PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG EN 5 MEI TE SASSENHEIM Feestje in weekend huisje werd kostbare aangelegenheid Verkeersmaatregelen in verband met het Bloembollencorso op zaterdag 24 april VRIJDAG 23 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT Gouden bruiloft in huize Kortekaas te Warmond Op 6 mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Hugo Petrus Korte kaas (75) en Martina Maria Edelaar (73) te Noordwijkerhout in het hu welijk traden. Het bruidspaar heeft één zoon en vijf kleinkinderen. De bruidegom, een geboren en ge togen Warmonder, stamt uit een schippersfamilie, die met een z.g. koeschouw, vee van en naar de markt bracht. De heer Kortekaas voelde zich echter meer aangetrok ken tot het boerenbedrijf. Nadat hij de klassen van de lagere school had doorlopen kwam hij reeds op 14-ja- rige leeftijd in dit bedrijf tegen een beloning van 90.- per jaar en hier voor moest hij arbeid verrichten van 's morgens vier uur tot zons ondergang. Het was een hard be- staanc" dat bovendien weinig voor uitzichten bood. In die tijd was ech ter ook de bloembollenteelt in op komst en aangezien dit bedrijf meer perspectieven bood, ging hij in dienst bij een bloemist. Ook hier kon hij echter zijn draai niet vin den want diep in zijn hart was hij WASSENAAR MR. A. KAMPSCHÖER RIDDER ST. SYLVESTER Vanwege zijn grote verdiensten voor het Internationale Katholieke Migratie en voor de katholieke in ternationale organisatie in het alge meen, is ir. A. F. J. M. Kampschöer te Wassenaar benoemd tot Ridder in de Orde van St. Sylvester. Geboren: Johannes W. M. zn v. W. J. C. Lagerberg en C. C. Kenne- die; Johannes H. zn v. J. H. Buis en H. H. Kouwenhoeven; Gerardus A. zn v. G. J. J. Hoogenboom en S. C. M. Straathof; Paulus J. M. zn v. T. J. Remmerswaal en A. H. v. Noort; Johannes Th. zn v. J. T. C. Korte kaas en A. C. Tomberge; Richard W. J. zn v. J. T. Remmerswaal en E. M. A. Brekelmans; Cornelia M. dr v. J. H. Putker en J. M. Looije- stijn. Ondertrouwd: T. J. M. de Vreeze (Roermond) en A. S. M. Faase; C. A. F. Tulleken (Voorburg) en A. M. J. Duijndam; J. Zwakhoven (W. bij Duurstede) en C. A. Schneider; M. F. Weber (München) en J. W. den Hollander; A. de Geus en S. Veldman; J. Overeem (Delft) en M. E. van der Meer; A. M. Kimmel en L. M. Trczinski. Getrouwd: Z. van Tol en A. M. J. Wubben; N. H. L. Smits en E. W. A. Beijersbergen; K. Krul en A. M. Gernaerd; J. Batenburg en S. v. Tol. Overleden: Jan Goedbloed, 79 jr; Frederik A. de Wit, 72 jr; L. Vlie land-van Houten, 80 jr; Leonard C. van de Kasteele, 74 jr; wed. A. A. Westmaas-Sellier, 84 jr. HERDENKINGSAVOND EN BEVRIJDINGSDAG Op 4 mei zal 's avonds in Wasse naar de traditionele stille tocht langs de oorlogsbegraafplaats „Het Lange Duin" gehouden worden ter her denking van de in de oorlog geval lenen. Daarna, om 9 uur is er een herdenkingsbijeenkomst in de Dorpskerk, die door de Wassenaar- se Oranjevereniging „Koningin Wil- helmina" is voorbereid. De Com missaris der Koningin in deze pro vincie, mr. J. Klaasesz, zal een in leidend woord spreken en dr. J. W. Schulte Nordholt zal een herden kingsrede houden. De bijeenkomst zal door dr. Th. C. Frederikse wor den geopend en door pater mr. dr. G. J. R. van Rijsbergen gesloten worden. Op bevrijdingsdag, 5 mei, is er 's morgens een grote bevrijdingsop tocht, die om 10 uur vertrekt van de Zonneveldweg en zich vervol gens door het dorp begeeft naar het Raadhuis, waar een defile zal wor den gehouden. Burgemeester, mx. W. J. Geertsema zal daarna een toe spraak houden, 's Morgens 9 uur be ginnen op het Blauw Zwart-terrein sportwedstrijden voor leerlingen van lagere scholen. 'sMiddags wordt er eveneens op het Blauw Zwart-ter rein een grote sportmiddag georga niseerd met een hockeywedstrijd tussen de Batavieren (oud-interna tionals) en een Wassenaars team, een judo-demonstratie, een gymnas- tiek-demonstratie en een voetbal wedstrijd tussen een Wassenaars elftal en een ADO-jeugdselectie- elftal van de afdeling betaald voet bal. 's Avonds 9 uur kan er gedanst worden op het Dorpsplein en in Deyleroord (Hyacinthstraat) en in het clubgebouw van de SV Wasse naar in Kerkehout. Om half 10 wordt op het terrein aan de Hofcampweg een vuurwerk afgestoken. toch nog schipper en hieraan kon hij op den duur geen weerstand bieden. In 1920 werd zijn verlangen werkelijkheid, toen hij voor eigen rekening een handel in grind, grond en mest begon, waarbij hem een aangeboren handelsgeest goed te stade kwam. Later legde hij zich hoofdzakelijk toe op de handel in grind, koolas en kalkpitten, welke materialen werden gebruikt voor de verharding van wegen en paden naar de bloemisterijen. Toen de Keukenhof werd geopend werden hem de leveranties van deze materialen opgedragen en jaren lang heeft hij tot volle tevredenheid van zijn opdrachtgevers deze taken uit gevoerd. Als goed zakenman wist hij ook te profiteren van de op komst van de watersport, want zijn boot, die hij in het voor- en najaar voor andere doeleinden gebruikte, veranderde hij in de zomer in een plezierboot en ontelbaar zijn de mensen, die hij over de Kagerplas- sen heeft gevaren om hen te laten genieten van het mooie van deze onvolprezen wateren. Hij was reeds over de zeventig toen hij besloot zijn bedrijf te liquideren, omdat zijn zoon geen zin had zijn vader op te volgen. Dit was voor hem echter geen bezwaar, want nu kon hij meer tijd besteden aan zijn hob bies en die heeft hij vele. Het kwe ken van bloemen en planten, waarin hij zeer deskundig is, werd een van zijn geliefkoosde bezigheden en zijn voor- en achtertuin zijn dan ook juweeltjes van vakmanschap. Bij hem geldt tevens: wat de ogen zien, maken de handen, want hij is een ongeevenaarde knutselaar en aan het timmeren heeft hij dan ook eveneens zijn hart verpand. Bij dit alles werd hij steeds trouw terzijde gestaan door zijn echtge note, die zelf uit een groot gezin kwam en van aanpakken wist en die hij reeds als meisje van veertien jaar leerde kennen. Zij is hem al tijd een grote steun geweest bij alles wat hij in zijn leven heeft gedaan en ondernomen. Beide genieten nog een uitstekende gezondheid, zodat hen een gelukkige levensavond be schoren is. De feestdag wordt begonnen met een plechtige H. Mis in de parochie kerk om 10 uur, die tot hun intentie zal worden opgedragen. Van 3 uur tot half vijf zal er in hotel „De Zon" gelegenheid zijn het bruidspaar te complimenteren en gezien de vele relaties die het in al die jaren heeft gemaakt zal het hen zeker niet aan belangstelling ontbreken. BIJEENKOMST LEIDSE AQUARIUMVRIENDEN Dat de vereniging „De Leidse Aquariumvrienden" onder haar le den niet alleen voortreffelijke aqua- rianen doch ook vlotte en onderhou dende causeurs telt, werd gisteravond in de recratiezaal van de HCW en NEM nog eens duidelijk onderstreept. In de door de leden zelf verzorgde reeks van voorlichtingsavonden hield het verenigingslid, de heer J. Bonnet voor een talrijk aandachtig gehoor een interessante en leerzame lezing over het onderwerp „Aquariumplan- ten". Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer M. van Dijk, en de afhandeling van enkele huishou delijke punten, ontpopte de heer Bon net zich al direct als een der ter zake kundig en onderhoudend spreker, die zich door een diepgaande studie op het gebied van waterplanten min of meer heeft gespecialiseerd. Na in het algemeen de opbouw van een goed aquarium te hebben geschetst, be sprak de heer Bonnet de bijzonder heden van diverse soorten slootplan- ten, die ook in de omgeving van Lei den voorkomen. In aansluiting hier op wees hij zijn gehoor erop, dat het mogelijk is om deze slootplanten na een bepaalde wenningskuur met suc ces in een tropisch aquarium te hou den langs welke niet algemeen be kende weg het dus absoluut niet no dig is om veelal dure aquaria-plan- ten te kopen. Visueel bewees hij dit met een aan tal meegebrachte en zelf gekweekte planten, die als het ware van sloot- tot aquariumplanten waren gepro moveerd. Na uitvoerig te hebben uit eengezet op welke meest doeltreffen de wijze de aquariaan voor een ge zonde plantenbestand kan zorgen, be wees spreker tot slot dat door het verwijderen van de buitenbladeren en een gedeelte van de wortelstok b.v. creptocorineplanten een ware verjongingskuur ondergaan, hetgeen de plantenpracht in de aquaria uiter aard zeer ten goede komt. Na de pauze gaf spreker nog een reeks van waardevolle tips inzake de juiste opstelling van planten in een voor het oog zo aantrekkelijk moge lijk aquarium, bij welke opstelling naast een persoonlijke smaak toch altijd bepaalde regels in acht moe ten worden genomen. Na de gebruikelijke verloting van divferse aquaria-attributen, sprak de voorzitter de hoop uit, dat in de toe komst meerdere leden eveneens over de „sprekersdrempel" zouden stap pen. W. Caspers te Katwijk aan den Rijn 60 jaar lid van het kerkkoor Zondag a.s., 25 april, hoopt de heer W. Caspers zijn 60-jarig lidmaatschap van het R.K. Zangkoor „St.-Caecilia" te vieren. Een buitengewone gebeur tenis, want zo'n jubilé komt niet dik wijls voor. De heer W. Caspers is niet maar zo een doodgewone paro chiaan! Reeds op zeer jeugdige leef tijd diende hij de Kerk als misdie naar. In deze functie maakte hij zich verdienstelijk tot zijn 17de jaar, in die tijd iets bijzonders. Binnen kor te tijd had hij zich voorts voldoende muziekkennis eigen gemaakt om lid van het zangkoor te worden. Daar heeft hij zich nu 60 jaar verdienste lijk gemaakt. Het zangkoor zonder de heer W. Caspers is in de parochie ondenkbaar. Jarenlang was hij ook voorzanger. Bij zijn 50-jarig jubilé als lid en bestuurslid van het koor kreeg hij om zijn verdiensten het „Pro Ecclesia". Bijna twee jaar geleden stond het er voor dat de heer C. door een zeer ernstige ongesteldheid het tijdelijke met het eeuwige zou gaan verwisse len, maar zijn krachtig gestel hielp hem er weer doorheen. Behalve zijn verdiensten op ker kelijk gebied is hij jarenlang in het maatschappelijk leven een voorman geweest. Hij was b.v. bestuurslid van de Slagersver. Katwijk en Om streken en bij de R.K. Organisaties als de R.K. Middenstandsver., de R.K. Staatspartij, het Katwijks kwar tet, de St.-Barbaraver. telde men hem onder de bestuursleden. In zijn jongere jaren was hij reeds bestuurs lid van de Jongel. ver. „St.-Aloisius", welke vereniging in de parochie o.m. ook toneeluitvoeringen gaf. Als regel waren de grootste en belang rijkste rollen voor de heer Caspers. Thans is de heer W. Caspers, 77 jaar, geen actief lid meer van het zangkoor, 't Is trouwens ook nu, wat men noemt „welletjes". Maar het jubilé zal zondag 25 april gevierd worden. Daarvoor heeft zich een comité gevormd die dit feestelijk ge beuren zal organiseren o.m. met een receptie welke zondag in het paro chiehuis om 12 uur aanvangt. Voor 30 april, de verjaardag van koningin Juliana, is het volgende pro gramma vastgesteld door de Oranje vereniging Sassenheim: 9 uur v.m.: optocht voor de school gaande jeugd. Opstellen aan de Parklaan nabij de Havenbrug. Route: Molenstraat. Hoofdstraat, Julianalaan, Emmalaan naar het gemeentehuis. 9.30 uur zanghulde door de school gaande jeugd bij het gemeentehuis aan de burgemeester. 10 en 11 uur film voor de kinderen van de kleuterscholen in het KSA- gebouw. 1 uur nm. groot voetbaltoernooi voor bedrijven en verenigingen uit Sassenheim in het gem. sportpark om een wisselbeker. 2 uur n.m. tekenwedstrijd voor jon gens en meisjes van 10—12 jaar en 1315 jaar op de speelplaats van de herv. school; rolsch aalswedstrijden voor jongens van 810 jaar en meis jes van 810 jaar. 3 uur n.m- autoped-wedstrijden voor jongens en meisjes van 6—8 jr op eigen step op de speelplaats van de rdc. meisjesschool (ingang Prins Hendriklaan); ringsteken voor meis jes en jongens van 1012 jaar (op eigen fiets) in de Willibrorduslaan. 8 uur n.m. Culturele avond in de geref. kerk aan de Julianalaan. Mede werking zullen verlenen: het RK. mannen- en knapenkoor Pius X; Sas- senheims chr. mannenkoor: herv. gem. zangvereniging „De Lofstem"; chr. gem. zangveren. „Com nu met Sangh", r.k. dameskoor; de Lente klokjes. Muzikale medewerking chr. harmonie „Crescendo" Algehele lei ding de heer A. J. van de Zande. Kinderen onder de 10 jaar worden in de kerk niet toegelaten, Het programma voor 5 mei luidt als volgt: van 88.30 klokgelui van alle kerkklokken. 9.30 optocht voor de schoolgaande jeugd als op 30 april. 10 uur massale volkszang waaraan ook medewerken de schoolgaande jeugd en de chr. harmonie „Crescen do". De burgemeester zal een korte toespraak houden. 2 uur n.m.: finale van het voetbal toernooi om de le, 2e, 3e en vierde prijs in het gem. sportpark. 8.30 uur n.m. lampionoptocht met medewerking van Adest Musica. Op stellen in de Molenstraat. Route: Mo lenstraat, Hoofdstraat, Huize St. Ber- AMBTSWONING VOOR BURGEMEESTER VAN WARMOND De bouw van een ambtswoning voor de burgemeester van Warmond, welke zal worden gebouwd aan de BeatrixLaan, is opgedragen aan het aannemersbedrijf C. J. Witsenburg, aldaar. Met de werkzaamheden is inimkMeflis een begon gemaakt. nardus. Hoofdstraat, Parklaan waar na ontbinding in de Narcissenbaan. Op 30 april en 5 mei ontvangen de kinderen op school een traktatie. Geboren: Thomas Wilhelmus zv Koot, Petrus Martinus Cornells en Van der Geest, Jacoba Joanna; Jo hanna Coralien dv De Bruijn, Cor- nelis Simon en Uithol, Aaltje; Moni que en Ingrid dochters v. De Romph, Dirk Jan Willem en Bakker, Ingetje; Gerrit Jan zv Van Stijn, Jacob Adria- nus en Kool, Johanna Carolina Ma ria. Ondertrouwd: De Groot, Gerard Cornells, oud 24 jaar, tekstschrijver en Hildering, Helena Lorenza, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende te Amsterdam. Getrouwd: Tiemes, Jan Berend, oud 27 jaar, automonteur en Zwiers, Hen drik je, oud 24 jaar, zonder beroep, wonende te Ruinen; Guijt, Cornells, oud 23 jaar, bloemistknecht, wonende te Voorhout en Van Klaveren, Antje, oud 21 jaar, zonder beroep. Overleden: Van der Horst, Hen drik Leonardus, oud 73 jaar. HAZERSWOUDE Zeven Hazerswouders voor de politierechter „Moet de hele club van zeven te- gelijk naar binnen?" informeerde de deurwaarder even voor alle zeker heid. „En of", stemde de Haagse politie rechter, mr. Gieben in. Dus sloften ze allemaal zoals ze waren de rechtszaal binnen, dat wil zeggen, zoals ze uit hun werk waren weggelopen. Er was niets geen feestelijks meer aan hen te bespeuren. Dat was in de nacht van 17 op 18 oktober wel anders geweest. Toen konden ze van het feestvie ren niet genoeg krijgen. „We moesten al zo vroeg uit het café", klaagde een lid der club van zeven. Nu ja, zo noemde de deur waarder het stel gemakshalve, doch het was meer toevalligheid, dat het er zeven waren. Het hadden er evengoed twee of twintig kunnen zijn. De zeven jon gemannen uit Hazerswoucbe hadden dian kennelijk elkaar die avond ge vonden in het café. Toen het sluitingstijd werd, pas ten ze het: „En we gaan nog niet naar huis" toe, en stevenden op de weekeinde-woning van een Rotter damse dokter aan. Die woning staat in dit geval uitge rekend - aan de Gemene laan. Want, het was toch wel een gemene streek, dat de zeven Hazerswouders een raam openschoven, naar binnen klau terden en toen het café-feest ver volgden. Het bleef in stijl en er was op gerekend; 21/* liter cognac en, voor de „matigen", een aanbal flesjes Coca Cola. Het klonk helemaal niet zo dwaas, dat een enkel lid der club van zeven moest verklaren: „Ik weet echt nergens meer van." De „kleuter" uit het zevental, een 18-jarige knaap was zo ziek, dat de kameraden hem in bed hesen. Maar hij bleek een lastige dronk te heb ben: hij kwam uit bed, werd vif een raam naar buiten gewerkt. Kennelijk had de „dub" reeds eerder de weekeinder van de dokter als feestzaal gebruikt, want de dok ter had getracht maatregelen te tref fen tegen indringers. „Wel schandelijk van jullie, om bovendien nog die knaap mee te ne men", verweet de officier van jus titie. Want het oudste cliubliid is 31 jaar. De eis luidde tegen ieder van de verdachten f 75 boete. „Dat is dure cognac", berekende een verdachte. De rechter deed er wat af, hij leg de/50 boete op. De meeste verdachten betaalden contant Maatregelen t.a.v. verkeer dat de corso-route van de noordzijde na dert. Van 9.30-18.00 uur wordt te Heem sbede uitsluitend het doorgaande ver keer in de richting Leiden-Den Haag- Rotterdam via de Van Merlelaan ge leid naar Rijksweg 4 (Amsterdam- Den Haag). Het corso-verkeer zal zo lang mogelijk worden doorgelaten langs de Rijksweg 8 en de Glipper- weg in de richting Bennebroek. Ver der wordt het corso-verkeer via de Zandvoortselaan doorgelaten in zui delijke richting langs de Leidse vaart. Van 11.30 uur af wordt het verkeer op de Rijksweg 8 (Haarlem-Sassen heim) gestremd in zuidelijke rich ting. Deze afsluiting geschiedt om 11.30 uur aan de zuidzijde van de Pastoorslaan bij de Rijksweg 8 in Hillegom en om 12.45 uur in Benne broek bij kruispunt Zwarteweg-Ben- nebroekerlaan. De stremming zal du ren tot ongeveer 16.15 uur, d.i. de tijd waarop het corso op de terugweg Bennebroek en Hillegom heeft ver laten. Vanaf 12.00 uur is de weg Nieuw Vennep-Hillegom gestremd in de richting Hillegom (dus west waarts). Deze stremming zal duren tot ongeveer 14.00 uur. Het verkeer van de zuidzijde Het gedeelte van de Rijksweg 8, ge legen tussen de splitsing Rijksweg 4- Rijksweg 8 en de splitsing Rijksweg 8-Warmonderdam (opstellingsplaats corsostoet) is in beide richtingen niet toegankelijk voor verkeer over de rijbaan van 7.30-11.25 uur. Van 14.30- 17.00 uur en van 17.45-19.35 uur wordt de Rijksweg 8 vanaf de af splitsing van Rijk weg 4 noordwaarts gestremd. Van 10.30 uur af zal het doorgaand verkeer, dat komt uit de richting Den Haag en zich over Was senaar begeeft in de richting Haar lem, worden geleid via de Rijksweg 4 tot het viaduct Kruisweg, waar het langs Hoofddorp de richting Haar lem kan kiezen. Overigens is het corso via de be staande wegen normaal te bereiken. In verband met de enorme drukte dient een ieder vooral tijdig aanwe zig te zijn, zoveel te meer nu het corso wederom te 10.30 uur aanvangt te Sassenheim. Om stagnatie op het traject Amsterdam - Den Haag v.v. over Rijksweg 4 te voorkomen, wordt al het autoverkeer Amsterdam-Den Haag v.v. aangeraden gebruik te ma ken van de Rijksweg 4a (Burger- veen-Ypenburg) Parkeren Dit is voor personenauto's toegestaan langs de corso-route buiten de dorps kommen. In de dorpskommen is parkeren mogelijk te Sassenheim: Het gedeelte van de kom van de ge meente, liggende ten oosten van Rijksweg 8 (omgeving Parklaan echter niet de Parklaan zelf). Lisse: Bussen op autobussenparkeerplaats Keukenhof en Gem. Sportpark. Personenauto's op parkeerterreinen Keukenhof en alle zijstraten in de bebouwde kom ten oosten van de corso-route. Hillegom: Parkeerterreinen achter en tegen over restaurant „Treslong" en in de nieuwe woonwijk nabij dat restau rant op aanwijzing van de rijkspoli tie en aan de Haven. Bennebroek: Parkeerterreinen Linnaeushof tegen over de ingang aan de Glipperweg en de daarvoor aangewezen straten en terreinen ook in de nieuwe woon- wijk „Bloemhof", ten westen van de Telefoto ANP: de voorzitter van de Westduitse Bondsdag, dr. Gerstenmaier, Rijksstraatweg in het dorp Benne- die momepteel een bezoek brengt aan Marokko, is woensdag in audiëntie broek op aanwijzing van de rijks- ontvangen door de Marokkaanse koning Hassan de tweede. politie.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4