Knappe regievoering vierluik der ontrouw Schakel VAN OOY in Schakel VAN OOY in Schakel VAN 00Y in Elke Nederlander in 2000 een auto Medische diensten Weber brak kuitbeen VRIJDAG 26 MAART 1965 DE LETDSE COURANT PAGINA 13 STUDIO Geen drieluik, maar een vierluik is opgehangen in de Italiaanse prodnktie „Alta infedelta", die in Nederland de titel „Hij, rij en de derde" meekreeg. De huwelijksontrouw is een onderwerp, dat een dankbaar slacht offer der cinematografie is geworden en een „gelukkige" bijkomstigheid is een onnoemelijk aantal facetten biedt waarvan dankbaar gebruik gemaakt kan worden. In Alta infedelta zijn vier mogelijkheden bij de hoorns gevat. Vier regisseurs, Franco Rossi, Elio Petri, Luciano Salce en Mario Monicelli hebben evenzoveel geschiedenissen voor hun rekening genomen, huwelijks momenten, die over het algemeen een vrij banale keuze verraden, maar die bijzonder goed tot filmische meesterwerkjes gemodelleerd zijn. Niet in het minst is dit te danken aan de medewerking van een aantal topsterren als o.a. Charles Aznavour, Claire Bloom, Monica Vitti en Michèle Mercier. Het eerste „luik" is de schildering van een vakantieverblijf van een middelbaar echtpaar in een familie badplaats. De vrouw is zich terdege bewust van haar nog steeds aanwe zige aantrekkelijkheid, de man daar entegen heeft zijn passie voor haar nog slechts op een laag pitje staan. In de badplaats is echter een jonge man, die ogenschijnlijk de vrouw charmante attenties bewijst, waar door de jalousie van de echtgenoot wordt opgewekt. Een gesprek tussen hem en de jongeman op een tuin feestje brengt evenwel een heel an dere ontwikkeling aan het licht. Complexen In „Zonde in de namiddag" excel leert Aznavour als een door zijn werk bezeten filmproducent. Natuurlijk heeft hij een gratieuze en geraffi neerde vrouw, die hij aanbidt, maar die onder psychische complexen ge bukt gaat. Hij heeft een ontmoeting met een eenzame vrouw, die op een vreemde manier zijn avances beant woordt. Als de filmproducent bij zijn eigen vtouw terugkeert wacht de bioscoopbezoeker een ontknoping die verrassend genoemd mag worden. Dit luik is wel het meest originele. De derde film, ,de klagende vrouw', beschrijft het ongeluk van een knap pe en jaloerse vrouw (Monica Vitti), die in elke daad en elk woord van haar man ontrouw ziet. Zij klaagt haar nood bij een vriend van haar man en in deze ontmoeting tracht zij, voor haar gevoel, rechtvaardig wraak te nemen. 'Penslotte is er het deel „Moderne mensen". Een ijverige kaasfabri kant heeft door zijn goklust al zijn bezittingen, ook zijn huis, verspeeld aan een saaie man op leeftijd. Deze doet hem het voorstel, dat de kaas man alles kan terugkrijgen als de winnaar één nacht met de wettige echtgenote van de fabrikant mag doorbrengen. Als deze vrouw op de hoogte wordt gebracht is zij, vanzelf sprekend, furieus. Maar zij zou geen vrouw zijn, als ze geen vindingrijke oplossing voor het probleem wist te vinden. Deze vindingrijkheid leidt er echter toe, dat zowel fabrikant als saaie dikzak aan het einde niet meer weten waar zij aan toe zijn. Deze vierdelige film munt uit door spel- en regiekwaliteiten. Naar vorm en inhoud moet de waardering ervan gepaard gaan met een rijp onder scheidingsvermogen, zodat toegang is voorbehouden aan volwassenen. Aanslag op goede smaak LUXOR Over „DéDé, de haven meid", een film welke wordt op gegeven te zijn 'n meesterlijke verfil ming van het realistische leven van een gevallen meisje in de havenbuur ten van Antwerpen, is niet veel goeds te vertellen. Gaat men op de grove titel af, de verfilming zal niet teleur stellen: in alle opzichten wordt men getracteerd op een driestuiverroman in zwart-wit. Ale bekende begrippen over het rose leven komen aan bod. Het meis je, dat het leven uit wil; een profi terende „vriend", die dat poogt te verhinderen en tenslotte het grote drama: de toekomstige echtgenoot wordt vermoord door de profiteur m DéDé kan terugkeren naar het uit zichtloze bestaan. Volwassenen kunnen door „DéDé" een aanslag laten plegen op hun goe de smaak. Gezochte intrige maar niet onvermakelijk LIDO Te zeggen dat de film, die deze week in Lido draait, een flauw geval is, zou te ver voeren. Er zijn genoeg vermakelijke scènes en epi soden in verwerkt, maar de intrige verliest zich in een samenraapsel van allerlei situaties en voorvallen, die voor al uw aankopen van DAMES-, HEREN- en KINDERKONFEKTIE o.a. vesten, truien, pullovers twinsets. Het huis van vertrouwen dat vertrouwen geeft Adr. van Ooy Jr. BREESTRAAT 39 LEIDEN ontleend zouden kunnen zijn aan de filmmode van de dertiger jaren. Zij het dan door het technicolor/pana- vision procédé in een modern jasje. Het enige onderdeel, waarover wij onverdeeld gunstig kunnen spreken is de bescheiden muziek en de muzi kale omlijsting van Count Basie en zijn orkest. Het verhaal is (welildcht) bedoeld als een persiflage op de onsmakelijke goot- en boulevardliitteratuur van sommige sex- en glamourtijdschriften. Maar wij zijn er niet zeker van of deze niet onilofwaardige tendens bij de makers een rol heeft gespeeld. Dr. Helen Browns (Natalie Wood), een jonge psychologe bij een bureau voor huwelijkszaken en schrijfster van een boek „Sex and the single girl", - de naam trouwens ook van deze rolprent - wordt het doelwit van een publicatie in het schandaal blad „Stop" door de journalist Bob Weston (Tony Curtis). Deze dringt zich onder de naam van zijn vriend Frank Broderick (Henry Fonda), die moeilijkheden heeft met zijn vrouw Sylvia (Lauren Bacall), bij Helen op. Deze wordt echter verliefd op Wes ton. Die verliefdlheid is wederkerig en na veel vijven en zessen, waarbij ook Mel Ferrer - de echtgenoot van Audry Hepburn - als de psycholoog Rudy de Meyer een rol speelt, be sluit Weston met „Stop" te breken. Na auto-racepartijen naar een vlieg veld, diie overigens weinig origineel, maar nog steeds een geliefd motief voor de Amerikaanse filmmakers schijnen te zijn en wat avonturen in het gooi- en smijtgenre, komt alles op z'n pootjes terecht. Al met al: een „giller", waar een bepaald deel van het bioscoopbezoekende publiek wel plezier aan zal beleven. Men zoeke er echter geen film„kunst" in, inte gendeel. Wie 18 is mag er volgens de KFC heen. Goede oorlogsfilm TRIANON De heldendaden van de Royal Air Force in de laatste we reldoorlog hebben al vele malen ge diend als inspiratiebron voor allerei films. Maar slechts zelden zal er een zo goede film als „Het geheime com mando" uit de bus zijn gekomen. De film laat op een monumentale wijze zien, wat de RAF-mannen hebben gedaan om Europa voor een groot onheil te behoeden. De regisseur maakt gebruik van alle middelen, die hem, dank zij de techniek, ten dienste staan: fraaie kleuren, het breedst mogelijke doek en verbazing wekkend knap filmwerk. Geen overdreven oorlogsromanrtlek deze keer, wél een vrij nuchter ver slag van de gebeurtenissen, die vol komen geloofwaardig worden weer gegeven. De enkele liefdesgeschiede nisjes spelen een ondergeschikte rol. Hoofdzaak is 't werk van de Engelse luchtmacht in de strijd tegen de Duitsers in Noorwegen. Spanning, een noodzakelijk onder deel van oorlogsfilms, ontbreekt na tuurlijk niet, maar wordt in tegen stelling tot hetgeen in veel andere soortgelijke films gebeurt, logisch ge doseerd en op gezette tijden onder broken door humoristische ogenblik ken. Bijzondere aandacht verdient ook wel het voorprogramma, met na me het wereldnieuws, dat een voor treffelijke reportage geeft van het Poolse Chopinconcours. Een knappe montage laat verschillende deelne mers aan het werk zien tijdens hun uitvoering van het tweede pianocon- vert van Chopin. De Katholieke Filmkeuring acht ,,'t Geheime commando" toegankelijk voor 18-jarigen en ouderen. IVóg een tv eek James Bond CAMERA „James Bond contra dr No" blijkt bij het Leidse bioscoop pu bliek in de smaak te vallen. De direc tie van het Camera-theater ziet in de belangstelling althans voldoende re den tot prolongatie. KFC-keuring 14 jaar. F rouwen jagers" en MAN MAG NIET BIJ WONING VAN ZIJN ZUSTER KOMEN De bedrijfseconoom W. J. S. (45) mag niet binnen een afstand van vijfhonderd meter van de woning van zijn zuster in Wassenaar ko men. Die bijzondere voorwaarde leg de de Haagse rechtbank hem gisteren op in het vonnis waarbij de bedrijfs econoom tot drie maanden gevange nisstraf met aftrek en voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de regering werd veroordeeld. Die eis was vier maanden en onvoorwaar delijke terbeschikkingstelling. De rechtbank achtte de man schul dig aan bedreiging. Hij had al enkele malen zijn zuster en haar man be dreigd en op kerstavond vorig jaar had hij telefonisch aangekondigd die nacht een bloedbad te zullen aanrich ten. TSJOE EN-LAI NAAR ALBANIË Volgens een bericht van radio Bel- girado, ontleend aan een Albaans persbureau, zal premier Tsjoe En-Lai van communistisch China, die in Bel grado de begrafenis van president Gheorghiu-Dej heeft bijgewoond, een bezoek aan Albanië brengen. voor vloerbedekking o.a. JABO BREEDTE TAPIJT 380 cm. breed 31.75 op volle breedte. NU NOG UIT VOORRAAD LEVERBAAR, ook 100 cm. br. BALATRED 200 cm. k f 11.per m2 HET HUIS VAN VERTROUWEN DAT VERTROUWEN GEEFT ADR. VAN OOY Jr. BREESTRAAT 39 LEIDEN (Advertentie) voor die leuke fraai gekleurde LAKENS EN SLOPEN. Jorzolino kwaliteit 1- en 2-pers. maten Theedoeken - Tafellakens - Baddoeken en Badlakens Jorzolino of Elias kwaliteit Het huis van vertrouwen dat vertrouwen geeft. Adr. van Ooy Jr. BREESTRAAT 39 LEIDEN Protestantse theologen weggebleven van congres De protestantse theologen, die aan het Mariologisch Congres in Santo Domingo in de Dominicaanse repu bliek zouden deelnemen, zijn niet verschenen. De reden van hun weg blijven is niet bekend. Tijdens dit congres, dat maandag werd besloten, is gesproken over Ma ria in de H. Schrift. Tevoren kon digden de organisatoren aan, dat ka tholieke en ook protestantse theolo gen zouden deelnemen aan dit stu diecongres, dat voorafging aan het Mariacongres dat tot 28 maart in de Dominikaanse hoofdstad wordt ge houden. De paus had zich bijzonder positief over de komst der protestan te theologen uitgelaten. In de Scheermansvliet te Oud- Beijerland is gistermiddag de 3-jari- ge Wim v. d. Brand verdronken. Het kind was in de buurt van zijn huis aan het spelen, toen het in 't water viel. Kongolese regeringstroepen heb ben donderdag de plaats Aroe, op ne gen km van de grens tussen Kongo en Oeganda, op de opstandelingen heroverd. De Kongolese regering poogt een einde te maken aan de be voorrading van de opstandelingen van uit Oeganda en Soedan. In het jaar 2000 zal iedere volwas, sen valide Nederlander over 'n eigen auto beschikken. Dat wil echter geenszins zeggen, dat de auto dan onder alle omstandigheden het ideale vervoersmiddel is. Parkeernood en verkeersdrukte zullen ertoe leiden, dat met name in de binnenstad fiets en bromfiets of ook openbaar ver voer aanmerkelijk handiger zullen zijn. Dat zijn de voornaamste conclusies van het betoog, dat prof. ir. J. Vol- muller gisteren hield tijdens het congres over ruimtelijke ordening. Churchills leven Zwarte Pion vierde kampioen in de LSB REX „Vrouwenjagers" is een titei, die alles zegt wat er gezegd moet worden. Mike Hammer, alias Mickey Spillane, bekend uit een bepaald soort detective-boeken van mindere kwaliteit, is er de hoofdpersoon. De film gaat mank aan het zelfde euvel als het boek, dat eraan ten grondslag ligt: gebrek aan kwaliteit. De goed kope romantiek, die wordt vertoond, mag gezien worden door volwassenen. „De Grote Uren" Is een heel wat betere film. Vanaf maandag a.s. draait deze film over het leven van Churchill, die in première kwam op de laatste, 89ste, verjaardag van de grote staatsman, in het Rex- theater. Het Is een historisch document ge worden, waarvan de waarde niet hoog genoeg geschat kan worden. Iedereen mag deze uitstekend ver zorgde „geschiedenis" gaan zien. LEIDEN EN OMGEVING (Advertentie) Leiden Gedurende het komen de weekend nemen waar (wijzigin gen voorbehouden) de artsen Pie- terse. Hoge Rijndijk 4, tel. 24403; Tegelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092; dkt. Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946; dkt. Veldhuyzen, De Laat de Kanterstraat, tel. 20617; dkt. Ligten- berg, Witte Singel 33, tèl. 22630. Ge opend voor spoedeisende gevallen: Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Voor weekenddiensten tandartsen zie de raamborden. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713-329; dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Lei muiden, tel. 01721-269. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpleging zuster De Haan, tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Schipper vond in zee gevallen gebit terug bij vangst Nijvere liedén van de visafslag in Urk hebben gisteravond bij het lossen van de vangst van de UK 25 van schipper A. van Sloten een heel bij zonder visje gevonden, dat bij nadere bestudering verdacht veel op een gaaf kunstgebit leek. Tot ieders gro te verbazing herkende een andere schipper, de heer C. Bakker van de UK 72, het als zijn allang verloren gewaand eigendom. De gisteravond geloste vis van de UK 25 was ge vangen in de zogenaamde „Zilver- put" tussen de Nederlandse kust en het noorden van Engeland. Drie maanden geleden had de UK 72 op dezelfde plaats gevist. Schip per Bakker had de bewuste dag voor hij zijn middagdutje deed zijn gebit in een papiertje gerold en voor zich op tafel gelegd. Het koksmaatje wierp het per ongeluk met de res tanten van het eten overboord. Schipper Bakker heeft zich inmid dels een nieuw gebit aangeschaft, maar is toch zeer verheugd met het teruggevonden exemplaar dat hij nu in reserve kan houden. Hillegom Dkt. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Tandarts Bollenstreek L. Caris, Herenweg 20, Noordwijkerhout, tel. 02533-2417. Apotheek Bollenstreek Vierkant Lis- se, tel. 02530-3608. WGK zuster E. Bakker, M. Trompstraat 39. tel. 6657. Katwijk aan den Rijn Dkt. E. E. van der Laan, tel. 2810. Apotheek Kon. Julianalaan 18. tel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. I. J. W. Schonenberg, tel. 2336. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Zus ter Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, tel. 01714-505. Doktersdienst zie Leider dorp. Bij ongevallen aan de Hoge Rijndijk tel. 01714-278. Langeraar en Nieuwveen Dkt A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. 01723-101. WGK zuster Verhaar, tel. 01722-345. b.g.g. 02976-245. Leiderdorp Dkt. H. Blauwen- draad, Hogewaard 4. Koudekerk aan den Rijn, tel. 01714-208. Apotheek zie Leiden. Leidschendam Dkt. P. J. M. van der Meer, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535. Tandarts tel. 070-543035. Groe ne Kruis Willibrordusstraat 2, tel. 3449. Apotheek Kon. Wilhelminalaan 471c, Voorburg, tel. 070-839888. Am bulance tel. 3923. Lisse Dkt. J. M. van Dijk sr., Achterweg 6, tel. 3134. Apotheek en tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Noordwijk Dkt. J. van Nes, tel. 2405. WGK tel. 2338. Groene Kruis tel. 2907. Apotheek alleen De Duin rand, zondag 12-13 en 17-18 uur. Noordwijkerhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533- 2285.. Tandarts Bollenstreek zie Hil legom. WGK Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Apotheek Oegstgeest is geopend. WKG zuster Van der Kley, teL 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 7393. Voorschoten Apotheek zie Lei den. Wassenaar Dkt. E. M. N. Oos- terbaan, Pr. Marielaan 14a, teL 3056; dkt. E. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheek Langstraat 86, teL 2141. De vierde kampioen van de Leidse Schaakbond is bekend. Nadat Phili- dor 2 in de eerste klasse en Bode graven en Voorschoten in de tweede klassen de titel hadden behaald, volg de als vierde triomfator het Lissese Zwarte Pion in 3C. De Lissenaren, die om het kampioenschap te beha len in de laatste wedstrijd tegen Val kenburg tot een kleine overwinning moesten komen, waren daarmee be paald niet tevreden. Eén remise ston den de kampioenen af, niet meer, zo dat de einduitslag een overduidelijke 9'/iVï overwinning te zien gaf. Kat wijk 2 legde hier op de tweede plaats beslag met evenveel machtpunten, maar 8'/s bordipun minder. Ook de vijfde kampiaen is eigen lijk, zij het nog niet officieel bekend. In 3B speelde namelijk Lei then 2 - enige concurrent voor Voorschoten 2 - tegen LSG 5 en kwam niet verder dan een 4»/i4l/2 stand, terwijl Lei- then in de laatste partij minder staat. Dit betekent, dat Voorschoten 2 - zelfs wanneer Leithen 2 nog wint - toch de titel behaalt, tenzij er in de afgebroken Voorschotense partij *n tegen Roelofarendsveen rare dingen gebeuren; maar dat is niet te ver wachten. TAFELTENNIS Dames nemen revanche voor nederlaag van herenteam in Leiden Het Nederlandse damestafeltennis- team heeft donderdag in Enschede met 54 gewonnen van België en nam daarmee revanche voor de ne-. derlaag met dezelfde cijfers, die de heren anderhalve week geleden in Leiden leden. Ook ditmaal waren de partijen volkomen aan elkaar ge waagd en moest de laatste partij de beslissing brengen. Hierin zegevierde Ria Bogmans in drie games over Micheline Stas, die tot op dat moment ongeslagen was. Zij versloeg in de tweede partij met 22-20 in de derde game Ursula Stule- meyer. De Nederlandse kampioene had het trouwens toch moeilijk ge tuige haar krappe zege op de Belgi sche veterane Mavis v. Gelder (21-15, 11-21, 22-20) in de vierde partij waar door de stand op 22 kwam. Ria Bog mans bleef ongeslagen. De debute rende Haagse speelster Annemarie Wijnants - invalster voor Aukje Wy- nda - speelde niet onverdienstelijk, maar verloor door te weinig vastheid drie partijen. Het was de vierde Ne derlandse overwinning op België sinds 1939. De uitslagen waren: Ria Bogmans (Ned.)Mavis v. Gel der (Belg.) 21-17, 21-11; Ursula Stu- lemeyerMichelina Stas 16-21, 21-11, 20-22; Annemarie Wijnants- Marie France Petry 19-21, 16-21; Ursula StulemeyerMavis v. Gelder 21-15, 11-21, 22-20; Ria BogmansMarie France Petry 21-17, 21-18; Annema rie WijnantsMicheline Stas 21-23. 12-21; Ursula StulemeyerMarie Fr. Petry 26-24, 21-18; Annemarie Wij nantsMavis v. Gelder 13-21. 9-21; Ria BogmansMichelina Stas 21-10, 13-2, 21-13. Ingrijpend voorstel: Extra honorering voor doelpunten Een extra punt voor elke vier ge scoorde doelpunten en de mogelijk heid om tijdens de wedstrijd één spe ler te vervangen, behoren tot de meest verrassende voorstellen voor het volgende Engelse voetbal-league seizoen. Dit zal lopen van 21 augus tus tot 28 mei, een verlenging dus met vier weken in vergelijking met de traditionele speeldata. Men verwacht, dat dit seizoen het aantal toeschouwers bij League-wed - strijden met ongeveer twee miljoen terug zal lopen. Het nieuwe plan van Hardaker is kennelijk een poging de competitie door een doelpunten- hausse aantrekkelijker te maken als kijkspel. Het bonus-systeem zal bij gedeel ten werken: een kwart punt voor één doelpunt, een half punt voor 2 doelpunten en driekwart punt voor drie treffers. Onderzoek wees uit: Wolfgang Weber, de achterspeler van FC Köln, die in de 22e minuut van de Europa Cup-wedstrijd tegen Liverpool in Rotterdam, een zo ern stige blessure opliep, dat hij, na eerst geheel van het toneel verdwenen te zijn, in de tweede helft nog slechts kon meehinken, blijkt zijn knitbeen te hebben gebroken. Een medisch on derzoek te Keulen heeft dit uitge wezen. Weber, die hierdoor verschei dene weken op non-actief zal staan, is hiermee het tweede slachtoffer bij FC Köln geworden in de strijd om de Europa-Cup. Aanvoerder Hans Schafer moest eerder wegens 'n bles sure, opgelopen in de tweede wed strijd tegen het Griekse Panathinai- kos, gedwongen rust nemen. EUROPA CUP VOOR LANDENTEAMS WORDT EUR. KAMPIOENSCHAP Het toernooi om de Europese voet balbeker voor landenploegen, dat tot nu toe tweemaal is gehouden, met als winnaars in 1960 Rusland en in 1964 Spanje, zal worden omgezet in een officieel Europees kampioen schap. Het uitvoerende comité van de UEFA heeft eenstemmig een Zuid- Amerikaans voorstel verworpen, om naar voorbeeld van de wedstrijd tus sen de Europa Cup-winnaar (lands kampioenen) en de Zuidamerikaan- se bekerwinnaar, een ontmoeting te houden tussen Europa's beste natio nale elftal en de succesrijkste Zuid- Amerikaanse landenploeg. De Europese landen, die naast (se mi beroeps voetbal, am ateur voetbal kennen, zoals Engeland, Schotland. Spanje, Italië, West-Duitsland, Ne derland en Frankrijk, zullen in de toekomst ook hun amateurtoemooi om de Europa-Cup krijgen, nl. voor landenteams. De UEFA wil hiermee de amateurs de mogelijkheid bieden' zich internationaal op gelijk niveau met elkaar te meten. Indiaas hockeyteam naar Nederland Het Indiase hockeyteam, dat in To kio Olympisch kampioen werd, zal deze zomer naar Europa komen. Er zijn wedstrijden gepland in Groot Brittannië, Spanje, België, Neder land, Duitsland, Polen, Italië en de Verenigde Arabische Republiek. Ver der zal in de winter van 65/66 in India zelf een groot internationaal toernooi worden gehouden, waar voor zijn uitgenodigd Groot Brittan nië, Spanje, België, Japan, N.-Zee- land en de Verenigde Arabische Re publiek. BILJARTEN DISTRICTSKAMPIOENSCHAP Zaterdag begint om twee uur de finale van het districtskampioenschap driebanden Bollenstreek van de KNBB in restaurant Royal. Titelhou der A. N. Merkelbach moet zijn titel verdedigen tegen clubgenoot W. de Ridder (Northgo), H. v. d. Voort (Flora), J. Baak en W. v. Nassau (Amicitia), J. Diederiks (Vios), W. v. Lierop De Turk) en C. Hoek (Pas sage). Reserves zijn N. v. Schooten (Welgelegen) en L. Romijn (Amici tia). KAMPIOENSWEDSTRIJDEN In hotel Piet Gijs wordt dinsdag 30 maart een begin gemaakt met de kampioenswedstrijden bandstoten (C-klasse) van het district Bollen streek van de Kon. Ned. Biljart Bond. De wedstrijden, waaraandeel- nemen de heren M. Zwetsloot (Vios), D. Smit (De Parel), W. Waelpoel (Soldaatje), B. den Elzen (Amicitia), N. Stroombergen (De Turk), A. v. Iterson (Centraal), W. Mosseveld (Oude Haven) en G. v. d. Voort (Piet Gijs) worden woensdag- en donder dagavond eveneens half acht voort gezet Als reserves hebben zich ge plaatst de heren L. Romijn (Ami citia) en A. de Weijer (Royal Sport). BADMINTON AU England-chapionships AGNES GEENE VERÏIEST VAN IRMGARD LATZ In de derde ronde van de All Eng land-championships heeft de Neder landse titelhoudster Agnes Geene donderdag met 11-6, 2-11, 3-11 ver loren van de Duitse kampioene Irm- gard Latz. Ook Judy Hashman-Dev- lin, de officieuze wereldkampioene, werd in dezelfde ronde uitgescha keld. De Amerikaanse, die in het be gin van dit jaar een baby heeft ge had, verloor met 7-11, 5-11 van de Nieuwzeelandse Sonia Cox. Judy Hasman won de titel achtmaal in de laatste elf jaar. Bij de laatste vier van het dames enkelspel plaatste zich de Deense Ulla Strand door een verrassende overwinning (11-5. 5-11, 11-4) op de als eerste geplaatste Britse Angela Bairstow. Karen Jorgensen, de zus ter van Ulla Strand, verloor met 3-11, 5-11 van Ursula Smith (GB) In de halve finales komen tegen el kaar uit: Irmgard Latz, Ursula Smith en Ulla Strand-Sonia Cox. Bij de heren was Denemarken don derdag reeds zeker van een finale plaats, aangezien in de onderste helft zowel' Erland Kops als Sven Ander sen tot de laatste vier doordrongen Erland Kops, de viervoudige ex- kampioen, zegevierde met 18-16. 15-2 over Seow Heng (Maleisië) en de 19- jarige Andersen won met 15-7, 17-14 van de Japanse topspeler Takeshi Miyanaga. De andere halve finale zal gaan tussen Channarong Ratana- Saeng-Suang (Thailand) en Tan Aik Huang (Maleisië). Channarong won met 15-6, 15-7 van Leek in Tat (Ma leisië). Tan Aik Huang, de Maleise junior-kampioen zorgde voor wel licht de grootste verrassing door met 15-1, 8-15, 15-6 te winnen van de officieuze wereldkampioen Knud Aage Nielsen. In de tweede ronde van het heren- dubbelspel troffen onze landgenoten Henk Weys en Herman Leydelmeyei in de All Englandkampioenen Finn Kobbero en Hammergaard Hansen te sterke tegenstanders. De Neder landers verloren met 10-15, 4-15.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13