E3 TIEN DAGEN POSTZEGELS KIJKEN IN HET LEIDS STEDELIJK MUSEUM DUET het ïmmaEi JUBILEUMTENTOONSTELLING VAN LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS Enschedese vrouw kreeg Spaanse onderscheiding PTT-AUTO GESTOLEN WOLFABRIEK IN TILBURG GESLOTEN VISIE OP TELEVISIE \N I.ONS ruüfe" L*PPen ^-?PUROL van een VRIJDAG 5 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Lakenhal zal vanaf zaterdag a.s. een bijzondere tentoonstelling binnen haar muren hebben: een postzegeltentoonstelling, georgani seerd door de Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars, die dit jaar het 25-jarig bestaan viert De vereniging zelf heeft het feest al enige tijd geleden intern gevierd: op 27 januari j.l. werd er in het Loge-gebouw aan de Steenschuur, de vaste vergaderplaats van de vereniging, een jubileumbijeenkomst gehouden. Ter gelegenheid van het jubileum werd er bovendien een extra-editie van „De Sleutelpost", het verenigingsblad, uitgebracht, waarin ruimschoots aandacht wordt besteed aan de geschiedenis van Leidens grootste filatelistenvereniging. Deze geschiedenis is er een van stijgende groei, in alle opzichten. De vereniging telt thans ongeveer 400 leden; aanmerkelijk meer dus dan de enkele tientallen, die zich bij de op richtingsvergadering op 17 januari 1940 bij voorzitter W. Kraayen- brink als lid opgaven. nele leiding van de heer J. W. Se- gaar, die sinds 1962 de scepter over het blad zwaait, is het zo beschei den begonnen blaadje uitgegroeid tot een uitstekend clubblad, waarin alle activiteiten van de vereniging én alle riieuws op het gebied van de filatelie in een prettige „verpakking" wordt opgediend. Moeilijk Gestage groei De Tweede Wereldoorlog heeft de activiteiten van de jonge en nog kwetsbare vereniging natuurlijk ern stig belemmerd, doch bepaald niet lam gelegd. In 1943 kwam een jeugdafdeling tot stand onder leiding van de heer J. van Kampenhout, en ook deze afdeling is steeds in leden tal blijven groeien. De Wereldoorlog heeft de filatelie in niet bijzonder ernstige mate ge schaad: ongeveer 200 leden telde de Leidsche Vereeniging na de bevrij ding. Intussen had het ledental in Noord- wijk en naaste omgeving zich in die mate ontwikkeld, dat er alle aanlei ding was voor de oprichting van een aparte afdeling. Hetgeen dan ook geschiedde in 1946. De groei van deze afdeling leidde ertoe, dat in 1951 de afdeling geheel werd afgesplitst van „Leiden". De grondslag voor het ver enigingsblad „De Sleutelpost" werd in 1960 gelegd door de heer D. J. Meiboom. Op 22 oktober verscheen het eerste nummer. Onder redactio- Bioscoopnieuws Trianon: Gejaagd door de wind (14 jr.) Dag. en zondag: 2.00 en 7.30 uur. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15. Rex: Samson tegen de piraten (14 jr.) Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Camera: James Bond contra Dr. No. (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Hebzucht in de zon (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Winnetou 't grote opperhoofd (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: De nacht van de Leguaan (18 jr). 3e succesweek Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur In de Spaanse ambassade te Den Haag is gistermiddag mevrouw A. Koese-Tammeling gehuldigd vanwe ge haar grote verdiensten ten opzich te van de in het oosten van ons land werkende Spanjaarden. De Ensche dese tandartsvrouw ontving van de dankbare ambassadeur Quiroga y Redondo de Spaanse ridderorde voor civiele verdiensten „Eilazo de Dama". Op haar initiatief begon indertijd een meubelactie door het gehele land om de Spanjaarden te helpen en bij haar thuis kwamen de Zuidelijke ar beiders ook de moeilijkheden bespre ken, waarmee zij te kampen hadden. Een grote groep door haar gehol pen Spanjaarden woonde enthousiast de plechtigheid bij. Gisteravond is in Venlo een PTT- bestelauto gestolen. De chauffeur had het contactsleuteltje in de wagen la ten zitten, omdat de wagen nog de garage in moest worden gereden. La ter op de avond werd de wagen te ruggevonden bij het ponrtveer over de Maas te Velden. De auto stond met het voorste gedeelte in het wa ter van de rivier. De groei van de vereniging heeft ook minder prettige gevolgen gehad: het bestuur heeft steeds grote moeite gehad met het vinden van een ge schikte vergaderruimte, die men ten slotte kreeg in het Loge-gebouw aan de Steenschuur. Niet alleen voldoet de ruimte aan alle eventueel te stel len eisen, ook de ligging van het punt van samenkomst is ideaal: vrij wel in het centrum van de stad, be reikbaar met openbare vervoermid delen uit alle richtingen. TIEN DAGEN De tentoonstelling, die vanaf za terdag a.s. tien dagen lang ongetwij feld vele postzegelverzamelaars naar de Lakenhal zal doen gaan, zal za terdagmiddag om half drie worden geopend door de Leidse wethouder van Bedrijven, ir. J. J. G. van Hoek. Daarna zullen de genodigden een rondgang maken over de tentoonstel ling. Om half vier wordt de tentoon stellingszaal opengesteld voor het publiek. De openingstijden zijn op zaterdag 6 maart: van 15.30 tot 17 uur en 1921 uur; zaterdag 13 maart 1317 en 1921 uur. Op zondag 7 en 14 maart en op werkdagen is de expositie geopend van 13 tot 16 uur. Inzendingen De tentoonstelling omvat een 23- tal inzendingen die een goed beeld geven van de vele facetten van de filatelie. In de groep Nederland en Overzeese Gebiedsdelen worden niet alleen vóórfilatelistische brieven en de eerste emissies van Nederland ge toond, doch ook de moderne zegels. Verder zijn er inzendingen betreffen de Nederlands Nieuw-Guinea en Su riname, waarbij de in filatelisten- kringen beruchte Lehmann-uitgiften compleet getoond worden op brief. Een aardige bijzonderheid vormt een collectie Nederlandse briefkaarten uit de periode 1916-1924. Ook de in zendingen van buitenlandse zegels bieden een ruime verscheidenheid, variërende van eerste emissies (waarbij een fraaie collectie oud- Frankrijk), tot de zegels van mo derne landen als Ghana en Israël. De „Beeldfilatelie" is vertegen woordigd met een aantal mooie the matische verzamelingen. Tenslotte zijn er nog inzendingen van poststuk ken; o.a. in de groep „luchtpost" een verzameling oceaanvluchten en in de groep „diversen" een zeer interes sante collectie poststukken, waaron der zeldzame brieven, die betrek king hebben op oorlogen en oorlogs omstandigheden. De jeugd zal op de tentoonstelling vertegenwoordigd zijn met een vijftal inzendingen. Speciale enveloppen Ter gelegenheid van de jubileum tentoonstelling zijn in opdracht van de L.V.V.P. enveloppen vervaardigd met een speciale opdruk. Zij zijn tegen betaling van 25 cent per stuk verkrijgbaar op de tentoonstelling. Op vrijdag 12 maart zal in de ten toonstellingszaal een bijzonder post kantoor gevestigd zijn, waar de spe ciale enveloppen van een speciaal poststempel kunnen worden voor zien. Aangetekende brieven krijgen een speciaal aantekenstrookje. In de zaal is een brievenbus aanwezig. Terugblik In de volgorde van de t.v. pro gramma's van de laatste dagen is door omstandigheden enige wijziging gekomen. De kijkers hebben inge laste uitzendingen kunnen meema ken van de debatten in de Tweede Kamer naar aanleiding van de val van het Kabinet Marijnen. We vra gen ons af, of men in de huiskamer wel gesteld is op die uitvoerige inte grale reportages. Er is wel eens ge zegd: alles uitzenden of niets. Zou men niet beter een geïllustreerde samenvatting kunnen geven in de vooravond? Verder heeft de sport liefhebber kunnen profiteren van in gelast voetbalgebeuren op interna tionaal niveau en hebben zij, die be grip voor carnaval kunnen opbren gen, nu en dan vrolijke flitsen op het scherm kunnen waarnemen. Het schijnt, dat men wel iets meer had willen doen, maar dat de omstandig heden niet meezaten. Behalve ver schillende shows, als die van Lucille Ball, Danny Kaye, Dick van Dyke en Tom Ewell, in het genre dat we be kend mogen veronderstellen, is er wat toneel gespeeld en werd op nieuw aandacht aan zieken besteed. Dat was donderdag in een documen taire over langdurige zieken en eer der in de bekende medische rubriek van dokter A. van Swol. Verder hebben we de gebruikelijke repor tages en films achter de rug. Met dit alles wil slechts gezegd zijn, dat on danks plotselinge verrassingen de schema's zoveel mogelijk worden aangehouden. Dan kan het voorko men zoals dezer dagen dat car navalviering in één adem wordt ver toond met herbebossing in Algerië. Te grote tegenstellingen in één pro gramma komen veelal als een koude douche. Volledigheidshalve besluiten Benzinepompstations moeten des nachts minstens door twee man be zet zijn om het gevaar van nachte lijke overvallen en aanslagen tegen te gaan. Dit is de mening van de drie vakbonden, die partij zijn bij het overleg over een nieuwe cao voor het automobiel- en garagebedrijf, al dus de „Volkskr." De drie bonden hebben de werkgevers voorgesteld de nachtdiensten bij pompstations steeds door twee man te doen uit voeren. EEUWIGE GELOFTE OP HBS Op dinsdag 9 maart zal een leerling van het Mendel-college in Haarlem, Broeder Matthias Kogels 4e klas HBS in de aula van de school zijn eeuwige gelofte als Broeder van Sint Joannes de Deo afleggen. Br. Matthias, die eerst het diploma zie kenverpleging en de O.K. aanteke ning behaalde, studeert thans voor het HBS-diploma. De plechtigheid zal worden geleid door de officiaal van het bisdom Haarlem Dr. H. Kui pers. De rector van het Mendèl-col- lege, drs. V. Hut j ens OS A, zal de predikatie houden. we met de mededeling, dat het jong ste t.v. magazine het zogenaamde gesloten t.v. circuit van het acade misch ziekenhuis te Leiden op het scherm bracht met een leerzame toe lichting. „Eén tegen allen" in Oirschot. Voor het eerst in de populaire wedstrijdserie „Eén tegen allen" zal een vrouw de handschoen opnemen. Dat is woensdag 10 maart a.s. bij de NCRV op N. 1. Mevrouw Joosten uit het Noord-Hollandse stadje Hoorn zal dan haar „mannetje" staan in het midden-Brabantse Oirschot. Zij zal daar geduchte tegenstand kunnen verwachten van burgemeester Ed Steger en zijn burgerij. We hoorden al, dat men in Oirschot heel v/at van plan is en dat verbaast ons niet, ge zien de vindingrijkheid en de slag vaardigheid van de heer Steger. Ook nu is er een presentatie-team, dat de kijker thuis uitvoerig zal inlichten. En dan is er in de t.v. studio de ge bruikelijke jury en in Oirschot zelf een groep jury waarnemers. Na af loop van de wedstrijd is het althans voor de pers nog niet afgelopen, want dan volgt een persconferentie, plus een ontvangst door het gemeen tebestuur van Oirschot, samen met de leiders in dit spel. Reeds in de namiddag vooraf zal een rondleiding door Oirschot worden gemaakt, waarvan beelden op het scherm ko men. Daar in Oirschot is men opti mistisch gespannen. Komende uitzendingen. Vanavond is de KRO op NI, met voor de vijfde maal „Duel" onder leiding van Kees Schilperoort. Ver der is er een show van de lucht machtkapel en gaat een Duitse do cumentaire over de verhouding tus sen Kerk en Staat in Polen. Op N2 is het KNMI in De Bilt aan bod, ver der de parlementaire spiegel. Za terdag brengt de NCRV op NI Swie- bertje voor de jeugd (met Joop Do- derer) en 's avonds komt Doderer voor de ouderen in de nieuwe t.v. serie „E»>r. nachtegaal". Er is verder een muzikale comedie over de ver woesting van Carthago. Op N2 ko men „De schavuiten" en de mensen van het zogenaamde Haags studen tencabaret. Zondagavond zal het ac cent weT liggen op de nieuwe show van Corry Brokken en op de kunst grepen van Pierre Janssen. Uiter aard zullen de Leidenaars reeds 's morgens elf uur willen kijken naar de uitzending van de hoogmis in de Lodewijkskerk, waarover we eerder iets hebben meegedeeld. spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart (Advertentie) De ruim honderd personeelsleden van de wollenstoffenfabriek W Schoenmakers en Zn N.V. hebben van de directie te horen gekregen, dat de firma genoodzaakt is om de produktie te stoppen. Zowel de we verij als de spinnerij worden geslo ten en er worden besprekingen ge voerd om het personeel onder te brengen bij andere wollenstoffeirfa- brieken in Tilburg. De reden van de stopzetting is niet opgegeven, maar vermoedt wordt, dat het bedrijf in de moor dende concurrentie met de Italiaan se fabrieken is ten onder gegaan. ERE KANUNNIK KATHEDRAAL KAPITTEL VAN HAARLEM De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft be noemd tot ere-kanunnik van het ka thedraal kapittel de H. E. Heer E. Stolwijk, emeritus van het Sint Eeo vervolgverhaal van Suske en Wiske Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Augustinessenklooster te Heemstede. Aetherklanken ZATERDAG 6 MAART 1965 HILVERSUM L 402 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. Aansl. ocht. gymn. en social, strydil. 7.20 Lichte gram. (7.25 Van die voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en social, strijd!. 8.13 Lich te gram. (8.20-8.30 Wegwijs: tips trips en vakanties). 8.40 Elektron, orgelspel. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Viool en piano: klas. muz. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 In gesprek, lezing. 9.55 Wonen onder een gouden dak, praatje. VARA. 10.00 Buitenl. weekoverz. 10.15 Z.O. 135: gevar. progr. (Om 11.00 Nws.). 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Actueel sportnws. 12.55 VARA- Varia. 13.00 Nws. 13.15 Stereo: Licht orkest, lichte vocale ensembles en zangsolisten. 13.40 Uitlaat, progr. voor de twintigers. 14.15 Radio Jazz club. 14.45 Voor niu en later, lezing. 15.00 Amateursprogr. 15.25 Boekbe spreking. 15.45 Instrument, trio en trompetsolist (gr). 16.00 Nws. 16.02 Sluiting Congres P. v. d. A. 17.00 Gevar. gram. 17.30 Weelqjoumnaal. 18.00 Nws. 18.15 Tijd voor teenagers. 19.20 Nieuwe gram. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren a. d. Hor, amus. progr. 21.00 Social commen taar. 21.15 Stereo: Licht instrumtaal ensemble. 21.45 Ik trek door het land, lidht progr. 22.00 Een van die avonturen: progr. v. d. report, afd. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Tango-rum ba orkest en zangsolisten. 23.10 Even naplaten: licht muz. programma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H. 298 M. 7.00 24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Londens Symfonie-ork. en solisten: klas. opera muz. (gr). 7.30 Nws. 7.40 Gewijde muz. 7.55 Overweging. 8.00 Dj inn: gevar. progr. (8.30-8.40 Nws.). 12.00 Angelus. 12.03 Country and Western Express (gr). 12.24 Markt berichten. 12.27 Mededel. t.b.v. land en tuinib. 12.30 Nws. 12.40 Religieus nws. 12.45 Lichte ensemblemuz. met zang. 13.05 Flatennws. 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilet tanten: fanfaremuz. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lich te orkestmuz. en zangsolisten. 15.30 Voor jonge mensen. 15.50 De mu ziekdoos: lichte gram. 16.40 Gitaar - muz. 17.00 Gevar. muziek (gr). 17.20 De omloop van de Vlaamse Gewes ten te Gent. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Dansorkest. 18.20 Verzoekprogram ma. 18.50 Lichtbaken. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Populaire klas. muz. 20.15 SUS 12: bekenma- king 3e serie hoofdprijzen. 20.45 Rie- leksenamus. progr. 21.40 Re portage Bezoek H.K.H. Prinses Bea trix aan de West. 21.50 Roulette, muzikaal spelletje. 22.05 Liedjes uit Vlaanderen en Nederland. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: Gesprek over Christen-zijn in Kerk en we reld van vandaag. 23.15 Nieuwe klas. gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 10.00 Teleac - Ongevallen in en om de woning, TV-academie. 10.30-11.00 Teleac - Mod. onderwijs methoden en didac tiek, TV-academie. 15.00 Weekjour- naal. NCRV: 15.25 Onder de loep. Philatelist, allerlei. NTS: 15.45 Alles draait om moeder, TV-film. 16.10 Achter 't stuur, autorubriek. NCRV: 16.45 Attentie. 17.00-17.45 Voor de kinderen. NTS: Eurovisie: 19.00 We reldkampioenschappen kunstrijden op de schaats (dames) te Colorado Springs. NCRV: 19.30 Barend de Beer. 19.35 Lassie, T-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Ene Nachte gaal (1): De avonturier, amus. progr. uit de Engelse TV-serie Hancock's Half Hour. 20.55 Attentie. 21.10 De verwoesting van Carthago, muzikale komedie. 22.40 Morgen is het zon dag. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland H. NTS: 20.00 Nws. in 't kort. 20.01 De schavuiten - De 346, TV-film. VARA: 20.55 K-Wartaal. Haagse Studenten Cabaret. 21.45 Achter het nieuws. wachten, en nu dit Op de klank kijken. Ik heb op alle paden gezocht, sen middernacht en twee uur 'smor- daarginds in het doktershuis, en er van haar stem keerde Waldstaetten maar niets gevonden. Hier ben ik ook gens. Er waren geen sporen te vin- is niemand bij haar". Tante Bertha Z1°b ""f1 een ruk ojm en keek haar geweest, maar ik heb geen lijk gezien, den van een gevecht. Ook konden bij wees op het huis, dat in de morgen- onthutst aan. Kennelijk werd hij zich Daarom wil ik weten, hoe laat hij een vluchtig onderzoek geen voetspo- zon tegen de heuvel lag. nu eerst van haar aanwezigheid be- vermoord is, en waar. Want de moor- ren worden vastgesteld, wat wel aan De ambtenaren keken elkaar ver- ^■kru had slechts een korte schu- denaar heeft hem later pas hier het kiezel kon liggen. Maar de tuin baasd aan. Ieder wist van de brui- we blik op de dode geworpen en neergelegd". zou nog helemaal grondig worden loft van de vorige dag. w Za ï- ,^Stlg Waldstaetten ademde gejaagd. Op doorzocht. „Hoezo alleen?" vroeg de oommis- „wart ooe je hier. vroeg luj zijn zïjn voorhoofd stonden kleine zweet- „Ik zal de hele tuin afsluiten", zei saris. „Mevrouw Burghauser zal toch zuster met onderdrukte heftigheid: druppels, maar hij vertrok geen spier de commissaris; „totdat iedere centi- wel iemand bij zioh hebben?" „Waarom ben je me achterna geko- Van zijn gezicht. meter is onderzocht, mag er niemand „Neen, ze is helemaal alleen. Het men. Dat is geen gezicht voor „Wacht dan maar even", zei hij binnen. Ik zie, dat de toegang tot het jonge paar wilde aanvankelijk giste- vrouwen. De polatae zal dadelijk trou- kortaf en keek in de richting van de huis door de tuin loopt", vervolgde ren al op reis gaan, maar toen kwam door: vraagd, maar niemand heeft hem ge- weiJ? hl€F, zlJn Y°°T h®1 onderzoek." linden laan, waarachter de ingang van hij tot de heer des huizes, „ik hoop, er voor de middag een ernstige ope- A. ARNEGELT zien. Hij moet vannacht ongemerkt wü<leJ?P wachten de tuin lag. Na enige tijd stond een dat er nog een tweede uitgang is, dde ratie tussen, die dr. Burghauser zei; 3) het huis uit gegaan zijn." „Waarom. auto stu voor het hek, onmiddellijk onderwijl gebruikt kan worden," moest verrichten. Daarom kon de En toen was ze de tuin ingelopen en ze Een ogenblik zag Waldstaetten Mar- ^„en- wanneer d'lt ge- door een tweede gevolgd. Het parket „Ja, bij het poortgebouw is een bruiloft pas 's middags plaats vin- wist zeker dat op dat ogenblik het tin ontsteld aan, toen wendde hij DeuTI? zlJn bestond uit de commissaris van po- poortje in de schutting, dat uitkomt den en werd het te laat voor de pad bij het bosje nog leeg was ge- zich schouderophalend af en liep vmd "JfUW9gie"fheid van litie> Springer, die Waldstaetten per- op een landweg. Maar nu is het avondtrein. Toen zouden zij eerst in weest, er had geen lijk gelegen. En verder de tuin in. Daar lag de dode. }ou Y1?001?' Jrn andaren zy1* soonlijk kende, de politiedokter, dr. dicht". hun nieuwe huis overnachten en pas waaróm ontkende Heinz, dat hij in Hij droeg zijn trouwkostuum nog, het aat v r0® me e^n. Ple" Gorrupp, de iechter van instructie. „Wilt u dart dan open laten ma- met de eerste trein 's morgens ver- de tuin geweest was? Nee, het was myrteboeketje zat nog in zijn knoops- zier en „ga w^- Je hoort nu b« Ro' dr. Regius, die men had opgebeld, ken, en zeggen, dat iedereen voortaan trekken. Het personeel komt pas te gek te denken dat hij ook maar gat, zijn hoofd rustte op de smalle sonlane en twee agenten. daar langs moet gaan totdat de tuin over veertien dagen", in de verte iets met deze zaak had grasrand, dat het dennebosje van het ga nog mfJ- Het korte onderzoek wees hert vol- wordt vrijgegeven. Overigens mag „Vindt u het dan niet vreemd, dat uit te staan kiezelpad scheidde; zijn benen lagen ,.Maar het Komt er echt niet op gende uit: Dr. Burghauser was ge- voorlopig niemand het huis verlaten, dr. Burghauser onder zulke omstan- Terwijl dat door haar hoofd speel- dwars over het pad. Het witte over- aan; wanneer het gebeurd is. En dan dood door een steek in het hart, omdat ik iedereen moet verhoren". digheden zijn jonge vrouw helemaal de ging ze als een slaapwandelaar hemd vertoonde op de borst een watkan jeu dat T)°g f®™1- waardoor hij op slag dood was ge- Waldstaetten ging weg, tante Ber- alleen daar in huis liet en 's nachts achter haar broer aan, die echter bloedbevlekt gat. Hert gezicht van de ..umdait ik vannacht een kreet om weest en weinig bloed had verloren, tha liep op de commissaris toe: hier door de tuin is gaan lopen", niet op haar lette. Beneden in de hal dode was niet veranderd, de ogen hulp gehoord heb Het soort wapen, waarmee de dode- „Mag ik niet even naar myn nicht „Natuurlijk. Ik kan het alleen zo kwam Martin naar hem toe. waren gesloten. Geschokt keek tanite »J1L Hoe fcan dat 1X11 lijke steek was toegebracht, kon pas gaan hier tegenover. Het arme kind verklaren, dat mijn nicht wat verge- „Mijnheer, Johann is niet op zijn Bertha op hem neer. „Ik stond voor het open raam op door sectie worden vastgesteld. De weet blijkbaar nog niets van de ten had en toen haar man gevraagd kamer. Ik heb het hele huis afge- „Arme jongen", prevelde zij. „Je myn kamer, het was tegen enen. En dood moest zes a aaht uur geleden moord af. Ik zou haar dian hier naar heeft het te gaan halen", zocht én aan iedereen naar hem ge- hebt zo lang op je geluk moeiten toen ben ik de tuin in gegaan om te zijn ingetreden, dus ongeveer tus- toe kunnen brengen, want nu is ze (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2