BLOEMENFEESTEN ELFESTA TE LISSE UITBUNDIG INGEZET President Nyerere sprak met Nederlandse ministers een STAALTJE ZA" -RDAG 24 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT VROUW IN DEN HAAG ONTDOOK BELASTING VOOR EEN TON Gouden huwelijk in Stompwijk Echtpaar J. v. d. Bosch-van Vliet heeft veel voor gemeenschap betekend 28 April a.s. zal het een halve eeuw Dg kilometertjes die Van geleden zijn dat Johannes v. d. Bosch Bosch gefietst heeft naar „de en Maria v. Vliet hun voornemen Dam" zijn niet meer te tellen en het om samen de lusten en lasten van gebeurde wel eens, dat hij meer dan het leven te dragen wettelijk en 20 keer per week, weer of geen weer, kerkelijk bevestigd zagen, wat het )(je Dam" trapte. Enkele jaren begin werd van een leven, dat voor geig^en legde v. d. Bosch zijn laatste Jan v. d. Bosch, altijd trouw terzijde functie neer en wel als lid van de Woonruimte-adviescommissie. Hier mede kwam een einde aan een rij van functies in het openbare en ver enigingsleven. Voor Stompwijk past alleen maar grote dank aan de gou den bruidegom voor alles wat hij voor de Stomp wij kse gemeenschap heeft gedaan. De elf kinderen van het gouden echtpaar zullen met de 39 kleinkinderen ongetwijfeld de feestdag onvergetelijk maken. Stomp wijk zal op de receptie, welke ge houden zal worden op 28 april a.s. van 34 uur in het Blesse Paard, laten merken dat het nog niet ver geten is wat Stompwijk aan hen ver schuldigd is. Onder verwijzing naar haar moei lijke levensomstandigheden heeft de pleiter van een 50-jarige Haagse vrouw, die de belasting voor een ton zou hebben ontdoken het Haagse Ge rechtshof gistermorgen om clementie gevraagd. Ter adstructie van deze moeilijkheden vertelde de advocaat, dat zijn cliënte getrouwd is geweest met de gisternacht in donker Den Haag aangeschoten souteneur, in zijn kringen bekend als „de zingende rot". De vrouw, die kamers verhuurt, stond voor het gerechtshof in hoger beroep terecht na een vonnis van de Haagse rechtbank, die haar had veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en f 10.000 boete. Over de jaren 1960 tot en met 1963 had zij als inkomen nog geen 15.000 gulden per jaar opgegeven. Gister morgen eiiste de procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof tegen haar vier maanden gevangenisstraf benevens een geldboete van 20.000 gulden. Bovendien heeft verdachte reeds 175.000 gulden aan navorderin gen, waarvan de helft als verzwaring, betaald. En er zijn nog enkele na vorderingen. Verdachte betoogde, dat haar zwager, die boekhouder is, voor haar de belastingbiljetten invulde- Dat was het geval over de jaren 1960, 1961 en 1962. Toen werd inderdaad een te laag inkomen opgegeven, zo als verdachte bekende. Doch wat 1963 betreft, zou zij aan haar zwager hebben gevraagd, om een ton op te geven, hetgeen hij niet had gedaan. Verdachte gaf toe, het aangiftebiljet te hebben ondertekend, doch op de cijfers zou zij geen acht hebben ge slagen. De zwager, die als getuige was gedagvaard, had zich op het ver schoningsrecht beroepen. De procureur-generaal herinnerde eraan, dat de rechtbank in eerste in stantie verdachte had vrijgesproken voor de te lage aangifte over 1963. over voorgaande jaren te laag te gestaan door zijn vrouw, naast zijn veehoudersbedrijf ook veel werk zou brengen voor de gemeenschap van Stompwijk. Hij was ruim 30 jaar lid van de gemeenteraad van Stompwijk en maakte als wethouder ook de ver eniging van Stompwijk met Veur tot de gemeente Leidschendam in 1939 mee. Daarnaast was hij van de op richting af ook bestuurslid van „.de LTB, waarvan vele jaren als voor zitter. Bij de oprichting van .het Wit- Gele Kruis was het ook weer Jan v. d. Bosch, die met anderen het initiatief nam en zelf de niet een voudige taak van penningmeester op zich nam, wat hij vele jaren heeft gedaan. De Harddraverijvereniging ,Nooit Gedacht" heeft 46 jaar kun nen profiteren van de werklust en adviezen van de gouden bruidegom. Nog meer functies heeft hij be kleed: o.a. was hij bestuurslid van de CMC en was hij ook vele jaren voorzitter van de voetbalvereniging SNA, thans Stomp wij kse Boys en waarvan hij nu nog erevoorzitter is. In de jaren dat het financieel nog niet zo best ging met de voetbalver eniging was v. d. Bosch altijd de man, die te hulp kwam door geen huur te vragen van het land, dat door „de voetbal" gebruikt werd. Hij stelde ook kleedgelegenheid beschik baar in een van de stallen van zijn bedrijf en het gebeurde meer dan eens dat hij, als hij een prijs moest uitreiken, even onder de koeien van daan liep en in z'n blauwe kiel in het midden van spielers en genodigden met een toespraakje de prijs uit reikte. Hij heeft ook niet geschroomd om minder prettige baantjes aan te ne men, zoals in de crisisjaren de func tie van voorzitter van het Crisis-co mité. Er moest toen wel eens politie- hulp worden ingeroepen om hem te beschermen tegen dreigende mensen, die door werkloosheid in nood ver- Bloemenkoningin 1965 besteeg de troon Waren de Bloemenfeesten 1964 al „Victory rol-ska/tinig" een groot sucoes, de serie feesten prestaties met veel bewondering ge welke door „Elfesta" te Lisse voor keken werd. Afscheid J. Mourits van L.T.B. Zevenhoven N. Koot volgde hem op heden, die hem daartoe geëigend le ken. Spr. memoreerde, dat de heer Mou rits in verband met zijn 30-jarig Dezer dagen heeft de heer Jo Mou- optreden op zeer enthousiaste wijze na vjer en dertig jaar voorzitter jubileum reeds de oorkonde van de het publiek in haar zang mee wist te zijn geweest van de afdeling Ze- LTB in ontvangst mocht nemen. Nu krijgen. Het applaus einidligde bij- venhoven van de Vakgroep Veehou- acht hij de tijd gekomen heen te kans in een ovaitóe! ders van <je LTB, afscheid van de gaan. („Ik zie zo veel jongeren om vereniging. Zijn plaats zal nu wor- mij heen") en wy moeten dat besluit den ingenomen door de heer N. respecteren, aldus de heer v. d. Wey- Koot, die door de vergadering als den. BLOEMENKONINGIN 1965 GEKOZEN zodanig werd aangewezen. De heer De vergadering benoemde de heer Na een moeilijke keuze door de ?S"ils werd benoemd tot ««™or- Mourits vervolgens tot erevoorzitter ALKEMADE RAADSAGENDA De raad van Alkemade komt op maandag 26 april des avonds te 8 uur in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken is o.m .het verzoek van de heer G. Elstgeest te Roelofarendsveen om vrijkomende bouwgronden lags het Zuideinde te doen benutten voor de bouw van ar beiderswoningen, alsmede het ver zoek van sportverenigingen te Rijp- wetering en Oud-Ade om aandacht te besteden aan een oplossing voor de behoefte aan sportvelden accommo datie aldaar. Vervolgens het voor stel tot het verhuren van een twee tal gemeentewoningen. Voorstel tot ingebruikneming van een bermstrook te Nieuwe Wetering ten behoeve van de oprichting van een benzinepomp station. Voorstel tot herziening van de uitbreidingsplannen in onderde len „Roelofarendsveen" en „Witte Singel". Voorstellen tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Po pulierenstraat, enige percelen bouw grond te Oud-Ade en van een voor winkelbouw bestemd grondperceel aan het Noordeinde. Voorstellen tot het verlenen van medewerking aan de stichting van een R.K. Kleuterschool aan de Kerk- weg te Roelofarendsveen en van een Christelijke Kleuterschool te Oude Wetering. Voorstellen tot verhoging van de subsidie voor uitzending van kinderen naar gezondheids- en va kantiekolonies, tot het verlenen van een eenmalige subsidie ten behoeve van de vervanging van het hekwerk rond de speeltuin <ie Kaag en tot subsidiëring in de kosten van stich ting en inrichting van een dorpshuis te Roelofarendsveen en te Oud Ade. Voorstel tot benoeming van een plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van het Drinkwatervoorzie- ningsbedrijf voor de Rijn - Gouwe- streek. jury ils tot „Bloemenkoninigin 1965" gekozen de 18-jarige Lissese schone Tineke van dier Ploeg, die onder een De heer A. P. J. v. d. Weyden sprak de scheidende voorzitter toe. geweldig applaus het podium betrad Hij noemde de heer Mourits een hoogJ en hartelijk door voorzitter J. de s,aand mens, die altijd getracht heeft Vos gehuldigd werd, nadat, de jury de jujstei goede verhoudingen in de haar aan het publiek had voorgesteld. afde]ing te bevorderen en te hand- De BLoemenkoniogm 1964 legde de haven Een enorme opofferingsge- sjerp in de Lissese kleuren om haar zindheid en enthousiasme waren schouders en een bouquet bloemen kenmerken bij de behartiging van de maakte het geheet compleet voor de belangen van de boerenstand op de fotograaf. kring- en de jaarvergaderingen van We zouden echter onvolledig zijn, de bond en voorts bij alle gelegen- wanneer niet in het - bijzonder ge noemd wend het optreden van de Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT (advertentie) hebben aangegeven, zag hij geen grond om te geloven, dat zij dat over 1963 plotseling zou wijzigen, zodat de procureur-generaal de onjuiste aan gifte over dat jaar bewezen achtte. Verdachte heeft over drie jaar ten minste voor 131.000 gulden aan be lastóngen ontdoken en de huurop brengst van de kamers veel te laag aangegeven. Een belastingontduiking als hier gepleegd, ziet men zelden en daarom vond hij een stevige gevan genisstraf noodzakelijk. Mr. K. Zieleman, de advocaat, vond geen bewijs geleverd dat over 1963 verdachte opzettelijk te lage aangifte had gedaan. Arrest op 7 mei. LEIMUIDEN PLAY FAIR In een niet zozeer spannende maar wel belangrijke wedstrijd tegen NKF 1 uit Delft slaagde het 2de heren team van Play Fair erin zich een plaats in de 2de klasse te verwer ven, nadat het 1ste herenteam hier in reeds eerder slaagde. Met een 8-2 overwinning op NKF sloot Play Fair 2, bestaande uit de heren J. Broek huizen, J. de Koning en B. H. v. d. Voort de promotiewedstrijden af. Het 1ste herenteam, bestaande uit de heren H. Heuzen, M. de Rijk en J. Wolken bereikten een plaats in de 2de klasse door in hun poule te winnen van Steeds Hoger/TSB en MVO uit Den Haag en een gelijkspel tegen RTC 2 uit Rijnsaterwoude. Na afloop van de laatste wedstrijd feliciteerde voorzitter L. F. v. Dueren namens het bestuur de spelers met de behaalde successen, wat spreker een mooi besluit van het 1ste lus trum noemde. Deze gelukwensen gingen vergezeld van een bloemetje voor de spelers. Ook de nog aanwe zige spelers van RTC werden door de heer Van Dueren in de bloemen gezet en wel om het feit, dat deze ploeg zich in deze wedstrijden aan degradatie had weten te onttrekken. Bloesems, planten en kruiden: natuurzuiver: INKA huidverzorging Mevrouw Meron, onze specialiste geeft u gaarne gratis advies. Inka Cosmetic Amsterdam N.V., Damrak 37-38Amsterdam Ruim 2000 kinderen hebben dit feest mogen meemaken en hun enthousias me was soms zo hevig, dat horen en zien je verging! Maar hoe kan het ook anders, wanneer ze „hun" Swie- naar welke hertje met Bromsnor en Sa art je in le vendel ijve vóóï zich zien en dan te horen op welk een lenke wijze Swie- dit bloemenseizoen georganiseerd Voor de edht vrolijke noot zorgde bertje en zijn medewerkers het pro- hebben, zullen die van 1964 nog verre het Cocktail Trio, welk optreden met gramma voor deze feestmidag hebben overtreffoen! Reeds de eerste avond 11 J bijzonder succesvol geworden met daverend applaus beloond werd. afgewerkt. Het Was ruim 11 uur toen het eer- Het „Elfesta"-bestuur had dan ook ruim 1000 bezoekers uit de gehele ste gedeelte van die avond afgesloten voor het kinderfeest geen betere bollenstreek en wijde omgeving. werd en men overging tot een groot greep kunnen doen. De voorzitter van .Elfesta", d)e heer bal, met muzikale bege,leiding van Br was ook een groep kinderen A. Bruggeman, riep de burgemeester „De Gusonians", welk feest tot 1 uur van de vereniging „Het Zorgenkind" van Lisse, mr. Th. M. J. die Graaf, duurde. bij dit feest aanwezig en het was een hartelijk welkom toe. Na afloop van het feest stonden verheugend te zien hoe deze kinde- Hierna gaf de heer Bruggeman de bussen van de NZHVM gereed om de ren het feest ook intens meegeleefd leiding van de avond over - aan de Vele bezoekers naar alle bollenstreek- hebben! heer J. de Vos, voorzatter van de dorpen en daarbuiten te vervoeren. Behalve de pret met Swiebertje Programmacommissie van Elfesta". Qok het kinderfeest van „Elfesta" en zyn medewerkers werden de kin- Het speet deze dat Willy Alberta js een zeer groot succes' geworden, deren ook nog getraoteerd. door ziekte verbindend was en zijn dochter Willeke AFberti nu alleen het programma moest verzorgen. In de plaats van Wily Alberta was Milly Scott naar Lisse gekomen. Mocht Willeke Alberti met haar „gouden-plaat-nummer" een groot succes boeken, niet minder succesvol was het optreden van Mily Scott, die door haar bijzondere mander van Bezoek aan Den Haag en Rotterdam De president van Tanzania, dr. Julius Nyerere, heeft gisterochtend de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, diens ambtgenoot zonder portefeuille speciaal belast met ontwikkelingshulp, mr. Th. H. Bot en de minister van defensie, P. S. J. de Jong in hotel Kasteel Oud-Wassenaar ontvangen. Op een na afloop gehouden persconferentie verklaarde de president, dat de gesprekken met de Nederlandse bewinds lieden weliswaar kort waren geweest, maar dat zij veel begrip hadden ge toond voor de problemen waarmee zijn land te kampen heeft. Behalve over ontwikkelingshulp is ook over defensie gesproken. De president wilde echter niet in details treden. In Amsterdam zal een handelskantoor worden opgericht, waardoor het mogelijk zal zijn direct zonder bemiddeling van Londen sisal uit Tanzania te betrekken. De president zei met nadruk, dat hij handel voor zijn land van groter belang achtte dan hulp. „Hulp heeft geen enkele betekenis wanneer tegelijkertijd de handelsvoorwaarden slechter worden". NIEUW VERDRAG Voor de gemeenschappelijke Oost- Afrikaanse markt, waaraan behalve Tanzania ook Kenia en Oeganda deelnemen, zal een nieuw verdrag worden opgesteld. Het oude verdrag dateert nog uit de koloniale tijd, be halve een gemeenschappelijke markt is er ook een gemeenschappelijke valuta. Over de gerezen moeilijkheden met Duitsland als uitvloeisel van de Hallstein-doctrine zei hij, dat on danks de wat stroeve verhouding tussen Dar-es-Salaam, de hoofdstad van Tanzania, en Bonn een belang rijk deel van de technische hulp, die Duitsland biedt gehandhaafd blijft. De hulp op militair gebied is echter stopgezet. Canada zal de opleiding van piloten voor militaire transport vliegtuigen overnemen. De vooruitgang in zijn land sinds de onafhankelijkheid, die drie en een half jaar geleden werd verkre gen, komt vooral tot uiting in een grotere volwassenheid van de natie. Voorts bestaat er nu een beter in zicht in de mogelijkheden dan en kele jarèn geleden. Het eigen volk is in sterke mate en wellicht meer dan in vergelijkbare landen gemobi liseerd voor de ontwikkeling, die van de dorpen uitgaat, aldus presi dent Nyerere. VIJF MILJOEN Later werd bekend, dat Nederland via de Nederlandse Overzee Finan ciering Maatschappij tot een bedrag van vijf miljoen gulden zal deelne men in de Tanganyika Development Finance Company Ltd. Burgemeester en wethouders van Den Haag hebben de president van Tanzania, dr. Julius K. Nyerere gis termiddag om een uur een lunch aangeboden in het Kurhaus. De bur- NOORDWTTK^RHOT T Geboren: Theodorus L. z.v. B. L. den Elzen en J. M. J. Heemskerk: Joanna G. P. M. d.v. J. C. Kuys en M. P. M. van Waas; Engelbertus P. L. z.v. T. J Warmerdam en C. M. Broekhof; Carolus C. M. z.v. C. J. Ruigrok én A. M. de Groot; Henricus J. M. z.v. W. P. van Duin en J. P. M. Alkemade. Ondertrouwd: J. L. J. Duivenvoor de en W. C. M. Broekhof; M. C. T. Gielen en R. T. M. van der Lans; W. J. Ruigrok en J. A. M. van der Ploeg; W. J. Koomen en A. C. van Ammers. Overleden: Hubertus L. E. Urlings, 81 jaar, wednr. van M. H. D. Schil lings; Cornells T. de Groot, 62 jaar, echtgen. van C. J. de Klerk. gemeester, mr. H. A. M. T. Kolf schoten en de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz verwelkomden de president bij zijn aankomst voor het hotel. Daarna werden de overige gasten aan de president voorgesteld. Om half drie vertrokken de presi dent en zyn gevolg naar Rotterdam. Gisteravond om half negen bood de president van Tanzania aan Koningin Juliana en Prins Bernhard in hotel Kasteel Oud-Wassenaar een gala diner aan. WITTE VITRAGE met rose bloem NIEUW 150 cm. breed 7,90 uit onze GORDIJNENSHOP Haarlemmerstraat 179 Hoek Hooglandse Kerksteeg MIDZA

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3