Nu ook Bio-tex in groot voordeelpak mmm DE NIEUWSTE PANTALON: TS-Quality theezakjes KOU TROK ZICH NIETS AAN VAN BLOEMENCORSO Maar bloemen zijn er, „waar ze vandaan komen doet er niet toe" met GRATIS maatbeker! Eiwitvlekken, bloedvlekken, transpiratie-, melk- en vetvlekken verdwijnen volkomen, alléén maar door inweken of voorwassen Bio-tex maakt wassen bijna overbodig Douwe Egberts DONDEHDAG 22 APRIL 1965 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 PUBLIKATIf VAN A K U ARNHEM „Waar ze vandaan komen komen ze vandaan, maar bloemen krijgen we", is een uitroep van het comité Bloemencorso Bollenstreek. Een ietwat vreemde uit roep, als men bedenkt, dat over twee dagen dertig glorieuze en fantastische praalwagens en versierde auto's hun 14 kilometer lange zegetocht beginnen en er op het oog geen gebrek aan bloemen zal zijn. Inder daad, de datum 24 april voor het corso leek een goede optimistische gooi. Maar tien dagen geleden keerde de kou terug en werd de bloei afgeremd. De organi satoren bewogen hemel en aarde bij de kwekers en men dwaalde zelfs af tot Wassenaar en bepleitte het vlugge afsnijden der bloemen om verzekerd te zijn van voldoende bloemenpracht, die ruim 2000 vier kante meter rietmat op de wagens zal moeten bedek ken. „We zullen echt wel zuinig moeten zijn met de bloemen", zegt A. W. („Jos") van Driel (van Amstel veen) „de corsoconsul van de bloemenkust", noemt hij zichzelf „maar ik twijfel geen moment aan de goede afloop. Voor we het weten zitten we vrijdag nacht weer midden in de corsokoorts als werksters en werkers aan het afknappen toe zijn en de laatste lood jes het zwaarst wegen". Over tivee dagen trekt bloemensprookje J;"t^oeva^ovkergeiateiets werd weer langs honderdduizenden Jos van Driel en zijn zoon Kees zijn de geestelijke vaders van het jaarlijks evenement in de Bollen streek, een uitzonderlijk fenomeen, dat honderdduizenden naar één en kele attractie trekt. Bijna een jaar is men bezig geweest met het voor bereiden van het corso en over een paar maanden worden de eerste strepen voor het feest van 1966 weer op papier gezet. Gistermiddag zagen wij in de grote hallen van de Bloembollenveiling HBG te Lisse de speelse rieten vormen die, nog ont daan van de levenbrengende kleu ren, ontsproten zijn aan de altijd ont werpende breinen der Van Driels. De langste wagen is 15 meter, 5 me ter is de grootste hoogte. Een een voudige kachelsmid kreeg de teke ningen tot in de kleinste bijzonder heid van Van Driel voorgelegd en elk lasje in de skeletten van beton staal, iedere ronding in de rieten Het wordt het 17e corso, dat, be geleid door 22 muziekkorpsen, van de Warmonderdam vertrekt, zater dagmorgen oan half elf. Als de toe schouwers maar 11 korpsen tellen, komt dat uit; de muziekgezelschap pen leggen elk de helft van de weg af. Exotisch en humoristisch Gisteren begonnen tientallen jon gens en meisjes met een pril enthou siasme aan het opsteken der bloe men, veel blauwe hyacinthen, roze en witte en, (helaas) wat schaarse gele. Een vreemd gezicht, dat nog kale rietgele woud van gevaarten, die straks visueel sprookjes vertellen, „van exotisch tot humoristisch". Vandaag was men al verder gevor derd. En als de apsteeksters en op stekers hun werk in kleur en vorm 'zien groeien, houdt hun enthousias me daarmee gelijke tred. Tot van nacht twaalf uur kan het belangstel lend publiek bewonderende blikken slaan op het corso-in-wording. Mor genavond om tien uur moet alles klaar zijn. Dit valt nog te bezien, maar in elk geval kan men dan we derom tot middernacht in de HBG- hallen terecht voor een voorbezich tiging. De Vereniging Nederlands Fabri kaat bestaat 50 jaar. Aanleiding om verantwoorde ontwerpen in de pu blic relationssfeer in het corso te la ten meetrekken. Geen reclame wordt het, maar een bloemlezing uit de Nederlandse industrie, passend in dit bolllenstreekfestijn. Foto-voorlichting Voor een internationale première zorgt de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie, die met twee fotografen amateur in hart en nieren fotografische voorlich ting geeft aan het langs de route sa mengestroomd publiek. Ongeveer een kwartier voor het corso voorbij trekt passeert de auto (met een don kere kamer aan boord) en geeft via een geluidsversterker aanwijzingen aan de ongetwijfeld duizenden corso- fotografen. Aan het corso is boven dien een fotowedstrijd verbonden. „Waaroan geen oloemenfeestenzo als elders wijn- en oogstfeesten?" Deze vraag rees in de Bollenstreek, waar meer en meer vele toeristen meer dan een dag verblijven in het bloeiseizoen. Stichting Elfesta te Lis- se heeft zich om deze toeristen be kommerd en wil gepaste ontspan ning in het luchtiger genre bieden met een goed programma. Dit ge beurt in de Hobaho- en HBG-hallen. Er treden op negen feestavonden vele Nederlandse artiesten op en op maandag 3 mei is er een Zwitserse avond met groot baiL De stichting hoopt het volgend jaar de Elfesta- activiteiten als een streekzaak te kunnen zien. Compositie in riet: stekelige figu ren die in de HBG-hallen te Lisse op hun bloemenpak wachten. „Bidden en afwachten" BUSDIENSTEN OP CORSODAG Nog twee dagen de weersberichten in de gaten houden. Het werk gaat gestaag en onder hoogspanning door. En dan is het klaar. Menselijkerwijs gesproken kan er dan niets meer mis gaan. De laatste uren voor de start kijkt de Bollenstreek in de lucht. „We kunnen dan alleen nog maar bidden en afwachten", zegt Jos van Driel en hij maakt een berustend Gedurende het Bloemencorso in de Bollenstreek op zaterdag 24 april a.s. zullen de diensten op de lijnen 22 Den Haag-Noordwijk-Bollenstreek -Haarlem; 23 Noordwijkerhout-Bol- lenstreek-Haarlem en 50 Haarlem- Leiden geruime tijd niet volgens de dienstregeling worden uitgevoerd. Nadere inlichtingen worden ver strekt door onze haltekantoren in Haarlem en Leiden. U PROEFT HET ZÓ: Douwe Egberts Pickwick Thee is een thee met een eigen karakter. De smaak is bijzonder fijn en verkwikkend, de geur zo zeldzaam krachtig. Een verrassing apart is wel de afschenk: diep van kleur, zeer rijk en royaaL Niet voor niets is deze fijne Engelse melange hij zovele gezinnen als een echte tractatie ingeburgerd. De afgebeelde speciale theekoppen, van zeer kostbaar Bone China", gemaakt door Royal York in Engeland, zijn verkrijgbaar per twee stuks, samen voor 1600 D.E. punten; Rode dooa (f138 Eik zakje voor ca. 8 koppen thee.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3