HOOFDSCHOTEL? VLEES! Zware straffen geëist voor poging om arbeider te doden De bollenexpórt naar Engeland Vorstelijke jachtpartij in omgeving Wassenaarse Slag BIOSCOPEN POPDLIEREN IN DE STORM DINSDAG 22 DECEMBER 1964 Engeland heeft krasse maatregelen genomen m de import te beperken. Onder de artikelen, die belast wor den met een heffing van 15 extra, Gisteravond is de eerste dag van de Na de ochtendjacbt voegden zich De officier van Justitie bij de recht- de morgen waren Jacob de Vries. bank te Assen, mr. C. W. B. Dedem, diens familielid Jochum K. en de vallen ook" de"bloemblrilen. Tot nu heeft gistermiddag 3 jaar gevangenis- vriend des huizes Gerrit T. naar het toe tenminste. In 1963 is nl. een straf met aftrek geëist tegen de 25- twaalf meter brede riviertje gegaan agreement verlengd voor de tijd van jarige rotanbewerker J. K. uit Noord om er te vissen. Omstreeks acht uur vjjf jaar En een van de bepalingen geveer 25 wolde, die op 16 augustus van dit jaar gaf Jochum K. zyn oom. toen die op van dat agreement is: van Hollandse npin„_ RMtriv hpsloten met een gepoogd heeft de 44-jarige fabrieks- de stuw liep om een visplekje te zoe- zijde zal men het systeem van de EREMAARSCHALK arbeider J. de Vries door verdrinking ken, een duw. waardoor de Vries in minimumexportprijzen handhaven intiem feestje op kasteel „Drake in de Vledder Aa van het leven te be- het water verdween. Hij probeerde om een dumping van de markt te steyn\' Bij dit feest waren ook prins roven. Tegen de tweede verdachte via de stuw op de wal te komen, maar voorkomen, terwijl de Engelsen zich -- in deze zaak, de 32-jarige rotanbe Jochum K. verhinderde dat. De Vries verplichten de Hollanders geen im- Bernard en Koningin ju werker G. T., eveneens uit Noord- ging voor de tweede keer onder. Op portbelemmerende bepalingen op te wezig. wolde, heeft de officier van Justitie dat moment ging Jochum K. weg, leggen. De export naar Engeland is 1 jaar en 6 maanden met aftrek ge- evenals Gerrit T., van mening zijnde, dit jaar heel wat beter geweest dan Gisterochtend zijn op Schiphol be- eist. De 44-jarige echtgenote van J. dat De Vries zou verdrinken. De fa- in 1963, maar is nog niet op het peil halve de vrienden var prinses Bea- de Vries, kreeg een eis van 4 jaar met brieksarbeider slaagde er evenwel in van 1962 gekomen. Toen ging er voor trix, de 23-jarige Viscount Chewton, de RAF werd benoemd, aftrek van voorarrest te horen. uirt het water te komen en deed later 43.764.745,- naar Engeland (15 mil- de heren Brian Alexander en Nicholas irfvniniriiiiroook de kroonprinses en prinses Mar- grote jachtpartij, die onze komnkl.jke bj. he( £ezelschap dat zlch had familie heeft georganiseerd voor on verzameld in een landhuis bij Tienden en vriendinnen Wassenaarse Slag. De middagjacht werd bijgewoond door prins Bernhard voor zover hij daartoe in staat was: hij moest gister- middag nog naar de Engelse ambas sade, waar hij tot eremaarschalk van Uit het rapport is gebleken, dat J. op de dag aangifte bij de politie. K. en G. T. verminderd toereikenings- vatbaar zijn. ONVERSCHILLIG joen 795.420 kg), in 1963 zakte de Tollemache, de 23-jarige neef van de Tegen vier uur werd de jacht be- uitvoer naar 33.934.991,- (10 mil- Engelse koningin William, hertog van eindigd. Het gezelschap keerde daar- joen 824.509 kg) en in 1964 liggen de Gloucester en Lady Elisabeth Anson, 113 terug naar Drakesteyn, waar ge- cijfers als volgt: 37.848.843,- (11 ook nog enkele jachtvrienden van de soupeerd werd. Na het souper werd miljoen 230.836 kg). prins geland: de Franse baron Ed- nog enige tijd gedanst. mond de Rothschild, de markies vaa Het drama, dat bij een poging tot Losjesweg om de officier van en medewerking aan een moord is Justitie te citeren alsof het het ver- inco -a- Q,n gebleven, speelde zich op 16 augustus drinken van een nest katten of een «rJ™ "J? "F/- g*S®'" Belviïïe en de heren Plauson. Baude. van dit jaar bij een stuw in de Vied- jonge hond betrof, vertelden Jochum T- .«i nnVin?' en Roussel. der Aa in Drente af. Om drie uur in K en G. T. de gang van zaken op die "51.397 kg) v^r dlTalaaleflS: Gisterochtend vroeg begon reeds bewuste zondag^ Zij hadden hetaan de volgenSe de jacht voor de jeugd. Omstreeks het psychiatrische rapport dat hen iofio ~6.-- MriH Vandaag heeft het gezelschap in de omgeving van Het Loo bij Apeldoorn op groter wild gejaagd. KOLENDAMPVERGIFTIGING VRAGEN OVER JACHTONGEVAL export: in 1962 voor 3.193.452,- tien uur vertrok het gezelsckp zon- vormindend toeirekemogsvatbaar ver- ,9f2 2B0 kir, in 19B3 2.239,305,- der de prinsessen Beatrix en Margriet Gistermorgen rond half twaalf werd klaarde, te danken dat de officier geen hogere straf heeft geëist. De raadsheren van de drie verdach- en Vpi Rijckevorsel (KVP) hebben ten bepleitten voor hun cliënten vrij- BIJ BOXTEL De Tweede Kamerleden Lardinois (992.260 kg), (543.350 kg) 'en in 1964 2.466.047,- en enkele vriendinnen vanaf het de Rotterdamse politie gewaarschuwd (649.840 kg). voormalige zomerverblijf van prin- omdat het zo stil was in de woning ses Wilihelmina, de Wassenaarse villa van een bejaard echtpaar aan de Het Centraal Bloembollen Comité „Ruygenhoek". In de omgeving van Olmendaal in Rotterdam-zuid. Agen- de ministers van binnenlandse zaken spraak. De rechtbank zal op 4 janu- heeft voor de reclame in Engeland de Wassenaarse Slag heeft het gezel- ten, die een ruitje in de achterdeur 75.000,- méér beschikbaar gesteld, schap geruime tijd gejaagd. Er wer- forceerden, troffen in de kamer het en justitie schriftelijk gevraagd het aai uitspraak doen. jachtongeval van 15 december in Boxtel mede te betrekken in het overleg met de vaste commissie voor justitie op 10 februari. Daarop voor uitlopend vragen zij het gebruik van vuurwapens bij overtredingen van de jachtwet te beperken tot gevallen van zelfverdediging, Gevraagd wordt voorts de betrokken officier van jus titie opdracht te verstrekken met de grootst mogelijke voortvarendheid 'n onderzoek in te stellen. Prinses Margriet zal congrescentrum RAI- Amsterdam openen den ongeveer 150 patrijzen en fazan ten geschoten. LOGEERBELASTING IN VALKENBURG echtpaar, ogenschijnlijk bewusteloos, aan. De GGD constateerde, dat de man, de 70-jarige A. J. Ringlever reeds was overleden. Zijn vrouw, de 68-jarige S. Ringlever-van Stuiven- berg werd in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Prinses Margriet zal op donderdag ochtend 7 januari de officiële opening In het ziekenhuis Zuidwal te Den verrichten van het internationaal con- Haag is de 87-jarige heer L. G. Bos grescentrum RAI-Amsterdam, het eer aan de gevolgen van een verkeers- ste in ons land en het modernste van - r kriieen" ongeluk overleden. Hij is op 23 no- Europa. De combinatie congresgebouw eSie^T^^est De brand Voor' kinderen beneden zes jaar vember op het kruispunt Dierense- met tentoonstellingscomplex is uniek preei verwoesi. ue Drana In totaal is voor propaganda in En geland nu een bedrag van 800.000,- disponibel. Niet alleen de droogver- koop kan nu gestimuleerd worden, maar ook de bolbloemenverkoop. De koop-bloemen-in-knop-campagne heeft vruchten afgeworpen en zal een follow up krijgen. Het fraaie ge schrift „Your garden next spring" Het toeristencentrum Valkenburg werd dit jaar in een oplage van 137 zal vanaf volgend jaar logeerbelas- duizend stuks verspreid. ting heffen. Gasten die langer dan J een week in Valkenburg willen ver- lonirf r\ <-««#« n rit, blijven zullen een kwartje voor el ke overnachting moeten betalen. De WOENSDAG Een felle brand heeft gisteren in gemeente hoopt daardoor jaarlijks Mülingen het woonhuis-annex boer- 75.000 gulden extra in het laatje te (Advertentie) jes uit verschillende landen (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Viool en piano: klassieke muziek (gr.). 10.30 Adventsdienst. 11.00 Klassieke or kestmuziek (gr.). 1.30 Amusements muziek uit de twintiger jaren. 11.50 Cabaret. 12.00 Lichte grammofoon- muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gewijde mu ziek. 12.37 Kerkdienst. 13.00 Nieuws, 13.15 Lichte orkestmuziek en zang solist. 13.35 Dansmuziek (gr.). 13.45 Berlins Promenade Orkest: amuse mentsmuziek (gr.). 14.10 Kerstlie deren in de Royal Albert Hall Londen (overa. BBC). 15.00 Boeren en Bur gers in Buitenveen, hoorspel (herh. van 17 december j.l.). 15.25 Klassieke kamermuziek (gr.). 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd. 16.00 Jeugd land. 17.15 Amusementsmuziek (gr.). 17.30 Reportage van de Kerstvie ring van de Koninklijke Familie. 17.55 Het Spektrum. 18.10 Koorzang. 18.30 Radio Volks Universiteit: Teil hard de Chardin Christelijk geloof en natuurwetenschap, door drs. A. A. Manten. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Le- g^r des Heilskwartier. 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Klassieke gram- mofoonmuziek. 20.05 Stereofonische uitzending: Radio Filharmonisch Or kest en solist: moderne muziek. 21.00 Voordracht van gedichten. 21.30 Oude kamermuziek (gr.). 21.50 Kantteke ningen: actuele kroniek. 22.00 Bijbel se zangen: De Kerk, de Bijbel en het lied. 22.30 Nieuws. 22.40 Gedeel telijke uitzending Kerstbijeenkomst te Brantford (Ontario Canada). 23.00 Metropole Orkest:: Lichte Skan- ddnavische muziek. 23.30 Lichte gram- mofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV laan-Hulsthorststraat tegen een auto gelopen. in de wereld. Stichter en eigenaresse van het congrescentrum (bouwkosten ruim 14,6 miljoen) is de gemeente Amsterdam. De exploitatie geschiedt door ,het R.A.I.-gebouw N.V." Hé to tale oppervlakte is ruim 12.000m2- dde om 2 uur werd ontdekt, is uitge,- hoeft de belasting niet te worden be- broken in het bovenste gedeelte van taald. het woonhuis. Een op één meter afstand gelegen schuur, waarin zich plus minus 200 houS beVOnden' kfin KStoS De grote, te het midden liggende jf"** .ncr<Szaal (accommodatie vor 1500 niets bekend. De schade wordt NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling Pensiongasten die op doktersadvies SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Valenburg verblijven, worden Klassieke kamermuziek (opn.) 7.45 evenmin belast. Valkenburg is de eer- Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde ste Nederlandse gemeente die de lo- muziek (gr.). 8.30 Muzikale klanken uit Zwitserland (gr.). 8.50 Volkslied- GANGETJE TEL 23005 congreszaal (accommodatie vor 1500 - personen), die zowel voor congressen geraamd op meerdan honderddui- als voor theatervoorstellingen (toneel 061 en film) en concertuitvoeringen kan worden gebruikt, heeft het grootste toneel van West-Europa. Dit is 22 m breed, 25 m diep en de toneeltoren is 21 m hoog. Voor het brandscherm is nog een voortoneel van 5 m diep, dat nog verder uitgebreid kan worden, en voorts zijn er nog twee grote zij to (Advertentie) nejen Een tiental internationale congres- PRINSES IRENE IN BRUSSEL Prinses Irene en haar echtgenoot zijn volgens het blad „La Dernière Heure" in Brussel aangekomen voor een particulier bezoek. Zij hebben zondagmiddag in een sen wordt volgend jaar in het con- bioscoop in het centrum van de stad grescentrum gehouden, o.a. een in het een voorstelling bijgewoond van de kader der E.G.K.S., het I.V.V.V.-con- fjim )(My Fair Lady". De films te de week van 17-23 dec. SS2T zijn door de KFC als volgt gekeurd: uw kind goed beschermd tegen winterkou wollen dubbel-ribsteek kleuter- ondergoed warmte-isolerend, ijzersterk, naadloos. Ook verkrijgbaar in katoen. Camera: Giant 14 j.) Dagelijks: 2.00 en 8 00 urn- Zondag 2.00, 5 00 en 8 00 uur Lido: Eddy in volle vaart (14 j.) Rotary International. Voorts een 20- tal belangrijke nationale congressen en vergaderingen, het Grand Gala du Disque Populaire, verscheidene TV-uitzendingen. Verder de Nationale Boekenweek en het boekenbal tijdens de Boekenweek 1065 en de Firato. Dagelijks: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur NIEUWE LUCHTVERBINDING ROTTERDAM-DÜSSELDORF Luxor: Dwars door de vuurlinie (14 jaar). Dagelijks 2.30. 7 00 en 9 15 urn- De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaat met ingang van 4 ja nuari a.s. een nieuwe en directe luchtverbinding exploiteren tussen Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rotterdam (Zestienhoven) en Düs- seldorf (het Duitse Ruhrgebied). De Studio: Ontraden. dienst, die voorlopig nog zal zijn af gestemd op het passagiersvervoer. Trianon: De Vikingen komen (14 j.) wordt éénmaal daags gevlogen met Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur een Queen Air A 80, een tweemoto- Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur rig toestel dat plaats biedt aan zeven passagiers. Rex: Wereld zonder schaamte (18 j.) De Queen Air A 80 is eigendom van de Condor Flugdienst GmbH, Dagelijks- 2.30. 7 15 en 9 15 uur een 100 procent dochteronderneming Zondags: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur van de Lufthansa. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Liohte grammofoonmu- ziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialistisch strijd lied. 8.15 Lichte grammofoonimuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klas sieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Ik zoek een reisgenoot, religieuze lezing. VARA: 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Dubbel kwartet: moderne liederen. 12.00 Stereofoni sche uitzending: Ritmitsch strijkor kest. 12.25 Actualiteiten. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht rgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Kalen der. 13.20 Pianotrio: klassieke mu-* ziek. 14.50 Uitzending in samenwer king met de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid. 15.00 Voor de jeugd. (Om 16.00 Nieuws). 16.50 Voor de zieken. 17.20 Koperorkest. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en ne men. Tips voor en van weggebrui kers. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de Pacifis tisch Socialisctische Partij: Alle vo gels hebben nesten. Spreker: dr. K. Strijd. 18.30 Stereofonische uitzending: Theater-orkest en zangsolisten. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Mensjes koor. 19.30 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereofonische uitzending: Dansorkest en zangso listen. 20.40 Vocaal-instrumentaalen- semble: lichte muziek. 21.è00 Ita liaans operaconcert. (In de pauze pl.m. 22.15—22.25 Nieuws). 23.15 Jazzmagazine. 23.5524.00 Nieuws. NTS: 17.00 De Verrekijker: Inter nationaal jeugdjournaal. VPRO: 17.10 17.45 Voor de kinderen. KRO: 19.30 Van onze sportredacteur. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Stadhuis op stelten, TV-spel. 21.15 TV-Dansant. 21.45 De Gekentekenden: programma over gebruikt-geïmporteeerde auto's. 22.15 Epiloog. NTS: 22.25—22.30 Jour naal. NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. 20.01 Wedloop om morgen: programma over hulp aan ontwikkelingslanden. VPRO: Mariene Dietrich zingt. 21.05 22.12 CardiLlac De goudemit van Parijs, TV-spèl. door J)omien van Rietvclflej Hageman zit er als een gevangen wolf bij. Opeens springt hij naar Ste- faan. Onwillekeurig grijpt de jongen om zich heen naar iets om zich te verdedigen. Zijn hand omklemt de greep van het hete deksel van de kacheL Met een hevige zwaai komt het plompe stuk ijzer op Hagemans hoofd terecht. Hij valt als een blok. Bloed gutst uit een gapende wonde. Een ogenblik staan de anderen met ontzetting geslagen. Stefaan leunt met gesloten ogen tegen de muur, maar Fons Mannaert is onmiddellijk zijn zenuwen weer meester. Vooruit Lia, een stuk beddela- ken!. Heet water! roept hij naar de keuken. Mannaert heeft geleerd in alle omstandigheden zijn hoofd koel te houden en zijn handen te ge bruiken. Met lange, smalle repen die hij van het beddelaken scheurt, verbindt hij stevig het bloedend hoofd. En nu zo gauw mogelijk naar de dokter, beveelt hij. Even is er veel heen en weer geren van de voorplaats naar de keuken en over het erf, maar intussen is Pol Vyncke al per fiets naar het dorp. Zeg maar een gevaarlijke hoofd wonde, misschien schedelbreuk, roept Mannaert de knecht nog ach terna, dat hij tenminste de nodige dingen meebrengt, bromt hij verder bij zichzelf. Als de dokter een half uur later aankomt, ligt Hageman nog altijd bewusteloos op het bed der beneden kamer. Het verband is aan alfle zij den met bloed doortrokken. Ge kookt water, handdoeken, een pakje watten liggen klaar op de tafel naast het bed. Laat ons maar alleen, fluistert Mannaert tot zijn vrouw, als we ie mand nodig hebben zullen we 't wel zeggen! Aardige klap, grinnikt de dok ter, gelukkig op het voorhoofd, als 't op de slaap of het achterhoofd ge weest was konden jullie hem hoogstwaarschijnlijk naar het kerk hof dragen. Na een half uur komen beiden de achterkamer binnen en het losse, op gewekte gepraat van de dokter, wekt Stefaan enigszins uit zijn versuffend, ingehouden gekreun op. Tanite Lia, die sidderend in de zetel gezakt was, begint opeens hartstochtelijk te snik ken. Ze vlucht de plaats uit naar de keet waar ze haar opgekropte wan hoop in een verlossend snikken uit weent. Laat ze allemaal maar rustig huilen, zegt Mannaert, maar wij heb ben een 9terke druppel verdiend, wat u dokter? Kom Vyncke, pak er eentje mee! Ik zou haast zeggen, alle grote veranderingen in het le ven en de natuur gebeuren met een schok, natuurlijk, nadat ze lange tijd in alle stilte gebroed hebben. Die kleine aardbeving zal hier vee] goed doen, dokter! Prosit! Hoe hard Fons Mannaert er bij het werkvolk en de knechten ook op drukt, en de belofte afdwingt over de gebeurtenis te zwijgen, na korte tijd doet het gerucht in het dorp de ronde, dat ze elkaar op het Reigers hof danig te lijf zijn gegaan. Door Hageman wordt de vierde dag na het onheil met de wagen van de dok ter naar huis gebracht. Op het Rei- genshof heeft hij voortaan niets meer te zoeken. Voor Stefaan Liebaert wordt het een mooie, maar harde tijd. De fa milieraad beslist dat het Reigershof geen vreemde inmenging meer nodig heeft, buiten een zekere con trole van Fons Mannaert, waarnaar Stefaan zelf gevraagd heeft, maar die grotendeels in het geven van wat hulp en goede raad betaan zal. Op Sander Liebaert is nu van geen kant meer te rekenen. Als hij maar op 'tijd zijn geld heeft voor zijn ver teer, kan het overige van de wereld hem geen zier sohelen. Met een paar duizend in de maand kan hij het hof niet naar de keider helpen en daar hij tenslotte niet iemand is dije door buitensporige baohanaldën bovendien nog grote uitgaven doet, laten ze hem zonder morren zijn leven slijten zo als hij heft gewoon is. Zijn vrienden zijn. de 'kleine varkenskooplui, de leeglopers, maandagvierders en marktnabRjyers, allemaal klein volk dat met bier en goedkope jenever, op wij kkermissenkaart- en kegel- wedstrijden, met petieterige handel en klein gesjacher zijn mager broodje wint. Met rustige berekening en koele overlegdheid, gaat de jonge boer langzaam op zijn doel af. Zijn groot ste en veiligste steun is Pol Vyncke, die op zijn voorstel door de familie raad als een soort opzichter is aan gesteld. Stefaan wil in de eerste maanden geen enkele zelfstandige beslissing nemen, maar alles wat hij Fons Mannaert voorstelt draagt on- middelijk diens goedkeuring weg. Die jongen heeft een kijk op de zaken als een ervarren, levenswijze boer, zegt Mannaert. Dat komt door die harde, treu rige sohool, die hij op het hof heeft doorgebracht, meent Lia. En door het bloed van Beer Lie baert, kruilkt Fons. Pol Vyncke wil 'zijn koppel paar den aan niemand verkopen. Baas spe len en het werk der anderen contro leren, is naar zijn mening, Stefaans taak. Hij is er alleen om te helpen en hoogstens om de baas in sommige ge vallen te vervangen. De gevoelige loonsverhoging en de vers ingerichte kamer, die Door Hageman vroeger bewoonde, maken van hem de geluk- ligste man van de wereld. Geheel van zelf neemt hij het werk over dat Door altijd zelf verridhtte, zonder echter zijn eigen ploeg en wagen geheel in de steek te laten. Stefaan krijgt stilaan meer betrek kingen met dorp en stad. Het leven buiten het hof, dat totnogtoe haast on opgemerkt aan hem voorbijging, gaat meer en meer voor hem open en krij gt invloed op zijn doen en laten. Het bestuur der hoeve brengt hem bij ambachtslieden en handelaars, maar ook bij andere boeren, die de rustige zelfzekerheid van de jongeman, on danks de té zware taak die hg op de schouders heeft genomen, met wel gevallen moeten bewonderen. Hij wordt echter zodanig door de zorg voor zijn arbeid in beslag genomen, dat hij voorlopig op de vele onuit gesproken uitnodigingen van verschil lende families om nauwere vriend- sohaspsbetrekkingen met hen aan te knopen, niet ingaat. Daardoor blijft hy eenzelvig en stug in zijn omgang, wat door de ene voor trots en door de ander voor schuchterheid wordt gehouden. Hij heeft geen belangstel ling voor spel en gezelschapsleven. Zijn vrije uren brengt hij door met lezen en studeren, of anders dwaalt hij met het geweer onder de arm door de poldervlakte, of zit uren lang met de boot op de kreek, netten en fuiken zettend, en zich onüeidfijg hou dend met alles wat om hem heen roert en groeit en leeft.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2