et mmv% Ei 3Sd U Het geE „MENSEN VAN MORGEN" - MET GEWIJZIGDE LOEKIE - MAG WEER GEDRAAID WORDEN KRITIEK OP NCRV-LEIDING Leidse Bioscopen Margriet en Pieter onopgemerkt in Baarnse bioscoop TWEE DODEN EN VIJF GEWONDEN VISIE OP TELEVISIE Aet^erHan'fen MSTOP MAANDAG 15 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 A VOORJAARSBEURS BOUW «TRANSPORTVERWARMING VREDENBURG CROESELAAN VN-TERREIN GEOPEND VAN 9-17 UUR (Advertentie) De veelbesproken film „Mensen van Morgen" van Kees Brusse komi, nu enkele kleine passages waarin de 20-jarige Amsterdamse jongeman Loekie aan het wooi-d is, zijn gecou peerd, opnieuw in roulatie. Volgende week donderdag, 18 maart, zal deze Nederlandse film in Amsterdam, Rot terdam en 19 andere steden in ver toning komen, zo heeft de heer J. van Leeuwen gisterochtend, namens de Saphire Film Productie n.v., meege deeld. Op 5 november van het vorige jaar moest de film krachtens een vonnis van de president van die rechtbank te Amsterdam in het kort geding tus sen Loekie's vader en de genoemde film productie n.v. uit de roulatie worden genomen. Nadien zijn tussen Loekie's vader en de maatschappij onderhandelingen gevoerd. Die heb ben er toe geleid, dat de film opnieuw in roulatie komt. Loekie's vader heeft aan de hervertoning enkele voor waarden verbonden. Het is in de tekst van Loekie, dat de kleine cou- De NCRV is gezwicht voor de druk van de andere omroep vereniging en: de christelijke omroep vereniging heeft het weekblad „De Spiegel" be wogen tot stopzetting van de publi- katie van de radio- en televisiepro gramma's. De omroepverenigingen waren van oordeel, dat „De Spiegel" deze programma's kreeg toegescho ven van de omroepgids van die NCRV, die bij dezelfde uitgever wordt ge drukt. Bovendien heeft de NCRV be sloten met ingang van 1 januari 1966 de omroepgids bij een andere druk kerij te laten drukken. Dit heeft de sfeer tijdens de onderhandel in g en tussen NCRy en Spiegeluitgever be paald niet \*ergemakkelij kt. Toch is er, op bepaalde voorwaarden, een ak koord gesloten. Tijdens een provin ciale ledenvergadering van de NCRV is felle kritiek geuit op de wijze, waarop het diagblad „Trouw" de kwestie heeft besproken. Men is van mening, dat „Trouw" bepaalde zaken niet juist heeft behandeld. Er werden trouwens nog meer za ken aan de orde gesteld, die nogal wat kritiek lossloegen bij de leden. Zelfs de herverkiezing van mr. A. B. Roosjen als voorzitter wekte scherpe kritiek. „Er moet maar eens een ver jonging komen", zo zei een van de tegenstanders. De films in de week van 11 tot en met 17 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: James Bond contra dr. No (14 jaar) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Kooi der liefde. (volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: The Carpetbaggers, (volwassenen) Dag. en zondag: 2.00 en 8.00 uur. Studio: Limonade Joe. (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Gejaagd door de wind. (14 jaar) Geprolongeerd Dag. en zondag: 2.00 en 7.30 uur. Rex: De zonen der Musketiers. (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7 15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. pures zijn aangebracht. Totaal gaat het hierbij om 20 meter, dat is drie kwart minuut. Het betreft zinnen en soms maar een deel van een zin. Daar waar Loekie's subjectieve zienswijze met name op bet familieleven, naar het oordeel van zijn vader, de sfeer en de intimiteit van zijn gezin aan tastte. Twee of drie van deze passa ges zijn praktisch gelijkluidend, maar krijgen door hun herhaling een be paalde, onbedoelde nadruk. Dit kwet ste Loekie's vader ails hoofd van het gezin. Een andere coupure werd aange bracht om een woord of uitdrukking te verwijderen, die in de oren van zijn vader onaangenaam vulgair klonk, hetgeen hü niet in het belang achtte van zijn zoon. Een andere voorwaarde is, dat een deel der opbrengst ter beschikking van Loekie's vader komt voor een door hem nader te bepalen charita tief doel. Kees Brusse spreekt aan het begin van de film zoals deze nu in hervertoning komt een korte intro ductie. H.K.H. Prinses Margriet en haar verloofde, Pieter van Vollenhoven, zijn er in het afgelopen weekend in geslaagd onopgemerkt in de Baarnse bioscoop „Flora" de film „De Roze Panter" te gaan zien. Om echter on opgemerkt te blijven moest het paar enige tijd vóór het einde van de film de bioscoop weer verlaten. Nadat Pieter met enige moeite het balcon had verlaten, zijn zij teruggekeerd naar paleis Soestdijk. Botsing op Afsluitdijk Bij een verkeersongeluk dat vrij dag j.l. rond het middaguur op de Afsluitdijk onder de gemeente Won. seradeel is gebeurd, zijn twee per sonen om het leven gekomen. Vijf mensen werd min of meer ernstig gewond. De slachtoffers zijn de 21-jarige heer A. H. W. uit Amsterdam en de 20-jarige mej. L. M. H., eveneens uit de hoofdstad. Door nog Önopgehelderde oorzaak kwam de door de heer W. bestuurde personenauto op de andere rijbaan, waar hij met een tegenligger in bot sing kwam. Beide auto's werden ver nield. Overstapje in de lucht Een officier van de Canadese luchtmacht heeft een plan ont vouwd om reizigers in „volle lucht" te laten overstappen van het ene in het andere vlieg tuig. De officier, capt. Houle, stel. de in het tijdschrift voor de Canadese luchtmacht voor om kleinere vliegtuigen achter reusachtige transporttoestellen te manoeuvreren en een ver binding tot stand te brengen zoals thans gemeengoed is bij de brandstofbevoorrading in de lucht De passagiers zouden door de slurf van het ene naar het andere toestel kunnen wan delen. Het zou daardoor moge lijk worden het ladings vermo gen van de grote toestellen uit te breiden doordat 't landings gestel van een geringer ge wicht kan zijn. De vliegtuigen van capt. Houle zouden n.l. maar eens in de twee maanden leeg aan de grond komen en dan op steeds dezelfde vliegvelden, hetgeen de veiligheid zou ver groten omdat de piloot de om. standigheden daar op zijn duimpje kent, zo meent hij. TOPDRUKTE OP JAARBEURS Naar schatting 55.000 a 60.000 men sen hebben vandaag een bezoek ge bracht aan de Voorjaarsbeurs in Utrecht. De vrije zaterdag beinvloed- de dit recordcijfer. In de omgeving van de jaarbeurscomplexen stonden vijftienduizend auto's en honderd autobussen geparkeerd, ook al een record. Vorig jaar was de zaterdag ook bijzonder druk, maar het aantal geparkeerde auto's bedroeg toen „slechts" 11.500. Door een felle brand is zaterdag in de buurtschap Bruggerhuizen (gem. Leende) de boerderij van land bouwer J. van Ansem door brand vernield. Veertien stuks vee kwamen in de vlammen om. De brand is ver moedelijk het gevolg van kortslui ting. De schade, die op f 75.000 wordt geschat, wordt door verzekering ge dekt. Het gezin, bestaande uit man vrouw en zes kinderen heeft onder dak gevonden bij familie. Co] te kort te doen, mag worden gewezen op die vertolking van beide hoofd rollen door Braim van der Vlugt en Rob Geraerds. Tezelfder tijd op de andere zender draaiden films van 't nog al bestreden festival, dat onlangs in het Duitse Oberhausen werd ge houden. Daarbij sloot zich aan de Engelse spionage-thriller „Tanden met geheimen" met John Philips in de hoofdrol van majoor Spencer Zo als elke zondagavond heeft ook nu een show gedraaid met Tom Ewell als dominerende figuur. ZATERDAG De KRO heeft het ook nu niet van zich kunnen verkrijgen, twee serie-films te bannen uit eenzelfde amusementsprogramma. Daartussen door kregen we „Brandpunt" met weliswaar actuele onderwerpen, maar. dan toch met zure opmerkingen van Frits v. d. Poel aan bet adres van de schrijvende pers en bijna onverstaan bare vragen aan minister Bogaers. De daarop volgende midflvondsere- nade was van het soort, dat we zo langzamerhand wel kennen. Ook nu had .Tos v. d. Valk de Engelse groep van George Mitchel uit Engeland la ten overkomen, met liedjes, die on vertaald zijn gebleven. Alleen werd wat Nederlands ingevoegd en wel een koldertekst uit een van de vo rige shows van Toon Hermans, die in Dick van Bommel-achtige stijl moest dienen ter begeleiding van filmbeelden uit het bewegelijke Lon den. Dit alles neemt niet weg, dat we waardering hebben voor de ge varieerde choreografie van Douglas Squires. In zijn epiloog had pater Leopold Verhagen een ganse uitstal ling middeltjes bijeen gebracht, ter ondersteuning van de verzekering, dait allerlei vermagerringstabletten niet nodig zouden zijn. indien men nu en dan bij de maaltijden zich wil ontzien, zeker in de Vasten. VRIJDAG Steeds weer is men benieuwd, waf Rudi Carrell zal maken van zijn vol gende show. De jongste aflevering voor de Vara was gesitueerd op een gracht in Amsterdam en leverde soms aardige scènes op. Maar hoogtepun ten, zoals bijvoorbeeld „Het eiland", waren er niet bij. Aan de andere kant was welhaast niets beneden de maat. We denken vooral aan het sketchje met vader Carrell en Conny Stuart. Actueel was het liedje op het geleden verlies van DWS in Hongarije. Hier had Rudi eigenlijk moeten aankno pen aan het ergerlijke feit, dat DWS in datzelfde Hongarije zich had ge leend tot het maken van opzichtige reclame voor een sigarettenmerk Als of al die Nederlandse reclames langs het speelveld al niet genoeg waren. Pier Tania en Jan Blokker hebben in een weinig nieuws opleverend pro gramma de problemen in het Neder landse bioscooDbedrijf behandeld. Heel bemoedigend is de stand van zaken niet: de t.v. doet kennelijk veel concurrentie aan. Komende uitzendingen Vanavond draait de Hongaarse film „Een kleine draaimolen". Op N2 is de KRO, waar het Haagse zangeres je Connie van Solingen gaste is in „Waauw". Voortgezet wordt de serie over de eerste eeuwen van 't chris tendom van prof. Frits v. d. Meer. Deze keer zal Vera Bondam een vrouwenleven uitbeelden. Dinsdag heeft de Vara de quiz „Tel uit je winst", als gast de Belgische schrij ver Marnix Gijsen en het Lurelei- cabaret met onder meer Jasp^rina de Jong. N2 vertoont de film „Station petticoat", geeft iets over Hondo- isme en brengt onder meer Rita Reys in „Dzjes zien". Voor woensdag vra gen we aandacht voor de eerste van de zeven vastenepilogen. die de Ca- pucijner pater dr. Alfred van der Weijer voor de KRO zal houden. Deze epilogen sluiten zoveel mogelijk aan op de actualiteit, waarbij nadruk wordt gelegd op het ideaal van de kerk der armen, zoals paus Joannes heeft naar voren gebracht. Vooraf gaat de voetbalwedstrijd Noord-Ier- land tegen Nederland te Belfast. Op N2 kan men „Engeland in spiegel" zien. Het toneelstuk van donderdag heet „Een vijand van het volk" en is van Ibsen. Robert de Vries en Lies de Wind vervullen de hoofdrollen. Op N2 brengt de Vara een program ma van composities van Duke Elling ton. ZONDAG Biljarten in Apeldoorn en ijs hockey in Finland waren de bijzon dere sporten, die de gebruikelijke sporbrubrieken hebben begeleid en die voor de liefhebbers soms boeiend konden zijn. De NCRV was in de avond toe aan de derde aflevering uit de serie belevenissen van een jonge arts in de twintiger jaren. De romantische sfeer, die de medicus schrijver A. J. Cronin in zijn oor spronkelijke verhalen wist te leggen, werd door de spelers ook nu uitste kend overgebracht. Zonder iemand DINSDAG 16 MAART 1965 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s 7.00 AVRO; 7.50 VPRO; 8.00 24.00 AVRO. 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Beiaardconcert (opn.); 7.30 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgymn; 9.00 De groenteman; 9.05 Tsjechische muziek uit de 18e eeuw (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boekbespreking; 10.00 Lichte gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Lichte gram.; 12.17 Overheidsvoor lichting: Uitzending voor de land bouw; 12.27 Meded. t.b.v. land- n tuinbouw; 12.30 Dansorkest en zang solisten; 13.00 Nws; 13.10 Meded., event, actueel of gram.; 13.25 Beurs berichten; 13.30 Zang en piano: lich tte muziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Lichte gram; 15.30 Voordracht; 15.45 Amusementsmuz. (gr.); 16.00 Nws; 16.02 Stereo: Fagot en piano: mod. muziek; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Lichte gram. voor de tieners; 18.00 Nws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Orgelspel; 18.30 R.V.U.: Wijs gerig perspectief: Ideologie, door Prof. Dr. J. Kruithof; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Operafragmenten (gr.); 20.00 Nws; 20.05 Radar: radioperiodiek; 20.45 V >n, voor en door amateurs; 21.05 Uw belastingaangifte over 1964, praat je door K. Sneep; 21.20 Licht instru mentaal ensemble; 21.45 Sitar, radio tijdschrift voor gitaristen; 21.55 Mod. en klass. pianomuziek (opn.); 22.30 Nws. en meded.; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Gesproken brief; 23.05 Modern toneel: toneelfragment. Aansluitend Discussie; 23.40 Pianospel: lichte mu ziek; 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m, 1007 kc/s 7.00 24.00 KRO. 7.00 Het levende Vfoord; 7.05 Ou verture: lichte gram. en reportages (7.30-7.40 Nws; 8.00-8.05 Overweging) 8.30 Nws; 8.40 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Mod. orkest werken (gr.) 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaan vooruit, praatje; 12.00 Angelus; 12.03 Encelse volksliedjes voor tenor (gr); 12.20 Voor de boeren; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws: 12.40 Actualiteiten of gram.; 12.50 Lichte gram. met commentaar; 14.00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Musiësta: gevarieerd progr.; 14.50 Lichtbaken, lezing; 15.00 Rielek- senamusementsprogr. (herha ling van zaterdag jl); 16.00 Voor zieken; 16.40 Onderweg, programma voor oudere luisteraars; 17.00 Voor de jeugd; 17.35 Voor de padvinders; 17.50 Overheidsvoorlichting: Nieuws uit de Nederlandse Antillen. Spreker: Henk Dennert; 18.00 Stereo: Licht instrumentaal ensemble (op.); 18.20 Uitzending van het Geref. Politiek Verbond. Géén volkssoevereiniteit, wél volksinvloed. Spr.: de heer J. van der Jagt; 18.30 Portret in mu ziek (gr.); 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoording; 19.00 Nws.; 19.10 Actualiteiten 19.30 Promenade orkest: amusementsmuziek; 19.55 Or- phée, opera (le acte), uitgevoerd d. Omroeporkest en -koor en solisten; 20.30 Hij is de erfgenaam, reeks bij- beldiensten gedurende de Vasten- en Lijdenstijd; 21.05 Orphée, opera (2e en 3e acte); 22.15 Gram.; 22.35 Boekbespreking 22.30 Nws; 22.40 Epi loog 22.45 Alle landen hebben al lerhande liedjes; 23.15 Lichte gram; 23.55 - 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NOT/NTS: 14.05-14.30 Schooltelevisie; NTS: 17.50 - 18.25 Eurovisie: Wielrennen: Laatste etap pe van de wedstrijd Parijs - Nice; 19.00 Nws; 19.01 Barend de Beer, film voor de kleuters; 19.06 Week- journaal voor gehoorgestoorden; 19.33 Engelse les; 20.00 Journaal; VARA: 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Voor dracht; 20.55 Tel uit je winst, quiz; 21.30 Spreken met schrijvers; 22.05 Lurelei Cabaret; 22.35 Actueel Hu manisme; NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Documentaire over de fabrikage van de Rolls Royce; 20.20 Station Petticoat, TV-film; NCRV: 20.45 De grote wereldgods diensten: Hindoeïsme, documentaire; 21.05 Dzjes Zien: jazzmuziek; 21.50 Attentie; CVK/IKOR: 22.10 - 22.35 Programma gewijd aan de Deense denker Sören Kierkegaard. Een vervolgverhaal van Suske en Wiske pi s RED BAND- ROOSENDAAL door: A. ARNEGELT 11) al gebeurd was. De vreemde zei im mers, dat de man dood was". „Dat kan natuurlijk ook anders opgevat worden". „Kan wel zijn. Het doet er ook niet toe, of Scapatelli nu tevoren Burg- „Bij een zieke, die op sterven lag J""15?1 h£Lef' 01 3* hij U," en die naar hem had gevraagd. De ,ter beledigde echtgenoot overval- :-ke had haar broer met een brief n *oen bem met Rosemarie naar hem toegestuurd. Maar die verraste broer cjaf die brief weer aan een „Maar waarom heeft hij dat lijk houtvestersknecht, die Lauterboeck dan in de tuin van Waldstaetten ge heet, en deze wist niet dat Burghau- sleept?" ser trouwde. En zodoende kreeg de „Begrijp je dat niet? Als de dader dokter die brief op het moment, dat verborgen moest blijven, dan moest hij met Rosemarie zijn nieuwe huis Rosemarie toah naar huis teruggaan, binnenging. Ik geloof trouwens, dat en Scapatelli moest terug naar het op het ogenblik, dat juffrouw No- poortgebouw. Afgezien van het feit, wak het tweetal afluisterde, de moord dat het voor de jonge vrouw afschu welijk geweest zou zijn de hele nacht met dat lijk in huis te blijven, zou ze natuurlijk ook meteen verdacht ge weest zijn". „Maar waarom nu juist in de tuin van Waldstaetten? De dader had zijn slachtoffer toch evengoed op straat kunnen leggen". „Nou ja tante Barbara schok te ongeduldig met haaf schoudef „Al die kleinigheden weet ik natuur lijk ook niet. Ik kan niet precies we ten wat de moordenaar gedacht heeft. Misohien heeft hij in zijn opwinding niet goed nagedacht". „En hoe heeft Scapatelli de dolk in handen gekregen, die in de kamer van mijnheer Waldstaette hing?" vroeg Gretl harnekkig verder. „Ja, lieve hemel, dat moet je man natuurlijk uitzoeken. Hy mag ook wel eens iets doen, ik heb hem nu waar achtig genoeg geholpen. Doe hem mijn beste groeten en laat hij juf frouw Nowak en Lauterboeck ont bieden. Lauterboeck is een kennis van juffrouw Nowak en heeft bij haar gevraagd, of hij zo goed ging naar dokter Burghauser, aan wie hij de brief moest brengen. Maar nou moet ik echt naar mevrouw Huebner". Opgewonden en totaal onder de indruk van wat ze gehoord had, bleef Gretl alleen. Zo'n tante Barbara! Wie zou haar zo'n speurzin hebben toege schreven. Het was dus soms toch wel goed om nieuwsgierig te zijn en niet neer te kijken op kletspraat jes van wasvrouwen. Wat zou Ernst er van zeggen? Tante Bertha was de laatste dagen jaren ouder geworden. Alles was an ders geworden in haar leven. Ook het personeel in huis was anders. Betty, het dienstmeisje, had opgezegd zonder een behoorlijke reden te geven; de keukenmeid, anders een zeer aanhan kelijke vrouw, die al tien jaar in huis was, wilde ook weggaan. Ze was bang, sinds de dode buiten in de tuin gelegen had. Na donker durfde ze de deur niet meer uit, en 's nachts droomde ze altijd van hem. Na lang gepraat haalde tante Ber tha haar over te blijven. Martin, de knecht, en de Benedicts liepen vreemd schuw door het huis en spra ken alleen als het niet anders kon. De heer des huizes ontweken ze ken nelijk. Bij het ontbijt, dat als altijd zwij gend genuttigd werd, zed Waldstaet ten plotseling, alsof -hem ineens iets te binnen schoot: „Architect Frölich is op de terug reis en zal meteen als hij terug is naar ons toekomen. Dit schrijft hij. Hij is destijds naar een klein Fries eilandje gereisd, waar hij in een vis sersdorp gelogeerd heeft". „Ik dacht, dat hij op zakenreis ge weest was?" zei tante Bertha hoofd schuddend; „hij heeft immers op de brui zij onderbrak zichzelf plotseling, toen ze zag, dat Rosemarie pijnlijk getroffen werd. „Ja, toen heeft hij verteld, dat hij in enkele steden opdrachten gekregen had en voor zijn beslissing de situatie eens bestuderen wilde". „Het kan zijn, dat hij het één met het andere gecombineerd heeft. Het eigenlijke doel van zijn reis was ech ter zijn zenuwen eens tot rust te la ten komen. Je kon trouwens aan hem zien, dat hij de laatste tijd erg over werkt was." „Ja, hij zag er slecht uit, maar dde paar dagen zullen weinig geholpen hebben." „Hij komt terug, omdat hij van het „ongeluk" gehoord heeft en toen daarginds geen rust meer gehad heeft". „Ik wil hem niet zien", riep Ro semarie plotseling uit, terwijl zij be vend over haar hele lichaam, op stond en de handen afwerend vooi zioh uithield. Een uitdrukking van angst en afgrijzen straalde uit haar diepblauwe ogen. „Laat hem niet bij mij. En ook niet in huis!" „Rosemarie". Broer en zuster za gen elkaar verschrikt aan. „Rosemarie, wat mankeert je", vroeg Waldstaetten tenslotte zacht jes en vriendelijk: „Je was vroeger toch zo goed met hem bevriend. Wal heeft hij gedaan, dat hij „Niets". De jonge vrouw -wreef zich over de slapen, dwong een lach je op haar zojuist nog vertrokken gezicht en vervolgde haastig: „Alleen maar, dat ik hem niet zien wil. Hem niet en niemand. Zeg maai dat ik ziek ben. Dat ben ik trou wens ook. Als je dag en nacht maar één gedachte kunt hebben, maar één beeld kunt zien, dan ben je immers ziek?" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2