De N.Z.H. Zomerdiensten 1965 Uitbreiding lijnen Leiden-ZW, Leiderdorp en Leidschendam Kindermatinee in „Camera" Raad van Voorhout moet herziening Wccrbd'icllt vaststellen van 0 „uitbreidingsplan in hoofdzaak" Expositie 'Oud Hazerswoude' over half jaar in raadhuis Leids meisje wint eerste prijs in opstelwedstrijd Marktberichten LEIDSE ACENDA ZATERDAG 17 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Op zondagmorgen vroeger naar Katwijk, Wassenaar en Bollenstreek Voorts wordt weer via het kampeer terrein te Katwijk gereden. De zomerdienst van de NZH gaat op zondag 2 mei in, vier weken voor dat bij de Nederlandse Spoorwegen en de meeste andere vervoersbedrij ven de nieuwe jaardienstregeling van kracht wordt. Dit verschil in uit gangsdatum is nodig omdat de NZH een reeks plaatsen aan de ktLSt be dient, welke al in 't voorseizoen voor al op zondagen veel daqbezoek trek ken. De consequentie hiervan is wel dat in de over gangs weken van 2 tot 30 mei niet steeds alle aansluitingen van de NZH op de trein kunnen klop pen. De NZH-dienstregeling is dus afgestemd op de NS-aansluitingen van na 30 mei. STADSNET LEIDEN Gezien de slechte bezetting vam de bussen gedurende de avonduren wordt op de lijnen 11, 12 en 15 na 20 uur een half-uur-dienst gereden. Op het traject Oegstgeest-Korevaarstraat bestaat daardoor 's avonds 'n kwar- tierdienst. Tussen Leiden Station en Leiderdorp bestaat door combinatie van de 11 en 15 eveneens een kwar- tierdienst. Oegstgeest-Leiden-Leiderdorp, Leiden Morskwartier-Station- Leiderdorp. Wegens de verkeerssituatiein het centrum van Leiden wordt de rijtijd met enige minuten verlengd. Het LEIDEN Zilveren professie eerw. zusters Odrada en Feliciana In het Moederhuis van de Zusters Franciscanessen v. d. H. Elisabeth Maerten Verhoffstraat 8 te Br^da, vieren op 30 april a.s. haar zilveren Professiefeest de eerw. zusters: M. Odrada, M. Feliciana, M. Rege- lata, M. Fortunata, M. Gratia en M. Wilhelmina. Op 4 mei a.s. hopen de bewoonsters van Haagweg 47 en 49 haar Zilveren Bruiden een welver diende dag te bezorgen. Nog te meer daar zuster Odrada en zuster Feli ciana zo nauw zijn betrokken bij het sociale werk, dat de zusters hier onopgemerkt verrichten. Zuster Odrada heeft de zorg voor de kinderen in de Margarita van Cortona Stichting, die daar worden verpleegd van 1 tot 4 jaar. Met meer dan moederlijke zorg vervult staanders, die haar groot geduld en zü deze taak, dit getuigen buiten- opoffering voor deze kinderen, vaak bewonderen. Zuster Feliciana staat daarbij 10 mei a.s. 25 jaar in de keuken. En die zorg voor zo 40 kinderen, meis jes, kinderverzorgsters, pension gasten en zusters, is ook heus gèen kleinigheid. Beide zusters hebben dan ook een verdienstvol leven van 25 jaar voor Kerk en Maatschappij achter zich. In het Leidse Camera-theater aan de Hogewoerd staat behalve „Altijd op zaterdagavond" nog een andere film op het programma. Iedere mid dag is er een kindermatinee: „Mijn vriend Kazan", een film die de ge schiedenis van een trouwe herders hond vertelt. Aanvang dagelijks 14.30 uur. JONGEREN BRENGEN DUIZEND GULDEN BIJEEN VOOR REIS NAAR LOURDES Men schrijft ons: Ruim 1000.om precies te zijn 1096.54 werden door jonge mensen bijeengebracht. Het plan ging uit van de dansschool Evert Casteledn, die had vernomen, dat de NKIB, afd. Leiden en Omstreken enkele zwaar gehandicapten naar het genadeoord zouden willen uitzenden. De heer Evert Castelein liet een collecte houden onder de jonge mensen van zjjn dansschool. Het resultaat was verrassend. Bovengenoemd bedrag is aan het bestuur der NKIB over handigd. Na een uitgebreide selectie kon de Bond, in overleg met dans school Castelein, vier jonge mensen deze prachtige reis aanbieden. De aanbieding is inmiddels op de jaar vergadering van de Bond tot stand gekomen. Vier heel gelukkige, zwaar gehan dicapten gaan deze reis maken. Jonge gehandicapten uitgezonden door hun valide leeftijdgenoten. Er wordt zoveefl over de jongeren gesproken, ze deugen niet, het zijn allemaal nozems enz. Maar het is toch maar weer eens bewezen, dat deze jongeren, deze moderne jeugd, nog wel gevoel heeft en een offer weet te brengen. Jonge mensen, heel har telijk bedankt namens de vier ge- handicapen die worden uitgezonden en namens het bestuur van de NKIB, afd. Leiden en Omstreken. A. M. VAN WIJK, voorzitter. eindpunt in Leiderdorp wordt van de MauTitssingel verlegd naar de Hoofd straat ter hoogte van het viaduct in de rijksweg 4A, wat een verlenging van de lijn met ongeveer 500 meter betekent. Oegstgeest-Leiden Station-Zuid west. Ook op lijn 12 wordt de rijtijd ver lengd. Bovendien wordt het eindpunt in Zuidwest verplaatst naar de De Bazelstraat, waardoor de lijn met ze- venhouderd meter wordt verlengd. INTERLOKALE LIJNEN Den Haaa-W assenaar-Katwijk- Noordwijk-Noordwijkerhout- Zilk-Vogelenzang-Heemstede- Haarlem. Wegens de eind maart begonnen re constructie van het weggedeelte tus sen De Zilk en Noordwijkerhout, is deze lijn voorlopig in twee delen ge splitst. namelijk: Den Haag-Noordwijkerhout (Brink) enerzijds en Haarlem-Volgelenzang-De Zilk- Hillegom anderzijds. In Hillegom wordt aansluiting ge boden op de lijnen 22-23, waardoor de verbinding tussen Vogelenzang en De Zilk enerzijds en de plaatsen aan het lijngedeelte Noordwijkerhout-Den Haag toch verzekerd blijft. De ver binding van de laatstgenoemde plaat sen met Haarlem en Heemstede wordt uiteraard door de lijnen 22 en 23 ver zekerd. De regeling geldt tot omstreeks 19 juli. Daarna wordt de rechtstreekse dienst van lijn 20 tussen Haarlem en Den Haag hersteld, zij het dat tussen Ruigenhoek en Noordwijkerhout nog enige tijd via de Langevelderweg zal moeten warden gereden. Den Haag-Wassenaar-Katwijk Hoornes en Bosplein. Den Haag-Wassenaar Katwijk- Voorhout-Bollenstreek-Haarlem. Langevelderslag-Noorwijker- hout-Bollenstreek-Haarlem. De vertrektijden van deze lijnen zijn aangepast aan de verschuivingen welke op lijn 20 onvermijdelijk wa ren en aan diverse onderlinge aan sluitingen. Katwijk-V alkenburg-Leiden De dienstregeling is aangepast aan de gewijzigde NS-dienstregeling. Alle tijden zijn twee minuten ver vroegd om een ruimere aansluitimgs- mogelijkheid op de treinen aan het station te Leiden te geven. Katwijk-Rijnsburg-Leiden. Ook op deze lijn iets verschoven tijden. Met het oog op het strandver- voer begint de kwartierdienst op zon dagen reeds om negen uur. De rit 5.40 uur op werkdagen van Katwijk naar Leiden vervalt. Den Haag-Wassenaar-Leiden. De tijden op deze lijn zijn niet al leen wegens de gewijzigde NS-aan- sluitingen verschoven, maar ook als gevolg van de kortere rijtijden in Den Haag. Met het oog op het zomervervoer begint de kwartierdienst op zondagen om kwart over negen bij vertrek uit Den Haag en om tien over half tien bij vertrek uit Leiden. De dienst begint op zondagen voortaan een uur later dan tot dus ver, dat wil zeggen om 8.22 uit Lei den. Vooruitlopend op de toekomstige uitbreiding van het NZH-net in Voorschoten wordt de route van lijn 45 naar de wijk Adegeest verlegd. Den Haag-Voorschoten-Leiden. Het eindpunt van lijn 46 in Den Haag wordt Den Haag Staatsspoor. De route naar en van de Eerste Van der Boschstraat gaat via Boslaan, Leidsestraatweg en Koningskade Het zogenaamde lusrijden vervalt dus en door het leggen van een stationne- ment in Den Haag zal de dienstuit voering aan regelmaat winnen. Den Haag-Leidschendam-Heu- velwijk. Evenals voor lijn 46 wordt ook voor lijn 48 het eindpunt in Den Haag naar het Staatsspoor verplaatst. Bovendien werd in Leidschendam met het oog op de voortschijdende be bouwing de route uitgebreid. De nieu we route luidt: St. Jozefstraat, Bach- laan, Laanzichtweg. Heuvelweg, Am- stelweg. Burgem. Van Duyvendijk- laan (eindpunt). Terug. Burgem. Van Velthuysenlaan, Amstehveg, Heuvel- weg. Laanzichtweg, Bachlaan. Leiden-Bollenstreek-Haarlem. Ook hier weer aanpassing van de tijden aan de NS-dienstregeling. Op werkdagen wordt de kwartierdienst tussen half zes en half zeven 's mor gens door een twintig-minutendienst vervangen. Bovendien vervallen op de vroege zondagmorgen enige diens ten. Daarentegen zal de kwartier dienst op zondagen een uur eerder beginnen, namelijk om 8.35 van Lei den en om 8 55 van Leiden Op 17 en 18 september a.s. zal in het raadhuis in de Dorpsstraat een tentoonstelling worden gehouden over oud-Hazerswoude. Initiatiefnemers hiertoe zijn gemeentesecretaris J. V er - lare en de heren A. Huysman en K. Kroon, beiden ingezetenen van Ha zerswoude. Dè grote man achter de schermen van deze tentoonstelling is wel Kees Kroon, een twintigjarige jongeman van het Raadhuisplein, die 'n paar jaar geleden bij een familielid mee hielp met verhuizen, daar een paar oude ansichtkaarten aantrof en toen juist die prikkel kreeg om zich wat nader te gaan verdiepen in de oud heid van zijn woonplaats. Hij verza melde allerlei boeken, waarin gege vens over zijn woonplaats vermeld stonden, bezocht musea, waar hij ook weer van alles naar zijn 'gading aan trof en kreeg tevens allerhande voor werpen te pakken. De 16-jarige Iris Wassenaar uit Leiden, de even oude Th. Korteweg, een jongen uit Vlaardingen en de een jaar oudere Bernd Feis uit Arn hem hebben de lustrum-prijsvraag voor middelbare scholieren van de Vereniging tot Behartiging van het Onderwijs in de Staatswetenschap pen (VOS), gewonnen. De VOS had met Keesing's maanblad „Reflector" uitgeschreven in verband met haar 30-jarig bestaan. De drie genoemden hebben naar het oordeel van de jury het beste opstel geschreven over het onder werp: „Is het gewenst in de Neder landse grondwet de mogelijkheid te openen tot het houden van een re ferendum in bepaalde gevallen?". Een eervolle vermelding kregen Jan Witting (18) uit Eindhoven en de 19-jarige Maria Hijstek uit Voorburg. De prijsuitreiking geschiedt maan dagmiddag 26 april tijdens de 30ste jaarvergadering van de VOS in het Eerste-Kamergebouw. De winnaars ontvangen een boek en een oorkon de. 's Morgens spreekt de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonk man, over „De plaats van de Eerste Kamer in het Nederlandse staatsbe stel". Kees verraste enige tijd later een tweehonderd plaatsgenoten via de uitgave van een door hem zelf gere digeerd, getypt en bezorgd tijdschrift over de geschiedenis van het oude Harzerswoude. Dat had weer tot re sultaat. dat hij samen met een Leidse amateurhistoricus startte met de uit gave van „De Batavier". De in een Leidse boekhandel actie ve jonge Hazerswouder gaat zich nu dus inzetten voor de tentoonstelling, die in het raadhuis wordt gehouden in het komende najaar. „Alles wat er maar te pakken te krijgen is zal wor den tentoongesteld" zo zei hij. En hiermee bedoelt hij vanzelfsprekend op wat Kees zelf al in bezit heeft, de stukken van het gemeentearchief en al die andere curiosa, die in de loop der maanden nog te voorschijn ko men over Hazerswoude in vroeger jaren. Overigens: van de historie van Hazerswoudes uitbreidingsplan Rhy- nenburch schijnt zoveel verzameld te zijn, dat het ernaar uitziet, dat hier van een speciale stand zal worden ingericht. Bij de samenstelling van de ten toonstelling zal de heer Joh. de Kort als adviseur optreden. RAIFFEISENBANK 15 MEI OPEN Op zaterdag 15 mei a.s. zal het nieu we gebouw van de Coöp. Raiffeisen- bank aan de Rijndijk tegenover het gemeentehuis op officiële wijze wor den geopend. Op 17 en 18 mei daar opvolgend zal de mogelijkheid be staan het nieuwe gebouw te bezich tigen. Op 20 mei zal het personeel van de Raiffeisenbank de werkzaamhe den in de nieuwe omgeving starten, terwijl daar van 24 tot en met 29 mei een spaarweek zal worden gehouden. De kassier van de bank. de heer L. M. de Boer en zijn gezin, hebben inmid dels de woning die zich boven het bankgebouw bevindt, betrokken. Het nieuwe gebouw van de Raif feisenbank is gebouwd door het aan nemersbedrijf J. Boers te Hazers woude Rijndijk, naar een ontwerp van het plaatselijk architectenbureau J. Dekker. Café Timmermans sluit Op 30 april a.s. zal voor de laatste maal het café van de heer J. Timmermans voor het publiek geopend zijn. De eigenaar ervan heeft namelijk besloten zijn bedrijf te sluiten. Overigens gaat hjj zich in hetzelfde pand geheel bezig houden met de slijterij, terwijl m de achter het café gelegen zaal partijen en wat dies meer zij zullen kunnen worden gehouden. De agenda voor de op vrijdag 24 april a.s. bijeen geroepen raadsver gadering, bevat buiten de rondvraag slechts één agendapunt n.l. een voor stel van b. en w. tot het vaststellen van een plan tot herziening van het plan „regelende de bestemming in hoofdzaak van gronden gelegen in het landelijk gebied der gemeente. Bij koninklijk besluit is behou dens één enkel detail goedkeuring verleend aan het streekplan Bollen- gebied en uit dien hoofde is het nood zakelijk dat het sedert 1944 geldende uitbreidingsplan in hoofdzaak wordt herzien en aangepast. In de herziening is de industrie- bestemming bij de booht van de spoorlaan nabij de Spoorlaan ver vallen. Dit terrein is n.L moeilijk te ont sluiten, heeft een ongunstige vorm en ligt op een landschappelijk kwets- HAZERSWOUDE Zangsamenkomst. Paaszaterdag avond wordt aan het Frederik van Eedenplein ter hoogte van het ge meentehuis een zangsamenkomst ge houden. Instrumentale medewerking verleent het Koudekerks muziekge zelschap „Kunst na Arbeid". De or ganisatie van deze zangsamenkomst, die om half acht begint, berust bij de Open Deur-groep en de Gerefor meerde Evangelisatiecommissie. ROELOFARENDSVEEN Nieuw kassenbouwbedrijf. De heer A. C. Hoogervorst uit Lange- raar heeft gistermiddag in de tuin- bouwuitbreiding in de Googerpolder, ten noorden van de Alkemadelaan te Roelofarendsveen, een nieuw kassen bouwbedrijf gevestigd. In het uit breidingsplan is namelijk nog ruim te vrijgehouden voor enige lichte in dustrie. De werkruimte beslaat een oppervlakte van 200 m2, tien em ployes zijn werkzaam in het bedrijf van de heer Hoogervorst. Er was gistermiddag bij de opening veel be langstelling. BOSKOOP EINDEXAMENS TUINBOUWSCHOLEN Aan de volgende leerlingen van de Lagere Tuinbouwschool te Boskoop kon na gehouden examens het eind diploma worden uitgereikt: J. de Biruyn, J. van Eijk, J. v. d. Hoorn, F. Louwers, H. de Ruiter, Chr. Stolwijk, M. van Tol, G. Groe- nestein, P. Hundnk, P. Kolster, B. Sterkenburg, K. Veerman, P. Veer man, Ed Veerman, A. Verbeij, W. Vermeulen, F. Keizer en M. Luijen, allen te Boskoop; D. v. d. Bosch, J. Harkes Dzin., TK de Kort, W. Panne bakker, H. Stolwijk en K. van Tol aille te Hazerswoude; R. Modderkolk en J. Trouwborst te Waddinxveen; J. de Vos, H. v. d. Smit, A. van der Wolf en D. v. d. Wolf te Reeuwijk; N. Koot te Bodegraven; P. Leefsma en G. Vingerling te Gouda; B. Bol- laart te Zoetermeer; A. van Bock el en H. Overbroek te Den Haag; J. Willek es te Gouderak. Voor 't einddiploma van de Rijks middelbare Tuinbouwschool te Bos koop slaagden: R. A. Bakhuyen, Bos koop; J. I. M. Bartels, Haren (Gr.); J. J. J. van Beek, Leiden; Th. A. Bin der (FDE); Rhoon; F. de Bleysetr (FE) R'dam; P. Bonsel, (D) Haar lem; T. Copijn, Groenekan; mej. M. M. van Deelen, Veghel; G. M. J. C. Donkers, Veldhoven; W. L. v. d. Dool Boskoop; H. Ernst (E) Gouad; H. v. d. Flier (FDE) te Den Haag; A. B. Fugers (DE) Soest; A. H. M. Goors (FDE) Waalwijk; J. Gissdus (D) Den Haag; S. P. A. de Groot, Gilze; FL J. Grootendorst (D), Boskoop; A. J. v. d Horst (F) Barneveld; H. A. Im merzeel (DE) Roterdam; A. W. de Jeu, Ulfst. H. A. v. d. Keur (FDE) Rotterdam; L. K. Klaar (FDE) Amsterdam; P. G. Klandermans (FDE) Capelle a. d. IJs- sel; K. P. H. Kleinenberg (FDE) Moordrecht; O. R. Kolf, Paramaribo (Suriname); H. N.T. Koster, Silvol- de; mej. Ph J. M. Koumans (FDE) Alphen a. d. Rijn; J. W. F. Leerink, Nijkerk; H. v. Leeuwaarden (DE) Schiedam; Jac. I. v. d. Lelie, Rijs wijk (Z.H.); J. Loth, Hazerswoude; Chr. G. M. Maas (FDE) Leidschen dam; W. R. Mesman (FE) Boskoop; J. T. Mossel (FDE) Boskoop; R. M. Mulder, Brielle; H. G. Oldeman (D) Groningen; J. T. Pemmelaar (FDE) Rotterdam; R. v. d. Poel (FE) Lei derdorp; mej. E. A. Quispel (FDE) Voorburg; H. B. Rodenburg, Voor burg; D. J. Ruzius, Groningen; F. Siersema (FDE) Almenum (Fr.); G. Snoei (FDE) te Nieuwerkerk a. d. IJssel; J. H. M. Sommeling (FDE) Oegstgeest; J. G. W. Siegeler (FDE) Voorschoten; D. J. W. Verbeek (E) Naarden; A. B. L. v. Vugt (FDE) Oss; D. A. Westerdijk (FDE) Mijdrecht; A.H.M.P. Willems (FD) Best; W. W. ZyTstra (DE) Arnhem. De tussen haakjes vermelde letters beduiden dat deze leerlingen hun di ploma behaalden met het diploma voor handelscorrespondentie in de Franse, Duitse en/of Engelse taal. OUDE WETERING PAAS- AVOND BEJAARDEN-SOCIëTEIT Op 21 april a.s., des avonds om half 8, zal er weer een feestelijke bijeenkomst voor de bejaarden ge houden worden in het Gereformeerd Jeugdgebouw te Oude Wetering. Het comité heeft weer enkele ver rassingen op het program staan, o.a. vertoning van dia's van het laatste Sint-Nicolaasfeest. Verder zal de avond verzorgd worden door goede bekenden van de bejaarden: name lijk mevr. Van der Meer-Stephens en mevr. De Heij-Van Wieringen. Het ziet er naar uit dat het wederom een genoeglijke avond zal worden. bare plaarts. In het plan blijft een groot deel vrij voor de verdere groei van de bodlencultuur. De gemeenteraad had destijds be zwaar tegen het ontwerp streekplan dat betrekking had op de gronden langs de Rijnsburgerweg. Dit be zwaar heeft noch bij G.S. noch bij de kroon zwaar gewogen. In de voorbesprekingen met de commissie van advies inzake de uit breidingsplannen is een compromis bereikt ten aarJfcen van de bebou wing langs de Rijnsburgerweg. Ge heel in overeenstemming met het streekplan is de geprojecteerde be planting langs de Leidsevaart vanaf de Postbrug tot aan de Noord wij- kerhoekbrug. NOORD WIJK BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND Gistermiddag ongeveer 6 uur vond op het kruispunt Voorstraat-Dr. Ha- driaan van Neslaan een verkeerson geval plaats, waarbij de heer C. Vooijs (23 jaar) uit Katwijk zeer ernstig werd gewond. De heer Vooijs reed op zijn bromfiets komende van de Voorstraat in de richting Heren weg, toen hij werd gegrepen door de vrachtwagen van een 61-jarige ex pediteur uit Noordwijk, die linksaf de Dr. Hadriaan van Neslaan wilde inrijden. Waarschijnlijk is de bestuur der door de zon verblind en heeft hij de naderende bromfietser niet opge merkt. De heer Vooijs werd tegen de grond gesmeten en liep verschillen de kwetsuren en hoofdletsel op. Na dat een der plaatselijke doktoren eer ste hulp had verleend, is het slacht offer naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Van de brom fiets bleef niet veel goeds over. TER AAR Poldervergadering De stemgerechtigde ingelanden van de Uiteindse- en Middelpolder en van de Uiteindse Droogmakerij hielden een openbare vergadering in café Blom te Aardam, onder voorzitter schap van de heer A. Hoogstraten. Voor de vergadering werd een ver kiezing gehouden voor de vacature ontstaan door het overlijden van de heer H. Zyerveld en de vacature ontstaan wegens het beëindigen van zijn bedrijf door de heer A. Esveldt, Dz. Aan het begin van de vergade ring werd de stemming bekend ge maakt en bleek dat in de vacature Zyerveld was gekozen de heer A. Hartveld en in de andere vacature was gekozen de heer B. H. Kroon. Bij de opening van de vergadering werd het overleden bestuurslid door de voorzitter herdacht. Secretaris-penningmeester, de heer H. Bos gaf een overzicht van de in komsten en uitgaven over het afge lopen jaar. Hieruit bleek dat er een voordelig saldo aanwezig is. Bij de droogmakerij was er eveneens een batig saldo. Voor de polder werden de lasten per ha op hetzelfde bedrag vastge steld, n.l. op 25 gulden, en konden de lasten van de droogmakerij met vijf gulden worden verlaagd, zodat deze nu werden vastgesteld op 15 gulden per ha. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter woorden van dank aan het scheidende bestuurs lid Esveldt, voor het vele werk dat hij in al die zittingsjaren in het be lang van de polder heeft gedaan. Verwachting tot morgenavond: KOUD EN REGENACHTIG Zwaar bewolkt met nu en dan enige opklaringen. Matige tot vrij krachtige wind tussen west en noord west. Fris weer. HET WEER IN EUROPA HELSINKI zw. bew. 8 3 STOCKHOLM geh. bew. 9 2 OSLO mist 5 1 KOPENHAGEN zw. bew. 5 3 ABERDEEN regen 12 5 LONDEN regen 16 11 AMSTERDAM geh. bew. 11 4 PARIJS geh. bew. 16 9 BORDEAUX geh. bew. 14 9 GRENOBLE 1. bew. 12 5 BERLIJN zw. bew. 10 3 FRANKFORT geh. bew. 12 0 MüNCHEN h. bew. 9 3 ZURICH zw. bew. 10 3 GENèVE zw. bew. 12 4 LOCARNO onbew. 19 8 WENEN regen 13 5 INNSBRUCK regenbui 6 3 BELGRADO geh. bew. 8 6 ATHENE zw. bew. 10 10 ROME h. bew. 17 8 BARCELONA h. bew. 18 9 MADRID 1. bew. 22 7 MALLORCA zw. bew. 22 7 LISSABON 1. bew. 26 16 KATWIJK TER AAR, 16 april, GROENTE Spinazie 64-96, idem 2. 42-47, andij vie B. 35, rabarber 55, postelein 98- 1.08, komkommers krom 45-52, to maten 3.30, peulen 10.80-12.80, wit lof 1. 76-86, idem 2. 45-46, idem stek 7, prei 45-49, alles per kilo. Sla A. 14-19, idem B. 11-13, idem C. 6-8, komkommers B. 50, idem C. 38-41, idem D. 20-23, idem E. 15-18 alles per stuk. Radijs 20-33, idem B. 14- 18, selderij 4-7 alles per bosje. Aard beien 80-1.30 per doosje. Stoofsla 70- 80 per kist. N.B. In verband met Paasmaandag zal er die week geveild worden op dinsdag, woensdag en vrijdag, op de gewone aanvangsuren. R. A. Veen, 16 april, BLOEMEN Irissen 1.60-2.45, Anemonen 55-1.03, Freesia's 60-1.25, Lathyrus 80-1.20, Duizenschoon 1.30, Blauwe druifjes 17-41, Narcissen 15-72, Tulpen: Edith Eddy 80-1.35, Purper Copland 1.10- 1.75, Ph. Snowdon 1.50-1.70, Apel doorn 1.55-2.20, Paris 1.40-1.70, Rose Copland 1.10-1.55, Couleur Cardinal 1.05-1.55, First Lady 1.20-1.70, El- mus 1.30-1.75, Golden Harvest 1.55- 2.40, v. d. Eerden 1.20-1.75, Winter- gold 90-1.25, Piccadilly 1.20-1.55, Queen Elisabeth 1.15-1.80, Br. Star 48-77, Sumburst 1.30-1.65, Lustige Witwe 1.25-1.60, Bartigon 1.30-1.60, White Sail 1.00-1.35. Kansas 1.15- 1.50, Reforma 1.50-1.70, Dubbele tul pen 50-1.00 per bos. Am. Anjers 18- 52, Rozen 25-85 per stuk. RIJNSBURG, 17 april. Bloemen Irissen Wedgwood 240—270, Freesia Snow Queen, White Swan, Golden Yellow 90—120, Tulpen: Sweet Har mony 225—260. Yellow Master 250, Hollands Glorie 250275, Elmus 225, Artist 260, Apeldoorn 180, 200250, Elisabeth II 190200, Golden Harvest 180195, Coul. Cardinal 150170, Paris 165—180, Copland 150—190, Ossi Oswalda 200210, Rheinland 190250. Lustige Witwe 150210, Al les per bos. Am. anjers Sim rood 28 35, Sim wit 2530, Sim rose 2228. Anemonen 812, Narcissen 3.505.80 alles in guldens per 100. RAADSVERGADERING De raad van Katwijk komt don derdag 22 april des avonds te half acht voor een openbare vergadering onder burgemeester H. Duiker bij een. Punten van behandeling zijn o.m. Aankoop van een strook grond, gelegen aan de Valkenburgse weg van de heer W. van Weeghel tot ver breding van die weg aldaar. Verkoop van een perceel bouwgrond in de Hoornespolder aan de heer P. J. van Leeuwen, Haven no. 6 a f 27.20 per meter. Voorstel tot verkoop van een vijftal percelen bouwgrond in de Hoornespolder voor bungalows. Voor stel tot het aangaan van een grond ruil met de heer G. van der Does, Achterweg 7 nodig voor de verbre ding van de Achterkerkweg. Wijzi ging van de bezoldigingsregeling ge- meentepersoneel. Verlenen van kre diet voor de Stichting van een over dekt zwembad groot f 900.000.- Voor stel tot het aanvragen en aanvaar den van steun uit 's rijkskas t.b.v. de bouw van 120 woningwetwonin gen door de Katwijkse bouwvereni ging en 96 woningwetwoningen door de woningbouwvereniging de Brit tenburg. Voorstel tot het verlenen van een krediet van f 20.000.- voor de aankoop van een groot aantal verkeersborden. Voorstel tot het ver lenen van een krediet voor een psy chologisch onderzoek van de leerlin gen van de zesde klas van de open bare lagere school. Verlenen van een krediet aan het bestuur der Herv. scholen voor de bouw van een rij wielbergplaats voor de school Remi sestraat. Idem aan de school „de Zonnebloem" voor het aanbrengen van een zonnewering. Voorstel tot het noodzakelijk verklaren van de uitbreiding Chr. Industrie, en Huis houdschool met een afdeling indivi dueel nijverheidsonderwijs voor meis jes. Voorstel tot het toekennen van een jaarlijkse subsidie aan de Her vormde Jeugdraad te Katwijk a. d. Rijn t.b.v. de C.J.V. Bibliotheek. RUNSBURG BEIAARDCONCERT Hedenavond van 7 tot 8 uur geeft de beiaardier v. d. Ende, Stads- beiaardier van Schoonhoven en Gou da, een concert op het carillon in de toren van Rijnsburg. Voorts zal .hij een automatische band met paas- liederen plaatsen, die gedurende de komende dagen over Rijnsburg zul len klinken. ZONDAG 18 APRIL Rijksmuseum voor Volkenkunde - Vertoning van de film „Bali" en „Landschap van Indonesië", ingeleid door dr. A. C. v. d. Leeden. Aanvang 15 uur. DINSDAG 20 APRIL Expogé Jaarvergadering in „Cen tral", Breestraat. Aanvang 20 uur. KVP, kring Leiden Niet-huis- houdelijke vergadering over „Vraag stuk van de financiële verhouding rijk, gemeenten en de werking van de wet kapitaaluitgaven publiek rechtelijke lichamen", ingeleid door mr. dr. H. H. Schoemaker. café-rest. De Burcht, aanvang 20 uur. AVOND- EN NACHTDIENSTEN APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp word.t eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn geopend. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1965 Onderzoek in het Gebouw Bescher ming Bevolking, Middelstegracht 91, op: dinsdag 20 april 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur woensdag 21 april 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur. donderdag 22 april 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur vrijdag 23 april 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3