ILLE'FLEUES £U De mode strooit op het nieuwste jack Ledenbijeenkomst Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde Laatste berichten FC Köln-Liverpool in F eijenoord-stadion DE BEURS „Kabo" Voorhout wil geen afdracht aan N.K.V. Voorhout heeft begroting 1965 sluitend kunnen maken INKOMSTENRAMINCEN VERHOOGD, UITGAAFPOSTEN VERLAAGD Vrij dagprijzen zijn speciale prijzen 4." 22." DONDERDAG 18 MAART 1965 DE LEIDSE COURAN - PAGINA 5 Op de maandelijkse ledenbijeen komst van de Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Lei den, welke gisteravond in het Gere formeerd Jeugdhuis werd gehouden, heeft de heer J. A. Quint, technisch hoofdambtenaar bij de gemeentelijke plantsoendienst te Den Haag, een le zing gehouden over het onderwerp „Welke heesters planten wij en wat is hun sierwaarde". In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter, de heer H. Sanderman, er zijn genoegen over uit. dat de op komst ondanks de radio, en tv-ult- zending van de voetbalinterland Noord Ierland - Nederland, bijzonder groot was. Nadat de voorzitter zowel de heer Quint als enkele nieuwe leden in het bijzonder welkom had geheten, werden enkele huishoudelijke agen dapunten vlot afgewerkt. Hierbij werd onder meer het zomerprogram- ma 1965 vastgesteld, welk program ma er als volgt uitziet: in mei a.s. excursie naar „Duivenvoorde" te Voorschoten; in juni bezoek aan de Hortus Batanicus te Leiden; in juli excursie naar de kwekerij „Klein Zwitserland" in het Westbroekpark te Den Haag; in augustus bezoek aan het Arboretum „Trompenburg" en de Koningskas van „Blijdorp" te Rot terdam; in september excursie naar de chrysantenkwekerij van de fa. Van Dijk te Valkenburg. Het gesproken woord visueel toe lichtende met enkele series zelfver vaardigde kleurendia's gaf de heer Quint allereerst een uitgebreid over zicht van de heestersoorten, welke bij voorkeur uit het beschikbare uit gebreide assortiment moeten worden gekozen om in particuliere tuinen te worden geplant. Bij deze keuze speelt niet alleen de sierwaarde doch ook de afmetingen welke bepaalde hees tersoorten in hun bloei gaan aanne men een voorname rol. De beslissingswedstrijd F.C. Köln Liverpool, die woensdagavond 24 maart in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen in het Rotterdamse Feijenoord-stadion wordt gespeeld, begint om kwart over acht. De Stadion-directie heeft snel ge reageerd en reeds vrijdag zullen de kaarten in voorverkoop verkrijgbaai zijn. Men heeft de „oude" interland - prijzen aangehouden: 10 gulden voor de duurste zitplaatsen en 2 gulden voor de goedkoopste staahplaats. Met enkele praktijkvoorbeelden toonde spreker namelijk aan, dat de amateur-particuliere tuinier voor zijn tuin van bescheiden afmetingen in het bijzonder zijn vaak kleine voortuin nimmer zijn keus moet laten vallen op heesters, die hoog en breed uitgroeien al hun overigens vaak hoge sierwaarde ten spijt. Met een groot aantal fraaie kleurendia's toonde spreker zijn aandachtig ge hoor op welke wijze de tuinier met enig tuin-architectonisch gevoel en inzicht gebruik kan maken van hees ters, die zowel in sierwaarde als af meting een aanwinst voor zijn tuin zijn. Aan de hand van een aantal vra gen over het onderhavige onderwerp, lichtte de heer Quint enkele punten nog nader toe. Al met al kunnen de afdelingsle den weer op een leerzame avond terugzien. Aanrijding op Rijndijk. Vanmor gen omstreeks elf uur is de 36-jarige C. E. V. uit Leidschendam aangere den door een personenwagen op de Rijndijk. Het slachtoffer wilde een vrachtauto de weg op loodsen, maar heeft vermoedelijk zelf niet al te goed op het verkeer gelet, waardoor hij werd gegrepen door een perso nenwagen, die op de Rijndijk reed in de richting Leiden. Hij liep een ge broken rechterbovenbeen op en werd nadat eerste hulp was verleend over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden. OEGSTGEEST Geboren: Jacobus Gerardus z. v. L. v. Leeuwen en J. Stoof; Madeleine Henriëtte Sijtje Francine d. v. J. C. v. Rijs en J. A. de Koning; Irene In- grid d. v. A. Kapinga en J. C. Streef kerk. Ondertrouwd: W. A. K. van der Voort en T. E. C. de Jong; H. J. T. van der Veen en C. M. J. Ober; L. J. van Duyn en G. Houtzager; A. P. J. Buys en W. M. P. van Luijn. Getrouwd: J. Midderham en M. J. H. Schiltmans; W. N. Brouw en J. W. Hoek; J. Haasbeek en A. Vrjjen- hoek. NOORD WIJKERHOUT STILLE OMGANG OP 27 MAART. De afdeling Noord wij kerhout van het Genootschap van de Stille Om gang houdit haar bedevaart in de nacht van 27 op 28 maart a.s. De be devaart begint met een plechtig Lof met toespraak in de St.-Victorkerk om kwart vóór een uur 's nachts, waarna per autobus naar Amsterdam wordt gereisd. Na het beëindigen van de Stille Omgang wordt in de kerk „De Post hoorn" de H. Mis opgedragen. De gelegenheid tot het afhalen van KLM zeer vast Amsterdam, 18 mrt De hoek waar de aandelen KLM worden ver handeld, bleef vanmiddag, evenals gisteren, gesloten. Er werd volstaan met één notering bij het sluiten van de markt. Het was de hoeklieden onmogelijk een advieskoers te ver strekken. Gedurende de morgenuren werd in KLM oplopend gedaan van f 137 tot f 144. De officiële prijs van gisteren was f 134.50. De beurs wil de vanmiddag de hoek openmaken, doch hiertegen verzetten de hoeklie den zich. Dit vanwege de grote risi co's, verbonden aan de handel in een „open hoek". Op verzoek van het beursbestuur bleef de hoek dan ook gesloten. Alle deelnemers van de effecten- clearing hebben een schrijven ont. vangen, dat de verkochte stukken per omgaand moeten worden gele verd. Dit had tot gevolg, dat velen 's morgens reeds tot dekkingsaanko pen overgingen, om aan de leverings plicht te kunnen voldoen. Dit ver klaart de sterke koersstijging gedu rende de niet-officiële ochtendhan- deL De stemming voor de overige in ternationale waarden was ongeani. meerd. Philips,' gisteren een halve dollar lager in Wall Street, brokkel de verder af tot 152.50 (153.60). Uni lever was een paar dubbeltjes lager op 131.80. Kon. Olie kon zich goed handhaven op 149. Hoogovens was nauwelijks prijshoudend op 545, ter wijl AKU een paar punten moest prijsgeven tot 509. De handel in de hoofdfondsen was minimaal. De re geringscrisis weerhoudt de kopers om in de markt te stappen, dit uit vrees voor een eventuele zwenking naar links (rooms-rood). De handel in de scheepvaartsector was nog wel actief, doch een stuk kalmer vergeleken bij de voorgaan de dagen. Holland-Amerika Lijn daalde circa drie punten tot 1381/». Kon. Boot eveneens drie punten la ger op 130!/t. In de overige scheep vaartaandelen bleven de fluctuaties gering. Leidende cultures verwaar loosd. De staatsfondsenmarkt was wederom gemakkelijker door buiten lands aanbod. Claims Scholten-Foxhol verlieten vandaag de beurs op circa f 160. VOORHOUT FILMMIDDAG VAN JEUGNATUURWACHT In het parochiehuis hield de jeugd- natuurwacht onder leiding van voor zitter J. Warmenhoven een zeer druk bezochte bijeenkomst. Ruim 300 kin deren waren aanwezig, vergezeld van het onderwijzend personeel. Na een ernstig woordje tot de jeugd over de toenemende plantsoen vernieling, spoorde hij aan om het buskaarten k 3.50 per persoon be staat op zondag 21 maart a.s. van 9.30 uur tot 12.30 uur voor de St.-Jo- zefparochie in het Wit-Gele Kruis- gebouw en voor de St.-Victorparo- chie in café „De Vlashoven". komende broedseizoen de vogels toch vooral in bescherming te nemen. Hierna ging men over tot de jaar lijkse grote filmvertoning. Het bestuur had beslag kunnen leggen op de in Cannes bekroonde film: „Land van water en riet". Dit was een kleu renfilm met Nederlands gesproken tekst, die handelde over de mooie meren in Hongarije, die veel gemeen hebben met de Friese meren. Het was zeer rustig in de zaal, wel een bewijs hoe spannend de film was. De geslaagde avond kwam tot stand door bemiddeling van broeder Gielbertus. VOORHOUT Voor de jaarvergadering van de Katholieke Bond van Overheidsper soneel te Voorhout was maar weinig belangstelling. Voorzitter Vroonhof liet in het kort het afgelopen jaar de revue passeren. Hij memoreerde nog even, dat de K.A.B. is overgegaan in het N.K.V. Het aantal leden is gestegen tot 61. Inzake het loonbeleid werd een grote activiteit ontplooid. Bij monde van de controlecommissie werd medegedeeld dat de financiën goed waren beheerd. Er is dit jaar een klein nadelig saldo. Bij de ingekomen stukken was een mededeling, dat de ziektekostenrege ling waarschijnlijk per 1 januari a.s. ingaat. De oprichtingsvergadering van het N.K.V. ter plaatse, had volgens de voorzitter niet zo'n prettig verloop. Het betrof hoofdzakelijk de afdracht van 2 cent per week per lid aan het N.K.V. De voorz. voelde er niets voor Hij bracht in stemming om dit te weigeren, en vond alle leden aan zijn zijde. G. Zwetsloot, het bestuurslid dat zitting heeft in het N.KV. verde digde dat voorstel. Hij is er van over tuigd dat ddt nodig is. P. v. d. Werf wilde hiervoor het reservefonds aan spreken. Het werd even verwarrend, zodat districtsbestuurder J. Alfering dit moeilijke probleem nader uiteen zette. Volgens hem is het bij velen nog niet goed doorgedrongen, dat er een nieuwe situatie is ontstaan. De voorz. was er wel van over tuigd dat financiële steun aan het N.K.V. moet worden gegeven indien dit dringend nodig is „maar dan zo veel als het ons past". Ook dit werd eenstemmig goed gevonden. De aftredende bestuursleden, G. Zwetsloot en H. Godijn werden bij acclamatie herkozen. Deziektekosten regeling werd nog even in het kort door de heer J. Al fering uiteengezet. Aan het einde van deze vergadering volgde een ver toning van lichtbeelden over de hi storie van Flora en Fauna en bollen streek. WESTDUITSE STRAALJAGER IN NOORDZEE GESTORT Een Starfighter van de Westduitse luchtmacht is vanochtend op drie mijl ten westen van Toenning, een plaats aan de westkust van Slees wij k-Holstein, in zee gestort. Twee reddingsboten en een politieboot zijn uitgevaren om een onderzoek m te stellen. Ook vier hefschroefvlieg- tuigen nemen aan de nasporingen deel. MUSEUMBEZOEKERS MOETEN ZICH MELDEN NA DIEFSTAL SCHILDERIJ Naar aanleiding van de diefstal van het uit 1622 daterende schilderijtje „Het vinden van Mozes" van Bartho- lomeus Breenberg uit het Centraal Museum in Utrecht, verzoekt de Utrechtse politie alle mensen, die dinsdag 16 maart tussen acht uur en tien uur 's avonds de tentoonstelling „Italianiserende Landschapschilders" in het museum hebben bezocht, zich in verbinding te stellen met de re cherche. NIEUWE AMBASSADEUR IN SPANJE Bij K.B. is mr. C. W. A. baron van Haersolte, ambtenaar van de buiten- la.ndse dienst der 2e klasse, benoemd tot Hr. Ms buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur in Spanje. Investeringsprogramma iljoen van ruim vier m: De moeilijkheden rond de begTo- tingspositie van de gemeente Voor hout zijn goeddeels weggenomen. Bij het opstellen van de begroting 1965 was het bekend, dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds op een aanmerkelijk hoger bedrag kon worden geraamd dan in voorgaande jaren. Daarnaast zouden ook door een andere afschrijvingsmethode van enige kapitaalslasten door enige ho gere inkomsten en door het verval len van een aantal uitgaven in ver gelijking met 1964 meer middelen beschikbaar komen. De thans voor ons liggende begroting 1965 vertoont een nadelig saldo van 48.754,16. De uitkering uit het gemeente fonds is gestegen met rond 151.000. Het gemeentebestuur is van mening dat het geraamde tekort zonder aan de reële behoeften in 1965 afbreuk te doen nog wel voor vermindering vatbaar is. Daarom wordt voorgesteld ver schillende uitgaafposten te verlagen, tot een totaal bedrag van 22.500. Men kan met een hogere ontvangst uit de wet wegenfinanciering reke ning houden tot een bedrag van 17.175. Er wordt voorgesteld in het ontwerp van deze wet een uitkering aan de gemeente gelijk aan 50% van de kosten van onderhoud van wegen buiten de bebouwde kom gelegen. Geraamd was 17.000 voor dit doel. Gerekend kan dus worden op 8.500. Totaal bedrag van de verhogingen 25.675.-. Nadelig saldo geraamd ƒ48.754,16. Af totale verlagingen 22.550.-. Af totaal verhogngen 25.675.- 48.225.-. Restant te kort dus 528.16.- met welk bedrag de Onvoorziene uitgaven te verlagen. Sedert 1959 was het niet mogelijk een sluitende begroting aan te bie den. In 1965 zal een nieuwe brand weerauto worden geleverd. Het nieu we politiebureau met 2 dienstwo ningen zal medio 1965 gereedkomen. Dit jaar zullen in het plan Boek horst 56 woningen gereedkomen. Nieuwe plannen zyn in ontwikkeling. Medio 1965 zal een nieuwe huis- vuilwagen in gebruik worden geno men. Voor de riolering van plan Rijnsburgerweg, wordt nog gewacht op de goedkeuring van het crediet. INVESTERINGSPROGRAMMA Op verzoek van G.S. is tegelijker tijd met de inzending van de ge meentebegroting een investerings programma voor de komende vijf jaren overgelegd. De navolgende werken zijn in dit programma opgenomen: Riolering Rijnsburgerweg 1965; straatverlichting v. d. Berg v. Heem- stedeweg 1965; verbetering Nagel- brug 1965; aanleg Dorpsplein 1965; aankoop gronden plan Boekhorst 1965; bouwrijp maken gronden hier voor 1965-1966-1967; gymnastieklo- lokaal; wijkgebouw voor Kruisver enigingen; uitbreiding sportvelden; aanleg zwembad; riool waterzuive- rings-installatie. De raming voor dit alles is totaal een bedrag van 3.772,000. Verwacht wordt dat het diepte punt voorbij is en dat de begrotings- posiitie in de komende jaren een gun stiger beeld te zien zal geven dan tot nu toe. Damesjack, magnifiek uitgevoerd met van buiten gebloemde nylon, van binnen effen zwart en daartussen een laagje luchtige acryl. Een jack met 3 charmante „nieuwigheidjes": het astronautenkapje dat strak en behaaglijk om de oren sluit, (Je grove rits met grote ring en niet te vergeten het dessin „mille fleurs". Exclusief verkrijgbaar bij Vroom Dreesmann in alle damesmaten49.75 Er is ook een model in dezelfde kleurige uitvoering maar met kraag en losse capuchon. VROOM DREF^MANN LEIDEN ALPHEN WARMOND WINKELSTAND Door een zowel uitwendige als in wendige verbouwing van De Vroo- mens Schoenhandel is Warmond ver rijkt met een zaak, die geheel vol doet aan de eisen, die tegenwoordig aan een dergelijke zaak op dit gebied worden gesteld. Geen wonder dan ook, dat voor de opening van de zaak grote belangstelling bestond en de vele ingrediënten op ledergebied deze dag schuil gingen achter een schat van bloemen. Er werden vele en hartelijke toespraken gehouden, waarbij een bijzonder woord van dank werd gebracht aan het archi tectenbureau Kamsteeg, de aannemer de heer G. Beugelsdijk en vooral aan het gemeentebestuur voor de onder vonden medewerking. Zij allen heb ben er toe mede gewerkt dat alles een vlot verloop heeft gehad. Warmond kan trots zijn op deze geheel gemoderniseerde zaak, die op elk gebied de toets der kritiek kan doorstaan. Ook van officiële zijde gaf men acte de présence, wel een be wijs dat ook het gemeentebestuur er van overtuigd is dat dit nieuwe pand veel zal bijdragen tot verfraaiing van het dorpsaanzicht. Raadsvergadering Het ligt in 't voornemen van de burgemeester de raad dezer gemeente op maandag 29 maart a.s. des avonds acht uur in openbare vergadering bijeen te roe pen. Cocosloper Uw keuken en gang als nieuw meteen Irisseen sterke cocosloper tegen speciale V.A prijzen 70cm br.Per meter 4.7 5 83cmbrPer meter 5.75 100cmbr. Per meter 75 6. Tennisrokja Herenpyama Apart tennisrokje van in moderne streepdes- van optisch witte Terlen- sins en nieuwe kraagljjn. ka, gegarandeerd door Prima kwaliteit katoen, hetbekendeolifantetiket. Geheel geplooid. In wit. Maten 34-46. Part. Maarsm. q 75 Parterre ÉL 90 'eeg. 0. Breestraat W, ALLEEN GELDIG VRIJDAG 19 MAART A.S. Basketballschoenen voor sport en spel. Hoge gymnastiekschoen. Zwart/wit of blauw/wit. Maten 27-47 Maten 27-28 Malen 29-35 Maten 36-42 Maten 43-47 Perterra Breestraat 3.15 3.50 i la Ufkm Corset zeer sterke coutil. Met zijsluiting en veter, elas tieken inzetsels, brede elastieken buikband en extra varsterkte baleinen Zonderbuikband(alleen wit). 50 Zalm of wit 50 2e etage I jLm Terlenka culotte (korte broek) in 2 kleu ren grijs. Geheel ge voerd. Met verstelbare band en voor ritssluiting- 411 jaar. 4 ja* 4 90 1e etage 11Jaar 6. 90 aA R|a z* Mm Iffhgmd (bagamd) gasped Veldbed De ideale.reserve'voor de logeerkamer of bij't kamperen.Verend opge hangen, katoenen tijk. Hoofdeinde In 4 stan- Bijpassende matras Sportshop IC. 7 5 Breestraat 73 10s M aar. Ki Broodrooster Hall automatisch. Ge schikt om 2 boterham men gelijktijdig te toasten Prima u ilvoering in een mooie kleur. 220 Volt, 750 Watt. Set schalen Sla-, aardappelen- of groenteschalen van crèmekleurig aarde werk. Diverse frisse randdacors. Royale ma ten Verpakt In een doos. Per set van 2 stuks 50 3e etage 2. Plastic deurplaaljes gl asheldere onopvallende .verf- deur" beschermer. 2 stuks van 28x6 cm incl. sierschroeven. 0.95 2 stuks van 35x3 cm incl. sierschroeven. 10 2e etage |a Meisjes babydolls Bedrukte katoen in roos motief. Vlot modelletje, geheel met bijpassende kleur band afge werkt Practisch voor de komen de vacanties. 4 jaar O 1 jaa Parterre Breestraat LEIOEN ALPHEN

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5