de „zwarte diamanten" VRIJDAG 19 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 MIJNRAMP IN TURKIJE Volgens in Istanbul ontvangen be richten zijn door een ontploffing in een steenkolenmijn nabij Ulusa. in het noorden van Turkije tot dusver 28 mijnwerkers omgekomen. 65 an deren zitten nog in de mijn opgeslo ten. De ontploffing deed zich voor op een diepte van 300 meter. Er waren toen ongeveer 125 mensen in de mijn werkzaam. Na de ontploffing stortte de mijn in. Slechts 15 mensen konden naar boven worden gebracht. Ge vreesd wordt dat het dodental zal stijgen. Westduitse ambassade in Bagdad niet in brand In Westduitse diplomatieke kring te Bagdad is het bericht tegengespro ken, dat de Westduitse ambassade aldaar dinsdag jl. door betogers in brand is gestoken. Een brandende jeep zou tot de verkeerde veronder stelling hebben geleid, dat het ge bouw in brand stond. Zoails gemeld, werd diimsdiag van officiële zij die iin Borun meegedeeld, diait de ambassade in brand was ge stoken door betogers tegen de West duitse plannen om diplomatieke be trekkingen met Israel aan te knopen. Twee verdiepingen van het gebouw waren volgens deze mededeling door brand getroffen. Genoemde kring zei vandaag, diat twee auto's van de am bassade liaht beschadigd werden en dat enig meubilair in het gebouw werd vernield. Persoonlijke ongeluk ken dieden zich niet voor. DELGADO VERMOORD? Het Sowjetrussische blad „Izvestia" schrijft uit Caracas vernomen te heb ben, dat generaal Humberto Delga- do, tegenstander van het huidige Portugese bewind, door de Portugese politie is vermoord. Dat zou gebeurd zijn nadat Delgado op 14 februari door de Spaanse autoriteiten te Ba- dajoz aan de Spaans-Portugese grens was gearresteerd. De Izvestia schrijft, dat Madrid getracht heeft dit tegen te spreken, maar dat „zoals men nu weet, Hum berto Delgado aan de Portugese auto riteiten is uigteleverd, die zich zon der proces van hem hebben ontdaan". Het Portugese ministerie van bui tenlandse zaken sprak gisteren de berichten over een heimelijke te rechtstelling van Delgado tegen. De woordvoerder zei niet te weten waar Delgado verblijft, maar hij is niet door de Portugese geheime politie in Badajoz doodgeschoten. Delgado baarde destijds opzien door in januari 1961 de Portugese passa giersboot „Santa Maria'" te kapen. Ex-SS'er wil geen clementie De 56-jarige Albert Rapp, ex-kapi tein bij de SS en ex-bevelhebber van een executiepeloton, die beschuldigd wordt van moord op 3000 mensen tij dens de oorlogsjaren in Rusland, heeft voor de rechtbank in Essen verklaard dat de misdaden van de nazi's zo ver schrikkelijk zijn geweest, dat hij niet om clementie wil vragen. Rapp gaf toe, dat hij toezicht had uitgeoefend op de terechtstelling van geesteszieken en joden. Na de oorlog en in die vier jaar van zijn voorarrest had hij voortdurend over zijn misda den nagedacht. „Men kan niet met honderden ver moorden vier jaar lang tussen de be klemmende muren van een cel samen zijn zonder niet vrijwel voortdurend diepbewogen te zijn," zo zei hij. Hij moest het feit onder de ogen zien, dat hij ertoe had bijgedragen, dat Duitsland onder een vreselijke vloek stond, die nog generaties zou teisteren. Men verwacht, dat de recht bank 26 maart vonnis zal wijzen. De openlbare aanklager heeft levenslang geëist. C~ Vrouwen wonnen van pastoor veldslag om kerk De communistische burge meester en parlementslid van het nabij Napels gelegen Sant- Antimo is dezer dagen overle den. De pastoor hield tijdens de rouwplechtigheid op het voor naamste plein van het stadje de deuren der kerk gesloten; dit vanwege de communistische op vattingen van de overledene. Dit zinde echter speciaal een aantal inwoonsters van Sant- Antimo niet, omdat zij in de kerk voor de zielerust van de verscheidene wilden bidden. Zij forceerden de deuren en drongen kerk binnen, waarbij zij de protesterende pastoor on der de voet liepen. Politietroe- pen herstelden de orde, doch voordien was de bril van de pastoor in het gedrang gesneu- ve d. Na het herstel van de or de bleef de status quo gehand haafd. De in de kerk binnen gedrongen inwoonsters van Sant-Antimo mochten aldaar voor hun overleden burgemees ter bidden. Het ruimtepak van Leonov Een Sowjetrussische dokter, Vladimir Kritsjagin, heeft gis teren gezegd, dat een ruimte- pak zoals ruimtevaarder Leo nov heeft gebruikt, op 'n kleine afgesloten cabine moet lijken zonder de gemakken daarvan. Het ruimtepak moet bestaan uit een metalen helm met door zichtig kijkglas, een luchtdicht pak van verscheidene lagen en speciale schoenen en hand schoenen. Het pak moet 'n eigen elektriciteitsnet hebben voor het onderhouden vam verbin ding en voor het meten van de lichaamsreacties van Leo nov. De omstandigheden „van thuis", de normale atmosferi sche toestand, moest de man in het ruimtepak missen. Het is onmogelijk in een ruimtepak de atmosferische druk te hand haven, omdat dit pak dan als een luchtballon zou worden op geblazen en de man daarin een standbeeld zou worden omdat hij zijn armen en benen niet zou kunnen bewegen. Het on derzoek heeft aangetoond, dat de luchtdruk in het pak mins tens viertiende atmosfeer moet zijn. Zelfs dan gaat het ruimte pak aanmerkelijk bol staan en is het vermoeiend erin te wer ken wanneer het pak niet voor zien is van ribbels. Om alle stikstof uit zijn li chaam te verwijderen had de ruimtevaarder voordat hij naar buiten ging langer dan een uur zuivere zuurstof ingeademd. Ter bescherming tegen de zonnehitte en tegen de koude in de schaduw van de aarde of van het ruimteschip is het pak bedekt met een sterk warmte- isolerende laag, van lichte kleur om de hittestraling terug te kaatsen. KINDERVERMINKING VOOR BEDELARIJ In Venezuela zijn lugubere prak tijken aan het licht gekomen, waar bij kinderen, na ontvoerd te zijn, wer den verminkt en vervolgens tot bede larij worden opgeleid. Een hoofdambtenaar van het mi nisterie voor volksgezondheid heeft de politie ervan in kennis gesteld, dat ontvoerde kinderen naar een naburig land, en vooral naar Columbia, wor den gebracht, waar zij door een Duitser, een ex-nazi, wetenschappe lijk worden verminkt. Daarna wor den de slachtoffers weer naar Vene zuela teruggebracht, waar zij voor bedelen worden opgeleid. Een dochtertje van een bekend za kenman, dat op geheimzinnige wijze was verdwenen werd enikele maan den later in de Columbiaamse stad Pamplona teruggevonden, met twee verminkte handen, 't Kind werd aan getroffen bij een beruchte figuur, die door de justitie werd gezocht. Roemeense president zeer ernstig ziek Gheorge Gheorghiu-Dej, president van Roemenië en leider van de com munistische partij, is ernstig ziek. Volgens een medisch bulletin dat in alle Roemeense kranten verscheen, lijdt de president aan longontsteking, die verergerd is door lever-compli caties. De Roemeense communisten leider is 64 jaar oud. Zijn toestand was vanmorgen verder achteruit ge gaan. Nieuwe bepalingen Goede Weekliturgie Paus Paulus heeft een aantal bepa lingen voor de Goede Weekliturgie, de communie der gelovigen onder beide gedaanten en een rituale voor de concelebratie goedgekeurd. De congregatie voor de Riten heeft de bepalingen, welke de komende dagen bekend gemaakt zullen worden, uit gevaardigd. De nieuwe concelebratie - ritus wordt op Witte Donderdag van kracht. Ongelovige emigranten konden geen Canadezen worden De Nederlandse emigrant E. Bergs- ma, zijn vrouw en kinderen kunnen de Canadese nationaliteit niet krij gen, omdat zij niet in God geloven. Rechter Stanley Chatz van het Cana dese opperste gerechtshof heeft de uitspraak bekrachtigd van een lagere rechterlijke instantie volgens welke atheïsten niet de eed van trouw af kunnen leggen, zoals die in de wet op het Canadese burgerschap wordt voorgeschreven, en daarom ook geen burger(es) van Canada kunnen wor den. „In de Canadese wet is bepaald, dat niemand als getuige kan optreden wanneer hij niet in God gelooft. Dat geldt ook voor de eedsaflegging. De ze bepaling is in de wet betreffende het Canadese burgerrecht nog onver zwakt van kracht", zo luidde de uit spraak van rechter Chatz. De heer Rergsma is negen jaar geleden met zijn vrouw naar Canada gekomen Toen hij voor hem en echtgenote hel Canadese burgerschap aanvroeg en de af te leggen eed van trouw ter sprake kwam, gaf hij toe dat hjj en Karakoulschapen rustend onder een boom (Speciale correspondentie) Windhoek (P P) - Op de nieuwgekomen Europeaan maakt het tand van zuid-west-Afrika een afschrikwekkende indruk. Zo dor, zo droog, zo groot, zo dreigend, een barre landstreek, een kleurloos gebied van kameeldoringbomen, verlaten vlakten en verweerde bergen, waar je niet zou verwachten mensen aan te treffen. Wie dit land ziet, verwondert er zich niet over, dat daar in het oosten de afschrik wekkende Kalahari-woestijn begint. Het is hier droog en de mensen maken van het zand gebruik om water te bewaren. Over een rivier bedding wordt een betonnen muurtje gebouwd. De dam achter het muurtje vult zich op met zand en daarna wordt de muur hoger ge bouwd. Op die manier ontstaat een zandwal, waarachter men slechts in het zand behoeft te graven om water te vinden. Maar water is hier bijzonder schaars en dat is overal duidelijk zichtbaar. De eerste indruk die men krijgt is, dat dit land onbewoonbaar is, maar wie dat denkt is abuis en kent de geest niet van de taaie pioniers, die hier leven en wonderen presteren. 3 MILJOEN PERZISCHE SCHAPEN Zuidwest-Afrika is een belang rijk diamantland, trouwens ook andere edelstenen worden hier in dit barre gebied gevonden, daar naast is er nog metaal en belang rijke visindustrie. Maar de grote roem gaat toch wel uit van de „zwarte diamanten", de bijnaam die men hier geeft aan de waar devolle huiden van de karakoul schapen, waarvan er zo'n 3 mil joen in dit gebied gehouden wor den. Bij ons is dit bont ook be kend onder de naam perzisch lam. De teelt van deze dieren vindt men hoofdzakelijk in het oostelijk deel van het land, het gebied te gen de Kalahari woestijn aan, droog steppenland, waardoor nog enkele rivieren >tromen, zoals de Nosob en de Olifantrivier. Wij trokken er door op onze reis. Dit grotendeels vlakke, dorre en droge steppenland met hier en daar een kameeldoringboom of kokerboom en wat verspreide har de struiken en gras, blijkt ge schikt te zijn yoor het houden van deze schapen. We vinden ze in ge weldige kudden bij diverse farms en wel vanaf het bronnengebied ten noorden van Windhoek ooste lijk langs de bergrug tot in het zuiden bij Bloem fontein. UIT AFGHANISTAN In de omgeving van Windhoek be zochten we e-.kele farms, zoals die bij Neudam, die een voorbeeld is in zijn soort en waar men op wetenschappelijk verantwoorde wijze schapen teelt, met als gevolg dat hier ook prachtige huiden van daan komen. Uiteraard wist men ons veel over dit interessante bedrijf te vertel len. Bijzonder opvallend is wel, dat zuidwest-Afrika de belangrijk ste leverancier van karakoul is, doch dat de schapen hier niet oor spronkelijk thuishoren. Zij staan onder verschillende namen te boek, zoals karakoul, perzisch lam en astrakan. De dieren stam men trouwens niet uit Perzië, zoals men zou kunnen vermoeden, doch uit Afghanistan. Het kara- koulschaap is origineel afkomstig uit het gebied van Karakoul, tus sen Bokhare en de rivier Oxus. De naam Karakoul stamt van het Assyrische kara-gjull, dat ver schillende betekenissen heeft, zo als „zwarte bloem", „zwarte roos" en waarschijnlijk ook „zwarte zee". Dat de huiden ook de naam „per zisch lam" dragen komt, doordat ze vroeger hoofdzakelijk door Per zische kooplieden werden verhan deld en naar het westen werden gebracht DUITSER BEGON. De geschiedenis van deze scha penteelt gaat tot in de verre oud heid terug en verliest zich dan in duistere nevelen. Vanaf de oudste tijden dragen de jahs van Per zië astrakan hoofddeksels. Ook in Rusland heeft déze bontsoort een reeds van ouds bekende naam. Heel aardig is ook te weten, dat de beroemde hermelijnen man tels, die vorsten en andere adel lijke personen dragen, vroeger niet van hermelijn werden ver vaardigd, doch van wit eekhoorn met er op gestikt stukjes zwart persianer. Twee mannen hebben de stoot ge geven tot deze succesvolle scha penteelt. De eerste was de Duit ser Paul Thorner, die enige ja- UW PERZISCH- LAMBONTJAS GROEIT IN DORRE, DROGE STEPPEN ren voor de eerste wereldoorlog, toen dit land nog een Duitse ko lonie was, hier de eerste honderd karakoulschapen importeerde. Zijn eerste kudde is uitgegroew tot zo'n drie tot vier miljoen kara koulschapen, en deze bedrijfstak levert zuidwest-Afrika per jaar zo'n 5 miljoen pond op in bui tenlandse valuta. De tweede belangrijke figuur was A. D. Thompson, die in 1960 over leed en die aanvankelijk onder grote tegenwerking van veel boe ren hier rasverbetering invoerde. Hij ontwikkelde „Water-silk" en „Shallow curl", twee typen, die 't momenteel bijzonder goed doen op de markt. De resultaten van zijn jarenlange arbeid konden wij zien op de farm bij 'Teudam die wij bezochten en waar men op de stoeterij over prachtige Water- silk schapen beschikt. 2.000 PER BOER. De gemiddelde schapenboer heeft zo'n 2.000 schapen, doch er zijn ook grote kudden van zo'n 5.000 stuks. Men schat, dat de pro- duktie van elk vel gemiddeld zo'n 30 tot 35 shilling kost. Speciale soorten kosten natuurlijk meer, zeker wanneer men met prijswin nende rammen fokt. Zo'n ram kan wel een zeshon derd pond kosten, terwijl een ge wone ram gemiddeld op een hon derdvijftig pond komt. Wel een klein verschil, maar voor het verbeteren van de kudde is een goede ram bijzonder belang rijk. De gemiddelde leeftijd van een ooi is vier tot vijf jaar en in die tijd kan zij zeven tot negen lam meren voortbrengen. Om de beste pelsen te krijgeh, dat wil zeggen waarvan het leer niet te zwaar en het haar niet te lang is, moeten de lammeren worden geslacht, wanneer ze nog erg jong zijn. Dank zij de ver doorgevoerde re search om de grote veterinaire aandacht die aan de schapenteelt worden ten koste gelegd, beschikt de voormalige Duitse kolonie mo menteel over een collectie prach tige schapen, die zijn weerga in de wereld niet kent. Uiteraard leveren de pelsen goe de prijzen op en zo blijkt, dat een land, waarvan men zou denken dat het door hitte en watergebrek onbewoonbaar is, toch leefbaar en produktief kan zijn. (Nadruk verboden). HILLEGOM DRINKWATER IN BOLLENSTREEK MOET Gezien de kwaliteit van het thans geproduceerde drinkwater en de con- sekwenties daarvan zowel voor de gebruiker als voor het waterbedrijt, dienen op korte termijn oplossingen te worden gevonden voor de ver betering van het drinkwater. Daarvoor is een tweede filtrering van het water nodig en moeten zo genaamde nafilcers worden gebouwd. Aangezien daarvoor een nieuwe filterhal moet worden gebouwd en de bouw daarvan tenminste drie jaar zal vergen werd naar een voorlopige noodoplossing gezocht. Deze werd gevonden door in het oude beluch. tingsgebouw, dat vóór 1956 in ge bruik was, een drietal open filters onder te brengen, waarmede de ge zamenlijke capaciteit van de acht be staande filters kan worden nagefil- terd. Dit project zou in ongeveer 5 maanden kunnen worden gereali seerd. De kosten worden geschat op f 75.000. De exploitatierekening zal in de komende jaren met f 30.000 extra worden belast en ook de ge middelde last met f 30.000 meer. Een en ander zal een verhoging met zich brengen van ruim 19 cent per m3 water. Zoals bekend voorziet het waterbedrijf ook in de behoeften van Lisse, Sassenheim en Warmond. Aanwijzing waarnemend ontvanger. B. en w. stellen voor om in de vacature P. M. F. Nikkessen, die eer vol ontslag werd verleend, als eerste waarnemend ontvanger aan te wij zen de heer K. A. van den Hoven, commies ten kantore van de gemeen te-ontvanger. SUBSIDIE Voor de op 11 januari 1965 te Lisse in het leven geroepen stichting voor de verzorging en opvoeding van gees telijk gehandicapte kinderen voor alle gezindten in de Bollenstreek, stellen b. en w. voor een startsubsi die te verlenen van f 480 om de eerste kosten te kunnen bestrijden. Deze stichting is ook van groot be lang voor kinderen uit de gemeente Hillegom. zijn gezinsleden niet ter kerke gin gen. De lagere rechter oordeelde toen dat hij niet tot de vereiste eedsafleg ging kon worden toegelaten, welk standpunt thans dus door het Cana dese opperste gerechtshof is onder schreven. Schaakclub „De Uil". De uitsla gen waren: A. J. van der Zwet-H. H. Hulsman 1-0; J. van der Weijden-M. Rood 0-1; J. H. Veenstra-J. Staats 0-1; B. Fl. van de Berg-L. C. Zonne veld 1-0; H. Keijzer-D. Balkenende 0-1; Th. Jonkheer-J. van den Berg Vï-'/t; B. Hartman-Th. Brandsma 0-1; C. J. de Vries-D. Kaptein 0-1; G. van Heusden-H. Teikamp 0-1; W. Cigaar- J. Salier 0-1; J. Beukei-J. van dier Wolf 1-0; J. Schoorl-W. Brandsma 1-0; J. L. Pijnakker-J. Scheepmaker 0-1; P. Sohrama-W. Möhhnann 1-0. LISSE AANRIJDING De bestuurder van een bestelwa-, gen, zekere J. L. D. uit Hillegom, wilde de weg oversteken. Bij het oversteken zag hij een scooterrijder naderen, hij stopte, doch de scooter rijder vloog tegen de bestelwagen op. Hij liep bjj de botsing een lichte hersenschudding op. Na behandeling van enige verwondingen werd hjj naar het ziekenhuis te Leiden ver voerd voor nader onderzoek. De scooterrijder was zekere J. C. v. d. B. uit Oegstgeest. N.K.V.-Vrouwen De vrouwen- afdeling van het Ned. Kath. Vakver bond hield in het KAB-gebouw de jaarvergadering onder leiding van mevrouw v. Beek-Verdijk, die de da mes hartelijk welkom heette. De jaarverslagen lieten een prettig ge luid horen. Het loopt prima in deze vereniging en het geld kwam ook rond met een overschot. Bij de be stuursverkiezing werd mevr. Maar- schalk-v. Veen gekozen als 2e pen- ningmeesteresse en mej. A. v. d. Lans blijft de bestuurszetel bezetten. Me vrouw Warmerdam had de functie van mevr. Huijsdens reeds eerder overgenomen. De vertrekkende be stuursleden werd hartelijk dank ge bracht voor hun vele werk. Besloten werd een gezamenlijk uitstapje te maken. Uit enkele voorstellen zal het bestuur een keuze doen en deze zaak nader regelen. De avond werd verder doorgebracht met kienen om mooie prijzen. Bejaarden hadden mooie feestmid dag De afd. Lisse van de Alge mene Bond van Bejaarden heeft in Rehoboth een fijne feestmiddag ge had met medewerking van Johan Kloos. De heer Kamstra, voorzitter, mocht een groot aantal bejaarden een welkom toeroepen. Hij was dankbaar dat de afdeling steeds in ledental toeneemt. Voorts werd een bespreking gehouden over het hou den van een uitgaansdag met de leden der vereniging. In principe werd hiertoe besloten. Het bestuur zal een nader reisplan uitkienen, rekening houdend met de kasmidde len. Vorig jaar heeft men zeer veel genoten van de gezamenlijke uit gaansdag. Verder werd het woord verleend aan de heer Johan Kloos, die de aan wezigen in spanning heeft gehouden met humor en goochelen. Leerzame avond voor konijnen fokkers! Donderdagavond werd in Salvatori een druk bezochte verga dering gehouden door de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging „Lisse en Omstreken", onder leiding van voorzitter N. J. Dol. De heer Broek huizen, uit Leiden, kwam een cause rie houden over het fokken van ko nijnen. Hij werd hartelijk welkom geheten door de voorzitter. Voor de tentoonstelling in het a.s. seizoen blijkt veel belangstelling te bestaan. Daarvoor is ook een grote organisatie nodig, welke bij de heêr K. van der Spek in uitnemende han den is. Naar de Provinciale vergadering werden afgevaardigd de heren K. v. d. Spek en G. van der Lans. Na de pauze was het woord aan de heer Broekhuizen, die oud en jong de raad gaf om bij het fokken van konijnen vooral te letten op goede huisvesting, aankoop van prima die ren voor het fokken. Men neme als fokmateriaal slechts één ras. Hij gaf voorlichting over de juiste wijze van fokken en aan welke voorwaarden de dieren moeten voldoen. Er waren verschillende rassen ter tafel aanwe zig en kon met dit aanwezige mate riaal veel goede wenken geven. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. De heer Broekhuizen stelde zich be schikbaar om een aantal leden een opleiding te geven tot keurmeester, welk aanbod dankbaar aanvaard werd. Het ligt in de bedoeling dat de heer Broekhuizen in het najaar een tafelkeuring komt houden. SASSENHEIM Dammen In haar tweede wed strijd in het dorpentoernooi, boekte de Sassenheimse Damver. SDV haar eerste succes door met minimaal ver- 0-2; Y. de Jong-G. van der Wiel 2-0; N. Demmenie-C. ter Ven 2-0; W. Pauw-Th. Vink 2-0; J. Couvee- H. de Vries 0-2; J. Dreef-J. Pas- schier 0-2; J. v. Goeverden-J. Zuid hoek 0-2; H. Bekebrede-A. de Ridder 2-0; A. Langelaan-G. Hok 2-0; P. Kroom-A. Schokkenkamp 1-1. Bedrijfsvoetbal Ook dit jaar organiseert de Oranje - Vereniging Sassenheim weer haar traditioneel geworden bedrijfsvoetbal-toernooi. In tegenstelling met andere jaren zal het toernooi niet alleen op 30 april plaats vinden, maar ook op 5 mei, waarop dan de finale zal plaats vin den tussen de vier geplaatsten. Voor het toernooi dat zal plaatsvinden op het gemeentelijke sportpark, kan men zich tot uiterlijk 3 april a s. tevens sluitingsdatum opgeven alleen bij D. A. Perfors, Molenstraat 45. of bij het Sassenheimse VToerenhuis, Hoofdstraat. KATWIJK GEVAARLIJKE RIJDER Een 18-jarige pompbediende uit Katwijk reed in de avond van 10 juni over de Prov. weg 1 te Katwijk. Hij had volgens zijn verklaring zes gla zen bier gedronken en kon allerminst het stuur behoorlijk hanteren. Hij kwam zover links van de weg, dat een tegenligger in de berm werd ge drongen, waarna de pompbediende zelf maar rechts in de berm schoot en daar slingerend een eind voort- hobbelde. Volgens zijn zeggen had hij reuze slaap en wist niet goed meer wat_ er gebeurde. Bij de Haagse rechtbank liet hij nu verstek gaan. Het rijbewijs was vier weken ingetrokken geweest en de officier eiste nu 100,- boete, bene vens nog acht maanden ontzegging schil 11-9 van het Noordwijkse DVN te winnen. De bordenuitslagen wa ren als volgt: W. Krom-Th. Zwetsloot van het rijbewijs. Uitspraak op 1 april. Ko-Plu-Ko De Katwijkse pluim vee- en konijnenfokkersver. „Ko-Plu- Ko" hield in hotel „Riche" haar jaar vergadering. Voorzitter G. J. H. V. Bosch, deelde o.a. mee, dat in no vember wederom een te itoonstel- ling zal worden georganiseerd. Het ledental bedraagt thans 91 en bevindt zich, zoals uit het jaarverslag van secretaris, D. van Duijn, bleek, in stijgende lijn. Het financieel verslag van penningmeester P. v.d. Kwaak geeft een voordeling saldo te zien. De heer I. Schadde van Doorn deel de mede, dat het afgelopen jaax 175 dieren werden getatoueerd. D. van Duijn en J. de Mooij wer den in het bestuur herkozen. De he ren S. Rozema en K. Schaap werden gekozen in de plaats van de heren T. van Duijvenbode en J. Hus. Ten slotte werd de traditionele verloting gehouden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7