Van aardappelsoep tot tulpenbollenpap blijf jong blijf fit: fiets! DUET Menu van het vervoersbedrijf in de Duitse bezettingstijd JAARVERGADERING VAN DE Aetherklanken COOP. CENTRALE BOERENLEENBANK Vuurduivel van Groesbeek eindelijk gevangen? NYLONS BINNENKANT VAN MAAG OP KLEUREN-TV naar PRONONCE Leidse Bioscopen VRIJDAG 7 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Maak van Moederdag een feest met 'n nieuwe fiets verrast u haar het meest. archief van de N.Z.H. bevindt zich immers nog een offerte van een Sas- senheimse bollenexporteur. Tulpebodilen hebben die N.Z.H.'ers inderdiaad gegeten, maar toch niet alitijd met plezier. In november 1945 een half jaar na de bewijdiLnig, recla meren twee wagenvoerders over die Er staat alleen maar Voedselvoorziening op de map en de inhoud bestaat uit wat ambtelijke staatjes en tabellen, briefjes aan en van a^tete geweest en de directie be- de directie en dergelijke stukken. Het eerste document dat we aan- sloot roy^ai de schade te delen. De treffen dateert al van 22 juli 1941, dus een maand na de inval der twee wagenvoerders kregen die helft Duitsers in Rusland. Het behelst de „Richtlijnen voor de fabrieks- van de prijs terug, keukens, welke door bemiddeling van en met medewerking van het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd worden op- FRAUDE gericht". Hieruit blijkt wel dat het met de voeding van de Neder landers al in het eerste oorlogsjaar niet zo best gesteld is geweest. allerlaatste stuk dateert van Deze regelen zijn we tegengekomen in een artikel in het bevrijdings- oktober 1#t5> Het betrett een TersIag nummer van het „Maandblad van de N.Z.H. welk artikel van van de onderdirecteur naar allerlei de hand van J. H. Bartman gewijd was aan de steeds precairder geruchten welke in Voorburg de ron- wordende voedseltoestand gedurende de oorlog. We ontleenden er de doen omtrent vermeende onregel- de gegevens voor deze bijdrage uit, omdat ze een schel licht werpen matigheden, die gepleegd zouden zijn op de moeilijkheden, waarmee een groot bedrijf te kampen had het door hen die zich in de hongerwinter personeel zo goed en zo wèlgevoed mogelijk aan het werk te kunnen hebben ingespannen om voedsel voor houden. het personeel te krijgen. De rappor teur geeft volledig opening van zaken O/lTVr n/lC moraadiesiroap ter beschikking te stel- en vlecht er tevens een moraliserend MJKJilJUL/LJO len» vermaan in: „Het is gemakkelijker Dat was in december 1944. In het te laken dan beter te maken". In de tweede helft van 1941 ver- voorjaar van 1945 worden de stukken schenen de voorgeschreven z.g. bon- schrijnender. We vinden een opgave 1111 hij eindigt: Hiermede hebben loze menu's, bestaande uit stamp- Van tientallen kinderen van N.Z.H.- wij d'e naweën van de homgerperiode potten bloemkool, wortelen, blad- era voor wie bij het Centraal Bureau zo Êoed mogelijk uiteengezet. Laten groenten of kool, aardappelsoep met Voor Kindervoeding om bijvoeding wij het hierbij laten en achter het ge- groente, bloemkoolsap of gortpap. wordt verzocht. roddel en achterklap een punt zetten. Inderdaad, in een tijd waarin elke In de gisteren gehouden algemene vergadering van de Coöperatieve Cen trale Boerenleenbank belichtte voorzitter C. G. A. Mertens in zijn ope ningsrede de omvang der activiteiten in het afgelopen jaar. Hij deelde ver volgens mede, dat binnenkort het rapport zal worden gepubliceerd van de door de CNBTB ingestelde werkgroep ter bestudering van het financie ringsvraagstuk. In dit rapport wordt o.m. gesteld dat wegens de steeds grotere financieringsproblemen in agrarische bedrijven in de komende jaren bijzondere aandacht geschonken zal moeten worden aan mogelijke vormen van financiële samenwerking, aan het instituut van pacht en aan de in schakeling van werktuigen-coöperaties en loonwerkers. In de toekomst zal meer dan voorheen de mogelijkheid onderzocht en zonodig benut moeten worden om het vermogen in het familiebedrijf bijeen te houden of even tueel te vergroten door samenwerking in (commenditaire) maatschappen of vennootschappen. Zo op het eerste oog nog niet zo be roerd, zij het dan dat de gortpap als reserve was bedoeld, voor het geval er geen aardappelen genoeg waren. tar» rpTJT DI7D/1T gram voedsel een fortuin vertegen- UJtL 1 U Li LjDI/L woordögde en een liter watersoep be slissend kon zijn voor leven of dood, Inmiddels ls uit nood een nieuw beek men met argusogen of de buur- De schijn bedroog echter nog meer, voedingsmiddel ontdekt: de tulpebol. man niet een schepje teveel kreeg, want in de wortelenstemppot moch- Ook de N.Z.H.'ers genieten ervan en Nood maakt de menselijke verkou ten per honderd man slechts 70 kg de bollenstreek, een commerciële re- dingen vaak zuiverder, maar ook aardappelen en 30 kg wortelen wor- putatie van eeuwen handhavende, scherper, aidius besluit het artikel in den verwerkt. Vlees - 110 gram per ziet er grote mogelijkheden in. In het het maandlblad. man per week - werd slechts ver- strekt aan die bedrijven, welke voor de Wehrmacht werkten. Duur was het niet, zestig cent per man per week, af te houden van het loon. Deze voedselvoorziening gold niet voor 't kantoorpersoneel; dat moest wachten tot begin 1943, toen de chauffeurs, die dienst deden op gasgeneratorbussen, bonnen kregen voor een Va liter oor- logsmelk per dag. tegen 0,10 per kilo beschikbaar worden gesteld. Weer een jaar later worden de preparaten te hulp geroe pen, getuige een aanvraag voor 625 vitamine C tabletten. Na Dolle Dinsdag wordt het adtml- ik u ten behoeve van het personeel en de gepensioneerden 2500 liter li- spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. WAARBORGSOMMEN BIJ N.S. AFGESCHAFT Hoewel een bekentenis nog ontbreekt, is de rijkspolitie van het district Nijmegen er zeker van, de man in handen te hebben, die in de afgelopen 1^1 t twee jaar al veelzeggende bijnamen kreeg „de vuurduivel van Groesbeek" - q,„ en „de schrik van de staatsbossen". De man, die aansprakelijk wordt ge- Dat de situatie eind februari 9 3 steld voor meer dan honderd branden is een jonge Nijmegenaar: de 18-jarige nog veel slechter fe geworden blijkt magazijnbediende L. van H. Hij is ingesloten in het Huis van Bewaring ln wel uit een mededeling van de direc- .7 tie dat voor elk personeelslid, de ge- Arnhem en is inmiddels voor de rechtercommissaris geleid. Het is nog niet pensioneerden en gezinnen van de in bekend, wie de premie van f 750 krijgt, die staatsbosbeheer vorig jaar uit- het buitenland werkzaam zijnde per- loofde voor zijn aanhouding, soneelsleden 5 kilo kroten (bieten) flrnntep «npnrtnpJit brandweren in Nijmegen en wijde VrIUUlac apcUI lUEIll omgeving. Het was duidelijk, dat als de jongen er zelf niet op uit kon Het vinden van een pyromaan in trekken, de behoefte bij hem groot het dichtbeboste gebied van meer was, om toch contact te hebben met dan 2700 ha tussen Nijmegen, Groes- de brandweer. Honderdvijftig gefin- i .PMiNiiiriitf w,„m .id ovawa.a- keek» Heumen en Mook is een kar- geerde brandmeldingen kwamen »=papShierdoor aan het licht fehhe^Ju^erOTd^SenTbriefje behnlP van radiowagens en politie- In de administratie, die de indruk V wïd« vliegtuigen), zowel als voorzichtig wekte de bibliotheek te zijn van aan een Wonde opererend vanuit schuilhutten is in iemand, die is bezeten door de ge- luidende: gaarne grtrrnk makende „e afgelopen twee jaar getracht de dachte 'aan vum. werd ook een f«to w PT""™*» P^ken te krijgen. aangetroffen van een grote boerderij- brand, die twee jaar geleden m Nif- Desondanks braken steeds opnieuw trik, nabij Wychen, uitbrak, branden uit, soms zes of zelfs negen Ondanks al deze zeer belastende op een avond, waarbij de dader via gegevens, blijft de jonge magazijn kleine bospaadjes telkens ontsnapte, bediende nog ontkennen. Hij ver- Het totale schadebedrag, alleen al in klaart de vrije tijd, die hij in over- het bosgebied, liep op tot boven de vloed had, gebruikt te hebben om honderdduizend gulden. wat rond te zwerven en bijvoorbeeld In september van het vorige jaar urenlang naar de Waal te kijken, kreeg de politie het eerste spoor te Maar wat de politie betreft is de pakken. Een onbezoldigd rijksveld- jacht in de staatsbossen nu afgelopen wachter uit Wychen repte zich naar en is de dader gevangen, een plaats achter de Hoge Hoender- bergh in Groesbeek, waar hij rook zag opkringelen. Hij ontmoette daar een jongeman, die met grote haast uit de richting van de brand kwam en hield hem aan. Toen hij nog De waarborgsommen, die door de praatte met de jongen, die een N.S. werden geheven bij het uitge- vreemde, afwezige indruk maakte, ven van abonnementen, zijn met in brak een tweede brand uit langs het gang van 1 med vervallen, bospad waar de jeugdige bromfiet- Als die abonnementen zijn afgelo- pen, moeten ze nog wel worden in geleverd. Waarborgsommen die voor 1 med zijn betaald, zullen worden teruggestort bij het inleveren van het aflopende abonnement. De Amerikaanse senaat heeft Hij werd voor ondervraging mee- gisteren met 87 tegen drie stemmen genomen naar het bureau van de president Johnson's verzoek om 700 groepscommandant van Groesbeek. min. dollar extra voor de strijd in (advertentie) Hoewel hij hevig ontkende, werd in Vietnam inigewiildiigd. het huisje in Nijmegen waar hij sa- men woonde met zijn moeder, huis- Dat daarbij vier zelf van bosbranden wer den gevonden, interesseerde de ar- 10 1fi restant niet. Hij verklaarde, die ge- De films in de week van.12—16 mei maakt te hebbeIli als hij toevallig zijn door de Katholieke Film Centrale eeng een pjaatg passeerde waar een als volgt gekeurd: bosbrand woedde. Na enkele dagen Camera: Mensen van morgen (18 jr) moest de jongeman wegens gebrek Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur aan bewijs worden vrijgelaten. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur - x- j v T,ido: De tempel van de witte olifant Hoewel het juist m die tyd kurk- (14 jaar) droog weer was, braken de eerstvol- Dageliiks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur gende weken geen branden meer uit. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Daarna sloeg de vuurduivel opnieuw toe. Steeds brutaler, op steeds groter uxor: De blanke Venus in het oer- scbaai en bij voorkeur in jonge aan- woud (18 jaar). plant. Dagelijks: 2.30, 7.00,en 9.15 uur Qp 2? aprü meende de groeps- COlTipUtei Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur CC)mmandant van de rijkspolitie in Studio: De Gele Rolls Royce (14 jr) Groesbeek dat de in september aan- kunnen echter niet zoveel (geprolongeerd) gehouden magazijnbediende nog maar 203. Er kunnen eenter niet zovee1 Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur eens aan de tand moest worden ge- opwindende dingen m een d orp ge- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur voeld. Er volgde een nieuwe huis- beuren, of gewerkt Koet i zoeking, ditmaal met een overweldi- wel eens worden. Smid je Verholen Trianon: Goldfinger (18 jaar) geprol. resultaat was dus op karwei geweest en toen Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur hij weer thuiskwam, wat zag hij Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Er wefd een comp]ete administra- daar? Daar stond me warempel dr. Rex: do. - zo.: De slag aan de bloed- tie aangetroffen met preciese ge- Yokito prinsheerlijk op het pleintje kust (14) gevens. Daarnaast ettelijke nieuwe voor de deur: „Ah, die Yokito zei Ma - wo.: Big Sam, de bruut (14) foto's van bosbranden, doch ook een de smid. „Sta je lekker te genieten Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur lijst met tachtig alarmadressen van van het zonnetje? „Ik wacht op OVERNAME VAN BEDRIJVEN Wat de problematiek der financie ring bij overneming van bedrijven betreft, kondigde de voorzitter aan, dat van de zijde van de landbouw organisaties binnenkort voorstellen aan de overheid zullen worden voor gelegd, die een aanmerkelijke verbe tering van de huidige situatie be ogen. De vergadering besloot de deelne ming van de boerenleenbanken in het aandelenkapitaal van de n.v. Landbouwkredietverzekering Eind hoven te verhogen van 3 tot 5 min in een totaal geplaatst aandelen kapitaal van 10 min. Als nieuwe leden van de raad van toezicht wer den gekozen ir. P. J. Lardinois en de heer G. J. F. Smit. Leidenaar kocht 300.000ste VW Voor het restaurant van het cir cuit van Zandvoort heeft de heer B. Pon, president-directeur van Pon's Automobielhandel NV uit Amers foort, donderdagmiddag de 300.000ste Volkswagen, die zijn firma in Neder land heeft geïmporteerd, aan zijn nieuwe eigenaar overgedragen. De heer Bleys uit Leiden, die zich eerder al verzekerde van de 200.000ste Volkswagen, die in Nederland werd ingevoerd, heeft de wagen gekocht. De heer Pon wees er in een korte toespraak op diat Nederland de twee die plaats inneemt onder de export landen van de Westduitse fabriek. De Verenigde Staten, die tegen de 400.000 van de 1.6 miljoen wagens af nemen, die de Volkswagen-fabrieken dit jaar zuilen produceren, zijn het belangrijkste exportland. vraag vooral om de DUET-spaarkaart ser juist vandaan was gekomen. Politie doet merkwaardige vondst NEDERLAND KOCHT VORIG JAAR VOOR 255 MILJOEN BOEKEN In 1964 zijn er in ons land met uitzondering van de schoolboeken 50 miljoen boeken gekocht, waarvan de gemiddelde prijs f 4,20 bedroeg, hetgeen een totaal omzet van f 210 miljoen is. De schoolboeken-omzet bedroeg ca. f 40 min. en daarbij komt nog f 5 min. aan leveranties aan bi bliotheken en instellingen, zodat de totale omzet op de boekenmarkt on geveer f 255 miljoen heeft bedragen. Aldus blijkt uit het overzicht van de Commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlands Boek. Van alle in 1964 gekochte boeken was bijna de helft, 48 pet., pocket boeken; 43 pet. daarvan pocketboe ken tot f 3 en 5 pet. vanaf f 3 (hier toe behoren ook de paperbacks). De grootste rubrieken van de ti- telproduktie 1964 waren: taalweten schappen en letterkunde met 18 pet., romans en novellen met 16 pet. en jeugdlectuur met 10 pet. Boeken worden voornamelijk door vrouwen gekocht. Van alle in 1964 verkochte boeken werd 63 pet. door vrouwen, 37 door mannen gekocht. Het boek is niet meer zo'n uitgespro ken cadeau-artikel. Van de vorig jaar gekochte boeken was 70 pet. bestemd om zelf te behouden en 30 pet. om cadeau te geven. Zowel aan iemand binnen het gezin (20 pet.) als aan iemand buiten het gezin (10 pet.). De algemene directeur, mr. Ph. C. van Campen deelde mede, dat een intensieve samenwerking is aange gaan met het Amsterdamse effecten kantoor n.v. Schretlen en Co. met handhaving van hun directeursfunc tie bij de centrale bank zijn drs. F. P. J. Bakx en drs. J. A. van Ogtrop benoemd tot resp. gedelegeerd com missaris en directeur van Schretlen en Co. Tenslotte vroeg mr. Van Campen de aandacht voor een mededeling van Nederlandsche Bank, waarin wordt gezegd dat ter handhaving van het monetair evenwicht verdere beper kingsmaatregelen nodig zijn, dan die in het kader van de kredietrestrictie. Hij verklaarde, dit standpunt niet te kunnen delen: een beperkings regeling voor lange uitzettingen, zo als door de Nederlandsche Bank aan de orde gesteld, past de landbouw- kredietbanken niet, aldus mr. Van Campen. Verwacht mag worden, dat het donderdag beginnende congres voor radiologen in Nijmegen een wereld primeur zal opleveren. Voor 't eerst namelijk zal worden getracht met kleurentelevisie opnamen te maken binnen het menselijk lichaam en de beelden weer te geven op een moni tor. Bij een patjënt, die zich hiervoor vrijwillig heeft gemeld, wordt via de mond een sonde naar binnen ge bracht. De 80 congressisten in Nijmegen, uit alle werelddelen afkomstig, zul len op het t.v.-scherm de in kleuren overgebrachte beelden kunnen aan schouwen. Behalve van de maag, kunnen op deze wijze ook endosco- pische opnamen worden gemaakt van o.a. het strottenhoofd, de luchtpijp takken, de slokdarm en de endel darm. VOOR HET EERST KLEUREN Het kunststuk wordt mogelijk ge maakt dank zij het gebruik van fiber- opties, een gemakkelijk buigbare bundel van dunne vezels, die de eigenschap hebben, fel licht van bui ten het lichaam naar binnen te ge leiden zonder warm te worden. Zij vermogen bovendien, de weerkaatste lichtstralen in de vorm van beelden terug te geleiden. Deze beelden wor den dan aan een t.v.-camera door gegeven. Het was al eerder mogelijk, opna men in het lichaam te maken, doch dit was echter een vrij lastige in greep waarbij bovendien slechts zwart-witte beelden konden worden verzameld. Kleurenbeelden worden voor het bepalen van de aard van een aandoening (ontstekingen, bloe dingen) van grote waarde geacht. Een groot winstpunt wordt de endoscopische kleurentelevisie ge acht voor het medisch onderwijs. Vooral waar het gaat om het onder richt aan een groot aantal studen ten, die in de collegezaal nu via kleurentelevisie een onderzoek in 't lichaam van de patiënt tot in de fi nesses kunnen volgen. De kleurentelevisie, die morgen in de Katholieke Universiteit van Nij megen wordt gepresenteerd aan ra diologen uit de gehele wereld, is ont wikkeld door Philips. Dr. Wiebenga uit Eindhoven, die als lector verbon den is aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam, zal het experiment leiden. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Oude Kamermuziek (gr.). 7.30 nieuws 7.40 Geestel. liederen. 7.55 De kerk zijt gij, praatje. 8.00 Djinn: gevar. progr. (8.3e-8.40 Nieuws). 12.00 An gelus. 12.03 Licht instr. ensemble en zang solisten. 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Overh. voorlichting: Ge ven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 12.55 Licht instr. kwartet en zangsoliste. 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten: Vocaal dubbelkwartet. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lich te orkestmuziek en zangsolisten. 15.30 Signaal: diokumentatie voor en over jonge mensen. 15.50 Karakteristiek. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Mod. or kestwerken (opn). 17.05 Lichte gram. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Stereo: Licht instr. ensemble. 18.20 Jazzmuz. met oommentaar. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actuali teiten. 19.30 Limb. Symfonie-orkest en soliste: klas. en semi-klas. werken (opn). 20.30 Rieleksen. amus. progr. 21.35 Man en paard, actuele kroniek. 21.45 Roulette, muzikaal spelletje. 22.00 Liedjes uit Vlaande ren en Nederland. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: gesprek over Chris ten-zijn in Kerk en wereld van van daag. 23.15 Nieuwe klas. gram. met commentaar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws, oebtendgymn. en social, strijdlied. 7.20 Gram. 7.25 Van de voorpagina. 7.30 Lichte gram. 8.00 Nieuws, postduivenber. en social, strijdlied. 8.13 Lichte orkestmuziek (gir.). 8.20 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 8.30 Lichte gram. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Stereo: Weens Filharm. orkest: klas. muziek (opn). VPRO: 9.40 Geheel en al, gods dienstige lezing (1). 9.55 Doe je vrouw de deur uit, praatje. VARA: 10.00 Gram. 10.15 Z.O. 135, gevar. progr. (Om 11.00 Nieuws). 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw, en postduivenber. 12.30 Actueel sport nieuws. 12.55 VARA-Varia..". 13.00 Nieuws. 13.15 Stereo: Lichte orkest muziek en solisten. 13.40 Uitlaat, pro. gramma voor de twintigers. 14.15 Ra dio Jazzclub. 14.45 Verenigingsraad v. d. Vara vandaag bijeen: samenvat ting v. d. toespraak. 15.00 Nederl. zamgera uit vroeger jaren (opn.). 16.00 Nieuws. 16.02 Boekbespreking. 16.20 Stereo: Licht instr. septet. 16.40 Or gelspel. 16.55 Stereo: Salon-orkest. 17.20 Tot ziens in Den Haag: 't Pink- stersportfeest v. d. Ned. Cult. Sport bond. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Tijd voor teen agers. 19.20 Promenade-orkest en so.- list: amus. muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Amus. muziek (gr). 21.00 So cial. commentaar. 21.15 Stereo: Me- tropole-orkest. 21.45 Ik trek door he,t land, licht progr. 22.00 Reportages 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte orkestmuz. 23.10 Even naplaten, licht muzikaal progr. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I. VPRQ: 16.00-17.30 Voor de kinde ren. NTS: 18.45 Nieuws. 18.46 Voor de kleuters. 18.51 Inleiding tot het schakelprogr. i.v.m. de herdenking van VE-day. 19.00 VE-day, documen tair schakelprogr. 20.00 Journ. VPRO: 20.20 Les Compagnons de la Chanson. 20.55 Uitgoed voor u. 21.30 Ballet progr. 22.00 Mensen kijken. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws. AVRO: 20.01 Zoo Zoo, maandel. dierenprogr. 20.25 De schone heks, TV-film. 20.50 Com bo: dansmuziek. NTS: 21.20-22.10 Hoe maakt u het?: de fiets. Voor MOEDERDAG men woonae mei Smidje Verholen en de sport- jou", antwoordde Yokito. „Ik heb jou een berangrijke mededering te doen. Ik wir weg. Jij moet mij met de auto naar de stad brengen, En de sportcomputer neem ik mee. Jij was anders héér aardig voor me, Verho ren. Héér aardig. Maar arre andere mensen vind ik afschuweijk! Ze wir- den arremaar mijn sportcomputer steren! En nou komt het reger ook nog hier om een taptoe te brazen. BahIk doe geen oog meer dicht 's nachts van ar het rawaai!" „Mamaar wat wil je dan in de stad?" kreunde de smid. „Daar heb je toch ook niet van die fijne erva ringen?" „Ik brijf niet in de stad", zei dr. Yokito. „Jij moet mij naar de haven brengen, want ik ga op de boot terug naar Japan. Wanneer gaan we?" „Nou, da's makkelijk, hè?" zei de smid smalend. „Wel bedankt voor het vertrouwen, Verholen!" „Niks te danken" glimlachte dr. Yo kito. „De regeerpartij was heremaar naar genoegen. En de sportcomputer heb je ook fijn in mekaar gefabriekt. Hij werkte uitstekend. Daarom nog- maars bedankt, en ik zou zeggen: kom me 's opzoeken in Japan." Volkomen onthutst liep smidje Ver holen zijn werkplaats binnen

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2