BEKENDMAKING MAANDAG 28 DECEMBER 1964 PK LETDSE COURANT PAGINA 5 Heden, op het geboortefeest van onze Heer, is plotseling tot een beter leven overgegaan, na voor zien te zijn van hei H. Oliesel, de hoogeerwaarde heer Leo Hendrikus Maria Nieuwenhuizen emeritus deken en pastoor van de St.-Bonifacius- parochie te Alphen aan den Rijn, in de leeftijd van bijna 74 jaar, in het 49e jaar van zijn priesterschap. Namens de familie: H. J. M. NIEUWENHUIZEN emeritus pastoor, Uithoorn Mejuffrouw C. TAK Alphen aan den Rijn, 25 december 1964 Pension St. Joseph Op dinsdag 29 december 's avonds 7.30 zal er een gezongen Requiemmis worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Bonifacius aan de Para dijslaan te Alphen aan den Rijn. Woensdag 10 uur v.m. gezongen Lauden. Om 10.30 uur plechtige Uitvaartmis, gevolgd door de ter aardebestelling op het r.k. kerkhof aldaar. De eerwaarde heren gelieven toog en superplie mede te brengen. Op het Hoogfeest van Kerstmis overleed, na een smartelijke ziekte, onze geliefde echtgenote, moe der en grootmoeder Maria Johanna Jacoba van den Berg echtgenote van Johannes Jacobus Creyghton in de leeftijd van 59 jaren. Oegstgeest: Den Haag: Invergargill N.Z.: Linschoten: J. J. Greyghton J. M. Creyghton J. J. Creyghton L. W. J. Creyghton H. A. Creyghton-Schrama en kinderen Oegstgeest, 25 december 1964" De Kempenaerstraat 48 De uitvaart zal plaats vinden op dinsdag 29 de cember 's morgens om 11 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus, Rhijngeesterstraatweg, Oegstgeest, waarna de begrafenis op het r.k. kerk hof aldaar. Gebed voor de overledene: maandag 28 december om 20 uur in de parochiekerk. Liever geen bezoek en geen bloemen Gaarne uw gebed. Voor de familiebijeenkomst na de plechtigheden: De Kempenaerstraat 48 te Oegstgeest. Autorijders parkeren op de Terweeweg. Op de vooravond van het Hoogfeest van Kerstmis is onze lieve en zorgzame moeder en oma Johanna Wilhelmina Verhagen geb. Van der Krogt na gesterkt te zijn door de H.H. Sacramenten van de Zieken, tot de hemelse vreugde geroepen. Zij bereikte de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam: J. VERHAGEN Leidschendam, 24 december 1964 Leidsekade 16 Rozenkransgebed in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus op maandagavond om 7.30 uur. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen in genoemde kerk op dinsdag 29 decem ber a.s. om 1Q-30 uur waarna de begrafenis zal plaats vinden op de r.k. begraafplaats „St. Agatha" Voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, overleed geheel onverwacht, onze lieve zorgzame vader, behuwd- en grootvader, de heer Antonius Rooijakkers weduwnaar van mevr. Anna Cornelia van Hulst op de leeftijd van 78 jaar. Ulvenhout: B. G. J. Rooijakkers A. Rooijakkers-Watts Leiden: G. B. Th. M. Rooijakkers M. M. Rooij akkers-de Keuning Amstelveen: H. M. M. van Dijk-Rooijakkers J. H. van Dijk en kleinkinderen Leiden, 26 december 1964 Huize „St. Maarten", St. Jacobsgracht 1 Correspondentie-adres: Korte Mare 20 De overledene is opgebaard in de aula van „Ad Sanctos", Lange Mare 69. Bezoekuren aldaar van 15-16 uur en van 18.30-19.30 uur. Rozenkransgebed: maandag en dinsdag te 19 uur in de aula. De plechtige gezongen H. Mis van Requiem wordt opgedragen woensdag 30 december a.s. in de kapel van Huize „St. Maarten" te half tien, waarna de begrafenis te 10.45 u. op de r.k. begraafplaats „Zijlpoort". In verband met de begrafenis van wijlen de heer Antonius Rooijakkers is ons bedrijf op WOENSDAG 30 december sjs. DE GEHELE DAG GESLOTEN Fa. B. ROOIJAKKERS Brandstoffenhandel Korte Mare 20 Leiden Voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk overleed, onze lie ve moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, be huwdzuster en tante BERDINA ELISABETH TIELE weduwe van Wilhelmus Schouten op de leeftijd van 74 jr. Drachten: C. J. van Ulden- Schouten J. van Ulden Leiden: W. J. Schouten M. P. C. Schouten- de Bruijn B. A. Schouten M. J. E. Schouten van 'Veldhuizen Th. W. Schouten A. F. Th. Sdhouten- Thorn en kleinkinderen Leid n, 24 dec. 1964 De H. Uitvaartdienst in de kerk van de H. Pe trus en de begrafenis op de r.k. begraafplaats ..Zijlpoort", hebben he denmorgen plaats ge had. POSTZEGELS Verzamelingen te koop ge vraagd. Ook grotere ob jecten. Contante betaling. Br. onder no. 4155 bur. v. d. blad. Haarden en kachels nieuw en gebruikt' Kook kachels, waterfurnuizen salamanders kachelpijpen ellebogen, haardpiipen, roosters, vuurpotten en al les voor uw haard en ka chel Hart wijk, Nieuwe Beestenmarkt 7-9 4. Lei den. tel 26627 Jacobus Paulus Sollewijn Gelpke in leven arts G.G. en G.D. te Leiden echtgenoot van Johanna Maria Manders eerder weduwnaar van Johanna Carolina Gezina de Thouars op de leeftijd van 59 jaar. J. M. Sollewijn Gelpke-Manders, arts Den Haag: P. O. Sollewijn Gelpke E. M. Sollewijn Gelpke-Droogh Paultje Hazerswoude: H. A. Sollewijn Gelpke E. M. Sollewijn Gelpke-Visser Norbert Oegstgeest, 26 december 1964 Laan van Oud Poelgeest 46 Wij vieren de H. Eucharistie op woensdag 30 de cember a.s. te 12 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Oegstgeest, waarna de bijzet ting in het familiegraf op het r.k. kerkhof aldaar, te plm. 13 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de grote zaal van het parochiehuis. Voor de vaak ontroerende bewijzen van medeleven, welke wij mochten ont vangen na het plotseling heengaan van onze lieve zoon, broer, kleinzoon en oom KEES RIJNSBURGER betuigen wij onze harte lijke dank. Het was ons een grote troost te weten dat zo velen met ons be droefd ware bij dit gro te en onvervangbare ver lies. Uit aller naam: J. RIJNSBURGER Leiderdorp, dec. 1964 Meidoornstraat 6 T Huur Philips televisie voor 25.95 per maand zon der vooruitbetaling maai met recht van koop Mor gen al bij U thuis? Bel dan vóór 6 uur 010 120705 er s avonds 670 863977 2* Ter kennismaking. Niet alleen gratis advies! Maar ook een gratis make up door onze gediplom. schoonhe. Jsspecialiste. Salon Rita, Lage Rijndijk 92, telef. 34851. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Algemene kennisgeving Spreuken 30:5b Voor hen die bij Hem schuilen, is Hij eeh schild. Heden werd uit ons midden weggenomen, mijn lieve man en onze lieve zorgzame vader, behuwd- en grootvader Marinus Verschuur op de leeftijd van 69 jaar. Alphen a. d. Rijn: S. A. Verschuur-Wiegman Brussel: S. J. van Zijtveld-Verschuur M. van Zijtveld Alphen a. d. Rijn: J. M. M. Kok-Verschuur M. H. Kok Markeloo: L. H. Schellingerhout-Verschuur J. H. Schellingerhout Alphen a. d. Rijn: H. Verschuur P. E. Verschuur-de Jong A. M. Verschuur H. C. Uittenbogaart en kleinkinderen Alphen a. d. Rijn, 27 december 1964 Steekterweg 55 Geen bloemen Gelegenheid voor condoleance 's avonds van 7.30 10 uur en na afloop van de begrafenisplechtigheid in de aula. De teraardebestelling zal plaats hebben donder dag 31 december a.s. op de Oosterbegraafplaats, aankomst aula 2.30 uur. Coöp. Raiffeisenbank „Zoeterwoude" DONDERDAG 31 DECEMBER zijn kantoor en bijkantoor GESLOTEN Van 1 tot 10 januari worden ALLEEN DRINGENDE zaken behandeld. Op 4, 7 en 8 januari géén zittingen aan de Hoge Rijn dijk en in Bellevue. In plaats van kaarten Heden overleed zacht en kalm, na gesterkt te zijn door de Genade middelen der H. Kerk, onze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder, mevr. ANNA v. d. ZON weduwe van de heer Johannes Janmaat t 1942 op de leeftijd van 85 jr. Uithoorn, De Kwakel: P. Janmaat C. Janmaat-Schrama Amsterdam: H. Janmaat S. Janmaat-Hölscher Nieuwveen: J. H. Janmaat J. Janmaat-Rekelhof Hazerswoude: A. Smits-Janmaat P. Smits Nieuwkoop/Noorden: M. Vianen-Janmaat J. Vianen Amsterdam: Th. Janmaat A. Janmaat-Ligtvoet klein- en achter kleinkinderen Alphen a. d. Rijn, 24 dec. 1964 St. Joseph-pension Condoleance-adres: Conrad park 7 Nieuwveen. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op dinsdag 29 december in de parochiekerk van de H. Nicolaas te Nieuw- een om 10.30 u. waar na de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. De overledene is opge baard in het St. Jo- sephpension te Alphen a. d. Rijn. 2? Al brandt het maag zuur nog zo fel eer RISP- tabletje blust het well Verschillende malen heeft het Weekblad Panorama bijstand trachten te geven aan Nederlanders, die zich gegriefd gevoelden door bepaalde ambtelijke beslissingen of nalatigheden. In een deel dier gevallen hebben wij de lezers van Panorama daarvan op de hoogte gebracht. Uit deze ervaringen is bij uitgever en redactie het plan geboren, aan onze medeburgers, die daaraan behoefte zouden hebben, een behoorlijk georganiseerde vorm van bijstand aan te bieden. Wij besloten een volkomen onafhankelijke commissie van zogeheten Ombudsmannen in het leven te roepen, welke commissie geholpen zal worden door een juridisch secretariaat; alle kosten hiervan zijn voor rekening van de uitgever. Wij hebben hiertoe benaderd personen, van wie verondersteld mag worden, dat zij een zelfstandig oordeel hebben, dat wil zeggen zelfstandig tegenover de uitgever en de redactie van het weekblad, zelfstandig tegenover de overheden en zelfstandig tegenover de klagers. Wij vonden de navolgende drie heren bereid: Prof. ]Mr. F.J.F.M. Duynstee, hoogleraar te Nijmegen. Ds. A.C.D. van de Bosch, predikant te Ginneken. De heer H. van Kuilenburg, oud-lid van de Tweede Kamer, oud-directeur van de Arbeiderspers. Het secretariaat werd gesteld onder de leiding van een Amsterdams jurist, die zal zorgen voor onderzoek over binnengekomen klachten en die de commissie een prae-advies daarin zal geven. De commissie heeft haar taak aanvaard op grondslag Van de navolgende, in overleg met uitgever en redactie van het Weekblad Panorama opgestelde, toelichting. L De commissie zal aan klagers raad en hulp geven in die zaken, waarin klagers van oordeel zijn door een bestuurlijke instantie onbillijk te zijn behandeld. Dit begrip "bestuurlijke instantie" zullen wij niet eng opvatten, maar geschillen tussen burgers onderling of tussen werkgevers en werknemers en dergelijke vallen natuurlijk geheel buiten de bemoeiienis van de commissie. 2. Voorop wordt gesteld, dat de commissie zal streven naar minnelijke oplossingen ofwel dat de commissie aan klagers een weg zal aanraden, langs welke een dergelijke oplossing bereikbaar toe schijnt. Maar de uitgever verklaarde zich ook bereid, om, op voorstel van de commissie, hulp te ver lenen om te komen tot procedures bij rechter of bij Kroon. Eveneens verklaarde de uitgever zich bereid, om, op voorstel van de commissie, in het belang van klager publiciteit aan diens zaak in het Week blad Panorama te geven. In dit laatste geval zal de commissie zich tevoren verstaan met de klager. 3. Het betreft hier een proef, te nemen voor de tijd van één jaar. De commissie zal tegen het einde van dit jaar een verslag publiceren van haar ervaringen, zulks uiteraard voorzover zulks verenigbaar is met de belangen van betrokkenen. 4. Voorop gesteld moet worden, dat de commissie geen enkele publiekrechtelijke bevoegdheid heeft en dus niets kan afdwingen. Bij onderzoek of bij bemiddelingspogingen is de commissie geheel aan gewezen op vrijwillige medewerking. Tevens moet men niet van een stelregel uitgaan, dat een klager altijd gelijk heeft en de overheden altijd ongelijk hebben. En men moet tevens voorogen houden, dat er grievende zaken zijn, waaraan niets te doen valt, noch door bemiddeling, noch door procedures, noch door publiciteit In dergelijke gevallen zal de commissie trachten te helpen, door aan klagers uiteen te zetten waaróm er niets meer te bereiken valt en waarom klagers in hun eigen belang moeten berusten in de grievende situatie. Ook dit is dan een vorm van hulp. Uitgeverij en redactie delen nog mee, dat de commissie haar werkzaamheden ten behoeve van klagers aanvangt op 1 januari 1965. Voorlópig kunnen klachten worden ingediend tot 1 januari 1966. Degenen, die van de hier geboden gelegenheid gebruik willen maken, dienen een brief te zenden naar de Redactie van Panorama, t.a.v. de Commissie van Ombudsmannen, Nassaulaan 51, Haarlem. In die brief moeten zij dan uiteraard een zo duidelijk mogelijke uiteenzetting geven van hun zaak. Kosten voor de klagers zijn aan het optreden van de commissie niet verbonden. Weekblad PANORAMA

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5