Medische diensten ZATERDAG 20 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 SUCCESVOL OPTREDEN ALB. VOGEL VOOR KATH. ONDERWIJZERSVER. Ter gelegenheid van het feest van de afdelingspatroon St.-Jozef (19 maart) kwamen bestuur en een groot aantal leden van de vereniging voor R.K. Onderwijsgevenden „St.-Augus- tinus" gisteravond bijeen in restau rant „Zomerzorg". De samenkomst werd voorafgegaan door een H. Mis opgedragen door de geestelijk advi seur van de afdeling de zeereer- waarde heer Th. van Vlugt. Nadien werd. eveneens in Zomerzorg geza menlijk een koffiemaaltijd gebruikt. Maar de hoofdschotel van het menu werd opgediend door de voordrachts kunstenaar Albert Vogel. De heer Vogel kreeg vooral be kendheid met zijn voordrachten uit het werk van Louis Couperus. Vorig jaar maakte hy met dit programma PRIESTERWIJDINGEN PATERS MONTFORTANEN Mgr. L. Janssen s.m.m., bisschop van Isangi in Kongo, zal op zaterdag 27 maart in de kapel van het Moe derhuis der Zusters Franciscanessen be Oirschot de priesterwijding toe dienen aan de fraters E. Alt, F. Bosch, F. Philippi, E. Ebert, G. Goer- lich, G. Rekko, J. van Lier, J. Kreu kels, P. Derckx, A. Walters, W. Lo- gister. M. Vroemen, J. Rademakers. L. Olivers en M. Heeremans van de Sociëteit der Paters Montfortanen. De voormalig minister van bin nenlandse zaken in Bolivia, Ciro Humboldt Barrero, is donderdag uit een gevangenis ontsnapt en heeft politiek asiel gevraagd in de Brazi liaanse ambassade in La Paz. Hij was minister in de regering van de af gezette president Victor Pas Estens- soro en wachtte in een gevangenis op zyn berechting wegens vergrijpen tegen de staat. In het dorp Helldalmsmo, in 't noorden van Noorwegen, heeft een 29-jarige man vrijdagmorgen zijn 75- jarige moeder, zijn zuster en zwager en hun 18-jarige dochter doodge schoten. Twee nichten werden ge wond. Volgens de politie zou de man krankzinnig zijn geweest. President Tito van Zuidslavië zal van 10 tot 14 mei een officieel be zoek aan Noorwegen brengen, zo is vrijdag in Oslo aangekondigd. De gehele voorraad mosterdgas van Frankrijk 1.000 ton is vrij dag per trein in de Atlantische ha venstad Lorient aangekomen. Het gifgas zal, in blokken beton verze geld, op 210 km uit de kust tot zin ken worden gebracht. De voorraad was tot dusver in Angoulème opge slagen. Daar deed zich onlangs een explosie voor. Om verdere ongeluk ken te voorkomen, werd toen beslo ten de voorraad op te ruimen. Ongeveer 2.000 demonstranten hebben vrydag in Kopenhagen ge ageerd tegen de aanwezigheid van Westduitse troepen op Deens gebied, ter gelegenheid van gemeenschappe lijke manoeuvres. De betogers leg den o.m. een krans bij het monu ment voor een onbekende politieke gevangene. In Frankfort is de 35-jarige Westduitser, Kurt Langguth. tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens ontvoering en uitlevering van een landgenoot aan agenten van de Oostduitse geheime dienst, 't Slacht offer was later in Oost-Duitsland tot zeven jaar veroordeeld op beschul diging van spionage voor de V.S. De bewoners van een nieuwe woonwijk in de Westduitse plaats Korbach moeten hun bad buitens huis nemen. Elke keer als zij thuis in bad gaan, krijgen zij elektrische schokken, zelfs als alle stroom is uit geschakeld. Niemand is er tot dusver in geslaagd het raadsel op te lossen. een groot tournee door ons land, waarmee hij veel succes oogstte. Sindsdien en misschien wel mede door Vogel is de belangstelling voor het werk van de romancier Louis Couperus weer opgeleefd. Het werk van Couperus, die in zijn tijd een schrijver va ninternationaal formaat was, wordt gekenmerkt door 't vaste thema van het noodlot. Er is steeds een zekere „levenson voldaanheid" waar te nemen in zijn verhalen. Het zich voortdurend be wust zijn van een niet af te wente len noodlot is een ondermijnende gedachte die de schrijver ook wel de stille kracht noemt. Een directe confrontatie met het onafwendbare noodlot, wordt gete kend in het verhaal „De Binocle". De hoofdpersoon in het verhaal ont moet bij de aankoop van een toneel kijker al de kleine moeilijkheden van het leven. De opticiën is gesloten en sluit de luiken. Toch weet de man nog een kijker te bemachtigen en gaat naar de schouwburg. Daar wordt hij geobsedeerd door de ge dachte de kijker vanaf zijn hoge plaats in de zaal te gooien. Om aan deze neiging te ontkomen vlucht hij zaal uit. Vijf jaar later komt hij weer in dezelfde stad en gaat weer naar de schouwburg. Een kijker wordt hem in de hand geduwd en dan zonder het te willen geeft hij gevolg aan zijn drang de binocle met een ge weldige zwaai de zaal in te gooien: het onafwendbare noodlot. Maar men zou de schrijver aldus Vogel, die ge noemd verhaal op voortreffelijke wy- ze voordroeg, tekort doen als men ook zijn gevoel voor humor niet zou erkennen. Humor en zelfspot zijn de bouwstenen voor het verhaal over de kachelsmid Kees, die een van de boeken van de schrijver gelezen heeft. De voordracht van Vogel is vooral hier kostelijk. Reeds met een enkel gebaar en een goede intonatie deelt hij de sfeer uit het werk van de schrijver, aan de aandachtige zaal mee. Maar ook Vogel heeft meer pijlen op zijn boog. Hans Christiaan Ander sen bijvoorbeeld ligt hem ook bij zonder goed. Uit diens werk droeg de kunstenaar o.a. de Roos en de nachtegaal voor. De vaak niet zo gelukkige levenswandel van Ander sen vindt men terug in wereldbe roemd geworden sprookjes. Over de hoofden van de kinderen richt An dersen zich tot de ouders. Van zijn eerste en ongelukkige liefde verhaalt hij in het sprookje over de varkens hoeder en de prinses. De achtergronden .waartegen deze sprookjes werden geschreven, wor den duidelijk en de vaak door hem toegepaste ironie en sarcasme be grijpelijk. Het verschil tussen wer kelijkheid en sprookje is by Ander sen klein. In het sprookje van zijn leven vertelt de schrijver van zijn jeugdherinneringen als hij op 14- jarige leeftijd in Kopenhagen aan komt. Hij stelt het allemaal roos kleurig voor, maar de werkelijkheid was anders. Dit kwetsbare, nerveu ze en wonderlijke jongetje wilde bij het toneel. Maar (toen nog) zonder introducUi werd hij niet geaccep teerd. Vogel weet boeiend en vooral ook beeldend te spreken. Het is soms moeilijk zijn tekst en die van de schryvers te onderscheiden. Voorzitter J. H. Ponsioen wilde na afloop zijn waardering van de aan wezigen voor de avond van de heer Albert Vogel samenvatten, met de voor onderwijzers begrijpelijke term: „meesterlijk". Wij zien met de on derwijzers graag uit naar een avond van soortgelijk niveau. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar de artsen Mas tenbroek, Houtlaan 27, tel. 53126; dkt. Postel. Witte Singel 69, tel. 23089; dkt. De Bruyne, Hoge Rijndijk 19, tel. 26866; dkt. Van Glabbeek, Bach- straat 39, tel. 22956; dkt. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337. Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoercj 171, tel. 20502. Voor weekenddiensten van de tandartsen, zie de raambor- den. Alkemade en Leimuiden dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete- ring, tel. 01712-202; dkt. v. Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen dkt. P. Stehouwer, tel. 2170; apotheek Somberg, Wilhelmi- nalaan 50. Bodegraven dkt. E. Bol, Wilhel- minastraat, tel. 2113; zr. D. Lange- veld, Vosholstraat 2, tel. 2566. Die renarts J. Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Boskoop dkt. Jongeneel, tel. 2019. Wijkverpleging zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Tandarts Bollenstreek, C. v. Beek, Hoofdstraat 8, tel. 02520-5723. Apotheek Hillegom en Lisse: Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 76, tel. 02520-5272. Wijk verpleging WGK. zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, teL 6361. Katwijk a. d. Rijn dkt. J. Berg man, tel. 2921. Apotheek, Princestraat 3. tel. 2755. Katwijk a. Zee dkt. P. A. Visser, tel. 2023. Apotheek, zie Katwijk a. d. Ryn. Koudekerk a. d. Rijn dokters- dienst, zie Leiderdorp. Wijkverple ging, zr. v. Leeuwen, Bonifaciusstraat 15, Hazerswoude-Rijndijk, tel. 01710- 84673. Bii ongevallen aan de Rijn dijk, tel. 01714-278. Langeraar dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. WGK. zr. Eijs, tel. 01725-777. Leiderdorp dkt. v. 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Apotheek, zie Leiden. Leidschendam dkt. S. P. Per- quin, Venestraat 24, tel. 3510. Tand arts, tel. 070-543035. Groene Kruis, Willibrordusstraat 2. tel. 3449. Am bulance, tel. 3923. Lisse dkt. A. J. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3134. Apo theek en tandarts, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. Bremer, tel. 01725-103. Noordwijk dkt. D. J. Mulder, tel. 2330. WGK, tel. 2338. Groene Kruis, tel. 2907. Apotheek De Duin rand, zondag 12-13 en 17-18 uur. Noordwijkerhout dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts Bollenstreek, zie Hillegom. WGK, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. WGK, zr. War- menhoven, tel. 51188, b.g.g. 22222. Oegstgeestse apotheek is geopend. Sassenheim dkt. J. v. Nes, Hoofd straat 155, tel. 7119. Wijkverpleging Bethesda en WGK, zr. Groenestege, Hoofdstraat 82, tel. 7645. Groene Kr., zr. Muhlhaus, Dr. Kuyperlaan 3, Voor hout, tel. 02532-8122. Tandarts Bol lenstreek, zie Hillegom. Voorhout dkt. L. J. H. Lempers, Julianalaan 82. tel. 02532-6140. Voorschoten dkt. S. v. d. Kooy, J.W. Frisolaan 5, tel. 2527. Tand arts E. A. Gastelaars, Schoolstraat 60, melden 9.30 uur. Apotheek, zie Leiden. Wassenaar dkt. J. A. J. Paulides, Van Zuylen van Nijeveldstraat 42, tel. 4561; dkt. M. H. v. Tollingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apo theek: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. LÉ1USE AGENDA ZATERDAG 20 MAART Jeugd Kamerorkest Leiden Lus trumorkest in de Zuiderkerk. Aan vang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Jeugd EHBO-cursus, 16.30 uur, gebouw G.G. en G.D., Rooden- burgerstraat. MAANDAG 22 MAART Sempre Avanti. Toneelavond in St. Anit. Clubhuis ,,'n Partijtje Po ker"; aanvang 20.00 uur. DINSDAG 23 Maart. Kunstkring „Voor Allen". Piano concert door André Sohaikowsky in Stadsgehoorzaal. Aanvang 20.00 uur. Kath. Harmoniekapel. Concertre- pefciitie voor afdeling Muziek, zaal Maria Gijzensteeg; aanvang 20 uur. Oud-Leiden. S. C. H. Leenheer over „Grepen uit de geschiedenis van Rijnsburg", Lakenhal. Aanvang 20.00 uur. Vereniging „Koninginnedag". Le denvergadering in Van der Heyden; 20.00 uur. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1965 Volgende week onderzoek in het Waaggebouw, Aalmarkt op: Maandag 22 maart: 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur. Dinsdag 23 maart: 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur. Woensdag 24 maart: 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur. Donderdag 25 maart: 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur. Vrijdag 26 maart: 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur. Pastoor A. M. van Nobelen De zeereerw. heer A. M. van No belen, pastoor van Moordrecht, is in het St.-Jozefziekenhuis te Gouda, voorzien van de laatste H. Sacramen ten, Pastoor Van Nobelen wordt reeds vijf weken in het ziekenhuis ver pleegd. Gisteren is in zyn ziekte een plotselinge verslechtering ingetreden. Bezoek niet toegestaan. Mr. Cats meent: Tweede Kamer te weinig tegenspel In zijn gesprek met het Utrechtse onafhankelijke studentenweekblad Trophonios heeft mr. Cals de mening uitgesproken dat de Tweede Kamer duidelijk tekort schiet bij het bieden van tegenspel aan de regering. Hij weet dat aan de specialisatie, die een gevolg is van de uitbreiding van het aantal leden van de Kamer van honderd tot honderdvijftig. Er zijn volgens hem te weinig Kamer leden die het geheel kunnen over zien. „Ik acht het toch al een bedenke lijk verschijnsel dat de kabinetten praktisch onaantastbaar zijn gewor den", aldus mr. Cals. „Als een minis ter het onaanvaardbaar uitspreekt en zijn beleid door de Kamer onjuist wordt geacht, dan zou volgens de spelregels van ons staatsrecht deze minister moeten heengaan". „In de praktijk", zo ging hij ver der, „is het evenwel zo. dat door de formatie-afspraken aan een minis terscrisis steeds vaker een kabinets crisis wordt verbonden en ter ver mijding daarvan accepteert de Ka mer dan maar zaken, waar ze het eigenlijk niet mee eens is". BIJ BOTSING OMGEKOMEN De 45-jarige metselaar A. Piekert uit Den Haag is gisteren bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. Op de hoek van de Frederik Hen driklaan en de Prins Mauritslaan botste een bestelauto tegen 'n auto bus. De bestuurder van de bestel wagen zou geen voorrang hebben verleend Bij de behing werd de heer Piekert uit de bestelauto geslingerd Hij kreeg ernstig hoofdletsel en over leed ter plaatse. De bestuurder van de bestelwagen kreeg een hersenschudding, een an dere inzittende liep een shock op. Vrolijke keuken in Defensie-ministerie Een ambtenaar van het Ministerie van Defensie heeft gistermorgen acht dubbele ruiten van het ministerie vernield Hij was boos en smeet on der meer een asbak, bloempotten, 'n brievenbak en een telefoontoestel naar buiten, die stuk vielen op het Haagse Plein. De man was bij mej. A. A. de Jong, de secretaresse van de secretaris generaal. de heer J. H Wieffering, gekomen om de heer Wieffering te sprekèn. Toen hem was meegedeeld, dat deze niet aanwezig was, werd hij kwaad en begon de boel naar buiten te gooien. Vervolgens ging hij de ka mer van de heer Wieffering binnen, overtuigde zich van diens afwezig heid en begon ook in dit vertrek met de spullen te smijten en de inventaris te vernielen Later kalmeerde de ambtenaar, die daarna op advies van een arts naar huis is gestuurd. DODE EN TWEE GEWONDEN BIJ VERKEERSONGEVAL Gistermorgen vroeg is te Roosen daal de 27-jarige ongehuwde P. van Velthoven bij het oversteken aange reden door een busje. Op weg naar 'n ziekenhuis in Zaltbommel is hy aan zijn verwondingen bezweken. By de uitwykpoging sloeg het bus je over de kop en werd totaal ver nield. De twee inzittenden liepen evenwel slechts lichte verwondingen op. FAROEK VERMAAKT BEZIT AAN KINDEREN Ex-koning Faroek van Egypte, die donderdag aan een hartaanval in Rome overleed, heeft zijn hele bezit aan zijn kinderen vermaakt. Dit is vrijdag bekendgemaakt door Faroeks advocaat. De kinderen van Faroek zyn prinses Ferial (26), prinses Faw- zia (25), prins Fadio (21) en de 13- jarige kroonprins Achmad Foead. Fa roek zou te kennen hebben gegeven dat hij in Medina, de heilige stad van de Mohammedanen in Saoedi-Arabië, begraven wil worden. Indonesië stelt buiten landse oliemaatschappijen onder toezicht De Indonesische regering heeft alle buitenlandse oliemaatschappijen on der haar toezicht en beheer" ge steld, zo heeft het Indonesische pers bureau Antara bekendgemaakt. Antara publiceerde later nog een bericht waarin wordt aezegd dat „de totale activiteien" van Calex en Stan- vac vandaag zijn overgenomen door de arbeiders. Het is niet gelukt commentaar van de oliemaatschappijen te krijgen. Eer der was gisteren van woordvoerders van de mantsrhavnijen vernomen, dat alles normaal was Een woordvoerder van de „Ba taafse Internatiopale Petroleummaat- schappij" deelde desgevraagd mede, dat nog geen rechtstreeks bericht over de laatste ontwikkelingen ont vangen is. Het lijkt er volgens genoemde woordvoerder echter op, dat hier sprake zou kunnen zyn van een in grijpen door de Indonesische regering teneinde de olie-industrie, die als aan nemer voor de staat werkt onder de voorwaarden van het zogenaamde Tokio-akkoord van 1963, te bescher men tegen pogingen tot overneming of andere illegale activiteiten door« extreme elementen. De hertog van Windsor heeft vrij dagmorgen het ziekenhuis, waar hij operaties aan het linkeroog heeft on dergaan, verlaten. Van de zijde van het ziekenhuis is gezegd, dat de toestand van het oog zeer bevredigend is. Het hertogelijk paar heeft zijn In trek genomen in een hotel en zal voorlopig nog in Londen blijven voor controle van het oog. Verlenging verjarings termijn nazi-misdaden 30 jaar? De verlenging van de verjarings termijn voor nazi-misdaden in West- Duitsland zal waarschijnlijk van 10 op 30 jaar worden gebracht. De juridische commissie uit de Duitse Bondsdag nam vrijdag een desbetreffend door CDU-afgevaardig- de Banda ingediend wetsontwerp aan. Bovendien werd een voorstel van CDU-afgevaardigde Guede aangeno men om de termijn van 30 jaren op 31 december 1949 te laten aanvangen omdat vanaf die datum de vervol ging van Nazi-misdaden tegen bui tenlanders ook voor de Duitse jus titie mogelijk werd, Hierdoor zou de verjaringstermijn dus tot 31 december 1979 worden ver lengd. De beide voorstellen zullen de vol gende week donderdag bij het be slissende debat over de verjarings kwestie in de bondsdag behandeld worden. Amerikanen gooien munitiedepot in Noord-Vietnam plat Meer dan 120 Amerikaanse vlieg tuigen van luchtmacht en marine- vliegdienst hebben vrijdag een muni tie- en een bevoorradingsdepot en andere doelen nabij Phoe Van en Vinh Son, op ongeveer 210 km. ten zuiden van Hanoi, gebombardeerd. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht werd de mu nitieopslagplaats voor 90 tot 100 pro cent verwoest. De uitslag van de aanval op het voorradingsdepot was niet onmiddel lijk bekend. Volgens Amerikaanse woordvoer ders gingen geen vliegtuigen bij de aanvallen verloren. Radio-Hanoi meldt echter, dat drie Amerikaanse vliegtuigen boven Noord-Vietnam werden neergescho ten. Radio-Hanoi heeft verder gezegd, dat verscheidene groepen Amerikaan se gevechtsvliegtuigen vrijdag woon wijken van Noord Vietnamese plaat sen hebben gebombardeerd en gemi trailleerd. ZUIDVIETNAMEZEN UIT LAND GEZET Drie Vietnamezen, een veearts, een geschiednisleraar en een journalist, zijn vrijdag bij de Hien Leoongbrug over de rivier de Ben Hai, over de grens met Noord-Vietnam gezet. De Zuidvietnamese regering had hen uitgewezen, omdat zij deel uitmaak ten van een vredesbeweging. De bewuste brug is het enige offi ciële contactpunt tussen de regerin gen in Saigon en Hanoi. PRESIDENT VAN ROEMENIE OVERLEDEN President Gheorghiu Dej van Roe menië is gisteren overleden. Gher- ghiu Dej, die tevens leider van de Roemeense communistische partij was, was juist donderdag tot presi dent herkozen op de eerste verga dering van het nieuwgekozen parle ment in Boekarest. Hij was echter ernstig ziek en werd door zeven specialisten behandeld wegens een aandoening aan de adem halingsorganen. TELEFOONTJES Z Wasmachineverbuur Ëdy Huurt nu jen was machine blijvend tn uw huis voooi slechts 2 (Jen r.nfuges 1.50 p^ 1 75 pei week aan huur Ook com binaties Kan ook eigen dum worden Bernharaka de 23 telef 32039 Z Muzieklessen Gitaar accordeon-, saxofoon- trompet-, klarinet- uke- lelle-, mandoline-, piano- electrische gitaar- basgi taar- drumcursussen In strument in bruikleen of op gemakkelijke condities Muziekschool Zwaag (dir J Nederlof). Korevaarstr 5. Leiden. 2* Gootsteenen, aanrecht bladen en keukenkasten geheel pasklaar Eerste klas materialen, zeer lage prijzen Jac Arnoldus en Zn.. Minnebroersgracht 9 2* Welke Antoniusvriend helpt mij bij de bouw van Antoniuskerk Pastio. N J. Commandeur Leiden, giro 70190. Z Er is maar één Van der Berg. die in eigen stoffeer derij stoffeert, repareert overtrekt, lijmt. Gerril Doustraat 1-27. teL 34824. Trompstraat 66. Z Gediplomeerd Vamor- rijschool „Diana". 5 Mei laan 39, Leiden, tel 40081. geeft rijles met volledige garantie in de nieuwste Simca's 1965 Z Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood. Wij stofferen repareren, overtrekken lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg Gerrit Doustraat 1-27. teL 34824. Trompstraat 66. Z Te huur: Morris 1100 p.d.. p-W. p m etc Hoge Rijndijk 106 telef 34255 Z Te huur voor trouw legenhedrn: de nieuwsl 7-pers. Chrysler trouw- auto's. Ook riituigen bij: Gebr. de Jong. kant H< gewoerd 164. telef 20239 Geen filialen 2* Uw adres voor het hu ren kopen van 1ste klas bruidstoilet en trouwkos tuums is Fa Stoos. Stille Rijn 11. tel 2U86*5 Be spreekt vroeg" lig Z Med. student zoekt ka mer. Br. onder no. 1059 bur. v. d. blad. 2* Gevraagd: 2e kapster goed kunnende watergol ven en leerling-kapster. Kapsalon Antoinette, Kruidhof 7, Noordwijk- Bininen, tel. 3773. 2* Gevraagd: leerling en halfwas bekleders. Anto- beklederii v. Kuijk. Mors- straat 46. Tel. 01710-30552 Leiden. 2* Wij vragen een flinke jongeman van plm. 17 jaar als bijrijder. Van Cleef Haarlemmerstr. 172 - 174. Leiden. Z ..Rembrandt" heeft zui ver schilderslinnen op spieraam, 26 verschillen de maten voorradig! Zeer lage prijzen! Talens com plete Schilderskist f 14 30 Voor Talens olieverf, ezels penselen, Da letten boeken voorbeelden enz. „Rem brandt" Haarl straat 208- 223. Zie speciale etalage! Z Voor onze textiel-afd. vragen wij enkele leerling- verkoopsters. Van Cleef. Haarlemmerstr. 172 - 174 Leiden. Z Voor onze afd. woning inrichting vragen wij een vakbekwaam woningstnf feerder. Van Cleef. Haar lemmerstr. 172 - 174. Lei den. 2* Kennismaking. Welk net r.k. meisje heeft idee. om kennis te maken met nette r.k. jongeman, leef tijd 26 jaar Br. onder no. 1056 bur. v. d. blad. 2* Voor onze taxtiel-afd vragen wij enkele 2de ver koopsters. Van Cleef Haar lemmerstraat 172 - 174 Leiden. 2* Autorijschool „Privé". Tel. 30844. Leiden. Z Veel geld voor uw ge bruikte meubelen bij aan koop nieuwe Rechtstreeks van fabriek Enorme keu ze, elke prijsklasse, eerste klas afwerking Betaling in 6 maanden rentevrij Vraagt vrijblijvend cata logus. Postbus 538. Den Haag. Z Wegens o..istandieh Drachtige 43 cm t. v met antenne 150 - eventueel gratis thuisbezorgd Telef 017174879 Z Kampeerders. Naar Hiswa Goed Kamp Maar kiik alleen' Want een zeek in uw eigen stad kan al léén service 'even Wacht op de kampeershow var Kampeerparadijs van Delft Steenstraat 45. Z Nieuwe auto's zonder cnauffeur Opel Rekord Opel K. dett. ''olkswagen en V.W Samba busjr Ry school en verhuurbedriit Remmerswaal. Leiden, Utr Jaagpad 16a. tel 21966 Voorschoten. Esscnlaan 5. tel 3924 Z Uit oma's tijd alles te koop gevraagd Brieven aan nncthr- 3046 Vnnrh'i*-- Z 45 modellen kasten met gecombineerde hang- legindelingen Vervaardigd uit fijnere houtsoorten. Zeer solide constructie Ook vele modellen wand kasten vanaf 29.75. Hout handel „Den Burcht", Hooglandse Kerkgracht 49 hoek Nieuwstraat, Leiden, tel. 33078. Z Wü verzorgen al uw frukwerk tegen zeei sch ?rp oncurrerende Dril zen o.a visitekaartjes ge- bmirtekaartjes. verlo*'tngs taartjes huweli.iksaank. en uw zakend ruk werk enz Prima afwerkin vlotte bediening. Druk werk-service Halpa Haar- lemmerstr 64, tel 24185 Z 14 krt gouden dames- norloges beslist prima an- cre uurwerk. 17 steens schokvrij (incfabloc) reeds voor 78- Prettige bedie ning. 100% ^aran'ie' Uur- werkkhniek Gorthuis Lei- aens beste speciaalzaak alléén Lage Rijndlik 8 Z Brommers? De nieuw ste Eijsink met nieuwe pa- Jawa 2 versn 475.-; Puch Solex, enz., enz. dan naar Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3, telef 24409. Leiden Geen filialen Z Te koop V.W. '56: Sim- ca 55. Beiden in goede si Dwarsweteringkade 2. Lei derdorp. bij 3 gatenbrug. Z Overhemdenreparatie. Mouwen korter mak< 2 25; voorpand ophaler 2.95 Nieuwe hoorder nieuwe manchetten H renmodezaak Jan van Har tevelt, Haarlemmerstraat 210. Leiden. Z Linguaphooncursus en grammofoonplaten te koon gevraagd Brieven iar Dostbus 3045 Voorburg Z Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst bij fa Van der Vaart Lange Pie- terskerkkv rste-»c 24. tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Z De Sleutelkoning By maken van alle sleutels repareren veranderen en leveren van elk slot Haar lemmerstraat 273 (bn de Overdekte) tel 33958 Le vering aan rfjfc en ge meente Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten Z Akron" kenrkwasten. voor vakman en amateur Alle overige schildersbe nodigdheden. „De Schil der", N. van Groeningen 3? Trouwplannen! Be spreek vroegtijdig de prachtige 7-pers. trouw- auto's met chauffeur in nieuw modern livrei. Vr. ïnl.: Zeemanlaan 12a, tel. 23055. school Frans Goddijn, Lee destraat 8. Les in Opel Rekord en Kadett. Telef. 34430. b.g.g. 25574. Z Kredieten tot f 4000.- voor aankoop meubelen en woningtextiel Vraagt gratis folder. Discrete be handeling en zeer lage af lossingen Postbu'- 1083. Rotterdam. 2* Voor beddenrepa.atie naar De Kleine Winst, Haarlemmerstr 51, Over trekken in één dag klaar! 2-pers. vanaf 26 50; 1-pers. vanaf 19.50. Z Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe wo ning? Krediet voor ieder een tot 5000.- voor aan schaf meubilair, woning textiel. Vraagt gratis fol der. dan krijgt algehele inlichtingen. Postbus 1371. Rotterdam. 2" R.K. Huishoudster ge vraagd voor direct of la ter. Brieven aan Boekhan del R. Paauw. R.A.Veen. Z Med. student zoekt ka mer. Br onder no. 1059 bur. v. d. blad. Z Antiek. Trumeau mar merblad, fauteuiltje tijd perk 1700. Frans hoek tafeltje, mah. legkast, Bie dermeier, 4 Biedermeier stoelen, tafellamp, antieke kaarsekroon, rococo eetka mer. schilderstuk 4 antie ke stoelen met tafel, eiken, 's Avonds na 6 uur. Korte Hoefstraat 62. Z Jong, rustig echtpaar b.b.h.h. zoekt dringend woonruimte Br. onder no. 1087 bur v. d. blad. 2* Aangeb. 2 ledikantjes en een commode. Tn zeer goede staat. Lammen- schansweg 215. Z Wij vragen een assis tente voor onze admini stratie met Ulo-opleiding. 15 a 16 iaar. Pers. aan melden N.V. Hema. Leiden. Z Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wy komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr 27. 2* Kapsalon ..Cora" v/h Teske. Korevaarstraat 7. Ter kennismaking met on ze 3de dameskapsalon een prima goldwave perma nent voor 13-; kleurspoe- lingen v.a. 3 - AJ ons verk onder volle garantie Tel. Z Kindertoto's en huwe- liiksreportages. Foto van Bemmelen, Zuidbuurtse- wee 30 ZneterwmiHe -et

Leidse Courant | 1965 | | pagina 15