„HET GAT" Burgerlijke Stand Studie-commissie huisvestingszaken Leidse Universiteit Vader Vaneman na wereldreis van tien weken zaterdag weer terug in Zoeterwoude Eerste snijbonen 7,90 per kg „De Does" in Leiderdorp wil 15 mei nieuw zwembad openen Marktberichten Weerbericht O Het weer in Europa PAUZE PUZZEL VRIJDAG 19 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DRAMA VAN EEN JEUGDVRIENDSCHAP ÏN HET DRIE BEDRIJVEN lange spel ..Het Gat" van de jonge auteur Lodewijk de Boer (in het dagelijks leven altviolist bij het Amsterdamse Concertgebouworkest) wordt een ge val van strijd om de macht aan de orde gesteld, getoond aan de hand van het drama van een jeugdvriend schap tussen twee jongens en een meisje. Een van de twee jongeman nen wil de andere sterk aan zich bin den. Hij doet dit door fysiek macht over hem uit te oefenen, maar ook door hem te dwingen het meisje, dat een belemmering is van hun vriend schap, te verstoten. Gisteren bracht de Toneelgroep Studio het spel onder auspiciën van K. O. in de Leidse schouwburg. „Het Gat" is een dialogerend stuk, dat zwaar te verwerken is. Daar de auteur het spel laat beginnen, wan neer het drama reeds in volle gang is. blijft alles de twee eerste bedrij ven tamelijk vaag en duister. Boven dien werken de lange, doch kort af gebeten dialogen vermoeiend en het behoeft o.i. dan ook geen verwon dering te wekken, dat een aantal be- Lustrumviering van vereniging van familie leden van geëmigreerden Op 23 maart viert de katholieke vereniging van ouders en familiele den van geëmigreerden in café-res taurant „Zomerlust" haar eerste lus trum. Op deze bijzondere dag zal de nieuwe emigratiefilm „Een verschil van dag en nacht" vertoond worden, waarna de heer T. Cnossen, oud-di recteur van de christelijke emigratie centrale zal spreken over de emigra tie „Overzee en door de lucht". Geboren: Johannes Cornelis zv C. G. Fransen en M. M. C. Egberts; Christina Petronella dv J. de Koning en W. A. Remmelzwaal; Petrus Ga briel zv P. G. Gressie en J. Ba velaar; Gert je zv G. van Leeuwen en A. van Zeist; Karin Else dv R. E. de Rooij en L. A. Schuiling; Jacob zv W. L. P. van Wijk en C. A. M. Otten; Marco Johannes Egidius zv H. C. W. Rood- akker en M. A. M. van Steijn; Anne Marie dv J. Schipper en A. NL Plai_ zier: Wilhelmina Elisabeth Neeltje dv W. Kraaij en N. Krijger; Nicolaas zv N. Moenen en F. Siroschtan; Syl via dv W. Boehlee en P. de Ruiter; Frederik Pieter zv J. van den Assem en S. L. Roest; Arina Helena Agathe dv J. F. Demmenie en G. H. van Kla veren; Jeroen zv O. Bruijrüs en I. M. Tensen; Maria Josephine Barbara dv M. B. van der Klugt en A. M. Fit. Gehuwd: L. A. J. van der Zwet en P. Hij man; S. Mereu en A. P. Bink; A. M. de Nijs en G. Webbers; L. A. del Prado en W. E. Giesbert; J. van der Zeeuw en A. J. Taverne; T. C. A. Verlaan en M C. van Daalen; P. L. van der Walle en G. H. Beinte- ma; A. J. Verhoeven en G. F. van der Hoogt; M. G. J. van Leeuwen en C. Tuithof; T. H. A. Hensing en C. O. M. Devilee. Ondertrouwd: H. T. van Es en H. P. Schmidt; L. A. Smits en C. G. van 't Hoofd; R. Joziasse en C. H. de Haas; A. Kanis en L. A. Dijkema; B. Kop en G. M. van de Veerdonk; C. Penseel en H. J. van Oyen; J. van der Sleen en J. C. Derogee; J. Klootwijk en J. van Soest; G. W. C. A. van Koeveringe en T. Boersma; J. B. M. te Boekhorst en J. Jonge- dijk; B. S. M. Vlasveld en G. M. M. van Rijsselberg; G. P. Arnoldus en J. Koetsier; J. J. Degen en H. du Prie; G. P. A. Leune en L. M. Cattin; P. A. Wackie Eysten en H. W. Neer- voort. zoekers er bij de pauze, een deel zelfs reeds na het eerste bedrijf, de brui aam gaf. LIET MOET ONS VAN HET HART dat het probleem ook moeizaam uit de verf komt en de oplossing het einde ethisch gezien weinig bevredigt. Dat alles wordt echter ruimschoots vergoed door het waar lijk magistrale spel van Jules Hamel als de kunstenaar Ginoor, die door Porter, gespeeld door Erik Plooyer, volledig in diens ban wordt gebracht Hamel geeft een unieke creatie van de weke kunstenaar in zijn neergang en later in zijn worsteling om onder de druk van zijn vriend uit te ko men. Peter Oosthoek gaf daarnaast een rustige, maaT gave vertolking van de oude man Busk, een zielige figuur, die na de dood en de begrafenis van zijn vrouw kinds wordt. Cocki Boonstra speelde op vrijmoe dige wijze de rol van het meisje Branka. door wiens toedoen Ginoor zich uiteindelijk onder de druk van Porter tracht uit te worstelen. Zij bereikt haar doel slechts ten dele, want Ginoor gaat samen met Porter, nadat de laatste met „ja" heeft ge antwoord op de vraag van Ginoor. of hij „van hem houdt", de dood in. Een oplossing van het probleem door de auteur gesteld die onbevredi gend is. Jammer is, dat het spel van Cocki Boonstra aan het einde zo sterk afvlakt en daardoor de indruk wékt, dat de dood van de beide jongens een bevrijding voor haarzelf betekent. Lodewijk de Boer heeft hier niet dui delijk kunnen maken, dat dat inder daad zijn bedoeling is geweest. Het overgebleven publiek was gul met applaus. De actrice ontving na mens K O. de gebruikelijke bloe menhulde. WPR. BIJEENKOMST LEEDS JEUGDPARLEMENT Het Lei'ds Jeugdparlement houdt hedenavond in de Raadzaal van het Leidse stadhuis een zitting. Er zal gedebatteerd worden over de samen stelling van een nieuw kabinet. Het debat begint om acht uur. Mej. A. van de Slot 25 jaar bij V. D. Mejuffrouw A. W. L. v. d. Slot, coupeuse, vierde vanmorgen bij Vroom Dreesmann haar zUveren jubileum. Op het overdekte dakter ras werd zij ontvangen door de ad junct-directeur mr. W. Kerckhoff, die de jubilaresse schetste als een vak bekwaam en bescheiden medewerk ster. Haar bescheidenheid toonde spreker aan uit diverse brieven, o.a. haar sollicitatiebrief van vijfentwin tig jaar geleden. Eenvoudig, zonder opsmuk en altijd door en door eer lijk, zo karakteriseerde spreker me juffrouw v. d. Slot. En wat haar vak betreft, de moei lijkste opdrachten konden aan haar worden toevertrouwd. Namens de directie bood mr. Kerckhoff een ge schenk onder couvert aan en namens de Maatschappij van Nijverheid en Handel mocht hij haar trouw en toe wijding eren met .het vererend ge. tuigschrift, de draagmedaille en de legpenning van deze maatschappij. Voor de opening van de zaak was mejuffrouw v. d. Slot reeds door het personeel ontvangen, bij welke ge legenheid de heer Gribnau, bedrijfs leider, haar carrière bij het bedrijf releveerde. Diverse spreeksters van atelier en confectie-afdelingen voer den nog het woord, waarbij vooral benadrukt werd, dat de jubilaresse een toeverlaat is, als er gecompli ceerde spoedopdrachten moeten wor den uitgevoerd. Allen, die het woord voerden, toonden ook met geschenken hun waardering voor het werk en karak ter en mejuffrouw v. d. Slot. MODEHUIS DE GROOT TOONDE ZEER FRAAIE VOORJAARSCOLLECTIE 1965 ZES MANNEQUINS een leuke noot is misschien wel, dat moeilijk viel te geloven, dat veel jeugdige modellen door moeder en dochter werden geshowd hebben donder dagmiddag en -avond in de boven zalen van restaurant Van der Hey- den de voorjaarscollectie 1965 van Modehuis De Groot, Breestraat, Lei den, getoond. Deze bijzonder fraaie en uitgebreide modeshow heeft on getwijfeld vele dames een aange name middag of avond bezorgd. De modelletjes waren zeer geva rieerd en aangepast aan de-Neder landse vrouw, zowel wat dessin als materiaal betreft. Wij zagen bijvoor beeld de vóór dit jaar zo modieuze plooi-, gérende en broekrokken, als mede het geliefde slank afkledende strakke rokje. Ook het zogenaamde zwartwitte pepita-ruitje is nog steeds „in"; we zagen hiervan een kamga- ren deux-pièces met zwarte strik- garnering. Zweedse import was een wit piqué pakje met marineblauwe kraag en manchetten en een origi nele knoopsluiting. Zeer in de mode en bovendien gekleed zijn de vele gehaakte modellen, zoals ondermeer voor de grotere maten een beige trois-pièces in gehaakt linnen. Erg beeldig waren de twee „zus jes" in Engels kanten japonnetjes, geheel op zijde gevoerd, met strik- garnering langs de hals. De show kwam ook met een mode-nieuwtje: de uitneembare korte mouwtjes dus naar verkiezing mèt of zonder te dragen van een turquoise lin nen japonnetje; jammer slechts, dat dit wel verteld, doch niet geshowd werd. Heel leuk waren verder de japon netjes met bloemetjesmotief uit de Provence, met bijpassende tas of sjaal. Bij het sportieve gedeelte viel ons o.a. een ribfluwelen pantalon op met blouse met leergarnering. Bij de avondjaponnen tenslotte was er een bijzonder mooie en romantische com binatie van een zwartzijden avond- rok met lange zijsplit en hierbij een zwart genopte oranje nylon blouse met grote zwarte strik. Door het raadslid L. F. Molle zijn a^n het college van b. en w. de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Kan het college mededelen of er een afspraak met het gemeente bestuur van Zoeterwoude bestaat om de volkstuincomplexen aan de Oost- vlietpolder voorlopig „blank" te hou den. d.w.z. dat er geen huisjes op gebouwd zullen worden? 2. Is het college niet van mening, dat indien het antwoord op deze vraag ontkennend luidt, het gemeen tebestuur van Zoeterwoude attent gemaakt dient te worden op de fou tieve voorlichting die zij in deze zaak geeft? 3. Indien het antwoord bevesti gend luidt is het college van b. en w. dan bereid om deze afspraak bij het gemeentebestuur van Zoeterwoude te herroepen? Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doet.ex. Ned. Recht, de heren A. N. Vaandrager (Den Haag), H. V. Bentinck van Schoonheten (Zwolle), W. G. Geur- sen (Velsen), G. J. Niezen (Den Haag), H. P. Vonhögen (Heerlen) en W. Brussaard (Wassenaar). In de vergadering van 10 decem ber jl. heeft de raad besloten over te gaan tot de instelling van een studie- oommisie inzake hudsvestingsvraag stukken. Na diverse instellingen en organisaties te hebben geraadpleegd, doen b. en w. de volgende, niet alfa betische, aanbeveling: huiseigenaren: 1. O. T. J. Bik, 2 J. A. Eichhorn. woningsbouwverenigingen: 1. H. v. Weizen, 2. W. G. van Katwijk. vakbonden: 1. Th. J. de Wilde, 2. P. W. de la Rivière. middenstandBcentrale: 1. W. Th. v. d. Holst, 2. A. J. Kore. bejaarden: 1. mej. A. J. van Nde- nes, 2. mej. M. B. Kemp. jongeren: 1. J. P. v. d. Kamp, 2. F. W. Schut. maatschappelijk werksters: 1. mej M. Noordman, 2. mej. J. H. Kapteijn. vrouwen contact1. mevr. A. C. A. Kriest-de Haan, 2. mevr. B. Wonder- gem-Annokkee. studentenhuisvesting: 1. D. C. den Haan, 2. dr. K. W. Taconis. artsen: over deze aanbeveling wordt nog nader overleg gepleegd. universiteit: J. Wieffering. (In overeenstemming met het advies van curatoren, willen b. en w. voor 'de universiteit met de aanbeveling van één kandidaat volstaan). bedrijfsleven: 1. A. B. Huls, 2. mej mr. H. G. A. Streeder. De Leidse Studenten Raad heeft verzocht in de commissie ook een vertegenwoordiger van de studenten te benoemen. Het verzoek wordt on dersteund door de Stichting Leidse Studentenhuisvesting. De Leidse Studenten Raad is van oordeel, dat de studenten een plaats in de commissie dienen te krijgen in verband met het grote aantal studen ten, dat deel uitmaakt van de Leidse bevolking en de bijzondere proble men, die huisvesting van deze studen ten met zich brengt Voor deze argu mentatie hebben b. en w. volledig begrip. Hierbij dient echter te wor den bedacht, dat juist met het oog hierop is besloten in de commissie een vertegenwoordiger van de Stich ting Leidse Studentenhuisvesting op te nemen. In dat verband willen zij er nog op wijzen, dat in het bestuur van deze stichting ook studenten zitting hebben. Voorts kan worden aangeno men, dat ook de universitaire verte genwoordiger de nodige aandacht zal vragen voor de huisvestingsmoeilijk heden, waarmede de studenten te kampen hebben. B. en W, zijn de me ning toegedaan, dat voor een goede vervulling van de taak van de com missie geen voldoende reden aanwe zig is om daarnaast aan de studenten een afzonderlijke plaats in de com missie toe te wijzen. In verband hier mede en omdat het voor een doelma tig optreden van de commissie ge wenst is het aantal leden tot het strikt noodzakelijke te beperken, zou den zij de raad willen ontraden aan het verzoek van de Leidse Studenten Raad gevolg te geven. LUSTRUMCONCERT JKL Morgenavond geeft het Jeugd Ka merorkest Leiden in de Zuiderkerk aan de Lammenschans weg te Leiden zijn feestconcert ter gelegenheid van het eerste lustrum. Naar men ons gisteravond meedeelde, zijn er mor genavond aan de zaal nog kaarten verkrijgbaar. Aanvang van het con cert, dat zal worden geleid door diri gent Henk Briër, 20 uur. Scheepsberichten Acmaea 17 980 nno Paramaribo n. Casablanca; Alamak 17 te Suez; Al- gorab 17 v. Santos n. Buenos Aires; Alnitak 17 te Roterdam; Aludra pass. 17 Vitoria n. Ilheus; Area 17 138 zto Merauke n. Singapore; Asterope 17 1070 otn Bermuda n. Golfports; Bo venkerk 17 te Dares Salaam; Castor 17 te Hamburg; Colytto 17 v. Glas gow n. Hamptonroods; Garoet 17 te Colombo; Jagersfontein 17 te Rot terdam; Japara 17 300 wnw Cochin n. Aden; Kloosterdijk 17 400 zo New York n. Le Havre; Kopionella 17 125 no Bonaire n. La Pallice; Korendijk 17 te Rotterdam; Korenia 17 80 w Gibraltar n. Stanlow; Loppersum 17 80 w Gibraltar n. Stanlow; Lopper sum 17 860 w Ouessant n. Rotterdam; Merwelloyd 18 te Durban verw.; Montferland 16 te Hamburg; Musi- lloyd 17 te Savannah; Nieuw Amster dam 17 te St. Thomas; Overijsel 18 90 wtn Minicoy n. Penang; Poeldijk 17 v. Tampico n. New Orleans; Rot terdam 17 te Kobe; Scheldelloyd 17 100 zzo Colombo n. Penang; Sirrah 16 380 zw Bermuda n: New York; Ulysses 18 te Dominica; Wonosobo 16 te Sorong. Jurjen de Vries pass. 18 East Good win n. Dublin. LEIDEN Kosten burgemeesters woning f 106.000,- In de behoefte aan een ambtswo ning voor de burgemeester kan voor zien worden door de aankoop van het pand met onder- en bijgelegen grond, plaatselijk gemerkt Witte Sin gel no. 41, alhier, in totaal groot 303 m2. De koopsom van het pand bedraagt f95.000.-, kosten koper. Het pand zal per 1 mei a.s. vrij worden opgeleverd, waarvoor aan de huidige bewoonster in de kosten van haar tijdelijke huisvesting een tege moetkoming van f 50.- per dag tot uiterlijk 1 juli 1965 verschuldigd is. De voor de evenbedoelde periode te maken kosten van de opslag van de inboedel, welke worden geraamd op f 400.-, komen eveneens voor reke ning van de gemeente. De koopsom en de bijkomende vergoedingen ach ten b. en w. aanvaardbaar. Met betrekking tot de aan het pand te treffen voorzieningen zullen b. en w., zodra hun hieromtrent nadere ge gevens bekend zijn, de raad een voor stel doen. Het pand is eigendom van dr. J. E. Zweers, die zelf aan de Lammen- schansweg woont. De huidige be woonster is mevr. K. L. J. Spijkervet. Hij zal feestelijk worden ingehaald Aan de lange reis van vader Vane man komt morgen, zaterdag een einde. Met zijn zoon, father Joop, zal hij zaterdagmiddag om plm. vier uur op Schiphol landen. Er zijn plannen gemaakt om deze aankomst een fees telijk aanzien te geven. Burgemees ter Detmers, die hem tien weken ge leden op Schiphol uitgeleide heeft gedaan, zal hem ook nu weer afha len om hem een 'mooie thuiskomst te bereiden. Ook Deken Van der Boog, kapelaan Roessen en -father Jan v. d. Salm zullen aanwezig zijn bij de aankomst op Schiphol. Rond vijf uur wordt de aankomst in Zoeterwoude verwacht Hier zal de ruiterver. „St.-Jeanne d'Arc" zich bij de stoet voegen, waarna de drum band om het geheel zo feestelijk mo gelijk te maken, de stoet zal com pleteren. De route, die vader Vane man met zijn zoon Joop zullen vol gen bij hun aankomst leidt over de Noor dbuurtse weg, Dorpsstraat, Dr. Kortmannstraat en Schenkelweg naar de Zuidbuurt. Het spreekt vanzelf, dat alle bewoners van de Zuidbuurt en langs de route, de vlag uit zullen steken om aan deze intocht luister bij te zetten! Voor maar liefst 7,90 per kg zijn vanmorgen de eerste snijbonen 'n primeur op de Leidse groentenvei- ling verkocht. De partij werd aan gevoerd door de heer E. J. Zegwaard uit Zoetermeer. Koper was de com missionair J. Deijn uit Leiden. Bouwkosten zullen 1 miljoen bedragen Woensdagavond vond in het club gebouw van De Munndik de jaarlijkse ledenvergadering plaats van de zwemvereniging „De Does". Vanzelf sprekend werd begonnen met mede delingen over de uitbreiding van het bad waaraan sinds september vorig jaar onafgebroken is gewerkt. De bouwkosten bedragen inmiddels reeds 550.000.waardoor, als het object klaar is, dit een waarde heeft van 1 miljoen. Het bestuur hoopt het bad op 15 mei te kunnen openstellen, hoewel nog moet worden begonnen met de bouw van de zuiveringsinstallatie. Op 27, 28 en 29 april begint de abonne mentenverkoop. Gezinsabonnemen- zullen f 35.- gaan kosten tegen f 25.- voorheen, waarbij de leeftijds'grens is gesteld op 18 jaar. Een abonnement voor volwassenen kost f 14.-, voor heen f9.-. Kinderen tot 16 jaar f 10.- (f 8.-); losse kaartjes tot 16 jaar f 0.50, daarboven f 1.- (f0.40 en f0.60). De ze prijsverhogingen zijn reeds enkele jaren geleden aangekondigd en nood zakelijk in verband met gestegen kos ten materiaal en uitbreiding perso- neeL Behalve van 8.30 tot 9.30 uur des morgens zal het bad voortaan de gehele dag geopend zijn van 's mor gens 7 tot 's avonds 8.30 uur. 's Zater dag^ sluit het bad om 6 uur 's avonds. Op zondag is het geopend van 12 tot 6 uur 'f avonds. Voorheen van 2 tot 6 uur. Als hulp voor de heer Lans zijn als tweede badmeesters benoemd de heren S. Ouwerkerk en L. Leune. De heer v. d. Reyden werd als be stuurslid herkozen en gaf zoals ge woonlijk een verslag van de Poloclub „De Kleine Does", over welks resul taten men niet ontevreden was. Het ledental bedraagt momenteel 150 en er werd met vier zeventallen deel genomen aan de competitie. Mocht het bad niet op de vastgestelde tijd maar pas op 1 juni worden openge steld, dan zal een restitutie op reeds gekochte abonnementen worden ver strekt. Getracht zal worden de ope ning een feestelijk tintje te geven, waartoe een commissie werd inge steld. De plannen gaan uit naar een internationale polowedstrijd en 't uit nodigen van enkelé bekende zwem- mers(sters). LEEUWARDEN, 19-3-'65, KAAS Commissi ©noteringen: Goudse kaas 2.49-2.50, Edammer 'kaas 2.37-2.38 en broodkaas 2.38-2.39. Handelkalm. LEIDEN, 12 maart 1965, Groente Andijvie 8-93, snijbonen 180-790, kro ten, gekookt 40, prei 20-57, spinazie 51-74, stoofsla 40-55, spruiten 40-95, komkommers 71, uien picklers 27- 42, witlof 60-98, komkommers 23-61. sla 10-24, raijds 20-46. R.A.VEEN, 18 maart, Bloemen Irissen 1.60-2.00, Freesia's 58-1.10, Blauwe Druifjes 21-34, Anemonen 55 -87, Narcissen: King Afred 78-1.05, Carlton 72-95, Early Glory 67-88, Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, opgemaakt te 11.15 uur WEINIG VERANDERING Op de meeste plaatsen droog weer met enkele verspreid voorkomende opklaringen. Zwakke wind. Weinig verandering in temepratuur. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEI ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLUN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON mist 2 0 mist 5 0 regen 4 0 N mist 6 2 half bew. 8 0 zwaar bew. 10 6 zw. bew. 10 4 geh. bew. 9 5 zw. bew. 6 4 regen 10 6 licht bew. 14 8 regen 15 6 zw. bew. 15 10 regen 12 6 zw. bew. 6 regen 11 5 regen 12 5 geh. bew. 11 5 regen 10 4 mist 14 I geh. bew. 11, 0 onbew. 18 1 half bew. 16 5 licht bew. 17 8 half bew. 16 9 licht bew. 18 12 half bew. 19 10 Op enige bespreknigen was voorzit ter een man, die hoofd- en bijzaken uit elkaar hield en die bovendien, als de bijzaken in een algebraïsch aba- cadabra dreigden te verzuipen, in 'n olijke opmerking uitschoot. Hoofd en bijzaken onderscheiden is lang niet iedereen gegeven. Je kunt dar cok in „gespreksgroepen" dikwijls opmerken. Hoofdzaak bij alle gods dienstige aanpassingen is het geloof in de Drieëne Godheid, van Wie de Tweede Persoon mens is geworden en een Kerk op de Rots heeft ge bouwd. Is deze hoofdzaak in de hoof den vaag of ver-weg, dan verzandt een gesprek is bijzaken. Alle aanpas sing is tot onvruchtbaarheid gedoemd, indien men er niet in iedere vezel van doordrongen is, dat het geloof een gave Gods is. Druk over kerke lijke onderwerpen redetwisten of het nu vóór! of tegen! is en schaars bidden, is het hoofd op de kop gezet. Hor. 1 wonder, 6 rivier in Rusland, 7 plechtige gelofte, 9 rund, 10 laag vlakte, 12 scheik. element (afk.), 13 inhoudsmaat, 15 kleur, 16 water in Limb., 17 erfelijke stand (Ind), 19 titel (afk.), 21 bijwoord, 22 voedsel, 23 de binnenkring van een gemeen te, 25 vruchtje, 26 riviervisje. Vert. 1 sporeplant, 2 voorzetsel, 3 gewoonterecht (Ind.), 4 water in Friesland, 5 onderricht, 6 plaats in België, 8 medelijden, 10 plaats in Gel derland, 11 jaargetijde, 13 afval van vlas, 14 buitenhaven, 18 teken, 20 vis, 22 biersoort, 24 titel (afk.), 25 scheik. element (afk.). Oplossing morgenavond. Pionier 62-76, Bukton 54-69, ITrano- cence 65-73, Fortuna 67-82, Narcis sen: k. grond 32-43, Tulpen: Apel doorn 1.40-2.05, Rose Copland 1.05- 1.60, Br. Star 45-68, v. d. Eerden 1.15 -1.65, Golden Harvest 1.00-1.45, Whi te Sail 80-1.35, Lustige Wit we 90- 1.45, Edith Eddy 70- 1.05, Pr. van Oostenrijk 60-90, Athleet 1.05-1.35, Reforma 1.10-1.55, Piccadilly 90-1.30, Queen Elisabeth 1.10-1.55, John Gay 1.00-1.30, Remagen 1.05-1.30, Parkiet tulpen 1.40-1.80, Sulphur Cloud 90- 1.30, Wm. Pitt 1 00-1.55, Paris 90- 1.30, Bellona 1.05-1.60 per bos. Am. Anjers 21-36, Rozen 38-69 p. st. LEIDEN, 11 maart, Kaas Aan gevoerd 2 partijen Goudse kaas. No teringen: Goudse kaas le kwal. tot 3.25. Handel: goed. Vee Stieren: 4; melkkoeien: 115, 1075-1325-1400, rustig; vette koeien: 230, 3.25-4.00-4.30, redelijk; vare koeien: 60, 725-1000-1350, iets willi ger; pinken: 11, 450-525-575, kalm; vette kalveren: 38, 3.20-3.50-3.70 per kg. lev. gew., willig; nuchtere kalve ren: 129, 1.20-1.25-1.50, 70-95-105 per stuk, tamelijk; vette schapen: 30, 100 -130-140, matig; fokschapen: 50, wil lig, met 1 lam 150-175 p. stuk, met 2 lammeren 200-250 p. stuk; vette lammeren: 780, 115-155-175, matig; varkens: 27, 375-450-475, goed; schrammen: 107. 95-100-110, goed; biggen: 571. 60-64-68, goed; geiten: 1; weidelammeren: 171, goed. Totale aanvoer: 2324.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4