Oranje Nassauzilver voor bedrijfsleider B. Baartse VICE-VOORZITTER P. S. VAN LEECWEN DRINGT AAN OP MODERNE VERKOOPMETHODEN IN HET BUITENLAND 3,5°/o A°h VOOR KATH. LANDBOUWSCHOOL TE BODEGRAVEN WAS 1 APRIL BELANGRIJKE DAG Diamanten bruidspaar te Alphen a. d. Rijn DINSDAG 6 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 HILLEGOM DIPLOMA UITREIKING ALGEMENE TÜINBOUWCURSUSSEN Bij de laatste les aan de leerlingen van de Algemene Tuinbouwcursussen uitgaande van de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollen cultuur, afdeling Hillegom, werd door een aantal leerlingen iets te zien ge geven van de door hen verworven kennis. Het was de eindles van de twee-jarige cursus voor bloembollen en bloementeelt. De uitreiking van de diploma's had plaats in de Chris telijke Burgerschool te Hillegom door ir. A. F. Vlag, directeur van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse in tegenwoordigheid o.a. van wethouder P. van de Boer namens het Hillegomse gemeentebestuur en een aantal autoriteiten, leden van de commissie van toezicht op de cur sussen. Namens deze commissie sprak de heer J. Bijl van Duivenbode een woord van gelukwens tot de geslaag den. Hij wees hun op het belang van de practijk en het noteren van de daarbij behaalde resultaten. Wethou der Van de Boer betuigde onder meer de ingenomenheid van het gemeente bestuur met de door de leerlingen getoonde studiezin. Daarna reikte ir. Vlag aan de volgende 22 geslaagden het diploma uit: Voor het feit dat de heer B. Baartse moderne fauteuil aan en kreeg me- den te schudden kreeg en cadeaus Boot, P. de Greef, M. Teeuwen, op 4 april j.l. 40 jaar in dienst was vrouw Baartse bloemen aangeboden, en bloemen in ontvangst kreeg te Vledder en H. Zeestraten uit Hil- bij de firma J. W. de Gruyter N.V. In feestelijke stemming bleef men nemen. legom; A. Grimbergen, H. Korzuise, te Sassenheim, vond gistermiddag in nog een poosje gezellig bijeen, waar- De heer Baartse dankte aan het E* Paardekooper, L. van der Poel, de cantine van het bedrijf een huldi. bij de heer P. C. Smit, namens de einde van de huldigingsbijeenkomst, L. van der Reep en W. van der Zon ging plaats, waarbij mede tegenwoor- Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond ge- mede namens zijn echtgenote, voor Lisse; W. Adriaanse, A. van der dig waren de directie, het voltallig lukwensen aanbood. de vele blijken van medeleven hem Klauw, A. van de Marei, P. van der personeel en de naaste familieleden Vooraf aan de huldiging had een op deze voor hen onvergetelijke dag Zwet en W. Tammes uit Haarlem van de jubilaris. Het was burgemees- receptie plaats ten kantore van de geschonken en sprak de wens uit dat mermeer; F. Tromp uit Haarlem; J. ter J. baron van Knobelsdorff, die directie, die door haar aangeboden, hij nog vele jaren op even prettige Braam en F. van der Veek uit Heem als eerste spreker de jubilaris toe- druk werd bezocht door zakenrela- wijze met directie en personeel mocht stede; T. Gijlswijk, A. van Haaster sprak en de aandacht vestigde op de ties en waarbij de jubilaris vele han- samenwerken. en J. Mooiekind uit Noordwijkerhout. vele kwaliteiten van een man, die, op bijna 14-jarige leeftijd als loop jongen in dienst getreden en na het gehele typografische vak te zijn door lopen, was opgeklommen tot bedrijfs leider bij de firma, welke functie hij reeds enkele jaren tot volle tevre denheid van zijn superieuren vervult. Voor de grote liefde waarmee de ju bilaris de firma had gediend en voor het vele werk verricht zowel in hel bedrijf als in het maatschappelijk leven en de belangen van de sport dienende, was spreker verheugd, mededeling te kunnen doen van de Veertig jaar bij De Gruyter n.v. te Sassenheim Bloembollencultuur Noordwijkerhout comité zijn het gevolg geweest, na- Corso-comité in conflict met ontwerper Van Driel w^had'ïïSezocht^ndtarby uit- drukkelijk de voorwaarde stelde, dat o In de dinsdagavond gehouden le- 100 miljoen gladiolen tegenover de njet de heer Van Driel als ontwer- onderscheiding met de eremedaille denvergadering van de afd. Noord- honderden miljoenen mensen, die per, maar de uitvoerders van het ont- in zilver, verbonden aan de Orde van wijkerhout der Kon. Alg. Ver. van nog nooit een bloembol hebben ge- werp zullen bepalen of uiteindelijk Oranje Nassau. Bloembollencultuur vormde niet de kocht of slechts een zeer klein aan- een tractor of een jeep gebruikt zal bespreking van de beschrijvingsbrief tal kopen? worden. De laatste, gisteren ontvan- De heer I. J. de Gruyter sprak na- voor de Algemene Ledenvergadering Als een deel van de produktie on- gen brief van het Centraal Comité, mens de directie eveneens woorden de hoofdschotel, zoals men aan de verkocht blijft, betekent zulks na- waarin het principiële geschilpunt van lof en waardering en betrok hand van de agenda misschien ver- tuurlijk een verlies voor het vak. wordt omzeild, achtten bestuur en hierbij tevens mevrouw Baartse, die wacht had. Die bespreking vergde Maar dat verlies kan naar zijn me- comité onbevredigend, voor haar man een onmisbare steun ook wel enige tijd, omdat de aan- ning omgezet worden in winst, als Na de uiteenzettingen door de voor in deze 40 jaren was geweest. De wezigen nogal van mening versehil- de traditionele verkoopmethoden zitter en toelichting en toelichtingen heer Baartse mocht als dank de be- den over het hoofdbestuursvoorstel worden veranderd. Dat daarbij hei- door comitéleden was de vergadering kende enveloppe met inhoud en zijn inzake de contributie voor de tussen- Iige huisjes moeten worden afgebro- het er over eens, dat in deze door echtgenote een fraai bloemstuk in handelaren, maar veel belangwek- ken en ingeroeste gewoonten gewij- de afdeling geen concessies kunnen ontvangst nemen. Namens de raad kender was de rede, waarmede vice- zigd, mag ons niet afschrikken. In worden gedaan en zeker niet het van commissarissen sprak de heer voorzitter P. S. van Leeuwen de een samenbundeling van krachten risico kan worden genomen, dat A. H. G. van Arkel woorden van vergadering inleidde en actueler en kan ons vak op 't meest kwetsbare en achteraf zou blijken, dat men „bui- gelukwens met het bereiken van een bovendien van meer afdelingsbelang kritieke punt van de overschotten een ten mededinging" heeft meegereden mijlpaal, die slechts weinigen op 54- was de mededeling en de daarop ge- nieuwe impuls krijgen. Zonder enige met een kostbare praalwagen. Be- jarige leeftijd gegeven is. volgde gedachtenwisseling inzake de twijfel zal dat grote inspanning ver- stuur en comité kregen volledige De heer F. Arnoldus sprak namens deelname van de afdeling aan het gen. Organisatorisch is de zaak ech- vrijheid van handelen, de personeelsvereniging en onder- bloemencorso. ter wel te verwezenlijken. streepte de woorden van voorgaande CORSO roMTwmTTTiF sprekers ten volle. Namens het per- De heer Van Leeuwen stelde aller- CONTRIBUTIE soneel bood hij de bedrijfsleider een eerst vast, dat de late vorst meer Na de successen met de deelname TUSSENHANDEL - schade aan de hyacinthen en de nar- aan h^t bloemencorso in de laatste De Algemene Bank Nederland biedt u drie mogelijkheden van veilig en vertrouwd sparen. A. Spaarrekening ,3|5 0 Tot f. 1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingétermijn van één maand Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. B. Spaarboekje Tot f. 1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed f. 50.000,- C. Spaardeposito Eerste storting tenminste f. 1000,-. Drie maanden op zegging voor bedragen tot f. 5000,-; zes maanden voor hogere bedragen. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. Algemene Bank Nederland CNederlandsche Hendel-Maatschappij De Twentache Bank) (Advertentie) Aan 18 eindklassers werd diploma uitgereikt Na vier jaar deze onderwijsinrich ting bezocht te hebben zouden 18 leer- feestelijke bijeenkomst en heette alle aanwezigennatuurlijk in het bijzon der de vierde-klassers, hartelijk wel kom. De leerling Theo Baars hield een aardige lezing over de lotgevallen van de Vettebroek9e polder te Reeu- wijk, waarin zijn ouderlijk huis staat. lingen in aanmerking komen voor 'n Deze polder werd ongeveer 100 jaar diploma. In een vergadering van de geleden met veel moeite en kosten If AX\S7I 11^ AAM f\r\i Dl IM cissen heeft toegebracht, dan aan- twee jaren, staat de deelname dit Met een vrij kleine meerderheid ver- Commissie van Toezicht, het bestuur drooggelegd en in cultuur gebracht. IV.A1 WIJIV /VAIN 1 JfcJN KIJIN vankelijk werd verwacht. Het blijkt, ïaar n°S geheel op losse schroeven, klaarde de vergadering zich tegen van de Onderwijsvereniging van de Omstreeks de twintiger jaren liep de hoewel sommige kwekers dat nog Ondanks of misschien wel juist door het voorstel van het hoofdbestuur LTB en directeur en leraren werd polder op Oudejaarsdag plotseling St. Barbaravereniging. Onder njet Zelf geconstateerd hebben, dat da behaalde eerste en ere-prijzen om iedere tussenhandelaar behalve beslist over de diplomering: van de onder water, gelukkig zonder per- leiding van pastoor F. P. M. vam de heel wat partijen narcissen het goed met praalwagens volgens ontwerp de vergoeding van f 40.-voor de, door 19 leerlingen die de klas telde kwa- soonlijke oneelukken te veroorzaken. Vliet als voorzitter dezer vereniging te pakken hebben, terwijl ook in van de heer Van Driel is er tussen één der aanwezigen kernachtig „jacht- men er 18 voor in aanmerking, één Na versterking van de dijken werd kwamen de leden in het Parochie- diverse partijen hyacinthen nogal die ontwerper en de afdeling een akte" genoemde, vergunning de ma- leerling moest helaas worden afge- de polder weer drooggemaakt. Wie huis ter bijwoning van de jaarver- wat bevroren planten voorkomen. hevige controverse ontstaan. ximale contributie ad f 180- te laten wezen. zou toen hebben kunnen denken, dat gadering bijeen. Na een kort ope- Dit schadebeeld is pas in de laatste Het schijnt er om te draaien, dat betalen. Een dergelijke gelijkscha- Om half 11 hadden de ouders zich thans plannen in een vergevorderd ningswoord door de voorzitter las dagen zichtbaar geworden. De tul- de heer Van Driel eist, dat een door keling op maximum-niveau achtten verzameld in gebouw „Irene" Daar stadium verkeren om de polder te secretaris W. Caspers het jaarverslag pen zijn er nog het best afgekomen, hem voor een tractor gemaakt ont- de tegenstemmers onrechtvaardig, opende voorzitter Van Leeuwen de inunderen? De behoefte^ aan recrea- waana vermeld werd dat in 1964 10 Of de vorstschade enige omvang van werp ook met tractor wordt uitge- personen ter laatste rustplaats zijn betekenis zal aannemen, moet wor- voerd en een voor een jeep gemaakt gebracht. Een getal groter dan nor- den afgewacht. ontwerp met een jeep in het corso maal het geval is. Het verslag her- Over het geheel genomen is de rijdt. In vorige jaren is de afdeling innerde ook aan de twee parochia- stand van het gewas gunstig te noe- (corso-comité en afdelingsbestuur) nen, wijlen de heren Van Dun en men en zijn er vooruitzichten op een zo vrij geweest om het ontwerp te Van der Spek, die met militaire eei goede oogst. Is men daar echter blij la*en uitvoeren, zoals haar uitein- zijn begraven. mee? Helemaal niet. Gezien de er- delijk het beste leek. Dat heeft de De vereniging bestaat thans 45 jaar varingen met de hyacinthenooogst heer Van Driel verleid tot de uit- Het verslag van penningmeester M. 1964 en de super-opbrengst aan gla- spraak, dat behaalde hoogste prijzen J. Alkemade vermeldde een batig diolen is het vak in een stemming evenzovele bewijzen zijn van de on- saldo. Bij monde van de heer C. om een goede oogst te vrezen. Vast deskundigheid van de jury. Met zo'n Werkhoven bracht de kascommissie staat, dat de schaarste-opbrengsten uitspraak wordt de zaak natuurlijk een alleszins gunstig verslag uit. De tot voor het moment althans tot het wel erg scherp gesteld en wordt het penningmeester werd dank gezegd verleden behoren en dat de handel buigen of barsten, voor zyn beheer. De contributie werd voldoende bollen zal kunnen kopen. vastgesteld als voorheen. Voor de Dus> ze& «men", het gaat mis. lijkwagen zal inplaats van 30 voor- Maar het is toch absurd, als men taan 40 gevraagd worden. Het pe- de productie zo efficiënt mogelijk rioddek aftredende bestuurslid J. A. tracht te verrichten en daarbij tege- va/n dien Akker werd met algemene lijkertijd de gevolgen vreest. De pro- Geboren: Johanna, dr. v. P. Philip- stemmen herkozen. duktie is in de laatste jaren bewust p0 en j. Seriier; Wilco R., dr. van D. ruimer gemaakt, omdat het noodzaak v >t wout en D. Vink; Richard, z. v. is zoveel te produceren, dat de han- A w Bedijn en G. A. v.d. Slleet; Arie del op een redelijke wijze zijn in- V- jj. A. v.d. Niet en D. Vooijs, kopen kan doen. Het probleem is rené j. l., z. v. Th. L. N. Turk en M. volgens de heer Van Leeuwen thans j Vink; Joris C. R., -zn. v. J. M niet, dat er te veel geteeld wordt, en M P. w. Zandbergen, maar dat er te weinig wordt ver kocht. Een pittige correspondentie en be sprekingen met het Centraal Corso- NOORDWIJK Tophitdank zij een muis Heit feit dat een Amerikaan se toeriste afgelopen zomer bij bezichtiging van die molen „De Bloem" in Amsterdam plotse ling voor een muis kwam te staan, heeft opmerkelijke ge volgen gehad. Nadat zij eerst griezelend bijna halsoverkop de molen had verlaten, kwam zij tie volgende dag terug. Deze keer moest zij het zonder muis doen, maar zij bleek toch zo gefascineerd door het verschijn sel „muis in molen" dat enkele maanden geleden door haar toe doen in haar vaderland een grammofoonplaat uitkwam, waarin de muis en de molen uitvoerig ter sprake komen: „A windmill in old Amster dam". Inmiddels hebben Rud) Careil en de Damrakkertjes een Nederlandse bewerking van het lied voor de TV gebracht en op de plaat vastgelegd. En deze plaat „een muis in een molen in mooi Amsterdam", schijnt hard op weg te zijn een „topper" te worden. MODERNE VERKOOPMETHODEN Het lijstje van nieuwe werkmetho den, nieuwe produktiemiddelen, be tere werkorganisatie en concentratie dient te worden aangevuld met „nieu- A. P. M. Obdam; P. v. Krakelingen we verkoopmethoden in 't buiten- en M. C. H. v. Abswoude. land". De tijd van de reiziger met Overleden: Jacob Verloop, 70 jaar, de tas onder zijn arm en zijn hoed Pieter Barnhoorn 83 jaar. in de hand is voorbij. KATWIJK Ondertrouwd: W. B. (Gilze Rijen) en P. Th. M. Brunschot; J. J. de Ruijter en H. v. Exter; H. Peen en J. J. Giezen; J. C. Duiven voorden (Noordwijkerhout) en C. E. Zuidhoek; R. Ciere (Warmond) en M. P. M. Turk; C. H. Vermeulen en E. M. C. Caspers. Getrouwd: W. A. J. A. Caspers en tie-terreinen is oorzaak van deze merkwaardige geschiedenis. De heren De Graaf en Logtenberg, resp. leraar in praktische veekennis en landbouwwerktuigen en motoren, gaven aan de hand van een serie kleurendia's een uiteenzetting over de gang van zaken bij het praktijk onderwijs. Niet alleen de ouders, ook de genodigden maakten op deze manier kennis met deze mooie vorm van onderwijs. Kapelaan Hansen reikte vervolgens de diploma's uit; hij feliciteerde ou ders en leerlingen met het bereikte resultaat en spoorde de laatsten aan zich verder in hun vak te bekwamen. De geslaagden De namen der geslaagden zijn: Gerard Kromwijk (no. 1), Tom Bunnik, Aad Veelenturf, Jan de Wit en Piet v. d. Burg uit Bodegraven; Theo Baars, Kees Boere, Piet van Zoest en Theo Verkleij uit Reeuwijk; Gé de Bruin, Jan Nieuwenhuizen en Wim Nieuwenhuizen uit Nieuwkoop; Wim van der Burg, Jan v. d. Gun en Adri Spruit uit De Meije; Theo Duin dam uit Zevenhuizen; Jan v. d. Salm uit Rijnsaterwoude en Theo van der Hulst uit Zwammerdam. Verscheidene aanwezigen voerden Vein fabrieksmaatje directeur- Dit arbeidzame leven heeft hierna nog het woord onder wie één hem veel vreugde geschonken en de van leerlingen, die zijn dankwoord nog altijd vitale 84-jarige ziet er met vergezeld liet gaan van enige ge- voldoening op terug. schenken voor de leraren. De direc- Het echtpaar kreeg drie kinderen, ^eur s'oot zich aan bij alle goede die negen kleinkinderen en deze wensen, gericht tot de jonge agra- weer op hun beurt zeven achter- ners- kleinkinderen aan de familie toe- Vandaag precies zestig jaar gele- voegden, den beklom de Joen 24 jaren tellen- 20 April zal in hotel Toor van Nikita Chroesjtsjow is maandag tot onderdirecteur van Oosthoek n.v. Ook de tijd van eerst produceren hpiddaJiPT?etegeverkoDenrdis ^oorbii Inenting Woensdagmiddag om de Henk van Winkel, tezamen met half vier tot half zes een receptie voor de tweede maal sedert hij 14 Sw hPt hnllpnvak dacht soreker h*U vier wordsl ten weer bruid> de 20-jarige Elisabeth worden gehouden door het bruids- oktober van bet vorig jaar van de hiorhii vnnral aan dp oDvoerine van &eleg?nh«d gegeven tot kosteloze Broker de stoep van het raadhuis paar, dat nog een voortreffelijke ge- macht werd ontheven, in het open- j virknon van Dakketten bloem- hnenitamg en herinenting tegen pok- der voormalige gemeente Oudshoorn zondheid geniet. baar verschenen. De vroegere Russi- hniipn nvpr dp toonbank De heer ^en. om hij burgemeester De Lange „aan In 't maatschappelijk leven heeft de sche premier bezocht samen met zijn Van T^puwen dacht aan afgebakende te tekenen". Veertien dagen later, de heer Van Winkel van zich-doen echtgenote een schilderij en-tentoon- gebieden, waarin één of meer ver- Op een conferentie in Chicago n.l. op20 april werd het huwelijk stelhng m e^zaaTbij het Kremlin. teeenwoórdigers optreden. Die ver- van antropologen, biologen, zoölogen voltrokken en zodoende kan dit jaar commissie van de voormalige Vrij- Men vond hem vermagerd, tegenwoordigers moeten de opdracht en deskundigen op het gebied van de de altijd nog vrij zeldzame diaman- willige Landstorm. Vele jaren was hebben een slagvaardige verkoop te erfelijkheidsleer is men tot de con- ten bruiloft worden gevierd. hij voorts actief lid van dt Alphense Uit een brandkast in het Lon- voeren In tdln van overschotten clusie gekomen, dat er al minstens bndgecloh Bridgen trouwen, nog dense kantoor van de Ierse lueht- moet hun verkoopbeleid krachtig VA miljoen jaar mensen op aarde De heer Van Winkel werkte vanaf steeds de hobbyvan het bniidspaar, vaartmy. Aer Lingus zijn maandag met reclame worden ondersteund, leven. Rond 30 miljoen jaar geleden zijn twaalfde jaar bij de dakpannen- doch thans slechts m de huiselijke ochtend mdustrie-diamanten ter Wat betekent aldus vroeg de heer leefden er al wezens, die dichter bij fabriek van Oosthoek Zn. Via de kring. „De wekelijkse bndgeavon- waarden van ong 8501)00 gulden ge- vii Leeuwen' zich af een overschot de homo sapiens stonden dan de functies van onderbaas en baas, den zijn me veel te laat afgelopen stolen. Het schijnt, dat de dieven be- Van Leeuwen zich af, een J van 10 of 15 miljoen hyacinthen of apen. werkte hij zich daar op tot onder- stelt de heer Van Veen vast schikten over een passende sleutel.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4