uitblinkers in kwaliteit maar ook in prijs Extra voordeel voor U wm PERONISTEN BEHALEN GROTE WINST Ook Libanon voelt niets voor breuk met West-Duitsland „Floribunda 1965" in Blijdorp Slippartij op Leidse Haagweg MAANDAG 15 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De Peronisten in Argentinië heb ben gisteren de beste verkiezings resultaten behaald sedert Peron tien jaar geleden werd uitgeschakeld, maar zij zijn er niet in geslaagd de radicale partij van de eerste plaats te ver dringen. Op grond van cijfers menen waar nemers, dat de radicalen 71 zetels in de nieuwe kamer van afgevaardigden zullen krijgen (tot dusver 65) en de Peronisten 45 (17 tot dusver). De winst van beide partijen ging ten koste van de kleine partijen. De verkiezingen betroffen de helft van het aantal kamerzetels. De Libanese minister van buiten landse zaken, Takla, heeft aan de vooravond van zijn vertrek naar de conferentie van minister! van de Ara bische Liga de Westduitse ambassa deur in Beiroet meegedeeld, dat zijn land in de Egyptische hoofdstad het standpunt van president Bourgiba van Tunesië zal steunen. Zoals gemeld heeft het Tunesische staatshoofd zich uitgesproken tegen verbreking van de diplomatieke be trekkingen met West-Duitsland, als dat land dergelijke betrekkingen met Israel aanknoopt. De Israëlische minister van buiten landse zaken, mevrouw Golda Meir, heeft verklaard, dat Israel naar haar oordeel moet ingaan op het aanbod van West-Duitsland tot het aankno pen van diplomatieke betrekkingen. Zij erkende echter, dat dit een moei lijke en ernstige zaak is voor het Israëlische volk. VERDUISTERINGSSCHANDAAL IN ZUID-FRANKRIJK De „Banque de Nice", een particu liere plaatselijke bank, is vrijdag on der regerinigsbeheer geplaatst naai aanleiding van een onderzoek, dat een tekort van bijna twintig miljoen francs (ruim 15 miljoen gulden) aan het licht bracht. De directeur van de bank, Louis Martinon, die sinds woensdag vermist werd, is gisteren dood in zijn auto aangetroffen in een meer op zijn landgoed te Frejus aan de Rivièna. Onmiddellijk na de ver dwijning van Martinon was een on derzoek ingesteld naar de mogelijk heid van verduistering. Het 25-jarige bestaan van de Ko ninklijke Rotterdamse Diergaarde zal o.a. worden gemarkeerd door een bloemententoonstelling, die de naam krijgt van „Floribunda 1965". Deze expositie zal op 2 april om 11.00 uur worden geopend. Grondlegger van de tentoonstelling is de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, die daarbij sa menwerkt met andere instanties. Het resultaat was, dat in de tuinen van de jubilerende diergaarde te Rot terdam een terrein van tweeduizend vierkante meter als expositieruimte zal worden ingericht, waar van 2 tot 11 april een lusthof van bloemen, planten, bloemsierkunst en tuinar chitectuur te zien zal zijn. De vaste keuringscommissie van de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft zich bereid verklaard de beoordeling en het toekennen van de prijzen, waar. onder tien gouden medailles, op zich te nemen. Men verwacht zestigdui zend bezoekers. Generaal sir Frederick Brow ning, die in de tweede wereldoorlog de Britse valschermtroepen formeer de, is gisteren op 62-jarige leeftijd in zijn woning in Cornwall overle den. Hij was gehuwd met de schrijf ster Daphne du Maurier. PAASBOODSCHAP PAUS PAÜLUS Paus Paulus VI zal op Paaszondag de H. Mis opdragen op het voorbor des van de St. Pieter en aansluitend daaraan zijn Paasboodschap tot de wereld richten. Deze toespraak sluit met de zegen „Urbi et Orbi", Over de stad Rome en de wereld, vanaf de buitenloggia van de Sint Pieter.. KONINKLIJK PAAR NAAR LECH VERTROKKEN De koningin is hedenmorgen in gezelschap van prins Bernhard voor een korte wintersportvakantie naar Lech vertrokken. Indien nodig, zo deelt de RVD mee, zal de koningin haar vakantie onderbreken om zich door de kabinetsformateur mr. Cals op de hoogte te, laten stellen van zijn formatiewerkzaamheden. TON SCHADE BIJ BOERDERIJBRAND In Smilde heeft vrijdag brand ge woed in de grote boerderij van de heer H. Appelo. De brand werd ver oorzaakt door kinderen die met vuur speelden. De landbouwschuur, waar in haver, zaaigranen en stro waren opgeslagen, ging verloren, evenals een deel van het woonhuis. De inboedel kon worden gered. De eigenaar-bewoner was tegen brand schade verzekerd. Deze schade wordt op ruim 100.000 geschat. BENOEMING TWEEDE PLAATSVERVANGEND SECRETARIS-GENERAAL Bij het ministerie var Sociale Za ken en Volksgezondheid :s naast de huidige plaatsvervangend secretaris generaal, mr. J. P. F. H. Kloppen- berg, een 2e plaatsverv. secretaris generaal benoemd. ALs zodanig zal optreden drs. H. A. M. Moeskops, laatstelijk hoofd van de afdeling re search van het directoraat-generaal voor de arbeidsvoorziening. De heer Kloppenberg zal zich in het vervolg bezighouden met aangelegenheden betreffende de volksgezondheid, ter wijl de heer Moeskops zich meer in het bijzonder zal richten op zaken betreffende de arbeidsvoorziening, de arbeidsbescherming en de bedrijfs organisatie. De heer Moeskops is na beëindi ging van zijn studie aan de Kath. Economische Hogeschool in Tilburg sinds 1936 aan het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid ver bonden. De heer Moeskops zal zijn nieuwe functie per 15 maart a.s. aan vaarden. NOORDWIJKER EN KATWIJKER AANGEHOUDEN In de afgelopen nacht zijn door een wachtmeester van dc Oegstgeester rijkspolitie een 23-jarige grondwer ker uit Noordwijk en een 25-jarige visser uit Katwijk aangehouden. Zi; hadden in Leiden twee fietsen ge stolen. Parochianen van de St. Leonardus kerk aan de Haagweg, die gisteren op weg waren naar de H. Mis van negen uur, hebben onderweg de schrik van hun leven gehad. Om even voor negen begon een op de Haagweg rijdende, door een 18-ja rige Boskoper bestuurde personen auto, te slippen, zonder enige twijfel omdat de auto met veel te hoge snel heid reed. De auto begon zijn slippartij ter hoogte van de Da Costastraat, schoot naar de linkerzijde van de rijbaan, ramde de stenen muur van eer daar staande kolenopslagplaats, vernielde een tweetal verkeersborden en kwam na het maken van een halve slag, tot stilstand tegenover de Genestétstr De afstand van het slipspoor duidt er alleen al op, dat de autc met zeer hoge snelheid gereden moet hebben. De auto werd geheel vernield. De bestuurder en een 18-jarige vriend uit Alphen aan den Rijn, die naast de chauffeur in de auto zat, zijn met een particuliere auto naar hun woon plaatsen overgebracht. Zij kregen beiden vermoedelijk een hersen schudding. limn iaüji r— li ii '•ï.rj; Autoped met luchtbanden en rubber op de voeten plank. Solide uitvoering. 22.50 Parterre Maarsmanssteeg Damesblouse met charme! Mouwloze nylon blouses in wit, zwart, rose en bleu. Het voorpand is een water val van ragfijne kant. 1e etage 5.90 Parapluies zijn ook in mo del en kleur aan mode onderhevig. Pencil model, met ragfijn nylon overtrek op nikkelen baleinen. Een keur van aparte knoppen en kleuren. 1e etage 8.- De caban is .in". Sportieve nonchalance met rugsplit. Prima kwaliteit flanel. In origineel zwart. Maten 34 - 46. 1e etage 35.— Moderne eethoek In afroteak. De vierkante tafel heeft afgeronde hoeken. Ook leverbaar in langwerpig en rond model. 4 uiterst solide stoelen. De stoel is zwart met een teak zitting. Deze practische eethoek compleet 125.— Stoel ook los verkrijgbaar. Per stuk Alleen Lelden 2e etage 17.50 Heren toilettas.Voor heren, die prijs stellen op een verzorgd uiterlijk is deze toilettas met brede soufflé, een onmisbaar attribuut voor het opbergen Van alle toiletbenodigdheden. Plas tic gevoerd, met2binnen- vakken. Parterre fV 1 .95 Tricel. De meest modieuze japon- en blousestof. Talrijk zijn de kleuren en dessins van deze imprimé's. 90cm breed. per meler 1e etage 5.— Dobby gordijnstof, onze mooi bekende kwaliteit in uni tinten enkele stukken met kleine weef foutjes. nu voor slechts 2e etage 2.50 Damestas. De droom van de elegante vrouw, een modieuze en luxe lederen tas. Klassiek is het model en het binnenvak is voor zien van een ritssluiting. Kleuren: zwart, bruin, wit en donkerblauw. Normale waarde 45 als uitblinker Parterre Breestraat 35.*-- Royale 2 deurs garderobe- kast. hang en leg De kast is van een bijzonder zware kwa liteit en uitgevoerd in fraai blank gepolijst Bonkonko. 2e etage Alieen Leiden 135.— Lederen slippers. Met poro rubberzooi. Maten 35 - 44. 4.35 Maat 35-39 Maat 40 -44 Parterre Breestraat 5.25 Matrasdekken. Gevuld met 100% nieuw jutevlies. Prima doorgestikt. Onmisbaar op elk bed. Beschermt Uw kostbare bovenmatras te gen beschadiging en slij tage. 1 pers. 80x190 cm 5.25 2 pers. 120-190'cm 2e etage 7.25 Festival lakenset. Prima kwaliteit grasllnnen en op tisch wit. Met gal,on gar nering op laken en sloop. In rose, bleu en geel. 1 pers. met 1 sloop 9.90 2 pers. met 2 slopen Parterre Breestraat 1 3.90 Badstof keukendoek. Een juweeltje voor Uw keuken in een unieke kwaliteit en frisse dessins. Royale maat 2 stuks Parterre Breestraat 3.95 Potgrond „Vendex flora". Zakje met 2 kg. inhoud. 3 zakjes 2e etage 1 Gaat U met vacantie of verwacht U gasten? Ideaal is dan deze schuimpl.astic matras voor op Uw veld of luchtbed. Katoenen tijk in talrijke kleurige dessins. 4 cm dik. Sportshop Breestr 73 9.50 Plastic werkemmer van een zeer degelijke constructie. Grote maat. Nu slechts 3e etage 1.95 Haardroogkap. Regelbaar: warm en koud. De kap is in een frisse blauwe tint uitgevoerd. Compleet met statief. 1e etage 42.50 Zware kwaliteit bouclé ta-» pijt. 130 cm breed. Door enkele kleine schoonheids foutjes in het weefsel van 25.90 voor slechts J2e etage Per meter. Alleen Leiden 1 5.50 Nylon nachthemd. Flatteus, royaal model, rijkelijk met kant gegarneerd. In de modetinten rose en bleu. Maten S.M.L. Parterre Breestraat 5.90 Zeer solide ballpoint met metalen dop, clip en barrel- punt. Genormaliseerde ver wisselbare stift. Druksysteem. In lux plastic doosje. Parterre Maarsmansst. 1.25 Damesjacket. Mooie kwa liteit twill gabardine. Aan twee zijden te dragen. U kunt kiezen uit veel mode- tinten. Maten 36 - 46. 1e etage 29.75 Voor Uw liefste baby een plastic luierbroekje. Uiterst zacht en soepel. Alle maten 3-4-5-6. iPer stuk 0.75 Per 2 stuks Per 3 stuks 2e etage 1.20 1.50 Bel-O Fast herenoverhem den. Een overhemd met vele pluspunten.' Blijvend optisch wit, strijken over bodig, versterkte boord en manchetten, prettige pas vorm, nieuw boordmodel. Alle maten, per stuk 9.75 1e etage 2 stuks 17.50 „Dlolen" jongensjack. Kreukherstellend, wateraf stotend en geheel gevoerd. Met deelbare ritssluiting. 4 moderne kleuren. 4-14 jaar. 4 jaar 14.90 le etage 14 jaar 19.75 Tricot-mode Is een jeugdige mode. Gebreide japonnen in uni of gestreept in tal van modellen en mooie tin ten o.a. rose, aqua, beige, rood etc. Maten 36 - 44. 1e etage 20.— Keukenfafel van metaal, chroom conische poten, Hornitex bovenblad. (90 x 60 cm). Krasvrij, zuurvrij, tegen hitte bestand, demontabel. Stevige con structie. Ie etage 35.— Projectietafel met dubbele bladen -en gemoffeld frame. Instelbaar op elke hoogte. Geheel inklapbaar. Parterre Maarsmansst31.50 De „Suprafon platenspeler verschaft U" 100% muziek genot. Sterke bromvrije motor. Omschakelbaar voor 125 of 220 Volt. Mono-stereo voorbereid. Automatische afslag. In houten, met suwide be plakte koffer. Volle garantie. Parterre Maarsmansst. 45. LEIDEN ALPHEN

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5