C§3 blijf jong,blijf fit fiets! Moordaanslag in donker Den Haag VISIE OP TELEVISIE VRIJDAG 23 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het is weer lente tijd om uw fiets weer eens helemaal in orde te maken. (advertentie) Slachtoffertje meer aandacht aan de noden van onze Leidse universiteit kon beste den. TERUGBLIK Met een keur van spelers als Elise Hoomans, Hans Tiemeyer, Hans Croi- set en Martine Crefcoeur heeft de NTS donderdag een voorstelling ge boden van het toneelstuk „Andorra" van Max Frisch, bekend auteur uit het Duitse taalgebied van nu. De kijker zal zijn getroffen door de een voudige gebeurtenissen, vereenvou- 1 I digde verbeelding van een bepaalde van moordaanslag werkelijkheid. De grote verdienste O was wel de waarschuwing tegen slui- kuitan «Avooi» merend anti-semitdsme. Wie een op- IJllllCll ^CVcIctl gewekter programma wenste, kon te- f recht bij de Avro, die op N2 zowel .De 11-jarige Louise van Urk, die een tiener als een heks te zien gaf, president dr. Julius K. Nyerere van gisteravond door vier pistoolschoten verder Rita Reys op het scherm de Ver. Republiek Tanzania was gro- van haar vader binnen enkele se- bracht en iets onthulde over het zo- tendeels gewijd aan een bezoek aan conden ouderloos en zelf ernstig ge- genoemde gespleten België. We heb- Eindihoven. waar hij de gast was van wend werd, is praktisch buiten le- ben al eerder geschreven, dat de de N.V. Philips Gloeilampenfabrie- vensgevaar. Haar toestand is rede- Vara-rubriek „Top of flop" in Her ken en van het gemeentebestuur. lijk. Gebleken is dat de kogel in man Stok een niet geheel objectief Daarbij heeft de president ruim ge- haar linkerschouder is binnenge- juryleider heeft. Min of meer betrok- legenheid gehad zich een idee te vor- drongen en er bij het maagkuiltje ken zijnde bij de platenindustrie heeft men van de ultramoderne fabricage (juist onder het borstbeen) is uit- hij ook nu de zaal met tieners een De ongeveer 45-jarige in Den Haag T®1 rJKfco-aPParaten, maar ook van gevlogen. Volgens de politie is daar- ^rdeel^ willen ^opleggeji da^ze^met als souteneur bekend staande H. B. Slachtoffer is weer buiten levensgevaar PRES. NYERERE BRACHT BEZOEK AAN EINDHOVEN De tweede dag van het verblijf van manier waarop gepensioneerden hij waarschijnlijk een long door- zioh fit houden in de werkplaats boord, is even na middernacht slachtoffer -Sterk door Werk", welke enige ja- geworden vin een moordiinsl.g. Op v*n.prot ur. F. M. Roeterank tot stand is ge- de hoek van de Geleenstraat en de komen. Weteringkade in de donkere huurt van Den Haag werd op hem gescho ten. De kogel raakte B. in zijn nek en vloog door de hals om vervol gens de voorruit van een personen auto te doorboren, waarvan de be stuurder juist was uitgestapt. Strokarton-staking breidt zich uit De Vara heeft een verkenning ge- gegeven had. Rustig en aangenaam was het optreden van Adamo in het Hilversumse Expohal. Welk een ver. schil met het opzwepende nozemge- doe enkele dagen eerder in „Beat uit Blokker". In het satirische pro gramma „Zo is het konden we wel enkele politieke glossen waarde ren, en aardig was de grap op de jongste NCRV-reportage over de ver keersonveiligheid. Maar verder be woog men zich ook nu dicht bij de grens van de onwelvoeglijkheid. De NTS heeft er goed aan gedaan, op nieuw een film over het leven van de eens zo beroemde Amerikaanse zanger Al Jolson uit te zenden. Het was boeiend en boeiend op een an dere manier was de zesde aflevering in de serie documentaires over de eerste wereldoorlog. KOMENDE UITZENDINGEN De NCRV heeft vanavond twee De woensdag begonnen wilde sta king in de strokartonindustrie in De dader, die volgens getuigen Groningen heeft zich gisteren uit een man was van klein postuur die gebreid. Werd er woensdag gestaakt een lichte regenjas droeg, kon niet bij zes van de zeven fabrieken in worden aangehouden. B. rompelde Oude Pekela en in een fabriek in gewond in de richting van 't trottoir Appingedam, gisteren voegde zich bij naar een snackbar op de hoek va., de stakers het personeel van de ze- maTkt"rondöm VlctJde''probltnTen de straat, vanwaar de politie werd vende fabriek ui Oude Pekela en v£m het universltair onderwijs in ons gealarmeerd Het slachtoffer was nog van een fabriek in Winschoten, die land Hèt ons opgevallen, dat de W in staat om luidkeels te roepen: ongeveer 300 man in dienst heeft. kundige samensteller Gabri'de Wagt aangename programma - onderdelen: •Houdt de moordenaar en „Bel de Popngen. die vakbondsbestuurders 21ch helaas heeft belig gehou- het memorandum van een dokter en GGD, want ik bloed dood gisteren m Oude Pekela en Winscho- (jen met universiteiten van con- een liedje met Caroline Kaart. Ver- Een paar uur later had het po- ten hebben aangewend om de stakers fessionele richting. Dat zou nochtans der is er Pim Jacobs met Dzjes-zien. litieonderzoek nog met veel meer te bewegen het werk te hervatten, gewenst zijn geweest voor het ver- Op N2 draait een zomerse film die opgeleverd dan een reeks getuigen- bleven zonder resultaat. krijgen van een meer algemeen beeld, de Vara liet maken. Onder de titel verklaringen. Anderhalf uur na de We beperken ons tot hetgeen is ge- „In vertrouwde handen" wordt weer aanslag werd op straat een huls van In Appingedam verschenen gister- bracht over de Rijksuniversiteit van eens 'n operatie op het scherm ge- een kogel gevonden, die, zo wordt morgen ongeveer 40 man op 't werk, Leiden. Er werden enkele flitsen bracht. (Men raadplege de Omroep- vermoed, B. heeft getroffen. maar dit aantal was te gering om getoond; maar de overtuiging moest bladen). De Avro heeft zaterdag- B. geldt in zijn kringen als een de produktie van de fabriek te her- komen van rector magnificus profes- avond het gebruikelijke vierdelige vermogend man. Enkele maanden vatten. Deze werkwilligen werden sor Kuenen. Hij zei onder meer, dat amusementsprogramma. Op N2 is de geleden kwam hij in het nieuws toen daarom ingezet bij het draaiklaar er een bijzonder groot aantal huizen KRO met Fien de la Mar in „Vrou- hij in Gretna Green (Schotland) maken van de machines en andere nodig is voor het onderbrengen van werüevens". Daarna kan men uitge trouwde met een minderjarig Haags installaties. Meende de directie van de talrijke instituten. De bibliotheek breid kijken naar de vervolg-avon- meisje A. van M. Bij gelegenheid „De Eendracht" in Appingedam, dat is zwaar overbelast, maar hier be- turen van een journalist in Hong- van dit huwelijk verklaarde zijn echt- de staking ordelijk was ingezet, later staat een plan tot nieuwbouw. Het kong. Zondag a.s. heeft de ^TTS op genote dat haar vader de toestem- bleek, dat sommige werknemers hun Boerhaave-complex ten behoeve van NI een Belgische EEG-documentaire ming voor het huwelijk niet wilde machines zonder meer in de steek de medische faculteit moge dan al en op N2 een Engels showprogram- geven, tenzij B. hem f 10.000.- be- hadden gelaten. Sommige stofputten een respectabele omvang hebben ge- ma, uiteraard omgeven door de ge taalde. Zij liet zich echter, naar zij en leidingen bleven daardoor vol kregen, maar nog lang niet is alles bruikelijke sport^De Vara brengt op zei, niet verkopen. Leidse Bioscopen schijnlijk als verloren moeten wor den beschouwd. Overigens heeft een deel van het personeel van „De Eendracht" gis termiddag blijk gegeven te zullen zwichten voor de aandrang van de De films in de week van 22-28 april vakbondsbestuurders om het werk zijn door de KFC als volgt gekeurd: te hervatten. Camera: De psychopaat (sfr. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 pur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Vlubber vliegt weer (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur grondstoffen zitten, die nu waar- afgebouwd. Het zou nuttig zijn, in- Ni de rubriek „Tel uit je winst" en dien het gewestelijk tv-nieuws eens op ,N2 draaien enkele films. Fors optreden tegen diefstal bouwmaterialen Het grote aantal diefstallen van bouwmaterialen is gisteren voor de officier van Justitie mr. Abspoel aan leiding geweest de daders hiervan een ernstige waarschuwing te laten horen. „Er moet rigoreus opgetreden worden tegen dit vaak onnodige weg slepen van deze materialen, temeer opdat de schaarste ervan een rem is op de verlichting van de woning nood". Mr. Abspoel zei dit bij de behande ling door de politierechter te Am sterdam, mr. Ten Kroode, van een diefstal van tien raamkozijnen op een bouwwerk in Amsterdam-Noord door de 29-jarige schilder W. H. en de 24-jarige timmerman J. W. Hij eiste tegen beiden een gevangenis straf van twee maanden. Mr. Ten Kroode maakte er drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, van. Aelherklanken ZATERDAG 24 APRIL 1965 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. Aansluitend: Ochtendgymn. en soc. strijdlied. 7.20 Lichte gram. 7.25 Van de voorpag. 7.30 Lichte gram. 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.13 Lichte gram. 8.20 Weg wijs: tips voor trips en vakanties. 8.30 Vocaal ens. 8.40 Orgelspel. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Klas sieke gram. 9.35 Waterstanden. VP RO: 9.40 Eten en drinken, gesprek over eten en drinken in de Bijbel. 9.55 Het meisje in de samenleving, praatje. VARA: 10.00 Buitenl. week overzicht. 10.15 Z.O. 135: gevar. pro- gr. (Om 11.00 Nws). 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Act. sportnws. 12.55 VARA-Varia. 13.00 Nws. 13.15 Stereo: Lichte ork.muz. en zangsol. 13.40 Uitlaat, progr. voor twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Welvaart en soc. verantwoordelijk heid, lezing. 15.00 Nederlandse zan gers uit vroeger jaren opn. 15.40 Boekbespreking. 16.00 Nws. 16.02 Om roep ork.: opera- en balletmuz. opn. 15.40 Boekbespreking. 16.00 Nieuws. 16.02 Omroepork.: opera- en ballet muz. opn. 16.45 Pianospel met instr. begeleiding gr. 16.55 Stereo: Lichte ork.muz. 17.20 Tot ziens in Den Haag: Pinkstersportfeest van de Ned. Cul turele Sportbond. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws en comm. 18.20 Tijd voor teenagers. 19.10 Je neemt er wat van mee, hobby-quiz. 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festival gr. 21.00 Soc. comm. 21.15 Metropole-Show. 21.45 Ik trek door het land, licht progr. 22.00 Re portage. 22.30 Nws. 22.40 Stereo. Lichte ork.muz. 23.10 Even naplaten: licht muzikaal programma. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord: meditatie. 7.05 Klass. gram. 7.30 Nws. 7.40 Geestelijke liederen. 7.55 Over weging. 8.00 Dj inn, gevar. progr. 12.00 Angelus. 12.03 Licht instrum. ens. met zangsol.: liedjes over het verre Westen. 12.24 Marktberichten. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Religieus nws. 12.45 OverT heidsvoorlichting: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 12.55 Licht instrum. kwartet en zang sol. 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Musi cerende dilettanten: koorzang. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte ork.muz. en zangsol. 15.30 Signaal: documentatie voor en over jonge mensen. 15.50 Karakteris. tiek: licht progr. 16.30 Sportperis- coop. 16.40 Fanfare-ork. opn. 17.00 Lichte gram. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Stereo: Licht instrum. ens. 18.20 Jazzmuz. met comm. 18.50 Lichtba ken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Limburgs symfonie-ork. en sol.; semi-klass. muz. 20.30 Rieleksen gevar. progr. 21.35 Man en paard, een vrijmoedige kijk op actuele za ken. 21.45 Roulette, een spelletje met gram. 22.00 Licht ens. met zang sol.: liedjes uit Vlaanderen en Ne derland. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt, gesprek over Christen-zijn in Kerk en Wereld van vandaag. 23.15 Nwe klass. gram, met comm. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NTS: 10.00-11.00 Teleac: Televisie academie. AVRO: 16.00 Popeye, te kenfilm. 16.05 Luipaard op schoot. 16.30 In het TV-lab. 17.00-17.35 Voor de jeugd. NTS: 19.00 Nws in het kort. 19.01 Barend de Beer. AVRO: 19.06 Roy Orbison. 19.35 Robin Hood, TV-film. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. AVRO: 20.20 AVRO's Televi- zier. 20.35 Wie van de drie, intelli- gentiespel. 21.10 Willy en Willeke, muzikaal progr. 21.50 Wachtwoord, quiz. 22.10 Johnny en Rijk - 'n Paai Apart: am us.progr. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland 2: NTS: 20.00 Nws in het kort. KRO: 20.01 Rendez-vous met Europa: amu- sementsprogr. uit Zwitserland. 20.25 Achtergronden van de prestatie: sport. 20.50 Vrouwenlevens, een se rie monologen voor vrouwen: Tijd aftellen. 21.10 Hong Kong, avonturen vain een journalist in het Verre Oos ten, TV-film. 22.00-22.10 Epiloog. Achtste Pax Christi voettocht Smidje Verholen en de Bijna 3000 eindexaminandi nemen deel aan de achtste Pax-Christi-voet- tocht, die van de startplaatsen na 12 SlX)Ttm routes naar 's Hertogenbosch leidt. 4.45^7.00 en~9.15 uur Zij zijn onderverdeeld in 132 kapit tels, terwijl 140 aalmoezeniers de Luxor: Angelique, markiezin der Engelen (volw.) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.r* Studio: Anna Karenina (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur jongelui leiding geven in hun ge- COniDlltCr sprekken over het thema van dit Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur jaar: „Op weg waarheen?" 194 Nadat koddebeier Eelco Eelke- Trianon: Goldfinger (18 j.) In de pleistersplaatsen worden door ma de twee boeven met kracht ver- sprekken over het thema van dit bent dus die snurker, die al die malle H stukk'n over het dorp schrijft Genroloneeerd de bevolking grote verbroederings- wijdërd had uit"het rustige dorp, ge- „Hiep hoi! Goed gezien!" gichel- Daeeliiks- 2 30 7 00 en 9 15 uur feesten georganiseerd. Zaterdag ke- viel het, dat hij een zekere Sipko de Sipko. „Het is een mooi vak, mak- Zondair 2 15 4 30 7 00 en 9 15 uur ren de routiers naar de kathedraal stunt tegenkwam. Deze met een fij- ker! Op die manier hou je al schrij- s' terug. Zondagmorgen zullen zij de ne neus begenadigde man opende vend de belangstelling levend en de Rex: do-zo: De zeven gladiatoren slotplechtigheid bijwonen in de Bra- vrolijk het portier van zijn auto en krant bloeiend! Maar dat zul jij wel van Sparta (14 j.) banthal, waar kardinaal Alfrink met riep: „Hiep hoi! Veldwachter! Hoe niet begrijpen. Doch eh wat ik ma-wo: Bekentenissen van een 12 hoofdaalmoezeniers de Eucharis- staan de zaken in Rijkhuyzen? Zit zeggen wou? Hoe zit het nou met de opiumschuiver (18 j.) tie-viering zal concelebreren. Daar- er nog een fijn stukkie is voor de voorbereidingen voor de taptoe!" Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur na zal de deelnemers een warme krant?" Eelco keek hem even pein- „Vraag dat maar an de soldaat'n Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur maaltijd worden opgediend. zend aan en zei toen: „Zo zo jij zelf", gromde Eelco. „We word'n hier langzamerhand helemaal overstroomd door jongelingen in 's konings rok! En als ik je nou een goeie raad mag geven. Hou 'es op met over ons te schrijv'n. Op die stukk'n van jou komt het hele internationale geboefte af als mott'n op de vlam!" „Hiep hoi! Nou wordt-ie goed! Nou zal ik de schuld nog krijgen!" smaalde Sip ko Stunt. „Nee mannetje! Ze komen niet op mijn geschrijf af, maar op die sportcomputer!" En deze opmer king begon aan de brave Eelco Eel- kema te knagen. Het liet hem niet met rust. Des nachts deed hij geen oog dicht en hij lag maar te woelen, van de ene kant op de andere En de volgende ochtend al héél vroeg begon hij zijn ronde door het dorp. „Ik moet er tóch nog eens met smidje Verhool'n over praat'nmom pelde hij. „En één ding staat vast: die sportkomkommer mot hier weg, en liefst zo spoedig mogelijk. nog in zijn hoofd krijgt om de tuin af te gaan zoeken of er nergens een vreemde kerel rondhangt. Dan vindt hij het lijk van Burghauser. Natuur lijk moet hij beamen dat jouw vreemde gedrag diaarmee in ver band stoat. Sidderend over zijn hele lijf gaat hij dan in zijn huis terug en besluit tegen geen mens iets te zeggen van wat hij heeft gezien. Zelfs tegenover zijn vrouw zwijgt hij. Pas als je gearresteerd wordt, wondt hij bang, diait hij onder ede een verklaring zal moeten afleggen en neemt juffrouw Bertha in vertrouwen. Maar die kan hem natuurlijk ook niet helpen". „Goed, dat was dan ook Benedict. Maar Bertha is mijn zuster". „Beste vriend, Rosemarie is je dochter, maar je hebt haar deson danks van de moord verdacht". „Ja, omdat ik dacht dat ze ontoe rekenbaar was". „En geloof jij dan, dait je zuster dacht, dat jij toerekenbaar was?" „Maar er is er toch een geweest, die wel in mij geloofd heeft". „Ja, omdat ze wist, dat je de daad niet begaan kon hebben, want je was bij haar. Als je tegen je zuster open hartig geweest was, dan zou dat mis verstand nooit ontstaan zijn. Waar om deed je dat eigenlijk niet?" „Ik wilde niet, dat ze iets wist over mijn late liefde. De goede naam van Ilse stond op het spel, en ik was bovendien bang, dat ilk me in haar ogen belachelijk zou maken. Hoe zou zo'n oude juffrouw daar iets van kunnen begrijpen? Ze zou me hebben uitgelachen en allerlei verwijten ge maakt hebben". „Je kent je zuster sledht Waldstoet- ten. Ik wed, dat er niets van die aard gebeurd zou zijn. Ze zou alles begre pen hebben, omdat ze van je houdt." De gevoelige woorden van Klaudy bleven niet zonder uitwerking op Watdstaetten, maar hij zag toch het weerzien met zijn zuster met onrust tegemoet. Hij was wel niet boos meer op haar, maar hij vreesde, dat ze hem verwijtend zou aankijken en haar mening over Ilse ten beste zou ge ven. Tussen Ilse en hem bestonden nu geen hindernissen meer, ze kon den binnen afzienbare tijd met el kaar trouwen. Daardoor zou er veel veranderen. Hoe zou Bertha dit al lemaal opnemen? De stem van Klau dy rukte hem uit zijn gepeins los. „Ik zou nog één vraag willen stel len, beste vriend. In het dossier ligt een bemerking van de rechter van in structie, dat hij gezien heeft, dat jij en architect Frölich ellkaar in een tuinresbaurant hebt ontmoet. Dezelfde avond was Frölich uit zijn huis ver dwenen. Stond deze ontmoeting in verband met zijn vlucht?" „In zekere zin wel, ja. Frölich is een eerlijke kerel en houdt van Rose marie zonder zelfzuchtige oogmer ken. Daarom kwamen we schriftelijk overeen elkaar daar te ontmoeten. Nadien is het ons dan ook gelukt onze achtervolgers op een dwaalspoor te brengen". „Vertelde mijnheer Fröhlich je nog wat bijzonders over de nachte lijke ontmoeting met je dochter." „Eigenlijk niet. Alles is zo verlo pen als Rosemarie heeft verklaard. Ze spraken met grote bitterheid over Burghauser, maar als Burghauser niet vermoord was, had dat niets te bete kenen gehad. Maar nu moest het aan allebei te denken geven. Frölich moest wel aannemen, dat Rosemarie de daderes was, en zij, meende het zelfde van hem. Bij ons onderhoud meenden Frölich en ik dat er van tij delijke geestesversboriwg bij Rose marie sprake was en besloten tot het gedrag dat wij daarna hebben volge houden. Frölich kon natuurlijk geen meineed afleggen, en omdat zijn verklaringen bezwarend zouden zijn voor Rosemarie. was het beste, dat hij zich onttrok aan elk verhoor door de rechtbank. Ik zedf wilde de din gen gewoon op hun beloop laten. Pas na de brief van Frölich kwam in Rosemarie de gedachte op, dat zij in een toesband van verstandsverbijste ring inderdaad de moord zou kunnen hebben begaan. Toen kreeg ze die zenuwaanval, nadat haar eerste op winding was geluwd". ..Ik geloof, dat dat de oorzaak is van haar ziekte. Ik heb er in ver trouwen over gesproken met haar dokter, en hij denkt dat eveneens. Lichamelijk en geestelijk is ze vol komen gèzond. zegt hij, maar haar geestelijke vermogens zouden ge stoord worden als ze gedwongen werd over deze zaak te spreken. Als de psychische druk van haar wordt afgenomen doordat ze te horen krijgt, dat bewezen is dat iemand anders de moord begaan heeft, en dat zij die dus niet begaan kan hebben, dan is ze meteen weer helemaal gezond". „Nu, dat kunnen we, de hemel zij dank. dan ook in orde brengen. De rest zal wel vanzelf gaan. Ze kan met Frölich trouwen, en ik weet, dat het geluk van Rosemarie dan einde lijk verzekerd is." „Weet je waar hij is?" „Ja. hier vlak in de buurt, bij hout vester Reindl in Rariabhforst". Er verscheen een gevangenbe waarder om W aids toetten naar het bureau van de directeur van de ge vangenis te leiden, waar zijn iwvrij- heidsstelling zijn beslag kreeg. Nu was alles achber de rug. Buiten liepen in het duister van de avond twee vrouwen heen en weer voor de poort, waaruit volgens zeggen van die portier de ontslagene zou te voorschijn komen. De tijd viel hen echter niet lang, want ze hadden el kaar veel te vertellen. „We moeten elkaar goed leren ken nen, wanit in de toekomst worden we zusters", had tante Bertha gezegd, toen ze de eveneens wachtende Ilse Dellariva aansprak. En toen dan de poort aan de binnenkant werd ge opend hielden de twee vrouwen al van elkaar. Twee mannen kwamen naar buiten. Waktstaetben bleef staan en haalde diep adem. „Vrij", zei hij zachtjes, „wat klinkt dat mooi!" Toen viel zijn blik op de twee wou wen, die op hem toesnelden. „Heinsz, liefste!" „Ja, geef haar maar het eerst een kus" zei tante Bertha, „zij heeft er het meeste recht op. Een oude zuster kan wel een ogenblik wachten". Waldstoetten trok beiden tegelijk naar zioh toe. ,Ik ben om jullie alle twee even blij", stamelde hij. Alles wat hij aan wrok tegen zijn zuster gekoesterd mocht hebben viel ineens weg. Tante Bertha lachte verge noegd: „Denk je soms, dat ik jouw ver loofde hier twee uur alleen zou laten wachten? We zijn intussen vriendin nen geworden, en dat ik maar goed ook, want jij zult haar daar voorlo pig de tijd niet voor geven. Gaat u mee, mijnheer Klaudy. De auto wacht om de hoek. U moet meeko men en ons helpen die vrijheid van Heinz te vieren". Klaudy wilde tegenspreken, maar ze stak haar arm door de zijne en trok hem met zich mee. „Dat moest er nog bijkomen, dat u weg zou gaan. U hoort er immers bij. En bovendien wie moet Dse dan van avond laat naar huis brengen? We kunnen ze toch niet alleen naar huis sturen?" EINDE door: A. ARNEFELT 44) Nog dezelfde dag werd Waldstoetten van verdere rechtsvervolging ontsla gen en op staande voet vrijgelaten. Omdat er nog enkele formaliteiten te vervullen waren, was het al don ker voordat hij het gerechtsgebouw kon verlaten. Dr. Klaudy was bij hem gebleven. Pratend zaten de twee vrienden bij elkaar, want dat waren ze in de loop van de maanden ge worden. „Mijn zuster heeft mü dus werke lijk voor een moordenaar gehouden," zei Waldstoetten bitter. „Vanaf de eerste diag heb ik het in haar ogen gelezen, maar ik kon en wilde het niet geloven. Zij, die me toch zo goed moet kennen! Zie je Klaudy, daar zal ik nooit meer overheen ko men. Van alle verdriet, dat ik deze maanden heb doorgemaakt is het ergste, dat ik mijn zuster verloren heb." „Hoezo verloren? Ik vind, dat je je integendeel hechter aan haar moet binden. Juffrouw Bertha heeft er het ergste onder geleden van alle maal. Kun je haar dat werkelijk kwalijk nemen?" „Ze had zo'n verdenking niet in zich moeten laten opkomen." „Neem me niet kwalijk, Wald stoetten, dèt verwijt ia niet verdiend en geeft blijk van lichtgeraaktheid. Zoals de dingen zich lieten aanzien kon ze tot geen andere gevolgtrek king komen. Stel je maar eens in haar plaats. Jij sluipt 's nachts als een dief het huis binnen, en de vol gende morgen ontken je dat rond weg. Het lijk wordt gevonden. Ook nu zwijg je als het graf, je legt valse verkia ringen af en toont een zonder linge onverschilligheid over de dood van Burghauser. Het dienstmeisje brengt een stuk brief, waaruit zij be grijpt, dat er tussen jou en de ver moorde iets verschrikkelijks moet zijn voorgevallen, wat jullie tot doodsvijanden maakt. Dan komt Be nedict met zijn verklaring „Wat drommel kon Benedict van de zaak weten?" „Benedict heeft 's nachts ook voet stappen in de tuin gehoord, waar schijnlijk die van Tomasond, die weg ging nadat hij met Scapatelli het lijk in de kalkkuil gegooid had. Stelt u zich dat eens voor: hij staat op en sluipt in de schaduw van de struiken langs het huis naar voren. En inplaats van Tomasoni, die al wel in de lindenlaan zal geweest zijn, ziet hij hoe jij je achter een struik verstopt. Hij kijkt toe terwijl je naar alle kanten schuw en voorzichtig om je heen kijkt en dan heimelijk in huis sluipt als een misdadiger. En heit onigekik wil» dat hij het dan

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2