Leidse raad wenst meer openheid bij voorlichting over civiele verdediging Chefarine „4 Weerbericht DINSDAG 13 APRIL 1965 DE LEl^iE C\ ANT h 11 IN A Installatie raadslid M. B. van der Klugt Een volgzame Leidse raad de hamerslagen van de voorzitter bekrachtig den het ene besluit na het ander heeft zich gistermiddag slechts met enige nadruk toegelegd op het laatste agendapunt: het rapporteren aan de raad met betrekking tot de civiele verdediging. Kon nog iets van de zijde der raad verwacht worden over de verhoging der vermakelijkhedenbelas- ting, betreffend besluit werd zonder meer genomen. Tijdens deze zitting installeerde de voorzitter, mr. G. C. van der Willigen, de heer M. B. van der Klugt (KVP), „om als vanouds in deze raad zitting te nemen", als opvol ger van de heer W. C. van Egmond. Drs. J. W. J. Wiertz (KVP) daaren tegen trad voor het laatst als raadslid op. In verband met de voorbereiden de werkzaamheden voor zijn nieuwe functie (zoals bekend is de heer Wiertz benoemd tot economisch directeur van „Sancta Maria" te Noord- wijkerhout) nam hij thans reeds afscheid. Aan de nagedachtenis van mr. dr. H. D. M. Knol, vap 1946 tot 1961 raadslid van Leiden, wijdde de voor zitter enkele woorden. Drs. J. W. J. Wiertz nam afscheid De heer M. B. van der Klugt werd in de vacature Van Egmond benoemd tot lid van de commissies voor de ge neeskundige- en gezondheidsdienst en voor sport- en jeugdzaken. Tot lid van de commissie van advies in culturele zaken werd benoemd prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer. In de raad van bestuur van de Stichting tot exploitatie van bejaardencentra werd benoemd de heer A. J. Schone- veld. Tenslotte werden benoemd als leraar aan het Rembrandt -lyceum de heer M. H. Mairiën en aan de Louise de Ooligny-HBS mevr. E. Heijting en mej. R. H. Postel en de heren mr. dr. J. Th. Vermeulen en S. C. van der Vegt. Subsidie Avond-HBS De raad ging akkoord het toeken nen van een subsidie in de kosten van de avond-HBS aan de Stichting Leidse Avond-HBS. De heer S. J. Roorda (PvdA) wenste stemming over het voorstel inzake het verko pen van bouwterrein, gelegen in het uitbreidingsplan „Leiden Zuid-West 1959", omdat er nog steeds geen pre advies was gegeven over het al dan niet in erfpacht geven van deze gron den. Het voorstel werd aangenomen met 24 tegen 11 stemmen (PSP en een aantal PvdA-leden). Wethouder C. J. Piena gaf mej. A. J. van Nienes (PvdA) de verzekering, dat in dit plan zowel de premie- als de bejaar denwoningen centrale verwarming zullen krijgen. Kermisvermakelijkheden Zoals hierboven reeds aangehaald ging de raad zonder tegenwerpingen akkoord met de verhoging van de vastrechttarieven voor kermisverma kelijkheden met 20 pot Deze ver hoogde belasting kunnen de exploi tanten compenseren door het heffen van hogere toegangsprijzen. De heer W. G. den Dubbelden (PvdA) stelde vragen over het be schikbaar stellen van een aanvullend krediet van 128.250 gulden ten be hoeve van de bouw en inrichting van de Nazorgwerkplaats aan de Gabr. Metzustraat. Hij vond dit een te hoge stijging (19,5 pet.) in een half jaar tijd. Wethouder S. Menken zette uit een, dat ook hier allerlei voorzienin gen stukken duurder zijn geworden. Subsidie voor maaltijd De heer J. G. Lamers (Prot Chr.) diende een amendement in op het voorstel tot het verlenen van subsi die aan de afd. Leiden van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in de kosten van verstrekking van warme maaltijden aan bejaarden. Het amen dement werd door b. en w. overge nomen, zodat de subsidie thans be treft zelfstandig wonende bejaarden (50 cent per maaltijd), wier jaarlijks inkomen niet de grens, gesteld voor het ziekenfonds voor bejaarden, overschrijdt, en die niet in staat kun nen worden geacht de volledige kost prijs 1.50 per maal) te voldoen. Van de werkzaamheden van het Bureau Civiele Verdediging zal een jaarlijks verslag aan de raad worden gedaan. In hun pre-advies over deze zaak zeggen b. en w., dat in de ver slagen aandacht „kan" worden ge schonken aan de verschillende maat regelen van het bureau. Over dit „kan" viel men. De heer Roorda had er nog vrede mee. maar de heer K. F. de Bree (KVP) wenste het woordje „zal" in deze zin. In het algemeen bestond bezwaar tegen het „vertrouwelijke karakter" van de toekomstige verslagen. De heer G. J. de Bruyn (PSP) vroeg zich af waarom er geen openheid in de voorlichting kon zijn. Een eventuele vijand komt toch wel achter de maat regelen, zo voorspelde hij. Bovendien heeft open voorlichting belangrijke aspecten: er is democratische con trole mogelijk en het wantrouwen van de bevolking zo gauw er ver trouwelijk gedaan wordt in de raad is begrijpbaar. „Als er schuilkelders moeten komen kunnen deze er niet zijn voor de gehele bevolking, maar voor welke groepen dan wed? Wel licht voor het gemeentebestuur", al dus de heer De Bruyn. De voorzitter stond evenwel sceptisch tegenover het idee, dat het gemeentebestuur „elite" genoegen zou zijn om aan spraak te kunnen maken op een schuilkelder. De heer De Bruyn achtte voorts wenselijk, dat er in plaats van een deputatie uit de raad een commissie van bijstand wordt gekozen, waarin van elke fractie een lid zitting heeft, om met de werkgroep civiele verde diging nu en dan van gedachten te kunnen wisselen. De voorzitter stelde de raad ge rust: het woord „kan" heeft steeds bij het college voorgezeten als te zijn „ral". Een commissie van bijstand had zijn volle steun. Tezijnertijd zal, na overweging, een pre-advies hier over volgen. Zoveel mogelijk openheid Mr. Van der Willigen zegde verder toe, dat het genoteerde woord „ver trouwelijk" waar mogelijk genuan ceerd gebruikt zal worden. Ook hij is voor zoveel mogelijk openheid. Ci viele verdediging is geen louter mi litair-strategische aangelegenheid. „Ik zal pogen zoveel openheid te krijgen in het belang van de bevol king en in het belang van de civiele verdediging. Goede voorlichting is een heel belangrijke eis, hoewel het wantrouwen toch niet volledig weg te krijgen zal zijn", aldus de voor zitter. Geen C.P.N. in commissie? De heer Roorda bestreed het zitting nemen in de commissie van bijstand M. B. VAN DER KLUGT: sport, jeugd en cultuur van communisten, vanwege „de bin ding met de ons al dan niet vrien delijk of onvriendelijk gezinde mo gendheid". Hij deed dit overigens met alle respect en waardering voor het raadslid mevr. J. M. v. d. Blom Vijlbrief. Mevr. v. d. Blom (CPN) was de heer Roorda erkentelijk voor het aanroeren van deze kwestie: „we weten nu tenminste waar we aan toe zijn: het zal dus per se een oorlog met de Sowjet-Unie zijn". De vijand kan echter van verschillende kanten komen waarmee wij geen binding hebben, aldus mevr. v. d. Blom, die stelde, dat ook de communistische fractie deel zal moeten kunnen heb ben in het commissiewerk. De heer De Bree was met de heer Roorda van mening, dat de CPN- fractie niet in deze commissie thuis hoort. De raad ging tenslotte met het pre-advies van het college ak koord. De overige agendapunten wa ren hamerstukken. Afscheid drs. J. W. J. Wiertz Voordat de raad na al het „ver trouwelijke" in vertrouwelijke zit ting ging praten nam de voorzitter afscheid van de heer Wiertz. Het werk, dat hij had gedaan in de ver schillende commissies niet in het minst voor de zaak van het kleuter onderwijs deed de heer Wiertz met grote deskundigheid. De voorzitter prees de onpartijdige houding van het scheidende raadslid ten opzichte van zowel het bijzonder als openbaar onderwijs. „Wij zijn U zeer dankbaar voor wat U deed voor Leiden en betreuren uw vertrek". De heer Wiertz dankte voorzitter en raad voor hun medewerking nu noodgedwongen 'de bindingen met Leiden worden verbroken. Zoals be kend komt mej. M. C. J. van Buel in aanmerking als opvolgster van de heer Wiertz. LAATSTE BERICHTEN 91 renners van start Rennersveld Ronde van Nederland nu compleet Het rennersveld voor de Ronde van Nederland (6 t/m 12 mei) is nu com pleet. Er zijn wijzigingen gekomen in' de Belgische Mann-ploeg, de Duit se Torpedo-ploeg en ook zijn er en kele verschuivingen in Nederlandse formaties. Het rennersveld ziet er nu als volgt uit: Pelforth: Jan Janssen, Henri An- glade, Edouard Delberghe, Georges Groussard, Jean -Claude Lefebvre, Francois Mahé en Cor Schuuring. Ford-Gitane: Jacques Anquetil, Seamus Elliot, Jean Graczyk, Cees Lute, Jean Stablinski, Arie den Har- tog en Willy Vannitsen. Flandria-Romeo: Willy Bocklandt, Walter Bouquet, Noel Fore, Jean Nolman, Willy Planckaert, (Peter Post) en Guido Reybroeck. Mann: Jos Haeseldonckx, Theo Verschuren. Norbert Kerckhove, An- dré Messelis, Louis Troonbeeckx, Louis Proost en Jos Huysmans. Torpedo: Josef Geurts. Peter Glem- zer, Dieter Kemper, Heinz Wilde, Dieter Wiedemann, Jan Huygens en Rolf Schulz. Amstel: André Darrigade, Ab Gel dermans. Dick Enthoven, Rein de Jong, Piet Rentmeester, Joop Cap- tein en Hennie Marinus. Caballero: Cees van Amsterdam, Piet Buuts, Henk de Jong, Piet van der Lans, Jos Linders, Wim van Smirren en Piet Steenvoorden. Frites: Piet van Est, Leo Hermans, Jaap Kersten, Leo Knops, Jan Schroder, Jan Tummers en Leo Coe- horst. Fyffes: Maarten Breute, Albert Donker, Marinus Paul, Martin van Ginneken, Arie Jongejan, Michel Stolker en Gerard Wesseling. Sunkist: Eugène Beckers, Wim van Est, Jacq. van der Kloot, Cees Snep vangers, Fons Steuten, Adri van Til- burg en Dirk Groeneweg. Homburg: Henk Cornelisse, Piet Damen, Cees van Espen, Huub Ha- rings, Henk Nijdam, Rik Wouters en Jacq. van der Klundert. Televizier: Leo van Dongen, Jo de Haan, Cees Haast, Gerben Karstens, Bas Maliepaard, Jo de Roo en Bert Zoet. Acifit: Karei Ley ten, Jan Pieterse, Theo Sythoff, Werner Swaneveld,. Lambert van der Ven, Jos van der Vleuten en Huub Zilverberg. Conferentie van kandidaatministers geëindigd Cals nog vanmiddag naar Soestdijk? Vanmiddag omstreeks kwart over twee zijn de constituerende bespre kingen van de kandidaat-ministers uit het te vormen kabinet-Cols ge ëindigd. De verwachting wordt uitgespro ken, dat mr. Cals nog hedenmiddag naar Soestdijk zal gaan. Het ligt in de rede, dat hij opnieuw gebruik zal maken van het modernste formatie- voertuig, namelijk een helikopter. ELLEN STOCKMANN KREEG HOOFDPRIJS IN „TEKEN EENS WAr Vreugde op Leiderdorpse Engelendaelschool SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de bu reaus der gemeentelijke bedrijven, behoudens het hierna vermelde, op vrijdag 16 april 1965 de GEHELE dag voor het publiek GESLOTEN zullen zijn. Het Stedelijk museum „De Laken hal" zal op die dag geopend zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 17 april 1965 zal het bureau van de Burgelij ke Stand ge opend zijn van 9.00 tot 10.00 uur, uitsluitend voor het doen van aan gifte van overlijden. (Advertentie)' Holl. Constructie en Electrolasch keert 21 pet. dividend uit In de vergadering van commissa rissen van de N.V. Hollandsche Con structiewerkplaatsen is besloten aan de op 26 mei te houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen een dividend uit te keren van 21 pet over 1964. Als interim-dividend is hiervan reeds 6 pet uitgekeerd. In de vergadering van commissa rissen van de N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij is besloten aan de op 26 mei te houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen over 1964 een dividend van 15 pet uit te keren. Als interim-dividend is hiervan reeds 6 pet uitgekeerd. DELFTSE FIRMA MAAKT EIGENMACHTIG LUSTRUMDASSEN Het Leids Universiteitsblad van 10 maart j.l. was voorzien van een in legvel, waarop men kon intekenen voor een z.g. „Leidse Universiteit Das". Thans is gebleken, dat dit een eigen initiatief betreft van een firma uit Delft. In tegenstelling met wat gesuggereerd werd heeft de Lustrum commissie zich tegen dit plan ver klaard. Op het formulier stond gedrukt. „Ter gelegenheid van het Lustrum 1965 en na overleg met de Lustrum- Commissie zal door ons een donker blauwe stropdas en shawl worden uitgebracht met zilveren emblemen, betrekking hebbend op dit evene ment, t.w. het wapen van Leiden en de uil van Palias Athene, in welks teken dit lustrum zal staan. De prijs bedraagt: dassen 12.50 per stuk; shawls 14.50 per stuk". De voorzitter van de universitaire lustrumcommissie, prof. dx. D. J. Kuenen (tevens rector magnificus), heeft verklaard, dat de uitgifte van deze artikelen wel na, maar niet in overleg met de lustrumcommissie plaats vindt. Hij acht de prijs te hoog en spreekt over een „onnodige uit gave." Zoals bekend zijn er wèl met volle instemming van de lustrum- commissie z.g. universiteitstruien vervaardigd, waarvan de verkoop reeds enige tijd geleden begonnen is. BRIDGECLUB DDS Stand na de 7e parenwedstrijd: Groep zwart: 1 v. d. Me er-Verboog 491, 2 mej. Nagel-Leenhouts 459, 3 echtp. Eichhorn 449, 4 Beek-mr. Hol landers 446, 5 echtp. Krul 431, 6 da mes v. d. Meer-Visser 4081/», 7 mevr. Brouwer-Parmentier 399'/*. Groep groen: 1 Van Heusden Jr.- Mekking 503. 2 dames Verboog-van Zijp 476, 3 Beek-Kluit 465, 4 mevr. v. Heusdien-Stapel 464, 5 Langemeye- re-Plouvier 456, 6 dames den Holder- Verstraaten 443, 7 mej. Schneider- Tellekamp 412, 8 dames v. Berge He- negouwen-Peterzen 395, 9 mevT. Beek-Schölvinck 355. SCHILDERIJEN IN ATELIER „SCHROFER" TE VOORSCHOTEN In het atelier van de kunstschilder Willem Schrofer aan de Molenlaan te Voorschoten is een tentoonstel ling geopend van schilderijen van Hans van Draanen en krijttekenin gen van Johan v. d. Berg, beide werk zaam in Den Haag en Antwerpen. De opening geschiedde met een inleiding van drs. G. Borgers. De ten toonstelling, waarop wij dezer dagen nader hopen terug te komen, blijft tot 23 april en is dagelijks geopend van 10 tot 5 uur. LEIDSE AGENDA DINSDAG 13 APRIL Ex Animo Uitvoering van „Mat- theus Passion" in de Stadsgehoor zaal. Aanvang 19.45 uur. Kath. Werkgevers Ver., kring Lei den Bijeenkomst Rest. Van der Heijden, 16.30 uur. Museum voor Volkenkunde - „De vreemde wereld in huiskamer en schoollokaal", lezing door dr. v. Wen- gen. Aanvang 20 uur. Kath. Harmonie-Kapel, afd Muziek Repetitie 20 uur precies, zaal Ma ria Gijzensteeg. Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht '48. tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn geopend. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1965 Onderzoek TBC in het Waagge bouw, Aalmarkt, op: dinsdag 13 april 14.00-16 30 en 19 00-21.30 uur woensdag 14 april 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur. Goed nieuws voor de Engelendael school te Leiderdorp. Nog beter nieuws voor de 8-jarige Ellen Stock- mann, leerlinge van de derde klas, die in een landelijke tekenwedstrijd een van de vijf landelijke hoofdprij zen heeft gewonnen en vanmorgen haar splinternieuwe fiets tijdens een plechtigheid in het Amsterdamse Burgerweeshuis in ontvangst mocht nemen. Enkele maanden geleden deden ook vele leerlingen, vooral uit de derde klas, van de Leiderdorpse En gelendaelschool mee aan de lande lijke tekenwedstrijd, uitgaande van het Nederlands Comité voor Kinder postzegels onder het motto: „Teken eens wat". Onder leiding van mej. Paddenburg, onderwijzeres van de derde klas, togen de kinderen aan het werk. Er werden enkele tekenuurt jes aan besteed en toen konden de tekeningen op hoop van zegen wor den ingestuurd. Mej. Paddenburg, die aan de Tekenacademie studeerde, stond wel borg voor iets goeds, want zij is in de tekenkunst best thuis zij is bezig met een kruiswegstatie, die op Goede Vrijdag op school ge bruikt zal worden. 65.000 tekeningen. In totaal werden in het land 65.000 tekeningen opgezonden. In de leef tijdsgroep van Ellen Stockmann wa ren dit er 20.000. Uit deze tienduizen- den tekeningen werden er vijf als de beste gekozen; Elilen Stockmann maakt er één van. Haar tekening toont een kamer met kinderen aan tafel. De wedstrijd leverde 165 be1 kroningen op. Er zal nog bekeken Diamanten doctoraat De heer mr. R. van Woelderen, ge boren te Oost-Souburg, thans wonen de te Utrecht, herdenkt vandaag, dat hij 60 jaar geleden te Leiden is ge promoveerd in de Rechtswetenschap. Districtswedstrijden Nederl. Roode Kruis Op zaterdag 10 april 1965 werden in het gebouw van de colonne Rode Kruis Korps te Leiden districtswed strijden gehouden. De uitslagen lui den: Helpsters: Colonne Wassenaar 245 punten; Alphen a/d Rijn 184 punten; Oude Wetering 231 punten; Leiden 219 punten. Helpers: Oude Wetering 137 pun ten; Alphen a/d Rijn 118 punten; Leiden 135 punten. De helpstersploeg van Wassenaar en de helpersploeg van Oude Wete ring zullen op 4 mei a.s. uitkomen in de te Voorburg te houden wed strijden voor de kring Zuid-Holland van het Ned. Roode Kruis. moeten worden, welke tekeningen (er moeten bijzondere eisen aan kleur, scherpte enz. gesteld worden) in aanmerking komen voor postzegel- ontwerp. Ook prijs voor school. De prijzen werden vanmorgen uit gereikt door mr. H. J. Reinink vén O.K. en W. Aanwezig waren ook de ouders van Ellen, het hoofd der school de heer A. P. den Haan, mej. Pad denburg en enkele dames van het plaatselijk Kinderpostzegel comité. Ellen kreeg de fiets, de Engelen daelschool deelde in de vreugde en ontving 250 gulden. LAATSTE AVOND VAN BIJBELCURSUS Hedenavond zal in de Romanus- zaal achter de Hartebrugkerk de laatse Bijbelcursus worden gegeven. De cursus, die wordt verzorgd door pater dr. L. L. Terstroet SMM, zal beginnen om 20 uur. BURGERLIJKESTAND Geboren: Marcel Robert André z.v. J. Beij en S. Vermond; Gerrit Arie Jacob z.v. J. van Duijvenboden en A. van Rijn; Hendrik z.v. J. Goud- kiul en L. Klein; Paulus Jacobus z.v. H. J. van Ulden en Z. Galjaard; Jo hannes Jacobus z.v. K. van der Vel den en J. Haasbroek; Alida Johanna d.v. J. M. T. Vogelaar en A. M. W. van Elewout: Miranda d.v. J. van Loenen en G. van der Meeren; Ri chard Dimitry z.v. H. de Boer en J. S. C. Bavelaar; Johannes Wilhelmus z.v. H. L. M. J, Weijers en W. C. M. van Wieringen; Anita Margaretha Maria d.v. N. J. C. Dobbe en M. G. M. Steenbergen; Johanna Francisca Maria d.v. C. J. Raaphorst en J. M. W. van Rijn; Robertus Johannes An- tonius Maria z.v. A. A. M. Walter en M. C. T. Spijkers: Monique d.v. G. Mieremet en C. T. van Nieuwkerk; Renata Francina d.v. D. van den Berg en F. Maaskant; Petrus z.v. P. Dreef en E. van den Berg; Marcel z.v. D .van Pijlen en S. C. E. van der Heijde; Ronald Hendrik z.v. D. van de Wetering en A. de Tombe; Wil lem Hendrik z.v. W. H. Philippo en M. van Leeuwen; Adinda Tony d.v. B. T. Ritter en C. A. Rupke; Johan nes Leonardus z.v. B. M. C. Stamp- raad en J. Stoppelenburg; Petrus Ge- rardus Cornelis z.v. P. W. Zandber gen en H. A. van der Meer; Petrus Johannes z.v. P. J. van Zundert en R. A. T. Muris; Wilhelmina d.v. J. van Wensveen en A. Bekooij; Simon Willem Jan z.v. S. P. Heshusius en H. Stouten; Jolanda Yvonne d.v. J. G. Vis en G. Hoogendoorn. Gehuwd: P. van Wensveen en W. Azier. Overleden: W. J. Harts, 25 jaar, man; H. L. van der Horst, 73 jaar, man; P. A. van Gelderen, 83 jaar, man; J. M. L. Marty, 44 jaar, wed. van P. A. E. Guérard; A. P. Zwanen burg, 76 jaar, echtgen. van T. A. Vrijburg; L. Mekel, 65 jaar, man; J. M. van Seters, 50 jaar, man; B. A. van Velzen, 70 jaar, echtgen. van W. A. Bergers. HELSINKI geh. bew. 5 1 STOCKHOLM geh. bew. 5 1 OSLO regen 5 4 KOPENHAGEN zw. bew. 7 4 ABERDEEN zw. bew. 9 2 LONDEN onbew. 13 3 AMSTERDAM zw. bew. 12 4 BRUSSEL half bew. 11 2 LUXEMBURG zw. bew. 9 2 PARIJS onbew. 14 4 BORDEAUX regen 14 10 GRENOBLE regen 15 7 NICE onbew. 17 9 BERLIJN zw. bew. 13 4 FRANKFORT licht bew. 12 4 MüNCHEN regen 11 4 ZüRICH half bew. 13 3 GENèVE licht bew. -r- 4 LOCARNO regenbui 19 7 WENEN zw. bew. 9 4 INNSBRUCK zw. bew. 11 1 BELGRADO zw. bew. 14 5 ROME zw. bew. 15 9 BARCELONA zw. bew. 17 8 MADRID geh. bew. 19 5 MALLORCA half bew. 19 5 LISSABON licht bew. 19 10 Mr C. P. M. Romme gaat zich in Leiden vestigen De heer mr. C. P. M. Romme, lid van de Raad van State, oud-minister en kabinetsformateur, oud-fractielei- VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de faculteit der Economische Wetenschappen van de Nederlandse Economische Hogeschool in Roterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen de heer H. W. Meijer. •der van de Katholieke Volkspartij in de Tweede Kamer, zal zich metter tijd met zijn echtgenote in Leiden vestigen en wel in de verzorgings flat „Cronestein", die langs de roton de nabij de Lammenbrug in aan bouw is. „Helaas", aldus mevr. Romme, die ons het bericht bevestigde, „zal het nog wel een tijdje duren voor we van Bloemendaal naar Leiden zullen verhuizen. Eer de flat zal kunnen worden betrokken is het wel septem ber van het volgende jaar." 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderenI De vier middelen, verenigd in dén tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuar neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn cf griep doeltreffend te bestrijden. Verwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. OPKLARINGEN Opklaringen en op de meeste plaat sen droog weer. Vannacht in het bin nenland plaatselijk nachtvorst Morgenmiddag dezelfde of iets ho gere temperaturen. Zwakke tot ma tige wind tussen west en zuid. HET WEER IN EUROPA TENTOONSTELLING IN BOERHAAVEZAAL Van 15 tot 30 april zullen de kun stenaars Jaap v.d. Ende, Cor Lang straat en Jan Rijnders werk expo seren in de Boerhaavezaal aan de Lange Vrouwen kerksteeg. De ope ning zal geschieden donderdagavond 15 april door Wim Hazeu. Marktberichten ROTTERDAM, 13 april, VEE Totale aanvoer 5233; Weekaanvoer 7058; Slachtrunderen 325; Gebruiks- vet 1240; Vette kalveren 350; Gras kalveren 296; Nuchtere kalveren 2672; Lopers 77; Biggen 11; Paarden 26. Veulens 5; Schapen of lammeren 139; Weidelammeren 75 Bokken of geiten 17. Prijzen resp. extra. Ie, 2e en 3e kwal. Slachtrunderen 430460: 390—415; 350—375; 330—345; Vette kalveren 385—395, 370—389, 350— 370, 320—350; Stieren 400—430: Worst koeien 325340; Kalf- en melkkoeien 1000—1475; Vare koeien 900—1300; Vaarzen 875—1275; Pinken 575—900; Graskalveren 375650; Nuchtere kal veren 140160; Mestkalveren 80 180; Slachtpaarden 320370; Lopers 100115; Biggen 50-r-60; Schapen 90 150; Lammeren 10160. Markt- overzicht aanvoer, handel en prij zen: Slachtrunderen: gewoon - kalm- als gisteren; Kalf- en melkkoeien: ruimer - redelijk - prijshoudend; BODEGRAVEN, 13 april KAAS Aanvoer 14 partijen Goudse kaas. Prijzen: le kwal. 2.82 - 2.98; Extra kwal. 3.15. Handel flauw. TER AAR, 12 april, GROENTE Export: komkommers A 66, B 63, C 53, D 45, E 37 per stuk. Witlof I 76-78, idem II 54, rabarber 48-58, spi nazie 55-82. prei 48, postelein 1.21, andijvie I 64-68, idem II 37-54, sja lotten 24-29 alles per kg. Radijs 23-32, selderij 4 per bos. Aardbeien 70-1.10 per doosje. Sla I 17-22, idem II 9-12, komkommers binnenland B 45, C 22- 29, D 17-20, E 15 alles per stuk. Stoof sla 70 per kist, kromme kom kommers 88 per kg. Vare koeien: groter goed - vast; Vaarzen en pinken: tamelijk - matig - matig - ongewijzigd; Graskalveren: groter - tamelijk - als vorige week; Vette kalveren: iets minder - goed - ruim prijshoudend; Nuchtere kalve ren: kleiner - levendig - hoger; Slachtpaarden: als vorige week kalm - prijshoudend; Lopers: als vorige week - redelijk - onveranderd, Schapen en lammeren: iets groter - stroef - niet geheel prijshoudend.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4