Bevrijdingsdag in de Sleutelstad Jeugd het meest actief bij de feestelijk heden PONDERDAG 6 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT Kinderen na hun vertrek uit het Van der Werff park voor de speurtochten. H.M. koningin Juliana en Z.K.H. prins Bernhard bij het verlaten van de Pieterskerk, na de nationale dankstonde. Een van de door leerlingen van de Leidse lagere scho len vervaardigde tekeningen, die zijn bijeen gebracht op een tentoonstelling in de Boerhaavezalen. Onderwerpdropping van parachutisten. De expositie, die het motto „Kinderen herdenken 1940'45" draagt, werd door burgemeester G. C. van der Willigen geopend. pi De jeugd heeft in Leiden het ac- r? i tiefst deelgenomen aan de festi viteiten in verband met de twin- I tigste viering van Bevrijdingsdag. Het was opvallend rustig in de l Sleutelstad. Slechts weinig eve nementen waren er georgani seerd. Officiële aankondigingen zijn er niet geweest, en misschien is dat de oorzaak, dat er gisteren zo weinig publiek op de been was. Bijzonder grote belangstel ling was er echter voor de speur tochten voor de jeugd, die door het Comité Bevrijdingsdag in sa menwerking met de Leidse Jeugd Actie waren uitgezet. Vraag aan onze lezers: wie wist, dat gister avond de feestelijkheden zouden worden besloten met1 een vuur werk op het Schuttersveld? De meisjes van de Chr. Gymnastiek Vereniging „Jahn" tijdens hun demonstratie op het Stadhuisplein. achtergrond het brandende Bevrijdingsvuur. Do krans, die gisteren tijdens de herdenkingsbijeenkomst in de Professoren- wijk bij de Bevrijdingsboom op de Zeemanlaan, werd gelegd. De leden van de Volksdansgroep „Oud-Poelgeest" tijdens hun enthousiaste demonstratie op 't Bevrijdingsplein.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3