Aspirin helpt elke dag overal ter wereld mensen vlug en feilloos van hun pijn af. Waarom zou dan gaan experimenteren met allerlei andere middelen. ASPIRIN H - BAYER studentencongres het stakingsrecht Juridisch bespreekt W ;PAG 21 APRIL 1965 DE LEIDSE C' VT PAGINA 7 (advertentie) Het ia fijn weer te leven zonder pijn! Hoofdpijn Verkouden 1 Kiespijn 1 Neem snel Aspirin. DAAR STAAT ACHTER 20°/o voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. KONINGIN EN PRINS OPENDEN JEUGDCENTRUM „DE HUNNESCHANS" Koningin Juliana en prins Bern- hard hebben vanmiddag aan het Ud- delermeer het dagverblijf van het jongeren - ontmoetingscentrum „de Hunneschans" geopend. Als lid van de raad van advies van de stichting zilveren jeugdcentra was hierbij ook prinses Beatrix aanwezig. Het dagverblijf staat op het ter rein, dat het koninklijk paar in 1962 bij zijn zilveren huwelijksfeest ter beschikking heeft gesteld aan de Ne derlandse jeugd, tegelijk met „het zilveren schor" aan het Veerse Meer in Arnemuiden, waar morgen de eer ste steen voor het gebouwencomplex zal worden gelegd. De voorzitter van de raad van ad vies van de Stichting Zilveren Jeugd centra, mr. M. B. van de Werk, zei in een korte toespraak onder meer, dat de stichting de ruimte en de ac tiviteit wil aanbieden en mogelijk maken, die bevorderlijk zijn voor het zichzelf worden, de groei naar vol wassenheid van de jongeren. Het gaat de stichting om active rende ontmoetingen tussen groepen jongeren, die van elkaar verschillen, hetzij door hun herkomst (stad-plat- teland, Nederland-buitenland), hetzij door hun religieuze overtuiging of politieke opvattingen, hetzij door hun sociale achtergrond, hetzij omdat de ene groep uit valide en de andere uit minder-valide jongeren bestaat. Prof. mr. J. M. van Bemmelen heeft gisteravond in het groot-audi torium van de Rijksuniversiteit in Leiden, het landelijk juridisch stu dentencongres geopend. Tijdens het congres, dat van 20 tot en met 23 april duurt, zullen hoogleraren van Nederlandse universiteiten voor drachten houden over het onderwerp „stakingsrecht" in het bijzonder over de juridische kant hiervan. Ook aan sociaal-economische aspecten zal aan dacht worden besteed, niet alleen in de voordracht maar ook tijdens de discussies, die groepsgewijze zijn ge organiseerd. Prof. Van Bemmelen zei in zijn openingstoespraak, dat de motieven voor het kiezen van het onderwerp „stakingsrecht" voor dit congres, niet alleen gezocht moeten worden in de actualiteit ervan. Het stakingsrecht heeft vertakkingen in bijna alle on derdelen van het recht, zei prof. Van Bemmelen en dat was de hoofdreden van de keuze van het onderwerp. Na een korte historische beschouwing over het begrip staking vroeg prof. Van Bemmelen zich af, of staken al tijd als een onrechtmatige daad moet worden beschouwd. De werknemer, die eenzijdig een arbeidscontract opzegt, handelt on wettig, zei professor Van Bemmelen, maar er zijn omstandigheden die een staking rechtvaardigen. Deze kwes tie is een omstreden punt, ook in Nederland. Prof. Van Bemmelen vindt het niet juist dat ambtenaren en spoorwegarbeiders .geen stakings recht hebben. In Den Haag heeft circus-eigenaar Toni Boltini van leden van de Utrechtse studentenvereniging, na mens de 7000 leden van de T.B.-fan- club een helicopter aangeboden ge kregen. De Sikorsky zal, indien mo gelijk, gebruikt worden voor recla me-vluchten. De foto toont Boltini Niet alleen is dit een rechtsonge lijkheid, maar deze kwestie dient ook te worden opgelost in het kader van de Europese eenwording waar een uniforme wetgeving met betrekking tot het stakingsrecht onontbeerlijk is, aldus prof. Van Bemmelen. Van de dirie mogelijkheden: alle stakin gen strafbaar, stakingen in, vitale be drijven strafbaar of stakingen niet STUDENT IN WASSENAAR SINDS DRIE WEKEN VERMIST Uit Wassenaar wordt sinds ruim drie weken de 23-jarige student Pim Burgemeester Van der Willigen tij dens zijn toespraak tot de deelnemers aan het juridisch studentencongres. Uiterst links wethouder C. J. Piena. Verder van links naar rechts: de heer Nieuwenhuijzen, praeses van de ju ridische faculteit, wethouder S. Men ken. burgemeester Van der Willigen, wethouder P. S. Harmsen en (half achter pilaar) wethouder S. Sannes. strafbaar, meende prof. Van Bemme len dan ook aan de laatste de Voor keur te moeten geven. De eerste voordracht van het con gres werd uitgesproken door de Leidse hoogleraar in het burgerlijk recht, prof. mr. H. Drion, en had tot Lanting vermist. Namens de ouders heeft de commissaris van politie te Wassenaar nu een verzoek om op sporing doen uitgaan. Willem Johannes Lanting, geboren op 29 december 1941, verliet op maan dag 29 maart 1965, omstreeks 8 uur, de ouderlijke woning en verwacht werd, dat hü te Leiden een college ging volgen. Sedertdien! werd echter niets meer van hem vernomen. Hij beschikte vermoedelijk over een ge ring bedrag aan geld en. hij nam geen bagage mee. Bekend geworden is, dat hij op 29 maart 1965, omstreeks 8.15 uur, per autobus vanuit Wassenaar naar Den Haag is gereisd. Het moet voor mogelijk worden gehouden, dat Lanting in een depres sieve toestand is geraakt, waardoor een ongeluk niet uitgesloten moet worden geacht. Zijn signaliement luidit: lang 1.90 meter, slank postuur, glad gekamd blond haar met scheiding links, blau we ogen, smal gelaat Hij was ge kleed in een oamelkleuiige overjas, bruin oostuum en zwarte lage schoe nen. Een ieder, die inlichtingen kan verstrekken, waarbij ook wordt ge dacht aan hen, die de laatste dagen voor de vertrekdatum contact met de vermiste hadden, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de poli tie te Wassenaar, afdeling recherche, telefoon 017513333, of met die poli tie in zijn woon- of verblijfplaats. Zeven van de acht jeugdige delin quenten, die dinsdagmiddag ont snapten uit de Rijksinrichting aan de Oostelijke Handelskade in Am sterdam, waren binnen korte tijd door de politie ingerekend, de acht ste meldde zich vrijwillig. Op de foto worden twee jongens uit het bureau Daniel Meyerplein naar een busje geleid om te worden teruggebracht naar de inrichting. titel „De betekenis van het Panhon- libco-arrest voor het stakingsrecht". ONTVANGST DOOR B. EN W. De deelnemers aan het congres zijn gisteravond rond half zes door het college van b. en w. in de Burger zaal van het Leidse Stadhuis ontvan gen. Na een korte toespraak door burgemeester G. C. van der Willigen, dlie werd beantwoord door de praeses van de juridische faculteit, de heer J. W. A. Nieuwenhuijzen, bleven de deelnemers nog enige tijd als gasten van b. en w. bijeen in de Burgerzaal. Acht jonge skiërs in Zwitserland vermist Acht Zwitserse skiërs, jongens en meisjes van 15 tot 21 jaar, worden vermist. Zij hadden met Pasen een ski-tocht ondernomen in de Ober alpen. Hefschroefyliegtuigen 'hebben dit gebied gisteren afgezocht, maar de opsporingen werden door slecht weer belemmerd. Het zoeken wordt vandaag voortgezet Weer aardgas in Friesland aangeboord De N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft vanmorgen in haar exploratieboring in Tietjerkste- radeel, in de provincie Friesland, op nieuw aardgas aangetroffen. Met deze boring, die werd ver richt om de oorspronkelijke aard gasvondst in mei 1963 van de NAM in Friesland bij Blija verder te eva lueren, bevestigt de NAM voor de vierde maal de aanwezigheid van Bitumina in deze provincie. Verdere succesvolle boringen werden door haar geslagen bij Sonnega (1963) en op Ameland (64). Teneinde de hoeveelheid van het in Tiet j erksteradeel aangetroffen aardgas te kunnen vaststellen zal het betrokken gebied nog nader moeten worden onderzocht. Op 13 mei 1963 diende de NAM een concessie-aan vraag in voor de gehele provincie Friesland en het daarbij behorende waddengebied. Het dagverblijf van „de Hunne schans" is bijna helemaal opgetrok ken uit houten segmenten, examen stukken van ruim 3000 leerlingen van de stichting vakopleiding bouw bedrijf. Deze typische gevormde seg menten (vier ervan vormen steeds een zeshoek) zijn volgens een ont werp van de heer H. van der Wildt, hoofd van de technische afdeling van de stichting vakopleiding bouwbe drijf, verwerkt in de vloeren, wan den, ramen en deuren van het ge bouw. Dit heeft een oppervlakte van 27 bij 16 meter en omvat behalve de grote zaal ook twee stafkamers, twee slaapkamers, een keuken, toi letten en douches. Tijdens de bijeenkomst in het nieu we dagverblijf gaf pater W. A. M. Alting von Geusau, voorzitter van de stichting Zilveren Jeugdcentra, van middag een kort overzicht van wat de stichting sinds haar oprichting heeft gedaan om haar doel, „de ont moeting van jongeren zonder enig voorbehoud om te komen tot onder ling begrip en waardering, tot res pect voor eikaars mening en levens vorm", te bereiken. Dank zij de medewerking van en kele honderden voornamelijk jonge mensen, die het terrein bouwrijp maakten, de fundamenten stortten, de bouwsegmenten sorteerden, het skelet van het dagverblijf optrokken en het eigenlijke constructiewerk deden is het nu al klaar. Voor deze medewerking dankte pater Alting von Geusau vanmiddag de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, de Stich ting Internationale Werkkampen, de Nederlandse Christelijke Studenten vereniging, de Europese Werkgroep en de vele anderen, die of door het ter beschikking stellen van materia len of door hun activiteiten op „de Hunneschans" zelf, hebben bijgedra gen tot het snel gereedkomen van het dagverblijf. 300 Mariniers gaan oefenen met „Royal Marines" Een QPO-compagnie van het Korps Mariniers zal in mei naar Groot- Brittannië gaan om tezamen met de Engelse mariniers te oefenen. Het Nederlandse korps mariniers heeft 3 z.g. QPO-compagnieën 2 in Ne derland en I in West-Indië. Eén van de bovengenoemde onderdelen is al tijd gereed om binnen 24 uur te wor den uitgezonden teneinde Neder landse onderdanen en belangen te beschermen. Het onderdeel dat naar Groot-Brittannië gaat is QPO-com pagnie no. 1. Deze eenheid, die is samengesteld uit 12 officieren en 286 manschappen en onder bevel staat van majoor der mariniers A. C. Laurens, zal voor deze oefening met een kleine staf, die de oefeningen zal leiden, worden uitgebreid. Het Nederlandse onder deel zal op 3 mei te Plymouth aan komen met hr ms Tanker voorraad- schip „Poolster". Na debarkatie zal de compagnie in bivak gaan en ge durende 10 dagen intensief oefenen met de 43ste commando afdeling van de Royal Marines, die gestationeerd is te Plymouth. De oefeningen zullen niet alleen bestaan uit amphibische operaties vanuit kleine landingsvaartuigen en helikopteroefeningen, maar ook zal het beklimmen van rotsachtige kus ten beoefend worden. De laatste fase van de oefening zal bestaan uit een tweedaagse oefening met de Engelse mariniers, die geleid zal worden door luitenant-kolonel S. D. Smith van de „Royal Marines". De Nederlandse compagnie zal op 15 mei met hr ms Poolster terugkeren naar Nederland. ui zij li nieuw-vei wui ven uezu, luci een schaalmodel op het spatbord. Duizenden padvinders in Nederland maken een deel van hun Paasvakantie weer nuttig voor de jaarlijkse actie „Een heitje voor een karweitje" ten behoeve van hun groepen en hun beweging. Hier zien we een groepje welpen aan het werk in het Amsterdamse Vondelpark: grondig worden de perken met bloemen van papier en ander afval ontdaan.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7