DREEF ook Israel zijn atoombom? TURKIJE WIJST ALLE GRIEKEN HET LAND UIT DOLLE KOE WONDDE DRIE MENSEN DINSDAG 20 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op 8 mei a.s. hopen onze ldeve ouders W. L. VAN KLINK en J. M. VAN KLINK—VAN AMSTERDAM Dat God hen nog lang voor ons moge bewaren, is de wens van hun dankbare kinderen CORRY RIAGERRIT LEO—PLONI JOHNY PETER JAN De H. Mis uit dankbaarheid wordt opgedragen 's morgens 9.30 uur in de parochiekerk St. Pe trus Banden te Roelofarendsveen. Roelofarendsveen, 20 april 1965 Floraweg 49 Op 29 april hopen mijn dochters Zuster ANNA MARIA in de wereld Cornelia Maria Hooymans en Zuster M. GODELIEVE in de wereld Sofia Johanna Hooymans hun zilveren Professie feest te vieren in de Cisterciënserabdij O.L.Vrouw van Koningsoord te Berkel Enschot (N.Br.). C. J. HOOYMANS Oegstgeest, Mariahoeve 17 1925 1965 Onze dierbare ouders en grootouders P. TH. DE JONG en A. C. DE JONG— v. d. SALM hopen op dinsdag 25 mei a.s. him 40-jarig Huwelijksfeest te vie ren. Uilt dankbaarheid zal om 10 uur tot hun in tentie een gezongen H. Mis worden opge dragen in de paro chiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Hazerswoude-Dorp. HUN DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN Benthuizen, 19 april 1965 Noordpolder 2a Gelegenheid tot feli citeren: dinsdag 25 med van 1516.30 uur in zaal Timmermans. Hazerswoude-Dorp A. Dirksen TANDARTS Wegens vertrek naar el ders is de PRAKTIJK OPGEHEVEN Ziekenfondsleden die in de maand april hun controle nog niet hebben gehad kunnen zich wenden tot tandarts Wickevoort- Crommelin, RijnsburgeT- weg 7, Leiden. P Sleutels bijmaken! Lips-, Yale-, autokontakt en voordeursleutels. Klaar terwijl U wacht! Tuin banken. tuinstoelen en ta fels en alles voor uw tuin. Hartwijks Ijzerhandel, Nwe Beestenmarkt 5-7-9-4 Leiden, tel. 26627. N V Confectiefabriek Gebr. de Weerd, v. d Werffstraal 7a l.eiden. tel 30390 heeft op haar iapon- nen-ateliers plaats voor ervaren en aank Modinet- tes. Persoonlijke sollicita tie tot 's avonds 6 30 uur Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een langdurige ziekte, voor zien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze broer, zwager en mijn beste oom Petrus Johannus Eijmer weduwnaar van Johanna Maria Heemskerk iin de ouderdom van 82 jaar. F am. CHRISTÏAANSE—EIJMER Fam. HEEMSKERK De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen op donderdag 22 april a.s. 's morgens 8.30 uur in de parochiekerk van St Jeroen te Noordwijk- Binnen, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden op dinsdag en woensdag des avonds 8 uur aan het sterfhuis. Met grote droefheid geven wij U kennis, dat na een langdurige ziekte voor ons nog geheel onver wachts is overleden, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Zieken, mijn lieve man en onze vader, behuwdvader, grootvader, broer, behuwdbroer en oom Cornelia Theodorus de Groot echtgenoot van Cornelia Johanna de Klerk in die leeftijd van 62 jaar. Wethouder van de gemeente Noondwijfcerhout Noordwijkerhout: C. J. de Groot-de Klerk C. A. de Groot A. C. de Groot J. de Groot-Helfthuds Dordrecht: M. C. Megens-de Groot P. Megens Sacramento Califom ië): J. C. de Groot en verloofde Noordwijkerhout: Th. N. de Groot en verloofde C. M. de Groot en verloofde J. A. de Groot en verloofde en kleinkinderen De plechtige H. Mis van Requiem zal worden op gedragen op vrijdag 23 april a.s. om 10 uur in de parochiekerk van St. Victor te Noordwijkerhout, waarna begrafniis op het parochiekerkhof. Rozenkransgebed: 's avonds 8 u. aan het sterfhuis. Burgemeester en wethouders van Noordwijker hout geven met leedwezen kennis van het plot seling overlijden van de heer C. Th. de Groot Wethouder-waarnemend burgemeester dezer gemeente. Zijn nagedachtenis zal bij ailien, die met hem mochten samenwerken, in hoge ere blijven. P. M. M. van der Weijden, burgemeester J. P. de Jong, secretaris Noordwijkerhout, 20 april 1965 Met droefheid geven wij U kennis dat in de verwachting van de opstanding en het eeuwige leven, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- overgrootmoeder en zuster, mevrouw Johanna Maria Elizabeth de Bruyn weduwe van Adrianus Johannes Bakker eerder van Lodewijk George Johannes Kuster in de leeftijd van 80 jaar. Rotterdam: H. Smit-Kuster Schaesberg: C. Verhoorn-Kuster C. Verhoorn Leiden: E. Heskes-Kuster B. Heskes Th. van Amsterdam-Kuster H. van Amsterdam Frankfurt (Duitsland): Pater Pascalds Bakker kleinkinderen en achterkleinkinderen Leiden, 17 april 1965 Goejéstraat 46 De H. Uitvaartdienst is vandaag, 20 april, gehou den in de parochiekerk van O.L.Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Zoeterwoude H.R. (De Meerburg). Haar lichaam wacht de dag der opstanding op het kerkhof van bovengenoemde parochie. Heden overleed na een kortstondige ziekte, voor zien van het H. Sacrament der Zieken, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en groot vader Theodorus Laurentius Heemskerk echtgenoot van Martha Maria Zandbergen in de leeftijd van 61 jaar. N oord wij kerhout M: M. Heemskerk-Zandbergen P. C. Heemskerk G. M. Heemskerk-Westerhoven Oegstgeest: J. J. Heemskerk J. G. M. Heemskerk-Venneman Noordwijkerhout: Th. L. M. Heemskerk G. M. Heemskerk-Nijssen J. M. J. den Elzen-Heemskerk B. L. den Elzen en kleinkinc eren Noordwijkerhout, 19 april 1965 Herenweg 27 De solemnele H. Mis van Requiem zal worden op gedragen op donderdag 22 april a.s. om 11 uur in de kapel van St. Bavo, Langevelderweg alhier, waarna bijzetting in het familiegraf op het kerk hof van de St. Jozef-parochie. Herenweg 15. Rozenkransbidden: dinsdag- en woensdagavond 8 uur, Herenweg 27. Gelegenheid tot condoleren hetzelfde adres. Met groot leedwezen namen wij kennis van het overlijden van de heer Th. L. Heemskerk in leven commissaris van onze vennootschap. Gedurende vele jaren heeft hij de belangen van onze vennootschap met grote toewijding behartigd. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere worden gehouden. Commissarissen en directie Leidsche Melkinrichting „De Landbouw" n.v. Leiden Hiermede vervullen wij de droeve plicht U ken nis te geven van het overlijden van onze directeur, de heer Th. L. Heemskerk Zijn uiterst begaafde persoonlijkheid zullen wij in dankbare herinnering houden. Gezamenlijk personeel n.v. Fabriek van Melkproducten „De Landbouw" Havenstraat 18, Noordwijkerhout Hiermede vervullen wij de droeve plicht U ken nis te geven van het overlijden van onze geachte direkteur, de heer Th. L. Heemskerk Zijn nagedachtenis zullen wij in hoge ere. houden. Het personeel van „De Landbouw" te Noordwijkerhout. TOONKAMERS BURGSTEEG 3-5-12 NIEUWSTRAAT 1 Toonkamers met enorme sortering van eigen fabrikaat en de meest /ooraanstLande fabrieken. blijvende service. P Damesrokken 17,50. Ook grote maten van pri ma kamgaren, tweed en terlenka Fa M. Biesot Herengracht 124, Leiden. Voorzien van de H.H Sacramenten der Zie ken, overleed na een langdurige ziekte, in het St. Elisabeth Zie kenhuis, mijn lieve vrouw en onze zuster, behuwdzuster en tante HENDRIKA MARIA LOOS echtgenote van Johannes Cornells van der Meer in de leeftijd van 62 jr. Uit aller naam: J. C. v. d. MEER Roelofarendsveen, 18 april 1965 Westeinde 77 De H. Uitvaartdienst zal gehouden warden op woensdag 21 april a.s. te 10 uur 'in de pa rochiekerk van Maria Presentatie te Alkema de, waarna de begrafe nis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed hedenavond 8 u. West einde 77. Tot onze diepe droefheid overleed door een nood lottig ongeval, voorzien van het H. Oliesel, onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma, mevrouw Antje Rozemeijer-Kuiper weduwe van de heer Johannes Petrus Rozemeijer op de leeftijd van 65 jaar. Veenendaal: A. J. P. Rozemeijer A. M. Rozemeij er-Kraan Nijmegen: A. C. G. Ribot-Rozemeijer F. Ribot Leiden: J. P. Rozemeijer C. M. Rozemeij er-van den Berg P. Rozemeijer Kansas (U.S.A.): C. G. Jongenelen-Rozemeijer J. C. Jongenelen Wassenaar: J. G. van der Ham-Rozemeijer L. van der Ham Andelst: J. 1. K Verploegen-Rozemeijer H. Verploegen Leiden: M. C. van der Lee-Rozemeijer A. van der Lee G. A. H. Rozemeijer A. H. M. Rozemeijer-ter Haar G. J. C. Vogelen zang-Rozemeij er B. Vogelenzang en kleinkinderen Leiden, 19 april 1965 Alexanderstraat 23 Correspondenitie-adresOude Vest 195, Leiden. Thuis geen bezoek De overledene is opgebaard in de aula van begra fenis-associatie „Ad Sanctos", L. Mare 69. Bezoek uren aldaar: woensdag van 15 16 uur en van 19 20 uur en donderdag van 15-16 uur en van 18-19 uur. Rozenkransgebed: woensdagavond te half 8 in de aula, donderdagavond te half 8 in de kerk. De plechtige H. Mis van Requiem wordt opgedra gen vrijdag 23 april a.s. te 11 uur in de parochie kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef (Herensingel), waarna de begrafenis te 12 uur op de r.k. begraafplaats „Zijlpoort". In plaats van kaarten Heden overleed tot on ze diepe droefheid, ge heel onverwacht, voor zien van het H. Oliesel onze liev». moeder, be huwd- en grootmoeder zuster, behuwdzuster tante en huisgenote CATHARINA JOHANNA SLFWE VINKESTIJN weduwe van Johannes Alexander Slewe tn de ouderdom van 75 jaar. A. J. A. A. Swinkels - Slewe P. Swinkels JTC. Üe Mooy-Slewè J. de Móoy C. A. Slewe C. J. van der Mee- Slewe J. van der Mee A. F. Dnl kleinkinderen en verdere familie Leiden, 18 april 1965 Nwe Beestenmarkt 11a woensdag 21 april a.s. om 9.30 u. in de paro chiekerk O.L.Vr. Onb Ontv., Hartebrug, Haar- lemmerstr., waarna de begrafenis om 10.30 u. op de r.k. begraafplaats a. d. Zijlpoort. Rozenkransbidden dinsdagavond om 8 uur in de kerk. P VVii verzoreen aJ uv i ruk werk tegen zeei Tp >ncurrerende nri' '-en o.a visitekaartjes ge Oonripkaartjes verlirdnys taartjes huweliiksaank en uw zakendruk werk enz Prima afwerkh. vlotte bediening Dr:k werk servirv Haina Haar emmerstr 64 tel 24185 10 Rijlessen voor 47.50 Losse lessen 6.50 Fonkel nieuwe lesauto's Gediplo meerde instructeurs Bondsautorijschool „De Centrale" tel f 01710) 24600. b.g.g. 22287. 2* V.W. 1957 de Luxe met roldak en radio, prima st. Gar. Stol, Langebrug 91. 'J? Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten' Inl „De Tipgever' Post bus 21. Hendrik Ido Am bacht. 2* Kijk bij Van Zltn voor grammofoonplaten tophits populair en klas siek. Keuze uil meei dan 20 000 nummers Van Zijp Haarlemmerstr 279. Lei den en Europa. Het thema van de confe rentie, waaraan door de Duitse pers veel aandacht werd besteed, was: „Doel voor Duitsland". Na afloop verstrekten de deelne mers aan de Duitse pers een open brief, gericht aan bondskanselier Er- hard en de voorzitters van de vier grote politieke partijen. In deze brief, die ook door de Nederlanders werd ondertekend, staat onder meer: „De doelstellingen die Duitsland tot nog toe heeft gehad zijn te klein en ze zijn op ons zelf geconcentreerd. De wereld is niet geïnteresseerd in een zelfzuchtig, materialistisch, herenigd Duitsland. Velen zijn daar zelfs bang voor. Het moet het uitgesproken doel van Duitsland zijn op de gehele we reld in vrijheid een maatschappij op te bouwen, die een einde maakt aan honger, haat en uitbuiting. Duits land moet gangmaker zijn voor een wereldorde, die meer bevredigt dan het doelloze materialisme van het westen en het georganiseerde mate rialisme van de communistische we reld, omdat deze gebaseerd is op de algemeen geldende waarden van eer lijkheid, reinheid, onzelfzuchtigheid en liefde. De Duitse jeugd zal diege nen volgen, die haar grote doelstel lingen geeft. Naarmate onder Gods leidiing 'n echte vrijheid voor alle vol keren wordt verwezenlijkt, zal ook 't tijdstip van de hereniging van Duits land dichterbij komen". Nederlands schip aan de grond in Oostzee Zaterdag meldde een SAS-bericht. opgevangen door radio Schevenin- gen, dat het Nederlandse ms „Union" (315 brt) uit Groningen zinkende was op 15 mijl zuid-west van het in de wr 1 1 ken is Islamiet. Of dezen ook moeten Oostzee gelegen lichtschip „Fingrun- IVrilSt OOK J-SFclCl verdwijnen is niet zeker. det". De kapitein vroeg om hulp van JÖ In Nicosia zijn zondag in de Turkse een reddingboot. Het schip maakte wijk demonstraties gehouden tegen zware slagzij. de blokkade van de wijk door de Later werd gemeld, dat alle be- Cyprische regering. De afgrendeling manningsiedien, een vrouw en zes Volgens het Tunesische blad „Jong van de Turkse wijk zal volgens mannen, door een loodsboot van Idoe Afrika" heeft de Amerikaanse reizen- Grieks-cypriotische kranten voortdu- zjjn opgepikt. de ambassadeur Harriman na zijn be- totdat de gewapende Turken de zij hadden het schip verlaten, na- soek aan Irraël in een vertrouwelijk Grielkse winkels langs de groenstrook ^at „Union" bij Vaestervik, aan de rapport aan president Johnson mee- r1^, wlJken van elkaar scheidt, oostkust van Zweden, aan de grond gedeeld, dat Israël met z'n onderzoek hebben verlaten. was geiopen. op het gebied van het „vreedzaam" foS dat*he"Trmoetdelijtf bfn- EUROPESE JONGEREN nen zeer korte tijd kan overgaan tot de vervaardiging van een atoombom. In een artikel onder de kop „Israël op de drempel van kernbewapening" sohrijft het blad, dat het Israëlische In de paasweek waren in Castrop- kernwapenprogramma Dimona heet, Rauxel, in het Duitse Ruhrgebied, naar het nieuwe stadje, dat gelegen 150 jongeren bijeen uit acht Euro- is aan de weg van Sodom naai Bers- pese landen op een conferentie die fmcy Fair gehouden voor de missie jeba in het noorden van de Negev- P'aats vond in het kader van de no- m Pakistan met een netto opbrengst woestiin. Daar hevinden zich. aldus rele herbewapening van Duitsland van ongeveer3000—, Vorig jaar is ■S Kijk bi) Van Zltp /uui koelkasten, wasma chines, kookplaten en for nuizen, radio en t.v Van Zijp. Haarlemmerstr 279- 30.9 F Werkster gevraagd v. donderdag- of vrijdag morgen. Geen schoon maak. Mevr. Caro, Lam menschans weg 118. P Opel Rekord 1962, rol- aak, radio, als nieuw. In ruil, financ. Gar. Stol, Langebrug 91. Op het feest van Christus' Verrijzenis, 18 april 1965, overleed geheel onverwacht, na een korte ernstige ziekte, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma Helena Adriana van der Post echtgenote van Adrianus Cornelis van Winden in de leeftijd van 66 jaar. Voorschoten: A. C. van Winden Canada, Richmond Hill: C. F. J. van Winden New Zealand, Kumen: J. A. M. Dobbe-van Winden H. P. Dobbe Voorschoten: W. J. J. van Winden C. A. M. van Winden van der Ham Afrika, Limbe-Malawi: L. J. J. van Winden s.m.m. Katwijk: A. W. M. Rotteveel-van Winden A. Th. Rotteveel Vijfhuizen: A. M. Paardekooper-van Winden Th. J. Paardekooper Wassenaar: M. M. J. van Doorn-van Winden J. van Doorn LeidschendamH. M. de Koning-van Winden A. I. J. de Koning Betsy en Gerand Voorschoten: Oude Wetering: Voorschoten: Voorschoten, 18 april 1965 Rijndijk 31 De plechtige gez. H. Mis van Requiem zal opge dragen worden in de parochiekerk van Maria Mid delares van alle Genaden, Rijndijk, (Haagsche Schouw), a.s. donderdag 22 april te 10 uur, waar na begrafenis in het familiegraf op het St. Lau- rentiuskerkhof te Voorschoten, circa 11 uur. Rozenkransgebed: dinsdagavond 8 uur Rijndijk 31 en woensdagavond 8 uur in bovengenoemde paro chiekerk. SCHRIJVEN ERHARD De Bona Fancy Fair woestijn. Daar bevinden zich, aldus het blad, de kernreactors die de Israë liërs deels met hulp van Frankrijk en de Verenigde Staten hebben ge bouwd. er een Fancy Fair geweest voor West- Irian met een netto opbrengst van 5.600.—. Een enorme stijging dus. Het is te hopen dat deze ontwikke ling zo verheugend blijft. En daar kunt u bij helpen door van 23 t.m. 25 april a.s. naar de 5e Bona Fair te ko men, die dit jaar gehouden wordt ten bate van de missie in Noord-Brazilië, Een dolgeworden koe, uit haar wei- waar nog «eer grote noden heersen, land uitgebrokén, heeft zaterdagmid dag in de drukke straten van de Het is bijzonder verheugend dat Limburgse gemeente Schaesberg drie oud-minister dr. M. Klompé zich be- Alle Grieken in Turkije onge- mensen aangevallen en verwondin- reid 'heeft verklaard deze le lustrum veer 6000 mensen moeten het land dingen toegebracht. Het eerste Fancy Fair officieel te openen verlaten. De Turkse regering heeft slachtoffer was een vrouw uit Am- Hopelijk wordt deze 5e Bona Fancy deze maatregel genomen wegens de sterdam, die in Schaesberg op va kan- Fair nog gezelliger en nog succesvol- onlusten op het ogenblik op Cyprus tie was. Zij werd door het agressieve Ier dan de vorige. Ook pl de regering een onderzoek dier omver gelopen. Een bromfietser Komt u ook op 23 april van 20 00 instellen naar de activiteiten van het uit Schaesberg werd van zijn brom- tot 23.00 uur of op 24 april en 25 april (Gnieks ortho- mer geramd en een winkelende huis- van 14.00 tot 18.00 uur en van 19 00 in ïstanboei. vrouw w?rd. °p de brug te Schaes' tot 23.00 uur naar het R.K. Lyceum Tot dusver heeft Turkije sedert bör£ dusdanig dooi- de koe toegeta- „St.-Bona venture", Mariënpoelstiraat het ontstaan van de crisis om en op kel'd> dat zij zwaar gewond in het 6, Leiden? Cyprus ruim 6000 van de ongeveer Sint Jozefziekenhuis in Heerlen Kunt u niet komen? Gireer dan op 12.500 Grieken in Turkije ultgewe- moesrt worden opgenomen. gironummer 134439 uw bijdrage t.n v zen. De beslissing ook de rest van de Na een klopjacht slaagde men erin de Bona Missie Fancy Fair. U vér- Grieken het land uit te zetten werd het dier een oprit in te drijven. Daar richt er een grote dienst mee aan uw gisteren na een kabinetszitting van maakte de rijkspolitie met een schot behoeftige medemens en u keert zelf zes uur genomen. De helft van de uit een karabijn een einde aan het ook niet met lege handen naar huis nu nog in Turkije woonachtige Griè- leven van de koe. terug.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5