Leidse raad begrip voor standpunt B. en W.: eerst aardgas, daarna ombouw naar 220 volt OMSCHAKELING BLIJFT URGENT Kapelaan A. J* M. Spronk viert zijn zilveren priesterfeest DINSDAG 4 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Als de gemeenten erg op de dubbeltjes moeten passen (en waar is dat niet?) kan het in de betreffende raden wel eens tot kriebelingen leiden. Men zou zo graag van alles willen, maar het kan niet. Zo ook in Leiden, waar gis termiddag de raad verdrietig was over het feit, dat de omschakeling van 127 naar 220 volt zo niet afgeschreven dan wel zeer gestagneerd wordt. Vooral de fractievoorzitter van de PvdA, de heer M. Sommeling, vond dit een zeer betreurenswaardige zaak en velen met hem. Het voorstel van b. en w. om voor het doen van kapitaaluitgaven in 1965 van de Stedelijke Lichtfabrieken bedragen van ruim 4,5 miljoen en 3,5 miljoen gulden be schikbaar te stellen werd „ontsierd" door de mededeling, dat de voltage - ombouw voorlopig niet kan worden uitgevoerd. Voor b. en w. is de invoe ring van het aardgas voornamer. Wethouder P. S. Harmsen wist met een gedegen uiteenzetting over de prioriteit van het aardgas en de toezegging, dat zo spoedig m,ogelijk een inzicht zal worden gegeven in de activiteiten rond het veranderen van voltage, te verkrijgen, dat stemming uitbleef. Ook het college is zich bewust, dat omschakeling een urgente zaak is. Voorgesteld werd, de terreinen van de openbare kleuterscholen Pinkeltje, Valeriusstraat en Hummelhof, Jacob van Campenlaan te omrasteren om vernielingen door de jeugd tegen te gaan. De heer M. L. Kuyt (PvdA), pleitte voor meer politietoezicht en zijn fractiegenoot M. Versnel zag geen heil in omrastering, „we moeten juist proberen ruimte te scheppen voor de grotere jeugd", zei hij. Wet houder S. Sannes noemde de omras teringen bittere noodzaak, jammer genoeg. Binnenkort komt er een rap port inzake de baldadigheid, waarin o.m. over „baldadigheidswachters" wordt gesproken. Het krediet werd verleend. Ruimte voor politie-muziek Het doen overkappen en inrichten van de binnenplaats van het politie bureau voor oefeningen en repetities door het Leids Politie Muziekgezel schap ontlokte aan de heer S. J. Roorda (Pv.d.A) de opmerking, dat het geven van f 45.000.- voor een blaasje te blazen en een slagje te slaan bij zijn fractie wel wat be zwaren ontmoette. Hij zei de nood zaak hiervan niet in te zien in een krappe financiële periode voor de gemeente. Tot nu toe oefent de mu ziek in een ruimte (voormalige bank van lening) die geschikt gemaakt moet worden voor het opslaan van verzamelde fietsen, die thans in een kelder aan de Langebrug opgesla gen worden. De voorzitter, mr. G. C. van der Willigen, wees erop, dat deze laatste ruimte volkomen ongeschikt is voor de fietsen. Bovendien „en dat moet u van mij aannemen" is de po- litiekapel voor de korpsgeest een waardevol instituut. Het repeteren kan het best op het bureau gebeuren, dicht bij „het werk". Mej. A. J. van Nienes (PvdA) was zoals altijd te gen het „lapwerk" in de binnenstad, afgezien nog van de burenhinder; zij was ook tegen het voorstel, dat niet temin werd aangenomen met 28 tegen 5 stemmen. Over de aankoop van het fabrieks complex N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn. aan de Vestestraat stelde de heer J. Lijten (KVP) de vraag, wat de plannen van de gemeente hier nu zijn. Wethouder C. J. Piena onder streepte het gebruik van ruimten in de binnenstad; de panden zullen gebruikt worden voor een intern plan. Over dit agendapunt ging de raad na afloop in geheime zitting. hij formuleerde een voorstel om met alle ten dienste staande middelen de aandacht der bevolking op dit bouw plan aan de Churchillaan te vestigen. De heer Woudstra stelde voorts voor, deze te bouwen woningen bij voorkeur toe te wijzen aan hen, die bereid zijn hun goedkopere woning te ruilen voor deze duurdere; bo vendien zou de gemeente dan ten laste van de gemeentekas een tege moetkoming kunnen verlenen in de door hen te maken kosten van ver huizing en wederinrichting. Het voorstel kreeg de volledige steun van de heren K. F. de Bree (KVP), mej. A. J. van Nienes (PvdA) M. Sommeling (PvdA) en E. R. Frans (PSP). Wethouder C. J. Piena had begrip voor het voorstel, doch hij suggereerde het te verwijzen naar de studiecommissie inzake huisves tingsaangelegenheden: er moet vrije keuze in het verhuizen blijven. Hij noemde het project verantwoord, ook stedebouwkundig. De vuilnisafvoer (waarnaar mevr. G. A. Spierenburg- Beekhuizen (PvdA) vroeg) moet nog bekeken worden. Als er met de 336 woningen aan de Churchillaan be gonnen is, heeft Leiden 1800 wonin gen in aanbouw, aldus de wethouder. Allee1'voor Leidenaars Wethouder J. J. G. van Hoek gaf de verzekering, dat alle woningen, be halve die waarvoor niemand zich meldt, alleen in aanmerking komen voor mensen die met Leiden ver bonden zijn of zullen worden. De raad ging tenslotte er mee akkoord, dat het voorstel-Woudstra naar de studiecommissie gaat. Het voorstel tot verlenen van kre diet voor de uitvoering van de ge meentelijke hypotheekregelingen was aanleiding voor de heer W. G. den Dubbelden (PvdA) om te zeggen, dat hij bezwaar had tegen het optreden van de gemeente als hypotheekbank. De heer M. G. J. Ham (KVP) stelde voor, eerst te proberen op de vrije markt een hypotheek te krijgen. Het voorstel werd aangenomen. De in de aanhef genoemde ge vraagde bedragen voor de investe ringen van de Lichtfabrieken brach ten de raad bij het gas en de volt- omschakeling. „Hier is een streep gehaald door de systematische om- bopw van de stroomlevering", aldus fractievoorzitter M. Sommeling van de PvdA. Met de toelichting op dit voorstel, wordt dit voorstel voor ons niet aanvaardbaar, zo zei spreker. Namens zijn fractie verzocht hij het voorstel terug te nemen en van een duidelijke toelichting voorzien het de raad opnieuw voor te leggen. De heer P. C. A. ten Broek, KVP-fractie- voorzitter, en de heer E. R. Frans. PSP-fractievoorzitter, volgden de heer Sommeling in diens verzoek. Wethouder P. S. Harmsen verzet te zich tegen de mening, dat die ene pennestreek het overschakelen van 127 op 220 volt van de baan geveegd zou hebben. „Op de begro ting van de SLF is ongeveer twee ton voor dit werk uitgetrokken", zei hij. Noodgedwongen moeten wij het een voor het ander laten gaan; wij hadden het ook graag anders gewild, aldus de wethouder. De raad moest ook bedenken, dat begin 1967 het hele Leidse verzor gingsgebied de ombouw voor; aard gas achter de rug zal hebben. Hij gaf de héér Sommeling in overweging diens voorstel in te trekken, omdat noodzakelijke werkzaamheden bij de SLF zo spoedig mogelijk moeten be ginnen. Het aardgas, zo zei de wet houder, heeft de hoogste prioriteit; de belangstelling hiervoor neemt hand over hand toe. Na tien minuten schorsing gaf de heer Sommeling wethouder Harm sen zijn zin, mits het college zo snel mogelijk het werkprogramma wilde overleggen en de kwestie elektrische omschakeling mede in de beschou wingen betrekken. Alle minder dure werkzaamheden op het omschake lingsterrein dienden alle aandacht te krijgen. Op deze voorwaarden wil de de heer Harmsen c.s. voor het voorstel van B. en W. stemmen. Wethouder Harmsen dankte de heer Sommeling en zijn fractie voor dit standpunt en zegde toe, dat zo spoedig mogelijk het investerings schema op tafel komt, een schema naar de toestand op 1 mei 1965. In de loop der tijd komt een uitgebreid schema voor de ombouwingswerk- zaamheden, omdat ook naar de me ning van B. en W. deze omschake ling zo vlug mogelijk tot stand moet komen. Het voorstel werd toen zon der meer aangenomen. Dc overige agendapunten be halve de tapvergunning voor de lus trumcommissies 1965 van 't Leidsche Studenten Corps en de faculteiten (waartegen de heer H. Zunderman (PvdA) stemde) werden alle goed gekeurd. De geloofsbrieven van mej. M. C. J van Buel als opvolgster van de heer Wiertz werden in orde bevon den. Wethouder S. Menken werd na mens de raad door de heer Woudstra gelukgewenst met de onderscheiding tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Alsnog aangenomen Na een korte geheime zitting wer den alsnog de agendapunten betref-, fende de aankoop van de fabrieks gebouwen van Zaalberg, het pand Oude Vest 35 (aan de Studenten huisvesting) en de verbouwing van het pand Witte Singel 41 tot ambts woning voor de burgemeester (f 161.000.-) door de raad aangeno men. Veertien meisjes vierden laatste lessen op Agnes-lyceum De zesde klas van het gymnasium van het Agneslyceum heeft vandaag de laatste lessen gehad. Ook dit jaar hebben de meisjes de jaarlijkse tra ditie eer aangedaan en zijn als jonge Griekse godinnetjes op school ver schenen. Door de gangen schalde het Latijnse afscheidslied van de veer tien (een melodie uit de Garmina Burana) en met kloppende harten verlieten zij de school om er van 11 tot 14 mei de schriftelijke examens te ondergaan Op 10, 11 en 12 juni worden zij nog maals onderzocht op hun kennis in mondelinge examens. Daarna hopen zij allen met „het papiertje" in hun handtas heerlijk vakantie te vieren en in september met volle moéd ver der te studeren. Ze weten al precies wat ze gaan doen: conservatorium, rechten studeren, Frans, Farmacie en medicijnen, culturele antropoligie enz. Tenminste wanneer vrouwe Forfcuna het zwoegen van haar go dinnetjes beloond. Op de foto: Corrie van Rijk, Stef Dietz, Jeannetje Wortel, Tiny Kraan, Sanneke Smit, Mieke Rombouts, Emy van Brussel, Els de Vrind, Carla Janssen, Ko GouverneVir, Anneke v. Maren, Margriet Dieben, Letty van Zanten en Susan Flapper. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Het wordt bijna eentonig om te vermelden, maar het waren weer de heren Slegtenhorst-Loof, die op de laatste bridge-avond de eerste plaats wisten te bezetten. Maar ook de heren De Vries-Plas mogen met ere ge noemd worden, want deze heren, die pas kort met elkaar spelen, doen het Uitzonderlijke kans aan Churchillaan De raad toonde zich verheugd over de bouw van de 336 woningen aan de Churchillaan. De heer C. J. Woud stra (Prot. Chr.) zei ervan, dat deze woningen belangrijk meer comfort boden dan de meeste woningwetwo ningen in Leiden. Dit heeft tot ge volg, dat de hogere huur van onge veer f 150.- per maand een unieke seT^fh^rr"hsIandiemenü mej. dr. C. Hovens Greeve nog in woningwetwoningen zitten met een lage huur. Hij deed een be roep op het eergevoel en het sociaal gevoel dergenen, die voor deze op schuiving in aanmerking komen en Stadspenning voor Elektrisch ongemak B. en W. van Leiden vragen voor investeringen van de Ste delijke Lichtfabrieken .1 be drag van bijna 8 miljoen gul den. In een bijgaand schrijven vertelt het college en passant, dat het elektrische ongemak, waarmee een groot deel van Leiden nog zit: de 127 volt voorlopig noa niet opgeheven zal worden. Het aardgas, dat om zich heen grijpt als 'n soort manie, gaat vóór. De wethou der heeft hier gistermiddag nog eens met nadruk op gewezen en wij bearijpen, dat hij gelijk heeft. Bovendien heeft Leiden vervlichtinaen ten aanzien van andere gemeenten ende pijpleiding groeit en kan niet meer gestopt worden: aardgas is de toekomst, zoals weleer de stoommachine. We beseffen dit en ook de raad beseft dit Toch hebben wij begrip voor de har- tekreet van de heer Sommeling, die het 127-volts-onding nu ein delijk eens de wereld uit wil hebben, althans de Leidse we reld. Er zijn elektrische appa raten, die alleen maar voor 220 volt te krijgen zijn, zodat de bestaande situatie voor velen steeds onprettiger wordt. B. en w. hebben veel begrip voor deze kwestie. Laten we hopen dat het niet alleen blijft bjj toe zeggingen van spoed, werk schema's en uitgebreide toe lichtingen. Mej. dr. C. Hovens Greeve, die en kele maanden geleden het middel punt was van een grootse huldiging in verband met het feit, dat zij een halve eeuw lang haar ambt als arts had uitgeoefend waarvan 46 jaar in de Sleutelstad is hedenmiddag temidden van vele collega's en het voltallige college van b. en w. we derom gehuldigd. Zij ontving uit handen van bur gemeester G. C. van der Willigen de zilveren erepenning van de gemeen te Leiden, in verband met haar bij zondere verdiensten voor de volks gezondheid en het maatschappelijk werk, die in het kort door de burge meester werden geschetst. De voor zitter van de Kon. Ned. Mij. ter Be vordering van de Geneeskunst, kring Leiden, de arts J. H. Pleiter, stelde haar ten voorbeeld aan de jongere garde. Hij noemde haar de „verper soonlijking van de medische ere code". uitstekend en een tweede plaats was de beloning voor hun prima spel. De heren Tijssen-Klein en het echtpaar Van Klaveren lieten het er lelijk bij zitten, zodat deze paren nu in groep rood zullen uitkomen. De stand is hier: 1 Slegtenhorst-Loof 1141/i, 2 De Vries-Plas 104, 3 Zwanenburg-Van Kins 1011/:, 4 dames Van Gelder-De Jong 101, 5 echtp. v. d. Pool lOO'/s, 6 echtp. Wessels 94. 7 dames Jans-v. Zonneveld 94, 8 echtp. v. d. Bijl 85, 9 Tijssen-Klein 84, 10 echtp. v. Kla veren 81«/i. In groep zwart waren het de heren Jans-Pouw, die al een grote punten- voorsprong hadden, met de heren De Keyzer-Gerlich, die de opengevallen plaatsen in groep rood gaan bezetten, door resp. als no. 1 en no. 2 te ein digen. Zodoende ging de promotie van de heren Kruidenier-De Winter, die als derde eindigden, aan hun neus voorbij. Met het einde van de com petitie in het verschiet, moeten deze heren him laatste kans grijpen om niet definitief in deze groep te blijven vertoeven. De kans is er. Het echtp. Stokhuyzen deed het ook nu weer goed en eindigde op de vierde plaats. Stand: 1 Jans-Pouw 1461/», 2 De Key zer-Gerlich 1421/», 3 Kruidenier-De Winter 138, 4 echtp. Stokhuyzen 134VS, 5 De Koning-Van Zonneveld 128'/2, 6 echtp. Vrinten 126, 7 echtp. Schutte 113, 8 echtp. Van Achterbergh 109V2, 9 VeWhuyzen-v. Vliet 106, 10 Bfum- melkamp sr.-Brummelkamp jr 101 Vs, 11 dames Zwanenburg-Zwarts 96, 12 Van Leeuwen-Witkamp 95. Een Moederhart, een gouden hart l Dit schone lied wordt dagelijks ge zongen. En moeders gouden hart kunnen wij dan ook niet genoeg op prijs stellen. Daarom past maar één bewijs om van onze waardering te getuigen: met Moederdag een mooi gouden sierraad! Onze collecties zijn wat dat be treft goud-goed! PIERROT JUWELIER—HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TELEF. 20778 LEIDERDORP Zaterdag 1 mei jl. werden in de gemeente Vierpolders (Brielle) de jaarlijkse gewestelijke selectie-wed- strijden voor Vrijwillige Bedrijf s- brandweren in de klasse IVa gehou den, onder leiding van de heer J. G. Lekkerkerker te Voorschoten. De bedrijfsbrandweer van de N.V Verenigde Touwfabrieken te Leider dorp nam eveneens met een ploeg, bestaande uit de heren H. Stoute (be velvoerder), J. E. Bakker, J. v. d. Linden, W. Ie Maitre, A. J. Ouwer- kerk, B. J. Prins, A. de la Rie, S. Snoek en S. Weeda, aan deze wed strijd deel. Het was de burgemeester van Vier polders, de heer J. G. Bosch een ge noegen, na afloop van de wedstrijden mede te delen, dat de ploeg van de N.V. Verenigde Touwfabrieken als eerste prijswinnaar uit de bus was gekomen en deze groep een gouden medaille uit te reiken. Verdere uitslagen: 2e. N.V. Schreu- ders Lakfabrieken; 3e. Joham de Wit te Gorcum; 4e. Bijenkorf te Rotter dam en 5e. Ver. Oliefabrieken te Zwijndrecht De twee hoogst geclassificeerde ploegen zullen in september a.s. deel nemen ean de landelijke wedstrijden In een onderaardse gang nabij de Peruaanse hoofdstad Lima speu ren goudzoekers naar een goud- en zilversohat die daar in de tijd van de Spaanse overheersing zou zijn be graven. In de jaren dertig blies het leger een deel van de tunnel op zon der iets van de schat te ontdekken. Een Peruaan echter beweert in het bezit te zijn van een oude kaart, waarop vijf kelders vol goud en een zesde gevuld met zilver staan aan gegeven. Op vrijdag 14 mei a.s. viert kape laan A. J. M. Spronk, sedert 1962 kapelaan in de St.-Petrusparochie te Leiden, zijn zilveren priesterfeest. Op 14 mei 1940 werd hij in het Phi- losophicum te Warmond tot priester gewijd, enige dagen eerder dan oor spronkelijk de bedoeling was. De Duitse inval stak echter een spaak in het wiel, zodat de bisschop besloot de priesterwijdingen enige dagen eerder te doen plaatsvinden. Deze vervroeging en het feit, dat in die eerste oorlogsdagen het openbaar verkeer volkomen ontwricht was, zijn er de oorzaak van dat er geen „Zilveren" zuster Van Werkhoven te Lisse Zuster H. A. van Werkhoven heeft mogen ondervinden dat men haar arbeid als kraamverzorgster zeer weet te waarderen! Er had zich een comité gevormd onder leiding van mevr. L. Slootweg-Imanse en mevr. P. de Vries-van Waveren. Tijd nog moeite was gespaard om oud-pa tiënten te bezoeken en gelden in te zamelen, ten einde een passend ge schenk aan te bieden. De dames zijn daar bijzonder in geslaagd, het re sultaat was een pick-up, terwijl het nog resterende bedrag in couvert werd overhandigd in een bijeen komst in Salvatori, Wagenstraat, door mevr. C. Koning-den Butter. De door het damescomité belegde receptie werd druk bezocht. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om de zilveren jubilaresse te felici teren. Ook verschillende doktoren kwamen haar gelukwensen. Zuster Van Werkhoven heeft in deze 25 jaar ruim 500 baby's het eerste hemdje aangetrokken! Des avonds werd in intieme kring met familie en Damescomité het feest verder gevierd. Zuster van Werkho ven was getroffen door alle harte lijkheid welke uit alles bleek! Van de groep Lisse van de Re serve Rijkspolitie slaagden bij het gehouden voorjaarsexamen de heer B. Dubbeldam voor buitengewoon geoefend man en de heer G. Kroes voor geoefend man. Als de beste voor de Uletten-competitie van het res sort Rijkspolitie Den Haag (Zuid- Holland en Zeeland) kwam de res. wachtmeester 1ste klas A. van der Leede uit de bus. Hij ontving een boekenbon. Dit alles werd bereikt onder leiding van de instructeur van de reservegroep Lisse, opperwacht meester J. de Ridder. DERDE DRUK VAN „DE ONDERGANG" Het boek „De Ondergang", hande lend over de Jodenvervolging 1940- '45, geschreven door prof. dr. J. Pres- ser, hoogleraar aan de Universiteit in Amsterdam, dat 22 april jl. ver scheen, was maandag 26 april reeds uitverkocht. De tweede druk is thans ook al geheel voltekend. Een derde druk wordt voorbereid. Het eerste deel zal begin juni verschijnen, het tweede eind juni. KATWIJK AAN ZEE BEVRIJDINGSFEESTEN Met een lunapark aan de Jan Evertsenlaan zijn de Bevrijdingsfees ten gisteren ingezet. Bovendien was er een klaverj as wedstrijd in hotel „Riche" en in de kerk aan de Voor straat een z.g. Bevrijdingsconcert, ge geven door het Zuid-Hollands Orkest onder leiding van Jan v. d. Waart met medewerking van de organist Rutger van Marijk. Vandaag, dinsdag, de stille dag met de dodenherdenking op de gebruike lijke manier en morgen een zeer uit gebreid programma met om 12 uur dropping door vliegtuigen van Zweeds brood op het strandgedeelte tussen de Te Brittenstraat en het Vuurbaak plein. Des avonds te half elf tot slot een schitterend vuurwerk op de Zuid- Boulevard tegenover de Oude Kerk. familieleden bij de wijding aanwezig konden zijn. Kapelaan Spronk heeft zich in zijn 25-jarig priesterschap ontwikkeld tot een groot liturgie-kenner. Zijn hob by is dan ook, zoals hij het zelf uit drukt, „een verantwoorde liturgie". De feestelijkheden, die door het priestercomité van de St.-Petruspa- rachie zijn georganiseerd, zullen op zondag 16 mei, tijdens een plechtige viering van de H. Eucharistie be ginnen. Op vrijdag 14 mei zal kape laan Spronk temidden van de school gaande jeugd van de St.-Petrus, de Don Bosco- en de St.-Jozefschool de H. Eucharistie vieren. Deze H. Mis begint om 11 uur 's ochtends. 's Middags is er om 14.30 uur een feestelijke aubade en om 19 uur zal de jubilaris wederom, nu met zijn familie en belangstellende parochia nen de H. Eucharistie vieren. Na af loop hiervan zal in de parochiezaal tot 21 uur gelegenheid zijn de ju bilaris te feliciteren. Zondagochtend 16 mei wordt in de parochiekerk een plechtige Hoogmis opgedragen. Celebrant is kapelaan Spronk, die geassisteerd zal worden door de zeereerw. heer P. C. Botte lier (presbyter assistens), de zeer eerw. heer P. B. Bottelier (diaken) en de weleerw. heer P. Bottelier (subdiaken). Het parochiële zangkoor zal onder leiding van de heer H. A. Rijnbeek de „Missa Brevis" van W. A. Mozart uitvoeren. De orgelbegeleiding is in handen van dr. G. J. Bots. Na het communiegebed zal het „Hallelu jah" van Handel worden uitgevoerd. MUZIKALE RONDVAART De muzikale rondgang, die de R.K. Harmonie morgen ter gelegenheid van de viering van Bevrijdingsdag door Leiden zal maken, verschilt in één opzicht van „normale" rondgan gen: het „marcheren" is vervangen door „varen". Morgenavond vertrekt om 21 uur een rondvaartboot met daarin de katholieke Harmonie vanaf het Galgewater voor de rondvaart door de Leidse wateren. De route is als volgt: Galgewater - Witte Sin gel - Zoeterwoudsesingel - Nieuwe Rijn - Botermarkt - Vismarkt - Aal markt - Galgewater - Oude Singel. De rondvaart eindigt ter hoogte van de Maria Gijzensteeg. SLEUTELGAT Gisteravond omstreeks vijf voor half zeven is een auto in botsing ge komen met een motor, waarbij de motorrijder het linkerbeen brak. De auto wilde vamuit de Beatrixstraat rechtsaf de Willem de Zwijgerlaan oprijden en botste op de linker vent- weg tegen een motor op die bestuurd werd door de 32-jarige P. v. W. uit de Atjehstraat. Een kind, dat voorop op de tank zat, kreeg geen letsel. Op de Wassenaarse weg slipte gis teren op het natte wegdek een auto met aanhangwagen. De auto sloeg om waarbij de 69-jarige N. H., die naast de bestuurder zat, zijn rechter sleutelbeen brak. Bevrijdingsdag in de Professorenwijk De Professorenwijk heeft ook dit jaar weer een „eigen" viering1 van Bevrijdingsdag, die morgenochtend om half twaalf zal beginnen bij de bevrijdingsboom aan de Zeemanlaan. waar burgemeester G. C. van dei Willigen een rede zal uitspreken. Hierna zal 'bij de boom een krans worden gelegd. Het muziekgezelschap „Concordia" aail aan de plechtigheid muzikale me dewerking verlenen. Na de samenkomst is het de beun aan de jeugd: een gekostumeerde op tocht voor kinderen van zeven jaar en ouder. De optocht, waaraan prij zen zijn verbonden voor de fraaiste kostumering, vindt zijn einde op de Speelweide, sedert ongeveer een jaar verplaatst vain de Burggravenlaan naar de Kamea'lweg.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7