gasverwarnrt^oT Oud-voorz. dr. Lindenbergh werd tot eerste erelid gekozen LEIDSCHENDAM NAM AFSCHEID MET SPIJT EN DANK VAN BURGEMEESTER Stompwijk bereidde burgemeester een vrolijke afscheidsavond Weerbericht MAANDAG 29 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (daar zit 36 jaar ,,gas-ervaring" achter) Jaarvergadering Kynologcnver. Rijnland? Groot Leidschendam heeft zich za terdag opgemaakt om burgemeester H. A. C. Banning een gedenkwaardig afscheid te brengen. In de morgen begon om 10.30 uur een défilé van alle plaatselijke verenigingen, waar onder ook de beide sportverenigingen uit Stompwijk. Opgevrolijkt door vier muziekcorpsen n-1. „St. Cecilia" Leid- schendam, Forum Hadrian uit Voor burg, de harmonie uit Hazerswoude en het muziekcorps van de N. Z. H. Vervoer Mij. heeft de bevolking alle facetten getoond van die plaatselijke sport- handel- schooljeugd- en kruis verenigingen. Het geheel maakte op de burgemeesterlijke familie en de toeschouwers een goede indruk. Ook de N.Z.H. Vervoermij. was met een versierde autobus in het défilé vertegenwoordigd, waarvoor uit het publiek luide bijval betoond werd. Nadat het défilé beëindigd was bracht „St. ^ecilia" met de drumband voor de burgemeester een extra verzorgde serenade. IN DE TREIN In het raadhuis deelde wethouder H. P. Greuter mede, dat vóór de middag-receptie nog een onverwacht bijzonder programmapunt was inge last. In 2 autobussen van de NZ.H. werd de familie Banning en het hul- ddginigscomité naar de centrale werk plaats van de spoorwegen gebracht. Hier stond een trein (plan T) gereed en Lr. Lantinga nodigde de gasten uit in wagons plaats te nemen. Deze feestelijke en onverwachte hulde werd gebracht aan burgemeester en gemeentebestuur voor de goede ver standhouding tussen werkplaats en gemeente. De spoorrit ging eerst naar het hoofdstation Den Haag en daarna tot Pijnacker en terug. Tijdens de rit werden verversingen en belegde broodjes aangeboden, waardoor deze hulde aan Leidschendam een spoor weg-unicum is geworden. De burge meester heeft voor een groot deel de besturing van de trein zelf verzorgd. Aan het slot van deze uitermate gezellige treinrit werd de burge meester namens de directie van de spoorwegen het boekwerk „Het IJze ren Paard" aangeboden en aan me vrouw Banning een bouquet rozen. Met autobussen werd het gezelschap naar het raadhuis teruggebracht. RECEPTIE Tussen 15-17 uur kreeg de burge rij gelegenheid afscheid van de bur gemeester te nemen. Zeer velen heb ben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Loco-burgemeester Greu ter hield tijdens deze receptie een huldigende toespraak tot de burge meester, die tot alle spijt nu door zijn leeftijd gedwongen wordt zijn ambt te beëindigen. Spr. bracht in herinnering de vreugde van de in woners toen in 1945 de burgemees ter terugkeerde van zijn verbanning door de Duitsers. Sinds die tijd hebt u niet nagelaten alles in het werk te stellen om de voorspoed van Leid schendam te bevorderen. Door de woningnood gedwongen moest Leid schendam wel veel vruchtbare tuin grond opofferen voor het agglome raat Den Haag waardoor Leidschen dam veel van haar landelijkheid heeft verloren maar de uitbreidingen en de flatgebouwen hebben Leid schendam toch een tuinstad weten te maken, met een inwonertal van on geveer 20.000 zielen. Namens de burgerij bood spr. de burgemeester een portefeuille aan waarin een aanzienlijk geldsbedrag. De Zeeverkenners met boot en al trokken langs het bordes voorbij De burgemeester dankte in be wogen woorden voor de hulde van de burgerij, die hij op zijn beurt alle goeds toewenste. Tijdens de receptie voerden nog het woord de heer Van Delft namens de kruisverenigingen van Leidschendam en Stompwijk, de heer Bregman na mens de groenteveiling en de Chr. Boerenbond, de heer Vrij namens de Hol. Mij. van Landbouw en de heer Van Wel namens het R. K. Marieën- park voor bejaarden. IN DE KERK Gisteren had op kerkelijke wijze het afscheid plaats in de parochie kerk van de H.H. Petrus en Paulus- Pastoor H. L. Nederstigt droeg een plechtige hoogmis op geassisteerd door de beide zoons van de burge meester H en L. Banning resp. ka pelaan te Voorburg en te Zoeter - meer en de parochiekapelaan M. van Rooijen als ceremoniarius. Pastoor Nederstigt gaf na het Evangelie eerst uitleg van de intentie, waarvoor het H. Misoffer werd opgedragen. Het is hier niet de plaats, aldus de pastoor, om de vele verdiensten van de burge meester naar voren te roepen, maar meer om te beklemtonen hoe hij in godsdienstige zin zijn roeping heeft vervuld. Ook de burgemeester heeft ondervonden. da<t zij die in overheids dienst zijn geplaatst, zich mogen ver heugen in de bijzondere bijstand van God. Bij deze Eucharistie - viering was het grote kerkgebouw geheel gevuld met belangstellenden waarbij ook tegenwoordig waren de vier wet houders en negen raadsleden. Het parochieel zangkoor voerde op voorbeeldige wijze liturgische gezan gen uit en de 3-stemmige Missa Sanctae Mathildis van Hub. Cuipers en na de H. Mis het Haec Dies van A. Giessen. Burgervader die veel van Namens de Stompwijkse en Leid- schendamse zuivelbedrijven bood een boertje en melkboertje een mand met zuivelprodukten aan. Leidse Bioscopen De films in de week van 25 tot en met 31 maart zijn door de Katholieke Film Centrale al6 volgt gekeurd: Camera: James Bond contra dr NO (14 jaar) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Sex and the Single Girl. (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Dédé, de havenmeid. (volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Stndio: Alta Infedelta. (Hij, zij en de derde) (volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianen: Het geheime commando. (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Bex: do t/m zo Vrouwenjagers, (volwassenen) ma t/m wo De grote uren. (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Stompwijk hield Het dorp Stompwijk heeft als eer ste afscheid mogen nemen van de burgemeester en heeft dit gedaan, zoals de burgemeester bij zijn af scheidswoord zei, op een wijze zo als alleen Stompwijk dit maar doen kan en waarvoor hij intens dankbaar is. Het begon vrijdagavond met een mars van de fanfare „Juliana" toen de burgemeester vergezeld van zijn vrouw, dochter en 2 priesterzonen bij het „Blesse Paard" aankwam. Terwijl de aanwezigen in de zaal staande het welkomstlied zongen nam de burgemeester en zijn familie plaats achter de met bloemen en pal men versierde tafel. De voorzitter van het comité, dat het afscheid in Stompwijk regelde, de heer A. Lui ten, sprak vervolgens een kort wel komstwoord en liet uitkomen wat door de medewerking van de burge meester, vooral de laatste jaren in Stompwijk tot stand gekomen is. De jongensschool kwam als eerste groep aan bod met een zelfgemaakt schetsje: Raadhuis op stelten en lie ten hierin op een kostelijke wijze zien hoe zij dachten, dat het afscheid van een burgemeester zou zijn. De heer M. v. Haaster praatte de onder delen van het programma aan el kaar, waarbij diverse belevenissen van de burgemeester nog eens opge haald werden. Pastoor Koning vroeg zich af waar om de burgemeester altijd zoveel liefde heeft gehad voor het dorp Stompwijk en moest bekennen, dat hij het niet wist, maar was wel dank baar dat het zo geweest was. Hij hoopte en vertrouwde, dat de burge meester de liefde voor Stompwijk zal bewaren en hij wenste de burge meester nog vele en zonnige jaren toe. De leerlingen van de meisjes school en VGLO bleven ook niet achter en lieten in kort bestek de oude lekkende school, de nieuwe school en de laatste uitbreiding van de VGLO school in zang en dans de revue passeren. De VGLO meisjes boden bovendien een prachtig sier- kussen en wandkleed aan dat door de meisjes zelf vervaardigd was en een tekening van de „Drie Molens" Om te herinneren aan het feit dat Stompwijk een prachtige gymzaal heeft werd een gymdemonstratie ge geven, waarvan de burgemeester verklaarde, dat hij zijn vrouw nog nooit zo had horen lachen als tijdens de kostelijke demonstratie. Eerste en laatste paal. De voorzitter van de R.K. Woning bouwvereniging Don Bosco kwam zeggen, dat door allerlei bijzondere omstandigheden de burgemeester nog nooit een eerste paal geslagen had in Stompwijk en gaf op het toneel de burgemeester alsnog de gelegenheid voor zijn ambtsperiode afgelopen is een eerste, zij het kleine paal te slaan. Aan dit verzoek voldeed de burgemeester graag en zag tot zijn verwondering een grote taart ver schijnen waarop in marsepein 2 blok ken van de nieuwe woningen waren afgebeeld. De sportverenigingen Stompwijkse Boys en HVS brachten op hun wijze De Kynologenver. „Rijnland" hield in de bovenzaal van Zomerzorg haar jaarvergaderingEn zo druk bezocht als de gewone bijeenkomsten van Rijnland zijn, waren er nu slechts 25 leden, die acte de -presence gaven. Na een hartelijk welkom door de vice-voorzitter de heer F. A. J. Alofsbegon de heer G. Smits, secre taris, aan zijn verslag van de vorige algemene ledenvergadering in maart '64. Z'n daaropvolgend jaarverslag gaf de gezonde groei en bloei van de vereniging weer. Met een vermeerde ring van 60 nieuwe leden stond het ledental per 1 januri j.l. op 348. De bloei van de vereniging bleek wel uit de grote belangstelling voor de clubmatches en de steeds stijgende aanvraag van niet-leden van pubs en grotere honden. Nog voornamer achtte spreker echter de goede geest welke in Rijnland heerst. Het financiële verslag van de hr. C. M Barning met een ruim batig saldo gaf de gezonde basis weer. De kascommissie raadde dan ook aan om de penningmeester onder dank te dechargeren. De heer Alofs dankte beide functionarissen voor het vele werk, dat in deze verslagen tot uit drukking kwamDe kascommissie gaf de vergadering echter de raad, gezien de mogelijkheid van een ko mende tentoonstelling, de contributie welke bij de allerlaagste hoort in den lande, per 1 januari 1966 te verhogen. Bij algemene stemmen besloot men de dank over voor het prachtige sportcomplex dat in Stompwijk ge legen is. Mej. Corrie van Haaster be geleidde zichzelf bij het lied „La Mamma". Om in stijl te blijven gun den enkele leden van het comité de aanwezigen een blik in de toekomst, naar aanleiding van een dagbladpu blicatie waarin te lezen stond, dat Stompwijk een grootse toekomst te wachten staat, door een raadsverga dering, gesitueerd in de toekomst, te houden. Tot slot nog een lied, waar in de verhouding Stompwijk-burge- meester, in alphabetische volgorde belicht werd. De burgemeester begon zijn af scheidswoord met te zeggen, dat alle lof die hem op deze avond was toe gezwaaid niet alleen hem toekwamen maar ook zijn wethouders en alle andere medewerkers. Dankbaar. „Ik had er geen flauw idee van wat een afscheidsavond is en had vooraf graag geweten wat er deze avond ging gebeuren, maar iedereen zweeg en daarom ben ik bijzonder dankbaar voor de grappen en grol len en blijheid die de sfeer van deze avond gekenmerkt heeft. Het is een geweldig succes geworden waarover we dikwijls zullen napraten en ver moedelijk in Stompwijk zelf ook. Dit goede dorp, dat met zijn tijd mee gaat wens ik van ganser harte dat het goed gaat en dat de Stompwijkse mentaliteit zal blijven en de Stomp- wijkers allemaal één zullen blijven". „Er is mij veel aangelegen, dat Stompwijk moge groeien en bloeien, maar de boeren en tuinders zullen er voor kunnen zorgen, dat op Stompwijk een bepaald accent zal leggen op de gemeente en mijn vrees dat Leidschendam een voorstadje van Den Haag gaat worden niet bewaar heid wordt. Als u vraagt waarom ik burge meester ben geworden en hoe ik mijn taak heb opgevat, dan kan ik zeggen, omdat ik altijd van de mede mensen gehouden heb overeenkom stig het gebod van Christus en daar door veel heb kunnen denken aan de belangen van de mensen en mij als burgemeester daardoor ook burger vader kon voelen. Raadsleden heb ben wel eens gevraagd of Stompwijk niet vergeten werd, maar als u ziet wat er in Stompwijk gedaan is, dan hebt u het antwoord al gegeven. De jeugd van Stompwijk mag blij zijn, dat er Stompwijkse figuren zijn die op een juiste wijze de belangen van Stompwijk weten te behartigen". „Ik dank u allen hartelijk voor het buitengewoon geslaagde en hartelijk gemeende afscheid en ik hoop, dat u aan mij een herinnering zal houden als van een burgemeester die veel van Stompwijk gehouden heeft". dan ook deze te verhogen van ƒ5.- naar 6,50.- Als nieuw lid van de kascommissie werd de heer J. Versteeg gekozen, terwijl mevr. C. van Asch van Wijck- Verschoof en de heer W. Nieuwen- burg werden herkozen. Voordat men aan de bestuursver kiezing begon, wilde de heer Smits allereerst een hartelijk dankwoord spreken tot de scheidende voorzitter, dr. ir. P C. Lindenbergh, die vanaf de oprichting, 18 jaar geleden, de voorzittershamer had gehanteerd en juist in de zeer moeilijke beginpe riode bergen werk had verzet en de vereniging tot de huidige bloei had gebracht. Spr. stelde dan ook voor de niet aanwezige voorzitter tot eer ste ere-lid van de vereniging te be noemen. Met een luid applaus onder steunde de vergadering dit voorstel. Op voorstel van het bestuur werd hierna bij acclamatie mevr. drs. C. C. van Buur en-V eenenbos tot presidente gekozen en bij bij stemming werd mej. J. van Oppen met een ruime meerderheid in het bestuur opge nomen. Bij de rondvraag bleek pas wat de niet-opgekomen leden zullen gemist hebben. In een gezellige, doch ook serieuze discussie werden be langrijke onderwerpen behandeld, zoals gecombineerde rally's, shows of meetings met andere rayons, wijzi gingen in de kwalificaties bij club matches en tentoonstellingen, ver schil amateur en prof, gehoorzaam heidsoefeningen en nog vele andere onderwerpen kwamen ter sprake, waarbij de actieve secretaris Smits de degen kruiste met welhaast ieder der aanwezigen. Met dit alles duurde de rondvrag heel wat langer dan de vergadering zelf en heeft het be stuur weer heel wat voorstellen te verwerken. VOORSCHOTEN SLEEPKABEL RAAKTE ONDER VOORWIEL Zaterdagavond om half tien is op de Dobbeweg te Voorschoten een on geluk gebeurd, dat nog vrij goed is afgelopen. Een personenauto, be stuurd door de 18-jarige mej. M. J. t. H., die in de richting Papelaan reed, botste tegen een links van de weg geparkeerd staande trekker, na dat een sleepkabel, die aan de voor bumper bevestigd was, losraakte en onder het linker-vo.orwiel terecht kwam. De auto werd onbestuurbaar met het gemelde gevolg. Het jonge re zusje van de bestuurder, mej. R. t. H., werd uit de auto geslingerd en moest met snijwonden aan vingers en knie naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd worden. De bestuur ster kwam met de schrik vrij. (Meegedeeld door het KNMI. Gel dig van maandag- tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) ZONNIG EN WARM Droog en zonnig weer. Vannacht en morgenochtend enkele lokale mistbanken. Weinig wind en onge veer dezelfde middagtemperaturen. HET WEER IN EUROPA HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX NICE BERLIJN FRANKFURT MüNCHEN ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE jROME BARCELONA MADRID 1 MALLORCA LISSABON sneeuw 1 —3 zw. bew. 5 1 mist 3 1 mist 9 4 zw. bew. X 9 onbew. 21 2 onbew. 15 3 onbew. 18 6 onbew. 18 5 onbew. 20 2 onbew. 23 8 onbew. 17 10 geh. bew. 14 6 mist 14 0 mist 9 6 mist 14 1 half bew. 16 3 1. bew. 19 1 zw. bew. 12 9 zw. bew. 10 6 onbew. 14 1 zw. bew. X 9 half bew. 21 4 onbew. 19 8 onbew. 23 5 mist 22 5 onbew. 26 13 \0RTE GOLF Zes mensen zijn om het leven gekomen en twintig gewond als ge volg van brand in twee munitie- opslagplaatsen te Bodjonigkonenig, bij Bamdoenig. Er zijn geen aanwijzingen voor sabotage. De brand werd ver oorzaakt door het begaan van „teóh- nisohe fouten" bij het vervoer van munitie van een opslagplaats naar een anidere. De waarde van het geweer en het pistool, gebruikt door Lee Har vey Oswald, de vermoedelijke moor denaar van president Kennedy en de politieman Tipit, is geschat op 10.000 dollar. Het geweer werd destijds ge- kooht voor nog geen dertien dollar. De waarde werd geschat door drie deskundigen, benoebd door de recht bank van Dallas in Texas. Een wa pen verzamelaar had 10.000 dollar voor beide wapens geboden. Door snelle val van het water in de Forggensee bij Fuessen in Beie ren zijn ongeveer honderdduizend witvissen, wie de doortocht naar die per water door een kiezelbark was afgesneden, aan hun einde gekomen. De instorting bij de afbraak van café Zomerzorg te Alphen aan den Rijn, waarbij een dode en een zwaarge wonde te betreuren zijn. PAUZE ZELFS DE BRIEF Het voornaamste nieuws van giste ren is, dat de lente, „Laetare! - Ver heugt u!", het land inpalmde. En de eerste zomerhoeden! en het eerste bier! Alles wat oud en vervaald is, heeft eensklaps afgedaan. Het gras is groen en de hemel blauw. De her derlijke brief over de zondevergeving moge lang en diradng gevonden zijn, hij past precies in deze voorj aars-op ruiming en schoonmaakwoede. Het is niet denkbaar vrolijk en onbezorgd de herleving van Pasen te gaan vie ren zonder ziele-lente. Uit het slot van de brede en lange brief: „Wie zich dan uitspreekt en een priester ontmoet die werkelijk kan luisteren en iin naam van Godvergeving kan schenken, ervaart hoe weldadig, be vrijdend, bemoedigend de persoon lijke biechit kan zijn". PUZZEL No. 519 Hor.: 1. Huisdier, 4. huis, 8. bid (Lat.), 10. stók, 11. maan stand, 12. opstootje, 14. scheik. ele ment (afk.), 15. verhindering, 17. krom, 19. in de richting naar omlaag, 21. landbouwwerktuig, 23. lus, 24. muzieknoot, 25. zware zoete wijn, 27. duw, 28. schop, 29. boterton. Vert.: 1. hoofddeksel, 2. zwaard vis, 3. voorzetsel, 5. slede, 6. zuster, 7. plaats in Gelderl., 9. zangwijs, 12. oproerling, 13. schrijf kost en, 15. mandje, 16. voorzetsel, 18. gem. in N.Brab., 20. plaats in Limb., 22 af korting van een jongensnaam, 24. schraal, 26. dam langs een water, 27. familielid. ZOETERWOUDE Kievitsei Zaterdagmiddag twee uur precies werd bij de Geerbrug in de Zwetpolder het eerste kievitsei van Zoeterwoude gevonden. De ge lukkige vinders waren twee gebroe ders Kerkhoff uit de Zuidbuurt. Het ei is aan de burgemeester en mevr. Detmers aangeboden. De primaat van Hongarije kar dinaal Mindszenty, viert vandaag zijn 73ste verjaardag in de Ameri kaanse legatie in Boedapest, Marktberichten AMSTERDAM, 29 maart '65, VEE Aamivoer: 226 runderen, 115 varkens. Notering: runderen 3,50-/ 4,60, var kens 2,36-/ 2,39. Rotterdam, 23 maart, vee. Totale aan voer 1637. Slachtrunderen 1071. Var kens 566. Prijzen (resp. extra, le, 2e en 3e kw.) Slachtrunderen 430/460, 390/420, 355/375, 335/350. Varkens 193/195, 190/193, 181/185, 178/180. Stieren 410/435. Worstkoeien 325/335. Slachtzeugen 58/165 Zware zeugen 160/165. Overzicht aanvoer handel en prijzen, Slachtrunderen korter, le vendiger, even hoger. Varkens iets minder, redelijk, betere soorten even stijver in prijs, verder als vorige week.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3