Margriet en Pieter Feestvreugde rond DONDERDAG 11 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Verlovings ringen waren er opeens Het is tot nu toe nog een groot raadsel wanneer prinses Margriet en de heer Pieter van Volilemhoven hun verlovingsringen heb ben gewisseld. Toen zij zich gistermiddag; aan de fotografeerde, filmende en schrijvende pers in de ach tertuin van het paleis pre senteerden, hadden zij ze in ieder geval nog niet aan. Een RVD-woordvoerder verkladde evenwel, jjlat zij ze op een gegeven mo ment wel aan hadden. M|en vermoedit, dat dat moet zijn gebeurd kort voordat de lunch iin het paleis be gon. Over de uitvoering van de verlovingsringen kon de RVD nog niets me dedelen. Liilks 1: Prinses Margriet en Pie ter van Vollenhoven op het bordes aan de achterzijde van het paleis Soestdijk, waar de verzamelde foto graferende pers gelegenheid kreeg voor het maken van een foto van een vrolijk en gelukkig paar. Links 2: De marechaussee maakt ruim baan in de paleistuin, waar tientallen fotografen en cineasten aan het werk waren. Links 3: „Piet Hein, hij heeft ge wonnen de zilvervloot" en „De Ze vensprong", het besluit van het uit bundig bezoek van Leidse studen ten. Links 4: De Baarnse schooljeugd was er 's avonds ook bij. Met lam pions en fakkels defileerden zij langs het verloofde paar door de pa leistuinen. Rechts 1: Onverwacht kwamen ook prinses Irene en prins Charles Hugues op het verlovingsfeest. Links prinses Christine, prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven, prins Charles en prinses Irene, omstuwd door Leidse studenten en ingezete nen van Soestdijk en Baarn. Rechts 2: Lachend wuiven prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven ten afscheid voor zij zich met ouders en genodigden, vrienden en vrien dinnen terugtrekken in het paleis voor het verlovingsdiner. Rechts 3: De kranten werden bij kans uit de handen van de verko pers gescheurd door de honderden, die 's middags voor het paleis ston den in afwachting van het verloofde paar. Rechts 4: Het huis van de Van Vol- lenhovens aan de Burgemeester Knappertlaan in Schiedam stond ook al in het teken van de belangstel ling. De ouders en andere familie leden van de Leidse student waren echter in alle vroegte reeds vertrok ken.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9