Laatste (buitengewone) raadszitting van Leidschendam met burgemeester Banning Betaling Abonnementsgeld PER GIRO Komt men in Lisse tot stichting van Gemeenschapshuis en sporthal Nood aan vergader- en feestruimie is grooi WOENSDAG 31 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Gouden draagspeld en andere geschenken Carillon voor raadhuisplein burg, die namens de Voorburgse ge meenteraad twee artistieke karaffen aanbood en namens de waterleiding „De Vlietstreek" een mooie stoel. Burgemeester Vader uit Pijnacker sprak zijn waardering uit voor de prettige samenwerking in de verga deringen van De Tien Gemeenten en als blijvende herinnering aan die samenwerking offreerde hij de af gaan in de vorm van een legpenning, tredende burgemeester een stretcher. Een legpenning is bestemd om in de Burgemeester Van der Hoeven van kast of lade weg te leggen maar dat Ridderkerk (eertijds van Voorscho- is nu juist niet de bedoeling van de ten) toonde aan dat burgemeester gemeenteraad. Daarom hebben wij, Banning een burgemeester is ge- aildus de wethouder, besloten toit het weest van de juiste stijl, spraak met het gezegde van H. de creëren van een gouden draagspeld, Aanbieding carillon. Groot „Hora ruit - hora est (de tijd voorstellende een zwaan. Leddschen- snel voort, nu is het de tijd). Spr. dam is eertijds gevormd rondom „De Namens de bouwbureaus Muis en dankte de burgemeester, die gedu- Dam" en daar was dan de oudste en De Winter en Brandwijk sprak drs. rende 33 jaren (waarvan 25 jaren in befaamde pleisterplaats voor schip- J. de Winter, die zijn waardering Gistermiddag heeft burgemeester Leidschendam) de gemeenschap pers en reizigers in de herberg „De uitsprak voor de prettige wijze waar- Bannmg van Leidschendam in een heeft gediend. „Vooral de wijze Zwaan" welike toen ook als rechts- op de beide bouwmaatschappijen buitengewone vergadering afscheid waarop U in het college van b. en w. huis heeft gediend. De gouden speld steeds in Leidschendam hebben ge- genomen van de gemeenteraad. De de gemeentezaken hebt behartigd wordt vervaardigd door de n.v. Kon. werkt. Het was voor spr. een voor- burgemeester met mevrouw Banning heeft steeds grote waardering van de Begeer te Voorschoten en de daar recht aan de scheidende burgemees- werd met mnriek dnnr de rnmmissio 3 ut--i. .1 l:: u.i1, „„1.jniriilnn i,„ Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit voor de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 10 3 0 0 3. De abonnementsprijzen zijn: per maand f 3.35 per kwartaal 10.05 per kwartaal per post ƒ10.55 AUTOMATISCHE CIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. werd met muziek door de commissie wethouders gehad. Maar ook in de bij behorende oorkonde door de ter een carillon aan te bieden be- van ontvangst binnengeleid in de gemeenteraad hebt U steeds getoond Leidsch endamse faimiiüie AalbersStaande uit 18 klokken. Dit carillon versierde raadszaal. de ware main te zijn om met onpar- Kolilewijn. zal opgesteld worden voor de hoofd- Gemeentesecretaris Chr. J. M. Maas tijdige verantwoordelijkheid de be- U, mijnheer de burgemeester bent ingang van het raadhuis. Als het las de door de koningin getekende sprekingen zo te ledden dat steeds de eerste die deze draagspeld zult klokkenspel zijn klanken over Leid- brief voor waarmede de burgemees- het gemeentebelang op de voorgrond dragen en namens de raad spreek ik schendam zal uitbeieren dan zullen HF F FTn^F POÏÏRAIVT AlinmiPtnPnfPTl AfJminïsfTfltip ter wegens het bereiken van de 65- stond. De saamhorigheid was vooral de wens uit dat God U op uw verde- de inwoners steeds kunnen gedenken LEJUoEj liUUIUllll /iDUHHCIIieiUeD /iUIIIlIUbirdUC jarige leeftijd per 1 april 1965 werd een sieraad van de gemeenteraad. re levensweg zal blijven geleiden", dat dit carillon een geschenk is voor ontslagen als burgemeester van Na wethouder Greuter spraken de burgemeester, die zoveel ten Leidschendam met dankbetuiging Gouden draagspeld achtereenvolgens de fractie-voorzit- goede van de gemeente heeft ver voor de langdurige diensten als bur- ters in de gemeenteraad ni. de heren richt. Oud-wethouder De Kroning gemeester aan meerdere gemeenten Om de waardering hiervoor te be- drs Bakker (KVP), Kranenburg (Pr. bracht tot slot nog enige interessan- bewezen. tuigen heeft de raad woensdag jl. in Chr), Van Keule (WD), en Boone te voorvallen ter sprake uit de tijd Loco-burgemeester H. P. Greuter een geheime zitting (zonder aanwe- (PvdA), die als geschenk van de ge- dat de burgemeester zijn eerste in nam daarna de leading van de verga- aigheid van de burgemeester) beslo- meenteraad een kunstige staande trede deed in de gemeente. De burge- dering over. De raadszaal en de tri- ten een onderscheidinsgteken in te lamp voor mevr. Banning en een meester sprak daarop een uitgebreid bune waren vol bezet met protni- stellen en uit te reiken aan hen, die koffermodel schrijfmachine voor de dankwoord, waarna de bijzondere nenite personen uit Leidschendam en zich in zeer bijzondere mate verdien- burgemeester aanbood. bijeenkomst overging in een gezel- omgeving o.a. de burgemeesters van stelij'k gemaakt hebben voor onze Van de aanwezige burgemeesters lig samenzijn. Velen namen van het Voorburg, Wassenaar. Voorschoten, plaatselijke gemeenschap. Vele ge- voerden vervolgens het woord bur- burgemeesterlijk paar nog persoón- Rijswijk, Den Haag, Nootdorp, Pijn- meenten zijn hiertoe reeds overge- gemeester jhr. mr. Feith van Voor- lijk afscheid, acker en Oude Tonge, alsook de oud wethouders De Koning, Groene weg, Copray en enige oud-raadsleden zo als Wilke, Smits en Zuidwijk. Wethouder Greuter begon zijn toe- Noordwijkse middenstand nam kennis van gemeentelijke uitbreidingsplannen NOORDWIJK ERTIOT T TENNISSEJZOEN GEOPEND Voor de eerste maal in de geschie denis van Noordwijkerhout is ook hier het tennisseizoen geopend kunnen worden. De in het najaar opgerichte tennisvereniging „De Boekhorst" heeft, in afwachting van de totstand koming van het gemeentelijk tennis park, gasvrijheid gekregen op de bei de banen van het seminarie „Leeu wenhorst" aan de Gooweg. Die banen zijn schitterend gelegen tussen hoog opgaand hout en voor zitter Ter Linden was zeker de tolk van alle aanwezigen bij het uitspre ken van zijn vreugde óver de moge lijkheid. die de tennisliefhebbers hier dank zij het bestuur van Leeuwen horst geboden kan worden. De ver eniging heeft een ledenstop moeten instellen, want twee banen bieden natuurlijk maar een beperkte speel- gelegenheid, vooral wanneer zoals vanzelf spreekt met de studenten van het seminarie moet worden ge deeld. Mevr. C. v. d. Weijden-de Wert verrichtte de officiële opening door het doorkniDDen van het lint, dat tus sen de laatste twee boom Dies langs het bospad was gespannen. Zij wenste de tennisvereniging geluk met de voorspoedige groei van het ledental en het vinden van de tijdelijke, zo fraai gelegen sdeetgelegenheid. Bij de tennisbanen hebben de he renleden onder deskundige leiding uit eigen middelen een kleed- en rust- gebouwtie op gericht, dat spoedig voor gebruik gereed zal zijn. De dames Buiter en Van der Berg alsmede de heren J. Oost en H. ter Linden gaven de eerste demonstratie- partij. De heer Oost zal als trainer voor de club optreden. KATHOLIEKE MIDDEN STA NDSVERENIGING WORDT WEER AKTIEF Met een voor wat het dagelijks bestuur betreft volledig vernieuw de leiding vergaderde de vlaatselijke afdeling van de kath. middenstands vereniging ,.St. Jozef' in hotel Van der Geest onder voorzitterschap van de heer F. Groot. In deze eerste van een serie van vier ledenvergaderin- oen.welke het bestuur dit jaar wil houden, ontvouwde voorzitter Groot het plan van aktie van het nieuwe bestuur. AH er eerst moet op korte ter mijn een bijeenkomst met de dames der leden worden belegd, die meer het cachet van een f eestvergadering moet krijgen. In de zomermaanden moet ook door de plaatselijke middenstand meer ge daan worden voor de zomergasten. Besloten werd een commissie te vor men, die zich daar eens gaat voor spannen. Er zal periodiek aan de le den 'n mededelingenblad worden ge zonden, waaTin naast afdelingsnieuws ook meer algemene zaken worden vermeld. Verder werd staande de vergade ring de ci ntributie verhoogd opdat met de méér-opbrengst een fonds ^an bescheiden omvang kan worden -wormd voor het in 1967 te vieren "'Marig jubileum der afdeling. Na het zomerseizoen wordt de tra ditionele puzzelrit voor automobilis- 'm gehouden en op verzoek van en- ale oudere leden zal getracht worden - A de gebruikelijke feestavond te o-^aniseren. Een bijzondere verrassing vormde huldiging van de heren J de Klerk n W. Turk, die vele jaren als voor- 'ter en secretaris de afdeling heb- •n geleid, Met hun dames kwamen i ter vergadering en voorz. Groot ->od hen. naast woorden van waar dering voor hun werk als bestuurs- ,raden, fraaie geschenken en bloemen fun. Een bijzonder woord van dank verwierf mevr. Turk, die vele jaren oo de bres had gestaan voor Santos, Zij maakte van de gelegenheid ge bruik om niet tevergeefs de aan wezigen te wijzen op het grote belang van een instelling als Santos. Een bij zonder geanimeerde rondvraag, waaT- bij voorz. Groot al zijn leiderscapaci teiten in het geweer moest roepen om al te grote uitweidingen te voor komen, besloot de goed bezochte ver- De laatste gehouden vergadering van de raad van Lisse kan voor de naaste toekomst van de gemeente Lisse van grote betekenis wor den vanwege de besprekingen, welke gevoerd zijn inzake de stich ting van een Gemeenschapshuis en een Sporthal. Dat men met deze belangrijke objecten haast wil maken is duidelijk gebleken toen na afloop van de gewone agenda deze belangrijke zaken aan de orde werden gesteld. De aanleiding tot deze besprekingen is geweest, dat burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf voorstelde om een bedrag van 10.000 beschikbaar te stellen als „aankoopkosten" voor de werk zaamheden van de gevormde stichting. Burgemeester De Graaf hield een korte inleidende speech, waarin hij met groot genoegen zijner zijds kon mededelen, dat het bestuur van de stichting uit mannen is gevormd, die van aanpakken weten. Reeds jaren speelt de stichtihg van een gemeenschapshuis de burgemeester door het hoofd, doch hij heeft zich van meet af aan op het standpunt gesteld, dat ten aan zien van een gemeenschapscentrum het initiatief uit de burgerij zelf moet voortkomen. Bij de behandeling van de gemeentebegroting werd telkens hierop gewezen en door hem vaak een tip gegeven, in de hoop, dat dit weerklank zou vinden bij de burgerij. Verscheidene keren heeft de burgemeester de gedachte geopperd om te komen tot de vorming van een „Culturele Raad" en een „Gemeenschaps centrum". Het-bleef jaren sluimeren, doch sinds korte tijd is ineens de stichting van een Gemeenschapshuis urgent geworden en in het middelpunt van de belangstelling komen te staan. zaal te maken. Daarin slaagde men goed, maar men moet niet vrag wat er allemaal aan voorafgegaan is en dan nog te moeten beleven, dat men tijdens de feesten van de ene veilinghal naar de andere moest verhuizen met alle kosten en werk daaraan verhonden. Hoe ontstond het initiatief? Aan het ontstaan van het initiatief zijn de organisatoren van de grote Bloemenfeesten in het voorjaar 1964 niet vreemd. Een comité ging de bloemenfeesten, welke een groot succes zijn geworden, organiseren, doch men had alleen maar de be schikking over de veilinghallen van Hollands Bloembollenhuis en H.B.G., zonder enige feestelijke accommoda tie van betekenis. Enorm veel werk moest verzet worden en vele dui zenden guldens er aan ten koste ge legd om van een veilinghal een feest- LISSE COOP,. BOERENLEENBANK MAAKTE IN 1964 WINST VAN 11/4 TON De Coöp. Boerenleenbank te Lisse houdt donderdag 8 april de jaarlijkse algemene vergadering in de Mijnzaal van H.B.G. te Lisse. Bij de te houden bestuursverkiezing worden wederom voorgesteld de aftredende heren Th. E. A. van Werkhoven (Raad van Toe zicht), G. B. N. de Vroomen (Be stuur, terwijl in de vacature wegens overlijden van de heer J. D. van Pa rijs candidaat werd gesteld de heer J. D. Buitenhuis te Haarlemmermeer. In het jaaroverzicht merkt voor zitter J. W. A. Lefeber op, dat de ge volgen van de strenge winter 1963 zich in veel gevallen nog laat voelen. Verschillende factoren nopen het be stuur tot het voeren van een voor zichtige politiek. Er wordt druk gediscussieerd over mechanisatie en rationalisatie om een tuinbouwbedrijf goed te laten functioneren, alsof dit het enige mid del is om de bedrijfswinst veilig te stellen. Er is evenwel een zeer grote factor in het tuinbouwbedrijf die door de overheid wordt beïnvloed, bijvoorbeeld in de EEG. De heer Le feber waarschuwt tegen overproduk- tie, waardoor het prijsniveau spoe dig beneden de produktiekosten zal dalen. In EEG-verband is zeker aan leiding genoeg om geen overijlde stappen te doen met betrekking tot het onbeperkt vrijgeven van de Bloembollenteelt. Op velerlei terrein is een geleide economie verre te ver kiezen boven algehele vrijheid, die feitelijk niet kan bestaan in een goe de geordende maatschappij. De Verlies- en Winstrekening 1964 sloot met een winstbedrag van 126.973,21 (vorig jaar 65.437,05). Het ledental is nog nooit zó hoog ge weest, nl. 1115 leden. Het balansto taal bedraagt 26.024.423,39 (vorig jaar 24.728.811,15). De vergelijken de cijfers doen over de gehele linie zien, dat de Coöp. Boerenleenbank er financieel gezond voor staat ER ZIT VEEL MEER ACHTER Al jaren wordt in Lisse dringende behoefte gevoeld aan een soort ge meenschapscentrum. Wanneer men een bijeenkomst van enige omvang heeft, dan kan dat in Lisse niet. Daarvoor moet men dan b.v. naar Treslong in Hillegom. Voorts heeft het KAB-gebouw de langste tijd be staan en zal ten offer vallen aan e a verkeersoplossing in Lisse. Er moet een verkeersader komen zo dicht mogelijk langs het winkel centrum van Lisse. Het ligt in de bedoeling om deze te laten lopen vanaf de Heereweg naar Lisse-Oost via het terrein waar nu het KAB- gebouw staat, welk gebouw intus sen aan een dringende modernise ring toe was. Door het gemeente bestuur worden onderhandelingen gevoerd om tot aankoop van dit ge bouw te komen en het daarna te slopen. Met de afbraak van het KAB- gebouw verliest men in Lisse tevens de grootste vergaderruimte die er is. Er is nog meer. In de Maria- parochie aan de Oranjelaan-Nassau- park komt men spoedig zonder ver gaderruimte te zitten. Tot nog toe kon men gebruik maken van een vergaderzaal van Mariënburcht doch deze zaal moet gebruikt worden door ie kleuterschool. Voorts is er nóg een belangrijke zaak. In de raadsvergadering van 24 maart liet de burgemeester, spreken de over de verdwijning van het KAB- gebouw, óók de naam van de „Witte Zwaan" vallen en uit de stemming in de raadszaal kon worden opge maakt, dat er óók met de „Witte Zwaan" iets gaat gebeuren. Men sprak zelfs van verdwijnen. Hoewel de beheerder, de heer A. van Duinen, hierover geen positieve mededelin gen deed, is bij nader onderzoek toch wel komen vast te staan dat een en anaer niet uit de lucht gegrepen is. Uit goede bron vernamen wij, dat de Witte Zwaan iets te maken zal hebben bij de uitvoering van de plannen voor de aanleg van een westelijke omleidingsweg direct langs de dorpskerk. Deze weg zal begin nen bij de Nassaustraat en op de Heereweg uitmonden ter hoogte van de Hervormde Kerk, aldus aanslui tend bij de verkeersader Heereweg - Lisse - Oost via het KAB-gebouw. Maar dit houdt dan tevens weer in, dat met het verdwijnen van de Wit te Zwaan eveneens een belangrijke vergadergelegenheid komt te verval len. De vergaderruimtenood is dus wel zeer urgent in Lisse. ENQUETE Door het Stichtingsbestuur Gemeen schapshuis is een uitvoerige enquête gehouden om de mening van de bur gerij te kunnen polsen over de wen selijkheid en noodzakelijkheid van de stichting van een Gemeenschapshuis in Lisse. Deze enquête is zo goed samengesteld, dat men zelfs tot in de kringen van het Ministerie van Maatschappelijk Werk deze enquête in de door Lisse opgestelde vorm als een model-enquête voor andere ge meenten wil zien. Van de 121 uitgezonden enquête formulieren kwamen er niet minder dan 92 binnen, dat is 76 pet. De an deren waren voornamelijk vereni gingen of instanties die er geen be lang bij hebben, omdat men zelf over ehige ruimte beschikt in het kader van de vereniging of instel ling zelf (b.v. scholen). Natuurlijk heeft men bij de stich ting van een Gemeenschapshuis de financiële hulp nodig van hogere in stanties. Reeds zijn contacten tot stand gekomen met belangrijke per sonen in zake de sector Buurthuizen en Clubhuiswerk van het Ministerie van Maatschappelijk Werk. De spe cialist van het Ministerie noemde de plannen in Lisse voortreffelijk en de opzet zeer gefundeerd. Bij dit alles moet het behoefte-element gepeild worden en dit is in Lisse gebeurd op een voortreffelijke wijze. Door het Stichtingsbestuur is gisteren een conferentie belegd met vertegenwoor digers van het Ministerie, waarbij ook de burgemeester van Lisse te genwoordig was. KOMT ER TEVENS EEN SPORTHAL? Reeds enige jaren wordt in de raad van Lisse ook gesproken over de stichting van een sporthal en met name de heer J. P. de Koning, voor zitter van de KVP-fractie in de raad, dringt hier telkenj are weer sterk op aan bij de behandeling van de Ge meentebegroting. Ook het woord „Sporthal" is in de laatste raadsver gadering gevallen. Dat kwam dui delijk tot uiting bij de vragen, welke de heer Montagne namens de Prot. Chr. Raadsfractie stelde. Toen het bedrag van f 10.000.- gevraagd werd door de burgemeester, wilde de heer Montagne wel eens weten wat er gaat komen en hoe alles gebruikt zal worden. De heer Montagne wilde nadruk kelijk vaststellen dat hij met zijn vragen allerminst wilde doen blij ken van „teugen" te zijn (zoals hij het woordelijk zeide) maar dat hij, zelfs bij het voteren van f 10.000.- voor zichzelf wilde weten of dit be drag verantwoord is te noemen. Hij wacht nu met spanning af wat er uit de bus komen zal en op welke wijze men het geheel zal willen exploite ren. De heer Montagne had bij het gesprokene ook horen zeggen, dat wellicht gelden uit de Voetbal-toto zouden kunnen vloeien naar Lisse, maar de heer Montagne stelde zeer pertinent vast, dat wanneer dit het geval zou zijn, er zeer beslist niet op de steun van de positief christe lijke gemeenschap gerekend zou mo gen worden. De Sportfederatie stelt uit de toto- gelden echter alleen gelden beschik baar voor gebouwen vóór zuivere sportdoeleinden. TWEE - EENHEID: GEMEEN SCHAPSHUIS - SPORTHAL Het ligt wel in de bedoeling, hetgeen wij uit een nadere bespreking met een bevoegde bron hebben kunnen vaststellen, om tot stichting van een Gemeenschapshuis en Sporthal te ko men als een twee-eenheid, dit wil zeggen, dat ze zodanig geprojecteerd zullen worden, dat beide belangen gediend kunnen worden door er te vens een restaurant bij te bouwen Op initiatief van de besturen van de Katholieke en Christelijke Midden standsverenigingen ter plaatse, werd gisteravond in hotel „Het Hof van Holland" een gecombineerde leden vergadering gehouden met als enige punt van de agenda „een uiteenzetting van de uitbreidingen, die in de toe komst te Noordwijk zullen plaats vinden", een onderwerp van groot belang ook voor de Noordwijkse middenstand. Wethouder M. C. J. Sedelaar opende de zeer druk bezochte bijeenkomst, waarop ook vele niet-leden van de middenstandsverenigingen tegen- wordig waren. Spr. noemde het een unicum dat in samenwerking van de katholieke en christeliike midden standers deze bijeenkomst is tot stand gekomen en hoopte dat een basis zal zijn om gemeensehappeliike belangen ook in de toekomst gezamenlijk te bespreken. Het was voor hem een ge noegen op deze bijeenkomst welkom te mo?en heten de heer G. Vogelaar, wethouder van gemeentewerken en de directeur van gemeentewerken, de heer P. J. J. Dessin?, welk» het boven genoemde b^'angrijke onderwerp zou den behandelen. ORDENING De heer Vogelaar deelde vooraf mede dat deze materie zo uitgebreid is diat hij zich moest bepalen tot het bestuursbeleid, terwijl de heer Des- saing het grootse plan „Boerenburg" onder de loupe zou nemen. Bij de bepaling van plannen en uitbreiding moet men uitgaan van het standpunt, dat deze tot stand komen in het belang van de gemeenschap en hier bij ordenend optreden de landelijke-, provinciale- en gemeentelijke over heid voor een betere woningbouw, waarvoor in de wet van 1901 reeds voorschriften werden gegeven, die des tijdis nogal wat stof hebben doen opwaaien. Deze bepalingen zijn na dien te Noordwijk al direct in praktijk gebracht in de zuid-du in en en de heer Vogelaar had respect voor de bestuurders van toen voor hun inzicht om onze mooie badplaats vor een ramp te bewaren, door in dit mooie duingebied een open bebouwing voor te schrijven. Na veel moeilijkheden kwam in 1'937 het uitbreidingsplan voor Noord wijk tot stand, dat na meerdere wij zigingen thans voor een overgroot gedeelte is gerealiseerd, hetgeen hij aan de hand van een kaart duidelijk aangaf. In het plan Herenweg-Beek- laan, thans in volle uitvoering, zijn geen winkelpanden gepland, doch wel is tot stand gekomen een doorbraak van Boeksloterlaan naar Lindenhof- straat, zodat de bewoners op gemak kelijke wijze hun inkopen kunnen doen bij de middenstanders in de kom van Noordwijk-binnen. Een belangrijke ingreep op het uit breidingsplan was de vaststelling door G.S. van het streekplan „Bloem bollenstreek", waartegen Noordwijk sterk heeft geageerd, hetwelk echter weinig heeft gebaat, omdat G.S. het standpunt innamen dat Noordwijk zo weinig mogelijk moest worden uit gebreid en zelfs een strook ter lengte van 800 meter, langs de kust van 17 km, in de Noord-duinen, die door de gemeente kon worden aangekocht, mocht ndet voor woningbouw worden bestemd. LANGEVELD De ontwikkeling van het Lange veld heeft grote vormen aangenomen, 120 hectare goede bollengrond is ver kregen, doch hierop mogen maar enkele kleine objecten gebouwd wor den. Op het gebied van de recreatie in het Langeveld is de laatste 10 jaren veel veranderd en verbeterd, dank zij het toezicht van de gemeente, de adviezen van de kampeerraad en de vanwaar uit beide gebouwen bediend kunnen wordeh bij vergaderingen of sportgebeurtenissen. BOUW IN PLAN-BLOKHUIS? Wij kunnen voorts van zeer welin gelichte zijde mededelen, dat dit al les is geprojecteerd in de plan-Blok huis, gelegen tussen Kanaalstraat - Julianastraat - Wilhelminastraat. In ditzelfde plan zal ook in de verre toekomst een nieuw gemeentehuis gebouwd moeten worden. commissie vain het Langeveld, be staande uit de heren B. Ike, P. van Leeuwen, G. Vogelaar en Th. J. Warmerdam. Belangrijk noemde spr. het reeds in vergevorderd stadium verkerende plan, een rechtstreekse verbindingsweg van Noordwijk aan Zee naar het Langeveld, waarbij de heer Dessing op unieke wijze het landelijk schoon heeft weten te be waren. (Wordt vervolgd) WASSENAAR Ondertrouwd: P. J. A. A. van Leeu wen en J. W. H. van Becrkesteijn, N. H. L. Smits (Sassenheim) en E. W. A. Beijersbergen, G. Buitelaar en E. J. F. M. van der Kleij, Z. van Tol en A. M. J. Wubben (Den Haag). Getrouwd: T. N. J. Farlevliet en F. Snijders, T. Dol'lekamp en J. War ren. Overlieden: Wed. J. J. G. Hoile-Maier, 85 jr, J. M. Voorham-Gerrebrands, 64 jr., Wed. A. W. S'luyterman-Jeltes, 91 jr., Wed. C. P. van Loon-Herfst, 90 jr., Richard Barendse, 13 jr., (Den Haag), Cornells J. A. M. Sikkes, 49 jr. (Den Haag). WARMOND Tafeltennis. Uitslagen van de competitiewedstrijden van „Steeds Vooruit": Heren 1ste klas: Steeds Vooruit 1- De Treffers 4 55. Heren 4de klas: VVSB 4-Steeds Vooruit 3 37. Door deze overwin ning is Steeds Vooruit 3 kampioen geworden van de vierde klas. De heer Sj. v. d. Voort wist alle drie partijen te winn. De heer Th. v. Ton geren kwam tweemaal tot winst, T. van der Voort eenmaal. Ook werd het dubbel gewonnen. VVSB 5-St. Vooruit 4 73; Steeds Vooruit 5- The Skippers 1 4—6. Dames 3de klas: Steeds Vooruit 1- AVA '45 1 10—0. Dames 4de klas: Baronie 3-Steeds Vooruit 2 91. Junioren meisjes 1ste klas: Steeds Vooruit 1-Docos 1 55. Jongens N.C.: VVSB 2 - Steeds Vooruit 1 73. Op de op 21 maart gehouden Haag se kampioenschappen, heeft Steeds Vooruit vijf prijzen gewonnen. Enkel 3de klas: lste prijs mej. W. Beugelsdijk. Dubbel 3de klas: 2de prijs mej. W. Beugelsdijk-M. Broxs terman. 4de klas dubbel: lste prijs de he ren T. v, d. Voort-D. Franken. Junioren meisjes lste klas: 2de pr. N. Broxsterman. LEIDEN NIEUWE RIJN VIER MAANDEN GEDEELTELIJK AFGESLOTEN In verband met vernieuwingswerk zaamheden aan de walmurgn van de Nieuwe Rijn tussen Hooigracht en Gangetje hebben b. en w. onderstaan de tijdelijke verkeersmaatregelen vastgesteld Deze maatregelen gaan in op 5 april a.sen zullen van kracht blijven tot de werkzaamheden zullen zijn voltooid (pl.m. 4 maanden). Het gedeelte van de Nieuwe Hij" tussen Gangetje en de Hooigrach' wordt afgesloten voor het verkeer mr alle voertuigen, rij- en trekdieren e-- vee in de richting van de Hooigracht De Hartesteeg wordt afgeslote- voor het verkeer in de richting var de Nieuwe Rijn. Door deze maatregelen wordt be reikt, dat het verkeer van het Gan getje via de Hartesteeg en de Nieuw- straat naar de Hooigracht kan wor den geleid. Het verkeer van de Hooi gracht in de richting van het Gange tje kan normaal over de Nieuwe Rijn blijven rijden. Wel is voor dit gedeel te van de Nieuwe Rijn een stopver bod vastgesteld. Mede in verband met de zaterdag?' markt op de Hooglandse Kerkgrac> zal de geslotenverklaripg van de MP' delweg tussen de Nieuwstraat en Moriaansteeg op zaterdagen komen te vervallen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 8