alles Sikan met ceta^iiir velpon DUET „Begrafenis kon. Wilhelmina" STOP^ »^STOP EST VRIJDAG 19 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (Advertentie) Expositie van één schilderij: „Enkele weken geleden zag de ko ningin het schilderij. Zij was er bij zonder door geroerd". Dit verklaarde gistermiddag mr. L. J. F. Wijsenbeek, de directeur van het Haagse gemeen temuseum, bij gelegenheid van de ex positie van het schilderij „Begrafenis van koningin Wilhelmina", dat de Haagse kunstschilder Co Westerik in opdracht, van de gemeente Den Haag maakte. Het schilderij zal tot elf april in het museum tentoongesteld blijven. Wellicht krijgt het later, over een paar jaar, dacht de heer Wijsenbeek, een plaatsje in het stadhuis. Voor de opening van deze expositie van één schilderij bestond grote be langstelling, mede vanwege de pre mière van de film, die Bob Kommer maakte over „Schilderijen van Co Westerik". Onder de aanwezigen wa ren ook luitenant-generaal H. Scha per, adjudant van H.M. en chef van het Militaire Huis van de Koningin, de eerste stalmeester W. F. K. Bisahoff van Heemskerck, de groot meesteres mevr. Q. J. van Wickevoort Crommelin geboren jonk vrouwe Teixeira de Mattos en de echtgenote van de burgemeester van Den Haag, mevr. R. T. Kolfschoten-Ferwerda. Mr. Wijsenbeek deelde mee dat Co Westerik de begrafenis van koningin Wilhelmina had meegemaakt. Enkele weken geleden is het schilderij ge reed gekomen. De kunstenaar heeft jaren lang geworsteld met het pro bleem om de begrafenis symbolisch op moderne wijze te vertolken. Uit eindelijk is het, volgens mr. Wijsen- beek een soort apotheose geworden van leven en begrafenis. Het schilderij dat 2.50 bij 1.41 me ter groot is, stelt aan de linkerzijde het Kerkplein in Delft voor en rechts de afdaling van de kist naar de graf kelder. Langs het plein staan men sen terwijl in het zand de sporen zijn getrokken van de rijtuigen, die tevens de levensweg symbiliseren. Op het plein zijn in een cirkel Hu>go de Groot's woorden „Elk wandel in Godts weghen" te lezen, terwijl tevens een gedeelte uit de indrukwekkende be grafenistoespraak van de hofprediker dominee G. I. P. A. B. Forget is weer gegeven. Op het rechtergedeelte van het schilderij volgt de koninklijke familie in een oranjekleurig kerkinte rieur de baar. Langs de bovenkant van het schil derij heeft Co Westerik drie keer ko ningin Wilihemina geportretteerd: als jonge koningin, als de vorstin van na de Tweede Wereldoorlog en als prinses in 1962, het jaar waarin zij overleed. De levensweg heeft de kun stenaar aangeduid met verkeersbor den in de harde kleuren rood, wit en blauw zoals die van de duizenden borden langs onze wegen. Westerik heeft ook de aanhef van de oecume nische hymne „A toi la gloire" in het schilderij opgenomen en ook de da tum van de begrafenis gepenseeld: Delft 8 december 1962. Hij signeer de het werkstuk met Westerik 62/64. Voor wie Westerik in zijn werk nader wil leren kennen zal geduren de de expositie in het Haags Gemeen temuseum op zaterdag- en zondag middagen en op woensdagavonden het twaalf minuten durende filmpje kunnen zien, dat de Haagste cineast Bob Kommer maakte in samenwer king met Co Westerik en de educa tieve dienst van het Haags Gercffente- museum en waarvoor Otto Ketting de muziek componeerde. li RED BANC >- ROOSENDAAL Advertentie) Leidse Bios^pen De films in de week van 18 tot en 24 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: James Bond contra dr No (14 jaar) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9 15 uur Lido: In opdracht van de O.O.M. (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: De vrouw, die tweemaal leefde. (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Limonade Joe (14 jaar) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: De doldrieste dieven van Hanboul (Topkapi). (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, en 9.15 uur. Rex: De beul van Londen. (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur LANDBOUWORGANEN TELEURGESTELD De drie Centrale Landbouworga nisaties hebben zich op 17 maart be raden over de beslissingen, die de regering heeft genomen met betrek king tot het melk- en rundvleesprijs- beleid voor 1965/66. De C.L.O.'s hebben hiervan met ernstige teleurstelling kennis geno men. Zij betreuren het zeer dat de regering is afgeweken, en nog wel in zo grote mate, van de voorstel len, die de georganiseerde landbouw door middel van het Landbouwschap dienaangaande had gedaan. De C.L.O.'s zijn van oordeel dat ten gevolge van deze beclissingen de rentabiliteitsbasis en -positie van de weide- en gemengde bedrijven zul len verslechteren ten opzichte van die in 1964/65. Uit de getroffen beslissingen resul teert immers zeker geen verhoging van de prijzen, die de veehouders voor hun produkten zullen ontvan gen, terwijl daarentegen vaststaat, dat allerlei kosten voor deze bedrij ven hoger zullen zijn. De C.L.O.'s zijn de opvatting toe gedaan, dat het redelijk en voor de regering mogelijk was geweest, zo danige beslissingen te treffen dat U- minste de hand-.aving van le rentabiliteitspositie op het huidige niveau zou ziji. verzekerd. AARDGASPËRIKELEN EN KINDERSPENEN Het Amsterdamse gemeente-ener giebedrijf is sinds kort een goede klant van de vervaardigers van kin- derspenen. Door deze te gebruiken weet men een groot aantal moeilijk heden bij de voorbereiding van de omschakeling van de hoofdstad op aardgas te omzeilen. Dit is gister middag op een aan deze omschake ling gewijde persconferentie meege deeld door de directeur van het gas net ir. K. F. Meertens. Het geval wil, dat men van de op blaasbaarheid van de spenen kan pro fiteren bij het vernieuwen van gas kranen in woningen. Voordat men hiertoe overgaat, brengt men de met een pompje verbonden spenen via de kranen in de gasleidingen. Even ach ter de kranen worden zij opgeblazen. Dit blijkt zo'n doelmatige afsluiting tot gevolg te hebben, dat men zonder gevaar de kranen kan demonteren. Hiermee wordt het afsluiten van hoofdkranen, waardoor ook bewoners van andere verdiepingen dan waar op men aan het werk is zonder gas zouden komen te zitten, overbodig. BRANDSCHADE BIJ UBO 5 TON De brand, die twee dagen geleden vele uren lang heeft gewoed in de rubber fabricageafdeling van de Utrechtse Bandenonderneming heeft voor 500.000 gulden schade aange richt, zo heeft de politie gisteren meegedeeld. Hoe de brand is ont staan is nog steeds niet duidelijk. Gedenkboek over huivelijk van prinses Margriet Evenalis diat bij het huwelijk van prinses Irene het geval was, zal ook naar aanleiding van het huwelijk van prinses Margriet en Pieter van Vol lenhoven een gedenk uitgave verschij nen. Het boekwerk dat een bibliofiel karakter zal dragen, wordt eveneens uibgegeven door de Europese Biblio theek, een uitgeverij en antiquariaat in ZaltbommeL De voornaamste auteur zal ook in de komende gedenkuibgave de bur gemeester van Galeen, mr. dr. J. P. D. van Banning zijn. Hij is een bekend genealoog, terwijl hij ook de staats rechterlijke beschouwingen voor z'n rekening neemt. MONDINFECTIES DOOR GEBRUIK VAN VUIL BESTEK Het Koninklijk Instituut voor de Marine te Den Helder heeft besloten dat het personeel in het vervolg het eigen bestek niet zelf meer mag af wassen. Deze beslissing is genomen op grond van het feit, dat enkele per soneelsleden mondinfectie hebben op gelopen door het gebruik van onvol doende gereinigd bestek. Enkele dagen geleden hebben tand artsen de bron van de infectie opge spoord. Op hun advies heeft het in stituut goedgevonden, dat het bestek van het personeel in het vervolg wordt afgewassen in de spoelmachine, waarin ook het bestek van de adel borsten van het instituut wordt afge wassen. Aannemer wordt slapende rijk In de gemeenteraad van Waalre heerst grote verontrusting over enige zakelijke manipulaties van de Val- kenswaardse aannemer M. Eigenberg. De gemeente Waalre heeft hem f 30.000 betaald om een terrein af te graven en 'n zandexploitant geeft hem grif f 36.000 om het te mogen doen. Zonder dus iets gedaan te heb ben heeft de heer Eigenberg een pure winst gemaakt van f 66.000. Deze handelwijze heeft in Waalre enige opschudding verwekt en de raadsleden F. Mikkers en J. Bink hebben daarom b. en w. vragen ge steld over de gebeurtenissen. De af gravingen, die ruim 1 hectare be slaan zijn nodig voor de aanleg van een nieuwe vuilnisbelt. Ged. Staten hebben de gunning aan de aannemer goedgekeurd. Maar de raadsleden stellen zich de vraag of de gemeente zich de uitgave van f 30.000 had kunnen besparen en zelfs niet het zelfde bedrag had kunnen ver dienen, wanneer men de zaak goed had bekeken. Koningin en prins naar wanenschouw op 5 mei Koningin Juliana en Prins Bern- hard hebben het voornemen om op 5 mei, ter gelegenheid van de herden king van de bevrijding, een wapen schouw bij te wonen die gegeven zal worden door de drie krijgsmachtde len. Op het tankoefenterrein „De Vlas akkers" achter de Bernhard-kazerne in Amersfoort zal de wapenschouw omstreeks het middaguu; beginnen. De parade wordt geopend met een défilé van troepen te voet van de Kon. Marine, de Kon. Landmacht en de Kon. Luchtmacht. Vervolgens de fileren gemotoriseerde en gemecha niseerde onderdelen. De Landmacht is er met gepantserde rups- en wiel voertuigen voor de infanterie, cava lerie en artillerie. Ook zal genie-, ge neeskundige- en transportmaterieel getoond worden. De Kon. Luchtmacht z?' geleide wapens en rollend mate rieel van de Luchtbases tonen. In het défilé zullen veel vaandels en standaarden worden meegevoerd. Ook is er een aantal muziekkorpsen ingedeeld. Tussen het défilé van de troepen te voet en dat van de geirotoriseerden gemechaniseerde onderd elen zal een aantal vliegtuigen van de drie krijgs machtdelen het parade-terrein over vliegen. Na het défilé zullen enkele gepant serde infanterie- en oavalerie-onder- d^Jen een frontmars uitvoeren op het terrein gelegen tegenover het podium vanwaar de koningin de parade gade slaat. Het terrein van „De Vlasak kers" zal tydens de parade open staan voor toeschouwers. De Koningin Uit nader onderzoek van de bles sure, diie de koningin eergisteren bij het skiën heeft opgelopen blijkt, dat zij een scheurtje in de enkel heeft. Het kuitbeen is niet gescheurd, maar wel de kuitspier. Volgens de behan delende medicus zal de Koningin zioh maandag weer kunnen bewegen in een zogenaamd loopverband. Haringvangst begint 17 mei In de gistermiddag gehouden ver gadering van het Produktschap voor Vis en Visprodukten is besloten dat de nieuwe haringteelt dit jaar zal aanvangen op maandag 17 mei aan staande. Dit betekent dat de feesten ter gelegenheid van de dag der Ne derlandse zeevisserij zullen worden gehouden op zaterdag 15 mei. De zondag daarop is het dan vlaggetjes dag, dat wil zeggen dan zal de ha ringvloot gepavoiseerd in de haven te pronken liggen om maandag 17 mei vroegtijdig ter haringvisserij uit te varen. DE MOORD IN BEMMEL SECTIE LEVERDE NIETS OP De geruchten in het Betuwse dorp Bemmel over de dood van de 59-ja- rige tuinder P. B., die vertellen, dat zijn dochter Annie hem vergiftigd zou hebben, blijken niet op waarheid te berusten. Tenminste de sectie ver richt op het lijk, door de patholoog anatoom dr. J. Zeldenrust, heeft niets opgeleverd, dat in die richting zou kunnen wijzen. Heit lijk was reeds in te vergaande staat van ontbinding om nog vast te kunnen stellen of de man vergiftigd is of niet. Deze uitslag maakt echter nog geen einde aan het onderzoek. De officier van Justitie, mr. A. Pfeil in Arnhem, blijft onderzoeken of er in de geruch ten een grond van waarheid zit. Heeft dochter Annie haar vader vermoord, omdat deze teveel wist, of heeft de man zelfmoord gepleegd, omdat hij in grote geldelijke moeilijkheden ver keerde? UTRECHTSE JEUGD In de loop van het voorjaar zal Utrecht een zeer bijzonder schaak spel rijk zijn. In het park Transwijk zal de jeugd zich bezig kunnen gaan houden met een reusachtig schaak spel. De vakken zijn 80 bij 80 cm. groot en de schaakstukken zelf zijn eveneens 80 om. groot. Dit (parma- nent) schaakspel is een primeur voor Nederland. De eerste burger van de Domstad, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz had in West-Duitsland een dergelijk spel gezien. Aetherklanken ZATERDAG 20 MAART 1965 spaar plezierigmet INTYLOIYS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. ochit. gymn, en social, strijdlied. 7.20 Lichte gram. (Om 7.25 Van de voorpagina). 8.00 Nws en social, strijdlied. 8.13 Lichte gram. (Om 8.20-8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties). 9.00 Loon naar werken, lezing. 9.10 Oude muz. (gr). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Eten en drinken, praatje. 9.55 Iets voor niets (II), lezing. VARA: 10.00 Buitenl. weekoverz. 10.15 Z.O. 135, gevar. progr. (Om 11.00 Nws.). 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Actueel sportnieuws. 12.55 VARA- Varia. 13.00 Nws. 13.15 Stereo: Melo dieën-Express. 13.40 Voor de twinti gers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Voor nu en later, lezinig. 15.00 Zangvereni ging, Gelders orkest en zangsolisten. 16.00 Nws. 16.02 Boekenwijsheid. 16.20 Lichte gram. 16.45 Amateursuitz. 17.10 Elektronisch orgelspellichte muz. 17.30 AotuaJiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Voor de tieners. 19.20 Onbewoond: interview en gram. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, gevar. progr. 21.00 Social, commen taar. 21.15 Stereo: Promenade orkest en zangsolisten. 21.45 Ik trek door 't land, licht progr. 22.00 Reportage. 22.30 Nws. 2.40 Weet u dat zeker?, ca baret je. 32.10 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Klas. gram. 7.30 Nws. 7.40 Gewijde muz. 7.55 Overweging. 8.00 Djinn: gevar. progr. (8.30 Nws). 12.00 Ange lus. 12.03 Country and Western Ex press (gr). 12.24 Marktber. 12.27 Me dedel. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Ac- cordeonmuz. 13.00 Licht pianospel (opn). 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Mu sicerende dilettanten: fanfare-orkest. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Licht ork. muz. en zangso listen. 15.30 Signaal: Documentatie voor en over jonge mensen. 15.50 Pro menade-orkest en zamgsolisten: amus. muz. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Lich te orkestmuz. (gr). 17.00 Amus. muz. (gr). 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Dans- orkest 18.20 Lichte gram. 18.50 Licht baken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Actua- Liteiten. 19.30 Populair klas. orkest werken (opn). 20.30 Rdeleksen: amus. progr. 21.35 Roulette, muz. spelletje. 21.50 Nws. 22.00 Eurovisie Songfesti val 1965 te Napels. 23.30 Europees kamp. biljarten 3 banden in Wenen. 23.35 Lichte orkestwerken (gr). 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 10.00-11.00 Te- leac. VARA: 16.00 Mickey Rooney Show. 16.25 Bespied, filmrep. v. h. Ned. dierenleven. 16.35 Top of flop. 17.00-17.45 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Journaal. 19.01 Voor die kleu ters. VARA: 19.06 Rawhide - Hard Emma Card well. 19.55 Tentoonstel lingsagenda. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Maart '65, een nieuwe oplage van ons geillustr. tijdschrift. 21.20 Zo is het toevallig ook nog eens een keer. NTS: 22.00-23.45 Eurovisie Song Fes tival 1965: Intern. Finale. 23.45-23.50 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nws in 't kort. 20.01 Detective bureau Lynx contra Industriespionnen, TV-film. NCRV: 20.25 Acht plus theater, muz. progr 21.00 Onderweg naar morgen: documentaire over Albert Einstein. 21.30 Kamermuz. 21.50 De weg der bevrijding, godsd. lezing. 21.55-22.10 Actualiteiten. »igra«Eee? door: A. ARNEGELT 5) „U kunt er dus geen uitsluitsel over ?ven, hoe en door wie dit wapen an zijn plaats genomen is?" „Nee." Er viel een korte pauze. Toen zei 'e rechter van instructie luchtig: „Ik d u vandaag niet langer ophouden, ijnheer Waldstaetten. We komen ter nog wel eens op deze kwestie rug. Ik moet u natuurlijk verzoe- ?n, u ten alle tijde bot mijn beschik- ng te houden voor het geval ik ?uwe inlichtingen nodig heb." Valdstaetten hijgde zwaar. Zijn aan vankelijke zekerheid en de trótse on bevangenheid waren verdwenen. Hul peloos keek hij Regius aan. „Ik wilde meteen met mijn doch ter op reis gaan", zei hij bekommerd, „haar gemoedstoestand, geschokt door de dood van haar man, eist een ver andering vain omgeving, vind ik." „Het spijt me, daarvan kan voorlo pig geen spfe ke zijn", viel dr. Regius hem snel in de rede. „U zelf en uw dochter mogen de stad onder geen voorwaarde verlaten, omdat wij uw inlichtingen nog meermalen nodig zul len hebben." „Wil't u ook mijn dochter laten voorkomen?" vroeg Waldstaetten ver schrikt. „Natuurlijk. Er zijn enkele gewich tige punten, waarover alleen zij in lichtingen geven kan. Ik heb haar tot dusver alleen maar niet ondervraagd met het oog op haar gezondheidstoe stand". „Ik ben bang, dat haair geest nog al tijd verward is", mompelde Wald staetten in het nauw gebracht. „Nu, dat zal dan wel blijken". Heinz Waldstaetten besefte zeer goed, dat hij vanaf dit ogenblik al leen nog maar iemand was, die zich slechts schijnbaar op vrije voeten be vond. Tijdens de korte rit naar huis veegde hij zich meermalen het zweet van het gezicht, ofschoon hem tege lijkertijd aanhoudend koude rillin gen over de rug liepen. Thuis geko men ging hij onmiddellijk naar zijn kamer. Toen hij binnen kwam stond Rosemarie uit de venstermis op, waar zij in gedachten verzonken had geze ten. Wat ze sinds haar bruilofts dag niet gedaan had, deed ze nu, ze sloeg zachtjes haar armen om haar vader heen en legde haar hoofd tegen zijn borst. „Lieve papa, ik zou u iets willen vragen. Wilt u het doen?" „Als ik kan graag, lieveling. Wat is er?" „Ik wil liever niet hier blijven. Al les, ieder ding, iedere mens herinnert mij aan dat verschrikkelijke. Ik zou ergens willen zijn, waar ons niemand kent, en waar geen of maar weinig mensen zijn. Weet u nog, juist zoals twee jaar geledien, toen we in de herfst een paar weken hebben door gebracht in een vila, die u toen ge huurd had. Laten we, liefst zo gauw mogelijk, als het kan morgen al gaan." Ze sprak haastig en verward, zon der hem aan te Zien. Maar Waldstaet ten zag, dat haar ogen onrustig heen en weer schoten. Droefheid en medelij den vormden een brok in zijn keel. Ze wilda weg en ze mocht niet. Hoe moest hij haar dat uitleggen? .Rosemarie stamelde hij en zweeg toen bedroefd. „Ja, vader wilt u dat doen? Het zou voor u ook goed zijn, geloof me. U ziet er zo opgewonden uit". „Ik kan nu niet weg, Rosemarie. De spinnerij „Och u kunt dat toch wel aan Dröse overlaten. Dat is juist hetzelf de alsof u er zelf was". „Nee, het gaat niet, kind", zei hij bedrukt. „Tenminste voorlopig niet. Misschien later ja, laiter zal het hopelijk wel gaan". „Laat u mij dan met tante Ber tha vooruitreizen en komt u ons dan gauw achterna. Ik kan eenvoudig niet hier blijven". Er sidderde angst in haar stem. Waldstaetten streelde haar kalmerend over haar gezicht. ,Je wilt me toch niet alleen laten meisje, heb nog wat geduld". De knecht kwam binnen en gaf een kaartje af. „Architect Hans Fröh- lich", las Waldstaetten halfluid, zijn bekommerd gezicht verlevendigde zich. „Laait mijnheer binnenkomen". „Nee, nee, nee!" onderbrak Rose marie hem huilend, „voor geen geld. Zeg hem, dat er niemand thuis is, Martin. Nee, zeg, dat we op reis zijn. Allemaal voor een hele tijd." Martin verdween. Roseimarie had zich in een stoel la ten vallen, verborg haar handen in haar sahoot en zag krijtwit. Haar adem stokte, en ze keek star voor zich uit. Toen Kaar vader zich bezorgd over haar heenboog, schoof ze hem zacht maar beslist van zich weg. „Laat me met rust. Vraag me niets. U weet immers nietfluisterde ze met bevende lippen. Het was stil in de kamer. Wald staetten voelde zijn hart als een ha mer in zijn borst kloppen. Hij werd gefolterd door een razende angst, maar hij durfde niets te vragen. Gretl Regius had Rosemarie opge zocht zonder dait haar man er iets van wist, maar men had haar niet binnen gelaten. Op de derde dag na haar mis lukte poging om Rozemarie te be zoeken, probeerde zij het opnieuw met hetzelfde negatieve gevolgd. Tan te Bertha zei verdrietig: „Mijn nicht is nog altijd veel te ziek om bezoek te ontvangen. Ook aan de oproep van de rechter van instructie kan ze geen gevolg geven. Al bij het eerste woord dat er over gezegd wordt, krijgt ze huilkrampen en raakt in een opwinding, die elke ondervraging nut teloos maakt. Onze huisarts, dokter Winkler heeft een attest geschreven, dat door de politiedokter bevestigd werd. Ze zijn beiden van mening, dat Rosemarie aan aanvallen van vervol gingswaanzin lijdt. Maar dat weet u zeker al van uw man, nietwaar me vrouw", besloot tante Bertha be drukt. Ja, Gretl wist er alles van. Juist daarom had zij geprobeerd zelf met Rosemarie te spreken. Terneergesla gen door de nieuwe mislukking ging zij naar huis. De deur van de huis kamer stond open, haar maai kwam er uit. „Ben je al terug van kantoor, Ernst?" „Ja, ik heb als een paard gewerkt om eerder thuis te kunnen zijn."

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2