleintjes een poppen» zuigflesje vol met melk, die met waA water is verdund. Mevrouw Van der Hoeven vertel de, dat wanneer de haasjes opge groeid zijn zij ze loslaat. Een haas hoort in het land, waar hij hard kan lopen en springen en niet in een hok. DRAGLINE HAPTE KABEL STUK Het telefoonverkeer tussen Am sterdam en Den Haag is gistermid dag van omstreeks twee uur tot tien over vier gestagneerd geweest door het defect raken van een draaggolf- kabel. De verbinding tussen de twee steden had daardoor nog maar de halve capaciteit. De draaggolfkabel is bij Leimuiden stukgetrokken door een dragline. Na tien over vier had de PTT het telefoonverkeer langs 'n reserveroute geleid, zodat de verbin dingen niet meer gestagneerd wor den. Het repareren van de draag golfkabel zal nog wel enige tijd ver gen. Koningin bezocht landdag LVV H.M. de Koningin heeft gistermor gen in Utrecht een gedeelte meege maakt van de landdag van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, die haar vierde lustrum vierde. Koningin Juliana arriveerde om half elf in ge zelschap van haar particulier secre taresse jkvr. C. E. B. Roell in de Stadsschouwburg en werd daar be groet door Utrechts burgemeester, Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, en door bestuursleden van de unie. De presidente van de 8000 mede werksters tellende Unie, mevrouw A. Huygens-Bruynzeel, stelde in een toe spraak, dat de UVW-stens alleen maar goede vrijwilligsters willen zijn en nooit de indruk wekken van 'amateur-maatschappelijke werksters' Hoe meer sociale wetten er komen, hoe meer vrij willige zong nodig is, aldus de presidente, de wetgever kan slechts voorzieningen treffen op al gemeen toepasbaar niveau en van in hoofdzaak materiële aard. Overhedds- zang en vrijwillig werk vullen elkaar aan, zeker nu in de moderne wel vaartsstaat de behoefte aan persoon lijke zorg en toegewijd contact van mens tot mens steeds groter wordt. De 32-jarige timmerman Karl C., in Aken geboren en woonachtig in Maastricht, moest zich dinsdag voor de rechtbank te Maastricht verant- w orden voor een serie van tien dief stallen, gepleegd in het ziekenhuis St. Anna te Maastricht en in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht. In de periode van november 1964 tot en met februari 1965 werd de echtgenote van de timmerman in het ziekenhuis te Maastricht verpleegd. Tijdens de bezoekuren bezocht ver dachte zevenmaal lege vertrekken van artsen en haalde vier portefeuil les en drie beurzen met geld en iden titeitspapieren uit de kleding van de doktoren. Ook toog de timmerman driemaal naar het Academisch Zie kenhuis in Utrecht waar zijn zoontje een tijdlang was verpleegd. Daar ontvreemde hij drie portefeuilles. In Utrecht viel hij tenslotte in handen van de politie. Verdachte, die reeds een aanzien lijk strafblad heeft, betoogde dait hij uiit geldnood had gehandeld. De officier van justitie, mr. Schen kenberg van Mierop, vorderde een jaar en vier maanden met aftrek. MET 150 KM PER UUR IN DE MIDDENBERM De 38-jarige M. A. Vink uit Ooster beek is vanmiddag op rijksweg 12 on der de gemeente Ede verongelukt. Hij reed met een snelheid van ruim 150 km. Op de inhaalbaan, toen hem de weg werd versperd door een vracht auto, die aanstalten maakte een an dere vrachtauto in te halen. De per sonenauto van de heer Vink vloog over de kóp door de middenberm en kwam op de andere rijbaan terecht. De heer Vink werd uit de auto ge slingerd, hij overleed tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. Smidje Verholen en de sport- computer 207. De volgende ochtend héél vroeg daverde een zware vrachtauto door het dorp om halt te houden op het pleintje voor de smidse. Driemaal gaf de chauffeur een duw op zijn claxon wat zoveel betekende als „Kunt U gauw buiten komen om me aan ben zine te helpen?" Dus repte de smid zich in zijn werkplunje naar buiten en vulde de tank. „Bedankt, makker", zei de shauffeur. „Ben blij eindelijk weer eens een vriendelijk mens voor de blinkers te hebben „Niet zo somber, chauffeur", zei de smid. „Wat is er aan de hand? De zon schijnt, de.vogels zingen, en wie zou er dus onvriendelijk kunnen zijn?" „Ga dan maar eens in het Gravendrechtse Bos kijken", zei de chauffeur. „In de zomer rij ik altijd door het Gravendrechtse Bos. Dat was altijd mooi en lekker rustig bo vendien. Maar vandaag de dag bah! Duizenden soldaten lopen er rond. Ze hebben tenten gebouwd, veldkeukens aangelegd, zo slaan op trommels en tetteren op hoorns! En bovendien bemoeien ze zich ook nog met je!" „Nou, nou, is dat nou niet een tikje overdreven?" glimlach te de smid. „Helemaél niet!" sput terde de chauffeur tegen. „Vanmor gen bijvoorbeeld, liep er een kolonel door het bos. Het was een hoge ko lonel, want hij had drie sterren en een balk. Ik ben zelf ook onder dienst geweest, weet je. Bij de veldartillerie. Een best wapen, toen ze nog paar den hadden om de kanonnen te trek ken." „En wat deed die kolonel?" wilde de smid weten. „Hij wou weten wat ik op de wagen had", ver volgde de chauffeur, "toen schakelde hij de motor in om weg te rijden. „Hij keek me venijnig aan door de zwarte glazen van zijn donkere bril en vroeg of ik soms een sport Eilaas, door het brullende lawaai van de motor was de rest niet meer ver staanbaar. (advertentie)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 8