„Margriet" en de mode KANGEROES 2 HIELDEN SPORTIEF NIET IN TOOM Weerbericht Anita Veldhuyzen klopt Ria de Winter T<0RTE GOLF TWEEDE KAMER MOTIE VONDELING VERWORPEN Het weer in Europa DE BEURS Jaarlijks concert van Leiderdorpse Harmoniekapel bracht geijkt programma Marktberichten Natte en sombere wintermaanden MAANDAG 1 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Charmante en vrouwelijke mode bracht „Margiet" gisteren met een drietal shows in de Leidse Stadsge hoorzaal. De ontwerpers zijn er weer bijzonder in geslaagd practische mo dellen te creëren, waarbij toch het modisch accent niet ontbreekt. Er was voor elk wat wils met aan iedere gelegenheid aangepaste modellen. Alleen de vrije-tijds kleding kwam er naar onze mening wat beperkt af. Veel pasteltinten zien we dit sei zoen, bijeengebracht in een sierlijk dessin. Deze pasteltinten zijn ook - of juist - voor oudere dames bij zonder charmant en jeugdig. Een modenieuwtje op deze show waren de mouwloze mantels, van een dunne wollen stof of linnen, hieronder werden fleurig gedessi neerde zuiver zijden japonnen met lange mouwen gedragen. Kleurcom binaties speelden hier een belang rijke rol. De mantels zijn sluitingloos en vaak rijkelijk gedécoreerd met stik sels. Pantalons hebben ook een ver andering ondergaan; de pijpen zijn geheel recht, dus wijder, de naden zitten niet meer opzij van de pijp, maar middenvoor en achter en de sluiting - wat niet geheel nieuw meer is - middenvoor in plaats van opzij. Ruim tachtig modellen werden geshowd door vijf mannequins. De belangstelling voor deze show was dit jaar zo groot, dat niet minder dan 600 dames teleurgesteld wer den en een bezoek aan de Margriet- modeshow moesten uitstellen tot vol gend jaar, wanneer men met de show twee dagen iplaats van een dag in Leiden zal zijn. G. Zwaan 25 jaar bij de „Nut en Vermaak?' Leidsche Caramelfabriek vierde carnaval 26 Februari 1965 was het precies 25 jaar geleden dat de heer G. Zwaan als jongmaatje in dienst trad bij de Leidsche Caramelfabriek v.h. Backer Co., als leerling-caramelbrander. Door ijver en plichtsbetrachting heeft hij zich in die tijd het moei lijke vak van caramelbranden vol ledig eigen gemaakt. Dit vak wordt vrijwel nog geheel als handwerk uitgeoefend en vereist een nauw keurig gevoel voor doseringen en een nauwgezette aandacht, om het proces van branden goed te laten verlopen. In de kantine van het bedrijf werd de heer Zwaan met echtgenote en dochter ontvangen door de Directie, in aanwegighead van de gedelegeerd commissaris en een der andere com missarissen en van het voltallig per soneel. De directeur, de heer N Spaargaren, sprak de jubilaris toe onder memorering van de goede ei genschapen van de heer Zwaan, die zich heeft opgewerkt tot chef van de caramelproduktie. Een geschenk onder couvert voor de jubilaris, als mede een bloemenhulde voor diens., vrouw en dochter, vormden een pas send besluit voor de toespraak: Ook de heer N. G. Spaargaren sprak als oud-directeur nog een kort woord van hulde en dank. Namens het personeel werd nog het woord gevoerd en diverse ge schenken overhandigd. Een gezellig samenzijn besloot deze feestelijke gebeurtenis. VRAGEN AAN B EN W OVER VUILOPHAALDIENST Het Leidse raadslid M. van Aken (P. v. d. A.) heeft het College van B en W de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Kan het College mededelen in welk stadium het door de Wet houder van Bedrijven toegezegde prae-advies inzake *de extra-vuil ophaaldienst verkeert en wanneer het prae-advies door de Raad te gemoet kan worden gezien? 2. Is het College niet van oordeel dat deze aangelegenheid urgentie dient te hebben, enerzijds omdat die voorjaarsschoonmaak aanstaan de is en anderzijds terwille van 'n effectieve bestrijding van de stads- verontreiniging? 3. Indien het College niet op korte termijn of in het geheel niet voor nemens zou zijn de extra-vuilop haaldienst (bijvoorbeeld 2 x per maand) door te voeren, wil het dan duidelijk maken hoe de bur gers het huisvuil, dat niet in een vuilnisemmer past, zoals groot verpakkingsmateriaal klein huis raad, vloerbedekking, huishoude lijke gebruiksgoederen, groot tuin afval etc., kan kwijtraken?- INBRAAK AAN NIEUWE RIJN In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in een winkel pand aan de Nieuwe Rijn te Leiden. Uit het in de winkel staand kas register is een bedrag van ongeveer tweehonderd gulden verdwenen. De diaders zijn via die achterzijde bin nengekomen. Als hoogtepunt van haar program ma hield „Nut en Vermaak", zater dagavond jl. in de grote zaal van „Den Burcht" haar jaarlijkse carna valsavond. Tot elf uur 's avonds was een gezellig verkennen van elkaar en in bonte warreling liepen de ge- maskerden door elkaar, zoekend of men onder masker of vermoming geen bekende kon vinden. Doch Ba rend de Beer en gezellen, Neptunus met zijn gevolg van inktvissen en de vele anderen gaven geen krimp. De heer Crama hield er met zijn „The Perdido's de gang in. Om half twaalf kwam de grote pa rade „De Vrolijke Boertjes" o.l.v. Boer Gijs voerden de gemaskerden onder vrolijke tonen langs de jury, die bestond uit ir. Geels als voorzit ter en de heer en mevr. Dofferhof als leden, waarbij mevr. v. Vliet-v. Groe ningen als gastvrouwe optrad. Het was voor de jury geen sinecure om uit de vele groepen, paren en de een lingen de prijswinnaars aan te dui den. De voorzitter van „Nut en Ver maak", de heer H. Oudshoorn, kon digde tenslotte om twaalf uur het demasqué aan, terwijl hij ir. Geels daarna in de gelegenheid stelde de prijswinnaars de prijzen uit te rei ken. De grote wisselbeker ging naar „Cocktail-missie" uit Suriname. De andere prijzen werden als volgt toegekend: Groepen (resp. fraaiste, origineel ste en geestigste): 1 Neptunus en wa tervrienden, 2 Cleopatra en kameniérs 1 The Jenka Dancers, 2 Barend de Beer met Klaasje en Pimpernel, 1) Toekomstige Badmode, 2 Carnaval 1965. Paren: in afd. I geen prijzen toe gekend. Afd. II: 1 Reddingsbrigade, 2 Zonne- en Distelbloem; III: 1 Flint- stones. Dames, afd. I: 1 Cocktail-missie, 2 Eliza Doolittle, 3 Gesisha; afd. II: 1 Dame anno 1900, 2 Poffertjesbakster, 3 Cleopatra; afd. Ill: 1 Zeekoningin, 2 Poes. Heren afd. I: geen prijs toegekend; afd. II: 1 Karei Appél, 2 Gevangenis boef; afd. Ill: 1 Vogelverschrikker, 2 Pierlala. Na een oprecht dankwoord van de heer Oudshoorn aan de jury en aan allen die aan dit festijn meewerkten werd de teugel gevierd en ging het feest o.l.v. beide orkesten nog uren door, waarbij de gezelligheid hoogtij vierde. ZOETERWOUDE (Dorp) PIT '54 De leden en de inwo ners van Zoeterwoude, die op dins dag 16 maart de interland tafelten niswedstrijd Nederland-België wil len bijwonen, waarin onze dorpsge noot Bert v. d. Helm zal medespelen, worden erop attent gemaakt, dat he den avond de kaartverkoop voor ge noemde wedstrijd zal plaatsvinden in het Don Boscohuis tussen 7 en 9 uur bij de heer v. d. Raadt. Toegangs prijzen senioren f 2.-, jun. f 1.-. Vrouwenwereldgebedsdag Op vrijdag 5 maart a.s. wordt in de Aloy- siuskapel na de H. Mis van 19.30 uur voor de vrouwen van alle gezindten een gebedsdienst gehouden. De litur gie wordt om beurten gelezen door een vertegenwoordigster van iedere kerk. Aanvang om 20.15 uur. VOLLEYBAL IN HET ZONNETJE Sportief (Koog a. d. Zaan) en Kan- geroes 2 hebben j.l. zaterdagmiddag niet alleen tegen elkaar moeten spe len, maar daarnaast ook nog een duel met de zon moeten uitvechten. De laagstaande zon zette n.1. de ene helft van het speelveld in een over vloed van licht, terwijl de andere helft van het veld geheel in de scha duw lag. Deze omstandigheden druk ten duidelijk hun stempel op het ver loop vand e wedstrijd. Sportief begon in de le set met de zon in de rug en nam direct een grote voorsprong. Kangeroes kon de moei lijkheden niet de baas worden en ver loor kansloos met 152. In de 2e set waren de rollen omge draaid. Onophoudelijk bleef Kange roes 2 aanvallen en hoewel de Koog- se verdediging bijzonder goed werk verriohtte ging de setwinst nu met 1015 naar Kangeroes. 2. De harde service en aanval van Sportief kon Kangeroes 2 in de 3e set weed niet voldoende afstoppen. Het felle zonlicht deed de spelers soms volkomen misslaan en door een 155 setzege kwam Sportief op 2—1. De kans om met de zon in de rug op 22 te komen lieten de Leidenaars in de 4e set niet onbenut. Wel trok Sportief alle registers open, maar eveneens gehinderd door het recht in hun gezicht schijnende zonlicht, moesten de Koogse spelers deze set met 115 aan het sterk aanvallende Kangeroes 2 laten. Kangeroes 2 begon in de 5e set op het goede veld, dus met de zon in de rug. Het gevolg was, we zouden haast zeggen uiteraard, een voor sprong voor de Leidenaars. De soms wel eens op goed geluk opspringende Sportlef-verdedigers wisten echter de achterstand te beperken tot 4 punten en toen bij de stand 48 van veld werd gewisseld, drukten de Ko- gers door naar 'n 15-9 setzege, waar door zij beslag legden op de 32 over winning. OEGSTGEEST Als het Zuiden Carnaval viert zo als men 't daar alleen maar kan vraagt men zich boven de rivieren vaak af „Waarom wij niet?" De da mes van het KAV afd. Oegstgeest hebben dat echter ter harte genomen en hebben met feestmuts en muziek „ondier ons" de bloemetjes carna valesk buiten gezet. De enige twee heren op diit feest waren de accordeonist P. Uljée en de bekende drummer Th. der Kin deren. Zij speelden in de Jozefzaal vele potpourries van leuke „mee zing"-melodietjes waardoor de stem ming er al spoedig „fijn" inzat. Om op adem te komen was er loterij met leuke prijzen die alle him weg vonden. Al bij al hebben de dames van 't KAV bewezen dat zij „spring levend" zijn. De presidente Mevr. I. J. M. Mooy- Werkhoven richtte zich in haar wel komstwoord in het bijzonder tot het nieuwe lid mej. R. Koenen. Zij ves tigde voorts de aandacht op de Paas- aktie ook wel „fruitaktie" genoemd omdat het de bedoeling is ouden van dagen tegen die tijd te verrassen met een vitaminerijk presentje. 7 April a.5. gaat men een avondje uit naar de Huishoudbeurs en de jaarlijkse dagtocht zal Giethoorn als uitgangspunt hebben- Men kan zich opgeven bij secretaresse mevr. M. van Leyden-Konings. Op 23 of 24 maart wordt er kaartavond ge houden met prijzen. Onderlinge „Bataven" Zaterdagmiddag hield de Bataven het tweede gedeelte van haar onder linge veldlopen. Ditmaal was Duin- rell het strijdtoneel. Voor dè verrassing zorgde Anita Veldhuyzen. Ria de Winter, bij het ingaan van de laatste honderd meter, door een oneffenheid even uit balans, moest machteloos toezien hoe haar jongere clubgenote van deze handi cap gebruik maakte om haar reso luut te passeren en achter Gerda Kraan de finish passeerde. Hoewel insiders wel bekend waren met de capaciteiten van dit nieuwe talent in de school van 800 m-loopsters van de Bataven, was het toch een openba ring, dat zij in de afgelopen winter haar conditie zover had opgevoerd, dat zij nu al een volledige rol bij de dames mee kon spelen. De uitslagen luiden: Dames 750 m: 1 Gerda Kraan 2.29.2, 2 Anita Veldhuyzen 2.36.7, 3 Riet de Winter 2.38.-, 4 Anneke Slingerland 3.19.2, 5 Ria v. d. Poel 3.46.-. Jongens A/B 1500 m: 1 Aad Belt 5.20.8, 2 Jaap v. Niekerk 6.00.5, 3 Bram Kershof 6.02.-. Meisjes A 600 m: 1 Anneke Hogen- boom 2.10.4, 3 Gonny Jaspers 2.17.3. Heren 3750 m: 1 Jacques Kraan 12.56.4, 2 Bart Kraan 13.14.6, 3 Henk Kraan 13.19.-, 4 Thom v. Rooijen 14.08.-, 5 Ben v. Dinten 14.08.2. KAV de Bataven Op 10 maart wordt er een technische avond ge houden in het Prytaneum (Rapen burg 6A). Gesproken wordt door Jan v. Heek en Gerda Kraan. Belangstel lenden zijn op deze avond van harte welkom. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „SPORTIEF" De uitslag van de cross over 900 m op het landgoed Duinrell voor meis jes A en dames luidt: 1 W. v. Britsum 3.02.2, 2 A. v. d. Mark 3.15.8, 3 A. v. d. Wijngaard 3.19.4, 4 R. Pauw 3.27.- (meisje A), 5 S. v. Royen 3.52.-, 6 B. Pauw 3.58.- (meisje A). Meisjes B, C en D, 900 m, met ja germeesteres: 1 M. Bey 3.46.- (meis je C), 2 T. Duffels 3.48.6 (id.), 3 L. Hemerik 3.49.7 (meisje D), 4 M. v. d. Boogaard 3.50.- (meisje C), 5 P. v. d. Hoeven 3.56.2 (meisje B), 6 A. v. d. Wijngaard 3.59.4 (meisje C). De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van Nieuw Brunhilde in de Leidse Hout zijn: Pupillen 150 m met hindernis (la ge horde)1 I. v. Beer, 2 C. v. d. Ma rei, 3 R. Buissink. Meisjes CD 300 m (met jagermees teres): 1 M. Knöptels, 2 Th. Meyers, 3 I. Matzer. Meisjes B 600 m (met jagermeeste res): 1 W. Taekema en A. Buissink, 2 E. v. d. Kraan (Sportief), 3 L. Rem- melswaal. In Engeland begon gisteren een grootscheepse campagne ter verkrij ging van gelden voor een „Winston Churchill Gedenkstichting". Deze zal tot doel hebben het in staat stellen van studenten uit het Britse Ge menebest en uit Amerika hun stu dies in andere landen voort te zet ten. Een Zuidslaviër die meer dan 2.000 van zijn landgenoten naar W. Duitsland smokkelde is in Neuren berg gevangen gezet. Hij rekende van 600 tot 1000 mark per' klant. In Montreal zjjn zaterdag drie mannen en een vrouw aangehouden om te worden gehoord in verband met het onlangs ontdekte complot om het Amerikaanse vrijheidsbeeld en enkele andere nationale monu menten op te blazen. (vervolg) De heer Vondeling zei meer te willen weten over de oorzaken van de kabinetscrisis alvorens de Konin gin te kunnen adviseren. De leiders van de fracties der regeringspartijen waren z.i. geïnformeerd. Hij wees op mededelingen van de heer Schmel- zer, „dat er nog wel mogelijkheden waren", maar dat „uitstel tot na 1 maart geen soelaas zou hebben ge boden". De heer Vondeling wees op de me dedelingen van minister Toxopeus in de Partijraad van de VVD verleden zaterdag. „Wel in een partijraad, niet in de Kamer, dat is meten met twee maten", zo verklaarde de heer Von deling. Hij zei voorts niet de bedoeling te hebben om meer te vernemen dan de oorzaken van de crisis en de daar aan verbonden conclusies. Als ik ad vies moet geven, dan moet ik met mijn fractie overleg plegen. Indien het kabinet weigert inlich tingen te geven, dan wordt het con tact tussen Kabinet en Kamer ver broken, hetgeen ons in een soort ver lichte dictatuur brengt, aldus de heer Vondeling. De fractieleider van de KVP in de Tweede Kamer, de heer Schmelzer, schetste het verzoek van de heer Vondeling als „niet zinvol en niet gewenst". Hy verschafte nog een praktisch argument tegen het inwilli gen van dit verzoek: het geven van nadere informaties levert geen we zenlijke bijdrage tot oplossing van de crisis. De heer Schmelzer concludeerde dat het geven van informaties even weinig zinvol als ondeugdelijk is. Hij bracht dank aan de minister-presi dent voor zijn aanwezigheid in de Kamer. De KVP-fractieleider merkte op, dat z.i. de brief aan de Kamer - zitter, Van Thiel, van de minister president „zeer algemeen" was ge steld. „Had deze brief niet inhouds voller kunnen zijn?" De heer Schmelzer wees er voorts op, dat ook wanneer de gevraagde inlichtingen niet worden verstrekt, de Kamer z.i. bepaald niet ontkracht wordt en dat de Kamer aan bevoegd heden niet is tekort gedaan. Nadat nog eniee sprekprs het woord hadden gevoerd, ^ood de heer Von deling ten slotte een ontwerp-motie van de volgende inhoud aan: „De Kamer in vergadering bijeen nodigt de regering uit. betzij mon deling, hetzij schriftelijk, inlichtin gen te geven over de oorzaken van de kabinetscrisis". De motie-Vondeling werd met 82 tegen 51 stemmen verworpen. Vóór stemden de leden van de P.v.d.A., de P.S.P., de C.P.N., de Boerenpartij, de S.G.P. en het G.P.V. Om kwart voor drie ging men uit een. BURGERLIJKE STAND Geboren: Sandra Maria d.v. C. M. P. Nijmeijer en W. T. M. Verschuu- ren; Maria Genoveva d.v. U. Warm- bier en G. van der Voort; Ingeborg W. d.v. U Warmbier en G. van der Voort; Petra d.v. R. Agema en S. Brijder; Annegien Jantina d.v. P. Uit Beijerse en M. Holslag; Oscar z.v. H. Verweij en J. Weegink; Anna Wilhelmina Theodora d.v. T. M. van Schie en A. J. Koster; Cornelis Jo hannes z.v. W. de Jpng en A. van Steen. Overleden: L. Romijn, 89 jaar, man. J. van der Bent, 77 jaar, wed. van G. van Duijn; E. M. van der Lelie, 91 jaar, vrouw; M. Starreveld, 78 jaar, wed. van T. Molema; H. J. M. Koeken, 19 jaar, dochter. HET VERDWENEN MEISJE De politie in Papendrecht heeft in middels kunnen achterhalen dat het meisje en de kleuter de nacht in Zwijndrecht bij een kennis van de 17-jarige hebben doorgebracht. Zij zijn echter nog niet achterhaald. De woningen van de ouders van het meisje en de kleuter grenzen met de tuinen aan elkaar. Het meisje vroeg gistermiddag of de kleuter mee mocht, toen ze met een vriend ging wandelen. De moeder had daartegen geen bezwaar. Onderweg heeft zij met de vriend ruzie gekregen; zij is daarna met de kleine verdwenen. MOORD IN MAASTRICHT In de nacht van zondag op maan dag is de circa 40-jarige Elisabeth Romans - Semmeling, wonende aan de Statensingel in Maastricht, tijdens een echtelijke ruzie door haar man om het leven gebracht. De ruzie ont stond nadat het tweetal carnaval had gevierd, waarbij beiden nogal wat drank tot zich hadden genomen. De man, die postbode is, heeft zich na de moord bij de politie gemeld. (Medegedeeld door het KNMI. Gel dig van maandagavond tot dinsdag avond. Opgemaakt te 11.15 uur) NOORDOOSTELIJKE WIND Veranderlijke bewolking en hier en daar enige sneeuw. Matige tot krachtige wind tussen oost en noord. Vannacht overwegend lichte vorst. Morgen overdag temperaturen om 't vriespunt. PRINS BERNHARD Prins Bernhard zal wegens zijn ziekte gedurende een week rust moe ten houden. Alle aangegane afspra ken voor deze periode komen hier mee te vervallen. Internationals iets lager in kalme markt AMSTERDAM, 1-3. Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beurs- week ingezet met iets lagere koersen voor internationale waarden. De han del was minimaal. KLM maakte een prettige uitzondering door een paar gulden boven het slotniveau van vrij dag te openen op f 103. Dit door vraag voor Amerikaanse rekening. Even daalde de prijs tot f 102.50 om daarna op te lopen tet f 105. De stuk ken verlieten de markt op ca. f 104. Ook in deze hoek was het een stuk kalmer, vergeleken met vorige week vrijdag toen in Amsterdam voor nom. f 2,5 min. in KLM werd omgezet. De stemming van de overige hoofdfond sen was gedrukt, speciaal voor Uni lever. Dit door gering aanbod van Amerikaanse en Engelse zijde. Men is namelijk bevreesd, dat Indonesië de belangen van Unilever Ltd. in In donesië zal naasten. Unilever noteer de ac. f 137,20 (f 138,50). Kon Olie daalde een halve gulden tot f 158,90. Philips een paar dubbeltjes lager op f 156,40. AKU zakte efctv ptfnt in tot 521^, Hoogovens 2«4 punt lager op 548 y~. De Nederlandse kabinetscrisis werd ter beurze wel druk besproken doch was niet van invloed op de koersvorming van dé internationale waarden. Men wacht hier rustig de verdere ontwikkelingen af. Ook de buitenlandse beurzen gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. Alleen Wallstreet sloot vrij dag hoger, waardoor het Dow Jones- gemiddelde voor de industrie-aande len er boven de 900 kwam. KLM daalde in Wallstreet bijna een volle dollar met zeer ruime handel. Om gezet werd in dit fonds 68.400 shares. De scheepvaartsector was tamelijk actief. Voor Van Nievelt bestond eni ge belangstelling. Kon Boot brokkel de verder af. Van de leidende cul tures daalde HVA een punt tot 148 V2. De staatsfondsenhoek was prijshou dend met weinig zaken. Ook in de lokale afdelingen ging weinig om. Aandelen Edy, die vrij dag 12 punten hoger noteerden op 122, werden iets hoger geadviseerd. Voor de uitgifte van 5 3/4 procent pandbrieven North Western and Pa cific Hypotheekbank tegen 99 pet. be stond goede belangstelling. Kwatta werd 25 punten lager op 375 geadvi seerd op het dividendvoorstel HELSINKI onbew. —12 —27 STOCKHOLM onbew. 5 —20 OSLO onbew. 7 —15 KOPENHAGEN h. bew. 6 8 LONDEN geh. bew. 6 1 AMSTERDAM mist 5—3 BRUSSEL geh. bew. 4—0 LUXEMBURG geh. bew. 3—3 PARIJS zw. bew. 5—1 BORDEAUX regen 8 3 GRENOBLE geh. bew. 5 2 NICE geh. bew. 12 7 BERLIJN sneeuw 1 1 FRANKFORT zw. bew. 15—2 MüNCHEN geh. bew. 2—5 ZüRICH sneeuwbui 3—1 GENèVE geh. bew. 4 2 LOCARNO regen 9 1 WENEN zw. bew. 0 4 INNSBRUCK licht bew. 5—4 BELGRADO zw. bew. 3 —10 ROME zw. bew. 14 7 BARCELONA regen 14 9 MADRID regen 11 7 MALLORCA geh. bew. 16 10 LISSABON regen 15 9 IN HET DORPSHUIS van Leider- dorp gaf de Leiderdorpse Harmo- niekapel met haar drumband het jaarlijks concert. In een kort wel komstwoord vertelde de voorzitter o.a. dat voor dit concert de hulp was ingeroepen van vier spelers uit de Kon. MiL Kapel, omdat in de Har monie in feite er een manco van 10 spelers was. Dit lijkt o.i. voor een bloeiend dorp als Leiderdorp geen onoverkomelijk iets. Er wonen in Leiderdorp zeker nog 20 muzikanten, die één avond per week voor de Har monie willen geven. Wat is er heer lijker dan samen te musiceren onder bekwame leiding? Een afwijking met andere jaren was, dat men nu eens geen cabaret of toneel na de pauze aanbood, maar voor en na de pauze muziek maakte. Men dacht dat dit tot een teleurstel lende opkomst zou leiden. Maar het effect was juist een volle zaal, die aandachtig heeft geluisterd. IJET PROGRAMMA dat afgewerkt werd onder dirigent J. F. J. Boelhouwer was wel heel sterk aan de populaire kant. Zelfs de „Suite Happy Time" van Boedijn had niets De ouverture Majola ligt ons hele maal niet, maar alle groepen blazers kregen hier een kans uit te blinken in de sterk melodische delen. In de mars uit deze suite bleek weer eens hoe zuiver men moet blazen om geen onreine intonatie te krijgen. Het tweede deel bestond bijna uit sluitend uit werken van het welbe kende recept van prettig en fris aan doende marsen, die het publiek moei teloos kan verwerken. Nu zijn marsen bijna altijd de best geblazen num mers van een harmonie of fanfare korps, ook dixieland marsen met hun syncopen. Een klarinet polka van Wi- chers werd heel vaardig en werkelijk knap door 3 klarinettisten geblazen. Dixieland Revel bleek een syncopisch feestmuziek je te zijn. Enkele onzuiverheden in het begin (door de temperatuurswisseling) daargelaten, werd over het algemeen goed gemusiceerd onder de krachtige leiding van de heer Boelhouwer. Eén vraag nog. Waarom worden zo zelden goede bewerkingen van Ba rok- en klassieke muziek ten gehore gebracht? Het zijn maar steeds be werkingen van opera's, die de pro gramma's vermelden ën de nodige marsen. Een bewerkte Bach-suite van oude dansen doet het heus wel. Nog beter is hef originele harmoniemuziek van deze tijd eens in te studeren. En dan behoeft het heus niet altijd Boedijn te zijn. Burgemeester Gallas als ere-voor zitter sprak de kapel aan het slot toe en dankte voor bet genoten e. THEO TEN HOOVEN HAZERSWOTTDSE DAME VALT MET BROMFIETS Gistermiddag is de 37-jarige mevr. C. Knetsch-Develing uit Hazerswou- de met haar bromfiets op de Hoge Rijndijk te Leiden door nog onbeken de oorzaak gevallen. Zij kreeg bij haar val een hersenschudding en een gezwollen linkeroog. Haar tienjarig zoontje, dat achterop zat, kreeg geen verwondingen. Mevr. Knetsch is door de EHD naar het Academisch Zieken huis overgebracht. PAUZE Morgen: Vastenavond TOCH NIET ZO ZOT Geen openbaar carnaval met hos sende narrekappen in deze gewesten! Zelfs de huiselijke, Hollandse vas tenavondviering is niet meer je dat. Er is ook geen reden toe, nu het vas ten zo vermagerd en geslonken is, dat op „vette dinsdag" niemand nog eens de kans waarneemt, vóór hij aan een vermageringskuur begint. Overigens in deze gewesten vastenavondzotjes genoeg, bij tienduizenden! Sierlijk uitgedoste, zacht-geparfumeerde vas tenavondzotjes met witte narrekap pen..Langs alle wegen en paden ben gelen en luiden geluidloos de ver wanten van de narcis, de sneeuw klokjes, ook vastenavondzotjes gehe ten. Zaken zijn zaken. Geld is geld. Straatarm blijft de man, die geen vreugde vindt in het carnaval van de natuur en de nieuwsmare niet ver staat van de lentezotjes, die nog zo zot niet zijn als ze eruitzien. LEIDEN, 1 maart, Groente An dijvie 130-132; kroten, gekookt 40; boerenkool 28-41; prei 40-52; spina- zit 120-155; stoofsla 50-72; spruiten 40-120; komkommers 98-100; uien, drielingen 17.50; idem middelfijn 27.50; uien middelgrof 27.50-28.20; waspeen 19-24; witlof 55-1.07, alles per 100 kg. komkommers 30-67; sla 15-31, per 100 stuks. ROTTERDAM, 1 maart, Vee Aanvoer totaal 1898, slachtrunderen 1232, varkens 666. Prijzen: slacht runderen: 425-440, 385-410, 345-365, 320-335; varkens: 199-202, 196-198, 192-195, 188-191; stieren: 400-420; worstkoeien 315-330; slachtzeugen 160-170; zware varkens 175-180. Overzicht aanvoer handel en prijzen: slachtrunderen: ruimer, kalm. iets lager; varkens: groter, zeer kalm, even lager. AMSTERDAM, 1 maart. Vee Aanvoer: 278 runderen. 102 varkens; prijzen: runderen 3.55-4.60; varkens 2.48-2.52. De gemiddelde temperatuur van de afgelopen drie wintermaanden de cember, januari en februari, bedroeg te De Bilt plus 2,4 graden Celcius te gen plus 2,2 graden Celsius normaal. In dit opzicht zou men dus van een normale winter kunnen spreken. Van de 90 dagen, die de drie wintermaan den telden, waren er 46 aan de war me kant. In de Bilt heeft het op 45 dagen gevroren tegen op 41 dagen normaal. Februari was ditmaal de koudste maand van de winter, ja nuari de warmste. Hoewel februari overal in het land belangrijk te droog is geweest, was de winter als geheel toch overal te nat,1 vooral in Zeeland, dat in deze winter de natste provincie was. Daar is gemiddeld ruim 25 procent te veel neerslag gevallen. Gemiddeld over het gehele land is in de drie winter maanden in totaal ruim 195 ,m.m. neerslag gemeten tegen 174 mm. nor maal. In De Bilt viel op achttien da gen sneeuw hetgeen ook tien dagen meer is dan normaal. De sneeuw had over het algemeen evenwel niet veel te betekenen. 't Aantal uren zonneschijn was te De Bilt 145 tegen 167 normaal: daarme de was de winter de somberste van de laatste acht jaar. Vooral januari heeft veel somber weer gebracht

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3