DRUM HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Vragen in Tweede Kamer over kwaliteit kaas en yoghurt Snelle aktie van politie, radio en arts redt meisje BIOSCOPEN Meer pensioen voor oorlogsweduwen Vragen over terugkeer Spaanse gezinnen POPULIEREN INDE STORM v.-.,, I MAANDAG 28 DECEMBER 1964 DE t.ETPSE COURANT PAGINA 2 Het Tweede-Kamerlid Vredeling (PvdA) is niet te spreken over de kwaliteit van de Nederlandse kaas en yoghurt. Hij heeft hierover schrifte lijke vragen gesteld aan de minister van Landbouw en Visserij. Hij wil weten, indien de indruk ken juist zijn, dat de kwaliteit van de in ons land aanaeboden eigen kaas de laatste tijd achteruit gaat, wat daarvan de oorzaak is. Wordt meer dan vroeger in ons land kaas gepro duceerd, die eerder de naam „stop verf" zou verdienen? aldus de heer Vredeling. Het is hem verder opge vallen, dat in het buitenland yoghurt in allerlei vruchtensmaken en in aan trekkelijke verpakking wordt aange boden, terwijl dit in Nederland veel minder of in het geheel niet Hij vraagt of het juist is, dat de laatste weken in Nederland, uit Frankrijk in groter omvang dan de laatste jaren gebruikelijk, kaas wordt geïmporteerd. „In hoeverre is hierop de per 1 november jl. bestaande zui- velordening van de EEG van invloed" zo informeert het Kamerlid. Hij wil ook weten of het voorkomt, dat uit andere EEG-landen en derde landen kaas hier te lande wordt geïmpor teerd, die onder bijvoeging van Ne derlandse kaas weer in de vorm van korstloze kaas wordt geëxporteerd Welke restitutie wordt dan bij deze export verleend, kan de minister de elementen aangeven waaruit die res titutie is opgebouwd? Is deze resti tutie volledig verhaalbaar op het Europese oriëntatie- en garantiefonds voor de landbouw, volgens de regels 'die op dit fonds van toepassing zijn? KWJ WERELDWIJD VOORDEEL VOOR EXPORTEURS? ,Js ze in haar onderdelen volledig in overeenstemming met de letter en geest van de bestaande EEG-zuivel- verordeningen?" aldus de heer Vre deling. ,Jndien deze restitutie formeel niet in strijd is met enige bestaande rege ling, werkt ze dan toch niet sterk in het voordeel van de exporteurs van korstloze kaas. die vervaardigd wordt met aanwending van geïmpor teerde kaas?" „Zou een verlaging van het maxi maal toegelaten vochtgehalte van kaas een positieve invloed op de kwaliteit kunnen hebben en tevens van betekenis kunnen zijn voor het wegwerken van het bestaande melk- surplus, dat minder lonend kan wor den afgezet?" Tenslotte vraagt het Kamerlid of de minister het bestaande orijsver schil tussen kaas van prima kwali teit en van mindere kwalH°'t in on? land optimaal acht. Hoe verhoudt zich db verschil met overeenkomstige verschillen voor soortgelijke kaas Goudse er Edam mer) in landen a's Frankrijk. België en West-Duitsland? Kunnen de in Nederland geldende of nog door te voeren inleveringsre gelingen voor kaas hierbij van in vloed zijn?, aldus de heer Vredeling ^3M°E5? (Advertentie) Door snel in> 'rijpen van een kin derarts. de voorbeeldige hulp van de Amsterdamse en Utrechtse politie en de snelle medewerking van de Hil- versumse radio is een vijfjarig Utrechts meisje zondagmiddag van de dood gered. Het kind. Rietje, had in een onbewaakt ogenblik een fles je autooolish grotendeels leeggedron ken. Het meisje, dat er erg aan toe was. werd meteen overgebracht naar het Wilhelmina kinderziekenhuis aan de Nieuwe Gracht in Utrecht. De behandelende airts wist even wel geen tegengif te geven, omdat hij niet op de hoogte was van de samenstelling van de polish. De fa- TIEN JAAR Reeds tien jaar lang stuurt de KAJ nu KWJ jongeren uit naar de ontwikkelingslanden. Bij de eer sten die werden uitgezonden behoor den ook enkele Leidenaars. Nu tien jaar later is deze aktie uitgegroeid tot een enorme aktiviteit die echter veel geld vraagt. Om aan dit geld te komen is de uurloonaktie ingesteld die elk jaar steeds meer opbrengt vorig jaar in het bisdom Rotter dam over de 10.000 Nu vertrekt begin januari 1965 een internationaal fam naar Brazilië bestaande uit 2 Nederlandse meisjes. 2 Nederlandse jongens en 3 Belgische jongens. Er is dus al veel bereikt maar er is ook bereikt dat vele jongeren in ons land zich verantwoordelijk voer len voor de werkende of werkloze meisjes en jongens in Afrika, Azië en Zuid-Amerika. Wat gebeurt er dit jaar in Leiden? den? Zaterdag 9 januari is er 's middags op de Grote Burcht een grote bal- lonnenaktie. Daar zullen nl. 500 bal lonnen worden opgelaten met het opschrift: KWJ uurloonaktie Leiden. Maar dan zijn we er nog niet. Des avonds is er in de Grote Burcht een grote dansavond waar zullen optre den The three just men. Toegangs prijs ƒ2. De films in de week van 24-30 dec. zijn door de KFC als volgt gekeurd Camera: Bye, bye. birdie (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Spuit elf (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De zondebok (14j.) Dagelijks 2.3U 7 00 en 9 15 uur Vrijdag, zaterdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Les amants (str. volw.) Dagelijks 2 30 7 00 en 9 15 uur Vrijdag, zaterdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De man van Rio (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag, zaterdag en zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Zorro kruist de degens (14 j.) Dagelijks 2.30 7 15 en 9 15 uur Vrijdag, zaterdag en zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. NEDERLANDERS IN HUURLINGENLEGER IN KONGO Het Tweede-Kamerlid Slotemaker de Bruine (PSP) heeft, naar aanlei ding van persberichten hierover, de minister van Justitie en van Buiten landse Zaken schriftelijk gevraagd hoeveel Nederlanders zich bij het huurlingen leger van de Kongolese regering hebben gevoegd. Hij wil weten of deze Nederlanders verlof is verleend in vreemde krijgsdienst te treden en of gewezen is op het ge volg van het zonder verlof doen van een dergelijke stap: verlies van het Nederlanderschap. Tenslotte infor meert het kamerlid welk beleid de regening in deze verder zal voeren. De pensioenen voor de weduwen en wezen van de verzetsslachtoffers zij die pensioën hebben kracfitêns' de Wet Buitengewone pensioenen 1940-1945 en van de zeelieden- oorlogsslachtoffers zullen, wanneer de Tweede Kamer zich hiermee ak koord verklaart, met drie procent worden verhoogd. De verhoging is bedoeld als compensatie voor de huurverhoging, die 1 juli is ingegaan. Het is de bedoeling, dat de verhoging met terugwerkende kracht tot deze datum ingaat De ministers Schouwenaar-Frans- sen (maatschappelijk werk). Witte- veen (financien) en Veldkamp (soci ale zaken) hebben hiervoor een web ontwerp bij de Tweede Kamer in gediend. Nederlandse Operastichting opgericht Donderdagmorgen heeft de staats secretaris van O K en W, dirs. L. J. M. van de Laar, handelend namens de Staat der Nederlanden, op het minis terie ten overstaan van notaris dr. J. R. H. Buining de notariële acte ondertekend waarin werd opgericht de Nederlandse Operastichting. De Staatssecretaris heeft tot bestuurs leden van de stichting benoemd de heren dr. Jos Wouters, voorzitter, mr. GuiKLaume Landré, vice-voorzit- ter, en Kees van Baaren. Tot zijn ge volmachtigde bij de stichting heeft de staatssecretaris aangewezen de heer mr. H. J. Reinink, directeur- generaal voor de kunsten en buiten landse culturele betrekkingen. Tot intendant van de stichting heeft de staatssecretaris benoemd dir. M. Buis man. De heer Huisman zal zijn functie vandirecteur van de Koninklijke Muntschouwburg in Brussel blijven vervullen. brikant, de heer Broeksma, was wel bekend en via de Amsterdamse poli tie werd hij benaderd. De man, die een klein fabriekje heeft aan de Quellij nstraat, was enen wel niet thuis. In een ijltempo werd een SOS- berioht voor de radio opgesteld. Voor het omroepen ervan werden de ra dioprogramma's zelfs "onderbroken. Het resultaat er van was, dat in ieder geval bekend werd, dat fabrikant Broeksma op visite was bij een zus ter aan de Nobelstraat in Utrecht Opnieuw werd de politie ingescha keld, ditmaal de Utrechtse, die een radiowagen maar Nobelstraat 52 stuurde om de heer Broeksma op te halen. Hij kon gelukkig de arts ver tellen welke ingrediënten in zijn autopolish zijn verwerkt. Het kin derziekenhuis wenste gisteravond over deze snelle redding geen nadere mededelingen te verstrekken, ook niet over de identiteit van het kind. Alleen werd gezegd, dat Rietje het thans goed maakt. BOTSING Twee uur nadat het hoofdbureau van politie in Amsterdam door dok ter De Vaan uit het Stads- en Aca demisch Ziekenhuis te Utrecht was gebeld om de eigenaar van de auto polish op te sporen, stond de man al in de hal van het ziekenhuis. Met een politieauto was een ambtenaar van het bevolkingsregister in Am sterdam van huis gehaald. De auto, die zijn signaalhoorn gebruikte en zijn blauwe zwaailicht aanhad, ge raakte, doordat een personenauto niet uitweek, in de sneeuw, slipte, reed tegen een verkeerszuil en werd zwaar beschadigd. De twee voorin zittende agenten werden licht gewond. De ambtenaar kwam met de schrik vrij en werd ijlings in een andere politieauto naar 't bevolkingsregister gebracht, Waar hij in de kartotheek het adres van de in Utrecht wonende zuster van de fabrikant vond. Het Tweede-Kamerlid mevrouw Singer Dekker (PvdA) wil, indien aan echtgenoten van Spaanse werk nemers eerst het verblijf in ons land was toegestaan, althans dit ooglui kend is toegelaten door een ruime interpretatie van de geldende voor schriften, dat zij thans ook in de ge legenheid worden gesteld hier te blijven. Zij acht dit noodzakelijk uit een oogpunt van rechtszekerheid van de betrokken werknemers en hun ge zinnen. Zij betoogt dort in schriftelijke vra gen aan de minister van Justitie naar aanleiding van de aanzegging aan een aantal van deze vrouwen, dat zij na 1 januari a:s. Nederlana moeten verlaten. Is dit in overeen stemming met de regels en hoe lui den die, zo informeert mevrouw Sin ger-Dekker, diie van oordeel is, dat scherpere maatregelen slechts dienen te gelden voor hen, die in de toe komst Nederland willen binnenko men. Ook de Tweede-Kamerleden Schuijt en Van Rijckevorsel (beiden KVP) hebben minister Scholten vragen ge steld over de gezinsleden van de Spaanse arbeiders. Zij hebben ver nomen dat de bewindsman de vreem delingenpolitie in Amsterdam en el ders heeft opgedragen de gezinnen van Spaanse arbeiders, die niet over „zelfstandige woonruimte" beschik ken, over de grens te zetten. Zij vin den dit discriminerend aangezien andere buitenlandse arbeiders en ook Nederlanders het wonen in der gelijke woonruimten niet wordt be let. Wordt het criterium van de niet- zelfstandige woonruimten niet plot seling, en voor de betrollen Spaanse gezinnen onverwacht, te stringent toegepast, indiien hieronder ook woonschepen, caravans, logementen en inwoning worden begrepen en is dat toelatings- en uitwijzingsbeleid mede bepaald door de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Maatschappelijk Werk, aldus beide kamerleden. Door een felle brand zijn gister middag de schuren en stallen van de landbouwer Th. Kempen uit Pan- nangen verwoest. Met grote moeite konden enkele varkens en een paar koeien gered worden. Veertig var kens kwamen in de vlammen om. Ook het Landbouwgereedschap, waar onder een nieuwe tractor en toebeho ren, werden een prooi der vlammen De schade wordt geraamd op f 30.000. De eigenaar was tegen brand schade verzekerd. STUDENT DOOD IN BED AANGETROFFEN In een pension te Amsterdam is de 25-jarige student W. L. Klein uit Driebergen door zijn hospita dood in bed aangetroffen. Hij is om het leven gekomen door gebrek aan zuurstof en roetvergiftiging. Dinsdagavond had hij alvorens te gaan slapen een petroleumkachel aangestoken, die hoog brandde. Zijn kamer had geen enkele ventilatie. Aetherklanken DINSDAG 29 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Ouverture radio voor vroe ge mensen met wegeninformaties. (7.55-8.00 Overweging). 8.00 Nws. 8.15 V. d. jeugd. 8.20 Ouverture (verv.). 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Water standen. 9.40 Franse chansons. 10.05 Klass. en mod. gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Vol- aan. vooruit, praatje. 12.00 Ange lus. 12.04 Volksliederen en -dansen. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 V. d. boeren. 12.45 Act., evt. gram. 12.55 Religieus nieuws. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. met com mentaar. 14.00 V. d. plattelandsvrou wen. 14.10 'Lichte en klass. gram. 14.50 Lichtbaken, lezing. 15.00 Rie- leksen, amus.progr. (herh. v. zater dag jl.). 16.00 V.d. zieken. 16.30 On derweg, Gebedsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitz.: Toespraak met de vice-minister-president Z.E. Mr. B. W. Biesheuvel, over: Surina me en de Ned. Antillen in 1964. 18.00 Koorzang: Kerstliederen. 18.20 Uitz. v. d. KVP. Kaarten op tafel. Een uit zending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Lichte muz. 18.50 Van klanten en wanten weten: progr. v. d. middenstand. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Fanfare-orkest. 20.00 Pianorecital: klass. muz. (opn.). 20.15 Kerk en School: meningen over de katholiciteit van het katholiek on derwijs. 20.45 Benej Jisrael: IV. Het erfdeel van Benjamin: zang en voor dracht. 21.05 Mod. gewijde muziek (opn.). 22.05 De zingende Kerk: bloemlezing uit het Gregoriaanse re pertoire. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.15 Lichte muziek. 23.35 Zang en licht instru mentaal kwartet. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. EINDEXAMENREGELING GYMNASIUM Wordt de eindexamen regeling voor de gymnasia opnieuw gewijzigd en zo ja, in welk opzicht en om welke re denen, zo heeft het Tweede-Kamerlid Tans (PvdA) schriftelijk gevraagd aan staatsecretaris Grosheide (O.K en W.) COENTUNNEL MEDIO 1966 GEREED Naar het zich laat aanzien zal de Coentunnel in het midden van 1966 voor het verkeer kunnen worden opengesteld, aldus hebben Gedepu teerde Staten van Noordholland aan Provinciale Staten meegedeeld. De aansluitende wegen aan de noord zijde zullen dan gereed zijn tot Zaan dam en aan de zuidzijde tot een punt even ten zuiden van de rijksweg Amsterdam-Haarlem 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Ochtend gymn. 9.00 De groenteman. 9.05 Mod. gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lich te gram. 10.50 V.d. kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V.d. zieken. 12.00 Licht ensemble met licht vocaal ensemble en sol. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v.d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 Dansork. met zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metro- pole-ork. 14.00 V. d. vrouw. 14.40 Har- tewens Festival 1964: V. d. jeugd. 15.05 Stereof. uitz.: Viool en piano: semi-klass. muz. 15.35 Brood op de plank, progr. over de geschiedenis van ons dagelijks brood. 16.00 Nws. 16.02 Lichte muziek v. d. jeugd. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram. v. d. jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Evt. act. 18.20 Lichte gr. 18.55 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.00 V. d. kinderen. 19.05 Kleurrijke klanken, muziek- revue. 20.00 Nws. 20.05 Hartewens concert: muzikaal progr. van lichte en klass. muziek v. d. jeugd. In de pauze: 21.20 Pianospel met instru mentale begeleiding: lichte muziek. 21.30 Gehoord, gezien, gelezen, 14- daagse gedachtenwisseling over film. toneel en literatuur. 23.00 Nws. en meded. 23.10 Act. 23.30 Mod. gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 19.00 Week- journ. voor gehoorgestoorden. 19.30 Engelse les. 20.00 Journ. AVRO. 20.20 Avro's Tele vizier. NTS: 20.40 Char les Aznavour: muzikaal progr. AVRO: 21.40 Man tegen man: act. debat. NTS: 22.25-22.30 Journ. Nederland H. NTS: 20.00 Nieuws. VPRO: 20.01 De Palordinis, TV-spel. 20.40 30 Minuten pauze, amus.progr. 21.10 De Dinah Shore Show. 22.00 Psychokinese, voorlopige uitslag van de resultaten van het kijkersonder- zoek n.a.v. onze uitzending van 16 dec. jl. IKOR/CVK: 22.10-22.35 Op spraak III, gesprek. ..door Domien van Rietvclrle 31 Stefaan, die Horman nooit anders heeft gezien als wild en opgeruimd en vol kwajongensstreken, fronst on willekeurig de wenkbrauwen als hij dat moedeloze, matte gericht met af kerig opgetrolten lippen, in het oog krijgt. Hij trekt de knaap naar zich toe, die tegen alle gewoonten in, geen moeite doet om tegen te stribbelen. Heb je pijn, Herman? Neen, zegt hij onverschillig, met de ogen gericht naar iets dat einde loos ver buiten de muren van de ka mer ligt. Hij blijft roerloos naast de stoel van Stefaan staan. Het volgend jaar gaat hij naai 't college, zegt Nonkel Fons, hij wil Pastoor worden, wat denk jij daar van, Stefaan, plaagt nonkel verder Over Herman's bleek gezicht glijdt een spotmonkel, daarna kijkt hij weer verwezen in de verte. Leert hij nog altijd goed? vraagt Stefaan. De laatste van de klas, zegt Mannaert. De jongen vestigde de blak verwij tend op zijn oom. Ik bedoel natuurlijk als je van achter begint te tellen, verbetert oom lachend. Ik denk dat hij té goed leert, meent tante Lia. Ik ben altijd bang voor zijn hersenen. Och kom, schokschoudert non kel, jij met je muizenissen, de jongen is een beetje ziek, dat is alles. Van morgen af blijft hij thuis van school, warm achter de kachel, tot alles weer voorbij is. Kom, aan tafel jongen, een bo terham met honig en een tas melk. Herman kauwt met lange tanden, spoelt iedere beet met een slok melk moeizaam door de keel. Er ligt iets m zijn ogen dat aan een stervend dier doet denken, iets onzeggelijk wee moedigs en hulpeloos. Het is alsof hij vandaag stiller is dan de vorige dagen, schudt tante Lia ongerust het hoofd. Hoe lang duurt dat al? vraagt Stefaan. Drie dagen, we dachten eerst dat hij wat gal had, maar er breekt niets door, alleen die lusteloosheid. 't Is vreemd, meent Fons Man naert, dat de grootste schelmen rich altijd het ergst geslagen voelen als hun iets mankeert. Drie nachten ge leden begon het met een soort lichte aanval met tamelijk hoge koorts en daarna die loomheid. Van het eerste is niets meer te bespeuren maar de loomheid blijft, 't Is precies alsof die koorts zijn zenuwen half verlamd heeft. De dokter zei dat het slechts een nachtmerrie geweest was maar ik kan 't niet geloven. Zonder enige notitie van het ge sprek te nemen heeft Herman met veel moeite zijn boterham naar bin nen gewrongen. Hij wil onmiddellijk naar bed. Lieva en tante Lia gaan met hem mee naar boven. Als 't maar geen hersenziekte wordt, zegt Stefaan opeens. Zonder er duidelijk begrip van te hebben maakt het woord een af schrikwekkende indruk op hem. Hij herinnert zich de begrafenis van twee schoolkameraadjes die allebei aan een hersenziekte gestorven waren, het tweede of derde jaar dat hij op de gemeenteschool was, acht of ne gen jaar was hij toen. Hoe oud is Herman nu? mij mert hij halfluid. Over anderhalve week wordt hij twaalf jaar, de zeven-en-twintig- ste was dat toch? De twee mannen zien elkaar ineens strak aan, een korte flits slechts, maar door beider hoofd jaagt een zelfde gedachte, het uitslaan van een plotse steekvlam in de vage herin nering aan een, gruweinacht. Ri ka, denkt Mannaert; moeder, suist het door Stefaan's geest, en daarop weer de werkelijkheid. - Zou dat op zijn ouderdom nog zo gevaarlijk rijn? Nonkels antwoord gaat langs de vraag heen. De jongen heeft geen al te sterk gestel, maar ik denk niet, dat het een hersenziekte wordt, ik ge loof niet dat die haar komst zolang van te voren zou aankondigen. Tante Lia komt weer beneden. Lieva is boven bij Herman's bed blijven ritten, zegt ze. Morgen moet er een tweede dokter komen, Fons. Je weet dat ik in Blancke niet veel vertrouwen heb. Hij bekijkt je nog niet eens als je wat mankeert. Hoe kan hij nu weten wat de jongen scheelt als hij hem niet grondig on derzoekt? Die vent riekte te veel naar alcohol om een goede dokter te zijn. Tante is verbolgen en windt zich op. Stel je voor, dat er iets gebeurt, ik zou 't mijzelf levenslang verwij ten. Ja, knikt Mannaert, ik zal van avond de kinderarts eens opbelden. Met rijn wagen is het van Eeklo maar een sprongetje, 'k Zal 't wel regelen dat hij morgenvroeg komt vóór zijn huisbezoeken aanvangen. In jouw plaats zou ik dadelijk gaan, dringt tante aan. Misschien kan hij fiog vanavond komen. Loop met Stefaan eens tot bij het raadhuis, intussen is het eten klaar. Zou je willen geloven, dat ik ineens zo'n schrik gekregen heb dat ik deze na middag bijna niet weg durf' gaan? Kom, kom, sust nonkel, als het zo ver is, ben je jezelf niet meer. De mannén trekken hun jassen aan en lopen naar buiten. De regen slaat, bij pozen gedreven door een 'dolle rukwind, striemend'' tegen de ruiten van -de -Verata/dja. We gaan met het rijtuig, zegt Stefaan, 't kost geen moeite waait ik heb het paard alleen het gebit uit de muil genomen. Hij haalt de Zwarte uit de schuur en schuift hem achterwaarts tussen de bomen van de sjees, die nonkel voor hem omhoog houdt. Als het een hersenziekte is uit Stefaan zijn onrustige mijme ring verder dan is er niet veel aan te doen, dan is 't een kwestie van ge luk of pech. Zet dat uit je hoofd, man, er is Immers geen sprake van hersenziekt Het paard draaft langs de grintweg naar het dorp. De sjees hutst en ra telt over de hobbelige stenen. Is 't waar nonkel, dat iemand die van een hersenziekte geneest altijd het een of ander er van over houdt? Begin je nu weer met je hersen ziekte? Ik geloof, dat als jij je eenmaal iets in het hoofd gehaald hebt. Doe niet kinderachtig, nonkel, ge bewijst daarmee alleen maar, dat ge zelf niet gerust zijt. Uw ogen toe knepen als ge voorbij een put moet is domme politiek, vindt ge ook niet? (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2