BONDSVERGADERING LTB BESPRAK STRUCTUUR-WIJZIGING èn E.E.G. Ongerustheid op Texel over toestand van dijk Diplomazwemmen in Zweilandbad HAARLEMSE BLOEMENKEURING VERHOGING VAN COLLEGEGELDEN VAN DE BAAN Enige produkt- schappen zonder nut DINSDAG 15 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Burgemeester M. P. van der Weijden vereerd met gouden speld Tijdens de bondsraadvergadering van de LTB, gisteren in Haarlem gehouden, kwam onder meer de structuurwijziging aan de orde. Zo als bekend wordt de structuur zoda nig aangepast, dat de belangenbehar tiging meer op het vak gericht is en deze ook meer doelmatiger wordt. Deze structuurwijziging zou onder meer kunnen inhouden dat de bonds raad kan verdwijnen. Maar de bonds raad werd als een heel gewaardeerd orgaan beschouwd, die men als een goede raadsman niet zou willen mis sen. Intussen heeft men ook met de realiteit te maken, dat de bestaan de vakgroepen worden omgezet in vakbonden. Er zal daardoor een di rectere relatie ontstaan tussen de bond en de daarbij aangesloten le den. Dat betekent overigens ook weer niet, dat de leden zich indivi dueel alleen by deze of gene vak bond kunnen aansluiten. De LTB blijft de grote binding, het hoofdbe stuur zal de leden indelen by de vakbonden. Zyn er leden, die meer dere teelten uitoefenen op him be drijf, dan kunnen zij ook bij meer vakbonden worden ingedeeld. NATUURLIJK DE EEG Op de agenda prijkten nog tien tallen voorstellen, die vanuit de af delingen en kringen waren opge stuurd. Het hoofdbestuur had ze alle van een prae-advies voorzien. Bij de behandeling daarvan bleek er wei- ning reden tot diepgaande menings verschillen te zijn. Een van de pun ten was natuurlijk de EEG, waar bij van bestuurszijde was opgemerkt, dat het EEG-beleid slechts betrek king heeft op een gedeelte van hTN landbouwbeleid. Aldus blijft htt voor de partnerlanden buiten het markt- en prijsbeleid mogelijk af zonderlijk aandacht te blijven be steden aan hun landbouw. Het hoofd bestuur deelde nog mee er steeds verschillende keren op te hebben aangedrongen, dat er soepeler voor waarden worden geschapen bij de zogenaamde beëindigingsregeling. Uitvoerig werd de EEG nog aan het eind van de vergadering aan de orde gesteld, .toen ir. P." J. Lardinois, lid van de Tweede Kamer en van het Europese parlement, een inleiding hield over het onderwerp „Mogelijk heden en moeilijkheden in de EEG". Voorts valt te melden, dat de heer E. J. M. Kolfschoten herkozen werd als bondsvoorzitter. Het voorstel om de contributieverhoging te komen werd aanvaard. Wel werd de opmer king gemaakt dat de bijdrage van de veehouders in de contributie naar verhouding te hoog moet worden ge noemd. Er werd natuurlijk ook een feestelijk geluid gehoord, juist in de sector van de veehouderij. De heer M. P. van der Weijden, voorzitter van de vakgroep-veehou ders, herdacht namelijk het feit, dat hij vijf en twintig jaar zitting heeft in het bondsbestuur van de LTB. Dat hij op bekwame wijze zijn taak weet te vervullen, bleek uiteraard heel dui delijk. Terecht werd hij met de gou den bondsspeld onderscheiden. Het gouden jubileum van de LTB, dat het volgend jaar gevierd zal worden, werd ter sprake gebracht door de geestelijk adviseur, kapelaan A. F. J. Hansen. Hij herinnerde er aan, dat de viering zal worden bij gewoond door minister Biesheuvel en de bisschoppen van Haarlem en Rotterdam. Een der hoogtepunten van het jubileumjaar zal de bede vaart zijn, die de LTB naar Lourdes organiseert. Voorts zal er een ten toonstelling worden gehouden van schilderyen, die aan de landbouw zijn gewijd. De geestelijk adviseur betuigde er tenslotte zijn waardering over, dat steeds meer jongeren uit de agrarische sector hun belangstel ling tonen voor de activiteiten, die in het bijzonder zijn gericht op de ontwikkeling en de cultuur. De mededeling van de minister van Verkeer en Waterstaat, dat in 1965 nog niet kan worden begonnen met verhoging van de Waddenzee dijk op Texel wegens gebrek aan fi nanciële middelen, heeft grote onge rustheid op het eiland veroorzaakt. Deze dijk, die in 1953 zeer ernstig te lijden had het heeft maar een haartje gescheeld of de polder Eier- land met de Cocksdorp was over spoeld is 4.19 hoog. Door afslag van honderden meters duin bij de vuurtoren heeft de dijk de laatste ja ren steeds meer te verduren van stroom en branding. De polder Eierland zelf kan dit miljoenen vergende object verho ging van de dijk tot het zg. Delta niveau (ongeveer 8 m.) niet be kostigen. Alle inwoners van Eier land en De Cocksdorp zijn uitgeno digd zaterdagmiddag a.s. in een ver gadering bijeen te komen om plan nen te bespreken die de aanvang van de dijkwerken zouden kunnen be spoedigen. Het ligt in de bedoeling de minister een resolutie of een peti tionnement toe te zenden. Voor deze vergadering zijn deskundigen uit de Tweede Kamer en de Provinciale Staten uitgenodigd. NZH-BUSCHAUFFEURS ZOEKEN WOONRUIMTE Voor enige van elders komende bus-chauffeurs zoeken wij DRINGEED WOONRUIMTE, zelfstandige woningen of kamers met keuken. Aanbiedingen uit ons gehele sfreekvervoergebied tussen Amsterdam, IJmond en Den Haag zijn welkom. In een aantal gevallen is ruiling met andere plaatsen mogelijk. Aanbiedingen worden gaarne ingewacht bij de afdeling Personeels zaken, van het hoofdkantoor van de N.Z.H., Leidsevaart 396, Haarlem telef. (02500)—18460. NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOERMIJ. N.V. De liefhebbers van tulpen en nar cissen kwamen gisteren in de keu ringezaal van het Krelagehuis volop aan hun trekken. Er prijkten heel wat beste narcissen, men liet ook al een flink assortiment tulpen zien en men kon er tevens mooie hyacinten bewonderen. Om het over de Euphor bia's en de freesia's nog maar niet te hebben. Een opmerkelijke tulp was een roomwitte sport uit de bekende rodg Mendel-tulp Cellini. Het was de fa. D. Guldemond uit Lisse, die dit nieuwe snufje naar voren bracht. Vera Cruz, een Sunburst-zaailing, werd in goede conditie door E. v. d. Schoot uit Hillegom ten tonele ge voerd. De bloemen zagen er al heel goed uit, maar ze stonden naar onze smaak wel wat erg hoog op de been. Van de fa. Warnaar co. uit Sassen- heim noteerden we de bekende en gewilde rode tulp Paul Richter Best van bloem, madr iets slap van steel. Ruby Red is een aardig rood tulpje, dat gisteren door J. H Clement uit Lisse werd gepresenteerd. Christmas Favorite, eveneens een Sunburst- zaailing en uit hetzelfde nest komend als Vera Cruz, liet J. C. Nieuwenhuis uit Lisse in goede conditie zien Nog een nieuweling: de rode Telstar van J. Schoorl uit Lisse die we dit seizoen nog wel eens terug zullen zien. Ver der trok de aandacht de heerlijk geu rende oranje Tom Tommy die aan het bos werd getoond door de fa. De verhoging van de collegegelden van 200 tot 400 gaat niet door; de aktie „Botweg 100 schijnt suk- ses te hebben gehad. Minister Bot heeft tenminste voorshands het des betreffende wetsontwerp ingetrok ken. In een brief aan de Nederlandse Studenten Raad heeft de minister zijn beslissing meegedeeld en tevens gezegd naar alternatieven te zullen zoeken. In studentenkringen wordt gevreesd, dat hierdoor andere voor zieningen voor studenten in het ge drang zullen komen. Minister Bot nam het besluit tot intrekken, nadat hij hevige kritiek had ontmoet bij de vaste Kamercom missie voor Onderwijs. Nog voor de plenaire zitting van volgende week, waarbij de begroting van O., K. en W. behandeld zou worden, zal mi nister Bot met de vaste commissie aanvaardbare alternatieven bezien en daarop zal de studentenwereld voorlopig moeten wachten. ITALIAAN HIELD SITTARD VOOR NIETS IN SPANNING Een hele week lang heeft de vijf entwintigjarige Italiaan L. Dessi uit Sardinië de stad Sittard, die nu zijn woonplaats is, in spanning weten te houden met zijn bewering, dat hij een prijs van een half miljoen mark in de Keulse Lotto zou hebben ge wonnen. Al die tijd was Sittard in twee kampen verdeeld; de ene helft was opgetogen over deze reusachtige Sinterklaasverrassing voor de kleine Italiaan, de andere helft twijfelde daar de man maar steeds weigerde zijn regu te laten zien. De spanning steeg zo hoog, dat de politie zich ermee ging bemoeien en in Keulen ging informeren, waar ze te weten kwam, dat de Italiaan niets krijgt om de doodeenvoudige reden, dat hij niets heeft gewonnen. Vol gens de politie heeft de Italiaan zich zelf (én Sittard) maar wat wijsge maakt. Inmiddels heeft de Sittardse politie ook maar eens een onderzoek ingesteld naar de verkooppunten van de Keulse Lotto 21 mensen zijn in het noord westen van India door strenge kou de om het leven gekomen. Kasjmier en de dalen van de Himalaja zijn door sneeuwstormen geteisterd. PERIODIEKE BEOORDELING VAN HAAGS GEMEENTE-PERSONEEL De gemeenteraad van Den Haag heeft besloten tot invoering van een systeem van methodische personeels- beoordeling. In afwachting van een algehelle herziening van het ambte narenreglement 1954 en de arbeids overeenkomsten verofdening is nu 'n bepaling in deze reglementen opge nomen die reglementair grondslag aan de periodieke beoordeling van de ambtenaren en arbeidsoonitractanten zal geven. In de bepaling staat onder meer, dat de ambtenaar wordt inge licht over de uitkomst van zijn be- .oordeling. Het WD-raadslid mr. dr. W. R. J. J. van Ommen Kloeke, die enige be zwaren ontwikkelde, diende een amendement in waarin stond dat de ambtenaren volledig moeten worden ingelicht over de uitkomst. Dit amen dement werd verworpen met 33 tegen 5 (alle WD) stemmen. Het voorstel werd hierna zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. KEURING BIJ A.N.W.B. WORDT DUURDER De autotechnische keuringen van de A.N.W.B. worden f 7.50 duurder. De minister van economische zaken heeft toestemming gegeven voor ver hoging van de prijs van de keuringen tot 37.50. De minister zou er zelfs geen be zwaar tegen hebben alls de toeristen bond 45 gulden zou berekenen, om dat de bond dan de werkelijke kosten van zo'n keuring in rekening zou brengen. Groot uit Westerblokker terwijl ook de fris getinte Abodement van Jac. Tol uit St. Pancras en de forse Victor Mundi vain J. Kavelaars uit Zeven- bergsehoek veel bekijks hadden. Bij de narcissen vonden we Golden Harvest van Warnaar Co uit Sas- senheim de ster van de show en ook Early Light van dezelfde inzender was bijzonder mooi. De parmantige Aflame van de fa. v. d. Tang uit Noordwijkerhout mocht er ook we zen, als was de stand nog wat onge lijk. De bloemen van de zeer aparte Prof. Einstein, sneeuwwit dekblad met forse platliggende kuiver oranje cup, die door de fa. G. B. de Vroo- men Zn te Sassenheim voor het voetlicht werd gebracht, zagen er- best uit. De stengel was een tikje kort. Verder zagen we nog de beken de trosnarcis Cragford in goede kwa liteit van de fa Homan Van Oosten uit Breezand en uit dezelfde plaats kwam de fa. Gebrs Onderwater met de bekende cupnarcis Birma. Marianne is een nieuwe hyacint, een dieprose verloping uit Anne Ma rie. Het Proefstation te Lisse liet er mooie exemplaren van zien Zij wer- de echter overtroffen door de fraaie roserode Amsterdam van de fa. Gebrs. Segers te Lisse. Het is niet uitgesloten dat enkele produkt- of bedrijfsschappen in de toekomst zullen verdwijnen, omdat ze niet nuttig zijn. De publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie is geen goed kope affaire. De schappen gaven vorig jaar samen 110 miljoen gul den uit. Zij hebben een gezamenlijke vermogen van 109 miljoen gulden. Het zijn redenen om de doelmatig heid in het oog te houden. In Ruim Zicht, het blad van het Nederlands Katholiek Vakverbond, heeft de staatssecretaris van sociale zaken, dr. J. F. G. M. de Meijer dat geschreven. Waar behoefte bestaat aan de p.b.o. moet invoering liefst zonder dwang worden bevorderd. Het vraagstuk van de medezeggen schap in de onderneming is echter veel actueler dan de p.b.o., aldus de staatssecretaris. NIEUWE PENNINGMEESTER N.K.V. De Verbondsraad van het Neder lands Katholiek Vakverbond (NKV) heeft de heer J. van Dorp tot nieu we penningmeester van het verbond tekozen. Hij volgt de heer W. G. P. Issers op, die zich in de toekomst speciaal zal belasten met voliksge- zondheidsaangelegenheden. Hij was bondssecretaris van de Nederlandse Katholieke Tabaksbe- werkersbond, welke functie hy tot op heden heeft vervuld. Vorige week donderdag, en vrijdag zijn in het insfcructiebad onder de Louise de Coligny-HBS proeven af genomen voor het zwemdiploma A en B. Hiervoor zijn geslaagd: Franchimontlaan Diploma A: An ja Aniba, Frank Schimmel, Joke Witteman, Ria The- len, Jan Willem Reijtjes, Erna Vroe- men, Thea Verberg. Diploma B: Jacques Krol, Ton Fle- rig, Kees Hosman, André van Haas trecht, Petra Tetteroo, Tilly Piekaar, Bart Versteeg. Lorentzkade: A: Marjon Verhoef, Annemieke Hoek, Paulien Kokshoorn, Reinaud van Mastrigt, Rob de Klerck, An ja de Haas, Els Louwerens, Janny van Zuuk, Hans Bredeveld. B: Marjan Verhoeven, Maureen Boon, Roosje de Hertog. Stadhouderslaan A: René Schuttelendraaier, Metje Schaap, Marten Ottendrees, Yvonne Haverkamp, Co Griffioen, Frans Hul- sebos, Rinie Belt, Henk Gouw, Jan ny Knot, Nelly van Oosten, Hugo Chouffour. B: Ronald Kuivenhoven, Eddy Bar- ten, Adrie Hulsebos, Fried Elsinga, Koos Phüippo. Oppenheimstraat: A: Marjon Bonaris, Hans Kambier, Jan H. Stam, Eugène Cannoo, Paul Kikkert, Marjo Riebeek, Martine v. Leeuwen, Anneke van Evert, Cobie Jonker, Robbie Kramers. Nico van Meerkerk, Hans Driessen., B: Olaf Tesink, Henny Ligtvoet, Joosje van Bekkum, Andrea Lager- wey, Ronald Hendriksen. Van Vollenhovenkade: A: Anne Mioch, Robert Zwan, Atie v d. Zeeuw, Hans Jasperse, Han v. Meeuwen, Anneke Scharloo, Rik van Doorn, Elie Brinks. B: Edd/ Delfos, Marjanne Ouwe hand, Rien Liridhout, Tineke Henne- ;veld. Asserstraat: A: Bram Sira, René Vallengoed, Bert Buisman, Tilde van de Kraan, Veronie de Jong, Jacqueliene van Peursen. B: Ieteke Drost, Eric van de Moo- ren, Rien Koolhaas, Jan Gijsman, Roelof Boekholt, Henk Baten. Kernstraat: A: Wim van Rijnswou, Gerry Teu- nissen, Anja Sieval, Dirk Latau, Har- pert Humme, Gerard Kwestro, Jaap van 't Zand, Arian Kampschuur, Jack Peters, Joukje Ouwerkerk, Adrie Huisman. B: Rietske Hensing, Jolanda Beek- man, Robbie van Rijnswou, Anne mieke van Vierbergen, Hans Been. Lammenschansweg A; Truus Timmers, Tineke Wauw, Ria van Veen. B: Anneke de Jong. Oppenheimstraat: A: Marian Borst, Ellen v. d. Pluym, Sjaak Werter, Ferdinand van Steen bergen. B: Wim van Schie, Han Oei, Mary Huwaë, Frieda Omtzigt, Wilma van Kesteren. Lorentzkade: A: Theo Beekman, Hans Roden burg, Danny v. d. Berg, Lida Stuif zand, Marita v. d. Poel, Peter Bee- renger, Corry Goorden, Vincent Sal- la. B: Marion Defilee, Henny Knijnen- burg, Peter Montanus, Jan Stolker, Loesje Deyn, Loekie Kirch, Jan van Steen, Wim Ruigrok, Paulus van Laere, Maria Pompe. Du Rieustraat: A: Jos Aniba, Jacquelien Hooyer, de Wolf, Rudi Philipsen, Hans Werk hoven, Koot Bliek, Els Vinkensteyn, Evelien Renaud. Willem de Zwijgerlaan: A: Rien Fluit, Hans Brugmans, Jonkie Stolk, Anton Bavelaar. B: Paul Pijnakker, Dick Bracht, Hans Haarlem, Tineke Barends, Tru- die Kukler, Suusje Laven, Marga Meinders, Joke Blikman, Pieter v. d. Wilk, Johan van Dam, Adri de Rid der. Marnixstraat: A: Fia Verver, Marijke Jansen, Marcel de la Rie, Rudie Barendse, Tilly v. d. Blom, Annie Wijfje, Aad Nell, Cokkie Thijssen, Peter Schip per, Bram van Westbroek. B: Bep Eradus, Willy van Oosten, Bernard Schimmel, Kees Verver. Sumatrastraat: A: Hélène Blok, Dittie Iter son, Ria Siera, Trientje Vos, Bert Brandt, Janny de la Rie, Henny Colpa. B: Yvonne van Kooperen, Elly de Raad, Tineke v. da Berg, Frances v. Haaren, Robbie v. d. Velden, Bram Onderwater, Bert v. d. Weyden, Pau lien Rijsbergen, Carla Mingelin, Mar griet Jansen, Frans Teegelaar, Bert van Hooidonk. Sumatrastraat: B: Tonny de Looff. Haarlemmerweg A: Martien van Esch. B: Jan Stevens. Rijnsburgersingel A: Linda Pronk, Cobie Halstein, Tineke Steenbeek, Corrie Scheltens, Truusje van Dijk, Koos Distelvelt, Peter v. d. Broek, Adrie Dool, Mat- thieu Abrahams, Robbie Broekman, Pieter Sira. B: Karei v. d. Broek, Rudi Segaar, Moppie Laman, Marie Kamping. Mar jan van Iterson, Mieke Lefebre. Timorstraat: A: Dio Meertens, Janny Schoor, Tineke van Leeuwen, Ton van Bem- melen, Tonny Kamphus, Anneke v. d. Meel. B: Aad Schenk, Piet Halvemaan, Frans Visser, Johan Bentvelzen, Nol- leke van Bruggen. Pasteurstraat: A: Ansje Pleyte, John Smitsen, Wim Dragt, Henk Schoonderwoerd den Bezemer, Bert van Es, Ronny v. d. Woerd. B: Henk v. d. Laan. Driftstraat: A: Carla Schrijer, Joke Zandvliet, Els van Strater. B: Adri de Groot, Rudi Boer, Phi lip Trap, Nelleke Vera, Joke de Boer, Kees Varkevisser, Jan Gijsman, Pe ter Penseel, Ans Gijsman, Corrie van Gelder, Rens Steenbergen. Driftstraat: A: Marty Moraal, Arian Cuvelier, Herman Heshusius, Judith van Dom melen, Marian van Haarlem, Eddy Kershof. B: Henny Trouwee, Lieneke Ver mond. Hoge Mors weg: A: Nicolette Christiaanse, Ineke Galliart, Henk Zoet, Jan Zee. B: Annemarie Buma, Marijke Wol- ters. Hoge Morsweg: A: Frans Jansen, Ad van Gaag, Leendert Happendel. B: Lies Chörs. Storm Buysingstraat: A: Marry Schellingerhout, Trees Verschoor, Henk Ottenhof. Kooloos, José Akkeboom, Lia Com peer. Damlaan: A: Joke Metselaar, Bob v. d. Wei de, Frans Leugering, Sjaak Rietber gen, Louk Neuteboom, Wim v. Beek, Heimi Sierat, Jaap Bol, Yvonne Po- lane, Kees Abspoel. B: Els Flippo, Hilke Vermond, In- grid Flanderhijn, Joke van Klave ren, Lenie Peet. Cesar Franckstraat: A: Joke Pelgrim, Harry v. d. Krogt, Dolf Lampo, Janneke Diebeis, Ria Cornelisse. B: Jilly Nieuwenburg. Johan Wagenaarlaan: A: René Poots, Els Neuteboom, Rudi Meyers, Penny vanSchoonder woerd den Bezemer, Nicolien Krop holler, Sjaantje van Meurs. B: Martij n Bas. Cesar Franckstraat: A: Henny v. d. Mey, Tineke Se- lier, Jeanette v. d. Mey, Ellen de Lange, Nannette de Lange. Drie Octoberstraat: A: Lenie Groene weg, Corrie Ver meer, Jetje Tammel, Connie v. d. Linden, Margriet Lek, Ria Colpa, Han Labordus, Wim Derogé, Nesja Boe ren veen, Marjan Harte veld, Adrie Knol, Toos Groenendijk, Roel Werk hoven. B: Janny Wallaart, Ray monde van Fa vier, Yvonne Buis, Willy von Lehm, Joke Flanderheij, Koos Le wis, Koos v. d. Linden, Paul Frank, Sylvia Hichs. Obrechtstraat: A: Loesje 't Hart, Willeke Kiemel, Thaila Bosscher, Astrid van Riet, Helma Tukker. B: Genientje van Schalk. Boshuizerlaan: A: Ton Bavelaar, Louis van Dijk, Martie Roelandse, Mirjam Wieg- mans, Corrie Montagne, Vera de Heij, Doortje Wessendorp, Gemma Beyers- bergen, Joop van Tol, David Hols- wilder, Ada Dubbeldam. Kennedylaan: A: Aad v. d. Kraats. Telderskade: A: Erik v. d. Plas, Sjaak v. Meurs, Joost Cramer, Marijke Dee, Irma Henzen, Anneke van Leeuwen, An neke Derksen, René Kop, Lenie Koet, Kees v. d. Steen, Marian Bousie. B: Hans v. Eigen, Victor den Hoff, Ellis Pronk, Rudi Doderer, Cor West- phaal, Marian de Bruin, Ydwine Luy- endijk, Jan Stuifzand, Bram v. Eigen, André van Antwerpen, Michel Kor- bée, Jan v. d. Mey, Loes van Helden. Da Costastraat: A: Tonny Siepert, Rina Zwanen burg, Sjaantje Platteel, Truusje Kra pels, Marleen Rooyakkers, Peter Broüwer, Nico Olivier. B: Lia Giezen, Wim Hartman. Adriaan Pauwstraat: A: Jaap de Wekker, Marike Ver ver, Nora Bokma, Hans Jongeleen, Ansje Bouter, Kees Velzel, Bert de Wekker, Wim de Nooyer, Anneke v. d. Mey. B: Bart Prins, Roelof Zaadnoor- dijk, Riske van Straaten, Nella Krol, Nelly Zwanenburg, Flora Treur. Ter Haarkade: A: Ingrid v. d. Hoeven, Wilma de Koning, Clemens van Winden, Maria Verplancken, Corrie Voorthuizen. B: Henny van Kampen, Maarten Noordman, Carla Bousie, Mieke Fran ken, Jeanne Noordermeer, Connie Halvemaan, Adrie Berbee, Nico Hal vemaan, Dick v. d. Klei. Boshuizerkade: A: Loesje de Boer, Teuntje Plans jaar, Dick v. d. Bogaard, Annemieke Houthoff, Mar ja de Kort, Tineke Teegelaar, Yvonne van Duivenboden, Bart Klomp, Beppie Blansjaar, Pau lien Kulk, Ronald de Ligny. B: Kees Poelstra, Ria Bekooy, Cor rie Smits, Carin Voerman, Kees de Jong, Marco v. d. Meer, Betsy Cra- ma, Joke Maas, Nelly Loosbroek, Ida Lensveldt, Loesje Kwist. Damlaan: A: Hans v. d. Steen, Peter van Pieter Mulder, Kees Fasseur, Rob Burg, Wil van Haarlem, Ton Hazes, Starre, Agnes Tan, Tineke v. d. Nat. Wieske Wisse, Sonja Zwagerman, B: Eric Hennes, Erik Devilée, Louis Treesje v. d. Kleij, Carin Stouten, Cornelissen, Erik Kroon, Erik-Jan Ton van Velzen, Aad Hillebrand. Repko, Maarten Zuiderduin, Pieter B: Ineke Lensen, Guus Brand, Jan Smid je Verholen en de sport- computer 91. Brigadier Piet, alias de detec tive Shylock Hommeles, hield nauw keurig de omgeving van de smidse in het oog en het kon dus niet uitblij ven of op een gegeven moment vatte de gedachte bij hem post: „Wat zijn ze daar nou aan het doen?" Hij kwam dus argwanend dichterbij gelopen en keek eens nieuwsgierig in het werk- tentje. „Aan het graven?" informeer de hij met de ietwat zinloze belang stelling van mannen, die zelf niks te doen hebben en daarom altijd staan te kijken naar de arbeid van anderen. „Dat heb U nou ereis een keertje goed gezien!" lachten de lijnwerkers, die hun koppen met uniformpetten olijk uit het tentje staken. Ze waren er vast van overtuigd, dat zij niet herkend zouden worden en vervolg den: „Dat valt ons as lijnwerkers nou altijd op, hè? Nauwelijks hebben we de eerste spade in de grond of de een of andere slimmerd ontdekt met een, dat we wel ereis aan het graven konden wezen! En wil U nou mis schien nog méér weten? De telefoon kabels van de smid bennen stuk. D'r legt zogezeid een breukie op de lijn. Die kabels gaan wij nou effe vernieu- we, ziet U? Tevreden?" „Hele maal op en top tevreden zei brigadier Piet en hij liep weg. „Onze vermoming is dit keer water dicht, Wladimir!" gichelde Kid. „Dóórgraven!" Maar de geheime agenten hadden tóch buiten de waard gerekend, want de sluwe brigges dacht: „Rare lijnwerkers zijn dat. Héél rare lijnwerkers! Ze gaan de telefoonkabels van de heer Verho len ondergronds herstellen, terwijl KONINKLIJK HUIS Bij K.B. is met ingang van 1 jan. 1965 de kamerheer in buitengewone dienst, jhr. mir. E. W. Roëll op de meest eervolle wijze ontheven van zijn benoeming tot Hr. Ms. tijdelijk thesaurier, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten, in deze functie aan H.M. de Koningin en haar Huis bewezen, en is hij met ingang van gelijke datum benoemd tot Hr. Ms. particulier thesaurier. Eveneens met ingang van 1 jan. 1965 is de particulier secretaris van Z.K.H. de Prins der Nederlanden, mr. A. E. van Braam Houckgeest, be noemd tot Hr. Ms. thesaurier, met de bepaling, dait hij de functie van par ticulier secretaris van Z.K.H. de Prins der Nederlanden voorlopig blijft waarnemen. PRINSES BEATRIX IN KONINKLIJK CONSERVATORIUM H-K.H. Prinses Beatrix heeft gister avond heit tweede deed van het eind- concert, gegeven door leerlingen van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag in het Kurhaus te Sche- veningen bijgewoond. Even voor half iedereen kan zien, dat ze bovengronds tien kwam de Prinses aan bij hotel binnenkomen! Kijkdaar gaan Kurhaus waar zy begroet werd door ze dwars de straat over en nyr* Klaasesz, Commissaris der Ko- dan via die twee isolatoren de smid- nibgin in de provincie Zuid-Holland se in! Daar klopt iets niet, brigges. en mr* Kolfschoten, burgemeester van Ze proberen je voor het lapje te hou- Den Haag. den! En en.... ai! Daar gaan Prinses Beatrix kreeg van de 11- smidje Verholen en dr. Yokito met jarige Leonoor Cronheim een boeket de auto weg! De smidse staat nu leeg bloemen aangeboden in de con ver en buiten zijn twee misdadigers aan satiezaal waar zij zich verder onder- het graven. Aan net, graven!! En hield met leden van de commissie wat graaft men? Een een tunnel! van toezicht en enige leerlingen van het conservatorium. Daarna ging de (Wordt vervolgd) prinses naar die zaal.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9