een Voorzitter „Bloembollencultuur" Hillegom bezorgd over ontwikkeling in het vak AKTIEVE AGENT ZAG LEDENTAL FLINK STIJGEN SSS&W3-18 KATH. BOUWVAKBOND TE LISSE Markt verplaatst Wit Gele-Kruis Stompwijk had druk jaar PAUZE PUZZEL STAALTJE Marktberichten ZATERDAG 10 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 LISSE Bloembollencultuur afd. Lisserbroek De afd. Lisserbroek van de Kon. Gisteravond hield de afd. Hille- ldesgevend worden genoemd. Zeker gom van de „Bloembollencultuur" liggen deze ver beneden de prijzen de jaarvergadering in hotel Sister- van het vorig jaar. De invloed, die mans. De voorzitter herdacht in zijn de E.E.G. daarop uitoefent, is niet inleiding de overleden leden in 1964. verheugend. Wel is het duidelijk, dat Al£- Ver. voor Bloembollencultuur Hij heette het nieuwe bestuurslid, de de mensen van het bloembollen vak vergaderde in „Contact" aan de Lis heer W. C. Witteman welkom, als- zich hierop niet voldoende hebben serdijk onder voorzitterschap van de mede de inleider van deze avond, de ingesteld. Dit kwam voort uit 't feit, heer Van der Lely, aangezien de heer W. Leijen, die als onderwerp dat men niet wist hoe men daarte- voorzitter, A. J. Mesman, enige tijd had gekozen „Hoe kan ik mijn be- gen maatregelen kon nemen. Ratio- rust moet houden. Na vaststelling der drijf meer rendabel maken". nalisatie en mechanisatie kunnen uit- notulen en mededeling van ingeko- komst geven voor de grote bedrij- men stukken werd de beschrijvings- Spr. wees op de ontwikkeling van ven, maar duizenden kleine kwekers brief voor de algemene vergadering het bollenbedrijf, die hem met grote zullen ten onder gaan ais zij zich behandeld. De afdeling heeft zidh vol- zorg vervulde. Er zijn bollen ver- niet verenigen en voor hun gezamen- ledlig achter alle voorstellen van het kocht voor bedragen, die zelfs ver- lijke bedrijven die rationalisatie en hoofdbestuur gesteld inzake aange- mechanisatie rendabel kunnen ma- legenlheden, welke op de algemene vergadering beslist moeten worden. Secretaris J. Bijl van Duivenbode Naar deze vergadering werden af wees m het jaarverslag ook op de gevaardfigd de heren H. Tulen en J. grote gevaren voor de bollenteelt. p Clemens Ofschoon de behandeling van de STOMPWIJK DE LEIDSE COURANT vraagt voor de wijk Dr. van Noortstraat een Hoge honorering. Sollicitaties: bureaus Papengracht 32, teL 20935; na 17.30 uur telef. 33339. HILLEGOM WERKEN VAN HILLEGOMSE AMATEUR-SCHILDERS Gisteravond werd de tentoonstel- - ling van tekeningen en schilderijen beschnjvingsbnef voor de Algemene ^e pauze werden mooie dia's door Hillegomse amateurschilders Vergadering veel stof tot praten gaf vertioonid dioor de heer M. de Rood geopend door de heer Jan Förrer, werd er over het algemeen accoord van de Voorlichtingsdienst over ziek- graficus en leraar aan de Academie JL"? teversohy roeien in de bloembollen, voor beeldende kunsten te Amster- BlJ Deze serie dia's was voor de aanwe- dag>e heer FSrrer kwam „aag naar tributiebedrag^te eteen "vaiTuiT ff™.. ,zeer f* betreft de Hillegom, zijn geboortedorp, omdat ™°.rzover de door hen met bloem' Sarziekten V®r het streven van deze club hem sym- bollen en/of aanverwante artikelen iexïue pathiek was. Hij wenste dat deze beplante oppervlakte niet te boven tentoonstelling stimulerend zal wer- gaat werd de afgevaardigden de he- RIÏN^ ATFRWOTTITF ken. De cultuur mag zich hier gerust ren H. Nieuwenhuizen en W. Zand- mjliM l w uc LFtt verder uitstrekken dan tot het telen bergen opgedragen, dit bedrag als van bollen. De vereniging „Lijn en maximum te stellen en te vragen Collecte. Op 9 april aanstaande Kleur" verdient de volle belangstel- er de mogelijkheid bij in te sluiten zal er een collecte worden gehouden ling van de Hillegomse burgerij. Hij dat een exporteur tegen dit maxi- voor de geestelijkheden, die op 5 was verbaasd over de kwaliteit van mum bedrag kan reclameren. mei zullen worden gehouden. Men de tentoongestelde stukken. Ook Daarna kwam de inleider aan het hoopt de ontbrekende f 300 op die meer belangstelling van de overheid woord en deze beantwoordvele vra- dag bij elkaa'r te kunnen krijgen, achtte hij voor dit werk, waarbij £en- steeds betere werkstukken te kijk WARMOND DAMESHANDBAL „WARMUNDA" VERWELKOMDE NIEUWE TRAINER Voor de algemene ledenvergade ring van de dameshandbalvereniging ..Warmunda" bestond zeer grote be langstelling, hetgeen, gezien de te behandelen agendapunten begrijpe lijk was. In de eerste plaats werd aan de leden de nieuwe trainer voor gesteld nl. de heer A. Lunet uit Voorburg. Na een korte inleiding deelde de heer Lunet mede, dat hij zal trachten op 5 mei a.s., wanneer de vereniging voor de eerste maal voor publiek zal spelen ,twee elf tallen in het veld te brengen. Aan mevr. P. Montagne-Vergeer, die tot nu toe de leiding van deze training op zich had genomen, werd .liervoor een bijzónder woord van dank gebracht, temeer daar zij reeds thans terug kan zien op mooie resul taten. De heer Commissaris, propa gandaleider van het NHV, sprak een propagandistisch woord. Na bespreking van de te dragen sportkleding werd besloten deze te doen bestaan uit een effen blauw shirt met witte manchetten het ge heel gesloten tot de hals. Met betrek king tot de financiële positie der ver eniging deelde de voorzitter mede, dat de oud-papier actie een succes is dank zij de aktiviteiten van de as piranten en junioren. Uit de senio ren zowel als de junioren werd een lid benoemd, die de gegevens van Ie oppascentrale zullen verzamelen, opdat deze zo spoedig mogelijk kan Taan werken. Nadat nog enige zaken an interne aard waren behandeld ,-erd de geanimeerde bijeenkomst ioor de voorzitter gesloten. KATWIJK Het perceel grond aan de Zeeweg waar tot heden iedere vrijdag de markt werd gehouden moest vrijko men omdat daar een flatgebouw gaat verrijzen. In verband hiermede is 'n meer oostwaarts gelegen terrein, voorheen voetbalterrein van v.v.v. Katwijk als nieuw marktterrein m gereedheid gebracht. Dit nieuwe ter rein is van een plaveisel voorzien en zal rondom een groenbeplanting krij gen, zodat het geheel het fraaie en tree van Katwijk niet zal schaden. Vrijdagmiddag is het nieuwe markt, terrein onder grote belangstelling door burgemeester H. Duiker offi cieel in gebruik genomen. Het nieu we marktterrein zal bovendien op de overige dagen een unieke speel plaats zijn voor de jeugd. Het is b.v. een ideale plaats voor de rolschaat- senliefhebbers. RODE KRUIS ONDERSCHEIDINGEN Twee bestuursleden van de plaat selijke afdeling van het Rode Kruis zijn door het hoofdbestuur onder scheiden met de medaille van ver dienste. Het zijn de heren Chr. Ver- plancken en B. Parlevliet. De heer Parlevliet heeft zich bij zonder onderscheiden voor de bloed- ransfusiedienst en de heerVerplan ten heeft uitgeblonken door zijn organisatietalent, hetgeen o.m. tot ".itdrukking is gekomen bij de storm- amp in 1953, toen Katwijk een groot -antal wagens met goederen naar Dordrecht zond. Zowel de heer Par- evliet als de heer Verplancken zijn eeds tien jaar bestuurslid van de f deling Katwijk van het Rode Kruis. KDCI verloor. In het kader van het vijfdorpentoernooi heeft KDC het niet kunnen bolwerken tegen de lammers uit Rijnsburg. De gedetail- eerde uitslagen waren: J. Zwaan KDC-N. Imming RDC 2—0; Fr. Spie- renburg-D. Kromhout 02; J. Pas. schier-W. Leeuwenburg 11; Ar. v. Beelen-G. van den Bosch 20; T. van der Plas-G. van Zuylen 02; J. Schoneveld-J. van der Meij 02; J. Heemskerk-P. van Egmond 02; H. Klinkenberg-J. Schaddelee 02; J. van Duyvenbode-Joh. Kromhout 2-0; J. Schone veld Pz.-D. van Egmond 0—2. De totaaluitslag was 137. Veel jeugdigen traden toe Vrijdagavond werd in de grote zaal van de „Taveerne" de jaarvergade ring gehouden van de R.K. Bouwvak- bond „St. Joseph" te Lisse. De heer L. van Dijk, voorzitter, wees er in zijn openingswoord op, dat het be stuur op verzoek van het hoofdbe stuur er geen feestelijke samenkomst met veel kosten van gemaakt heeft, aangezien in het volgende wintersei zoen de landelijke R.K. Bouwvak- bond het gouden bestaansjubileum zal gaan vieren, welk feest ook in de afdelingsvergadering zijn terugslag zal vinden, waarvoor men dan enige financiële reserve moest houden. Uit de jaarverslagen van secretaris J. Ruigrok en penningmeester P. J. Ransdorp kon morden geconstateerd, dat de afdeling het best maakt. Het ledental is flink gestegen en bedraagt UIT DE RAADSSTUKKEN VAN NOORDWIJK Op de openbare vergadering van de gemeenteraad van Noordwijk, te houden dinsdag 13 april a.s., zullen b. en w. de raad voorstellen het pand Molensteeg 14 onbewoonbaar te ver klaren. Het pand wordt niet meer bewoond. De hoofding.-directeur van de volkshuisvesting, die ter zake rap port heeft uitgebracht, is van me ning dat het pand voor bewoning ongeschikt is en niet door het aan brengen van verbeteringen in be woonbare staat is te brengen. Tijdens dezelfde vergadering zal de heer F. L. Boelen, referendaris, chef van algemene zaken ter secre tarie, beëdigd worden als waarne mend gemeentesecretaris. In verband met de reconstructie van de Zwarteweg zijn onderhan delingen met eigenaren van de voor die reconstructie benodigde gronden voortgezet. Thans is overeenstem ming bereikt met de Vereniging tot opvoeding en verpleging van geestes zwakke kinderen, gevestigd te Amers foort over verkoop van een strook grond, plm. 445 m2, tegen een prijs van f 3.- per m2 onder voorwaarde, dat een gedeeltelijk langs de oude weg aanwezig riool zo nodig op kos ten van de gemeente zal worden verlegd en de bestaande afrastering door de gemeente naar de nieuwe grens zal worden verplaatst. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen. De bridgeclub ,De Brug' hield in De Roskam een onderlinge bridgedrive, waarvan de uitslag was als volgt: Groep rood: P. van Pari don-J. P. van Kempen 155 m.p.; J. de Jong-D. van der Plas 137 m.p.; W. Klos-M. D. Hage 130 m.p.; mevr. Van der Valk-mevr. Saey 116 m.p.; mevr. Van Paridon-W. C. van Bee- len 106 m.p.; L. de Wit-Th. van Schie 103 m.p.; W. H. Agema-O. E. A. Saey 97 m.p.; de heer en mevr. J. de Lange 89 m.p.; de heer en mevr. A. de Lange 88 m.p.; M. van den Ank er - P. M. Langhout 59 m.p. Groep groen: mej. J. de Jong-H. de Booy 88 m.p.; mevr. Den Dulk- J. Parlevliet 87 m.p.; S. Visser-C. Duindam 83 m.p.; C. den Dulk-N. P. Parlevliet 78 m.p.; de heer en mevr. D. Parlevliet 67 m.p.; mevr. Parle vliet-M. van Duy ven voorde 66 m-P-; mevr. Groeneveld - B. de Bruin 65 m.p.; mej. M. Pluimgraaff-mevr. Til- mans 57 m.p.; P. van der Plas-W. Guyt 57 m.p. ALPHEN AAN DEN RIJN Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Eindhoven is geslaagd voor het prop. examen scheikundige tech nologie de heer A. J. M, v. d. Put nu 153. Vooral de actie onder de jeugd heeft goede resultaten gehad, hetgeen voor de toekomst veel be looft. Dat het penningmeesterschap veel vraagt kan wel worden afgeleid uit het feöit, dat per jaar ongeveer an derhalve ton geld door zijn vingers gaat! Dat hieraan veel zorgen ver bonden zijn voor de penningmeester is duidelijk. Hij had dan ook de har telijke dank voor goed beheer in ont vangst te nemen. Er was tenslotte een flink kassaldo. De bescheiden waren gecontroleerd door een ver tegenwoordiger van het hoofdbestuur en in goede orde bevonden. Tot le den van de kascommissie 1965 wer den benoemd de heren Mesman en J. v. d. Lans. Bij de bestuursverkie zing werd voorzitter L. van Dijk en commissaris Jer. Vos herkozen, waar voor dezen dank brachten. Na de pauze heeft diistriotsbestuur- der Goossen een korte causerie ge houden over de loonpolitiek, waarbij hij er op wees, dat men niet in alle opzichten tevreden is met de gang van zaken betreffende het loonbe- leid. Uitvoeriger stond spreker stil bij de wijziging in de organisatie bij de overschakeling van K.A.B. naar N.K.V. Voorts wees hij speciaal op de jeugdaotie, welke groot succes had. Gebleken is dat vele jeugdleden onderbetaald werden, hetgeen aan gezuiverd kon worden na een ge voerde actie. LEIMUIDEN OUDER-TONEELAVOND VAN DE ST. JANSCHOOL De zaal van het „Wapen van Lei- muiden" was te klein om de vele belangstellenden een plaats te bie den tijdens de ouder-toneelavond van de St. Janschool. De hoofdonder wijzer, de heer L. F. van Dueren, sprak een welkomstwoord en gaf een uiteenzetting van de veranderingen, die ook in de school optreden ten aanzien van de methoden van gods. dienstonderwijs. Tegenwoordig wor den bijbelse verhalen uitgebeeld in toneel en ballet, hetgeen voor de schoolkinderen zeer begrijpelijk is. Ook de catechismus wordt op een begrijpelijker manier geleerd. Dine- ke v. d. Hoorn, een leerlinge uit de zesde klasse, kondigde het program ma aan. Tien meisjes voerden het bijbelse verhaal op van de tien brui den, waarna het optreden volgde van een balletgroepje, dat vorig jaar no vember is opgericht, en onder lei ding staat van mevrouw Faassen. De meisjes van zes jaar deden zeer goed hun best en werden rijkelijk met applaus beloond. De kinderen uit de tweede klasse oogstten veel succes met het leuke toneelstukje „De heks in het kabouterland", dat was inge studeerd door mej. Sarneel. Ook het blokfluit je ontbrak niet. De kinderen speelden een varia onder leiding van juffrouw v. d. Heiligenberg. Het bai- letgroepje van mevrouw Faassen voerde nog een dansje uit. De kin derbedevaart (tableau) werd uitge beeld door de kinderen onder leiding van mevrouw Tanke. Vervolgens werd er nog ballet, to neel, zang en gitaarspel ten tonele gebracht en dat alles maakte het voor ouders en kinderen een zeer ge slaagde avond. VOORSCHOTEN COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK In gebouw „De Werf" aan de Kon. Julianalaan kwamen bestuur en le den van de Raiffeisenbank bijeen voor de jaarvergadering. De heer W. Hoogendoorn, voorzitter van de Raad van Toezicht, opende de bijeenkomst waarna de voorzitter van het bestuur de heer B. Hoogwerff Kroon, twee oud bestuursleden memoreerde de heren C. Eggink en Hoogendoorn, die resp. 22 en 23 jaar actief lid van het bestuur zijn geweest. Verder deelde de voorzitter mede, dat uitbreiding van het bankgebouw op het pro. gramma staat. De Raiffeisenweek Nog geen uitbreiding van servicediensten Bij de opening van de jaarverga dering van het Wit-Gele Kruis afd. Stompwijk, gehouden in de zaal van het Blesse Paard, sprak voorzitter C. N. Boer een kort woord van wel kom tot de nieuwe geestelijk advi seur pater Braam en mevr. v. d. Kooy, arts van het kleuterbureau, die na het vertrek van dr. Bakker, de zorg voor de Stompwijkse zuige lingen en kleuters "op zich genomen had een goed resultaat. Bovendien geeft het houden van zulk een week een extra prikkel tot sparen. Er werd 2*/s millioen gulden uitgezet. De li quiditeit bedroeg 41 pet van het ba lanstotaal. De voorzitter was dank baar met het behaalde resultaat van de bank. Een bedrag van f 20.225,65 werd met instemming van de ver gadering toegevoegd aan de reserve. Het spaartegoed was met 15 ppt ge stegen en verwacht wordt, dat bin nen enkele maanden de 9 millioen zal worden bereikt. Voorzitter B. Hoogwerff Kroon werd door de ver gadering herkozen. De heer A. v. d. Helm werd in de Raad van Toezicht herkozen. Bij de rondvraag werd verzocht meer bekendheid te geven aan de zittingsavond op de Rijndijk. Het verstrekken van een blanco ere. diet tot f 5000 is mogelijk, doch het standpunt van het bestuur is op dit punt heel voorzichtig handelen. Terwijl de heren vergaderden, vond in de nevenzaal een bijeenkomst plaats van de dames van de leden, waar ze geïnformeerd werden over het aardgas en waar verder een grill- demonstratie werd gegeven. De om schakeling naar aardgas zal voor Voorschoten eerst plaats hebben, ai- dus de heer C. Verhoogt, in juni-juli 19B6. In mei 1966 zal dan gestart worden met de verkooporganisatie. Het publiek zal erop worden gewe zen, dat toestellen ouder dan 5 jaar beter kunnen worden ingeruild. Bin nenleidingen zullen moeten worden gecontroleerd, doch het is de bedoe ling de omschakeling in Voorschoten in 8 weken tijds te voltooien. Volle, dige inlichtingen zullen de inwoners tijdig worden gegeven. Mevr. F. Huis man demonstreerde hierna de grill. Na de pauze gingen allen gezamen lijk weer naar de grote zaal, waar tot besluit de film „Alleman" werd vertoond. Passiespel. Het jongenskoor „De Zangertjes van Sint Laurentius", zal met medewerking van het mannen koor zondag a.s. in het R.K. Bonds- gebouw een Passiespel opvoeren. Aanvang 8 uur. De LTB afd. Voorschoten kwam bijeen in het Bondsgebouw. Voor zitter G. v. d. Hulst memoreerde de gang zaken in het afgelopen jaar en vroeg zich af of uitbreiding in de tuinderij en in het bloembollenbe- drijf nog wel verantwoord was. Dit lokte nogal discussie uit. Spr. bracht ook in herinnering het 50-jarig be staan van de landelijke LTB te Haar lem. Na vaststelling van notulen en jaarverslag van de heer C. Moer kerk nam de geestelijk adviseur, pa ter A. van Aarnhem het woord en gaf de aanwezigen een geestelijke injectie. Voorzitter v. d. Hulst gaf een uiteenzetting van de Lourdes- reis voor zieken, die georganiseerd wordt in verband met het 50-jarig bestaan van de LTB. Van de plaat selijke afdeling Voorschoten komt 1 lid in aanmerking voor de reis. Ieder lid kan hiervoor zijn bijdrage leveren. In de Goede Week zal een bestuurslid rond gaan om de bijdra gen op te halen. De afdeling beschikt nog over een batig saldo. Het lid van de kascommissie, de heer Van Winden, had alles in goede orde be vonden. Tot leden van de kascom missie werden voor het nieuwe jaar benoemd de heren Heldenman en L. v. d. Post. De voorzitter en het bestuurslid de heer J. Hendriks werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Bij de rondvraag kwam de straat- belasting aan de orde. De agrariërs hadden grote bezwaren tegen de nieuwe tarieven. Zij waren het be slist niet eens met het vastgestelde percentage. De agrariërs, die be roepshalve over meer grond beschik ken, worden hierdoor wel extra zwaar belast. De heer Moerkerk had nog een mededeling van huishoudelijke aard. De nota's voor de leden van de Boe renleenbank liggen bij de bank ge reed. Zij worden opgeroepen om de kwitanties ter bank te tekenen. Spr. deed vervolgens nog een beroep op de leden om de afdracht van de con tributie vlot te doen verlopen. Geslaagd Voor het aanvullend examen aardgastechniek slaagde te Utrecht de heer M. F. v. d. Bogaard, bedrijfsleider van Konings Van Gent heeft. In het uitgebreide jaarverslag gebracht door secretaris Jac. de Groot, werd weer een lawine van cijfers gegeven, o.a. dat het ledental is ge stegen tot 392, waarvoor bode v. d. Helm een pluim kreeg. Uitgeleend werden 192 artikelen. De wijkzuster bracht 2791 bezoeken bij zieken voor de verpleging. Voor de bejaardenzorg werden 146 huis' bezoeken verricht. Op het consulta tiebureau voor zuigelingen werden 370 consulten gegeven en 183 huis bezoeken. Voor de kleuters was dit 157 en 235. Het bestuur had gehoopt de servicediensten van het Wit-Gele Kruis te kunnen uitbreiden met zit tingen van specialisten in het wijk- gebouw, doch is hierin niet kunnen slagen. De moed werd echter niet o ïgeven. Het bestuur is toch wel vei tieugd, dat het gebouw thans in tensiever gebruikt wordt n.L voor het spreekuur van de soc. werkster van de gemeente, spreekuur kraam- centrum en voor de ontspanning van de bejaarden. Verzocht werd tijdig bericht van verhindering te zenden wanneer door een of andere oorzaak e enkleuter niet op de vastgestelde datum voor controle kan komen. De moeder cursus wordt nu gehouden eind van het jaar of begin volgend jaar. Penningmeester De Bruyn had op een totaal bedrag van f22529,74 aan uitgaven een nadelig saldo van f 172,27. Mevr. Luk gaf namens de kascommissie haar fiat. Tot nieuw lid van deze commissie werd be noemd mevr. Boogmans - van Leeu wen, onder dank aan mevr. Luk voor de jaren, dat zij haar taak vervuld had. De aftredende bestuursleden, mevr. Van Maren-Olsthoorn en Jac. de Groot werden met algemene stemmen herkozen. Bode v. d. Helm .zal binnenkort worden opgenomen in een zieken huis en de voorzitter vroeg clemen tie bij de leden als de bode hierdoor gedwongen zal worden voor twee maanden contributie te vragen. Tot slot gaf de R.K. EHBO afd. Stompwijk een demonstratie van wat men moet doen bij ongevallen in en rond het 'huis, waarbij instructeur Van Dam een toelichting gaf en hieraan natuurlijk een propagandis tisch woord aanknoopte met een op wekking deel te nemen aan de vol gende cursus. Verwachting tot zondagavond: NAT EN KOUD Zwaar bewolkt met nu en dan eni ge regen. Matige tot vrij krachtige wind uit westelijke richtingen. La gere temperaturen dan vandaag. HET WEER IN EUROPA HET WEER IN HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN ZüRICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON EUROPA, licht bew. geh bew. sneeuw geh. bew. licht bew. regen regen geh. bew. licht bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. onbew. geh. bew. onbew. half bew. geh. bew. onbew. onbw. regen geh. bew. regen half bew. zw. bow. half bew. zw. bew. zw. bew. 1 —10 2 —2 2 0 9 4 14 7 10 5 11 6 9 1 14 7 15 11 12 7 18 9 6 X 14 —1 8 3 10 4 12 1 19 6 11 4 6 5 18 10 18 7 17 8 21 7 19 8 17 11 Morgen: Palmzondag. GEEN GEWOON EZELTJE Ook in landen rond de Middelland se Zee zijn ezels nu en nooit een erg deftig vervoermiddel geweest. Het is de mindere man, die ezeltje rijdt en een ezeltje werd geleend voor de „koninklijke" intocht van de Mes sias. Hij had ook een paard kunnen lenen, maar de Heiland wilde ieder machtsvertoon vermijden. De kreten van de opgewonden menigte hadden hier en daar een politiek-oproerige inslag. Daar trippelde dan het ezeltje tussen de wuivende schare. Het was echter geen gewoon ezeltje! Het was een ezeltje „waar nog niemand op gezeten had". Over een week zal het lijk van zijn berijder geborgen wor den in een nieuw, nog niet gebruikt graf. Zijn wieg was een voerbak en zijn „sterfbed" een kruis. Ofschoon er niets van bekend is, kunnen we aannemen, dat het een nieuw kruis was. Het was alles gereserveerd door de Vader voor Zijn Zoon, voor de heilige goddelijke mens, uit een ge heiligde vrouw geboren. DAMAST „MONTE CARLO" 2 kleurstellingen 120 cm. breed 3,89 per meter in onze GORDIJNENSHOP Haarlemmerstraat 179 hoek Hoogl. Kerksteeg MIDZA Aankoop Oegstgeester grond voor de Leidse volkshuisvesting B. en w. van Leiden hebben de gemeenteraad alsnog voorgesteld goedkeuring te verlenen aan de aan koop door de gemeente van een ge deelte van de Broek- en Simontj es- polder te Oegstgeest in het belang van de volkshuisvesting. B. en w. dringen erop aan, dat deze transac tie zo spoedig mogelijk zijn beslag zal krijgen. TER AAR, 9 april - Groente - Spi nazie 50-68, idem B 32-45, glasandijvie B 31-36, rabarber 54, prei 42-54, wit lof 1 56-59, idiem 2 45-50, idem steek Oplossing 528. Hor.: 1 bars, 5 enge, 8 litanie, 11 Eelde, 13 memel, 15 rio, 17 el, 18 kei, 20 er, 21 eis, 23 mesto, 25 maart, 27 wanneer, 29 heks, 30 neer. Vert.: 8 al, 3 riem, 4 steek, 5 end, 6 nier, 7 ge, 9 alleman, 10 smeer, 12 toros, 14 Eli, 16 iet, 19 Ieren, 22 smak, 24 stee, 26 Ans, 27 we, 28 re. P V IS T Te laag gefrankeerd 6-25, sjalotten 38 alles per kilo, sla A 15-21, idem B 10-14, idem C 6-9, komkommers stek 15-24, tomaten 20 alles per stuk. radijs 12-21, selderij 4-7 per bosje, stoofsla 70-80 per kist. Aardbeden 1,20, idem klein 90 per doosje, komkommers export: A 67, idem B 58, idem C 42-44, idem E 35 per stuk. idem krom 75-76 p. kilo. RIJNSBURG, 9 april - Bloemen - Tulpen: White Virgin 130, Pink At traction 130-160, Preludium 100-105, Couleur Cardinal 100-110, Mozart 80- 110, Weber 90-110, Kansas 130-140. Bonanza 20, Bellona 100-120, Top- score 130-140, Red Giant 140, Red Champion 120-140, William Pitt 150- 160. Fresia's: Marijke 90-120, Snow Queen 90-110, Golden Yellow 80-100 alles per bos. Anemonen 350-600. Nar cissen 180-400 per 100. LEEUWARDEN, 9 april. Zuivel. Commissienotering: Goudse kaas 2.49 -2.50; Edammer 2.34-2.35; Broodkaas 2.35-2.36. Handel flauw. KATWIJK a.d. RIJN, 9 april, Groen te Waspeen (per kist): Al 9.90 12.50; A2 2.40—8.30; B-extra 11.80; BI 10.10—12.00; Cl 3.70—4.50; C2 1.20 —2.70; Andijvie: I 60.00—62.00; II 45.00; Witlof: I 59.00—63.00; II 35.00 —50.00; Sla (per 100 st.): I 14.00— 21.00; II 10.00—13.00; Stoofsla 42.00; Uien (per kist) 1.40; Radijs (per 100 bos) 17.0027.00; Selderie (per 100 bos) 8.0012.00; Peterselie (per 100 bos) 27.00. Aanvoer waspeen 195.000 kg.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4