Adhaesie voor comité tegen huizengesjacher Benoemingen I eMse Universiteit LEIDSE AGENDA BELGISCHE PERS OVER VERLOVING Dr. ir. W. Hupkes overleden Oostduitse Migs escorteren Britse vorstin DE BEURS PIT '54 Marktberichten Weerbericht Het weer in Europa PAUZE DONDERDAG 11 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT EAÜ1NA 4 Wat lezers schrijven Met genoegen nam ik kennis van de totstandkoming van een comité ter bescherming van woningbehoe- venden tegen uitwassen in de hui zenhandel. Reeds spoedig is tegen dit comité geageerd. De bezwaren tegen het comité zijn kennelijk niet afkom stig van woningzoekenden, maar ko men uit de kring van mensen, die misbruik maken van de grote wo ningnood en in de huizenhandel grof verdienen. Een huurder, wiens woning op de nominatie staat b.v. tengevolge van een sterfgeval te worden verkocht, krijgt door deze' handel geenszins 'n kans tegen een redelijke prijs zijn woning te kopen. Van zeer nabij is het mij positief bekend, dat binnen een kort tijdsbestek een midden standswoning tegen een steeds ho gere prijs in verschillende handen overging, terwijl het voor rekening van de eigenaar komende onderhoud doorlopend beneden peil bleef. Ik weet dat hetzelfde spel van het tel kens opdrijven van prijzen uit winst bejag tot in het onredelijke zich ook bij andere huizen heeft afgespeeld. Indien men onnodige prijsopdrij ving wil tegengaan, zou het dan geen warme aanbeveling verdienen, de eigenaar, die verkopen wil, te nood zaken zijn huurder het eerste recht van koop tegen een normale prijs te gunnen? De billijkheid hiervan spreekt duidelijk, wanneer huurders gedurende jaren hetzelfde huis in goede staat hebben gehouden en aan het onderhoud veel hebben gedaan. Handelaars, die met passering van huurders, verhuurde woningen op kopen, geven mij de stellige indruk, dat bij hen alleen winstbejag de rol speelt. Ik meen dat hetzelfde oogmerk ook op huizenveilingen vaak opgeld zal doen. Een particulier is op de veilin gen te onkundig om aldaar zijn eigen belang naar behoren te behartigen. Wil hij kopen, dan is hij aangewezen op een beëdigd makelaar of op iemand in wie hij een deskundige of helper in nood ziet. Het laatste kan erg ris kant zijn, zeker wanneer men onwe tend in handen van een strijkgeld- jager valt. Want, zo vraag ik mij af, hebben deze strijkgeldjagers in wer kelijkheid wel de serieuze bedoeling een huis te kopen? Of worden zij tot het doen van een steeds hoger bod sterk door de gedachte aan het zo genaamde strijkgeld beheerst? Speelt hier de normale wet van vraag en aanbod nog wel een rol? Dr. C. Beets, afdelingsdirecteur in tijdelijke dienst bij het Rijksmuseum en Mineralogie, met ingang van 1 oktober 1964 in vaste dienst be noemd; Mevr. Dr. C. Borri-Voltattorni, we tenschappelijk ambtenaar in tijdelij ke dienst bij de Anthropogenetica, voor het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1965 wederom in deze functie benoemd; Drs. P. L. J. Cornelissen, weten schappelijk amtbenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 wederom in deze functie be noemd: Dr. P. Hörcher, voor het tijdvak van 1 december 1964 tot 1 december 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde H benoemd; Drs. S. H. Goedemoed. wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 15 maart 1965 tot 15 maart 1966 wederom in deze functie benoemd; Dr. S. J. Lenselink, voor het tijd vak van 1 september 1965 tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in tij delijke dienst bij de faculteit der Letteren (Ned. Letterk.) benoemd. DONDERDAG 11 MAART R.K. Leidse Harmoniekapel Re petitie Drumband, voor concours. Aanvang 19.30 uur. VIRO Drs. Nannen over de V.N., Nat. Levensverzekeringsbank, Rapen burg. Aanvang 20 uur. K. en O. Rotterdams Philharmo- nisch Orkest in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 20 uur. Bevolkingsonderzoek TBC Be vrijdingskerk, 9-12 en 14-16.30 uur. Stadsgehoorzaal Ledenvergade ring Coöp. Raiffeisenbank Leiden- Oegstgeest. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolgcursus in gebouw GG en GD, Rooden'burgerstraat. Aan vang 20 uur. Rest. Van der Heijden Mode show van modehuis De Groot. Aan vangstijden 2.30 en 8 uur. VRIJDAG 12 MAART Bevolkingsonderzoek TBC Be vrijdingskerk, 14-16.30 en 19-21.30 u. Stadsgehoorzaal Grote uitvoering van de Leidse Chr. Muziekvereniging „Concordia". Aanvang 20 uur. Leidse Smalfilmliga Hooglandse Kerkgracht 28. Vertoning van films van de heer C. A. den Ouden. Aan vang 20 uur. ZATERDAG 13 MAART St. Augustinusvereniging Ver gadering afd. Kleuterleidsters in rest. Van der Heijden. Aanvang 14.30 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Jeugd EHBO-cursus in ge bouw GG en GD, Roodenburgerstraat. Aanvang 15.30 uur. De notaris zal uit hoofde van zijn ambt zich moeilijk in de prijzenstrijd kunnen mengen. Uiteraard zal hij bovendien vaak onkundig worden gehouden van hetgeen zich achter zijn rug om heeft afgespeeld. Ook daarom is het zo noodzakelijk dat iedere koper tegenover de notaris de kaarten bloot legt. Nog beter is het, dat het publiek, alvorens definitief tot het kopen van een huis te besluiten, hulp van een onpartijdig makelaar inroept. De ko per voor eigen bewoning wedt op 'n verkeerd paard, indien hij te goed gelovig is en te snel zijn vertrouwen schenkt aan snel rijk wordende hui zen-scharrelaars. Het viel mij op dat het Comité zich alleen te Leiden heeft gevestigd. On getwijfeld zal het vruchten afwer pen. wanneer het comité een meer landelijk karakter zou gaan dragen. Alle begin is moeilijk, maar ik zou de bevoegde autoriteiten willen sti muleren in den lande meerdere co- mité's in het leven te doen roepen, die, gelijk in Leiden het geval is, de bevolking van voorlichting willen die nen en daardoor het parasiteren op de woningnood krachtig bestrijden. Ik wens de leden van het comité sterkte en succes toe. G. VAN DE KROL, Utrechts Jaagpad 4, Zoeterwoude-Rij ndij k. BURGERLIJKE STAND Overleden: W. Greene, 70 jaar, man; A. Mulder, 55 jaar, echtgen. van J. Plaatzer; A. Moerkerken, 82 jaar, man; M. E. S. de Vries, 7 maan den, dochter; A. P. van de Nou we iand, 72 jaar, echtgen. van G. P. Koot; T. E. Augustinus, 40 jaar, echt gen. van H. J. van der Slot; H. van Elburg, 56 jaar, echtgen. van J. van Leeuwen. Geboren: Helena Christina dv J. M. W. Kouwenberg en C. G. Stoffers; Adriana Maria dv J. Teske en S. M. Philips; Jacob zv G. van der Bent en W. H. Koemans. VERBUM DEI Het bestuur van de toneelgroep Verbum Dei verzoekt ons mede te deden, dat wegens ziekte van een der spelers de toneelavond niet door kan gaan en tot nadier bericht is uitge steld. Leidse automobilist is voor half jaar rijbewijs kwijt De 23-jarige autobestuurder uit Leiden die zich voor de Haagse poli tierechter had te verantwoorden, vond het helemaal niet zulk een ver. schrikkelijk geval, dat hij een brom fiets omver had gereden. Bovendien had hij daar niets van bemerkt, zo verklaarde hij. Doch de feiten logenstraften dat wel. Want toen bij het achteruitrij den op het Stationsplein een gepar keerde bromfiets aan de auto van verdachte bleef haken, werd dat voertuig eerst nog een eind meege sleurd. „En daar moet je toch wel iets van merken", meende de Haagse politie rechter te mogen aannemen. De officier was weinig over het gedrag van verdachte te spreken en eiste voor de aanrijding f 60 boete en vanwege het doorrijden, dat hij heel wat erger vond, ontzegging der rijbevoegdheid gedurende zes maan den, een geldboete van f 60 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. De rechter veroordeelde tot resp. zes maanden ontzegging, f 100 boete en f 25 boete. Intrekking van rij bevoegdheid half jaar verlengd De Haagse politierechter bleek heel wat kwader te zijn over het geen een 29-jarige bouwvakarbeider uit Leiden had uitgehaald, dan de officier van justitie in diens eis deed uitkomen. Verdachte was n.l. de bevoegdheid tot besturen van een auto ontzegd, doch niettemin reed hij op 29 nov. met zijn auto door de Herenstraat. De politie hield hem aan en het pakte uiteraard nu wel heel slecht uit. De officier constateerde dat ver dachte kennelijk aan zijn laars lapt hetgeen de autoriteiten bepalen. Verdachte heeft de auto model 1957 in huurkoop. „Goed, het staat als je een auto hebt, de mensen denken er dan heel wait van, al ging het met de afbeta ling allesbehalve vlot. Doch dan mag worden verwacht, dat men zich aan de regels van het spel houdt", aldus de officier, die nu tegen verdachte f 25 boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf, benevens in trekken van het rijbewijs gedurende een jaar eiste. De rechter zag het ernstiger en legde twee weken gevangenisstraf op met intrekking van het rijbewijs gedurende zes maanden. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het ing.-examen civ. ingenieur die heren J. Arink en A. Hoekstra. Zonder uitzondering brengen de Belgische ochtendbladen vandaag met grote koppen het nieuws over de verloving van prinses Margriet en de heer P. van Vollenhoven. Op alle voorpagina's worden foto's afge drukt. „Stillle Oranjeprinses verloofd met burger", is de kop in het katholieke blad „De Standaard". De „Nieuwe Gids" spreekt over de verloofde van prinses Margriet als een „zonmdge, kalme, zelfverzekerde, jonge man". Het socialistische blad „Volksga zet" legt vooral de nadruk op de sportiviteit van prinses Margriet's verloofde. „Margriet koos burger zoon" is de kop in de „Gazet van Antwerpen", dat twee grote foto's af drukt. „Het is een student uit Leiden", deelt het socialistische partijblad „Le Peuple" zijn lezers mee. „La Libre Belgique" tenslotte licht zijn lezers nauwkeurig in over de levensloop' van de prinses en de heer Van Vol lenhoven. Tijdens de vandaag gehouden jaar lijkse algemene aandeelhouders ver gadering van de Kas-Associatie n.v. is dr. ir. W. Hupkes, die de vergade ring presideerde, plotseling onwel ge worden. De voorzitter werd in ern stige toestand naar het ziekenhuis vervoerd, maar medische hulp mocht niet meer baten. Spoedig moest de directeur, de heer J. J. Schokking Nieuwe gebouw van V.A.M. te Voorschoten geopend Het nieuwe gebouw van de Stich ting Vakopleiding voor het Automo biel-, motorrijwiel- en aanverwante bedrijven, V.A.M. te Voorschoten is gisterenmiddag officieel geopend. Prins Bernhard was in verband met de verloving van prinses Mar griet, niet in de gelegenheid dit te doen en daarom werd deze daad ver richt door mevr. E. A. F. E. v. Twist - Harshagen, echtgenote van wijlen de heer G. v. Twist, grondlegger van de, stichting V.A.M. door een druk op de knop werd de unieke motorproefstand in werking gesteld en verklaarde me vrouw Van Twist het gebouw voor geopend. Onder de aanwezigen bevonden zich de staatssecretaris van O. K. en W., de staatssecretaris van defensie en landmachtzaken en mr. ir. M. Goote, inspecteur-generaal van het onderwijs, die twee jaar geleden de eerste paal sloeg voor dit gebouw. Voorts burgemeester L. de Kool. VOORHOUT Snelsehaaktoernooi LSB te Voorhout begonnen Het was voor de schaakclub „Het Witte Paard te Voorhout een belang rijke gebeurtenis om een snelschaak- toernooi te openen onder auspiciën van de Leidse Schaakbond. Dit vond woensdagavond plaats in het paro chiehuis. De voorzitter der plaatselijke ver eniging de heer A. J. v. cL Meer wees op de belangrijkheid van der gelijke toernooien of schaakavonden, vooral voor een jonge vereniging als het „Wite Paard". Binnen het kader der Leidse Schaakbond heeft zij de ze gelegenheid met beide handen aangegrepen om ook op deze wijze naar buiten te treden en propaganda te maken voor de schaaksport. De hoop uitsprekende, dat ook door deze avond meerderen zich zullen gaan in teresseren om ook te gaan schaken, gaf hij wethouder A. W. de Groot van Voorhout het woord. Deze meen de dat er in Voorhout nog sluime rende liefhebbers van schaken zijn „Dat zij zich spoedig melden by het bestuur der schaakvereniging „Het Witte Paard". Hierna werd door hem de eerste zet gedaan op het eerste schaakbord van dit snelschaken, waaraan door negen deelnemers van Voorhout en drie uit Sassenheim werd deelgenomen. De wedstrijd stond onder leading van 't bestuurslid der Leidse Schaak bond de heer H. Neuteboom uit Lei den. Deze voorronde verliep zodanig, diat de heren J. A. v. d. Meer in groep A in vijf partijen ongeslagen was en van groep B de heer C. Ven ne, eveneens ongeslagen. Wel moest door deze nog een beslissingswed strijd gespeeld worden met de heer Venema, welke in het voordeel uit viel van C. Veaiaie. Beide leden vain „Het Witte Paard" dus zullen in de finale uitkomen te Leiden op zaterdag 3 april a.s. De heer Neuteboom wenste beide leden van „Het Witte Paard" geluk met hun overwinning en wenste hen ook succes toe in de finale. Voorzitter A. J. v. d. Meer dankte ale spelers voor deze eerste kennis making met het snelschaken. Aan de Leidse Schaakbond bracht hij dank voor hun medewerking en ook de heer Neuteboom 'n persoonlijk woord van dank. Ook voorspelde spreker in de finale een waardige party te to nen en hoopte ook daar op een succes voor „Het Witte Paard". de vergadering mededelen dat dx. Hupkes was overleden. Hy is 84 jaar geworden. Dr. Ir. Willem Hupkes werd op 12 mei 1880 in Arnhem geboren. Hij was van 1938 tot 1945 direkteur van de Nederlandse Spoorwegen, van 1945 tot 1946 president-directeur. Reeds vanaf 1904 was hij in dienst van de Nederlandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, nadat hy zijn studie aan de T. H. In Delft had voltooid. Begin 1947 legde ir. Hupkes zijn funktie vanpresident-directeur der NS neer en werd met algemene stem men verkozen tot commissaris van de vennootschap. Als het vliegtuig met koningin Elizabeth van EngelanJ aan boord op 27 mei aanstaande naar West- Berlijn vliegt, zal het ongevraagd worden geëscorteerd door Mig-ja gers van de Oostduitse luchtmacht. Dit is gisteren in het Britse och tendblad „Daily Express" onthuld door het Britse parlementslid Bur- naby Drayson, die kortgeleden nog een gesprek had met enige Oostduitse ministers. Terwijl het toestel van de Britse vorstin zich binnen de voorgeschre ven luchtcorridor tussen West- Duitsland en West-Berlijn bevindt, zullen de Oostduitse Migs aan weers zijden buiten de corridor op naar schatting 18 km. meevliegen als, zo als de Express het noemt, „een pro pagandastunt". Het bezoek van koningin Elizabeth aan Berlijn, dat een onderdeel vormt van een tiendaags bezoek aan West- Duitsland, zal het eerste zijn van een regerend Brits vorst in 52 jaar. SS-ARTS~DR. LUCAS BEKENT SELECTIE In het Auschwitz-proces in Frank fort heeft vandaag de wegens mede plichtigheid aan moord aangeklaag de gewezen SS-arts dr. Franz Lucas (53) toegegeven in 1944 mensen ge selecteerd te hebben. Hij had dit drie of viermaal gedaan onder druk van de SS-officier Kramer. De bekente nis kwam onverwacht. Dr. Lncas heeft maandenlang ontkend. Hij ver klaarde, dat hij dadelijk na aankomst in Auschwitz had ingezien, dat er misdaden werden bedreven. Door ziekte voor te wenden had hij zich aanvankelijk kunnen ont trekken aan het selecteringswerk. Toen echter de grote transporten uit Hongarije binnenkwamen, was hij weer op de lijst van selectie-artsen geplaatst. Hij had geweigerd dit werk te doen, maar Kramer had hem te kennen gegeven, dat het met hem afgelopen zou zijn als hij bij die wei gering bleef. Hij had zich gewonnen moeten geven. Hij had nog wel geprobeerd mensen die niet voor werk geschikt waren, buiten de gaskamer te hou den, maar Kramer hield altijd een na-selectie KLM zeer vast, Kon. Olie wederom lager Amsterdam, 11-3. Ook vanmid dag heeft de handel in aandelen KLM de hoofdschotel gevormd van de in ternationale waarden. De koers schommelde rond de f 139, tegen gis teren als slotprijs van de laatste tape f 130.50. 's Morgens werd oplopend gedaan f 136 tot f 141.50. De leve ringsmoeilijkheden van de stukken beginnen wat af te nemen. Hierdoor nam de arbitrage wederom stukken uit de markt voor Amerikaanse re kening. Het aangeboden materiaal in KLM begint schaars te worden. Dit vanwege de sterke koopkracht van Amerikaanse zijde in de afgelopen weken. Woensdag steeg KLM in Wall Street drie dollar met zeer grote omzetten. Kon. Olie, waarvan nabeurs de cijfers, alsmede het dividend over 1964 bekend worden gemaakt was bij de opening wederom lager op 152.20 (153.60). Later op de middag kwam er op dit verlaagde niveau wat vraag los van lokale zijde, waar door de koers op liep tot 153. De beurs verwacht, dat genoemde cij fers zullen tegenvallen. Hiermede ia echter de voorgaande beursdagen re kening gehouden. Hoogovens stelt 'n onveranderd dividend van 20 pet voor over 1964. Hiervan werd reeds 6 pet interim-dividend uitgekeerd. Het di vidend voor stel is volkomen een over eenkomstig de beursverwachtingen. De aandelen waren prijshoudend op 547. AKU moest opnieuw terrein prijsgeven tot 519l/i (521^). Philips was een paar dubbeltjes lager op 157, Unilever prijshoudend op 134.70. Bij wijze van uitzondering werd Bil- liton 2e rubriek in een ruime open hoek verhandeld. De stemming was vast. De koers steeg van 444 tot 455 (445). Dit op het bericht over con centratie van deze maatschappij met Sikkens. De scheepvaartsector zette kalm en prijshoudend in. Holland-Amerika Lijn opende 1 l/t punt lager op '114'/* doch trok later aan tot 117. Zoals bekend heeft deze maatschappij het dividend verhoogd tot 6 (5) procent. Aandeelhouders zijn hiermede niet tevreden. In de jaarvergadering van de maatschappij zal over het divi dend worden gesproken, aldus de beurs. De leidende cultures waren praktisch onveranderd. De stemming in de staatsfondsenhoek was eerder iets gemakkelijker. De 5J4 pet obliga ties BNG werden iets lager geadvi seerd op 99 5/8. Claims Scholten Foxhol kregen, een iets hogere ad- vieeprys. ZOETERWOUDE (Dorp) Voor P.LT. '54 was deze week er- weer een met wisselend succes, zowel by de senioren als bij de junioren. Terwijl de damesteams deze week niet tot winst konden komen, behaal den de herenteaims, die moesten spe len allen de volle winst. Maandagavond kregen het eerste en tweede damesteam bezoek van Unitas 1 en Unitas 2. Het eerste damesteam, dat in deze hoogste damesafdeling niet zo best kan bolwerken, kon tegen het sterke eerste team van de bezoeksters niet verder komen dan een togenipunt Het was hier Annie Beereboom, dde- de eer redde. Het tweede damesteam bleef die avond echter geheel puntloos, hoewel dit gezien de uitslagen - er werden nog wel een paar wedstrijden in drie- en gespeeld - niet zo'n grote nederlaag had kunnen zijn. Bij de heren speelden deze week alleen het tweede en derde team. Het tweede team behaalde een goede 8-2 overwinning op D.D.C. 7 en hand haafde hierdoor, hoewel geen kans hebber meer op de bovenste plaatsen, toch hun goede positie op de rang lijst. Deze overwinning kwam tot stand dank zij drie overwinningen van Van Teylingen, evenzoveel ge wonnen wedstrijden van Starren- burg, één overwinning van Van der Helm en de winst in het dubbelspel. Het derde herenteam behaalde de grootst mogelijke overwinning op St. H./T.S.B. 11, een overwinning, die gezien de uitslagen op vry regelma tige wijze behaald is. Het eerste jongensteam kreeg niet meer dan twee punten bij De Tref fers 1. Twee punten gescoord door Gerard van Velzen en Henri v. Tey lingen. Bij het tweede jongensteam ging het wat beter tegen De Treffers 8. Leen v. d. Hoeven kwam hierbij ongeslagen uit de stryd, Theo v. Vel zen moest eenmaal de eer aan zijn tegenstander laten en ook Theo v. d. Helm smaakte eenmaal het zoet der overwinning. De winst in het dubbel spel braoht hier de einduitslag op 7-S in het voordeel van P.I.T. '54. Het derde jongensteam ging met 6-4 tegen St.-Vooruit 1 in Warmond ten onder Zowel Leo Mooyman en Wim van Veen wonnen een partij. Wim v. d. Wiel won twee partijen, maar het was net niet genoeg voor het gelijke spel dat er eigenlijk in gezeten had. In de wedstrijd P.I.T. '54 1 de Tref fers kwam het eerste meisjesteam niet verder dan twee tegenpunten gescoord door Ria Ammerlaan. Het tWeede meisjesteam bond door een 10-0 overwinning Baronie 2 aan haar zegekar. Dit team hoeft om kampioen te worden nog maar één punt te ha len met nog twee wedstrijden voor de boeg. Niet minder deed het het derde meisjesteam tegen Baronie 3, dat eveneens met een 10-0 nederlaag huiswaarts keerde. Hieronder volgt nog een kleine me dedeling betreffende de training op donderdagavond. De training wordt goed bezocht door de junioren, het geen de bedoeling ook is. Toch zou het prettig zijn als we ook nog wat senioren zouden zien op deze avond, al was het alleen maar om de junio ren te trainen! De wedstrijden, die 27 februari niet door konden gaan zijn op de vol gende data opnieuw vastgesteld: H 3A P.I.T. '54 2-D.S.B. 3 27 maart. Even eens op 27 maart P.I.T. '54 4-Sala- manders 13. Jl: P.I.T. '54 1-De Tref fers 2 is vastgesteld op 3 april. J 3D: P.I.T. '54 2-P.G.C. 1 is verschoven naar 3 april. Op 20 maart wordt ge speeld P.I.T. '54 2-De Kolibris 1. HELSINKI geh. bew. —4 —10 STOCKHOLM mist 5 —6 OSLO h. bew. 7 —6 KOPENHAGEN zw. bew. 3 —3 ABERDEEN zw. bew. 8 1 LONDEN onbew. 8 0 AMSTERDAM on bew. 7 —2 BRUSSEL onbew. 7 1 LUXEMBURG onbew. 5 —4 PARIJS onbew. 8 0 BORDEAUX zw. bew. 15 6 GRENOBLE onbew. 12 —3 NICE onbew. 11 3 BERLIJN onbew. 5 —6 FRANKFORT onbew. 5 —5 MUNCHEN onbew. 1 —13 ZURICH mist 2 —9 GENEVE onbew. 3 —9 LOCARNO zw. bew. 9 —2 WENEN mist 2 —7 INNSBRUCK onbew. 5 10 BELGRADO onbew. 5 2 ROME onbew. 13 —2 BARCELONA zw. bew. 12 7 MADRID geh. bew. 7 3 MALLORCA zw. bew. 8 LISSABON regenbui 18 12 LEIDSCHENDAM, 10 mrt. Eieren. De aanvoer op de weekmarkt be droeg 78800 kipeieren. De prijzen wa ren voor 6600 eieren no 0 f 14.10. f 15.-; 9900 no 1 13.30-14.00; 223U0 no 2 12.80-13.25; 19200 no 3 12.00- 12.50; 12000 no 4 11.00-11.60; 5500 no 5 10.25-10.55; 2300 no 6 9.50-9.70; 700 kneus I 7.00-12.95; 300 II 11.00-12.95; 82 eende eieren 9.25-12.25. VEUR, 10 mrt. Groente. Staand- glaskomkommers A 66, B 56-58, C 49-51, D 48-49, E 44-45; kromme kom kommers KK 88, stek grof 52, fijn 44; sla I 19-22, sla II 17-18, sla III 8-12, stoofsla 45-50, rabarber 56-95. s'-HERTOGENBOSCH, 10-3. Vee - Aanvoer 9034; runderen 1866, gras- kalveren 259, vette kalveren 1041, nuchtere kalveren 1884, schapen 181, lammeren 17, geiten 15, fokzeugen 47, slachtvarkens 570, biggen 2516, slachtrunderen 638. Prijzen: melk- en kalfkoeien 935-1570, guste koeien 850- 1300, graskalveren 350-575, kalfvaar- zen 1125-1575, guste vaarzen 890- 1075, pinken 625-850, nuchtere kal veren 80-205, weideschapen 80-130, ooien met lammeren 150-180, drach tige zeugen 325-525, biggen 54-70, slachtrunderen 4.30-4.50, id. le kw. 4.00-4.25, id. 2e kw. 3.60-3.90, id. 3e kw. 3.30-3.55, vette stieren 4.00-4.30, worstkoeien 3.10-3.30, vette kalveren le kw. 3.45-3.70, id. 2e kw. 3.20-3.40, id. 3e kw. 3.00-3.15, nuchtere slacht- kalveren 1.20-1.50, slachtzeugen 1.65- 1.72, id. 2e kw. 1.59-1.64, slachtvar kens 1.80-1.90, vette schapen 120-160. Resp. aanvoer, handel en prijzen: melk en kalfkoeien, als vorige week, goed, ongewijzigd; guste koeien, groot, goed, prijshoudend; jongvee, minder, vlugger, vast; vete kalveren, groot, vlot, weinig verandering; nuch tere slachtkalveren, groter, traag, ge drukt; schapen en lammeren, ruimer, goed, staand; fokzeugen, groot, stil, lager; lopers en biggen, ruimer, ge drukt, aflopend; slachtvee, minder, vlotter, aangetrokken; slachtzeugen, groter, redelijk, moeilijk prijsh. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdag avond. Opgemaakt te 11.15 uur. ZONNIG EN SCHRAAL Droog en zonnig met weer iets ho gere middagtemperaturen. Vannacht echter nog temperaturen even bene den het vriespunt. Zwakke tot ma tige zuidoostelijke wind. VERDWENEN EIGENDUNK Met iedere haar die tot zilvergrijs verschiet, wordt het helderder of meer helder, dat het geloof genade is. Wanneer dat goed tot je doordringt, kan je daarover spreken of schrij ven zonder eigendunk of schijnhei ligheid, juist omdat je wéét dat het genade is, een goddelijke gave, die zonder opgaaf van redenen gegeven en ook weer teruggenomen wordt. Wie zich om het gegevene beduusd voelt, vreest niet dat het hem weer ontnomen kan, en soms zal, woirdert. Al bleef het grijsgesluierd tussen brekende wolken door, wie in het licht van de genade Gods Aanwe zigheid voorbijgaand heeft bespeurd, kan dit naet meer vergeten. Het is namelijk een staat of toestand, die zo ver uitgaat boven de menselijke eigenwaardigheid, dat het zonder meer duidelijk is: ddt is niet iets van mij, dit is genade, en of God die geeft of niet geeft, is aan Hem, aan Hem alfleen. PUNT Toen ze verloofd waren zagen we ze nooit Nu ze getrouwd zijn, zitten ze hier iedere avond! sla 1.40 p. kist. Spruiten export A en B 1.00-1.01 p. kilo. BARNEVELD, 11-3. Eieren Aan voer 1.900.000 stuks. Handel willig. Eieren van 45-50 g 9.75-11.00, kg-prijs 2.17-2.28; 57-60 g 12.50-12.75, kg-prijs 2.13-2.19; 61 65 g 13.00-13.55, kg-prijs 2.08-2.13. 10-3. Pluimvee Aanvoer 32.000 stuks. Handel traag. Prijzen (in per kg): slachtkippen, lichte 1.30-1.55, zware 1.65-1.80; slachtkuikens 1.55- 1.70. GOUDA, 11-3. Kaas Aanvoer 6 partijen. Prijzen van 3.15-3.25 p. kg. Handel goed. UTRECHT, 10-3. Vee Aanvoer 4583; runderen 1136, vette kalveren 205; graskalveren 38; schapen 190, lammeren 15; varkens boven 100 kg 290; id. beneden 100 kg 119; biggen 962; bokken en geiten 27. Prijzen in guldens per stuk: melk- en kalfkoei en 1170-1370, kalfvaarzen 1000-1350, vare koeien 820-1040, pinken 500-700, stieren 520-740, graskalveren 350-650, nuchtere kalveren 30-60, fokkalveren 90-140, schapen 100-140, lammeren 110-150, varkens bov. 100 kg 365-525, id. ben. 100 kg 85-115, biggen 60-75, bokken en geiten 12-45, vette koeien le kw. 4.00-4.20, id. 2e kw. 3.70-3.90, id. 3e kw. 3.40-3.65, vette kalveren le kw. 3.45-3.60, id. 2e kw. 3.40-3.45, id. 3e kw. 2.80-.305, nuchtere kalve ren 1.25-1.55, varkens bov. 100 kg 1.75-1.85, id. ben. 100 kg 2.00-2.10, slachtzeugen 1.58-1.65, jonge zeugen 1.65-1.75. Overzicht handel en prij zen: melk- en kalfkoeien, lui, duur der; vette koeien, redelijk, iets hoger; vare koeien, matig, prijsh.; vette kal veren, redelijk, prijsh.; graskalveren, matig, hoger; nuchtere kalveren, re delijk, prijsh.; schapen, willig, prijs houdend; lammeren, willig, prijsh.; varkens, traag, als vorige week; big gen, traag, als vorige week.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4