25ste Noteboomtoernooi door Botwiiinik beheerst EENZAAM HOOGTEPUNT UIT LEIDSE SCHAAKHISTORIE Dawn Fraser voor 10 jaar geschorst iHfejZPm wÈÊÈmBSm VAN DEN BERG WON DE WISSELBEKER Eerste handbalze^e op Zwitserland TOM OKKER: veel geleerd, maar mentaal nog zwak Rudi Liebrechts won weer in Noorwegen Dames van Siseo kiften kampioensfeest in zicht ~.DAG 1 MAArii' 1D65 DE LEIDSE COUKA.v i Dawn Fraser, de drievoudige Olym pische kampioene, heeft 'n half jaar na de spelen van Tokio, van de Aus tralische zwembond te horen gekre gen, dat zij voor tien jaar geschorst is, zowel voor wedstrijden in Austra lië als daarbuiten. Men kan gevoege lijk aannemen, dat de grandioze zwemcarrière van de 28-jarige pas in het huwelijk getreden Australi sche daarmee ten einde is, want be roep tegen de uitspraak van de Aus tralische zwembond is niet mogelijk. Het vreemde van de zaak is, dat geen reden werd opgegeven van de schorsing van de zwemster aan wie Australië zo veel heeft te danken. Tegelijk met haar werden aan nog 3 leden van de Australische zwemploeg strenge straffen opgelegd. Lind» Mc- Gil werd geschorst voor vier jaar en Mariene Dayman en Nanette Dun can voor elk drie jaar. In een communiqué, dat door de bond werd uitgegeven, werd gespro ken over „harde maatregelen naar aanleiding van incidenten, die voor kwamen in Tokio". Dode en zwaargewonde in voetbalwedstrijd Een dode en een zwaar gewonde is de tragische afloop van de voetbal wedstrijd Spijkenisse 4Hellevoet- sluis 2, die gistermiddag werd ge speeld. Enige minuten voor het eindsig naal werd de 40-jarige Hellevoet- sluise speler C. A. Smit onwel. Di rect werd hij naar de kleedkamer overgebracht, doch een arts moest reeds de dood constateren. Als doods oorzaak werd een hartverlamming opgegeven. Nadat de wedstrijd gestaakt was begon een speler van Spijkenisse, Verweeuw, te klagen over hevige pijnen. Even voor het einde was hij in botsing gekomen met de keeper. In een ziekenhuis in Rotterdam werd geconstateerd, dat de nier van de heer Verweeuw onherstelbaar be schadigd was. Met een spoedopera tie is later op de avond de nier weg genomen. Een beeld uit de zaterdagavond in Enschede gespeelde handbalwedstrijd Nederland Zwitserland (heren) welke strijd door onze landgenoten met 1310 werd gewonnen. Hier maakt Pim Rutbroek een doelpunt voor zijn ploeg Zondagmiddag om vijf voor zes daverde een hossende en joelende menigte het Noordwijkse Palacehotel binnen. Een carnavalsstemming, die de be wering van verstokte Zuiderlingen, dat „Bovenmoerdijkers" van de echte sfeer van dit jaarlijks festival niets begrijpen, kracht bijzette, verbrak de sfeer van ernst en stilte, die een week lang de botsingen tussen de ver zamelde schaakgroten had omzweefd. Het 25ste Daniël Noteboomtoernooi - eenzaam hoogtepunt in de geschiedenis van LSG en LSB liep ten einde. Reeds hadden de grootmeesters de arena verlaten, reeds waren de laatste partijen van de weekendvierkampen in het laatste stadium. De goegemeente wachtte slechts op de prijsuitreiking en dan op het laatste evenement, de slotmaaltijd. Behalve de paar ongelukkigen, die nog aan hun laatste partij zaten te zwoegen, trachtte iedereen het schaakspel, dat een week lang had geheerst, van zich af te zetten. Na dertien nederlagen De handbalontmoetineen tussen Nederland en Zwitserland, zowel op het veld als in de zaal, hadden tot dusver voor de oranjeploeg alleen maar nederlagen opgeleverd Het 14de treffen, zaterdagmiddag de Dieckmanhall te Enschede d er- ste zaalhan^balinteriand in d»t deel van het land hraeht de Neder landse Dloeg eindelijk de eerste over winning. Hierbij dient evenwel onmiddel lijk te worden aangetekend, dat de Zwitsers nogal gehandicapt moesten aantreden, omdat zij de spelers van landskampioen Grasshoppers Zürich niet konden opstellen, wegens een wedstrijd van deze club voor de Europese beker. Nederland heeft deze omstandigheid vooral voor de rust goed uitgebuit. Aanvankelijk scoorden beide teams om en om, Nederland door Van Koppenhagen en Cante]berg, Zwitserland door Manighetti en Stebler. Daarna zagen de 800 toeschouwers, hoe onze land genoten een 103 voorsprong na men. De treffers kwamen op naam van Botterman (2), Bax, Gillissen. Veen (2) en Veenhuizen (2). In de tweede helft, toen Veen, Cantelberg en Veenhuizen voor oranje scoorden, kwamen de Zwit sers zeer sterk terug. Het was de on vermoeibare Stebler. die zijn ploeg genoten voorging bij het reduceren van de achterstand. Verder dan 13 10 lieten de Nederlanders het echter niet komen, hoewel het er in de slot fase toch even donker heeft uitge zien. NEDERLAAG TEGEN BELGISCH B-TEAM De Nederlandse B-zaalhandbalploeg (heren) heeft zaterdagavond in Mid delburg een kleine nederlaag gele- deh tegen België B. Onze zuiderbu ren, die bij de rust met 64 achter stonden, wonnen met 108. Indoortoernooi te Zuidlaren Allan Mills, de tamelijk onbekende Britse nummer vijf, heeft in Zuidlaren de rol gespeeld, die de organisatoren hadden toebedacht aan Tom Okker en Jan Hajer. Een van de beide Australiëgangers moest in staat worden geacht de hegemonie van het Britse tandem Wilson (winnaar in Parijs) en Taylor (winnaar in Helsinki) te doorbreken. Althans, dat dacht het organisatie comité. Maar terwijl Okker zaterdag, ondanks setpoints in de tweede en derde set, verloor van Bobby Wilson (36, 810, 79) sloop in de andere helft van het wedstrijdschema, Allan Mills, welhaast ongemerkt naar voren en nam de rol van reputatieschokker van de Nederlanders over. Britten oppermachtig Men kan de indruk hebben, dat Wil son wat ongeconcentreerd aan de eindstrijd begon op het door redelijk gevulde houten tribunes omgeven centrecourt. Hij had door de over winning op Okker het zwaarste ach ter de rug, dat mocht hij tenminste aannemen. Maar Mills speelde het zelfde onopvallende vaste spelletje, dat hem zaterdag aan een overwin ning op Taylor had geholpen. Voor dat Wilson het wist stond hij twee sets achter. Een geforceerde tempo verhoging leidde tot 22, totdat na een moment van verslapping Mills de zege greep (10—8, 6—2, 3—6, 4—6, 6—4). De partij was van beter gehalte dan de damesfinale JonesToyne (62, 60), maar beslist minder dan de halve finale WilsonOkker, die de grote wedstrijd van het toernooi is geweest. Okker heeft Veel geleerd, maar h(j weet nog niet hoe hij moet handelen op kritieke momenten, was Wilsons commentaar na afloop. Zes setpoints had de Haarlemmer in de tweede en derde set. Hij kon er geen enkele benutten, geïntimideerd als hij werd door de pressie, die Wilson aan het net uitoefende. Okker speelde bij vlagen briljant tennis, maar er lag geen overwogen aanvalsplan aan ten grondslag. Het bleef bij improviseren, waarbij elk gescoord punt meer moeite kostte dan strikt genomen nodig was. Zo men uit dit eerste heroptreden van Okker in eigen land een voorzichtige conclusie mag trekken, is het deze: Okker is vooral technisch sterker ge worden, mentaal is hij echter nog steeds onvolgroeid. Het zal moeilijk zijn daarin, in de twee maanden die ons nog scheiden van de Daviscupwedstrijd tegen Z. Afrika, verandering in te brengen. Temeer daar de leden van de com missie speltechniek niet de moeite hebben genomen, het spel van Ok ker met eigen ogen te bezien. Het was voornamelijk Okkers zwakte in de derde set, dat de combinatie Ok- ker-Hajer een plaats in de finale van het herendubbel kostte. Nu verloren de Nederlanders met 810. 64, 26 van Allan Mills en Bob Howe, die beiden in twee fihales doordron gen. Finale-uitslagen: Dames enkelspel: Ann Jones (GB) versl. Fay Toyne (Austr.) 6—0, 62. Heren enkelspel: Allan Mills (GB) versl. Bobby Wilson (GB) 108, 6—2, 3—6, 4—6, 6—4, Dames dubbelspel: Fay Toyne en Toch hebben de grootmeesters het in de laatste ronden geenszins ge makkelijk opgenomen. Botwinnïk, die na de vijfde ronde al zeker was van de eerste plaats, trok tegen Van den Berg weer van leer, alsof de grootste belangen op het spel ston den. De LSG'er offerde onvervaard een pion voor positionele druk en bleek goed getaxeerd te hebben. Een zetomwisseling in tijdnood verspeelde echter een vol tempo en daarna be sliste de Russische plusvion snel. In de laatste ronde had de geweldige Moskoviet neen lust om teaen Bohot- soio ten strijde te trekken en nam snel met remise genoegen. F"He stri'd om tweede nlaats Spannender was de strijd om de tweede plaats, omdat bii het ineaan van de voorlaatste ronde Flohr 3 pun- ♦°n had en het kwintet Trifunovic. Donner. Vz den Bere. Bobotsow en Larsen 2f't. In de zaterdae eesoeelde ronde klom Larsen naar boven door een ?oede zege over Kort De Leidse kamoloen overschatte ziin stelling en ging roemloos ten onder Flohr kwam tegen Donner slechts tot remise in een regelmatige partij en moest de Deen derhalve naast zich dulden en naast de Deen ook nog Trifunovic, die Bobotsow na een Bulgaarse ..black-out" hardhandig aan de kant zette. Met in de laatste ronde Flohr-Korti en Larsen-Trifunovic leek de Rus fa voriet voor de tweede plaats, maar nu liet Kort zich van ziin beste ziide kennen. Na de pech, die hij in de vorige ronden had ondervonden, was hii vastbesloten zich tegen de Russi sche groot meester als een leeuw te verweren. Evpo leek er een hulde aan te worden pebracht aan devene, tot wiens gedachtenis b°t toernooi is ge organiseerd. maar Flohr vermeed tot teleurstelling van de aanwezigen de Noteboomvariant. Kort (die tussen haakies waarschiinliik tegen Botwmnik gewonnen heeft gestaan, zoals Van der Berg aantoonde) gaf echter geen krimD pn hield de stel ling in evenwicht Bii het afbreken staakte Flohr de winstoogingen. waar door Kort ziin hateliike nul van de scoretabel kon wegwerken. Het zou ook een te geringe beloning ziin voor ziin prestaties van de afgelopen week. De als „remisekoning" gedoodverf de Trifunovic prouteerde resoluut van het betrekkelijk falen van de Rus en versloeg Larsen. die de partij wat te wild opzette en de kous op de kop kreeg. De Joegoslaaf heeft in dit toernooi laten zien remise 'n mooie uitslag te vinden, maar altijd bereid te zijn fouten van tenenstanders af te straffen. Dat leverde hem winst- vunten op tegen Kort. Bobotsoio en Larsen én de tweede plaats in de eindstand. Miniatuurtje De kortste partij van deze ronde en tevens van het gehele toernooi was Van den Berg-Donner. In een bekende variant van het Siciliaanse probeerde de Nederlandse grootmees ter een nieuwtje op de negende zet. Tegen openingsspecialist Van den Berg kan men zich dit soort dingen moeilijk veroorloven: hij ging er even voor zitten en won vier zetten later een volle dame. Een beschamen de nederlaag van Donner. De LSG'er kwam hierdoor voor de vijfde maal in het bezit van de Noteboom beker, die immers aan de beste Nederlandse deelnemer zou worden uitgereikt. Overi&.p proenen Ook het neventoernooi. waar aan in totaal negentig schakers uit geheel Nederland deelnamen, is in het weekeinde besloten. Zaterdag kon de voorzitter van het LSG. ds. P. J. Mackaav, de priizen uitreiken aan de drie hoogstgeolaatsten in de zeskampen en de nummers een en twee in de door-de-weekse vierkam pen. zondagavond waren de prijs- Pat McClennaghan (Austr.) versl. Ann Jones en Virginia Wade (GB) met 6 4, 26, 86. Heren dubbelspel: Roger Taylor en Bobbie Wilson (GB) versloegen Al lan Mills en Bob Howe (GB/Austr.) met 6 4, 97. Gemengd dubbel: Pat McChennag- hanBob Howe (Austr.) verslaan Virginia Wade en Roger Taylor (GB) 63 (wegens tijdnood werd slechts een set gespeeld). winnaars uiit de weekendvierkampen aan dte beurt. Bij deze laatste prijsuitreiking zorgde de heer Ma-rijt, lid van de Noordwijkse schaakvereniging Daniël Noteboom voor een aannenarrie ver rassing. IJit de persoonlijke schaak- bezittingen van het Noordwijkse schaakgenie, die de familie Noteboom aan hem heeft overaedraaen. schonk hij aan elk der winnaars van week- endkamven een eioenhndia door No teboom genoteerde vartij vit diens korte, maar roemruchte carrière Een nebaar dat door nlle aanwezigen op hone vrijs wrd oesteld. Omdat het onmogelijk is al deze groepen uitgebreid te bespreken vol staan wij met het geven van de eind standen. ZESKAMPEN Groen 1: 1 R D. Westra (Phil.) 4V», 2 A. M. J. van den Berg (Phil 3'/;. 3 A. H Haooel (DD) 2"«. 4 W H Scholtens (Gromden) 2. 5 W H. van d'°r Nat l'/t. 6 R. W van dor Waan LSG) 1. Grnep 2 1 Th P. van dor Berg (Phil.) na loting met P. J Holt^aus fAmsterdam) hoeden 3V*. 3 L E J Boomsma (T.^O) 3. 4 mevr. J. O van dor Kh'ft (Ben Haag) en J van Leusden (Den F*ag) beiden 2. 6 M J Balkenende 'Woerden) 1. Groen 1 E G v. Be'num (Delft) ,4'/*. 2 J Koudwtaal (Leidon) 4. 3 N Langerak (Leit^en) 2"i. 4 R. Th'errv (Voorschoten) 2, 5 C. J. de Blaev (LSG) l'/«. fi mevr F. v. d. Hoek- .Mulder (Den Haag) Vs. VIERKAMPEN DOOR DE WEEK Groen 1: 1 J. F. L. Negrijn (Meer wijk) 3. 2 mr. J H. Landwehr (NRSV Rotterdam) na loting met H Verberg 'CPhil.) beiden l1/», 4 L. G. Barendregt (LCG) 0. Groen 2: 1 M. M. Segaar (LSG) 2: 2 J. F W. Meüer (Schiedam) na loting met ds B. K. W. Dijkstra (Schiedam) beiden lVt, 4 mr ir J. W°<?tra (Leiden) 1. Groep 3: 1 dr. J. B. Wilterdink (LSG) 2'/,. 2 J. A F Planier (Lei- then) 2. 3 mei. E. Biimans (Den Haag) l'/s. 4 J J A. ter Haar (Phili- dor) 0. Groep 4: 1 ds. P. Mackaay (LSG) 3. 2 J. van Bemmelen (Haarlem) 2, 3 F. C. Schiereck (Phil 1, 4 mevr. H. G. Dijkstra (Haarlem) SCHAATSEN JOOP VAN DER BERG ZUIDHOLLANDS SCHAATSKAMPIOEN Bij ontstentenis van Rudi Liebrechts en titelhouder Cees Verkerk heeft Joop v. d. Berg uit Woerden zondag op de kunstijsbaan van Deventer het schaatskampioenschap van Zuid Hol land op zijn naam gebracht. De pres taties hadden ernstig onder de on gunstige weersomstandigheden te lij den. Van der Berg won zowel de 1500 als de 5000 m. 500 meter 1. Hartman Cs-Gravendeel) 46.3; 2. Jorritsma (Rotterdam) 46.4; 3. Van der Berg (Woerden) 46.6. 1500 meter 1. Van der Berg 2.28.4; 2. en 3. Jor ritsma en Hartman 2.29.1. 5000 meter 1 Van der Berg 9.12.8; 2. S. Heems kerk (De Kwakel) 9.15.2; 3. Van Os (Waander) 9.15.3. Eindklassement 1. Van der Berg 152.347 pnt; 2. S. Heemskerk 152.907 pnt; 3. A. Heems kerk 153.447 pnt; 4. Hartman; 5. Van Os; 6. Jorritsma. Rudie Liebrechts heeft de tweedaag se wedstrijd, die zaterdag in Lille- hamer begon en zondag in GJoevik werd voortgezet, met ruim verschil voor Stlansen gewonnen. Rudi won zondag de 1500 meter en werd tweede op de 5000 meter achter Fred A. Maier. De voornaamste resultaten waren: 1500 m.: 1 Liebrechts 2.09.7; 2 Schenk 2.10.7; 3 Stiansen (Noorw.) 2.11.1; 4 Aaness 2.12.3; 5 Fred A. Maier 2.12.5. 5000 m.: 1 Fred A. Maier 7.43.4; VAN DEN BERG wisselbeker Groep-5: 1 E. van Niekerk (Phil.) na loting met mevr. G. R. Schaap (Haarlem) beiden 2; 3 A. Bijmans (Den Haag) Vit, 4 Z. S. Rotteveel LSG) V». Sfeervolle slotmaaltijd De slotmaaltijd werd een grandioos hoogtepunt van het unieke festijn Ds. Mackaay bedankte de grootmeesters voor hun bijzonder svmnathieke oe- draa en voor de uitstekende sfeer, die in het aehele toernooi heeft oeheerst. Toen hij in dit verhand de naam van wedstrijdleider Weiland noemde, barv+te een snontaan applaus los. Weiland kreea daarna een door alle deelnemers en door prof dr M Evwe getekend exemnlnar van 't beroemd ste schaat-hoek. dat de laatste jaren is verschenen: Hundert Jahre Schachturniere" en dankte daarna allen voor hun hulp. zonder welke het toernooi niet had kunnen slagen Het speechje, dat Flohr namens de deelnemers tot het LSG-bestuur richtte, was naast bijzonder geestig ook ontroerend en wel toen hij over zijn herinneringen aan Daniël Note boom sprak. Hij huldigde hem als „zu bescheiden", maar ook als een schaker, die speelde „a la Botwinnik" en vertelde, dat het feit, dat er een Daniël Noteboomstraat in Noordwijk is, hem zeer had aangegrepen. Sprekende over het afgelopen toer nooi, bedankte hij zeer enthousiast wedstrijd leider Weiland en het ge hele LSG-bestuur. Hij stelde voor „Noordwijk?' in cijfers Zesde ronde Botwinnik-Van den Berg 1-0, Kort-Larsen 0-1, Trifunovic - Bobotsov 1-0, Donner-Flohr y*-%- Zevende ronde Flohr-Kort v. d. Berg- Donner 1-0, Bobotsov-Botwin- nik %-%, Larsen-Trifunovic 0-1. Eindstand 1 Botwinnik 6, 2 Trifunovic 4^,3 Flohr 4, 4/5 Van den Berg, Larsen 3*4, 6/7 Bobotsov, Don ner 3, 8 Kort *4. over dertig jaar met dezelfde groep bij het 100-jarig bestaan van LSG het geheel nog eens over te doen en besloot met een vrolijk „Tot ziens in Noordwijk". Botwinnik was iets po sitiever: hij stelde voor bij het 75- jarig bestaan opnieuw een dergelijk toernooi te organiseren en schreef dan bij voorbaat in. Nadat dr. J. H. Meilink de Deen Larsen in zijn lands taal had toegesproken en A. H. J. F. S. Münnmghoff de Oo9teuropeanen in het Russisch was het Noordwijkse gedeelte van het toernooi ten einde. Er rest nog voor het LSG en zijn gasten een koud buffet op de Rus sische ambassade in Den Haag. Daar na zal het toernooi in de reeds zo rijke LSG-annalen worden ingeschre ven met gulden letters. HOCKEY Dat de vier senioren-teams van Si seo een krachtig niet te stuiten eind spurt hebben ingezet, werd ook giste ren weer eens overduidelijk bewezen. Dames I behaalde in Rijswijk een overwinning van 23 op Rijswijk II en bleef dus ongeslagen „op kop". He ren I won met 20 de derby tegen Leiden VI zodat het kampioenkansje behouden bleef. Dames II bond dit maal HDM IV met 21 aan de zege. kar en Heren II handhaafde zijn pro motiekans door een weliswaar ma gere, doch twee kostbare winstpun ten opleverende zege van 01 op Ring Pass V. Zelfs Jongens A deelde in het algemeen succes en wel door een zege van niet minder dan 5—1 op het vrij sterke HHYC D. Met het A- team van de meisjes wil het nog steeds niet vlotten gezien de neder laag van 03 tegen HDM A. RIJSWIJK n-SISEO I Daar de Rijswijkse dames vorige week met niet minder dan 51 van de Rood-Wit-dames wonnen, waren de Leidse dames allerminst verzekerd van de overwinning, welke de tiende in successie zou worden. Daar Rijs wijk er kennelijk op uit was om Si seo een - dus eerste - nederlaag toe te brengen en wel „ten koste van al les" werd het geheel een - van Rijs wijkse zijde - vrij ruwe vertoning. Reeds vanaf de beginbully nam Rijswijk waarvan de aanvalsters meer uitmuntten in „duwen" dan in goed aanvalsspel, een licht over wicht, dat in de 15e minuut resul teerde in een voor keepster Rally Wohl onhoudbaar doelpunt (10) Hierdoor kennelijk geprikkeld scha kelde de Siseo-aanval op een hogere versnelling over en moest de Rijs wijkse defensie op haar beurt een reeks van aanvallen doorstaan. Even voor rust moest zij echter zwichten voor een schot van Els de Vrind zodat 2 Liebrechts 7.45.7; 3 Schenk 7.52.9; 4 Stiansen 7.55.4. Onze landgenoot Ard Schenk is zaterdag te Lillehamer derde gewor den op de 500 meter in 41.9 sec. De Noor Roar Groenvold zegevierde in 41.4 sec., zijn landgenoot Villy Hau- gen werd tweede in 41.8 sec. Van de overige Nederlanders leg de Rudie Liebrechts beslag op de ne gende plaats in 43.2 sec. De 3000 meter leverde een zege op voor de Noor Fred Anton Maier in 4.33.4. Zijn landgenoot Svein Erik Stiansen werd tweede in 4.35.7, Ru die Liebrechts derde in 4.35.9. Ard Schenk klasseerde zich in 4.39.2 als zesde. de kans op een Leidse overwinning weer aanwezig was. Na de thee gooide' de Leidse dames alles op de aanval met het gevolg, dat Ludy v. d. Meer in de 8e minuut voor een voorsprong van 12 kon zorgen. Niet voor lang want enige minuten later leverde een Rijswijkse tegenaanval de gelijkmaker op (22). Er volgde een weliswaar uiterst spannende doch weinig fraaie 9trjjd om het bezit van de bal en het winnende doelpunt. Circa 5 minuten voor tijd sloeg Els de Vrind weder om een prachtig schot in de Rijs wijkse kooi en was de overwinning toch nog een feit geworden. Nu zondag a.s. uit de derby tegen Leiden III nog de volle winst halen en de kampioensviag kan worden ge hesen. SISEO I-LEIDEN VI In deze met spanning tegemoet ge ziene Leidse derby speelde Siseo met een versterkte defensie hetgeen in tactisch opzicht goed voldeed. Hier. door immers konden de Leidse aan vallen dermate goed onschadelijk worden gemaakt, dat het gevaar voor een nederlaag tot het minimum be perkt bleef. Daar een en ander min of meer ten koste van de eigen aan- valskracht ging, slaagde Siseo er via de stick van Pim Doove eerst even voor rust in om de leiding te nemen. Na de hervatting bleek de aanvals- kracht van de gastheren voldoende te zijn om het spel grotendeels op de Leiden-helft te laten verlopen. De gasten dankten het voornamelijk aan het uitstekende afweerspel van hun aanvoerder Lommers, dat zij tot circa 15 minuten voor tijd de achterstand van 10 konden handhaven. Toen echter schoot Erik Bus een op maat gesneden -voorzet van Roy Klerks hoog in de touwen van de Leiden - kooi (20) en had Siseo het pleit definitief gewonnen. KON. NED. HOCKEYBOND Heren. Ie klasse. Westen. SCHC- BMHC (27-2) 1—0, BMHC-Hilver- sum 0—0, DSHC-Laren 0—1, SCHC- Amsterdam 12, Kampong-Leiden 2—2. HDM-HH1JC 0—1. Overgangsklasse A. HGC-RBC 2-0, SCHC 2-Kieviten 11. Tweede klasse C. Leiden 3-Victoria 4 3—1. Dames. Amsterdambeker. 4e ronde. Leiden-Victoria 2 21, Terriers- Hilversum 04, Zandvoort-Togo 2 43, MOP 2-Push 5 20, Alliance 3- Laren 2 18. Overige wedstr. afg. KON. NED. KORFBALBOND Hoofdklasse. ZKC-Luto afg., Het Zuiden-HKV 6—6.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11