VW-Katwijk ziet 1965 rooskleurig Basis voor samenwerking tussen KVP en „Duivenvoorde" te Noordwijkerhout door nieuw verkiezingsreglement PASTOOR OLTSHOORN GAAT HOOGMADE VERLATEN TWEEDE SERIE ELFESTAFEESTEN TE LISSE UITSTEKEND INGEZET VRIJDAG 30 APRIL 1965 DE U5IPSB COURANT PAGINA S In het hart van Leimuiden verrees schoon bankgebouw KATWIJK AAN ZEE In hotel „Noordzee" hield de ver eniging voor vreemdelingenverkeer Kartiwijk een goed bezochte vergade ring onder leiding van voorzitter mr. J. v. d. Plas. Deze hield een lange beschouwing over de activiteiten van het afgelopen jaar, waaruit bleek dat het badseizoen druk geweest is en de verwachtingen voor 1965, dank zij ook de activiteiten van de direc teur, de heer Chr. Verplancken, zijn zeer goed. Dait is nu reeds af te lei den uit de aanvragen voor logies die binnenkom. Secretaris J. C. Tie- leman gaf een uitvoerig jaarverslag, waaruit ook overduidelijk bleek, dat het met VVV zeer goed gaat. Ook het financieel verslag van penning- meesier P. C. Bloot was gunstig. Ver schillende aangelegenheden, die de belangen van VVV raken, werden besproken. Het bestuurslid, de heer J. G. Schoneveld, wees er op dat er hier en daar nog nachtverblijven be staan, waar niet aan redelijke ver langens (zoals vaste wastafels) is voldaan. Hierop zal in de toekomst goed gelet worden. Er werd vanuit de vergadering aangedrongen op het plaatsen van meerdere papierbakken Meerdere toile gelegenheden aan de Boulevard wérden eveneens gewenst. De aftredende bestuursleden mr. J. van der Plas en T. den Duik werden herkozen. Bij de rondvraag bepleit ten enige leden lankmoediger optre den van de politie tijdens het bad seizoen. In het centrum van Leimuiden is in de afgelopen maanden een schit terend bankgebouw verrezen van de Coöp. Boerenleenbank. Woensdag morgen om 10.30 uur kwamen dc genodigden bijeen om de opening bij te wonen die verricht werd door burgemeester B. Kammenga. Onder de genodigden bevonden zich de di recteur van de Centrale Boeren leenbank te Eindhoven, F. Claessens, de heer en mevrouw P. B. B. Ideler, districtsinspecteur der centrale Boe renleenbank te Haarlem, het voltal lige bestuur en de Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleenbank, Lei muiden, de architect, de heer G. F. Stroek uit Oude Wetering, de aanne mer de heer P. de Graaf en de heer J. Jansen propagandist, van de cen trale Boerenleenbank te Haarlem. Voorzitter S. J. Visser, due al van af 1920 bestuurslid is van de bank, zei dat hij al 4 maal een verhuizing van de Boenenüeenibanik had meege maakt telkens wegens uitbreiding. Met begon met 7 a 8.000 gulden en nu is het al 37 miljoen aldus de heer Visser. Burgemeester Kammenga sprak na mens het gemeentebestuur van Lei muiden. Het bankgebouw is een pronkstuk, aldus spreker, Leimuiden loopt weer in de pas. Toen de heer Visser in 1920 bestuurslid werd, be stond de bank al 10 jaar. Ik heb diep respect voor de werkers van het eer ste uur, diegenen, dat dat hebben aangepakt zijn de pioniers, die voel den dlat er iets moest gebeuren, want het was vroeger droevig gesteld in de agrarische sector. Particulieren hielpen destijds wel eens. Maar nu is de Boerenleenbank het financiële centrum, aldus burgemeester Kam menga. Vervolgens gang het gehele ge zelschap naar het nieuwe gebouw, waar de dochtertjes (Agnes en Inge) van kassier H. de Rijk, burgemees ter Kammenga de sleutel aanboden en men het interieur kon bezichtigen. Men bood de genodigden een lunch aan in het restaurant „Van der Poel". Hier werd het woord gevoerd door mr. F. Claessens, directeur van de centrale Boerenleenbank, Eindhoven. Hij wenste de kassiersfamilie veel geluk in hun nieuwe woning en zei, dat het geschenk, dat hij graag had willen aanbieden (een sigarendoos met het Bankgebouw in Eindhoven) nog niet klaar was. De architect, de heer G. F. Stroek, bedankte aannemer P. W. de Graat voor het goede werk. Deze sprak vriendelijke woorden over de Boe renleenbank, die voor zijn bedrijf zoveel betekend heeft. Tot slot van de serie sprekers sprak de heer Van Os namens het bestuur van de bank. NOORD WIJK Coöp Raiffeisenbank Noordwijk tevreden over 1964 Een matig bezochte ledenvergade ring van de KVP heelt door het vast stellen van de hoofdlijnen van een nieuw verkiezingsreglement de basis gelegd voor een samensmelting van de KVP-fraci ie in de gemeenteraad met de groep Duivenvoorde. Dit resultaat is bereikt door een Intensief overleg tussen de~ beide raadsfrakties, gestimuleerd door een hardwerkend afdelinasbestmir. De hoofdlijnen van het nieuwe ver kiezingsreglement komen er op neer, dart op een daartoe bijeengeroepen vergadering de kandidaten voor de groslijst kunnen worden gesteld. De afdelingsbesturen of de ge meentelijke centrale treedt in over leg met de stanidsorganisaties en be spreekt met deze de gestelde kandi- dteiten. Op de groslijst komen 4 agra riërs voor, 6 werknemers. 1' midden stander en twee kandidaten gesteld door de genoemde gemeentelijke cen trale. te weten KVP-afdelingsbe- sturen Zilk en Dorp. De centrale stelit dus de groslijst samen. De groslijststemming vindt plaats dioor een daartoe gedane oproep aan de leden. Gaat men akkoord met het gestelde advies, dan maakt men het hokje voor de eerste candiidaat rood en de 13 eerste kandidaten krijgen elk IS punten. Gaart men niet akkoord met de voorgestelde opstelling, dan kiest men door middel van een nummering. Er komt één gezamenlijke groslijst, waarbij aan De Zilk vier kandidaten toekomen. De dertiende plaats wordt niet ingenomen door een werknemer of een agrariër. VELE VRAGEN Bij die leden rezen rond dit verfde- zdngsreglement vele vragen. De heer oTMtllB W. H. Oogt dam meende, dat 't voor- J gestelde verkiezingsreglement eerst rustig moest worden bestudeerd, al vorens definitief vast te stellen. Meer- 1/ g>rhn1011 diere leden sloten zich hierbij aan. Het bestuur kon slechts een be perkte onderbreking van de vergade ring toestaan. Ook na de schorsing bleven vele vragen. Wat verstond het nieuwe re glement onder „werknemers"; is 'n agrarische vertegenwoordiging in de raad ven 4 man, gezien de 16,17% die van de Noorchvijkerhoutse kies gerechtigden zelfstandig agrariër zijn, niet wat te veel van het goede; zal een van de twee z.g. kwaliteits zetels door een onderwijsman worden bezet, enz. Voorzitter G. N. Post maakte de aanwezige leden duidelijk, dat het voorgestelde verkiezingsreglement t resultaat was van de meest haalbare kaart. Zonder aanvaarding van deze hoofdlijnen zou van een eenheid bij de komende gemeenteraadsverkiezin gen geen sprake zjjn en daarenboven zou afstemming van het voorstel door het afdelingsbestuur worden opgevat als een motie van wantrouwen. Het voorhiel werd aangenomen met 32 tegen 3 stemmen. Eveneens werd aangenomen het be stuursvoorstel om de contributie in d'e afdeling te verhogen. Ingaande het verenigingsjaar '65- '66 wordrt de contributie voor alleen staanden en gezinshoofden bepaald op 7.50 en voor overige gezinsleden op ƒ6.—. Na afloop van de vergadering hield de-fracti e-voorzitter van de KVP in de gemeenteraad, de heer Th. C. de Jong aan de hand van het urgentie programma van de KVP een uiteen zetting van de hoofdpunten van het beleid ven zijn fracti e in de afge lopen jaren. Gisterochtend is mej. A. M. Hettinga, effecten f 236.157,50, overige beleg- hoofd van de kleuterschool ,,'t gingen f 405.000, kantoorgebouw en Klompje"in de St. Petruskerk te meubilair f 58.001, bankgaranties Leiden in het huwelijk getreden met De Coöperatieve Raiffeissenbank f 14.470, nog te vorderen rente en de heer D. Haarbosch, werkzaam en Noordwijk kan met grote tevreden- provisie f 69.341,04; passiva: spaar- woonachtig te Hoofddorp. De kleu- heid op het boekjaar 1964 terugzien, bank f 7.399.758,22, schulden in lo- ters hebben het bruidspaar gisteroch- want over alle linies heen kan de pende rekening, rekeninghouders tend voor de kerk een kleurrijk wel- bank er trots op gaan, dat de zaken f 1.889.487,15, reservefonds 231.905,32 kom geheten: aan weerszijden van zich in scijgende lijn bevinden. Het gld, gestelde bankgaranties f 14.470, de toegang stonden zij, zwaaiend met totale omzetbedrag van de bank be- overige rekeningen f 26.233,32. Het vlaggetjes, en enkele met slingers en droeg in het afgelopen jaar winstsaldo over 1964 bedraagt bloemen opgesierde erebogen vast- 89.561.370,48 dit is ruim 15V* millioen f 25.726,33, dit bedrag werd toege- houdend. gulden meer dan in 1963, zodat ver- voegd aan de reserve, waardoor het wacht mag worden, dat de omzet in reservefonds steeg tot f 257.631,65. Een deputatie van tien kleuters heeft 1965 de 100 millioen zal overschrjj- Het aantal posten steeg met 2241 en later tijdens de receptie in „In den den. Het aantal leden nam toe met bedroeg 103289 in totaal. Onder voor- vprauidpn Turk" het bruidsnnnr kw- 20 en bedraègt thans 434, het aantal behoud van tussentijdse wijzigingen verB*lden lurlc het bruidspaar kun spaarders breidde zich uit met 162 werden de rentetarieven voor 1965 nen feliciteren. Dat deden zij op hun zodat heit aantal spaarboekjes steeg als volgt samengesteld 2 jaar vast eigen wijze: door de uitvoering van tot 2691 met een totaal aan. spaar- 434 pet, 1 jaar vast 4 pet, spaarbank- een dansje. - gelden van f 7.399.758,22. De voor- rente over het gehele bedrag 31/» pet, naamste posten uit de balans zijn rek. courant adeposito 134 pet, rek. activa Centrale Bank f 3.113.342,05, courant debet rente 6 pot, hypotheken postgiro f 11.979,56, andere banken 5K pet, voorschotten 6 pet f 12.723,47, uitstaande voorschotten In het bestuur werd herkozen de KATWUK AAN DEN RIJN borgstelling f 107.871, hypotheken heer P. A. van Went en in de raad f 4.592 447, tegoed in lopende reke- van toezicht de heer A. W. J. J. Al- ning, rekeninghouders f 770.222,83, kemade. Maandag gelegenheid afscheid te nemen (advertentie) NOORDWIJKERHOUT Geboren: Mario F. zv F. H. Pach en P. C. T. Weijers; Jacoba M. dv A. J. Kleverlaan en H. van Bonzei; Petrus A. zv P. A. Damen en J. M. A. Verhoeven; Petrus J. F. zv J. J. Beelen en J. M. Bezu. Ondertrouwd: G. H. Lenferink en J. H. van der Ploeg; P. C. T. Korte- kaas en J. M. Witteman; A. M. B. Both en D. M. C. Nieuwstraten; L. J. Gillesen en M. J. A. van den Berg. Getrouwd: M. Aandewiel en M. J. Koster; C. A. de Bruin en M. G. J. Timmermans; W. H. van der Zalm en C. H. M. Turenhout. Overleden: Simon van Seheijndü, 89 jaar, wed.r. van A. M. Flaton. NIEUWE SCHOOL Donderdag 29 april is de school voor de Vereniging van Ge reformeerd Onderwijs te Katwijk, in gebruik genomen. De school is ge bouwd in de tuin achter de kleuter school „De Kweuterhof" en heeft zijn uitgang in de Nieuwstraat. Tot he den was de Geref. school gevestigd de hand willen drukken, is voor het in de uit de vorige eeuw daterende parochieel actiecomité aanleiding ge- openbare school aan de Noordwij- weest hiervoor een avond te beleg- kerweg, die nu afgebroken zal wor gen, en wel op maandag 3 mei a.s. den om o.m. plaats te maken voor in de zaal van hotel-restaurant v. d. verbetering van de verkeersweg Rijn- Ploeg, van 19.30-20.30 uur, voor de straat-Achterkerkweg. Een en ander Geruime tijd is bekend, dat pas- besturen van alle plaatselijke vereni- betekent een flinke verbetering voor toor C. H. Olsthoorn de parochie 5aat ES"^»tLZSSST van verlaten, om van een welverdiende rust te gaan genieten. Lange tijd is uitgezien naar een geschikte plaats hiervoor, maar steeds te vergeefs. Nu echter blijkt, dat deze is gevon den in het rust- en bejaardenhuis in Roelofarendsveen. De datum van ver trek is nu gesteld op 7 mei a.s. KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens aintikel 20 der wederopbouw wet vengummamg te ver lenen tot: het uitbreiden van het politiebureau staande aan de Voorstraat 46, kada straal bekend gemeente Katwijk, sec tie A nr. 13.400. Het bouwplan en de daarop betrek king hebbende stukken loggen vanaf heden tot 8 mei 1965 ter gemeente secretarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden woorden ge durende deze termijn in die gelegen heid gesteld eventuele bezwaren te gen het verlenen van bedoelde ver gunning schriftelijk bij hen in te die- en de sport- computer (advertentie) 199. Nu moeten we toch nog even vertellen hoe het Linke Lowietje en Bennie de Klapper verder was ver gaan. Tot grote verbazing van de def tige portier waren de twee dubieuze heren uitgenodigd om „zwiete" 163 te bezoeken. Met een zelfverzekerde glimlach traden ze daar binnen en wat zagen ze? „Poffer-de-sterre-en- balke! Wat zie jij d'r steenstoer uit, Bill! Net een echte officier! Wat voor rang heb je nou? Korperaal? En wat heb je allemaal voor mooie gekleur de strikkies op je borst?" Met een kille, verachtelijke blik keek Bill de binnenkomers aan. Even was 't drei gend stil. „Waag het niet nog één maal jij en jou tegen me te zeggen", zei hij toen, en zijn stem klonk koud als (js en hard als staal.' „Verder ben ik geen korporaal, maar kolonel. En die strikjes zijn eerlijk verdiende oorlogsonderscheidingen. Eerlijk ver diend door de vorige eigenaar dan. Een en ander betekent natuurlijk, dat jullie van nu af aan onder mijn bevelen staan. Hier in deze doos zit ten twee uniformen. Trek ze aan." heid voor de andere parochianen, de omgeving. Na twee dagen zeer hard werken ontlokte een enorm applaus, terwijl is het stichtingsbestuur van „Elfes- het show-orkest „The Jerry Jox" uit- ta" er in geslaagd om de feestzaal stekend in de smaak viel. De Moun- Pastoor Olsthoorn. die in augus- voor de bloemenf eesten te verplaat- ties wisten op kostelijke wijze de tus 1950 de zorg over de parochie op ®*n. va" de Hobaho naar de HBG. vrolijke nooit er in te brengen, even- zich nam. kan na de ruim 14 jaar, ffvoldoet als feestzaal pri- als André van Duin, terwijl de me- dat hij in Hoogmade verblijft, terug- H,et. bestuur bf?,mel Sloegen dewerking van het Leedy Trio door zien op een arbeidzaam en welbe- talrijke publiek ontvangen, het publiek zeer gewaardeerd werd. steed leven, zowel geestelijk als ma- Woensdagavond waren er ruim 2000 Voorzitter J. de Vos wees aan het terieel. Een opsomming hiervan te belan?stellenden, die >owel door de einde op de Oranje-avond (vrijdag) geven vraagt te veel. Opvallend is voorzitter van „Elfesta de heer en de Weense-avond op zaterdag a.s., wel, dat tijdens zijn pastoraat in Bruffffeman, door de heer J. de Vos, terwij] het hem een bijzonder genoe- Hoogmade, reeds drie parochie2onen ,en een was te m°Sen wijzen op het pro- ten over enkele weken de vierde) JïfLi «Cf*™ xf!?' h ?ïfb' gramma van maandagavond, met een tot priester werden gewijd. Nog twee g' j optreden van het 100 man sterke or- zijn er „op studie". werden verwelkomd. kest „Die Stadtmusik Bern", die voor A deze avond per vliegtuig naar Hol- Daar alle parochianen de scheiden- zaaJ hee^ bet aan de goede land komen! Deze avond zal beslo- de herder voor zijn vertrek nog wel w ™orden,met groot bal door optreden van Conny van den Bosch het Berner dansorkest en tevens het slot vormen van „Bloemenfeesten 1965". Geboren: Martinus Johannes zv Th. J. van de Zwet en E. A. M. de Groot, Wilhelminastraat 56; Denis Robert Maria zv C. J. W. Wassenaar en A. A. A. Steeman, Van Speijk- straat 152; Josina Gerarda dv P. Schalk en J. H. Baaij, Crocusstraat 2; Jacqueline Geertruida Maria dv J. A. Veldhoven en C. M. van der Zwet, Nieuwstraat 3; Petronella Margare- tha Maria dv F. J. C. van der Veek en E. D. Ruigrok, Rooversbroekdijk 9; Helena Rosalia Wilhelmina Maria dv J. J. P. de Boer en W. H. J. M. Laumans, Vinkenlaan 14; Elisabeth Hubertha Maria dv Th. J. M. Beelen en M. A. van Stein. Ondertrouwd: J. J. Zwetsloot te Sassenheim en Geertruida Adrian a van Noort, te Lisse; Jacob P. Plak te Moordrecht en Cornelia M. Algera te Lisse; Albertus J. M. Koot, te Leid schend am en Petronella H C van der Zon, te Lisse. Gehuwd: P. A. van Noort en A. A. H. van der Meer; H. A. van der Hulst en M. M. C. Lemmers; J. G. Zethof en A. M. J. van Dijk. Overleden: Antonia Vaalburg, wed. van T. de Geus, 91 jaar; Christina Maria Margaretha van Workum echtg. van D. de Graaf, 51 jaar. „Verroest die uniforme daar heb ik zelf voor gezorgd mopperde Linke Lowietje. „Motte wij als dank daarvoor nou zelf ook on der dienst?" „Doe wat ik je zeg", zei Kille Bill koud. „Ma maar kenne we dan misschien eerst wat te ete krijge?" klaagde Bennie de Klapper. „We hebbe de hele avond nog niks gehad." ,Een snee kuch en een kom koffie kan er wel af", meesmuilde Kille Bill. „In het leger krijgen ze dat ook. Dat is dus voor jullie goed genoeg." En intussen liep brigadier Piet rond in het Gra- vendrechtse Bos. Hij pijnigde zijn hersens, doch vond de oplossing niet. „Wat doet Kille Bill? Waar hangt-ie uit? Wat voert-ie in zijn schild?" Ja ja weinig kon de slimme brig- ges vermoeden, dat Kille Bill inder daad zéér kwalijke dingen in zijn schild voerde. Dat hij zich in een officierenuniform had gestoken en dat hij van plan was onder te duiken in de troepenmacht, welke nu in en om Rijkhuyzen lag voor de grote tap toe

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3