het totmoi ei ENE VERKEERSZONDAAR NA ANDERE VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER blijf jong, blijf fit: fiets! Sfeervol concert van Zweeds studentenorkest in Lakenhal Leidse Bioscopen WOENSDAG 14 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Uw fietsenhandelaar staat weer voor u paraat 3' met een pracht-collectie nieuwe fietsen Zowel de magistraten als de getui gen hadden geen goed woord over voor de wijze waarop een 31-jarige fotograaf uit Amsterdam zich met lijn auto in de avond van de 11e juni Jl. op rijksweg 4 onder Oegstgeest had misdragen. Verdachte liet ver stek gaan. De getuigen echter niet. Uit hun verklaringen bleek, dat ver dachte een voor hem rijdende auto had gesneden en vervolgens sterk had afgeremd, teneinde de bestuur der hiervan tot stoppen te dwingen. De*e moest toen om een botsing te voorkomen, noodgedwongen de weg berm in. ,Jk was aan een inhaalma noeuvre bezig en hij was kwaad, om dat ik zijns inziens niet gauw genoeg naar rechts ging toen hij met zijn lichten knipperde", verklaarde de bestuurder van dé belaagde auto. „Hij loon onmogelijk eerder naar roahts'^ vielen de overige getuigen hem bij en voegden er nog aan toe: „De stunt, die verdachte toen uit haalde, was meer dan erg". De officier, mr. R. B. M. Berger, kwam tot de conclusie, dat verdachte eigen rechter had willen spelen en daarom op buitengewoon gevaarlij ke wijze had gehandeld. Daar ver dachte nog geen straflijst had, be perkte hij zijn eis ditmaal nog tot een geldboete van ƒ80.- subs. 16 dagen alsmede de voorwaardelijke intrek king van de rijbevoegdheid voor de tijd vain 6 maanden, proeftijd 2 jaar. neem de blinddoek proef De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, vond een en ander echter der mate afkeurenswaardig, dat hij de eigen-rechter -op -de- weg" bij ver stek vonniste met 75.- boete en een onvoorwaardelijke intrekking van diens rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. VRIEND ALS „WAARNEMER'" „Verdachte heeft zich destijds ont popt als een ware wegpiraat en ver dient dan ook een gevoelige correc tie". Aldus de officier in zijn requi sitoir betreffende de zaak tegen een 25-jarige machinist uit Leiderdorp. Hij eiste 1 week onvoorwaardelijke hechtenisstraf, de onvoorwaardelijke ontzegging tot het besturen van een motorvoertuig voor de tijd van 1 jaar alsmede de vernietiging van rijks wege van verdachtes in beslag geno men auto. Uit het voorafgaande onderzoek kwam naar voren, dat verdachte in de late avond van de 6e februari jl. met zijn auto een linkerbocht op de Zijldijk was uitgevlogen om daarna linea recta met auto en al de Zijl in te duiken. Toen de politie ter plaatse arriveerde stond een vriend van ver dachte aan de waterkant en gaf zich voor de bestuurder van de onderge doken auto uit Daar de vriend niet alleen sterk naar alcohol rook, doch ook volkomen droge kleding droeg, vertrouwde de politie de zaak uiter aard niet. Een nader onderzoek maakte dan ook uit, dait genoemde vriend als remplacant fungeerde, omdat de machinist „een borreltje te veel op had" en geen enkele rijbe voegdheid bezat. Hijzelf was na uit de auto en op de kant te zijn gekro pen er ijlings vandoor gegaan. Zijn vriend bracht toen „redding", die echter zo „doorzichtig" van opzet was, dat verbalisanten de zaak „met één oogopslag" door hadden. Verdachte had weinig of niets tot zijn verdediging aan te voeren. Na een onsamenhangend verhaal, waar in hij echter niet duidelijk maakte, waarom hij de bocht was uitgevlogen en waarom zijn vriend zijn „plaats innam", verzekerde hij de rechter tot slot, dat hij niet was weggelopen om zich aan de gevolgen van zijn daad te onttrekken, doch als gevolg van een „schrikreactie". Na genoemde eis, bepleitte hij uiterste clementie. Gezien de ernst van het feit vol deed de kantonrechter hieraan slechts in geringe maite. Het vonnis luidde namelijk 75.- boete subs 15 dagen en de geëiste onvoorwaarde lijke ontzegging t.a.v. het in gevaar brengen van het verkeer, de vernie tiging van rijkswege van de auto, 50.- boete subs. 10 dagen voor het rijden zonder rijbewijs alsmede bij wijze van ernstige waarschuwing 1 week voorwaardelijke hechtenisstraf met de proeftijd van 1 jaar. De ma chinist zal zich een en ander onge twijfeld nog lang heugen. VADER EN ZOON 75.- subs 15 dagen alsmede de on voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Inzake de geëiste ontzeg ging vonniste de kantonrechter con form. De geldboete verhoogde hij echter tot f 90.- subs 18 dagen. „ONGEVAL-VAN- DE-WEEK" Het „ongeval-van-de-week" op rijksweg 4 onder Oegstgeest stond ditmaal op naam van een 71-jarige gids bij een reisbureau uit Den Haag. Als automobilist had de gids in de late avond van 25 januari jl. op ge noemde rijksweg een bijzonder slech te beurt gemaakt. Na een viertal auto's met een snelheid van naar schatting 120 km. p. uur rakelings te hebben ingehaald en de vijfde te hebben „geraakt" schoot hij dwars over de weg, bezorcrde de bestuurders van enkele tegenliggers „de schrik van hun leven" en kwam daarna in de linkerwegberm terecht. ,,Wij zagen een auto met abnor maal hoge snelheid dwars over de weg flitsen en kregen de indruk, dat de bestuurder dronken moest zijn". Aldus een samenvatting van de ge tuigen-verklaringen, die door de kantonrechter uit het proces-verbaal werden gelicht. Dat verdachte inder daad „een borreltje te veel op had" werd door verbalisant min of meer bevestigd door de aantekening: „z|jn adem riekte sterk naar het gebruik van alcoholische dranken" en hij maakte de indruk niet behoorlijk tot het besturen van z'n auto in staat te zijn". „Ik had vroeg in de avond wel een paar borreltjes gedronken maar was nog bekwaam genoeg om te rijden", verzekerde verdachte de rechter. Op diens vraag waarom hij dan zulke le vensgevaarlijke capriolen had uitge voerd, antwoordde de gids: „Omdat ik die auto in het voorbijgaan had geraakt, wilde ik rechts van de weg stoppen. Bij het afremmen slipte mijn auto echter plotseling naar links en werd daardoor even onbe stuurbaar". Afgaande op de getuigen-verkla ringen en het proces-verbaal hechtte de officier weinig of geen geloof aan verdachtes lezing van oorzaak en ge volg. Het wettig en overtuigend be wijs, dat verdachte enkele levensge vaarlijke capriolen had uitgehaald, geleverd achtende en het vooraf ge bruik van alcohol als een strafbezwa- rende omstandigheid in aanmerking nemende, eiste hij naast een geld boete van 150.- subs 30 dagen de onvoorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. „Ik zou graag m'n rijbewijs hou den, want anders kan ik niet meer voor dat reisbureau werken", benutte verdachte zijn laatste woord. De kantonrechter bleek echter van mening te zijn, dat het algemeen be lang ver boven verdachtes privé-be- lang uitging en was derhalve niet bereid met een voorwaardelijke ont zegging te vonnissen. Wel kwam hij verdachte in zoverre tegemoet, dat de tijd halveerde en de gids dus 6 maanden van de weg wordt verwij derd. Inzake de geldboete luidde het vonnis conform. Een maand geëist voor Aetherklanken (Advertentie) Trianon: La Ronde (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: De maagden van Solidor (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Camera: Gegeseld en bemind (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Hercules, Samson en Ulysses (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Het geheim van de witte spin (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: De Dame met de Camelia's (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur In de verdachtenbank verschenen een 57-jarige veehouder uit Leid- schendam en diens 24-jarige zoon, eveneens uit Leidschendam en tuin der van beroep. De vader had zijn zoon laten rijden met een vrachtauto, die van tot op het canvas versleten banden was voorzien en geen deug delijke handrem bezat. De zoon had hiertegen geen bezwaar gehad en was mede als gevolg van de gladde banden op de Leidseweg de macht over het stuur kwijt geraakt waar door de vrachtauto tegen twee aldaar geparkeerde auto's opbotste om ver volgens de gevel van een woonhuis te rammen. De totale schade bleek niet gering te zijn. Vader en zoon namen een en amde; nogal laconiek op. De vader hac destijds tegen de politie verklaard dat het met de gladheid van de ban den nogal meeviel en de zoon had min of meer te kennen gegeven, dal hij op dergelijke gebreken niet lett< alvorens te gaan rijden. Ter zittinp konden beiden hieraan weinig af doen. Tegen de vader luidde de eis to taal 60.- subs 12 dagen en werd hei vonnis f 50.- subs 10 dagen. Daar de zoon, aldus de officier, de hoofd schuldige was en wel een zeer slech te mentaliteit had getoond, eiste hij tegen hem een geldboete van totaal In het Leidse gemeentemuseum „De Lakenhal" gaf gisteravond het „Kulturens Studentorkester" van de universiteit van Lund onder directie van Sören Nielzén een concert. Dit concert werd gegeven onder auspi ciën van het L.A.K. en met de hulp van de Zweedse ambassade. De eer ste contacten met dit orkest werden gelegd door jhr. mr. F. H. van Kin schot. Aanwezig waren o.a. de hui dige burgemeester en loco-burge meester van Leiden. Na afloop van het concert sprak prof. Bomhof allen, die tot het tot standkomen van deze avond hebben meegewerkt dankèar toe, waarna mej. dr. De Vries in het Zweeds het orkest dank bracht, waaraan zij en kele historische feiten uit de ge schiedenis van Leiden toevoegde. Het concert onder leiding van de nog jonge dirigent Sören Nielzén be gon met enkele delen uit Handel's „Music for a Royal Firework". De uitvoerenden, allen studenten van Lund's universiteit, zijn amateurs die in hun vrije tijd muziek beoefenen. Dit opzich zelf is al prijzenswaardig. Maar deze „vuurwerk muziek" had den w|j ons toch anders gedacht en hebben we anders gehoord. Het viel te veel in brokstukken uiteen en de dirigent liet alles door zijn te strakke metriek deze vloeiende Handelmu- ziek wat geremd spelen. Maar het bleek toch wel dat er vele uitsteken de instrumentalisten onder deze or kestleden schuilen. Nog vollediger kwam dit tot uiting in een werk van een voor ons onbe kende componist Erland von Koch. Het was een „Liten lyrisk suit". De ze muziek, een lyrische suite, lag het orkest veel beter. Het was een im pressionistisch werk, een voortzet ting van Grieg maar in wat heden daags gewaad wat de harmonieën be trof. De houtblazers en de fluitisten bewezen hun muzikaal kunnen en het was aangenaam om naar deze echt Noorse muziek te luisteren. Na de pauze speelde de 21-jarige Hege Waldeland met het orkest het celloconcert in b van Boccherini. Zij speelde dit meest gespeelde concert van Boccherini met een groot elan, met een overgave en een rijpheid die w|j op deze leeftijd niet zouden verwachten en haar technisch kun nen heeft zij ten volle getoond, o.a. in de carenzen. Het orkest volgde uitstekend, hoewel soms iets te hard tegen de mooie, sonore toon van de cello. Het was een in alle opzichten ge slaagde avond, waarvoor dirigent en soliste gehuldigd werden met Hol landse tulpen. THEO TEN HOOVEN. inwoner van Woubrugge die ongeluk veroorzaakte Van des middags half drie tot de andere ochtend half zes, had een 19- jarige chauffeur uit WOUBRUGGE achter het stuur van de vrachtauto gezeten. Toen kroop hij een unrtje in bed; om kwart over zeven zat kij weer achter het stuur van de trek ker en veroorzaakte op de kruising Herenweg-Kruisweg te Woubrugge een botsing met een personenauto, waardoor acht personen meer of min der zwaar werden gewond. Het wa ren allen arbeiders uit Capelle a. d. IJssel, op weg naar hun werk. De bestuurder van deze auto kon aan spraak maken op voorrang over de Herenweg, doch de jongeman, die *n trekker met aanhangwagen bestuur de, stak om onverklaarbare redenen toch de weg over, met genoemd ge volg. „Onverklaarbaar" noemdie de Haag se politierechter, waar de chauffeur zich had te verantwoorden weguns veroorzaken van lichamelijk letuel door schuld, Eigen lijk becritiseerde hij de werkgever van verdachte, die de jongeman 20 lange werktijden liet maken. Want aan de nachtelijke rit, was de dag daarvoor eveneens een abnormale lange arbeidsdag en nacht voorafge gaan. „Het is wel duidelijk, wat de oorzaak van het gebeurde is", zei de officier van Justitie. Verdachte zei, de auto niet te hebben opgemerkt, hoewel h|j zich wel kon herinneren aan een fietser voorrang te hebben gegeven. Een inzittende van de auto, E. J. Mazee uit Cappel, kwam als getuige. Hij was er het beste afgekomen: een flinke hersenschudding. Met een he vige klap waren de vöertuigen op elkaar gebotst; de personenauto had wel 90 km snelheid. Alle inzittenden werden gqwond, beenbreuken, her senschuddingen, breuk van jukbeen, dijbeenfractuur, breuk van enkel, oogkasfractuur. De meest zwaarge wonde lag vier weken in het zieken huis en het is de vraag of hij geheel zal herstellen. Ook de verdachte kreeg een hersenschudding. „Ik ben ontzettend fout geweest", erkende h|j. „Dit is weer een duidelijk voor beeld hoe ernstig de gevolgen kun nen zijn, als een verkeersfout wordt gemaakt", constateerde de officier, die wel rekening wilde houden met de jeugdige leeftijd van verdachte en daarom een maand gevangenis straf eiste, met ontzegging der rij bevoegdheid gedurende een jaar. De raadsman wees erop, dat het rijtijdenboekje van verdachte plotse ling verdwenen bleek te zijn, doch verdachte abnormale lange werktij den maakte. Hij vroeg een voorwaar delijke straf, gezien de gunstige re putatie van verdachte. De rechter veroordeelde tot twee weken en voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs gedurende een jaar. F..n vervolgverhaal van Snake en Wiske mtmmiitfxheiom weirn mehgteen sirmvuegtuighen weer eehouden thuis. DONDERDAG 15 APRIL 1965 HILVERSUM L 402 M. 746 kc/a 7.00 AVRO 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO 7 00 niiews, 7.10 ochtendgymnastiek, 7 20 lichte gram. muziek, 7.50 dag opening, 8.00 iichte gram. muziek, 8.50 ochtendgymnastiek, 9.00 de gropnte- man, 9.05 moderne orkestwerken (gr) 9.35 waterstanden, 9.40 morgenwijding 9.55 gewijde muziek (gr. 1 10.00 ar beidsvitaminen (gr.), 11.02 huMi. za ken, praatje, 11.15 STEREO: sopraam en piano: oude en moderne liederen, 11.40 aitaarepel: moderne muziek, gr., 12.00 licht instr. ensemble en zang solisten, 12.27 meded. t.b.v. land- en orkest: amusementsmuz., 13.00 nieuws tuinbouw, 12.30 stereo: promenade- 13.10 meded., eventueel actueel of gram. muziek, 13.25 beursber. 13.30 diansorkest en zangslo. 14.00 piano recital: semd-klassieke muziek (opn.), 16.00 nieuws, 16.02 voordr. 16.20 lich te gram.muziek. 17.00 minjan, 18.00 nws. 18.15 event actueel, 18.20 uit zending van de WD: luistert naar de stem van de WD, 18.30 eigen weg: programma voor de twintigers, 20.00 nieuws, 20.05 Stereo: Radio Kamer orkest en sol.: klassieke en modem e muziek (opn.), 21.00 het huis met de wilgen, hoorspel, 22.30 nieuws en me dedelingen, 22.40 act. 23.05 lichte gr. muziek, 23.55-24.00 nieuws. HILVERSUM H. 298 M. 1007 kc/s 7.00 KRO - 11.45 VPRO 14.15—24.00 NCRV 7.00 Het levende Woord, meditatie, 7.05 ouverture: rep. en commentaren, wegeninformatie en gram.muziek, (7.307.40 nieuws ±8.00 overweging, 8.30 nieuws, 8.40 Witte Donderdag: gewijde muziek en meditatie, 9.00 v.d. huisvrouw, 9.40 sopraan en orgel: mo derne gewijde muziek (opn.). 10.00 klassieke orkestwerken (gr.), 11.00 voor de zieken, 11.45 jazzmuziek, opn. 12.10 leven op het land, gesprek. 12.27 meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 nieuws, 12.40 deze week, lezing en berichten, 13.00 klassieke gram. muziek, 13.45 v.d. vrouw, 14.15 stereo: vocaal ensemble: geestelijke liederen, 14.30 voordracht, 14.50 moderne sym fonische muziek (gr.), 15.30 Utrechts kamerkoor en solist: oude en moderne kamermuziek, 16.00 de eentonigheid iin de stille week, ned. herv. studio- dienst. 16.30 oude kamermuziek (gr.), 17.00 voor de jeugd, 17.30 volksliede ren (gr.), 17.45 klassieke grammo- foonmuziek. 17.55 sportrubriek. 18.10 licht instrumentaal kwintet. 18.30 so ciaal perspectief. 18.40 kinderkoor, blokfluitgiroep en orgel: geestelijke liederen (gr.), 19.45 op de man af. praatje. 19.50 lichte gram. muziek. 20.10 waarom verschilt deze avond van andere avonden?, klamkb. over de Seideravond. 20.35 klarinet en pia no, mod. muziek. 21.05 lichte gram. muziek, 21.20 The Crucifixion: passie- medlitatie (gr.), 22.30 nieuws, 22.40 avondoverdenking, 22.55 boekbespre king, 23.00 kerkorgelconcert: oude en moderne muziek (opn.), 23.35 moder ne gewijde muziek (gr.), 23.55-24.00 nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NED. 1 NCRV: 15.00-15.35 voor de vrouw, NTS: 19.00 nieuws, 19.01 voor de kleu ters, 19.06 de verrekijker, int. jeugd journaal, 19.15 van gewest tot gewest: regionaal journaal. NCRV: 19.35 De Lucy Show, gevar. progr. NTS: 20.00 journaal, NCRV: 20.20 actualiteiten, bloedband, tragicomedie. NCRV: 22.50 SOC: 20.40 Socutera. NTS: 20.45 de brood voor het hart, lezing over de lectuurvoorziening in Kameroen. NTS: 22.56-23.00 journaal. TELEVISIEPROGRAMMA'S NED. 2 NTS: 20.00 nieuws. VARA: 20.01 klantenservice (1), NTS: 20.25 ver schuivende grenzen: luisteren naar de Kosmos, wetenschappelijk progr. VARA: 20.55 Burkes Law: de zaak Holly Howard (1), 21.45 achter het nieuws. (-22.1Q). „Om wie gaat het?" „Om een zekere Klare Herzog, van beroep borduurster, wonende Wasa- straat en juffrouw Wotruba, Morel- lenstraat. De namen en adressen heb ik hier genoteerd". „Goed, ik zal de nodige maatre gelen treffen". Toen Klaudy zich omkeerde, keek zijn cliënt hem toornig aan en kwam vlug naar hem toe. „Wat hebt u gedaan?" fluisterde Waldstaetten hem opgewonden toe; „hoe haalt u het in uw hoofd! U weet toch, dat ik volstrekt niet wil, dat „Ja, dat weet ik, jammer genoeg! Maar daar kan ik nu niet aan den ken". „U weet niet wat u begint! De ge volgen kunnen ontzettend zijn, en niet alleen voor mij „En wat dan nog! Denkt u, dat ik niet in de gaten heb, dat u zich voor uw dochter wilt opofferen? Maar dat gaat niet, mijnheer Waldstaetten. De zaak zal zich helemaal anders ont wikkelen als u tot dusver gedacht hebt, of ik moest me al heel sterk vergissen. Ik geloof, dat ik u nu al de verzekering geven kan, dat uw dochter even onschuldig is als uzelf". Waldstaetten keek zwijgend naar de grond. Toen mompelde hij: „En als ik nu eens niet alleen om wille van Rosemarie gezwegen had? Als uw eigenmachtig optreden nu eens de eer van een dame in op spraak brengt?" „Dan ging het nog alleen maar om haar eer, terwijl het b|j u om uw leven gaat. Ziet u dat toch eindelijk eens in". Hij drukte hem geruststellend de hand en ging snel weg. Gretl was doodmoe thuisgekomen met haar vriendin aan de arm, die na de verklaring van Waldstaetten stil en bleek geworden was. Ilse at maar een paar hapjes en dronk een kop thee, zonder aan het gesprek deel te nemen. Na korte tijd stond ze op en zei, dat ze naar bed ging. „Weet je, ik maak me de ergste verwijten, dat ik Ilse heb meegeno men", zei Gretl, toen ze met haar man alleen was; het gaat beslist haar krachten te boven. Een paar keer was ik bang, dat ze flauw zou val len. Dat kan morgen best gebeuren!" Opeens hield ze stil, de bel ging alsof er brand was. Ze sprongen op. „Goeie genade, wie kan dat zijn? Het is al tien uur geweest", zei Gretl, terwijl ze ging opendoen. Tot verbazing van het echtpaar kwam mevrouw Obenhausen binnen. „Bent u het tante Barbara?" vroeg Gretl onthutst. „Ja, ik", antwoordde ze trots en kwam triomfantelijk de kamer in. „Je weet zeker nog wel, vriend Re gius, dat je mijn verzoek om een toegangskaart geweigerd hebt. Maar ik zal toch binnenkomen. Je zult me namelijk als getuige laten dag vaarden'. „I u „Als getuige ja! Want ik heb Sca- patelli ontdekt. Hij is niet dood zoals iedereen dacht, maar h|j zit, zo ge zond als een vis, in het rusthuis van professor Stein Erding onder de naam Clermant". Regius stond verstomd. Hij kon enkele ogenblikken geen woord uit brengen en keek haar met grote ogen aan. Toen bestormde hij haar met vragen: „Hoe ik dat weet? Ik heb de kerel met mijn eigen ogen gezien, hij zat in zijn kantoortje te schrijven". „Maar kent u Scapatelli dan?" vroeg Gretl verbaasd. „Natuurlijk. Hij gaf les aan de kinderen van Webers, en daar heb ik hem een paar keer gezien. Ze heb ben hem na die moordgeschiedenis ontslagen, net als een paar andere families gedaan hebben. Waarschijn lijk heeft hij daarom naar dat baantje in het rusthuis gesolliciteerd". „Hij zit er dus niet als verpleeg de?" „Wel nee! Hoe zou hij dat kun nen betalen? Hij leeft immers van de hand op de tand, en zo te zien is het armoe troef! Met dat werk in het rusthuis zal hij ook wel niet al te veel verdienen, want hij hoeft alleen maar statistieken bij te houden. Maar hij heeft er vrije kost en inwoning, en daar zal hij het wel om gedaan hebben. En ook natuurlijk om een tijdje te verdwijnen." „Wie zou hem daar ook zoeken, vooral omdat h|j zich nu Clermant noemt en zijn. zwarte haren muis grijs heeft geverfd, zodat hij er he lemaal anders uitziet". „Maar hoe komt u in dat rusthuis, tante Barbara?" Ze werd enigszins verlegen. „Nou ja.... jullie kan ik dat wel zeggen. Ik wilde wel eens zien, hoe die Rose marie Burghauser «r van dichtbij uitzag. Want ik laat het me niet uit m|jn hoofd praten, dat zij en heer minnaar de arme Burghauser heb ben vermoord, al meen jij, beete Ernst, dan ook, dat je alle schuld op Waldstaetten mag schuiven". „Maar tante Barbara, dat doe ik helemaal niet". „Nou ja, goed Ik wilde dus Rosemarie spreken, maar het kwam er helaas niet van. Ze mag niemand ontvangenop dokters voorschrift, zeggen ze". „En toen heb u dus Scapatelli ont dekt?" „Ja helemaal toevallig. Ik heb hem meteen herkend, maar ik heb ndets laten merken". „Dat was heel slim". „Ik ben altijd slim, Gretl. Toen heb ik me onopvallend door een verpleger laten vertellen, wie hij was, en daarbij hoorde ik, dat hij zich Clermant noemt, zich uitgeeft voor een Elzasser en zich op een advertentie heeft aangemeld. Zijn voorganger is namelijk heel plotse ling gestorven". „Hoe ziet Scapatelli er eigenlijk uit, tante?" „Je bedoelt hoe hij er uit heeft gezien, voordat hij zijn haren ge verfd had? Nou als een pikzwarte Italiaan, met levendige gebaren en onrustige ogen, die dikwijls een echt onaangename indruk maken". „Maar dan is hij misschien de man geweest, die Waldstaetten die brief gebracht heeft en die Burghauser heeft laten halen". Gretl was opge wonden opgesprongen. „Tante, ik geloof, dat u een geweldige ontdek king gedaan hebt".

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2