IN DE KRANTENTUIN Het knutselhoekje HET MMMEi ZATERDAG 10 APRIL 1965 DE LETDSE COURANT PAGINA 13 EEN VAKANTIE met spanning (vervolgverhaal) „Van de top van de volgende heu vel", zei Jerry Sinclair, „kun je het oude huis heel duidelijk zien. Ik zal de auto stoppen, wanneer wij de top opgaan, zodat je vandaar een rustig en goed uitzicht zult hebben. Ik zal nu terugschakelen, maar wees niet ongerust, als de oude kar weer eens terugslaat". De waarschuwing kwam geen mo ment te vroeg, want juist gaf de motor een oorverdovend geluid: „Beng!" Peter Ogeluj, die op een stapel koffers in de achterbak zat, vloog in de hoogte en belandde boven op de twee jongens, die daardoor benau wend samengedrukt werden. „Hé, kalm aan Jerry", bromde hij, „je had me deze keer bijna overboord geworpen!" Die woorden gingen verloren in het hevige gebrul van de motor, want de „oude bus", zoals Jerry haar placht te noemen, begon de helling te be klimmen van de Briar-heuvel. Zij rammelde en schudde, dat de jongens met veel geweld door elkaar geschud werden, eerst nog met rn behoorlijke snelheid, maar geleidelijk vermin derde deze naarmate men de top naderde. „Volhouden", gilde Alec Day, die, rechtop staande, opgewonden met z'n pet zwaaide, „vooruit, Jerry, houdt haar op gang". Jerry deed zijn best en het leek er aanvankelijk op, dat hij erin zou slagen de „oude bus" van zijn vader veilig naar de top te voeren. Hijgend en snuivend zwoegde zij langzaam de hoogte in, terwijl de jongens haar, als ware 't een paard, aanmoedigden bij haar zware taak. Maar het lukte niet. Vijftig meter van de top stopte de motor en het oude vehikel stond stil. „Laten we eruit gaan en haar duwen," schreeuw de Alec. De vier passagiers sprongen eruit en Jerry aan het stuur, zetten ze hun schouders tegen de auto en duwden hem, met rode koppen van inspanning, naar de top toe van de Brian Hill „Kalmpjes aan", riep Jerry, toen ze de top zowat genomen hadden, „anders .rollen' we er aan de andere kant weer af". Hij parkeerde de wa gen aan de linkerkant van de weg en rechtop in de auto staande, begon hij de interessante plaatsen in de vallei voor de anderen aan te wij zen en te noemen. Z'n gasten want dat waren de andere drie gingen om hem heen staan om te kijken en te luisteren. Toen Jerry zijn schoolkameraden, met toestemming van zijn ouders natuurlijk, had uitgenodigd om de tweede helft van hun lange vakantie op zijn vaders boerderij te komen doorbrengen, had hij hun in het voor uitzicht gesteld, dat het 'n fantas tische vakantie zou worden. „Geloof mij," had hij hun gezegd, „er is in ons oude Thaneborough heel wat te beleven en te genieten. Ik kan veilig beloven, dat jullie er zowel avontuur als opwinding zul len vinden". Op dat moment had 't de jongens lichtelijk een overdreven bewering geleken, want Jerry dikte de dingen nogal eens graag aan. Maar al spoe dig zouden ze de overtuiging krij gen, dat hij ditmaal niet overdre ven had. Alleen al de tocht naar de Briar Bill was voor hen een reuze-belevenis geweest, ja een ware sensatie. Ze zouden zich dat ritje in Mijnheer Sinclairs „oudje" van Till- mouth naar de heuvel nog heel, heel lang blijven herinneren. Och, och, wat hadden zij gelachen, gepuft en... genoten! (wordt vervolgd) ik 11 jaar, dus ik heb al heel wat jaartjes achter de rug. Toen ik 5 jaar was ging ik naar de kleuterschool en kwam bij juf frouw Pieterse te zitten. Met mijn zesde jaar ging ik naar de lagere school. Die school heet St.-Antonius- school. Eerst kwam ik bij juffrouw Van Elzen, in de tweede bij juffrouw Hoogeboom. In de derde klas kwam ik bij meester Van Kley en in de vierde bij meester Hogervorst. Nu zit ik in de vijfde bij meester Van Koert. Mijn hobby is sport, het liefst voet ballen. Elke avond ga ik'met mijn vriendjes voetballen, met Jaap Pie terse, Frank Zuidervliet, Cees Vork en nog veel meer jongens, te veel om op te noemen. Ik kijk graag naar voetbalwedstrijden, als het mag. 's Zondags luister ik altijd om 6 uur naar de voetbaluitslagen en 's maandags als de krant komt, kijk ik eerst naar het sportgedeelte. tegen vouw op een tweede bundel van 8 ovalen (fig. 3). De pijlen ge ven aan, hoe men de afzonderlijke Van naaizijde en vloeipapier kan blaadjes opent, zodat er een bundel men de snoezigste paaseieren maken, uit ontstaat. Naai nu met naaizijde Vouw een vel geel vloeipapier in door alle vellen precies in de vouw vieren. Teken een ei zoals in fig. 1 (4). Men naait met grote steken in het bovenste vak en dan nog zo- eerst in de ene richting en naait dan vele ernaast als er op kunnen. Dan weer terug door de tussenruimten, vouw je de vakken over elkaar en tot men weer bij het uitgangspunt knip de eieren ineens door de ver- komt. Maak van de beide garenein- schillende vellen heen, zodat je dus den een kleine ophanger (5). doen ook goed aan een groene ber- Leg nu 8 van die ovalen vouw kentak. CORRESPONDENTIE Hier komt Eric van Dorp met het tweede deel van zijn vervolgverhaal- tje; maar 't is nog niet uit vandaag. Jullie weten het toch nog wel van verleden keer? Nou dan gaan we verder: Ze voeren recht naar het gemaal. „We gaan daar paling vangen!" riep Erik. „Dan moet jij de hengels gaan ha len", besliste Henk. „Best", en Erik holde weg. Even later kwam hij terug, hij gende en wel. „Zo gaan (hè hè hè, puf) we nou vissen?" „Ja, we beginnen". „Hé, daar gaat pa!" riep Henk. „Ja verdraaid zeg". „Hij gaat ook naar 't gemaal", zag Fred. „Fijn!" en Erik ging weer zitten. Hij schommelde wat met zijn klomp. „Ploemp, klets, boem!" Daar viel de klomp in het water. Hij wilde hem pakken, bukte te diep en. ploemp, daar viel hij ook in de sloot. „Help! help, blup!" Hij kwam weer vlug aan de kant, want hij kon zwemmen. „Wat is de Leidse Vaart diep". „Nou ik schei er mee uit," zei Erik en bekeek zijn natte .kleren. „Goed, dan gaan we de volgende keer meteen naar de spoorbrug". „Best!" (wordt vervolgd) Eric stuurde ons een aardige foto, waar hij met het veulen op staat. Ronald van Eygen, Leiden ONS GROTE FEEST We kregen een groot feest op za terdagmorgen in de grote zaal van de Royal McBee. Tien uur begon het feest, maar we gingen 's mor gens om negen uur eerst naar de kerk. De H. Mis was ongeveer kwart voor tien afgelopen en we gingen naar de grote zaal. Toen we alle maal zaten begon het feest. Het eerst kwam er een gooche laar. Hij goochelde van een stukje hout, een reep en een rolletje drop. Hij goochelde nog veel meer. Daar na kwam de vijfde klas. Ze zongen allemaal leuke liedjes. Bij elk liedje lieten ze een plaat zien. Er was er één met een huis, een jager en nog veel meer. Toen kwam een paar denrace, geen echte hoor! Het waren houten paarden, met een ballon aan hun staart. Als je er op ging zitten werd de ballon dik ker. Daarmee werd een wedstrijd gehouden. Er moesten acht kinderen komen: twee uit de derde, twee uit de tweede, twee uit de vierde en twee uit de vijfde klas. De meisjes wonnen steeds. Juffrouw Detrie en meneer Mon- tanus deden het ook een keer en juffrouw Detrie won het ook. Toen kwam de poppenkast. Het ging over een ontsnapte aap. Ik zal er een stukje van vertellen: Jan Klaassen en Katrijn waren arm. Ze hadden haast geen geld meer om eten te kopen. Er hingen overal biljetten dat er een aap uit de die rentuin ontsnapt was en wie hem zou vangen, zou duizend gulden krijgen. Jan Klaassen had het ook gelezen. Dan konden ze weer eten kopen.- Na een halve dag achter de aap aan rennen, ving hij hem eindelijk. Nu kreeg hij de duizend gulden en kon hij weer eten kopen. Aan het einde van het feest kwam nog een loterij; met een heleboel leuke prijzen. Ik heb helemaal niets gewonnen, maar dat vind ik niet erg, want toen we weggingen kre gen we allemaal wat. Een zakje snoep met wat er bij. De een had een fluitje of een armband of een foto toestelletje en nog veel meer. Daarna gingen we allen naar huis. Wij zijn meneer Duym erg dankbaar voor deze morgen die we gehad heb ben. Peter Baas Noorden vertelt over: „MIJN LEVENTJE" Ik ben geboren op 11 januari te Noorden, op maandagmorgen, om streeks 2.30 uur. Ik woog 6V2 pond. Mijn eerste stappen deed ik, toen ik ongeveer 14 maanden oud was en de eerste tandjes kwamen toen ik ongeveer 13 maanden oud was. Ik was een ondeugende baby. Nu ben „MIJN LEVENTJE" Ik ben 13 april op een vrijdag ge boren. Al vroeg had ik krullen, maar die zijn al gauw afgeknipt. Na een jaar deed ik mijn eerste stappen en toen ik 8 maanden was kreeg ik mijn eerste tandjes. Met mijn vierde jaar ging ik naar de kleuterschool. Ik zat daar bij juffrouw Ellen. Ik heb twee jaar op de kleuterschool gezeten en toen ging ik naar de grote schooL Daar zat ik bij juffrouw Toos. Op 7 mei deed ik mijn eerste H. Communie en dat vond ik het mooiste feest. Als jarig waren, las altijd voor. Ik ging over naar de heel wat ovalen O krijgt. Leg ze alle De eieren komen 't beste uit aan tweede klas by meneer Beereboom. in de lengte dubbel (2) en maakt een kale, donkere tak, maar ze vol- Ik ging al op de fiets naar school. de_ vouwen goed scherp. Op een keer kwam ik 's avonds uit school en wilde de brug op fietsen, maar ik hield mijn stuur niet en reed zo de sloot in. Ik ben er zelf uitgekomen en rende gauw naar huis. Ik ging weer over naar de der de klas en zit nu bij juffrouw Sie- verding. Mariëtte v. d. Zwet Oude Wetering TOEN IK NOG KLEIN WAS Ik werd geboren op 14 februari 1955. Mijn zusjes en broertjes, die boven mij zijn, hebben veel om mij gebeden, dat ik toch maar zou ko men. Ik woog 6l/z pond. Het ledi- kantje waar ik in heb gelegen, heb ben we nog en ook de kinderstoel. Toen ik 1 jaar werd, stapte ik al alleen. Ik was nog geen jaar oud, toen Joop me mee nam naar haar huis, daar kreeg ik van haar vader een hele reep chocolade, die ik hele maal opsnoepte. Toen ik 2 jaar was, viel ik eens met mijn gezicht op de rand van een emmer, dat gaf een diepe wond in mijn wang. Mama ging direct naar de dokter en die zette er twee krammetjes in. Ik had niet gehuild. Als ik buiten, voor het huis speelde, zette mama mij aan een touw. Op een keer hoefde ik niet aan touw, maar moest toen be loven niet weg te lopen. Ik was toen 3 jaar. Mijn vriendinnetje woonde aan de overkant. Ik lette op of mama niet naar me keek en liep, heel on gehoorzaam, naar de overkant. Zo dra mama merkte dat ik weg was, kwam ze me halen en ik moest weer aan een touw. Ik werd als kleutertje altijd Puk- kie genoemd. Mama nam me dik wijls mee naar oma en opa en dan moesten we langs een bos. Ik vroeg eens: „Is dat nu eht bos van Rood kapje?" Het was een groot feest, toen ik mijn eerste H. Communie deed. Ik kreeg een bedelarmband je, een paar boeken, een tasje en een kerkboek. Ik zit nu in de vierde klas bij meneer Van Leur. Ik heb ook vrien dinnen, waar ik altijd veel plezier mee heb, want wij kunnen heerlijk buiten spelen Vandaag is Elise v. d. Klein, Lei den de laatste die iets over haar le ventje vertelt. Ik werd geboren 14 januari 1956. Het was erg koud. Ik woog 8 pond en was 50 cm lang. Ik was erg lief KLEINE PAASSERVETTEN De kleine, ronde servetten worden ook gemaakt van vloeipapier en wor den uitgeknipt als vierkanten van 22 cm grootte (lengte). Leg het vierkant dubbel in schui ne richting (diagonaal!). Vouw het nogmaals (2) en vervolgens nog een derde keer (3). Nu heb je dus 8 driehoeken en als je 't lammetje als versiering kiest, past de bovenbreedte precies, maar met 't kuikentje moet 't servetje nog eens worden gevou wen. Teken 't figuurtje op 't papier af (calqueren kalkeren) en knip by het stippellijntje de hoek weg. Knip onderaan nog een hoekje uit de driehoek, vouw dan de servet uit een en je ziet tot je verbazing een echt kunstwerkje voor je. Op dezelfde wijze kun je ook een heel dekentje uitknippen, als je maar een stuk papier hebt, dat er groot genoeg voor is. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske B PETER EN KLECKS Oei! 't Schip slaat te pletter en de golven sleuren het op 't eenzame strand. Gelukkig komen Peter en Klecks er goed van af. Maar, wat is dat? Een reuzen-ei, dat op en neer danst en heen en weer rolt. Wat zal daarvan terechtkomen? (zegt mijn moeder). Vader en moe der waren heel blij met me. Maar weet je wie wel het meest ver heugd was? Mijn zusje Gerda, want ze had al twee broertjes en ny kreeg ze een zusje. Toen ik een paar jaar was, speelde ik met mijn broertjes en zusje in de tuin van de familie Devilee, want wij woonden in een woonboot en hadden dus geen tuin. Toen ik drie jaar was, speelde ik eens op een dag in de kamer, terwijl mijn moeder zat te breien. Opeens zei ze: „O, nou laat ik een steek vallen." Ik ging dadelijk aan het zoeken en na een poosje zei ik verdrietig: „Moeder, ik kan de steek maar niet vinden". Toen moesten ze allemaal heel hard lachen. Met mijn vierde jaar ging ik naar de kleuterschool bij juffrouw Bayer; ze was heel aardig. Later ging ik naar juffrouw Nachtegaal en nog later, toen ik zes jaar was, ging ik naar juffrouw Van Gelder, de hoogste klas van de kleuterschool. Toen ik zeven jaar was, ging ik naar de eerste klas van de grote school. Ik kwam bij juffrouw War- nau, een hele aardige juffrouw. Ze bereidde me voor op mijn eerste Communie en dat deed ze heel mooi. In de tweede klas zat ik bij juf frouw Van Schaik, ook heel aardig. Nu zit ik bij juffrouw v. d. Fluit, ook een heel lieve juffrouw. Dag kinders, ik verwacht nog veel verhaaltjes over „mijn leventje". Kom jongens, doe eens je best en vertel ons iets over jullie grappige streken. TANTE JO EN OOM TOON LEIMUIDEN Geboren: Maria Elisabeth dr van P. J. Versluis en E. M. Wijfje; Ariane dr van W. G. van Keimpema en G. Boelsma; Johanna Petronella Bouw- dina dr van J. A. D. Hogeboom en J. C. Vogelaar; Alida Janna dr van J. den Hartog en A. Roos; Jeanette Cornelia José dr van P. W. van Tol. en A. C. Finkenflügel. Ondertrouwd: Lambertus Wilhel mus Wassenburg, 24 j., bloemist te Ter Aar en Adriana Elisabeth Pe tronella Schuurbiers, 23 j. Gehuwd: Luciano Roberto Agos- tino Ascione, 26 jaar, officier bij de luchtmacht, wonende te Genua, Ita lië en Anna Janna de Ren, 28 j. Wilhelmus Antonius Maria Zwet sloot, 21 j., rijwielhersteller, wonen de te Zoeterwoude en Nicole Jans- sens, 22 j., dienstbode; Cornelis Wil lem Siegers, 22 j., chauffeur, wonen de te Ter Aar en Hendrika Dirkje Poot, 19 jaar, hulp in de huishouding. ALKEMADE R.K. Gymver. Excelsior Zater dag 10 en zondag 11 april, telkens des avonds te 8 uur geeft de gym ver. Excelsior-Alkemade in de Pan- cratiuszaal weer haar jaarlijkse uit voering voor genodigden en belang stellenden. WISTEN JULLIE DAT 1. Als het ijs op Groenland smel ten zou, dan zou het water in de grote wereldzeeën daardoor zo onge veer 6 meter stijgen. 2. De „oren" van een sprinkhaan zitten op de voorpoten, precies bo ven de knie. 3. Een ijsberenjong is bij zijn ge boorte niet veel groter dan een rat en weegt slechts Y+ kg. 4. Een regenworm legt eieren. 5. ,Met 't blote oog moet men bij onbedekte lucht ongeveer 3000 ster ren aan de hemel kunnen zien. 6. Het hart van een walvis weegt alleen al 550 kg. 7. Een vlo kan sprongen maken van wel 200 maal de lengte van haar eigen lichaam. 8. Vi gedeeld door Vi geeft 1 tot uitkomst.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13