ALLEEN VIM-EXTRA MAAKT Al ZO SCHOON GEEN ROESTKRINGEN PIECK PLASTIC DEKSEL, PLASTIC BODEM SCHONER, FRISSER KAN HET NIET PLANJE IfRlP' Vliegramp bij Santa Cruz met dertig doden portier accurate medewerkster DONDERDAG 6 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 MOEDERDAG MODE 4965 Mode van nu... voor u... MONARDIA: een droom van een onderjurk in satijn-nylon met unieke garnering van geborduur de appliqué bloemen. Wit, rose of aqua 12.95. Jupon 9.25, bijpassend broekje 4.45. MODE VAN NU... Mode van nu ...vooru... FLORAMA: gebloemde brufdskant over satijn nylon waarbij de kant zacht contrasteert. Ver rassend r^euw, verrukke lijk exclusief. Kies uw eigen Florama garderobe uit de veJe modellen in rose, bleu, mais en aqua. Duster 24.95, nachtpon 15.95, baby-doll 16.75, py- ama21.95, onderjurk10.75 fond de robe 11.25, jupon 7.75, broekje 3.45. MODE VAN NU... In haar collectie „mode van nu" biedt Hollandia een charmante serie soe pel krimpvrij trico van voortreffelijke pasvorm en weergaloze afwerking. Hief Kersebloesem prin- cesselijn, hemdje wit v.a. 2.75, zwart v.a. 3.-, broekje met (leuke!) strook entre- deux kant v.a. 2.05. 2 Rondvaart. Kagen- en Braassemermeren, aan vang dagelijks 17 mei a.s., vertrek 14 uur, terug piLm. 17.30. Tarief: volw. 4.-, kind. tot 10 jaar 2.-. Be jaarden in mei en juni op verboon AOW-kaart 2.50. Afvaart Beestenmarkt. Re derij Har Land, tel. 23633. 2 Geef op Moederdag een nuttig geschenk, bijvoor beeld een goede zeem, van de zemenspecialist, dan werkt ze prettig. Elke zeem met garantiebewijs. De Ba zar, Janvossenstêeg 56. 2* Gouden dameshorloge 17 steens. Ancre-uurwerk incabloc schokbeveiliging voor? 78.-. Vergelijk onze prijzen!! Kopen bij vakmensen die zelf repa reren voorkomt teleurstel ling. Prettige bediening 100% service, Uurwerk kliniek Gorthuis, alléén Lage Rijndijk 8. tel. 23114 Wegens ziekte van de te genwoordige, voor tijdelijk nette werkster gevraagd. Aanmelden tussen 9-12 of 2-5 uur. Rooijakkers Autom.bedrijf n.v. 2 C. en W. Hoogstraten, tegelzetters, Lange Voort 48, Oegstgeest, tel. (01710) —52009. 2? Gevr.: 'n flinke kracht voor tuinaanleg en onder houd. J. D. Kempen, Hoorn 426, Alphen a. d. Rijn. Mevr. Trip, Duinweg 4, Wassenaar, vraagt een net dagmeisje. Tel. 9249, na 7 uur. 2 Aangeb.: een volière, met vogels, beschilderde achtergrond. Dr. v. Noort- straat 77, Stompwijk. NET MEISJE voor de winkel. Tevens zelfst. noodhulp gevraagd. Euxebakkerij Ahsmann Hoge Rijndijk 118, Leiden 2 Te koop: wegens aan schaf auto: motor B.M.W, 250 c.c., type R25, i.z.g.st.; billijke prijs. Met helm, bril. handschoenen en re genbroek. Linnaeusweg 15, Boskoop, ted. 01727—3353. 2? Besch. dame-huish., 62 jaar, zoekt rustige werk kring bij heer alleen (z.k.) gegoede fam., geheel als huisgenote, voor lichte be zigheden, verzorging en gezelsoh. Graag hulp ruw werk. Liefst buiten. Br. onder no. 1566 bur. v.d. bl. 2 Klein mahonie, bureau, hoekkast, mahonie tafels, Bonheur du jour mahonie kabinet, Empire kabinet, mahonie secretaire, Empi re ladekast, 4 leeuwenkop- stoelen, Mechelse leeu wenkopkastje. Inkoop an tiek, enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, bij Hoog straat, tel. 23261. 2? Hardboard, zachtboard, tegelboard, brandvrij- board, schoorsteenplaat, spaanderplaat, golfplaat, plasticplaat. Triplex, mul tiplex, meubelplaat in di verse dikten en breedten. Aan de plaat of op maat gezaagd, v/h Voordijk's Houthandel, Mare 106, Leiden, tel. 22017. 2* Gezellige gordijnen, zeer gevarieerde collectie voor uw slaap-, woonka mer en keuken, v. d. Horst Vijf Meiplein 36, tel. 22705 Leiden. S' Aquarium verwarmers. eefcr. v.a. 2.75; thermos taten 7.5Q; Erkoso-lucht- pompen 13.50; filters; he vels; füiterkooi; luchtslang themometers; ddv. vis- voeders. L. J. den Holder, Janvossensteeg 75-77. 2" Autobanden. Nieuwe en gebruikte banden voor uw autotractor en Landbouw- wagen. Ruim gesorteerd en voordelig. H. Hövig, Hoge Rijndijk 1, Zoeterwoude, tel. 01710—25517. 2* Kinderfoto's en huwe- lyfcsreportages. Foto van Bemmelen, Zuidbuurtse- weg 30, Zoeterwoude, tel. 01715—353. ges met schoonheidsfout jes, dubbelwandig, volle garantie. Wasmachines vanaf 155.-, 210.-, 310.-. De nieuwste Twinset Combi's vanaf 490.-, enz. Firma Dusoswa, Turfmarkt 1-3, bel. 24409, Leiden. 2 Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare onder Knirpswandelstokken invalid estokken, rubber- doppen. Paraplum agazij n Van Oerle, Haarlemmer straat 95, bij de Vrouwen- steeg. Reparaties worden alleen aan Ie zaak aange- nomen. 2 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsrinigen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstr. 16, taL 26854. Gisteravond is op het vliegveld van Santa Cruz een Super-Constellation van de Spaanse luchtvaartmaatschap pij Iberia bij de landing verongelukt en in brand gevlogen, waardoor 30 mensen om het leven zijn gekomen. Tot de achttien mensen, die de ramp overleefden, behoorde een pas sagier uit Rotterdam, wiens naam werd opgegeven als Per Halvorsen. De meest en van de veertig passa giers en alle aoht leden van de be manning waren van Spaanse natio naliteit. Het toestel, dat een vlucht van Madrid naar Sacnta Cruz maakte, slip te na de landing op de rolbaan, raak te vervolgens met de neus de grond, waarna brand uitbrak en de benzine tanks vermoedelijk ontploften. Van de bemanning overleefden alleen de steward en stewardes de ramp. Op 1 april jl. stortte een charter- vliegtuig van dezelfde luchtvaart maatschappij tien mijd van Tanger in zee, waarbij vijftig mensen om kwamen. Libische ambassadeur uit Bonn teruggeroepen De Libische ambassadeur in West- Duitsland, Wanis Gaddafi, is voor overleg naar Libië teruggeroepen. Gadidafis is een van de drie ambas sadeurs van Arabische Landen Li bië, Tunesië en Marokko die in Bonn bleven toen de andere Arabi sche ambassadeurs werden terugge roepen nadat West-Duitsland beslo ten had diplomatieke betrekkingen met Israel aan te gaan. Volgens het Egyptische persbureau voor liet Midden-Oosten heeft Libië die Arabisohe lliga meegedeeld, dat de terugroeping van de ambassadeur uit Bonn is geschied in overeenstemming met de resolutie van de Arabische ministers van buitenlandse zaken in zake de betrekkingen tussen West- Duitsland en Israël. AFRIKANEN WILLEN IN V.S. BLIJVEN Acht Amerikaanse negerleiders, on der wie dominee King, hebben in een telegram aan de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Rusk om politiek asiel verzocht voor vijf acteurs en dansers uit Zuid-Afrika, die in Amerika wensen te blijven. Zij kwamen in febrauri vorig jaar naar New York om op te treden in het Afrikaanse toneelstuk „Sponomo", welk stuk later op de wereldtentoon stelling werd vertoond. Hun visa wa. ren vorig jaar september verlopen en sindsdien trachten zij politiek asiel te krijgen. In het telegram wordt gezegd, dat de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek dagelijks tot vernede ring en ontworteling van gezinnen leidt terwijl de mogelijkheid tot het volgen van voortgezet onderwijs en vrije beroepskeuze ontbreken. Dierenverzorging a-religieus? Moeder Caecilia kreeg vorige week donderdag van de ker kelijke autoriteiten in Victoria (Brits Columbia) opdracht haar toevluchtsoord voor dieren te sluiten en naar het klooster, een tehuis voor bejaarden, te rug te keren. Zij zeiden, dat moeder Caecilia (75 jaar) en vijf andere nonnen die haar helpen bij de verzorging van de 120 dieren, katten, honden, geiten en andere, geen religieus leven leidden. Moeder Caecilia en haar helpsters willen echter niet naar het klooster terug. Zij heeft het .toevluchtsooord een paar jaar geleden met eigen geld gebouwd. Dinsdagavond had zij een ge sprek van twee uur' met bis schop Remi de Roo en andere kerkelijke functionarissen. Na afloop zei zij tegen verslagge vers: „Wij hebben, zoals de bis schop zegt, besloten een wa penstilstand en een afkoelings periode te houden". ALPHEN AAN DEN RIJN Kapelaan Plouvier pastoor te Rotterdam Door migtr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam is benoemd tot pas toor van de parochie van het H. Hart van Jezus te Rotterdam, kapelaan P G. M. Plouvier, thans werkzaam aan de St. Bonifaitiusparochie te Alphen aan den Rijn. Pastoor Plouvier volgt pastoor L. v. Vugt op, die benoemd is te Hoogmade als opvolger van em. pastoor Olsthoorn. Smaldeel 5, bestaande uit Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman (vlag. geschip), Hr. Ms. Jagers Amsterdam Drenthe, alsmede uit Hr.Ms. on- derzeebotenWalrus en Zeeleeuw, ver trekt op 10 mei voor een zomer/ oefénreis/ naar het Kanaal-gebied en de wateren in de omgeving van Gi braltar, welke tot eind juni zal du ren. Tijdens de oefeningen zullen gedurende deze maand enige Britse havens worden bezocht. Zoals bekend werd smaldeel 1 op 3 mei jl. uit de dienst gesteld. Enige schepen van dit gewezen smaldeel, zoals Hr. Ms. kruiser De Ruyter, Hr. Ms. jager Holland en Hr. Ms. jager Rotterdam ondergaan thans een onderhoudsbeurt. Hr. Ms. kruiser De Zeven Provin ciën bevindt zich in de Verenigde Staten teneinde aldaar de nieuwe raketbewapening te beproeven. Hr. Ms. jager Overijssel is, zoals reeds vroeger gemeld, ingedeeld bij het Navo escorte squadron voor de oefe ning „match maker". Hr. Ms. tankervoorraadschip Pool ster bevindt zich momenteel in Zuid- Engeland. Op 24 mei a.s. vertrekt het schip voor een bevoorradingsreis naar de Ned. Antillen, de Ver. Sta ten en Canada. Op 9 juli wordt het schip in Den Helder terugverwacht. Hr. Ms. fregat Jaguar houdt als. visserij -politiekruiser toezicht op de naleving van de internationale vis serijbepalingen op de Noordzee. Hr. Ms. patrouillevaartuig Hefrine heeft een soortgelijke taak in de Zeeuwse wateren. Het zusterschip Hr. Ms. Hadda staat ter beschikking van de vaaropleidingen te Den Helder. Hr. Ms. fregatten Dubois en Van Amstel staan ter beschikking van de commandant Zeemacht in de Ned. Antillen. Hr. Ms. opnemingsvaartuig Luymes bevindt zich in de wateren rondom Suriname voor het verrich ten van opnemingswerkzaamheden. Het zusterschip Hr. Ms. Snellius neemt deel aan het Navado-project op de Atlantische Oceaan. Hr. Ms. oceaanmij nveger Onver vaard is op oefenreis met adspirant- reserve-officieren in het Engelse Ka naal. De mijnen veesquadrons houden hun normale individuele vaaroefe- ning. In de Newyorkse woning van de vorig jaar oktober overleden Ame rikaanse componist Cole Porter is een honderdtal nooit uitgegeven lie deren onitdekt. Sommige waren ge schreven voor musicals, andere voor een film waarvan de opnamen niet doorgingen. Voetbal De Ierse Vrijstaat is een stap dichter gekomen bij de eind ronden van het wereldkampioen schap voetbal, door woensdagavond in Dublin met 10 te zegevieren over Spanje. 2 Gevraagd een meisje voor de huishouding. Te vens gevraagd werkster voor enkele ochtenden. Mevr. Ahsmann. Hoge Rijndijk 118, Leiden. Gasfornuizen 240,- Koelkasten 298,- Stofzuigers 45,- Wasmachines 135,- i Centrifuges 109,- Haarden 245.- Butagaskachels 39,75 Keukenuitzetten 65,- Opbouwserviezen Trappen staal - hout Strijktafels Huishoudelijke- en Luxe artikelen Brabantia Tornado Haardrogers 24,50 Droogkappen 59,50 Reeds 92 jaar By de Leidsche Onder wijsinstellingen is voor gepensioneerden de ge legenheid geplaatst te worden als Werktijden de ene week van 8.00-13.00 u.; de andere week van 13.00-18.00 uur. Inlichtingen te verkrij gen bij de afdeling Per soneelszaken van de Leidsche Onderwijsin stellingen, Oosterkerk straat 11, Leiden, telef. (01710) 31844. 2 Gebruikte toer- en sportbrommersalle mer ken, enorme keuze. Ook onderdelen, banden, enz. voor brommers, scooters en motoren. Van der Mey, Middelweg 30, Leiden-C. 'i Zaterdag geopend. Vim-extra heeft extra reini gingskracht: een mild, maar actief werkend bleekmiddel. Ja, Vim-extra doet alles voor Uwerkt snel, desinfecteert, ruikt lekker, haalt alle vlek ken overal weg.... Uw hele huis ademt frisheid! Gevraagd: JONGE KRACHT voor werkzaamheden op het slachthuis te Leiden, door de Fa. N. Ouwerkerk 2 Te koop: Vespa scooter 125 c.c. de Luxe '62, k.m.- stand 11.000, in zeer goede staat. Te bevr. na 7 uur: Nieuwe Rijn 93. 2 Te koop aangeboden: Van Delft kinderwagen, in g.st., kleur crème. T.e. a.b. te bevragen: Hoge- woerd 72, tel. 33912. 2 Voor Moederdag bren gen wij een pracht pedaal emmer voor 4.95. Mooie kwaliteit en zeer handig in uw keuken. Echt iets voor moeder. In de Bazar, Jan vossensteeg 56. 2 Gevraagd bij Waayers Zelfbediening: beschaafd meisje, 16-17 jr, met win kelervaring. Flink begin- loon. Wilt U meer weten komt U dan even aan op 5 Meiplein 146-138, Leiden, tel. 33937. 2 Kamperen. Gaat U voor het eerst kamperen? Laat U dan eerst vrijblij vend voorlichten door een kampeerexpert (25 jaar ervaring) Natuurlijk weer bij kampeerparacfijs Van Delft Steenstraat 45. Lei den. Parkeerruimte aan wezig. 2 Kampeerders. Verhuur van meer dan 1000 hut- en bungalowtenten, luchtbed den, slaapzakken, kook- toestellen, enz., enz (90% nieuw materiaal) en alles zonder borg. Natuurlijk weer kampeerparadijs v. Delft, Steenstraat 45, Lei den. Wij vragen voor spoedige indiensttreding: die tot taak zal krijigen ons ARCHIEF dagelijks bij te wenken. Daan dit geen volledige dagtaak is, kunnen ook gehuwde dames, die halve dagen willen werken, naar deze vacature .solliciteren. OVERHEMDENFABRIEK ELMI N.V. - LEIDEN LAMMENSCHANSWEG 128 ADVERTEREN DOET VERKOPEN 2 Werkster gevraagd v. twee halve dagen p. week. Mevr. Ancion, L. Kerk- dam 63, Wassenaar, telef 01751—4207.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7