h m Eindles en diplomauitreiking van Katholieke Middelbare Landbouwschool te Voorhout Overstekende wielrijder veroorzaakt frontale botsing Weerbericht Kaartseizoen ten bate van Ripse bejaarden succesvol afgesloten PUZZEL 3 m 5 20 22 Tm 27 32 Traditiegetrouw had in de grote zaal van het Parochiehuis de open bare eindles plaats van de R.K. Mid delbare Landbouwschool. Nadat de dag was begonnen met een H. Mis in de kapel van de BNS, verzamel den men zich rond half elf in het pa rochiehuis, waar het welkomstwoord gesproken werd door de voorzitter van het schoolbestuur, burgemeester P. M. F. Smolders. Behalve leraren en leden van de raad van toezicht, waren mede aanwezig de inspecteur van 't landbouwonderwijs ir. Doorn bos en de g.a. van de onderwijsin stelling, kapelaan A. F. J. Hansen. Wim van der Geest, als eerste der gediplomeerden, hield een inleiding over de grote noodzaak van een be drijfseconomische boekhouding voor het landbouwbedrijf. Leo Verbruggen verplaatste ons in de akkerbouw, waar hij de verschil lende methoden van de suikerbieten teelt uiteenzette. Hierna werden we in een kleine sketch geconfronteerd met de ken nis van het Engels der leerlingen. Het kwam hierop neer dat „Holland is the country of the farmer". Een klein interview met mr. Bloomkool maakte de lachspieren los. Kapelaan Hansen complimenteer de de gediplomeerden en hun ouders met het behaalde succes. Alvorens de diploma's uit te rei ken, nam ir. Doornbos het woord. Vele stormen zijn over de Middel bare Landbouwschool heengegaan, aldus spreker. Hij dankte ir. G. Buck en zijn staf voor al him inspannin gen. Hierna werden de diploma's uitge reikt. Ir. P. Buck wenste ouders en leerlingen geluk. Hij bracht ook dank aan de leraren voor de steeds prettige samenwerking. Hij tipte even aan dat in de toekomst de LÏSSE ORANJEFEESTEN OP 30 APRIL. Door het Oranje-comité te Lisse werd het volgende programma voor de viering van Koninginnedag 30 april bekend gemaakt: 7.30 uur He rauten te paard trekken door de stra ten van Lisse; 8 uur koraalmuziek van die toren R.K. Kerk; 9.45 uur hij sen van de vlag op het Vierkant on dier het zingen van het „Wilhelmus" met begeleiding vah Canite Tuba; 10.00 uur aubade voor de woning van de burgemeester met medewerking van Canite Tuba. Van elke 4e klas der Lagere scholen zullen twee kin deren deelnemen aan de aubade en ballonnen oplaten. De ballon' welke het langste traject aflegt bezorgt de gehele klas een prijs. Om 9 uur Zeepkistenrace voor jongens van 8 tot 16 jaar op het Engelplein; 10.00 uur grote wielerronde, de z.g. „Oran je-ronde" in het „Meer en Duin" ge bied waarvoor 50 bekwame renners zijn ingeschreven; 13.30 uur Kinder- bioemencorso met vertrek vanaf het Hobaho-plein; 15.00 uur (na het cor so) kindercabaret met optreden van „Gnraldini" in de veaJinghal van H. B.G. met gratis entree; 14.30 uur in Gem Sportpark voetbalwedstrijd ADO-Volendam (geoontracteerde jeugd). In de pauze gymnastiekde- monstratie door de verenigingen „Klimop" en „Olympia" o.Lv. de heer L. Halfschepel. Tot slot om 22.00 uur groot vuurwerk op het Gem. Sport park. De Dodenherdenking wordt op 4 mei gehouden bij 't Bevrij dingsbeeld. Vertrek van de stoet om half 8 vanaf het H.B.G.-plein. COMITé ACTIVERING JEUGD WERK Woensdagavond werd in de Witte Zwaan een vergadering gehouden door het „Comité Activering Jeugd werk" (CAJ), het overkoepelend or gaan van alle jeugdactiviteiten. Me degedeeld werd, dat de in deze win ter gehouden cursussen in handen arbeid, boetseren en EHBO goed be zocht worden. Het ligt in de bedoe ling om in Mei nog een bloemschik cursus te houden onder leiding van de heer Willy Grimme. Overwogen wordt om enige activiteiten te or ganiseren om de jeugd in de zomer vakantie nuttig bezig te houden. Con tact zal gezocht worden met het (r.-k.) I.P.J. om dit gezamenlijk te doen. Daarover zullen nadere mede delingen volgen. Er werden verschil lende subsidie-aanvragen behandeld. KATWIJK OPHALEN HUISVUIL De Directeur van Openbare Wer ken te Katwijk maakt bekend dat op vrijdag 16 april (Goede Vrijdag) en maandag 19 april (Paasmaandag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In de betreffende wijken zullen voor het eerst op dinsdag 20, reSp. donderdag 22 april de emmers weer worden geledigd. MEDISCHE DIENSTEN VOOR GOEDE VRIJDAG Katwijk a. d. Rijn: dokt. geen zon dagsdienst. Apotheek: Koningin Ju- lianalaan 18, teL 4370. Katwijk aan Zee: dokt. J. Tim- mers, tel. 4004. Apotheek: zie Kat wijk a. d. Rijn. Rijnsburg: zie Katwijk a. d. Rijn. SASSENHEIM Geboren: Petronella Johanna Eli sabeth Maria dr van J. G. A. M. Waasdorp en M. C. J. van Noort; Hermanus zn van H. Molenaar en A. C. Stellingsma; Petrus Jacobus zn van G. A. Rewijk en G. A. van Rijn; Ruth dr van W. J. de Graaff en M. A. de Baat; Monica Maria Emma dr van J. P. F. van Reisen en G. A. Th. Warmerdam; Comelis Pieter zn van J. Plug en A. D. G. Phlippo. Ondertrouwd: Wim Heemskerk en Alida Geertruida Anna Smit*; Wil- school gaat verhuizen, omdat Voor hout toch niet ideaal is gelegen. Jac. Penders, voorzitter van de debating club, sprak namens de geslaagden welgekozen woorden van dank, ter wijl de heer Witteman namens de ouders hartelijk dankte voor alles wat bijgedragen had tot het behaalde resultaat van hun zoons. De voorzitter van de oud-leerlin- genvereniging mocht wederom 22 nieuwe leden inschrijven. De geslaagden: C. Arisz, Santpoort; G. Baars, Vinkeveen; J. Berg, Voor schoten; W. Bouwmeester, Oude-We- tering; N. Clemens, Abbenes; J. v. Eeden, Noordwijkerhout; Jac. v. d. Geest, Oud-Ade; W. v. d. Geest, Warmond; M. Hillebrand, Oegst- geest; L. Koomen, Noordwijkerhout; Chr. v. Leeuwen, Zoeterwoude; A. Meiman, Vijfhuizen (N.H.); J. Mou nts, Noorden; Th. v. Oostveen, Am sterdam; Jac. Penders, Rijswijk (Z.H.); H. Roeleveld, Schipluiden; Jac. v. d. Salm, Zoeterwoude; A. Schrama, Ouderkerk a. d. Amstel; Arn. v. Swieten, Stompwijk; L. Ver bruggen, Halfweg; C. de Wit, Mui den; W. Witteman, Velsen. MSSE OVERGANGSEXAMENS RMTS TE LISSE Onder de bevorderden naar de verschillende klassen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse, bevinden zich onder meer: Bevorderd tot de tweede klas: C. Alkemade, Noordwijk; A. Duiven voorde, Lisse; P. Heemskerk, Noord wijkerhout; M. Hoek, Noordwijk; J. Hoogeveen, Noordwijk; J. van Per son, Oegstgeest; C. Kapiteyn, Lisse, K. Ley ten, Lisserdijk; P. van der Luyt, Noordwijk: L. van der Meer, Noordwijk; R. Philippo, Hillegom; P. Rotteveel, Sassenheim; H. van der Salm, Hillegom; W. Topper, Katwijk a/Zee: P. Verdegaal, Hillegom; P. Verhulst, Nieuw-Vennep; G. de Wagt, Hillegom; C. van der Zalm, Noord wijk; W. Zandbergen, De Zilk. Bevorderd tot de derde klas: B. van dei- Aart, Lisse; R. Alkemade, Noordwijk; N. Barnhoorn. Noord wijk; K. van der Bent, Voorhout; H. Broekhuizen, Lisse; J. van Dijk, Hil legom; A. van Haaster, De Zilk; W. Heemskerk, De Zilk; L. Hoger vorst, Noordwijkerhout; H. P. Lindhout, Noordwijk; A. Lommerse, Hillegom; F. van der Meer, Noordwijk; A. Paar- dekooper, Lisse; J. van der Poel, Lisse; C. Ruigrok, Noordwijk; J. van der Salm, Hillegom; J. Schoorl, Lis se; J. Vink, Hillegom; B. de Vlieger, Abbenes; J. van der Vlugt, Sassen heim; G. van Went, Noordwijk Th. Zandbergen, De Zilk. Het diploma werd uitgereikt aan: F. Beelen, Lisse; F. de Beer, Noord wijk; L. Berbée, Lisse; J. Damen, Hillegom; A. Doeswijk, Voorschoten; A. Durieux, Katwijk a/d Rijn; H. Heemskerk, Noordwijkerhout; H. v. Iterson, Oegstgeest; Th. Koot, Wasse naar; J. Kroes, Sassenheim; J. E. Langelaan, Hillegom; J. Leenen, War mond; M. Nieuwenhuis, Lisse; J. Mes kers, Hillegom; Th. Pennings, Noord wijkerhout; T. van Rhijn, Noordwijk; P. van der Salm, Voorhout; W. van Schie, Noordwijk; L. Schoorl, Lisse; J. van Tongeren, Hillegom; J. Vee- lenturf, Hillegom; W. van der Veer, Lisse; G. Vink, Lisse; G. Vliet-Vlie- land, Noordwijk; C. van Waveren, Hillegom; W. Wolkers, Oegstgeest; F. Zandbergen, Sassenheim. BOSKOOP V.I.O.S. WAS IN 1964 ACTIEF Tij dens de jaarvergadering van de wanidelisportverenigin/g VIOS on der leiding van de heer K. v. Leeu wen, bleek dat de vereniging in het afgelopen jaar zeer actief is ge weest. De voorzitter deelde mede, dat de ledenstp in verband met hert niet beschikbaar zijn van uni formen is opgeheven. De door de vereniging georgani seerde „Winter-serie" wandelingen mogen zich in 'n toenemende belang stelling verheugen. Ook het instellen van een Veilig Verkeersprijs wordt door de deelnemers aan de wandel tochten op prijs gesteld- Er kon wor den geconstateerd dat het wandelen sindsdien op hoger niveau is geko men. De door de vereniging te intro duceren puzzelwandelltocht is bij de bond met enthousiasme ontvangen en het ziet er naar uit dat de deelna me aan deze eerste wandeltocht zeer groot zal zijn. De bedoeling is deze op 8 mei a.s. te organiseren. Penningmeester E. Hoogeveen wenste zijn functie aan een jongere kracht ter beschikking te stellen. Hem werd dank gebracht voor het vele werk dat hij gedurende 7'/« jaar voor de vereniging heeft verricht, waarbij hem een enveloppe met in houd werd aangeboden. Bij de bestuursverkiezing werden die heren K. v. Leeuwen en J.'Dod- mond herkozen. Aan het bestuur werden nog toe gevoegd mevr. Otitevanger en de heer Kijkuit, die de in Moerkapeli en aan de Kruisweg wonende ledeft zul len vertegenwoordigen. STOMPWIJK Stomp wijk se Boys. Het bestuur laat weten, dat vandaag de training geen doorgang zal vinden. helmus Johannes Cornelis Duijnis- veld en Antonia Maria Apolonia Ho- man; Rutgerus Nicolaas Adelbertus Rotteveel en Clara Carolina Wilhel- mina Boon; Adrianus Johannes Boe kei en Elisabeth Clementia Maria van Vliet. Getrouwd: Willem Hendrik Ver beek en Grietje Sopjes; Hendrik Dek ker en Margaretha Tukker. ai pui? NI AAM nFM Rl HV De zwaar beschadigde wagen van de AL,rnun ulh nun heer j s na de frontaie botsing. heer J. R. uit Schoonhoven. Deze be stuurder kon niet tijdig zijn wagen tot stilstand brengen en botste op. de achterzijde van de gjato uit Kat wijk. Het ongeval bleef: zonder per soonlijke letsels, maar ae personen auto werd zwaar beschadigd. De vrachtauto slechts licht. Op de Hoorn, ter hoogte van de Bontepaal te Alphen aan den Rijn, reed omstreeks 19.45 uur de Alphe- naar, de heer W. de J. per rijwiel en stak op een gegeven moment haaks de rijbaan over. Op dat mo ment passeerde daar de heer J. S., wonende te Alphen aan den Rijn met zijn auto, komende uit de rich ting Leiden. De wielrijder botste te gen de auto op en viel. Hij liep hier bij een aantal uitwendige verwon dingen op en zijn rijwiel werd totaal vernield. Voor de heer S. liep het ongeval minder fortuinlijk af. Toen hij de wielrijder plotseling voor zijn wa gen zag opduiken, trachtte hij hem te ontwijken. Hierbij kwam hij met zijn wagen op het linker weggedeelte. Een tegenligger, een personenauto, bestuurd door de heer W. D. uit Voorschoten kon een botsing met de auto van S. niet voorkomen. Ten gevolge vah de hevige botsing be kwam de heer S. een zware hersen schudding, alsmede diverse min of meer ernstige snijwonden aan gelaat armen en benen. Nadat de plaatselijke arts, J. H. Pilon, hem de eerste medische bij stand had verleend, werd de heer S. overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Dé bestuur der van de aanrijdende personen auto, de heer W. D. uit Voorscho ten, kwam met de schrik vrij; zijn auto, evenals die van de heer S. Werd zwaar beschadigd. Ongeluk liep goed af De heer P. C. v. V., wonende te Alphen aan den Rijn reed woensdag avond omstreeks 10 uur, naar zijn verklaring met een snelheid van on geveer 90 km over de Nieuwkoopse- weg, in de richting Aarlanderveen. Hij passeerde een wegopbreking, die hem waarschijnlijk niet tijdig was opgevallen. Hij kwam daar in een slip en sloeg met zijn personenauto enkele malen over de kop. De heer Van V. mag wel van een wonder spreken, dat hij hoegenaamd geen letsel van enige betekenis heeft opgelopen. Hij moet dit waarschijnlijk wel danken aan het feit, dat hij zich tijdig genoeg op de bodem van de auto liet zakken en zich daar vast klemde aan de bank. Tot grote ver wondering van enkele passanten stapte de heer Van V. heelhuids uit het autowrak. GEEN TIJD OM TE STOPPEN De heer J. I. H., wonende te Kat wijk aan den Rijn, reed woensdag morgen omstreeks acht uur met zijn personenauto over de Steekterweg te Alphen aan den Rijn, in de rich ting Bodegraven. Ter hoogte van pand 17 aan genoemde weg stond een melkauto geparkeerd. Omdat er een tegenligger naderde, stopte de heer H. achter deze melkauto. Ach ter de auto van de heer H. naderde een vrachtauto, bestuurd ooor de NA BOTSING DE SLOOT IN Woensdagavond omstreeks kwart voor zes reed de heer J. H. G., af komstig uit Waarder met zijn per sonenauto over de Prins Bernhard- laan te Alphen aan den Rijn, in de richting Hoorn. Kort na het passe ren van de wat ingewikkelde ver keersgeleiders, waar de Prins Bern- hardlaan overgaat in de oude rijks weg Leiden - Utrecht, die deel uit maakt van de Hoorn, reed de heer G. links het erf op van de veehan delaar S. Op dat moment naderde uit de richting Leiden een personen auto, bestuurd door de Alphenaar J. M. R. Deze kon de auto van de heer G. net niet helemaal ontwijken. Zijn auto raakte die van de heer G en reed vervolgens de linker berm- sloot in. De heer R. kwam met de schrik vrij en kon zich op eigen kracht uit zijn benarde positie bevrijden, maar zijn auto werd bij de botsing en de duik in de sloot ernstig beschadigd. TWEEMAAL ACHTERWAARTS GEBOTST De heer C. van N., bestuurder van een vrachtwagen, wonende te Alphen aan den Rijn had niet bepaald een fortuinlijke dag. De pech zat hem woensdagmorgen vroeg, even voor half, al op de hielen, toen hij op de Prins Hendrikstraat stopte, om vervolgens achteruit een inrit in te rijden. Achter hem had eveneens een personenauto gestopt, bestuurd door de heer W. de G. uit Leiden, die er niet op bedacht was, dat de vrachtauto snel daarop weer achter uit zou gaan rijden. Dit gebeurde echter wel, de heer Van N. had de personenauto niet opgemerkt. Het gevolg was, dat de zware vrachtwagen met flinke kracht op de personenauto inreed en deze aan de voorzijde geheel indeukte. De be stuurder van de personenauto kwam er zonder persoonlijk letsel van af, maar zijn auto moest het wel heel erg ontgelden. Nog geen uur later overkwam de heer Van N. met zijn vrachtwagen een soortgelijk voorval, eveneens op de Prins Hendrikstraat. Dit keer was achter hem gestopt een Volkswagen busje, dat bestuurd werd door de heer P. U., melkbezorger te Alphen aan den Rijn, waarmee de vracht wagen met flinke kracht op dezelfde wijze in botsing kwam. Ook dit on geval bleef beperkt tot zware ma teriële schade. Schoolvoetbalwedstrijden Op dinsdag 20 april zullen in Alphen weer de bekende schoolvoetbalwed strijden gehouden worden. Op drie terreinen (Alphense Boys, ARC en Alphia) zullen 49 schoolelftallen el- kaars krachten meten, 's Avonds om zes uur is de prijsuitreiking in het ARC-clubhuis. De kampioenen ko men in de streekfinales, die op vrij dag 23 april gehouden worden op het Docos-terrein in de Kikkerpol der te Leiden. KOUDEKERK OPENING SPEELTUIN „ROBBEDOES" Denk zij de werkzaamheden van de toezichthouder de heer W. v. Diggele, zal zaterdag a.s. 17 april de speeltuin officieel wonden heropend, om 2 uur. De kinderen zullen een traktatie orot-1 vangen. Puzzelrit De Auito- Motor- en Bipomfietsclub „Poelgeest" in Koude kerk a.d. Rijn, organiseert voor 17 april a.s. een puzzelrit. Er wordt ge start bij garage v. der Meijden, Ho- gewoerd 42, Koudekerk a.d. Rijn om 2 uur. Inschrijven bij C. van Harskamp, Hogewocjrd 59, Koudekerk a.d. Rijn. Paassamenzang- Zaterdagavond 17 april a.s. zal er op het Frederik Eedenplein nabij het raadhuis te Ha- zenswoude-Rijndijk een Paassamen zang worden gehouden. „Kunst na Arbeid'" verleent muzikale medewer king, en zorgt voor de begeleiding. Inwoners van Koudekerk a.d. Rijn en Hazerswoude (Rijndijk) worden uit genodigd om mee te komen zingen. HAZERSWOUDE RAIFFEISENBANK In het 66ste boekjaar (1964) van die Coöperatieve Raiffeisenbank „Ha- zerswoude-Koudekerk" kon over alle fronten gesproken worden van winst. Zo schaarden zich 659 leden onder de vliag van de bank, en diat betekent in vergelijking met het boekjaar 1963 een toename van 27. Het aantal spaar ders nam toe tot 5481 (in 1963: 5198) evenals dat van de rekeninghouders 1964 470, 1963 438). De rekening over 1964 geeft een eindbedrag aan van 68.041.733,58, terwijl een jaar eerder 56.158.824,33 kon worden genoteerd. De balans per 31 december 1964 geeft de cijfers van 12.092.828,37 (v. jaar 10.389.458,84) Als winst9aldo wordt een bedrag van 16.581,50 genoemd, tegen 22.122,62 in 1963. De afschrijving van het bank gebouw en inventaris vergt overigens 4000. Verlies en winstrekening over 1964 geven een eindbedrag te zien van 499.510,64 (in 1963: 406.085,09) Op maandag 26 april zullen de le den zich nader over de stukken van het boekjaar 1964 verdiepen. Geboren: Jacobus, zn. v. J. Stikke- lorum en A. J. A. Belt. Jannigje, dr. v. G. Bremmer en C. Weerheim; Simon Abraham, z. v. Jellle Wierenga en Grietje Huisman. Huwelijk: Leonardus Petrus Stra- ver, 33 jaar, en Elisabet Anna Bak ker, 31 jaren; Jan Barth. Verhoeff, 23 jaar, en Jammie Koetsier, 26 jaar. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdag avond. Opgemaakt te 11.15 uur. VEEL BEWOLKING Over het algemeen veel bewolking met hier en daar nog wat motregen. Overwegend matige westelijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. HET WEER ÏN EUROPA HELSINKI STOCKHOLM OSLO ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NISE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss Naviero (21-4) Australië: ms Münsterlaind (21-4) ms Orsova (24-4) Brazilië ms Cap San Nicolas (20-4) ms Harpefjell (21-4) Chili ms-ss (21-4) Indonesië: ms Dortmund (24-4) Ned. Antillen: ms Ammon (20-4) Nieuw-Zeeland: ms Rangitane (22-4) Suriname: ms Jason (21-4) Z.-Afrika (rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: ss Gaasterkerk (21-4) Inlichtingen betreffende verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Bij de afsluiting van het kaartsei zoen ondervond het bejaardencomité dinsdagavond een zeer grote belang stelling. De zaal van café „Rustoord" bleek dit keer te klein te zijn, zodat ook het café erbij werd betrokken. Overigens ging het er bijzonder ge zellig aan toe. Voor de aanvang ver richtte de heer Jousma van de rijks politie de trekking van de grote ver loting. Voor de uitslag hiervan ver wijzen wij naar de advertentie in ons blad van gisteren. Hierna giing men over tot het kruis- en klaverjassen om paaseieren. De uitslag was als volgt: Kruisjassen: 1 mevr. Van 't Hart 3712 p., 2 mevr. v. d. Star-Nederstigt 3649 p., 3 mej. Corry Koot 3595 p., 4 J. v. d. Wereld 3590 p., 5 B. Hogen- boom 3539 p., 6 mevr. v. d. Meer 3495 P-, Klaverjassen: 1 G. Stipdonk 5688 p., 2 Th. Turk 5539 p., 3 P. van Zeil 5313 p., 4 M. de Graaf 5141 p., 5 A. Spring in 't Veld 5071 p., 6 N. Borst 5042 p., 7 N. Koot 4916 p., 8 J. van Berkel 4887 p., 9 D. Heemskerk 4838 p., 10 mevr. Stipdonk 4814 p., 11 P. van Emmerik 4795 m 12 mevr. Beelen 4791 p., 14 mevr. Opdam 4788 p. Na afloop sprak de comité-voor zitter, de heer C. Warmerdam, een hartelijk dankwoord voor de trouwe en grote b «langstelling welke het en grote belangstelling welke het deze financiële steun kan het comité de Ripse bejaarden ook dit jaar weer een heerlijke uitgaansdag bieden. In het bijzonder werd dank ge bracht aan de heer Ant Koot, die dit afgelopen seizoen wederom nauw keurig en accuraat de puntentelling voor de bekerstand heeft bijgehou den. Hem werd hiervoor een verras sing aangeboden. Vervolgens reikte de voorzitter de prijzen uit en maak te hij de kampioenen bekend van het kruis- en klaverjassen. Het was dit maal geheel een vrouwelijke aange legenheid. Mej. Ali Nederstigt toonde zich de sterkste in het kruisjassen. Zij behaalde in totaal 97209 punten. De kampioene van het klaverjassen was mevr. Stipdonk met een totaal van 132918 punten. Beide dames mochten uit handen van de heer Warmerdam de fraaie wisselbeker onder gelukwensen in ontvangst ne men. De klaverjae-kampioen van het Marktberichten TER AAR, 14 april. Groente An dijvie I 52-59, idem II 30-35, witlof I 82-93, idem II 45-67, idem stek 11- 23. prei 31-48, postelein 122, spinazie 92-1.05, rode kool 8, peulen 11.50, alles per kg. Sla I 11-16, idem II 6-8, knolselderij 2, komkommers 26, alles per stuk. Selderij 4-7, radijs 20-30 pet bos; stoof sla 60 per kist; aard beden 90-1.10 per doosjes; appelen: Jonathan 16-25 per kg. R.A.VEEN, 14 april. Bloemen Anemonen 38-69, Freesia's 60-1.25, Irissen 1.65-2.25; idem Prof. Blaauw 5.70; Narcissen: 17-59, Tulpen: Rose Copland 1.00-1.60; v. d. Eerden 1.05- 1.65; Golden Harvest 1.15-1.70; Apel doorn 1.30-2.00; Br. Star 32-78; Ibis 70-91; Edith Eddy 80-1.15; Lustige Witwe 1.00-1.55; Piccadilly 90-1.35; Queen Elisabeth 1.10-1.60; Bartigon 1.00-1.55; White Sail 90-1.35; Kansas 85-1.25, Reforma 90-1.45, Couleur Cardinal 80-1.15, Rheinland 90-1.30, Crown Imperial 80-1.20, Preludium 90-1.15, dubbele tulipen 30-90 per bos. Am. anjers 25-48, rozen 21-1.03 per stuk. UTRECHT, 15-4. Vee Aanvoer 4758; runderen 1657, vette kalveren 152, graskalveren 95, drachtige kal veren 1346, schapen 44, lammeren 87, varkens boven 100 kg 270, id. bene den 100 kg 36, biggen 841, bokken en geiten 30. Prijzen in guldens per stuk: melk- en kalfkoeien 1200-1470, kalfvaarzen 1000-1400, vare koeien 840-1080, pinken 500-700, stieren 510- 780, graskalveren 320-600, nuchtere kalveren 30-55, fokkalveren 90-160, schapen 90-45, lammeren 95-150, var kens boven 100 kg 350-475, id. bene den 100 kg 85-110, biggen 53-65, bok ken en geiten 30-75, vette koeien le kw. 4.15-4.35, id. 2e kw. 3.85-4.05, id. 3e kw. 3.55-3.80, vette kalveren le kw. 3.50-3.65, id. 2e kw. 3.45-3.50, id. 3e kw. .00-3.15, nuchtere kalveren half bew. geh. bew. motregen zwaaT bew. geh. bew. regen regen regen regen motregen zwaar bew. onbewolkt regenbui zwaar bew. onbew. mist zwaar bew. half bew. half bew. licht bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. half bewolkt geheel bew. onbewolkt 10 2 9 —0 10 —2 16 12 19 8 18 10 13 2 6 7 9 1^1 12 V. 15 16 17 18 19 21 24 25 28 29 19 iQ 31 vorig jaar. de heer J. Nederstigt, die nu de wisselbeker moest afstaan, kreeg een miniatuurbekertje als aan denken aangeboden. Tenslotte volgt hier nog van beide spelen de vier hoogst geklasseerden in de totale bekerstand: Kruisjassen: 1 mej. A. Nederstigt 97209 p., 2 mevr. Van 't Hart 94898 p., 3 P. Boere 94713 p., 4 B. Hogenboom 93352 p. Klaverjassen: 1 mevr. Stipdonk 132918 p., 2 J. Nederstigt 129126 p., 3 S. Strijk 128355 p., 4 mevr. Wol- vers-v. Hameren 127511 p. Nr. 532 - Horizontaal: 1 waterdoor- laitend, 4 vaartuig, 9 rivier in Duits land, 11 meer op de grens van de Ver. Staten en Canada, 12 gem. in Limb., 13 vreemde munt (afk.), 14 einde, 15 stoomschip (afk.), 17 scheik. ele ment (afk.), 18 scheik. element (afk.), 21 deel van de mast, 23 slotwoord van liturgische gebeden, 25 scheik. element (afk.), 27 de maangodin, 28 wiersoort, 30 stempelmerk, 31 wel riekende gomhars, 32 weefsel. Verticaal: 1 plaats in de schouw burg, 2 dorp in Friesl.. 3 deel van een benedenhuis, 5 leeg. 6 oude rekening (afk.), 7 boom, 8 Nederl. diohter, 10 buitenhaven, 16 verouderd woord v. fluweel, 19 stad in Italië, 20 vast deel van een boom, 22 zoon van Jacob, 23 zwemvogel, 24 zichtbare ader van een blad, 26 meisjesnaam, 29 ge wicht (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 531 Horizontaal: 1 hap, 3 olm, 5 ons, 7 l.o., 9 ik, 10 sa bel, 11 ms, 12 ma, 14 els, 16 tiin, 17 elk. Vertikaal: 1 hel, 2 Po. 3 Os, 4 mik, 6 nobel, 8 Oss, 9 Elm, 11 mat, 13 alk, 14 en, 15 se. (lev. gew.) 1.30-1.60, varkens boven 100 kg 1.68-1.75, id. beneden 100 kg 1.92-1.98, slachtzeugen 1.55-1.65, jon ge zeugen 1.65-1.70. Overzicht han del en prijzen: melk- en kalfkoeien, redelijk, als vorige week; vette koei en, willig, als vorige week; vare koeien, kalm, stabiel; vette kalveren, redelijk, even lager; graskalveren, rustig, als vorige week; nuchtere kal veren, kalm, als vorige week; fokkal veren, kalm, als vorige week; scha pen, willig, als vorige week; lamme ren, idem; varkens, stug, even lager; biggen, idem. DEN BOSCH, 14 april. Vee. Aan voer 9396; runderen 3013; graskalve ren 418; vette kalveren 883; nuchtere kalveren 1429; schapen 135; lamme ren 127; geiten 12; fokzeugen 16; I slachtvarkens 354; biggen 2366; slachtrunderen 643. Prijzen in gul dens per stuk. Melk- en kalfkoei en 975-1600; gustekoeien 890-1370; graskalveren 475-675; kalfvaarzen 1185-1635; guistevaarzen 925-1150; pinken 670-890; nuchtere kalveren voor fok of mesterij 100-210; weide- schapen 75-115; ooien met lammeren 160-270; drachtige zeugen 375-540; biggen 57-73; Prijzen per kg geslacht gewicht. Slachtrunderen extra kwal. 445-465, j.e kw. 410-440, 2e kw. 375-395, 3e kw. 340-365; vette stieren 390-435; worstkoeien 325-340; Prijzen per kg lev. gewicht. Vette kalve ren le kw. 355-385, 2e kw. 330-350, 3e kw. 305-325; nuchtere slachtkal- veren 130-165; slachtzeugen le kwal. 160-1G7, idem 2e kw. 152-158; slacht varkens 172-183; vette schapen (per stuk) 105-150. Overzicht aanvoer, handel en prij zen. Melk- en kalfkoeien: ruimer, redelijk, duur; guistekoeien: groot, levendig, vast; jongvee: groot, wil lig, hoog; vette kalveren: korter, re delijk, stabiel; nuchtere slachtkalve- ren: gewoon, vlugger, gehandhaafd; schapen en lammeren: normaal, sle pend, prijshoudend; fokzeugen: min- jder, goed, weinig verandering; lopers en biggen: behoorlijk, redelijk, prijs houdend; slachtvee: minder, flauw, stijver; slachtzeugen: minder, flauw, 'moeilijk gehandhaafd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4