GEURIGE KLAVERBLAD KOFFIE KOFFIE GEURIGE KLAVERBLAD! RBLAD KOFFIE GEURIGE K'IM RIGE KLAVERBLAD KOFFH ufiiricf Ki avfrri an KnT7!7®?saj GEURIGE iD KOFFIE GEURIG «r»™" VERBLAD KOFFIE I C—- EURIGE KLAVERB1 Uötrtb KOFFIE GEURIGE frri ankoffif cfiiricf ki a< VIJF VERZEKERINGSINSTELLINGEN LT.B. GAAN FUSIE AAN Felle brand bij Oosthoek in Alphen a.d. Rijn Schade (voorlopig geschat) tachtig mille NS verdienden tien miljoen aan de speciale attracties Voorbeeldige ontwikkeling Nederlands-Indonesische betrekkingen Politie van Kongo-Brazzaville arresteert en martelt priesters Smokkelkoning in het nauw WOENSDAG 9 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Het was gisteren voor de verzeke- nodige geïnvesteerd worden voor een ringsinstellingen van de L.T.B. een nieuwe huisvestrimig. historische dag, toen twee van hen besloten tot liquidatie om de grote VIER VAN DE VIJF fusie mogelijk te maken. Per 1 jan, 1965 namelijk zullen de vijf verze keringsinstellingen van de L.T.B. fu seren en samengebracht worden on- ouiuiiuuiigeii wi Mquwaiwc Atl, nnta- der de naam „Onderlinge Waarborg- Dat isjnomddela gebeurd to de Hffl- Haarlem maatschappij Venekeringen van de debrandaaal te Haarlem lueiri gaster- m A- wuttgens uit naane L.T.B." ochtend de Onderlinge Waarborg- Vier van de vijf partners hebben maatschappij van de L.T.B. haar al- nu huin fiat gegeven. De vijfde is de Bij de L.T.B. kende men tot op gemene vergadering. Men behoefde Onderlinge Hagelverzekering L.T.B. heden vijf verzekeringsinstelllingen, gl,echts te besluiten tot wijziging van Deze houdt 15 december in Den Haag te weten: de statuten. Binnen deze instelling, haar algemene vergadering. Wanneer 1 De Onderlinge Waarborgmaat- dlie een Mahte naamswijziging zal on- daar eveneens tot liquidatie en fusie schappij van de L.T.B., die uitvoe- dergaan, kan de fusie haar beslag wordt besloten, is de zaak rond. krijgen. Met grote meerderheid van stemmen ging de vergadering, die On der leiding stond van de heer G. H. van der Berg, met de fusieplannen akkoord. Dat gebeurde ook tijdens de vergadering 's middags, toen de Onderlinge Brandverzekering L.T.B. bijeen kwam. Daar moest tot liquida tie en fusie worden beslaten. De ver gadering stond onder voorzitterschap van de heer J. A. Bergmans. Ook Om de fusie mogelijk te maken, hier werd met grote meerterheid tot moeeten de besturen van de twee rtruotuur bedoten Zowel Stichtingen tot liquidatie .besluiten. ring geeft aan de ongevallen-, ziekte-, invaliditeits-, ziekenhuis- en W.A.- verzeikering. De premie-omzet in 1963 bedroeg 3.150.000.- 2. De Onderlinge Brandverzekering L.T.B., die uitvoering geeft aan de brand- en storm verzekering. De pre mie-omzet in 1963 bedroeg 750.000.- 3. De Onderlinge Hagel'verzekering L.T.B., die uitvoering geeft aan de verzekering van broeigilas, construc tie en 'lijsten alsmede aan de verze- De Nederlandse Spoorwegen hebben een bijzonder goede greep gedaan kering van onder glas geteelde ge- door het instellen van speciale mogelijkheden voor dagtochten en door de wassen. De premie-omzet in 1963 be- ns georganiseerde vakantiereizen in eigen land. De vakantiedagtochten droeg 620.000.- namen met 16 procent toe tot een totaal van 160.000 .terwijl de achtdaagse 4. De Stichting Het Assuramitaekan- vakanties met 80 procent tot 10.000 stegen. De totale opbrengst van deze toor L.T.B., die optreedt als generaal- spgcfoie attracties leverde de NS zo'n slordige tien miljoen op. Vooral agent voor Boeren- en Tuinders Le- oudere mensen blijken van de NS-vakanties te genieten. De lust tot al te TObSügdrTuienpeiio6" voor de lan*« 15 hun vtr«aan en zlj ontdekken of herontdekken liever het uitvoering van diverse verzeke rings- eigen Iand- branches. De premie-omzet bedraagt 2.000.000.- 111 het komende vakantieseizoen herhaalde stakingen, vooral m Italië 5. De Stichting Centrale Adimini- zullen de speciale reizen van de NS en Frankrijk. Vele reizigers wensen n0R Wat W°rden uitïebreld V"- groot'aan.aTurenTgens mde Van! beterd. Zo wordt de boottocht Rot- dende zon door te moeten brengen, Uit de toelichting van het bestuur terdam—Antwerpen een boottocht wachtende tot de trein komt of zich bim. totojSZ Dordrecht-Antwerpen. waardoor N weer eens in beweging zet. derlingen" een toenemende betekenis verblijf in de Scheldestad wat lan- Qok de vakantiepieken in de maan- gaf aan de concentratie irn de Stich- ger zaj kunnen duren. Een gehele den juli en augustus verdwijnen ting Centrale Administratie. Om de njeuwe vakantiereis voert naar bijna geheel. Dit als gevolg van het wind enorme trek stond. Het gebouw is echter wel volkomen uitgebrand en de schade is aanzienlijk. De politie had het niet moeilijk, Or»i"7o oir rmkokotirl en t-°en de eerste autospuit arriveer- want verkeer was er bijna niet en UUlzdaK UIlUCliCllU de kwam men tegenover een enorme hoewel er een flinke rookontwikke- vlammenzee te staan. Weldra kwa- ling en vonkenregen was, hebben ook In de afgelopen nacht, omstreeks men 00k de andere spuiten, alsmede tal van omwonenden blijkbaar niets half drie, heeft een zware brand ge- die van Aarlanderveen en Zwammer- van de brand bemerkt. Zelfs de sire- woed in een van de bedrijfsgebou- dam en onder leiding van de com- ne van het bedrijf, tijdsein voor het wen van Oosthoek en Zoon n.v. aan mandant de heer A. Korver, werd personeel in de omgeving, werd niet de Emmalaan. het vuur met negen stralen aange- gehoord. Er was dan ook niet veel Twee nachtwakers werden er op pakt, waarbij vooral aandacht had- belangstelling, geattendeerd dat er iets gaande was, den enkele gascylinders, die ontplof- Van de directeuren was jhr. Z. H. doordat in het gebouw waar zij wa- fingsgevaar inhielden en men ook M. van Asch van Wijck aanwezig, ren, het licht uitviel. De voedings- extra waakzaam was in een hoek Ook de korpschef van de gemeente kabel hiervoor is in het gebouw waar huiten het gebouw waar een olie- politie de heer N. G. Groothuijse, de brand woedde. Toen zij op onder- tank ligt. was op het terrein van de brand, zoek uitgingen bleek hen, dat de Ondanks de felle wind had men na Hoewel het verlies van dit gebouw vlammen reeds boven het dak uit- rujm een half uur het vuur zo ver met entou rage stellig ongemak zal lekten van de afdeling waar de tim- 0nder de knie, dat gevaar voor uit- betekenen, kan de fabricage van dak- mer-, elektriciteits- en smidswerken breiding niet meer bestond. Maar pannen ongestoord voortgaan. De worden uitgevoerd. Het is een der men m0est vrij lange tijd nablussen, schade wordt voorlopig en voor oudste gebouwen op het terrein van omdat in het gebouw door de zware zichtig geschat op 80.000 gulden. Oosthoek en had nog een grotendeels houten constructie o.a. twee zware zolders. Ongeveer tegelijkertijd werd de brand ook ontdekt door de heer A. van Dam, d^e op de Emmalaan pas seerde. Eerst heeft men toen, door een ruit in te slaan van de portiers afdeling, getracht vandaar de brand- ontwikkeling te kunnen bijhouden A .Ta 1 feit, dat steeds meer mensen per was delegatie nodig van bevoegdhe- Knokke- Ook aan de Deltawerken zal autQ naar hun vakantie-adressen feit, dat steeds den van de drie afzonderlijke bestu- grotere belangstelling worden ren aan het bestuur van die Stichting, steed, zoals trouwens aan de gehele Irn feite betekende deze delegatie een pr0vincie Zeeland. Twente wordt het zekere uithollin,g m de taak top de nieuwe achUaasse reis. afzonderlijke besturen. ,.a dit fraaie stukje Nederland zal van- sta» "it Ootmarsum in aile richtingen kers aan te trekken voor het geheel kunnen worden doorkruist, van de instellingen, in binnen- en- buitendienst: specialisten op het ter rein van administratie, belegging, kostenbewaking en interne controle. De ontwikkeling van het werk zowel in de agrarische als in de niet-agra- risehe sector vraagt voorts vakbe kwame vertegenwoordigers. Scholing op vak- en verkooptechnisch terrein binnenlands verkeer en vakanties is daartoe nodig. Ook de inspectie- gaat, zo pessimistisch zijn de cijfers dienst zal meer en meer gespeciajl- én de verwachtingen van de buiten- seerd gaan werken. Daarnaast is het landse lange reizen. Op deze trasec- voor een goedlopend kantoor een on- '-en gaat het vliegtuig de trein na- onAkomelijke voorwaarde op het ter- melijk een te grote concurrentie aan- rein van de administratie b« te blij- dfen- De Bergland- Zon- en Hotel- ven. Dat vraagt niet slechts deskun- planexpresa zagen hun gezamenl.jke dig personeel maar bovendien mo- VULPvë™achSS; da ctern materiaal llgt 111 de lljn der verwachtingen, dat matenaal. het vliegtuig dit opzicht de trein De verzekeringsinsteliiïiigen van de n0g meer zal terugdrijven. Vandaar L.T.B. staan aan de vooravond van 0ok dat de NS de belangstelling voor de mechanisatie van de administratie, het eigen land wil vergroten om de Daarbij zijn belangrijke invest erin- buitenlandse verliezen zo te com- gen gemoeid in de sfeer van 150.000 penseren. Het buitenlandse trein- tot 200.000.- Bovendien moet er het vervoer lijdt oók ernstig onder de Buitenlandse markt baart grote zorgen Zo goed als het echter met het LISSE WORDT WEER NS-HALTE Lisse zal in het komende jaar weer station worden op de route RotterdamAmsterdam. Het Keukenhofbestuur heeft enige malen aan de directie van de NS een dergelijk ver zoek gericht met het oog op de enorme verkeersdrukte op hoogtijdagen. Inderdaad weet een ieder, die wel eens op een typische „Keukenhof-lentedag" een ritje in de omgeving van Lisse heeft gemaakt, -hoe druk de wegen daar dan zijn. Tien treinen zullen per dag in Lisse stoppen, vijf uit Rotter dam en vijf uit Amsterdam, voorlopig alleen nog op een aantal weekeind- en andere hoogtijdagen. Drie jaar gele den hieven de NS de onren dabele halte in Lisse op, maar de belangstelling voor de Keu kenhof heeft zich dermate ont wikkeld, dat thans een reële kans op een winstgevend trein vervoer aanwezig is. De huidige ontwikkeling van de banden anderhalf jaar geleden, ho- weer te alarmeren, maar het tele- indonesisch-Nederlandse betrekkin- rizontaal zowel als vertikaal sneller foonitoestel was overgezet. Van Dam n j§ een voorbeeld van wederzijdse en verder ontwikkeld dan was ver heeft vervolgens een ruit ingeslagen toenadering tussen een Europees en wacht, terwijl men er zich aan beide ^a!?- oudj kantoor, waar de be- een Aziatisch iandt uniek in de we- zijden terdege van bewust was dat drijfsleider. de heer D. Buys boven vandaag, aldus jhr. mr. E. O. er niet overhaast te werk gegaan woont en hem gaan alarmeren. s^hle|en fy„eiyk iaakgelastig. moest worden. politie gewaar- d(i van Nederland jn Djakarta. Jhr. Van Suchtelen heeft, zo zei GROOT ALARM Deze betrekkingen hebben zich, se- Er werd direct groot alarm gegeven dert het herstel van de diplomatieke meen een positieve reactie waarge nomen ten opzichte van het herstel der betrekkingen met Nederland. De grote toeneming van de Indonesisch- Nederlandse handel in het afgelopen jaar heeft bewezen, dat er goede vooruitzichten zijn. De fundamenten De politie van Brazzaville heeft In een verklaring te Parijs deelde zijn gelegd en nu is de tijd aange- twee Franse priesters gearresteerd, pater Lemaire mede, dat de Republiek broken om de muren op te bouwen, mishandeld en eerst na interventie Congo, een voormalige Franse kolo- aldus jhr. Van Suchtelen. van de Franse ambassadeur het land ee^ steeds scherpere houding aan- Jhr. v. Suchtelen had woorden van doen verlaten. Het betreft de paters nee'mt tegenover de Kerk, welke haar lof voor het Indonesische initiatief van de H. Geest Lemaire en Larre, in de weg staat ^jj de linkse koers, om een cultureel gezelschap voorstel- die onderdak hadden verleend aan weike de republiek vooral onder lingen in Nederland te doen geven Fulgence Biyaoula, president van de Chinese invloed gaat. De arrestatie en noemde de culturele betrekkingen Afrikaanse Confederatie van christe- van pater Badila is rechtstreeks daar- bijna even belangrijk als de politiek. lijke arbeiders, en hem hadden ge- van het gevolg, omdat deze priester holpen bij een (mislukte) vluchtpo- zjjn invloedrijke weekblad steeds ging. Ongeveer gelijktijdig met beide de democratie verdedigt. De arresta- „KAREL" NOG STEEDS AAN Franse priesters werd de Congolese üe van de vakbondsleider Biyaoula DE GROND priester Louis Badila, hoofdredac- werd gelast, omdat de regering der De 600 ton metende Nederlandse teur van La Semaine Africaine gear- repubiiek een eenheidsvakbond naar kustvaarder „Karei", die zaterdag bij resteerd, alsmede een Frans meisje, communistische voorbeeld wil. het eiland Muton aan de Ierse west dat als lekenhelpster in Brazzaville kust aan de grond is geraakt, zit nog werkzaam is. j)e Franse Priesters verleenden on- steeds vast. De Nederlandse sleep- derdak aan Biyaoula, tegen wie een boot die tracht het uit Groningen af- arrestatiebevel was uitgevaardigd en komstige schip vlot te trekken, heeft SWISSAIR BESTELT EEN hielpen hem bij een vluchtpoging de pogingen wegens het slechte weer FOKKER FRIENDSHIP naar Leopoldstad. De vlucht mislukte moeten staken. echter. Pater Lemaire deelde mede Een reddingboot blijft in de buurt Ten behoeve van enkele lijndiensten wel slecht behandeld te zijn (ondanks van de „Karei", maar de kapitein en op korte afstand heeft de Zwitserse een maiaria-aanval moest hij' half ge- de bemanning hebben geweigerd hun luchtvaartmaatschappij Swissair by kleed de nacht in een betonnen cel schip te verlaten. de Fokker vliegtuigfabrieken een F- doorbrengen), maar niet gemarteld. 27 „Friendship" besteld. Dit toestel Dit gebeurde wel met pater Larre. de eenste Friendship die Swissair Deze kreeg electrische schokken, heeft gekocht zaïl omstreeks april Armen en benen werden uit de kom worden afgeleverd. Het Ligt in de gedraaid. Zijn borst werd gekneusd, bedoeling het vliegtuig te laten ex- pater Lemaire deelde mee, dat de ploiteren door de Zwitserse charter- Congolezen van hen een bekentenis ren op een vlucht van Tipuani naar maatschappij Balair, die reeds jaren wilden, dat zij wapens en ammunitie La Paz neergestort en in vlammen ervaring heeft in het gebruik van van buitenlandse ambassades hadden opgegaan. Volgens de eerste berich- een Fokker Friendship. De Swissair gekregen en die in de tuin van de ten zijn alle elf passagiers en de vier is voor 40 procent in deze charter- aartsbisschop van Brazzaville hadden bemanningsleden om het leven geko- maatschappij geïnteresseerd. verstopt. men. Een Boliviaans vliegtuig is giste- HET FIJNSTE UIT 'S WERELDS koffieoogst 1 vakmanschap. Heden nam God geheel onverwacht tot Zich, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader Jail Kuperus op de leeftijd van 56 jaar. E. A. KuperusKastner Els Jeske Noortje Leiden, 8 december 1964 Hogewoerd 12 Liever geen bezoek en geen bloemen De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 11 decem ber a.s. te 15 uur op de begraafplaats „Rhijnhof". Na de begrafenis gelegenheid voor condoleantie in de aula van „Rhijnhof". God nam heden uit ons midden weg, onze geliefde broer, zwager en oom Jan Kuperus op de leeftijd vain 56 jaar. Namens wederzijdse familie Kuperus en Kastner Leiden, 8 december 1964 Geheel onverwacht is heden van ons weggenomen, onze zeer geachte patroon, de heer J. Kuperus op de leeftijd van 56 jaar. Namens het personeel Firma Kuperus (Wijnhandel) Leiden, 8 december 1964 Plaatst een Telefoontje t Voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleed, na een kort stondig lijden, op de jeugdige leeftijd van 16 jaar, onze geliefde zoon, broer, behuwdbroer en oom FRANS VAN FULPEN C. P. van Fulpen G. M. van Fulpen Jansen J. M. v. d. Broek van Fulpen J. F. v. d. Broek P. M. van Fulpen J. M. van Fulpen Stegelmeior J. J. van Fulpen J. M. van Fulpen Lens C. G. van Fulpen en verloofde G. M. vr Buul— van Fulpen H. L. J. M. van Buul Hans Leo Leiden, 8 december '64 De Goejestraat 59 De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St.-Elisabeth- Ziekenhuis, Hooigracht te Leiden. Bezoekuren aldaar: woensdagavond van 6-7 uur, donderdag van 10-11. van 3-4 en van 6-7 uur. Rozenkransgebed woensdagavond te 7 u. in de rouwkapel, don derdagavond te 7.30 u. in de kerk. De gezongen H. Mis v. Requiem wordt aan God opgedragen vrij dag 11 dec. a.s. in de parochiekerk van de H. Petrus, Laimmen- schansweg, te 11 uur, waarna de begrafenis te 12.15 u. op de r.k. be graafplaats „Zijlpoort". DANKBETUIGING Langs deze weg brengen wij dank aan allen die deelneming hebben be toond bij het overlijden van onze dierbare zuster en tante ALIDA KRIJGER Ook willen wij onze dank laten uitgaan aan allen die haar tijdens haar lang ziekbed hebben verzorgd en bijgestaan. Fam. KRIJGER Roelofarendsveen, 9 december 1964 Dr.LAHR AFWEZIG tot maandag a.s. ALKEMADE BEKENDMAKING In verband met de aanpas sing van het Burgerlijk Wetboek aan de Algemene termijnenwet zal ingaan de 19 december 1964 het bureau van de burgerlijke stand in de gemeente Al kemade op zaterdag niet meer voor het publiek ge opend zijn. Winkeljuffrouw Gevraagd per 4 januari:, net meisje voor de winkel, bij C. J. v. d. Meer, Ban ketbakkerij, Rijndijkstr. 4, Leiden, tel. 21172. Gevraagd: NET MEISJE voor de huishouding bij: TH. W. VAN NIEKERK Dorpsstraat 60, Warmond Met geweer en daarop een bajonet in de aanslag stond gisternacht de Tilburgse smokkelkoning J. van H. achter het raam van zijn woning, toen twee duistere figuren, de 24-jarige monteur C. en de 25-jarige koopman P. met een autokrik alle ruiten van zijn woning aan het inslaan waren. Zij hadden eerst hun woede gekoeld op zijn auto, die voor de woning in de Annastraat geparkeerd stond. Het werd de smokkelkoning echter ook in zijn woning te heet en hij vluchtte het huis uit en reed met zijn tweede auto weg, die op een plein ge parkeerd stond. Hij waarschuwde de politie, die beide bedreigers de vol gende morgen aanhield. Bij de smok kelkoning thuis nam de politie enkele wapens in beslag. Beide mannen be weerden dat Van H. de koopman voor vijfduizend gulden zou hebben opge licht. Geslaagde proef met Apollo-ruimtecabine De Amerikanen hebben gisteren een proef genomen met een onbe mand ruimitevaairtuig van het type, waarmee men tegen 1970 drie man naar die maan hoopt te sturen. De proef, dde door ruimtevaartfunotio- narissen een mijlpaal in het Apolio- programma werd genoemd, schijnt een volledig succes te zijn geworden. Men heeft het ontsnappingsmechanis- me beproefd, daft ervoor moet zorgen, daft de ruimtecabine met de astronau ten vrijkomt wanneer er iets mis gaat met de reusachtige Safcumusra- ket na de lancering. Bijna vijf uren lang was de spoorbaan bij Garsdale in het Engelse graaf schap Yorkshire gisteren geblokkeerd door een aantal auto's dat schots en scheef op de baan lag. De schuldige was de storm, die met orkaankracht langs een goederentrein met auto's woei en en passant een aantal van d« wagens als propjes papier van de wagons veegde...

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5